Чому люди закохуються: що впливає на виникнення любові

Чому люди закохуються: що впливає на виникнення любові

Зміст приховати

Ви коли-небудь замислювалися про причини, чому ви закохуєтеся? Ви коли-небудь помічали, що любов – це якась таємнича, але природна «емоція», і вона щось робить з вашої хімією? А може бути, ви приходили до висновку, що любов допомагає нашому виду вижити? Давайте розберемося, що таке любов з наукової точки зору.

У статті журналу Psychopharmacology зроблено висновок, що соціальна прихильність схожа з поведінкової залежністю, тому що люди стають залежними від інших через обміну нагородами. У наших тілах запускається хімічна ланцюг реакцій, в кінцевому підсумку викликає почуття, яке ми називаємо любов’ю.

Насправді, закохатися – рівносильно потрапляння в пастку, створену природою, – природне явище, з яким ми не можемо боротися. Згідно з науковим дослідженням Артура Аруна, в середньому розуму людини потрібно від 90 секунд до 4 хвилин , щоб визначити, відчуваємо ми закоханість до людини чи ні.

У його дослідженні було виділено кілька основних рис, які ми оцінюємо в людях, щоб знайти того / ту, хто нам підходить в якості партнера:

 • 55% – мова тіла. Це означає, що мозок підсвідомо відстежує рухи тіла потенційного партнера і по ним визначає наскільки він вам підходить, а також шукає зворотні сигнали вказують на зацікавленість з його / її боку.
 • 38% – голос і його тон, а також зміна частоти.
 • 7% – реакція на висловлювання партнера і вибір слів.

3 стадії закоханості

Недавнє дослідження, в темі «наука про любов», проведене в Університеті Рутгерса, США, показало, що є три стадії, пов’язані з закоханістю – жадання, потяг і прихильність.

Кожен етап включає в себе різні типи хімічних реакцій в організмі (особливо в мозку).

Поряд з цим в організмі присутні різні гормони, які допомагають порушувати всі ці три стадії як окремо, так і колективно.

Чому люди закохуються: що впливає на виникнення любові

Перша стадія любові: Жадання

Почуття жадання (або похоті) в основному підтримується або стимулюється сексуальними гормонами в організмі.

Естроген і тестостерон є двома основними типами гормонів, які в рівній мірі присутні в організмі чоловіків і жінок, і підтримують почуття похоті в мозку.

У відповідь на хіть і бажання, лимбические процеси в мозку знижують стрес і дають приплив енергії, які необхідні для залицяння і витривалості під час спарювання.

Процес спаровування – це дискретний взаємопов’язаний процес, який ініціює тяжіння.

Друга стадія любові: Потяг

Ця фаза вважається однією з найбільш прекрасних в життя. Фаза, коли людина дійсно починає відчувати любов.

Його або її нетерпляче потяг до іншої людини призводить до порушення, і не залишається іншого вибору, крім як думати про це конкретну людину.

З наукової точки зору, в дослідженні було зроблено висновок про те, що є три нейромедіатора, які беруть участь в процесі потягу і можуть радикально змінювати особистість людини. Цими нейромедиаторами є адреналін, дофамін і серотонін.

адреналін

Вчені з’ясували, що початкові симптоми потягу до кого-небудь викликають збільшення адреналіну і кортизолу.

З цієї причини щоразу, коли ви стикаєтеся з суб’єктом своєї пристрасті, ваша чутливість знижується, ваше серце б’ється як барабан, а ваш рот настільки сухий, що ваш язик відчувається як наждачний папір. Адреналін – це гормон страху і його вплив відчувається тільки на самому початку зустрічі з суб’єктом пристрасті.

дофамін

Щоб підтвердити теоретичні припущення, було проведено невелике дослідження. Використовуючи сканування мозку у недавно сформованих закоханих пар, було по-справжньому шокуючим виявити, що у чоловіків і жінок є великі сплески нейротрансмітера дофаміну, хімічної речовини, яка стимулює почуття задоволення і бажання.

З’ясувавши це, вчені помітили, що і чоловічий, і жіночий мозок під час закоханості знаходяться в стані ейфорії, як якщо б вони брали кокаїн або інший схожий препарат! Дофамін – це наш природний стимулятор, який викликає почуття бажання і сприяє підтримці мотивації, але в великих кількостях він може викликати ейфорію, одержимість і навіть галюцинації. До інших ефектів дофаміну можна віднести: приплив енергії, значне зниження апетиту, зниження бажання спати, висока зосередженість уваги. І всі ці ефекти відчувають закохані.

Дізнатися більше про дофамін можна в статті «Що таке дофамін і як він працює»

серотонін

Серотонін відіграє не останню роль серед хімічних речовин мозку, використовуваних для підтримки почуття любові. Серотонін відволікає ваш розум, змушуючи його думати про вашого партнера. Він як фільтр, який не дає іншим думкам стати в центрі уваги.

Сандра Лангеслаг і її колеги повідомляють, що рівні серотоніну у чоловіків і жінок різні, коли вони закохані. У закоханих чоловіків рівень серотоніну нижче, ніж у жінок.

Закохані учасники розповідали про те, що близько 65% часу їх розум був зайнятий думками про їх другій половинці.

Дізнатися більше про серотоніні можна в статті «Що таке серотонін і як він працює»

Третя стадія любові: Прихильність

Коли пара успішно проходить дві вищезгадані стадії любові, їх зв’язок один з одним стає дуже сильною. Прихильність – це зв’язок, що допомагає парі вивести свої відносини на просунутий рівень. На даному етапі відносин, у пар часто з’являється сильне бажання завести дітей і піклуватися про них.

Досліджуючи «фактор прихильності», вчені виявили два гормону, які сприяють збереженню почуття любові до свого партнера. Цими гормонами є окситоцин і вазопресин.

окситоцин

Окситоцин, також відомий як «гормон обіймів», є одним з найпотужніших гормонів, що виділяються в рівній мірі чоловіками і жінками, особливо під час оргазму і ласк.

Окситоцин формулює глибину любові і підтримує прихильність партнерів. Одне з досліджень уклало, що чим частіше партнери займаються сексом, тим більша прихильність у них виникає.

Окситоцин грає ключову роль в приналежності і прихильності у людей.

Чому люди закохуються: що впливає на виникнення любові

Точно так же окситоцин допомагає створити міцний зв’язок між матір’ю і дитиною під час пологів.

Крім того, це настільки чутливий гормон, що він автоматично сигналізує грудей про виділення молока при звуці або дотику дитини.

Окситоцин і пролактин опосередковують специфічне жіноче поведінка, таке як лактація і пологи. Цей гормон також допомагає передбачати поведінку іншої людини і покращує взаємодію між парами, посилюючи соціальну зв’язок.

вазопресин

Вазопресин – наш натуральний антідіуретіком, взаємодіє з нирками і контролює спрагу. Цей гормон вивільняється у великій кількості відразу після сексу. Хоча мозок у жінок і чоловіків структурно різний, вони обидва виділяють вазопресин з гіпофіза.

Вазопресин називають важливим гормоном, що сприяє тривалим відносинам. Дослідження в області біологічної психології оцінило 37 пар шляхом вимірювання рівня нейропептидів в крові і спостерігало зв’язок між рівнем вазопресину і подружнього підтримкою, бажанням підтримувати відносини, відсутністю негативного спілкування, кількістю соціальних контактів.

Що говорить наука про любов

Можна сказати, що любов – одне із самих чудових почуттів в нашому житті. Вираз «любов сліпа» є вірним, тому що ви ніколи не знаєте, коли ваш мозок задіює механізми закоханості.

Значна кількість хімічних реакцій беруть участь в розпалюванні жадання, потягу і прихильності між партнерами. Партнерові не потрібно бути піднесеним, сексуальним або красивим – це почуття глибше, ніж фізична тактильность.

Любов – це природна муза, складне, але необхідне почуття для всіх нас.

Дослідження по темі:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3469771https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15990719https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ 20144509http: //www.helenfisher.com/downloads/articles/13JourCompNeur.pdf

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22820037

Джерело: https://sci-news.ru/2019/himija-ljubvi-chto-takoe-ljubov-s-nauchnoj-tochki-zrenija/

Чому ми закохуємося в певної людини

Чому люди закохуються: що впливає на виникнення любові

Любити – значить, бути щасливим. Чому ми закохуємося в певну людину, звідки береться це відчуття?

Далеко не все залежить від нашого бажання – перше враження часто здається оманливим, а найглибша вона поступово може перерости в ненависть.

Чому ми закохуємося: старанна робота гормонів

Чому люди закохуються: що впливає на виникнення любові

 • Насправді, почуття закоханості це безліч фізіологічних процесів: в організмі починає активно вироблятися дофамін (нейромедіатор, гормон щастя, який викликає почуття задоволення, повністю перемикає увагу на партнера і дарує масу задоволення).
 • Людина хоче щохвилини перебувати поруч, готовий гори звернути, щоб догодити або зробити приємне об’єкту пристрасті.
 • Разом з дофамином організм отримує левову дозу адреналіну, в результаті чого підвищується активність, збудження, з’являється стан тривожності.

Коли ми закохуємося, і не знаємо, чи буде відповідна взаємність, не позбавлена ​​приємності тривога і нервозність – нормальна реакція. Деякі гормони (вазопресин, окситоцин) починають працювати, коли пара вже знаходиться в тривалих відносинах.

Ці гормони притупляють стороннє потяг до інших статевим партнерам, викликають почуття впевненості в людині. Гормонів, що відповідають за відчуття любові – 12, вчені намагаються виявити формулу, по якій можна розлюбити або, навпаки, закохатися в людину.

Коли ми закохуємося з волі випадку, ми беззахисні. Але якщо навчитися контролювати цей процес, можна уникнути більшості проблем, особливо, якщо закоханість відбувається в підлітковому періоді.

Феромони досить непередбачувані – реакція відбувається лише тоді, коли невидимі нитки гармонійно зливаються в повітрі, з’єднуються в тільки їм відомий пазл. Підібрати правильний «код» феромонів людство ще не навчилося.

Ми закохуємося в собі подібних – чи ні?

Взаємне тяжіння багато в чому залежить від внутрішніх чинників. Ви можете ще не знати людину, але щось всередині вже безповоротно змінилося. Близькі за духом люди сходяться миттєво, завдяки однаковим уподобанням, звичкам, життєвому сприйняття.

Читайте також:   Діва і риби: сумісність астрологічних знаків

Однакові думки, міркування, відчуття – все це створює сприятливу атмосферу для початку відносин. Любов таких людей розгорається, немов пожежа і це не дивно – смаки ідеально збігаються, а партнери розуміють один одного з півслова.

Всім відома приказка про те, що протилежності притягуються один до одного, не працює. Це помилка, яка стала загальновідомим. Люди, які зустріли людину з однаковими принципами і життєвими засадами, уникли багатьох проблем в сімейному житті, це факт. Ось простий приклад.

Уявіть, що ви з подругою познайомилися з двома хлопцями. Один хлопець скромний і тихий, а інший прямолінійний і дуже гострий на язик.

Якщо ви за характером спокійна і мовчазна, вам сподобається спокійний хлопець, а ваша енергійна подруга потягнеться до більш швидкого і товариському.

Причина зрозуміла: мовчазний хлопець здасться їй нецікавим і нудним, він буде дивним, незрозумілим, зовсім не схожим на неї. Звичайно, бувають винятки, але, коли пристрасть згасає, люди з різними інтересами розходяться, у них немає нічого спорідненого або спільного.

Кохання з першого погляду

Вона існує. Несподіваний емоційний вибух, буря пристрасті, втрата дезорієнтації, все це можливо. Втрачаючи голову, ми закохуємося, щоб перевернути своє життя, почати з чистого аркуша.

Така любов змітає все на своєму шляху і означає лише те, що людина захотіла стерти все, що було в минулому, стерти і піти вперед, не озираючись, не боячись фатальних наслідків.

Любовь с первого взгляда – ривок в нове життя, спроба любити щиро і взаємно, шанс повністю змінитися. Людина, якого полюбили, стає на п’єдестал, на всій земній кулі він єдиний, ідеальний. Чому йому випала така честь? Невідомо.

На думку вчених, кохання з першого погляду не буває, а є гормональний сплеск, який викликає певні відчуття. Частка правди в цьому є – коли ми закохуємося, навколишній світ наповнюється яскравими фарбами, все здається прекрасним. До пори до часу.

Але все ж, існує секрет: для тривалих щасливих стосунків потрібно, щоб симпатія і сексуальний потяг підтримувалося на одному рівні.

Ідеальний баланс, де одному і іншому партнерові всього вистачає. Склавши свій особливий коктейль, сплетений з почуттів і сексуальних фантазій, будь-яка пара зможе бути щасливою.

Як відрізнити любов від закоханості

Щоразу ми закохуємося, і думаємо, що це на все життя. Але через 1, 2 або 3 місяці інтерес до людини згасає, і все безслідно проходить. Такий стан називають закоханістю.

Дуже часто справжня любов не приймається всерйоз і здається звичайною симпатією. Симпатією, прихильністю, яка може тривати роками.

Ви готові прийняти партнера з будь-якими негативними якостями, згладжуючи або не звертаючи на них уваги. На один недолік ви знайдете десять позитивних якостей і заспокоїтеся.

Якщо любові немає, навіть один незначний недолік в характері може привести до розставання. Закоханість – це короткочасне потяг, більше пов’язане з сексуальними мотивами, спрагою володіти партнером.

Любов – це коли ви щодня хочете бачити одну людину, засинати і прокидатися в його обіймах.

Хвора залежність від людини – чи можна від неї позбавитися?

Іноді людина відчуває хвору прихильність, що не має ніякого відношення до любові. Потрапивши в підступні мережі почуттів, люди буквально божеволіють, терплять приниження і готові пробачити будь-яку зраду.

Такі відносини більше нагадують самокатування, де любляча людина є жертвою, добровільно погоджується на все, заради того щоб перебувати поруч з коханим.

Вийти з цього стану без допомоги психолога досить складно. Причина нещасного кохання – збої в роботі «любовних» гормонів.

Щоб виправити ситуацію, потрібно відшкодувати недостачу одного гормону (наприклад, з’їсти полуницю або шоколад, який містить гормон щастя).

Не забувайте про те, що «заїдання» любовних проблем солодощами або будь-який інший їжею можуть створити ще більші неприємності, всього повинно бути в міру.

Забути хвору любов можна тільки одним способом – якщо вирвати образ людини з корінням з серця, і ніколи не згадувати. Ви любите те, що уявляєте, любите свої фантазії.

Наукові факти про закоханість

Чому люди закохуються: що впливає на виникнення любові

На думку вчених, людина підсвідомо вибирає партнера, схожого на свого батька. Необов’язково має бути 100% схожість.

Ми закохуємося в манери, колір очей або волосся, який збігається з кольором волосся матері або батька. Тяга відбувається на рівні підсвідомості, таким дрібницям часто не надають особливого значення.

Існує версія, що діти, народжені після 35 років, в дорослому віці віддають перевагу більш дорослим партнерам.

Ми закохуємося за секунди, а сприяють цьому дрібниці. Якщо дивитися в очі партнеру більше 1-2 хвилини, автоматично починають виділятися феромони. Подальший результат залежить від того, чи зійдуться вони разом.

Дуже важливо давати любов дітям з самого народження. Якщо дитина не бачить батьківської любові, не знає що таке обійми, він втратить здатність розрізняти емоції і не зможе повноцінно проявляти почуття до інших людей.

Доказ того що любов вирощує сама людина, це інтернет. Останнім часом люди починають масово закохуватися в віртуальних друзів, яких ніколи не побачать наживо.

Любов через екран може бути не менш сильною, якщо її постійно підживлювати. Ваш мозок сповнений шаленої фантазії, а уява безмежно. Головне, не перейти тонку грань між помилкою і реальністю.

 1. З цією статтею читають:
 2. Як зрозуміти, що подобаєшся чоловікові
 3. Поцілунок в губи: перший раз
 4. Як сподобатися чоловікові

Джерело: https: //xn--80ajamittfn6b.xn--p1ai/pochemu-my-vlyublyaemsya-v-opredelennogo-cheloveka/

Що відбувається з організмом чоловіки під час любові

Чому люди закохуються: що впливає на виникнення любові

Кадр з фільму «Поспішай кохати»

Ви чули вислів «любов – це хімія?» Воно з’явилося недарма: звичайно, не можна зводити складне і багатогранне почуття виключно до хімічних процесів, однак коли ми закохуємося, наш організм починає змінюватися. Це стосується не тільки жінок, яких прийнято вважати чутливими особами. Відомо, що ги. Більш того: в залежності від стадії відносин змінюється і співвідношення гормонів в чоловічому організмі.

Відповідно до теорії Хелен Фішер, дослідниці Рутгерского університету, тобто кожна пара проходить через три основні етапи: потяг, тяжіння і прихильність. Стадія потягу триває зазвичай кілька місяців. На цьому етапі у чоловіків різко підвищується рівень тестостерону. Це абсолютно закономірний процес: це основний чоловічий статевий гормон, який відповідає, зокрема, за відтворення сперматозоїдів. Згідно з даними медичного порталу Healthline, рівень тестостерону безпосередньо впливає на настрій чоловіка.

Наприклад, вироблення підвищеної кількості тестостерону під час закоханості призводить до підвищення сексуального потягу, енергійності, відчуття підйому.

Що ж тоді відбувається на другому етапі романтичних відносин? Пара входить в фазу пристрасної любові, яка триває кілька років. На цьому етапі в організмі чоловіка починає активно вироблятися два основних гормону: серотонін і дофамін, гормони радості і задоволення.

Про це докладно розповідається в дослідженні «Зображуючи пристрасний етап романтичної любові за допомогою динаміки домафіна» японських дослідників Кайо Такаші, Кей Мізуно, Акіро Сазак і Масакі Танака.

Протягом тривалого часу вони спостерігали за 13 добровольцями, які перебувають на різних стадіях романтичних відносин, і зафіксували у них зміна гормонального рівня.

Нарешті, на останньому етапі романтичного кохання в парі виникає міцна прихильність і свого роду дружба-любов. Знижується кількість сексуальних контактів, на перший план виходять спільні інтереси і цікаве проведення часу. На цьому етапі у партнерів виробляються гормони окситоцин і вазопресин. Цікаво, що ці гормони по-різному впливають на чоловічий і жіночий організм.

У 2004 році в США дослідники Лім і Янг провели знаменитий експеримент на лугових полівках: вони вводили особинам чоловічого і жіночого роду різну кількість окситоцину і вазопресину. В результаті з’ясувалося, що самки відчували до партнерів міцну прихильність при підвищеному рівні окситоцину. А от самці, навпаки, сильно закохувалися за умови високого рівня вазопресину.

Зрозуміло, питання «науки любові» не вивчений до кінця. Крім того, любов настільки складне і загадкове почуття, що не варто все списувати виключно на гормони. Але зв’язок гормонів зі ступенем прихильності чоловіка і жінки одне до одного і навіть ось щодо здатності любити очевидна.

Читати ще •••

Відео дня. Екс-дружина Краско вагітна від його позашлюбного сина

Джерело: https://woman.rambler.ru/love/43029685-kakie-izmeneniya-proishodyat-v-organizme-muzhchiny-vo-vremya-lyubvi/

Найкраща партія: чому ми закохуємося в конкретної людини

Мало хто сперечатиметься з тим, що одне з найбільш по-справжньому чарівних явищ в нашому житті – любов . Абсолютно щире, чисте почуття, яке не має нічого спільного з сексуальним потягом.

Це дивний стан, коли при вигляді коханої людини хочеться злетіти, коли в животі парять метелики, коли не покидає безсоння, адже ти постійно думаєш про найдорожче, як нам здається на той момент, людині. Заради нього ми здатні абсолютно на все, навіть убити.

У відомій пісні Земфіри співається «Хочеш, я вб’ю сусідів … хочеш, я підірву всі зірки». Найдивовижніше те, що це дійсно так. У стані любовної ейфорії людина здатна на непередбачувані вчинки.

Людей завжди цікавили питання: «Чому ми любимо?», «Що таке любов?», «Чому нам подобається саме ця людина?» Міркувати на ці теми можна нескінченно, але я хотів би звернути вашу увагу на останнє запитання.

Вітчизняний філософ Микола Олександрович Бердяєв писав: «Любов суб’єктивна, індивідуальна, спрямована на єдине, неповторне, незамінне обличчя».

Так чому ми закохуємося в конкретної людини? Чим він відрізняється від інших? Про це ми і поговоримо в статті.

Останнім часом стало модно заявляти, що любов – це біохімічна реакція. На жаль, люди говорять про це, не надаючи цій фразі особливого сенсу.

Насправді основою виникнення любові є цілий каскад біохімічних реакцій, провокують нейрофізіологічні процеси в нервових клітинах – нейронах. Але навіщо ми любимо? Головна причина необхідності любові вельми очевидна – любов забезпечує розмноження.

Але чому ми закохуємося в конкретної людини? Справа ось у чому. Всі нейрони в головному мозку функціонально об’єднані, утворюючи нейронні мережі. Передача нервових імпульсів між нейронами здійснюється за допомогою спеціальних речовин – нейромедіаторів.

Читайте також:   Як почати розмову з дівчиною: способи і техніки

Будь-яка діяльність людини веде до активізації певного набору нейронів. При повторенні цієї діяльності зв’язку між нейронами зміцнюються.

Любов забезпечує розмноження

Для спрощення розуміння я поясню на прикладі. Маленький шестирічний хлопчик грав у дворі зі своїм другом, у якого була старша сестра. Сестра часто доглядала за своїм молодшим братом і проводила з дітьми багато часу. Вона читала їм казки, пригощала цукерками. Кожен раз, коли приходила сестра товариша, у хлопчика піднімався настрій, він був щасливий.

Ще б пак, адже поява дівчини асоціювалося у малюка з приємним спілкуванням і частуваннями. Побачивши її, у хлопчика вироблялися гормони щастя: дофамін, ендорфін, серотонін. Ці гормони підкріплювали нейронні зв’язки малюка, які активувалися при вигляді сестри товариша, тобто зв’язку, які дозволили йому запам’ятати цю дівчину.

І ось, пройшло багато років, і наш герой перетворився в привабливого юнака. Звичайно, він уже забув сестру свого друга по пісочниці, напевно забув і друга. І тут він зустрічає дівчину, яка має зовнішні подібності з сестрою товариша з дитинства, може бути, навіть з таким же ароматом парфумів.

При вигляді цієї дівчини у нашого юнака активуються ті нейронні зв’язки, які активувалися при вигляді дівчини з дитинства і, як і раніше, підкріпилися інтенсивної виробленням гормонів радості. Ендорфін з дофамином спровокували гальмування в нервовій системі – виникло стан ейфорії.

Тієї самої ейфорії, при якій у людини захоплює подих, втрачається здатність виразно говорити при вигляді об’єкта зітхання. Наш герой закохався. Цей приклад яскраво демонструє механізм виникнення прихильності, любові до конкретної людини.

Чому люди закохуються: що впливає на виникнення любові

Причинами закоханості в конкретної людини можуть бути не тільки зовнішні подібності або запах людини з дитинства, з яким пов’язані найпозитивніші емоції. Це можуть бути і схожі звички, особливості поведінки, голос.

Саме з цієї причини дівчата дуже часто зустрічаються з молодими людьми, які чимось схожі на їхніх батьків, точно так само як і юнаки закохуються в дівчат, які мають щось спільне з матерями.

Позитивні спогади з дитинства головним чином пов’язані з батьками.

Не забувайте, що хоч людина і володіє абстрактним мисленням, здатністю формувати образи, що визначає «душевне спілкування» між людьми, він – ссавець, головним завданням якого є збереження своїх генів, тобто розмноження.

Ще один важливий фактор, здатний привернути увагу – це зовнішній вигляд. При спілкуванні на побаченні молоді люди мимоволі, як би оцінюють один одного. Причому я зараз говорю про природні зовнішніх якостях людини. Хлопці особливу увагу приділяють чистоті шкіри, розмірами грудей і широті таза. Ці фактори визначають, чи здатна дівчина виносити і народити дитину.

Дівчата, в свою чергу, оцінюють фізичні можливості молодої людини, які дозволять захистити сімейство. Це доводить необхідність підтримки себе в хорошій формі.

Не забувайте, що хоч людина і володіє абстрактним мисленням, здатністю формувати образи, що визначає «душевне спілкування» між людьми, він – ссавець, головним завданням якого є збереження своїх генів, тобто розмноження.

Існує безліч теорій виникнення закоханості і розвитку її в любов, проте, на мою думку, я представив основні фактори, що сприяють тяжінню людей один до одного.

Коли розумієш, що наші почуття, бажання – це всього лише ряд біохімічних реакцій в організмі, то стає сумно.

Виникає питання: «А де ж романтика?» Не варто засмучуватися, адже ці процеси – тільки базис, на якому грунтуються складні психічні і емоційні процеси, такі як любов, яка характеризується своєю багатогранністю і неповторністю.

І навряд чи комусь вдасться зрозуміти суть цих процесів, адже вони є складовою вищої нервової діяльності, яка, в свою чергу, довгі роки є для нас загадкою.

Данило Пирогов

Джерело: https://typical-moscow.ru/luchshaya-partiya-pochemu-vlyublyaemsya-konkretnogo-cheloveka/

Психологія любові: через що ми насправді закохуємося

Наприклад, любов з першого погляду можлива. Багато хто сумнівається в тому, що вона призводить до щасливих стосунків. Але насправді немає ніякої різниці – закохуєтесь ви відразу або через тиждень. Однак крім відразу і нез’ясовно спалахнули є й інші причини симпатії.

Пошук схожості з батьками

Згідно з однією з психологічних теорій, люди закохуються в того, хто найбільше схожий на на їх батька або матір. У цьому є якийсь сенс, оскільки з цими людьми ми живемо з самого народження – вони є для нас прикладом і часто ідеалом.

Іноді буває зовсім навпаки – дівчата вибирають собі чоловіка або хлопця, протилежної в плані характеру свого батька. Це відбувається в тому випадку, якщо між батьком і дочкою були складні відносини. Те ж саме можна сказати і про хлопчиків з їх матерями.

Така особливість стосується характеру, але іноді люди автоматично закохуються в тих, хто дуже схожий на їх батьків ще й зовні. Чоловіки, у яких матері брюнетки, частіше вибирають брюнеток.

Ми шукаємо того, ким мріяли стати самі

Недарма кажуть, що протилежності притягуються. Часом людина закохується в того, хто володіє навичками або якостями, яких немає у нього самого. Ми без розуму від людей, які дивують нас.

Скромні закохуються в нескромних, тихі в божевільних, спортсмени в інтелектуалів, багаті в бідних і так далі. Так відбувається не дуже часто, але тенденція абсолютно точно присутній.

Буває і навпаки – людина закохується в того, хто на нього самого дуже сильно схожий. Це теж хороший привід зацікавитися кимось. Хтось слухає таку ж музику, любить таке ж кіно. Зав’язується розмова, з’являються особливі емоції, а подальший роман стає справою часу.

Ми закохуємося в образ, який малюємо собі з дитинства

Всі люди без винятку уявляють собі з дитинства зустріч з ідеальною любов’ю. Зрозуміло, ідеал змінюється, зазнає деякі поліпшення з часом.

Ідеал є у всіх, але не всі його дотримуються, тому що у всіх різний характер. Хтось може поступатися ідеалом для того, щоб шукати більш щасливий союз. Наприклад, багато хто ставить зовнішність на другий план, щоб підбирати собі людину з більш гармонійним характером.

Запахи і гормони

Природа постаралася зробити так, щоб багато хто з нас закохувалися по-справжньому від простого перебування поряд. Іноді буває так, що ми просто не розуміємо, що нас притягує до людини. Це і є гра гормонів.

На перших етапах відносин велику роль відіграють запахи. Ви можете не помічати цього, але людина, запах якого не підходить нам на хімічному рівні, нас не зацікавить так сильно, як міг би. Це може бути дуже приємний запах, але все одно відштовхуючий.

Закоханість є і на хімічному рівні. Люди, які змушують нас виробляти гормони щастя, швидше за все, стануть нашою любов’ю. Така любов схожа на наркотик, тому що під час бурхливої ​​закоханості людина знаходиться під дією особливих речовин і гормонів, що викидаються в кров автоматично. Дофамін викликає втрату апетиту, проблеми зі сном і розсіює увагу.

Деякі люди мають особливою аурою, яка змушує когось особливо бурхливо виробляти гормони щастя. Вчені вважають, що кожна людина може закохатися через чистої «хімії» між людьми. Запах чужого тіла може змушувати нас закохуватися в цю людину – це чиста правда.

Зрозуміти точний механізм дії чужого запаху і чужих феромонів вчені не можуть, але вони змогли довести за допомогою дослідів, що ми часом дійсно закохуємося через запах. В Америці був проведений цікавий досвід, в якому дівчатам пропонувалося вибрати чоловіків по фотографіях або запаху футболки, а потім відправитися з ними на побачення.

Через деякий час випробовувані дівчата повинні були дати зворотний зв’язок про те, провалилося побачення або було успішним, зустрічаються вони з чоловіками чи ні.

Виявилося, що там, де жінки вибирали супутника по фото, лише 18% відносин розвинулися і стали повноцінною любов’ю. Ті, хто вибирали другу половинку за запахом, показали 41% успішних відносин.

Досвід повторювався і з чоловіками – там результати були схожими, але трохи більш близькими – 23% і 34% відповідно.

Отже, ми закохуємося з різних причин – всього їх п’ять. Наведена нижче діаграма показує, наскільки ці причини є вирішальними і визначальними:

Як видно з діаграми, запах дуже важливий, нехай ми цього і не помічаємо. На другому місці знаходиться наш ідеал. Кожна людина за своє життя може закохатися з різних причин, але дуже часто це відбувається з якоїсь однієї з них.

Багато хто чув про те, що любов живе три роки. Це не далеко від істини, тому що хімічна прихильність триває приблизно 30 місяців. Однак чим міцніше була закоханість, тим міцніше будуть відносини після її відходу. Удачі вам, і не забувайте натискати на кнопки і

На нашому каналі в Яндекс.Дзен завжди найцікавіші статті по цій темі. Обов’язково підпишіться!

14 квітня 06:38

Джерело: https://gurutest.ru/publication/psihologiya-lyubvi-iz-za-chego-myi-na-samom-dele-vlyublyaemsya/

10 дивних, але реальних речей, які відбуваються з нами, коли ми закохуємося

 • Покажіть собаку ветеринару, якщо помітите ці 12 симптомів
 • Я на власному досвіді перевірив, чи може чоловік впоратися з обов’язками дружини в декреті
 • 10 іменитих актрис, які починали свій шлях c конкурсів краси
 • 10 типових дитячих розваг з 90-х, після яких виникає тільки одне питання: як ми вижили-то взагалі?
 • Чому ми таїмо образи на батьків, які чесно намагалися виростити нас хорошими дітьми
 • Як бренд Victoria’s Secret став культовим і чому сьогодні він, можливо, йде до свого занепаду
 • Подивіться, як танцює котик з Японії, який вже став мемом
 • 20 осіб, чиє іронічне ставлення до себе підкорило інтернет
 • 20+ людина, яка перетворила свою зустріч з кумиром в епічно історію
 • 30+ знаменитостей, чий реальне зростання стане для вас сюрпризом
 • 18 секретів створення мультфільму «Таємниця третьої планети» (Ми знаємо, чому Аліса не схожа на батька)
 • 15 фото наших улюблених зірок в дитинстві (Ви точно всіх дізнаєтеся)
 • 14 осіб вирішили дізнатися, як би вони виглядали з ідеальною зовнішністю. І ми їм в цьому допомогли
 • Як виглядають дружини знаменитих акторів, які підкорили мільйони жіночих сердець
 • Як не треба себе вести при поході до гінеколога і чому не варто підлаштовуватися під цикл
 • 14 робіт талановитого візажиста, яка знає, як з будь-якої жінки зробити королеву

Читайте також:   Питання, щоб закохатися: експеримент психолога Артур Арон

Джерело: https://www.adme.ru/svoboda-psihologiya/10-strannyh-no-realnyh-veschej-kotorye-proishodyat-s-nami-kogda-my-vlyublyaemsya-1734565/

Що відбувається з організмом під час закоханості? відповідають лікарі

Романтичні стосунки і любов – важливі складові нашого життя. Принаймні ми хочемо, щоб вони такими стали. Любов – складний стан, природу якого намагаються з’ясувати вчені та дослідники, але питань стає тільки більше.

Ми поговорили з психологом, провідним фахівцем «Психологічного центру на Волхонці» Іллею Шабшин , щоб з’ясувати, як любов впливає на людський організм, які проблеми вирішує, а які створює.

Реальність така, що ми не завжди можемо відрізнити любов від закоханості, а відносини далеко не завжди бувають безхмарно щасливими. І дуже важливо розуміти, що саме відбувається у вашому житті, щоб остаточно не втратити голову.

– Чи є, з точки зору психології, різниця між закоханістю і коханням – Закоханість і любов – дві різні речі. Те, що може виникнути з першого погляду, – це саме закоханість. Фраза «любов живе три роки» – це теж не про любов, а про закоханість.

Для закоханості характерна ідеалізація партнера: він завжди «най-най», у нього немає недоліків, або на них не звертають уваги. У закоханої людини з’являється дуже багато фантазій і мрій про те, як все буде чудово. Стан закоханості – це відрив від реальності. І це закінчується. Пристрасті згасають. Ідеалізація проходить. Романтичної зачарованості теж немає.

Ми бачимо партнера таким, яким він є; ми бачимо його недоліки; ми не будуємо ілюзій про безхмарне майбутнє. І при цьому є сексуальний потяг, повагу, захоплення достоїнствами, інтерес до його думок, поглядів, а також бажання бути разом і разом справлятися з неминучими труднощами.

Мислення «кохана людина займає важливе місце в моєму житті, я хочу, щоб йому було добре, з задоволенням дбаю про нього, по ходу справи обговорюючи труднощі і знаходячи рішення» – це і є любов.

– Які прояви любові найбільше впливають на здоров’я людини? – Любов проявляється багатогранно. На здоров’я людини особливо добре впливають емоційна близькість і фізична захищеність.

Це наші глибинні потреби, і ми шукаємо їх задоволення в любовних відносинах. Важливо відчувати, що поруч з коханою людиною можна розслабитися, бути собою. Не менш важливо відчувати, що люди разом і близькі один одному.

Такі переживання самим позитивним чином впливають як на фізичне здоров’я, так і на психологічний.

– Чи можна назвати людину абсолютно здоровим, з психологічної точки зору, якщо він / вона ніколи не любив / любила? – У житті деяких людей любовних відносин не виникає. Це не обов’язково означає, що така людина, з психологічної точки зору, ненормальний.

Бувають, звичайно, самотні люди з психічними розладами. Але набагато частіше просто так складається життя – не як у більшості, а по-своєму. Такий свій варіант індивідуального життєвого шляху.

Зазвичай така людина переживає, що в його житті немає любові, але намагається заповнити своє життя іншим змістом: роботою, творчістю, захопленнями (хобі), дружбою.

– Як відрізнити любов і токсичні, нездорові взаємини, залежність від іншої людини? – Любовні стосунки можна назвати підживлювати: незважаючи на неминучі труднощі, вони дають нам підживлення і опору. У токсичних відносинах людині часто буває погано.

У хворих відносинах один з партнерів не поважає іншого, може його принижувати, знущатися, ображати, а то і піднімати руку. Потрапивши в залежність, людина втрачає свою особистість, відступає від своїх переконань і цінностей, постійно жертвує своїми інтересами.

У токсичних відносинах люди прицільно роблять один одному боляче. Є пари, які постійно кричать: є такі, де не розмовляють по кілька днів і навіть тижнів.

Такі деструктивні відносини однозначно завдають шкоди психічному здоров’ю і згодом позначаються негативно і на фізичному здоров’ї.

Психолог, сексолог, експерт центру сексуальної освіти Secrets Олена Лобанова розповіла Sport24 про стадіях любові і про те, що з нами відбувається під час кожної з них.

«У відносинах ми переживаємо чотири основні стадії: тяжіння (потяг), захоплення (закоханість), прихильність (любов), розставання. І кожна ця фаза регулюється різними гормонами і іншими хімічними речовинами ».

Роль зовнішності в любові

«Коли ми бачимо привабливого людини, його образ займає велику ділянку нашого мозку, адже в обробці зорової інформації задіяно 50% мозку.

Вибираючи жінку, чоловіки підсвідомо орієнтуються на ознаки здоров’я, такі, як чиста шкіра і яскраві очі. Багато вчених вважають, що в сприйнятті краси важлива симетрія тіла.

Жінка менше стурбована зовнішністю чоловіки – її більше цікавлять його дії і образ мислення. Вона скоріше оцінює здатність чоловіка піклуватися про неї і її потомство ».

тяжіння

Що відбувається в мозку при переживанні одномоментного тяжіння, коли перехоплює подих при першому погляді на людину? Потяг активізує потужну хімічну реакцію. Речовини тяжіння – тестостерон, естроген, окис азоту, феромони.

«Велику роль в сексуальний потяг грають тестостерон і естроген. Обидва класи гормонів присутні і у чоловіків, і у жінок, але в різних пропорціях.

Організм чоловіки виробляє 6-8 мг тестостерону (чоловічий статевий гормон) в день, а організм жінки – 0,5 мг тестостерону. Естрогени ж виробляються у жінок в більшій кількості, ніж у чоловіків.

Тестостерон відповідає за сексуальне бажання і у чоловіків, і у жінок. Низький рівень тестостерону пов’язують з хворобою Альцгеймера та іншими розладами пам’яті, хворобами серця і зниженням щільності кісток.

Естроген  – статевий гормон, який вкрай важливий для жіночого організму.

Як у чоловіків, так і у жінок естроген (невеликі кількості) додатково проводиться в мозку. Естроген і тестостерон разом допомагають підвищити лібідо.

Окис азоту  – речовина, що виробляється в геніталіях при порушенні, що викликає розширення судин і приплив крові до статевих органів.

Феромони  – пахучі гормони, що виробляються потовими залозами під пахвами для залучення протилежної статі.

У 1991 році дослідницька група з Гарвардського університету довела існування додаткового периферичного відділу нюхової системи, який сприймає ці гормони. Феромони впливають на шлюбні симпатії людей, почуття прихильності і прояв турботи про потомство.

Невропатолог Алан Хірш вважає, що індивідуальний запах людини сильно впливає на його привабливість для потенційного партнера, в тому числі і при першій зустрічі ».

закоханість

Речовини закоханості – адреналін, норадреналін, дофамін, серотонін і фенілетиламін .

«Деякі психологи описують стадію сильного захоплення як змінений стан свідомості, схоже з тим, що людина відчуває при сп’янінні, в трансі або під впливом наркотиків.

Закохані люди в цей період жертвують сном, допізна розмовляючи з об’єктом своїх почуттів по телефону або безперервно посилаючи повідомлення.

Вони здійснюють нетипові для себе вчинки, наприклад, піднімаються на дах, хоча бояться висоти, пробують їжу, яку терпіти не можуть.

Романтична любов і пристрасне захоплення – це не стільки емоції, скільки мотиваційні двигуни. Вони – частина системи винагороди мозку.

І від цих мотиваційних двигунів підживлюються всі інші емоції – в залежності від того, як складаються стосунки. Лобова кора в цей час збирає інформацію, організовує факти в систему і розробляє подальшу стратегію поведінки.

Мотивацію і систему прискорення в мозку стимулюють нейромедіатори: адреналін, норадреналін, дофамін, серотонін і фенілетиламін.

У фазі тяжіння ці речовини теж беруть участь, але на другий, романтичної, стадії вони починають переважати і домінувати ».

прихильність

Речовини прихильності – окситоцин і вазопресин .

«Ті, хто коли-небудь закохувався, знають, що первинне особливий стан закоханості не триває вічно. Ми або прогресуємо в стосунках і починаємо відчувати глибоку любов і прихильність, або наважуємося на розрив.

Нейробіологи визначили, що в період приблизно від 6 місяців до 2 років після початку відносин мозок злегка пригальмовує активний викид стимулюючих речовин.

Адже напруга почуттів не можна підтримувати нескінченно, інакше це призведе до виснаження.

На цей період припадає багато розлучень і розривів, тому що люди плутають природне зниження інтенсивності переживань з втратою любові.

Через нестачу звичних сильних емоцій деякі можуть почати пошук нових вражень з іншими сексуальними партнерами.

Однак розуміння цього біологічного закону дуже допомагає парам перейти в фазу довіри і прихильності, де починається справжня любов.

Прагнення до утворення пари пов’язане з двома «гормонами емоційних зв’язків» – окситоцином і вазопресином. Окситоцин вивільняється гіпофізом і впливає на яєчники і насінники, регулюючи відтворення.

Рівень окситоцину підвищується, коли пари дивляться романтичні фільми, обіймаються або тримаються за руки. В цілому у чоловіків рівень окситоцину в нормі нижче, за винятком періодів після оргазму, коли він підвищується на 500%.

Окситоцин сприяє почуттю близькості і закоханості при регулярному сексі з одним партнером.

По-перше, окситоцин робить шкіру більш чутливою, посилюючи прихильність і прагнення до фізичного контакту. По-друге, рівень окситоцину збільшується при дотиках і навіть їх очікуванні. Окситоцин під час сексу блокує на час деякі неприємні епізоди, пов’язані з нашим партнером. Він сприяє виникненню довіри, необхідного для дружби, любові, сім’ї, угод.

Розгадку механізму виникнення прихильності у чоловіка дає гормон вазопресин. Цей гормон бере участь в регулюванні статевого сталості, впевненості, домінування і в маркуванні території. У чоловіків його концентрація вище.

Окситоцин і вазопресин в деякому сенсі вступають в конфлікт з дією дофаміну і норадреналіну. Можливо, тому почуття прихильності посилюється в міру слабшання божевільною, палкого кохання. На два описуваних нейромедіатора міцної любові можуть впливати і інші гормони. Наприклад, підвищений рівень тестостерону здатний придушити окситоцин і вазопресин ».

розставання

Речовини розставання – серотонін і ендорфіни .

«Що відбувається в мозку, коли ми втрачаємо когось? Коли ми любимо когось, ця людина «живе» в наших емоційних центрах – в лімбічної мозку (тобто «записаний» в безлічі наших провідних шляхів, в синапсах і нейронах). Коли ми втрачаємо когось – через смерть, розлучення, переїзду, розриву відносин – мозок виявляється збитий з пантелику і дезорієнтований.

Близька людина все ще присутній в наших нейронних з’єднаннях, і ми звично чекаємо побачити, почути, відчути його. Коли цього не відбувається, емоційні центри мозку, в яких живі спогади про втрачене близьку людину, активізуються в пошуках цієї людини.

А надмірна активність лімбічної системи пов’язана зі зниженням серотоніну. Одночасно ми відчуваємо нестачу ендорфінів, які покликані знижувати відчуття болю і сприяти переживання задоволення і радості.

Все це може пояснити фізичну і душевну біль при розриві відносин ».

Джерело: https://sport24.ru/news/zozh/2019-01-24-kak-lyubov-vliyayet-na-zdorovye-kak-otlichit-lyubov-ot-vlyublennosti

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *