Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Зміст приховати

Стосунки чоловіка і жінки – не завжди нескінченні визнання в любові, романтичні прогулянки і нескінченна ейфорія. Рано чи пізно все це закінчується, і в будь-яких відносинах, навіть в самих ідеальних, настає момент, коли емоції вщухають і відбувається зіткнення характерів. Це природний і неминучий етап, так як дві сформовані особистості намагаються уживатися разом кожен день і приймати один одного такими, якими вони є. В цей період виникає багато проблем у відносинах: пропадає взаєморозуміння, з’являється гнів і ненависть, часто багато пар не можуть впоратися зі шквалом емоцій, що нахлинули і образ, що нерідко веде до насильства і рукоприкладства. У сучасному суспільстві часто з’являється інформація про випадки побутового насильства, найчастіше жертвами стає саме жіноча стать. Але чому колись люблячий чоловік починає ображати,принижувати і ображати свою жінку? Які справжні причини агресивної поведінки, і як захистити себе і свої відносини від подібних руйнівних ситуацій?

Причина 1. Різна психологія

Природа створила чоловіків і жінок різними не тільки за фізіологічною будовою, а й по емоційної організації. Жіноча та чоловіча психологія сильно відрізняються один від одного.

При цьому обидві статі не до кінця розуміють психологію своєї половинки, через що виникає багато конфліктів.

Жіноча половина погано уявляє психологічні особливості чоловіків – через сформованої думки в суспільстві про те, що чоловік – уособлення сили, рішучості, жорсткості і твердості, слабка стать забуває про інших рисах також властивих чоловікові: уразливості, вразливості, поганий адаптації до змін. З дитинства чоловіків вчать стримувати емоції, розвивати сильні риси характеру, але іноді через внутрішнє перенасичення і накопичення нереалізованих почуттів, відбуваються раптові зриви і втрачається контроль над поведінкою.

Причина 2. Бажання самоствердитися

Чоловік хоче відчувати себе лідером в будь-якому середовищі, відносини не виняток. Підтримувати таке відчуття іноді допомагає самоствердження. Коли у відносини вступають двоє лідерів, які намагаються «перетягнути ковдру на себе», виникає розлад. Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологівЧоловік бачить в жінці суперника і намагається принизити і ущемити її гідність, знизити самооцінку, образити, він перестає зважати на її думку, ігнорує її точку зору – і все це, щоб підвищити свій авторитет. У жінки така поведінка викликає образу, яка перетікає в злобу і помсту. Такі відносини поступово руйнуються, а улюблені перетворюються в конкурентів за право бути першим.

Причина 3. Суперництво в стосунках

Пройшов етап жінок домогосподарок, чиї обов’язки зводилися тільки до догляду за сім’єю. Тепер сучасні жінки прагнуть отримати гарну освіту, престижну роботу і солідний дохід. З таким арсеналом слабка стать за соціальним статусом прирівнюється до чоловіків, а іноді навіть стає набагато успішніше.

Такий розклад, коли жінка досягає в житті більше, ніж її коханий, сильно б’є по самооцінці поважаючого себе чоловіка. Зовні напарник може не проявляти свого невдоволення, але на підсвідомому рівні він все одно відчуває себе слабким і нікчемним людиною.

Його воля і внутрішня природна сила придушуються, він втрачає впевненість в собі, через що в конфліктах відбувається виплеск агресії і на адресу жінки летять необгрунтовані образи.

Причина 4. Агресія як риса характеру

Всі ми різні, і є люди, схильні до постійних агресивних випадів. Звичайно, у всього є причина, але без роботи над собою агресія може стати постійним супутником і навіть рисою характеру, що заважає жити вам і вашим близьким. До агресії схильні не тільки чоловіки, але і жінки.

Як правило, агресивні люди відрізняються запальністю, непередбачуваністю, конфліктністю і нестриманістю.

Таких людей легко розлютити і вивести з рівноваги, вони не можуть контролювати почуття, через що самі і страждають, адже нерідко під грубістю людина приховує вразливу душу і свої слабкості.

Найчастіше зайвої агресивністю страждають демонстративні і некеровані чоловіки – холерики. Вони мають завищену самооцінку і не зважають на чужу думку – тільки вони завжди і в усьому мають рацію.

У імпульсивного чоловіка агресивність посилюється через внутрішнього дисбалансу: труднощі на роботі, конфлікти з колегами і начальником, промахи, невдачі, погане самопочуття і особисті проблеми – все це ще більше підігріває бурхливий темперамент і змушує зриватися на дружину (чоловік починає принижувати і навіть бити ). Відомо, що носити переживання і негативні емоції в собі шкідливо не тільки для психологічного стану, але і для здоров’я. Проте, вихлюпувати свою агресію на близьких людей не вихід з положення. Груба поведінка руйнує сімейні відносини, і жити з таким чоловіком стає неможливо і навіть небезпечно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як зрозуміти, коли хлопець хоче розлучитися

Потрібно виявити причину такої поведінки. А їх кілька:

 1. ваш чоловік має внутрішні проблеми і переживання;
 2. агресія – риса його особистості;
 3. він вас просто не поважає і не любить (з цим миритися точно не слід).

Причина 5. Виховання

Не дарма кажуть, що всі проблеми родом з дитинства, і це дійсно так. У дитинстві формується характер дитини, і закладаються важливі життєві принципи існування угорців. Малюк пізнає нове і вбирає все, як губка. Навколишнє обстановка стає частиною його світу і моделлю поведінки. Батькам варто завжди пам’ятати, які відносини вони показують своєму малюку.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Поведінка батька, який так принижує і ображає маму, сприймається незміцнілої психікою як норма для хлопчика, покірність і жертовність матері зчитується як даність для дівчинки.

Будучи дорослим, хлопець вибирає дружину, яка готова терпіти його брутальна поведінка, в свою чергу дівчина готова жити з чоловіком, який буде її обзивати і бити.

Всі ці процеси відбуваються підсвідомо, і лише робота над собою і своїм минулим може допомогти не потрапити в пастку «хворих відносин» і не повторювати долю батьків.

Причина 6. Ревнощі у стосунках

Часом любов і страх втратити близьку людину викликає ревнощі і почуття власності, чоловік, який не вміє контролювати свої емоції, в пориві здатний образити дівчину, образити і навіть вдарити.

Будь-яке некоректне слово або дія другої половинки може бути сприйнято ревнивцем непристойно, що призводить до зривів і безконтрольного поведінки.

Ревнивий чоловік пригнічує жінку, пробуджує в ній почуття провини, такі відносини подібні «пороховій бочці» – в будь-який момент може статися вибух негативних емоцій. Така «нездорова» любов найчастіше несе руйнівні наслідки.

Причина 7. Жінка – провокатор

Не варто поспішати звинувачувати в усьому чоловіків. Нерідко дівчата самі провокують партнера на сварки і агресивні випади.

Неповага до чоловіка, постійне невдоволення і поганий настрій, образи без приводів і обурення – все це дратує чоловіків і призводить в гнів. Істерики і бажання наполягти на своєму ще більше розпалюють скандали.

Втрачаючи витримку перед такою поведінкою жінки, чоловіча стать переходить на словесну і безконтрольну атаку.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Якщо ще глибше вивчати проблему образ і принижень з боку чоловіка, то можна виділити ще чимало причин, так як кожна пара – це індивідуальний випадок. Ми лише відзначили основні.

Милі дами, щоб ваші відносини не мали плачевних наслідків, намагайтеся дотримуватися наступних правил:

 • варто серйозно підходити до супутника життя. Якщо спочатку відносин чоловік навіть в жартівливій формі дозволяє вас ображати і принижувати, то далі буде тільки гірше. Не варто думати, що з часом все зміниться – це помилкова думка. Дорослу людину неможливо перевиховати, так що не потрібно з цього приводу живити уявних надій. Адже ціна вашого самообману – особисте щастя.
 • якщо вам нагрубили не варто мовчати і робити вигляд, що все добре. На початковому етапі відносин подібні дії на вашу адресу потрібно припиняти відразу. Висловіть своє невдоволення, обговоріть і з’ясуйте причину брутального поводження в спокійній формі. Ніколи на агресію не відповідайте агресією. Скажіть, що ви не припускаю такого ставлення, якщо подібне буде відбуватися далі, то і не потрібно тішити себе ілюзіями на майбутнє.
 • пам’ятайте, всьому є причина. Якщо чоловік ображає і принижує вас, спробуйте проаналізувати і свою поведінку. Всі ми неідеальні. Часом в розладі винні обидва. Не бійтеся змінюватися і шукати підхід до партнера. Якщо ви дорожите людиною, працюйте над відносинами, але не забувайте і про себе. Ваш союз повинен приносити обопільне задоволення.
 • спілкуйтеся зі своєю другою половинкою, знаходите компроміси. Пам’ятайте, зруйнувати можна все дуже швидко, а ось побудувати і зберегти набагато складніше. Головне те, що ви відчуваєте і то, чого ви дійсно хочете.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Будь-яка проблема вирішувана, надмірна агресія не виняток, про те, як з нею справлятися, тема вже іншої статті.

Джерело: https://mwlife.ru/prichiny-po-kotorym-muzhchina-unizhaet-i-oskorbljaet-zhenshhinu.html

4 основні причини, за якими чоловік принижує і не цінує жінку

У статті поговоримо про причини, за якими чоловіки не цінують жінок і принижують їх. Я розповім, як атмосфера в родині чоловіка впливає на те, як він буде вибудовувати відносини з партнеркою.

Ви дізнаєтеся, навіщо дбати, цінувати себе і піднімати самооцінку, а також чому не можна прощати чоловікові образу занадто швидко.

Слідуючи моїх рекомендацій, ви навчитеся утримувати особисті кордону, не дозволяючи чоловікові жорстокого поводження по відношенню вами, і зможете дати зрозуміти йому, що приниження і образи неприпустимі в спілкуванні з вами.

У житті трапляються різні чоловіки. Всі жінки хочуть бачити поруч сильного і впевненого супутника, який дбайливо і трепетно ​​ставився б до своєї обраниці.

На жаль, ці якості уживаються в одному чоловікові рідше, ніж хотілося б. Часто жінки виявляються у відносинах, в яких партнер принижує її, ображає, не цінує, проявляє психологічну або навіть фізичну агресію.

Чому чоловік принижує мене?

Атмосфера в кожній парі унікальна, і неможливо підігнати все відносини під сувору класифікацію. Зате можна з майже стовідсотковою ймовірністю визначити причини, за якими чоловік не поважає і не цінує свою половинку.

Зазвичай так поводяться чоловіки, яким не вистачає впевненості в собі, вони не можуть реалізувати себе в суспільстві з позиції сили і авторитету, тому самостверджуються за рахунок партнерки.

Можливо, він боїться втратити супутницю і тому вибрав тактику залякування і руйнування її самооцінки, щоб вони ніколи від нього не пішла. Або ж так само поводилися чоловіки в його родині, і він просто не знає, що є інша модель поведінки.

Часто чоловіки не цінують і не поважають жінок з низькою самооцінкою, які погоджуються на меншу, ніж заслуговують. Причин море, однак це не говорить про те, що приниження і образи на адресу жінки – нормальне явище. Нижче детально обговоримо причини неповаги до вас з боку чоловіка і способи змінити ставлення до себе.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

демонстрація сили

Чоловік, який не може похвалитися своїм авторитетом в суспільстві інших чоловіків, частіше за інших зривається на жінці. Йому необхідно, щоб хтось визнавав його силу і владу, і він починає зганяти нереалізованість на більш слабкому – в нашому випадку, на своїй партнерці.

Образи, знущання, глузування, погрози, критика чи навіть рукоприкладство – що завгодно, щоб відчути свою перевагу. Особливо гостро відчувається бажання чоловіка демонструвати свою силу і владу жінці, яка в чомусь випереджає його. Його его так працює: чоловік не терпить першості партнерки в тих областях, в яких він за замовчуванням повинен бути лідером.

Як ви думаєте такий тиран і деспот заслуговує на повагу? Якщо, так, тоді прочитайте ось з цим матеріалом, який допоможе вам у цьому розібратися.

Сюди ж відноситься відсутність впевненості в собі і дефіцит абсолютної материнської любові в дитинстві. Недолюбленного і невпевнений у собі хлопчик в школі задирає однокласників, сперечається з учителем і хуліганить, вплутується в бійки. Невпевнений в собі дорослий чоловік піднімає самооцінку за рахунок жінки, принижуючи її і проявляючи таким чином свою силу і значимість.

Читайте також:   Як забути дівчину: поради, що дозволяють не думати про колишню

Агресія як природна модель поведінки

Цілком можливо, що ваш обранець з дитинства спостерігав, як його батько і дід хамили мамі та бабусі, ображали їх, а то і били. Часто чоловіки, які виросли в подібних умовах, навіть не уявляють, що є інша модель відносин. Така, в якій партнери поважають почуття і гідність один одного, де немає місця образам і приниженню.

Придивіться до його сім’ї. Якщо помітите, що батько покрикує на маму, критикує її при сторонніх, зло жартує і ображає, добре подумайте, чи хочете ви такого майбутнього вашої сім’ї.

Тому що навчити такого чоловіка відносин, в яких партнери дотримуються особисті кордони один одного, буде дуже складно.

Він з дитинства звик, що агресія по відношенню до жінки – це єдиний і безпрограшний спосіб випустити пар.

Подивіться це відео від експерта з міжнародних відносин Надії Майер. Дізнайтеся, як зробити так, щоб чоловік перестав проявляти грубість та агресію.

страх втрати

Чоловік може принижувати і ображати жінку, так як боїться, що вона від нього піде. Логіка в цьому випадку така: він глузуванням і образами підриває вашу самооцінку і впевненість в собі, а ви, в свою чергу, починаєте рахувати, що нікому крім нього не потрібні.

Ця тактика стовідсотково спрацьовує на жінках, які і без образ без кінця незадоволені собою завдяки сучасним вимогам. Адже справжня жінка нібито все встигає: і заробляти нарівні з чоловіком, і утримувати будинок в чистоті, і готувати на все сім’ю, і тримати себе в ідеальній формі, бажано не витрачаючи на це ні копійки, що в принципі неможливо.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Залякана, принижена, невпевнена в собі жінка не тільки не йде, але і відчуває щире почуття вдячності до партнера, який її, таку неідеальну, взяв під крило і ощасливив.

Вихід із ситуації тільки один: терміново піднімати самооцінку. Разом з нею прийде і розуміння того, що таке поводження з вами неприпустимо, і якщо чоловік не хоче вас втратити, йому доведеться вибрати іншу тактику.

Жінки з низькою самооцінкою

Жінка, яка не любить і не цінує себе, частіше за інших потрапляє в відносини, де партнер не поважає її. Так відбувається тому, що невпевнені в собі люди звикають задовольнятися меншим, ніж заслуговують.

Якщо ви вважаєте себе непривабливою, нездатною, поганою мамою, дружиною і робітницею, якщо вам здається, що ваше тіло далеко від ідеалу, а розумові здібності залишилися на рівні шкільної програми, і якщо ви регулярно діліться своїми переживаннями з партнером – ви даєте йому дозвіл не поважати вас і не цінувати. Просто тому, що ви самі себе не цінуєте.

Одна справа – сумніватися в собі, це нормально. І зовсім інша – ділитися цими сумнівами з чоловіком. Ніколи і ні за що не вимовляєте перед ним слів про те, що ось тут у вас целюліт, там розтяжки, а ще руки товсті або ніс з горбинкою, що ви невдаха, дурна і все в цьому роді.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Говорячи так, жінки хочуть почути «Мила, ти що, ти найпривабливіша / розумна / гідна». Але це так не працює. Якраз навпаки, чоловік подібне сприймає як запрошення ставитися до вас також, як це робите ви.

Поскаржилися при ньому пару раз на свою фігуру або рідке волосся – в третій раз скаржитися не доведеться, він вам все це висловить сам. Причому в набагато більш грубій формі, ніж ви самі про себе відзиваєтеся.

Якщо ви викрили себе в подібне поведінці перед чоловіком, терміново звикайте контролювати, що і як ви говорите.

Чи чули жарт про те, що жінка, яка економить на собі, викликає у чоловіка тільки одне бажання – заощадити? З самооцінкою теж саме, тільки ресурс не гроші, а повагу і захоплення.

Якщо хочете, щоб обранець носив вас на руках і обсипав компліментами, для початку самі щиро повірте в те, що ви цього заслуговуєте.

Навчіться підвищувати свою самооцінку, і тоді ваш чоловік без сумніву почне вас поважати.

Що робити, якщо чоловік принижує мене

Навіть найпривабливіші, найрозумніші і цікаві жінки можуть виявитися в ситуації, в якій чоловік принижує її.

Перш за все необхідно усвідомити, що подібна поведінка неприпустима, і не спускати на гальмах ситуації, в яких він принизив чи образив вас. Якщо ви простили його один раз, другий і третій, і при цьому ваше прощення не коштувало йому зовсім ніяких зусиль, він не зробить ніякого висновку і буде і далі продовжувати регулярно принижувати вас.

Тому перший спосіб припинити злі жарти і образи на вашу адресу – дистанціюватися. Настільки, наскільки можете. При цьому поясніть йому, в чому причина відсторонення і як він може повернути ваше розташування.

Чим важче йому буде заслужити прощення, тим більша ймовірність того, що він зробить правильний висновок. А висновок може бути тільки один – з вами так звертатися не можна, і крапка.

Другий спосіб припинити приниження і образи – підвищувати самооцінку і повірити в те, що ви заслуговуєте набагато більшого, ніж цей чоловік може вам запропонувати. Є маса способів підняти самооцінку, вибирайте на свій смак.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Розвивати впевненість і повага до себе необхідно, так як відношення до себе безпосередньо впливає на якість життя. Будь ласка, любите себе, бережіть свою душевну рівновагу і не здавайте особисті кордону чоловікові, який принижує вас.

Не погоджуйтеся на подібне ставлення, тому що рано чи пізно ви і самі повірите в те, що він говорить про вас. Вчіться цінувати себе, щоб це почали робити навколишні, ваш партнер в тому числі.

Відповіді на запитання

Давно в шлюбі, є діти. Дуже багато роблю для сім’ї, допомоги немає, все сама. При цьому встигаю працювати і підтримувати фізичну форму. Але з часом стала помічати, що чим більше я роблю для чоловіка, тим менше він це цінує, все приймає як належне.

Раніше пилинки з мене здував, а зараз не соромиться у висловлюваннях, якщо незадоволений чимось. В останній раз хотіла вибратися на каву з подругою, а він сказав, що мене турбують тільки подружки і походи в кафе.

Дуже прикро це чути, як повернути його добре ставлення?

Перестаньте намагатися догодити чоловікові і згадайте, що у вас є власні бажання. Напевно в декреті з останньою дитиною ви мріяли, що ось він підросте і ось тоді-то ви вже точно – сходіть з подругами в караоке, рушайте в подорож, запишіться на курси англійської, так просто сходіть в кіно одна і погуляєте по місту.

Було таке? Так почніть робити те, що давно хотіли, прямо зараз. Залиште нарешті чоловікові його половину обов’язків по догляду за дітьми та будинком – адже у дітей двоє батьків, які обидва працюють, а значить, всі домашні обов’язки повинні ділитися навпіл.

Чоловіки люблять зручних і ідеальних жінок, але не цінують їх. Заново вишиковуйте свої особисті кордону і нагадайте чоловіку, що у вас є право на кілька годин в тиждень, які ви можете витратити на свій розсуд.

Були з чоловіком в барі з компанією його друзів. Я поїхала раніше, так як погано себе почувала, а він залишився. Ближче до ночі мені стало погано, зателефонувала йому з проханням приїхати додому, а він висміяв мене, сказав неприємні речі і відмовився їхати.

Причому я зрозуміла, що його друзі все чули, так як відразу після його репліки все почали сміятися. Відчуваю себе приниженою, прикро, але я не уявляю, як його провчити. Вранці він прийшов снідати, як ні в чому не бувало, і навіть не вибачився.

А ви що, ще й встали раніше, щоб сніданок йому приготувати? Наступного разу було б непогано, якщо після подібної ситуації ваш чоловік не знайшов би вас вдома, повернувшись з вечірки. І додзвонитися б вам не зміг.

Чим жорсткіше його образи, тим серйозніше повинні бути прийняті вами заходи. І не здавайтеся ось так, навіть без вибачень. Чоловік не зрозуміє, що з вами не можна так поводитися, якщо після інциденту прощення дістається йому занадто легко.

Зустріла чоловіка два роки тому. Іскра, ніжні почуття, годинами не могли розлучитися після зустрічей. Він переїхав до мене, звільнився з роботи, на яку далеко було добиратися, допомогла знайти йому іншу, ближче. Влаштувала до своїх знайомих.

Була ідеальною домогосподаркою, завжди свіжа домашня їжа, випрасувані сорочки, чистота і затишок. Допомагала з роботою в міру можливості, дарувала подарунки, дбала, підтримувала його в усьому. До сих пір не розумію, в який момент все пішло не так.

Він почав випивати, після конфлікту на роботі звільнився, нове місце шукати не став. Зате почав приводити в будинок жінок, поки я працюю за двох, щоб утримувати його, безробітного, і дорікати мене в тому, що я винна у всіх його невдачах. Це було останньою краплею.

Ми розлучилися, пройшло достатньо часу, але я так нікого і не зустріла: боюся повторення історії. Знати б, що я зробила не так, щоб не допустити подібного надалі.

Ваша помилка в тому, що ви добровільно звалили на себе роль глави вашої родини. Запросили його жити в свою квартиру, переконали піти з незручною роботи і влаштували до своїх знайомих, тягли на собі побут і фінанси.

Завдання жінки – приймати турботу чоловіка, а не навпаки. Це ви повинні залежати від нього, а не він від вас.

Насправді в такій ситуації опиняються багато жінок, які хочуть здаватися сильними, самостійними і в підсумку програють по всіх фронтах, ще й залишаючись винними при цьому. Щоб цього не сталося, не намагайтеся взяти на себе чоловічі турботи, заохочуйте його ініціативу, приймайте його опіку і увагу.

Не треба вирішувати його проблеми. Найкраще, що ви можете зробити, якщо у чоловіка проблеми – підтримати його і сказати, що він обов’язково з усім впорається. На цьому все.

Чи не придушуйте в чоловіках ті якості, за які ми їх і любимо. Цінуйте себе, зайву вільну хвилину краще приділіть собі, а не брудний посуд або НЕ вигладженою сорочці. Тоді і чоловік стане ставитися до вас відповідно.

що запам’ятати

 1. Чоловіки, які не отримали поваги і визнання в колі інших чоловіків, зриваються на жінці, самоутверждаясь таким чином.
 2. Якщо в родині чоловіка його батько принижував або ображав маму, цілком ймовірно, що він буде вести себе також і по відношенню до вас – таку модель поведінки він вважає прийнятною.
 3. Жінка, яка не впевнена в собі, страждає від низької самооцінки і при цьому ділитися своїм невдоволенням собою з чоловіком, неусвідомлено дає йому дозвіл на приниження і образи.
 4. Навіть якщо чоловік проявляє неповагу і принижує жінку через страх її втратити, це не привід пошкодувати його і спустити образу з рук – подібне звернення є неприпустимим.
 5. Приниження, глузування, знущання, висміювання необхідно припиняти відразу ж.
 6. Чим швидше ви його простили, тим менше ймовірність того, що він зробив необхідний висновок.
 7. Піднімайте самооцінку і цінуєте себе – це вірний спосіб отримати те ставлення, якого ви заслуговуєте.

Читайте також:   Сумісність бичків та ваг: гармонія смаку та естетики

Джерело: https://womanwise.ru/otnosheniya-s-muzhchinoj/ssory-i-rasstavaniya/pochemu-unizhaet-i-ne-cenit.html

Чому чоловік принижує жінку?

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологівАгресія – природна сила чоловіки. Вона може бути як творчою, так і руйнує. Якщо все гаразд із самореалізацією, чоловік усвідомлює свої сильні сторони і спирається на себе, агресія служить добру. Вона проявляється у вигляді сміливості, відваги, як засіб для досягнення мети і розвитку, допомагає відстояти свої кордони. В іншому випадку, агресія стримується або ж викликає деструктивні вчинки. Приниження, образи, тиск і примус – це тільки частина її проявів.

причини образ

Образи і приниження – це не «погану» поведінку, яке можна виправити. Це форма психологічного насильства. Для тих, хто принижує і ображає інших, придуманий навіть спеціальний термін – абьюзер. Агресія часто проявляється без фізичного насильства. Але терпіти подібне не варто – приниження викликають серйозну психотравму. Наслідки можуть відчуватися все життя.

Причини, чому чоловік ображає і принижує жінку, різні:

 • Спроба підтвердити свою силу через приниження жінки;
 • Батьківські програми;
 • Хвороба: розлад переривчастою агресії;
 • Проблеми в стосунках.

Активною агресії (негативні слова і дії) найчастіше передує пасивна. Чоловік може ігнорувати прохання і доручення, не проявляє ініціативу, перекладає відповідальність, створює відчуття двозначності у відносинах, бреше. Він може «забувати» про обіцянки і договори, відкладати справи. Пасивна агресія накопичується, і відбувається «вибух» – перехід до активної.

Приниження як підтвердження сили

Американські психологи з штату Джорджія (США) стверджують: агресивна поведінка – результат того, що чоловік не реалізувався в суспільстві з позиції сили і авторитету. Згідно з результатами досліджень, опублікованими в журналі Injury Prevention, такі непевні в маскулінності люди набагато частіше проявляють агресію.

За маскою агресора ховається слабкий чоловік, відчуває себе лузером. Причому негативні емоції він проявляє саме до жінки, демонструючи вороже ставлення. Спостерігається це переважно у чоловіків з низьким соціальним статусом.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Вчені довели це, спостерігаючи за командою гравців відеоігри Halo 3 на протязі 160 ігор. Ті, хто вигравав, ввічливо ставився і до чоловіків, і до жінок. Гравці, які зазнавали поразки, терпимо ставилися до колег, але при цьому відігравалися на жінках – проявляли агресію.

Це підтверджує і дослідження вчених з Університету Юти. У публікації для видання New Scientist дослідники відзначають: якщо в районі переважало кількість жіночого населення по відношенню до чоловічого, це посилювало агресію місцевих чоловіків. Висновки зроблені на аналізі співвідношення статей в 3 тисячах округів США.

Як це проявляється і що робити:

Образи, знущання, глузування, погрози, критика чи навіть рукоприкладство – що завгодно, щоб відчути свою перевагу. Поступово спосіб реагування входить в звичку. Активною агресії може передувати пасивна.

Необхідно припиняти деструктивна поведінка – окреслювати свої кордони і не дозволяти подібну поведінку. Не виходить? Привід попрацювати з самооцінкою і особистими межами, звернутися до психолога. Якщо чоловік не реагує на обмеження, слід віддалитися – зробити перерву в стосунках на час або назавжди.

Агресія як приклад з дитинства

Причиною деструктивної поведінки чоловіка може бути і батьківський сценарій. Жорсткість і агресивність формується через негативним емоційним обстановки в сім’ї. Повинні співпасти два фактори: людина ріс в обстановці, де тиранське поведінка була нормою, і не мав достатньо внутрішньої сили для подолання руйнівної дії (цінності і мотивація).

Часто чоловік навіть не усвідомлює, що його життям керує батьківська програма, але приблизно 30% таких людей виявляють насильство щодо дітей і дружини. Зазвичай їм попадаються жінки, які «налаштовані» на подібне спілкування.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Якщо жінка вміє захищати свої особисті кордону, швидше за все, відносини закінчаться в самому початку. Але найчастіше подібна зв’язок з чоловіком виникає у тих, хто спочатку «готовий» до неї.

Серед них – жінки з низькою самооцінкою ( «недостатньо хороша для інших відносин») і дами з певним життєвим сценарієм: мама не вміла давати відсіч і терпіла приниження.

Модель відносин засвоюється і сприймається як звична – секрет в нейронних зв’язках, які налаштовані на образливе ставлення.

Як розпізнати і що робити:

На самому початку найменші спроби приниження і образи потрібно припиняти. Наприклад, в сім’ї чоловіка було прийнято спілкуватися на підвищених тонах, але це не привід привносити це у власні відносини. Жінці необхідно попрацювати з життєвими сценаріями, приділити увагу самоцінності і підняти самооцінку. Чоловікові – варто звернутися до психолога, щоб змінити внутрішні установки.

Образи через проблеми у відносинах

Чоловік здатний вдаватися до образ, якщо втрачає до жінки повагу. Це може бути відповіддю на жіноче поведінку. Реакція захисту включається, коли на людину починають кричати, висловлювати в злом тоні невдоволення з різних приводів, виливати негатив. Втім, вивести «на стежку війни» можуть і жіночі образи – замість того, щоб розмовляти, жінка ображається і чекає дій.

Ще одна причина, яка здатна спровокувати чоловіка на негативну поведінку – страх втратити жінку. Він переконує партнерку в її недосконалості, щоб зберегти відносини. Ця стратегія часто спрацьовує. Через низьку самооцінку жінка тримається за руйнують стосунки, не наважуючись залишитися на самоті.

Поява коханки – теж причина, що штовхає до агресивної поведінки. Чоловік починає захищати свій особистий простір, проявляючи себе не найкращим чином. Він може почати різко спілкуватися і знецінювати жінку. Якщо згладжувати кути і приймати таку поведінку, в подальшому воно посилиться – чоловік почне принижувати партнерку.

Як розпізнати і що робити:

Раніше чоловік не ображав і не принижував, але поведінка змінилася. Неповага проявляється в систематичних закидах, ненормативну лексику, байдужості, ігноруванні прохань.

Перші «ластівки» – це пасивна агресія, ігнорування прохань і відхід від відповідальності. Надалі агресивна поведінка стає активним.

Вихід із ситуації – переглянути свою поведінку і, по можливості, переговорити з чоловіком. Необхідно міняти спосіб взаємодії один з одним.

співзалежних відносини

Образлива поведінка часто супроводжує співзалежних відносини. Обидва партнери втягуються в трикутник Карпмана «агресор-рятувальник-жертва». Але потрібно враховувати, що і чоловік, і жінка в цьому випадку схильні до деструктивних відносин, співзалежних – це люди, патологічно потребують один в одному. Це не прихильність, адже життя без партнера здається неможливою.

Агресія в співзалежних відносинах проявляється як:

 • турбота (тотальний контроль);
 • нав’язування своєї картини світу ( «я знаю, як має бути», «я знаю, як тобі краще»);
 • відсутність особистих кордонів, немає секретів один від одного.

Як розпізнати і що робити:

Чоловік ображає і принижує, але вважає, що жінка сама винна і провокує його на «погану» поведінку. Змінити ситуацію може тільки вихід з трикутника Карпмана – стійка зміна поведінки «жертви» або розрив відносин. Необхідно навчитися спиратися на себе і окреслити особисті кордону.

Невмотивована агресія як хвороба

Чоловік проявляє агресію без приводу? Можливо, він хворий. Імпульсивні агресивні спалахи пов’язують з психічним розладом. Але ставити діагноз повинен психотерапевт.

Агресивна поведінка може проявлятися при розладі переривчастої агресії (IED) або іншої хвороби: розладі особистості, біополярной розладі, шизофренії. Подібна проблема виникає і на тлі вживання алкоголю і наркотичних речовин.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Причини розлади різні, але найчастіше – спадковість. Якщо в роду була людина з IED, то ймовірність появи проблеми у нащадків збільшується в 3 рази. Ризик розвитку агресії збільшується, якщо дитина стикався з насильством в сім’ї – спостерігав або ж знущалися над ним.

Як розпізнати і що робити:

Поставити діагноз може лише психотерапевт. Припустити проблему можна по поведінці людини: вибуховість, нестриманість, конфліктність, схильність до спалахів. Іноді супроводжується самоушкодження – порізи в районі передпліччя або зап’ястя.

Лікування необхідно комплексне: психотерапія та ліки. Розладу не виліковується повністю, але можлива тривала ремісія. Переконувати або чекати, що чоловік вирішить лікуватися, безглуздо. Це повинно бути його рішення.

Немає сенсу жити в ілюзії і сподіватися, що це мине само собою.

Як розпізнати в чоловікові схильність до агресії?

Визначити, що чоловік схильний до агресивної поведінки, при знайомстві складно. Зазвичай партнер «розкривається» пізніше. Але є сигнали, які підказують, що необхідно придивитися до чоловічого поведінки:

 • Шукає винних, переносить відповідальність на інших. Не вміє відповідати за власні вчинки;
 • У дитинстві чоловіка карали ременем або в родині були присутні емоційне або фізичне насильство;
 • Спалахи люті, навіть дрібні – може бити посуд або викинути річ у вікно. Це означає, що йому складно себе контролювати.
 • Яскраво виражене почуття власництва;
 • Здатний під час сварки штовхнути або схопити за плечі. Потрібно розуміти, що чим сильніше скандал, тим складніше чоловікові себе контролювати;
 • Агресивна поведінка з дітьми і тваринами;
 • Форсує події у відносинах. Є ймовірність, що це спроба якомога швидше зробити жінку залежною і контролювати її життя.

Що робити, якщо чоловік ображає?

Деякі ситуації все ж можна вирішити. Щоб вирішити проблему, важливо спочатку подбати про ресурс – звернутися за підтримкою до друзів або до психолога. Це дасть опору, перш ніж ви почнете діяти.

Що робити, якщо чоловік принижує і ображає:

 1. Позначити особисті кордону. Це добре працює на початковому етапі. Важливо сказати, що подібна поведінка є неприйнятним і пояснити, які емоції це викликає. Обов’язково уточніть, які дії будуть зроблені, якщо ситуація повториться. Наприклад, якщо чоловік принижує вас при друзях, ви проводите тиждень окремо. Агресор повинен усвідомлювати, що результат його поведінки спричинить певні наслідки;
 2. Проаналізувати ситуацію. Потрібно під час розмови з’ясувати, що саме стало причиною поведінки. Це допоможе, якщо агресія які раніше не проявлялася. Говорити з чоловіком потрібно рівним і спокійним голосом;
 3. Якщо образи і приниження регулярні, запропонувати чоловікові звернутися до психолога, щоб зберегти відносини;
 4. Якщо нічого не допомагає, піти від чоловіка – на період або назавжди.

Образи на відносинах (відео)

У цьому відео ви дізнаєтеся, як реагувати на образи з боку партнера.

Грубість, одного разу продемонстрована, стане постійною, якщо не припинити поведінку на самому початку. Якщо розмови і позначення своїх кордонів не допомагає, слід звернутися до професійної допомоги. У деяких випадках краще завершити відносини, адже психологічне насильство тягне депресію, невроз і проблеми зі здоров’ям.

Джерело: https://planeta-lady.ru/pochemu-muzhchina-unizhaet-zhenshhinu.html

Чому чоловік принижує і ображає жінку: психологія поведінки чоловіків | Любов і сім’я

Чоловік і жінка. Їхні взаємини надзвичайно складні і повні драматичних моментів. Любов і ненависть, здається, існують поруч. Ніхто не знає, в який момент любов і розсудливість відступають, і на їх місце вривається шквал гніву і ненависті.

Важко уявити собі навіть в наше століття сім’ю, де не траплялися б подібні інциденти. І найчастіше жертвами брутального ставлення стають представниці слабкої статі.

Читайте також:   Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім’ю

Що ж відбувається з представниками сильної статі, чому чоловік здатний принизити і образити кохану жінку? Як захистити себе і що робити, щоб зупинити це?

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Подружнє життя не обходиться без непорозумінь, суперечок, сварок і серйозних конфліктів. І це нормально. Погано те, що люди не вміють вирішувати свої проблеми. Дуже часто відчуваючи свою фізичну перевагу, чоловік ображає свою жінку, тим самим, принижує її.

Психологія: чому чоловік принижує і ображає жінку

Психологія чоловіка і жінки різна. Представниці прекрасної половини людства погано уявляють собі психологічні особливості чоловіків: вони інші і значно складніше, ніж жінки. І зовсім не виправдовують свою назву – сильна стать.

Це тільки зовні вони сильні, рішучі, жорсткі і мужні. Але вони ще й надзвичайно ранимі, часом сентиментальні і вразливі, вони погано адаптуються до змін в навколишньому світі. Чоловіки не плачуть: їм з дитинства наказано стримувати емоції. Багато їх особливості грають з ними злий жарт.

Тож не дивно, що вони часто зриваються і ламаються.

Самоствердитися будь-яку ціну

Важливою психологічною межею чоловіків є їх прагнення до самоствердження. З самого раннього дитинства і до самої старості в будь-якій діяльності він намагається самоствердитися. Ця риса починає проявлятися і в створеній ним сім’ї.

Боротьба за лідерство може розгортатися вже на ранніх стадіях сімейних відносин і загострюватися в моменти згасання почуттів. Домінування в рішення будь-якого питання, ігнорування думки подружжя, зневажливе ставлення до її точки зору народжує образу в душі і опір.

Незгода з якихось проблем може викликати роздратування у чоловіка і бажання принизити і образити її. Так сім’я перетворюється в арену боротьби за лідерство з усіма витікаючими наслідками.

суперництво

Сучасні представниці слабкої статі часто мають більш високий рівень освіти, заробляють так само, як і їхні чоловіки, та й деколи добиваються в житті більшого. Вони, жінки, більш витривалі за своїм характером.

Їх впевненість і здатність легко і успішно пристосовуватися до умов, що змінюються б’є по самооцінці чоловіка: поруч з такою дамою він відчуває себе підсвідомо нікчемним людиною.

Звідси виникає роздратування, яке в конфліктах виливається в необґрунтовані образи жінки.

Чоловіки з низькою самооцінкою не можуть утвердитися на виробництві або серед приятелів. Ось вони і намагаються підвищити свою самооцінку за рахунок своїх дружин, принижуючи і ображаючи їх.

прояв агресивності

Агресія як риса особистості притаманна як чоловікам, так і жінкам. Природно, рівень її у людей різний. Вона може проявлятися також і в певних ситуаціях, як реакція на будь-які неприємні життєві події. Чоловік з високим рівнем природної агресивності нестриманий і конфліктний.

Він відрізняється імпульсивністю, непередбачуваністю своїх вчинків і своєї поведінки. Він страждає відсутністю самоконтролю. Але напругу, що нагромадилася вона вихлюпує не на роботі, а на своїх близьких вдома і, перш за все, на ту, яку любить.

Іноді він і сам не розуміє і не може пояснити, що викликало таку бурю гніву і потік образ на адресу дружини.

Ситуативна агресивність виникає як реакція на внутрішні конфлікти, породжені різними неприємними обставинами (проблеми на роботі, пригнічений настрій, погане самопочуття, тертя з начальством, матеріальні труднощі, невдачі, промахи, помилки і так далі).

Агресивність вимагає виходу і вихлюпується у вигляді приниження і образи самого близької людини. Зрозуміло, що носити в собі негативні емоції дуже шкідливо для здоров’я: існує цілий перелік серйозних захворювань, викликаних стриманими емоціями.

Але розрядка на оточуючих – це не вихід з положення.

Досить високою агресивністю відрізняються чоловіки певних типів характеру (регідний, некерований, демонстративний) і темпераменту (холерик).

Люди, що володіють одним з цих типів характеру, честолюбні, вони мають завищену самооцінку, не бажають і не вміють рахуватися з думкою інших людей. Тільки їхня точка зору вірна, і вона ніколи не змінюється.

Їх грубе і агресивна поведінка чинить руйнівну дію на подружні стосунки. Для жінки мати подібного партнера в житті справжня кара, не кожна здатна адаптуватися до нього.

Більш глибоко дана тема розкрита в статті: Темпераменти і конфлікти в сім’ї.

прогалини виховання

Всі ми родом з дитинства, все проходимо школу сімейних відносин в тому ніжному віці, коли ще не вміємо відрізняти, що таке добре, а що не слід засвоювати і робити. Модель поведінки батька, постійно ображає і принижує матір, засвоюється дітьми. Хлопчик, ставши дорослим, потім також ставиться до своєї дружини.

Терпіння і покірність матері і грубість батька стають нормою поведінки для дівчини. Підсвідомо юнак вибирає ту, яка буде терпіти приниження. А у молодої дружини ніколи не виникне питання, навіщо чоловік обзиває і принижує жінку. Багато психологів стверджують, що діти повторюють долю своїх батьків і навіть деякі події їх життя.

Не вірите? Придивіться до оточуючих вас знайомим, проаналізуйте їх долі.

Чому чоловік ображає жінку: причини і думка психологів

Любов і ревнощі

Любить, але періодично ображає і принижує любимою жінку, чому? Так, велика пристрасть одного з подружжя не завжди є благо для психологічного клімату в сім’ї. Порушується баланс емоційних відносин.

Там, де любов, там і страх втратити кохану, там і виникають ревнощі. Будь-яке слово або зауваження дружини може бути перекручено витлумачене чоловіком-ревнивцем.

Стримувані почуття рано чи пізно виллються в формі необгрунтованих звинувачень і образ, що принижують дружину.

Характер і поведінка дружини

Не тільки чоловіки зі своїми труднощами винні в сварках в сім’ї. Прекрасні дами часом віртуозно здатні своєю поведінкою викликати агресію чоловіка.

Постійне невдоволення, бурчання і ниття, демонстрація поганого настрою і мовчання (мовляв, здогадайся сам, що у мене або у нас не так), незнання або небажання рахуватися з особливостями своєї половини можуть викликати лайка і образи з боку чоловіка. Його відповідь адекватний поведінки дружини.

А чого вартий впертість, що демонструється жінкою в наполяганні на своїй думці і влаштовуються ними безпричинні істерики. У нього просто не вистачає аргументів або вміння настояти на своєму. Ну, чим не привід для словесної сутички?

Причин, чому чоловіки принижують ображають жінок можна перераховувати ще багато. Але що робити в цих ситуаціях? Які можна дати поради?

 • Любі дівчата! Серйозно підходьте до вибору супутника життя. Якщо в період залицяння мають місце навіть в жартівливій формі образи чи натяки на приниження, далі буде все гірше: чи не плекайте мрію, що вам вдасться свого улюбленого перевиховати.
 • Одного разу продемонстрована на вашу адресу грубість, як правило, повторюється і стає постійною. Тому терпіти і мовчати не можна, потрібно обов’язково відреагувати: обговорити і знайти зі своїм партнером причину грубого поводження, але тільки вже в спокійній ситуації. Ніколи на лайку не відповідайте лайкою.
 • Милі дами! Якщо ви піддаєтеся грубому ставлення з боку своїх супутників життя, не бійтеся пошукати причини в собі. Адже і ми не завжди буваємо ангелами.
 • Працюйте над відносинами постійно. Зруйнувати можна все легко і швидко, творення ж вимагає сил і терпіння.

Дуже часто вербальна агресія супроводжується фізичним насильством. Складаються стосунки жертви і переслідувача. Але це вже тема іншої статті.

Читайте статтю: Чоловік-тиран: психологічний портрет

Як впоратися з агресією

Ми часто відчуваємо напади агресії по відношенню до оточуючих нас людям. Виникає вона у відповідь на роздратування, викликані різними приводами.

Результатом прояву агресії є сварки і зіпсовані відносини з близькими людьми. У чоловіків вона проявляється сильніше, у жінок значно слабкіше.

Є люди, які не можуть розпочати або закінчити день, не поскандаливши зі своїми близькими.

Психологи виділяють агресію природну, що є рисою особистості і ситуативну, яка представляє собою відповідну реакцію людини на ситуацію, що неприємну для нього ситуацію. Кожен з нас має відповідний рівень агресії: у одних вона більше, в інших менше. З людьми, які мають високий рівень агресивності, дуже важко спілкуватися.

Для сім’ї така людина – справжня кара: в будь-який момент він готовий причепитися до будь-якої дрібниці, затіяти сварку і тим самим виплеснути своє роздратування. Він подібний до вампірові, що живиться позитивною енергією оточуючих його людей. Але такі люди в житті добиваються більшого, ніж ті, у кого агресивність нижче середнього.

Низький рівень агресивності властивий людям безхарактерним, нездатним на боротьбу.

Ситуативна агресивність виникає не завжди, а лише тоді, коли рівень роздратування зашкалює або у відповідь на загрозливі обставини. Але хоч би якою була агресивність, вона руйнівна для подружніх відносин, так як породжує часті сварки і конфлікти.

Що робити, якщо ви людина крутої вдачі? Ви готові зірватися з будь-якого приводу? Розуміючи це, ви намагаєтеся тримати себе в руках? Стримувати агресивність постійно неможливо, та й шкідливо для здоров’я. Причини багатьох хвороб криються в цьому.

Таким чином, необхідно позбавлятися від агресії, але виникає питання про прийнятні способи.

Пасивні способи зняття агресивності підходять не тільки для жінок, але і для чоловіків.

Вам погано. Ви готові «рвати і метати» все, що зустрічаєте на шляху. Але стоп! Подумайте, яке буде оточуючим вас людям.

 • Порада жінкам: виговоритися, поскаржитися і поплакати. Дійсно, поплачте! Терапевтичний ефект сліз важко переоцінити. Природа влаштувала нас так: поплакав, ми відчуваємо полегшення. Сльози виводять ферменти, супутні стресових станів, вони очищають душу, змивають неприємні переживання.
 • Поговоріть з чоловіком (дружиною) про неприємності та проблеми. У цей момент не потрібно просити або давати будь-яких порад: просто говорите і слухайте. Це допоможе вам заспокоїтися і знайти рішення проблем.
 • Не намагайтеся знімати роздратування і агресивність за допомогою алкоголю. Наслідки можуть бути непередбачуваними. Найчастіше алкоголь послаблює самоконтроль і штовхає людину на необдумані вчинки і небезпечні дії.
 • Обходьте стороною кухню і холодильник, якщо ви в агресивному стані. Ви не помітите, як спустошити всі свої запаси продуктів. Чи не заїдайте свої негативні емоції. Агресія і невирішені проблеми залишаться, плюс зайві кілограми на боках.

Активні способи зняття агресивності грунтуються на фізичної активності.

 • Відомо, що адреналін, що викликає напругу і агресію, добре виробляється при фізичних навантаженнях. Чим більше роботи, ніж вона важча, тим краще. Добре попрацювавши в саду або на дачі, після генерального прибирання будинку, ви відчуєте себе умиротвореним.
 • Знаходьте час для занять спортом. Гарні ті види спорту, в яких є протиборство і рух (спортивні ігри, боротьба, бокс і так далі).
 • Циклічні види спорту, які включають в себе багато разів повторюються елементарні рухи і вправи (ходьба, легкий біг, плавання, піші прогулянки) корисні для здоров’я і знімають напругу.
 • Перегляд телевізійних трансляцій змагань здатний дати вихід агресії. Адже спостерігаючи за спортсменами, вболіваючи за них, ви переживаєте ті ж емоції, що і спортсмени. Ваші м’язи мимоволі напружуються і включаються в роботу. Так відбувається «спалювання» зайвого адреналіну в крові.
 • Такі захоплення, як рибалка, полювання, походи за грибами доставляють масу задоволення і прекрасно знімають агресію.
 • Детективні романи і фільми жахів, трилери, комп’ютерні ігри допомагають позбутися від агресивності.

Ви можете придумати або знайти десятки способів зняття роздратування й агресивності і тим самим убезпечити себе і свою сім’ю від зайвих сварок.

Джерело: https://lyubov-semya.ru/pochemu-muzhchina-unizhaet-i-oskorblyaet-zhenshhinu-psihologiya-povedeniya-muzhchin/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *