Чорний мову у дитини: причини зміни кольору і можливі захворювання

Чорний наліт на язиці

Зміст приховати

Мова – незамінний в спілкуванні і важливий для травної системи компонент – виступає ще і сигнальним органом. Зміна його кольору може попереджати про якісь збої в фізичному здоров’ї людини. Нормальний його відтінок – рожевий з невеликим шаром напівпрозорого нальоту. Інший колір або зміна консистенції мови є відхиленням від норми.
Якщо білий або жовтий наліт не викликає особливих побоювань, оскільки зустрічається часто, то виникнення в ньому чорного відтінку – рідкісне явище. Це свідчить про значні патологіях в організмі.

Правда, з’явитися темний шар на мові може і після вживання чорниці, шовковиці або інших продуктів харчування, в складі яких є фарбувальні речовини.

 

Причини появи коричневого нальоту

Найчастіше мова у новонародженого знаходить білий або жовтий окрас. У першому випадку він знаходить колір через що утворилася молочниці, але швидко відновлюється і проходить. У другому випадку у малюка можуть виникнути проблеми з печінкою, як наслідок – виникає жовтяниця.

Коричневий наліт зустрічається рідше і видається більш небезпечним явищем для здоров’я дитини, особливо якщо з’явився на мові у грудничка.

Коричневий наліт на язику підлітків

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *