Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Максим Поташев

Зміст приховати

Короткий зміст статті:

Самотність – найстрашніша епідемія людства, яку можуть перемогти лише ті, хто свідомо вибирає його, як спосіб життя. Але, в більшості своїй, самотня людина – нещасний. Тому ми шукаємо порятунку від цієї нудьги, і самі того не усвідомлюючи, постійно задаємося питанням: як позбутися від самотності? Ми вирішили подумати над цим разом з вами.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Проблема визначення самотньої людини

Чому ж люди так бояться бути одні? Вся справа в тому, що почуття самотності виконує регулятивну функцію, що допомагає зберігати потрібний рівень соціальних контактів, необхідний для продовження роду, вирощування потомства і забезпечення свого існування. Тому один без одного ми не можемо ніяк від природи. Найчастіше це властиво:

 • Дівчатам або чоловікам, у яких затягнулися пошуки партнера.
 • Літнім людям, які втратили своїх дітей, близьких і вже не можуть знайти компанію серед молодого покоління.

Іноді людина, що знаходиться в такому стані, що не має зворотного зв’язку в соціумі впадає в глибоку депресію. Це призводить до формування ряду особистісних психологічних особливостей у нього:

 • Низької самооцінки.
 • Слабким навичкам спілкування.
 • Низькою соціалізації.

І йому стає важко повернутися. Тут важливим фактором є розуміння самотності самим індивідом. Для здорової особистості воно є приводом попрацювати над собою, зайнятися самовдосконаленням. Саме таке розуміння проблеми є правильним. В інших випадках можна говорити про психологічні проблеми.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Як позбутися від почуття самотності?

Отже, як перемогти себе і почати жити собі на користь незалежно від того, хто знаходиться поруч? Ось кілька порад:

 1. Прийміть ситуацію такою, як вона вже склалася, і перестаньте шкодувати себе.
 2. Далі холоднокровно розберіться в причинах. Чому поспілкуватися стало ні з ким? Може, я сам в цьому винен? Швидше за все, так.
 3. Позбавтеся від неробства. Людина шкодує себе, коли йому нічим зайнятися. Якщо у вас немає улюбленої роботи, знайдіть її. Нічим зайнятися вдома, знайдіть хобі або влаштуйтеся на другу роботу.
 4. Відмінний спосіб вилікуватися – допомагати іншим. Людей, яким вкрай необхідна допомога іншої людини багато. Наприклад, немічні люди похилого віку і інваліди, за якими ніхто не доглядає.
 5. Просто навчитеся бути щасливим: тут, зараз, сьогодні.

Самотніх багато. Але найчастіше люди роблять себе такими самі . Тільки зрозумівши це, ви зможете змінити ситуацію.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

У цьому відео психолог Юлія Лаптєва розповість, кого потрібно звинувачувати в першу чергу в тому, що ви самотні і немає поруч людини, з яким можна поділитися своїми переживаннями:

Як жити на самоті жінці?

Все просто – ніяк. Не треба в ньому жити. Жінки залишаються самотніми набагато рідше, ніж чоловіки. Це зрозуміло, з ними завжди поруч будуть діти, потім з’являться онуки. Але все ж жінок, які вважають себе самотніми можна зустріти навіть серед мам і бабусь. Як з цим боротися?

 • Знайти собі друга можна і в 30 років і в 60. Головне бажання і прагнення.
 • Подорожуйте. Самотня дівчина нічим не обтяжена. Знайдіть попутників в інтернеті і в путь.
 • Займіться саморозвитком. Це теж ніколи не пізно почати. Згадайте про свої слабкі сторони, почніть їх заповнювати знаннями, вміннями і навичками.
 • Використовуйте соціальні мережі, знайдіть через них старих знайомих: однокласників, одногрупників. Відновіть втрачений спілкування.
 • Улаштуйтеся на цікаву підробіток, для душі. Таку, щоб зайняла вільний час і приносила задоволення.

Тільки ваш позитивний настрій до себе і оточуючих зможе виправити становище. Рухайтеся вперед і не давайте себе послаблень.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Як змиритися з самотністю?

Це найпоширеніша помилка – миритися з нинішнім становищем. Тут неправильно розставлені пріоритети і поняття. Треба навчитися не миритися, а приймати своє становище і робити висновки, які підштовхнуть до правильних рішень.

Ці рішення мають бути приблизно такими:

 1. Потрібно знайти оточення, яке прийме вас і де ви будете почувати себе комфортно. Для цього починаємо активно відвідувати фестивалі за інтересами та інші громадські місця.
 2. Займіться психотерапією самі або покличте на допомогу психолога.
 3. Зрозумійте, що ви не самотні. Озирніться, скільки навколо людей, які думають, як і ви. Їх багато, а багато і самотність – два протилежних поняття.
 4. Повірте, що ніхто не прийде раптом. Щоб в будинку з’явився близька людина, почніть працювати над цим. Женіть всі страхи і комплекси.
 5. Навчіться отримувати від цього вигоду. Багато дуже хочуть побути з собою наодинці, але не мають можливості.

Сучасне самотність – самостійний вибір і тільки так. Зараз дуже важко залишатися самотнім ненавмисно, і це зворотна проблема, особливо для жителів великих міст.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Як боротися з самотністю?

Ви, напевно, вже знайшли свої промахи. Тепер починаємо їх виправляти. наприклад:

 • Знижуємо вимоги до оточуючих людей і тоді вони відразу до вас потягнуться.
 • Позбавляємося від забобонів. Ніхто не хоче вас образити, обдурити або принизити. Світ прекрасний і хороших людей в ньому більше, ніж поганих. Починаємо вірити в це.
 • Розвиваємо почуття гумору. Ставимося до ситуації з іронією, а до співрозмовників з добрими жартами.
 • Заводимо будинку вихованця, він буде перший час піднімати настрій до необхідної позначки.
 • Спорт прекрасно бадьорить і загартовує силу духу.
 • Займіться взаємним позбавленням від туги. Знайдіть на форумах таких же нудьгуючих людей.
 • Чи відчуваєте себе непотрібним, вихід простий – станьте потрібним собі і оточуючим.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Позитивні і негативні сторони

У вашому положенні є свої плюси:

 1. Для того щоб зняти з себе напругу від шаленого ритму сучасного життя, корисно посумувати з кухликом кави. Це дасть можливість зняти напругу, розкласти свої думки по поличках.
 2. Тепер ви зможете зрозуміти, наприклад, своїх батьків, яким давно не дзвонили. Терміново заповните це упущення.
 3. Ваше теперішнє становище навчить вас бути відкритим до людей без всякої користі. Ви зрозумієте, як це – цінувати тих, хто поруч.

І мінуси:

 1. Важке давящее самотність може привести до глибокого стресу, з якого людини важко вивести. А це і проблеми зі здоров’ям, іноді серйозні.
 2. Звичний такий спосіб життя може вбити в людині все сильні сторони особистості: впаде самооцінка, з’явиться купа комплексів, проблеми в соціалізації. Так що не затягуйте.
 3. Пропаде інтерес до всього взагалі.
 1. Робимо висновки: можна іноді піддатися нудьзі, але не відчаю.

Отже, ця стаття написана, щоб допомогти вам відповісти на питання: як позбутися від самотності? Саме позбутися , а не змиритися. Далі справа за вами і за тим, які висновки ви зробили тепер для себе. Сподіваємося, що якщо не переконали вас, то хоча б скрасили нудний вечір.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Відео: як ніколи не залишитися самотньою?

В даному ролику Вікторія Ісаєва розповість кілька надійних способів, які допоможуть вам позбавитися від самотності і почуття тривоги, за допомогою технології НЛП:

Джерело: https://1-kak.ru/404-kak-izbavitsya-ot-odinochestva.html

Як побороти самотність: причини, способи подолання та поради психологів

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

 • 6 Жовтня, 2018
 • Психологія спілкування
 • Вікторія Самарська

Людина – істота соціальна, значний час він проводить серед людей. Спілкування йому необхідно для того, щоб поділитися новиною, смішною історією, запитати ради. У сучасному світі на планеті налічується кілька мільярдів чоловік. Чому ж іноді ми відчуваємо себе абсолютно самотніми? Що це за стан такий? Як побороти самотність? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в статті.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Самотність і усамітнення

Кругом люди, а поділитися своїми переживаннями ні з ким. Посеред величезного мегаполісу відчуваєш себе самотнім. Чому так виходить? Самотність – це не відсутність людей, це те, що у людини в голові.

Подібний стан відчував кожен. Його велике благо зрозуміло натурам творчим. Для них – це свобода. Молоді та успішні люди не приховують: «Мені комфортно одному, але для щастя важливо, щоб десь поблизу була кохана людина». Це абсолютно здоровий підхід.

Люди ж самотні не люблять поширюватися на дану тему. В їх сприйнятті самотність – в’язниця. Вони по-справжньому страждають. Відчуваючи дезорієнтацію, не відчувають під ногами ґрунт, не планують майбутнє. Подібний стан небезпечно.

Слід розрізняти самотність і усамітнення. У першому випадку це стан непотрібності, внутрішня пустота. У другому – тимчасовий перепочинок, під час якої людина відпочиває від свого соціального оточення і інтенсивного спілкування, відновлює сили. Це нормальна людська потреба.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Щоб відповісти на питання про те, як побороти самотність, важливо розібратися, чому воно виникає.

Зовнішні причини самотності

Американці недавно перевірили вельми цікаву гіпотезу: самотність – це вірус, подібний ГРВІ або грипу.

Вчені вивчили психічний стан понад п’ять тисяч осіб, спостерігаючи їх протягом десяти років. Їх висновок – самотність реально заразно! Варто одному відчути себе покинутим, як подібний стан починає охоплювати всіх з його найближчого оточення.

Джон Касіоппо, керівник дослідження, стверджує: «Регулярне спілкування з самотньою людиною на 50% збільшує ваші шанси відчути себе також». Чи означає це, що в мегаполісах нас чекає справжня епідемія? Як побороти самотність?

Психологи стверджують: якщо ви радісні, впевнені в завтрашньому дні або закохані, то вірус навряд чи небезпечний для вас. Йому схильні лише ті, у кого ослаблений імунітет, хто пригнічений або втомився. Смерть одного з близьких людей, розлучення, невдачі в особистому житті, брак уваги з боку батьків в підлітковому віці – ось ті обставини, які сприяють перемозі над вірусом.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Внутрішні причини самотності

Історія самотності починається в дитинстві. Дитина з внутрішньої невпевненістю починає відчувати себе комфортно, тільки чіпляючись за батьків і інших людей.

Він хоче відчувати себе потрібним, затребуваним, але в глибині душі відчуває, що це все ненадовго. Так формується сценарій використання інших, щоб позбавлятися від самотності.

Виходячи з вищесказаного, можна дати наступне визначення досліджуваному поняттю: це відсутність власних інтересів, спроба замкнути їх на користь інших людей.

Невпевненість у своїй соціальній і фізичної спроможності – головне джерело самотності. Сором’язливість, скромність, наявність зовнішніх недоліків або низький, на думку людини, соціальний статус формують глибокі внутрішні комплекси, змушуючи людини свідомо обмежувати своє спілкування в соціумі. І це замкнуте коло.

Залишившись наодинці з переживаннями, людина все більше переконується у власній неповноцінності. Це здатне привести не тільки до депресії, але і послужити мотивом для суїцидальних намірів. Саме тому важливо знайти спосіб того, як перемогти самотність.

У зоні ризику також надмірно егоїстичні і образливі люди. Перші звикають тільки брати, тому оточуючим неприємно бути в постійному дефіциті уваги.

Вони душевно віддаляються, а поруч з егоїстами залишаються лише меркантильні особистості, яким важливі їхні ресурси: гроші, влада, вплив.

Другі ставлять оточення в невигідне становище, змушуючи близьких вибачатися, відчувати себе винуватими і підживлювати скривдженого своєю енергією. Ті також починають віддалятися, щоб зберегти власний душевний комфорт.

 

Як подолати самотність

Найперший крок на шляху до подолання проблеми – це перестати себе жаліти. З самотністю можна і потрібно подружитися. Для цього необхідно зробити наступне:

 • Розібратися в причинах, зрозуміти, що саме стало відправною точкою в русі до самотності. Рекомендується взяти аркуш паперу, перерахувавши на нього всі можливі причини. Виділити ті з них, які залежать від людини, і ті, які в його владі змінити. Наприклад, сором’язливість, зайву повноту, невміння сучасно одягатися.
 • Усвідомити мету – через власні зусилля подолати перешкоди, що не дозволяють поліпшити якість спілкування з оточуючими. Егоїстові важливо навчитися дарувати любов безоплатно. Соромливому – подолати внутрішню сором’язливість і скутість. Образливому – перестати будувати очікування щодо інших людей.
 • Знайти людину або групу людей з аналогічними проблемами, які допоможуть порадою і покажуть на особистому прикладі, як побороти самотність.
 • У міру вирішення проблем у людини з’явиться внутрішня впевненість, підвищиться самооцінка, сформується нове соціальне оточення.

На шляху до подолання самотності важливі вольові зусилля і самодисципліна.

Як побороти самотність жінці

Чи є об’єктивні причини самотності: хвороба, вік, життєві обставини? Якщо ми приймаємо, що це проблема особистості, то зовнішні фактори – це лише додаткові випробування на міцність.

 • Як потрібна для перлини повна темрява –
 • Так страждання потрібні для душі і розуму.
 • Ти втратив усе, а душа спорожніла?
 • Ця чаша наповниться знову сама.
 • (О. Хайям)

Дуже часто жінки скаржаться на самотність в ситуаціях, коли існує важливий в їхньому житті людина, але його немає поруч. Причиною може бути тривале відрядження або розставання, не має значення. Вони відчувають себе самотніми, тому що переконані: зрозуміти їх до кінця здатний тільки ця людина.

Розлучення, смерть близької людини – це реальна психологічна травма, яка посилює внутрішньоособистісні проблеми. Як побороти самотність в цій ситуації? Тут слід зрозуміти: будь-яка втрата повинна бути пережита, і потрібен певний час, щоб людина прийняла ситуацію і примирився з нею.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Нерозумно виглядає картина, коли вдова веселиться в колі друзів відразу після похорону колишнього чоловіка. Це неприродно. Однак і туга, що триває роками, – не найкращий вихід. Що ж робити?

Жити сьогоднішнім днем, в якому можна знайти багато приводів для щастя. Самотність – це порожнеча, яку потрібно заповнити. У кожного як мінімум завжди є один співрозмовник – це він сам. Важливо, щоб з ним не було нудно. Займіться тим, чого просить душа: читанням, улюбленим хобі, шопінгом, подорожами.

Страх самотності і поради психолога

Психологи стверджують: страх самотності криється в стереотипах, які панують в суспільстві. Один з них: бути самотнім – це значить не відбутися як особистість. Його підтримують оточуючі, з співчутливим виглядом цікавляться, чому жінка не заміжня або чоловік не одружений.

Громадська думка нерідко стає причиною того, що люди пов’язують своє життя з псевдодрузі, укладають шлюби з псевдолюбімимі і заводять дітей заради склянки води в старості. А потім відчувають себе ще більш самотніми.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Як побороти страх самотності? Головна порада: дуже важливо навчитися розуміти і любити себе, приймаючи як власні гідності, так і недоліки. І працювати над тим, щоб ставати краще. Салони краси, відвідування спортивного залу, стильний одяг забезпечать захоплені погляди перехожих і вселять впевненість в своїй привабливості.

Оригінальна хобі подарує однодумців. Акторські курси, читання класичної літератури і цікаве дозвілля допоможуть подолати сором’язливість. Життя любить оптимістів, є сенс відповісти їй взаємністю.

Джерело: https://psychbook.ru/428157a-kak-poborot-odinochestvo-prichinyi-sposobyi-preodoleniya-i-sovetyi-psihologov

Самотність жінок – як подолати і жити без туги

?

Categories:

 • суспільство
 • психологія
 • Cancel

Самотність жінок – нерідке явище. Тільки коли це стосується тебе, стає надто не понаслишке.Устала від почуття самотності … Подруги, однокласниці і сестри давно під надійним чоловічий захистом. Щастя в стосунках наявності. Нестерпно і жахливо бути однією. Додому немає сенсу поспішати. Гнітюча самотність від відсутності відносин з чоловіком доводить до відчаю. Постійне відчуття непотрібності відчувати нестерпно.

Самотність: чому?

Людина повинна бути в парі – так закладено природою. Коли тобі тільки 20+, ти – студентка, і все життя попереду, на питання оточуючих про сімейний стан можна відповісти, що ще рано.

Чим старше, тим питання самотності, крім своєї внутрішньої порожнечі, додається інтересом знайомих, притому патологічним: «Як, ще незаміжня, не надоело бути на самоті?» Після такого спілкування, тобі погано. Щоб не відчувати емоційно гнітюче виправдання самотності, намагаєшся рідше зустрічатися зі знайомими, позбутися від розпитувань. Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подоланняРоль жінки – бути матір’ю, створювати гармонію і затишок в родині. Жінка, яка реалізує себе в сімейному житті, без туги дивиться очима на цей світ. Самотність щастя нікому не приносить. Жінці необхідно бути в парі, не тільки для повної захищеності і безпеки від чоловіка і створення сім’ї, а й для реалізації себе в суспільстві.Чому самотність виникає не у кожної жінки, чи можливо з ним впоратися? Звернемося до Системно-векторної психології Юрія Бурлана.

Подолання самотності: типи самотності

Самотність у жінок має різні причини:

 • – жінки абсолютно самотні, хто не має партнера і не прагне до цього; – не перебувають у шлюбі, періодично створюють відносини, але не мають близького емоційного контакту з чоловіком;
 • – змирилися з самотністю, як з неминучістю, але внутрішньо бажаючі бути в емоційному і інтимному контакті з чоловіком.

Нерідко бувають самотніми жінки із зоровим вектором, бажаючі, щоб їх любили, але не одержують любові. І тому вони залишаються самотніми.

Як показує системно-векторна психологія Юрія Бурлана, віддача почуттів включає отримання насолоди від відносин. «Любіть мене, а я буду насолоджуватися вашою любов’ю до мене» не приносить радості і задоволення від почуттів і позбавляє жінку можливості створювати гармонійні відносини.

Власниці звукового вектора – не емоційне, як зорові жінки. Зовні вони здаються холодними. Їм складніше створювати емоційні зв’язки. У такої жінки виникає відчуття самотності удвох. Звукова жінка може бути асексуальною і жити одна, т.

к. звуковий вектор істотно знижує сексуальне бажання. Але, знаючи особливості психіки власниці звукового вектора, можливо розкрити її жіночу сутність. Тільки диференціюючи типи самотності можна працювати з причиною самотності жінки.

 

 

Самотність не норма, але часто зустрічається

Дівчата в дитинстві отримують почуття захищеності і безпеки від батьків. Папа це фундаментальне почуття дає мамі, а дитина від хорошого психологічного стану матері отримує це почуття для себя.В період дорослішання, дівчина прагне стати «чоловікової дружиною».

Щоб відчувати себе як в рідній домівці, тільки тепер від чоловіка отримувати захист і аліментацію, і як наслідок, продовження роду. Така жіноча природа – бути матір’ю. Але існують інші жінки, для яких не настільки важливо бути матір’ю і створювати гармонію в сім’ї. Це відноситься до шкірно-зоровим жінкам і шкірно-звуковим.

Для них не часто самотність стає проблемою.

Самотність жінок: Причини

Причиною самотності жінки може бути побачене в дитинстві сильно травмує психіку подія. Якщо тато застосовував по відношенню до мами насильство, то ці інциденти з дитинства, залишають свій відбиток і мають наслідки в дорослому житті. Дочка в майбутньому, не віддаючи собі звіту в цьому, може боятися чоловіків. Буде позбавлена ​​можливості будувати нормальні відносини.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подоланняОбраза на батька, а у власниці анального вектора феноменальна пам’ять, в період становлення шлюбних відносин виллється в повну недовіру до чоловічої статі. Відносини – це боляче, такий її досвід. Самотність жінки з анальним вектором, також може бути через будь-якого поганого першого опита.Как правило, така жінка в пару собі вибирає шкірного чоловіка. При відсутності реалізації або в стресі, фактор новизни тягне його до зміни партнерок. Єдиний фактор збудження, смак до життя – нова жінка. Буває, шкірний пройдисвіт, сексуальний юзер цілеспрямовано спокушає жінку і згодом кидає її.

Якщо жінка з анальним вектором, вірна й віддана, стикається зі зрадою партнера, вона в подальшому буде боятися входити в такі відносини, через страх повторення аналогічного сценарію. Хоче створити відносини, адже має величезний сексуальний потенціал, але страх наступити на ті ж граблі не дає можливості довіритися чоловікові. Через невдалий досвід минулих стосунків жінка прирікає себе на самотність.

Самотність: Звідки проблеми

Зорова жінка відчуває сенс життя в любові. Вона власниця найбільших емоційної амплітуди, здатна на найбільше відчуття. Взагалі, відносини в парі – це відносини двох – ЖІНКА + ЧОЛОВІК. Коли в зароджуються стосунки допускаються треті особи, це повний крах для майбутніх відносин.

В цьому випадку самотність жінці гарантіровано.Зрітельние дівчата, люблять емоційно поділитися, з відвертістю до межі, тим, що відбувається в їхньому житті. Якщо в тільки що починаються стосунки з чоловіком жінка присвячує маму або близьку подругу, відбувається «злив» цих відносин.

Всю гаму емоцій і становлення довіри по відношенню один до одного, щирість вона вибудовує не з своїм обранцем, а з мамою або подругою. Вихолощуючи себе емоційно з іншими, на свого улюбленого вже не залишається сил і емоцій.

Такий же сценарій зливу відносин третім особам стосується не тільки зорових жінок, але і всіх інших, тільки в меншому обсязі. Просто власниці зорового вектора здатні створювати емоційні зв’язки з усіма підряд, будь то близька подруга, сусідка чи чоловік.

Жінка сама не розуміє, як сталося, що вона впустила в своє життя самотність. Найжахливіше, що цей сценарій може повторюватися знову і знову. Є зустрічі, знайомства – і повне самотність. Та жінка, яка в потенціалі здатна на найбільшу любов – самотня.

У разі, якщо володарка зорового вектора втрачає емоційний зв’язок з партнером, наприклад, з причини розставання, то може надовго «провалитися» в почуття туги від самотності. Розставання – маленька смерть для зорового людини. Почуття страху за своє життя і відчуття туги не дає можливості створити нову зв’язок. Нерозуміння своїх бажань, веде до самотності.

Пустота і самотність удвох

Звукова жінка – загадка. Розумна, не кожному чоловікові по зубах. Зовні вона виглядає беземоційної, а всередині – буря емоцій. Зацікавити таку жінку, можна смислами про щось більше, ніж матеріальний світ. Розмови про справи життєвих – для такої жінки примітивні.

А ось поговорити про сенс життя, питаннях світобудови, класичній музиці, філософії та літератури – цим можна зацікавити.Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подоланняНерідко, самотність – супутник життя власниці звукового вектора. Чоловік розкриває жінку. А у випадку з нею необхідна делікатність і знання, як це зробити. Тому що в парі зі звуковою жінкою, можна досягти любові неземної. У буквальному сенсі. Звичайно, ідеальна пара такої жінки – чоловік зі звуковим вектором. Їм є про що поговорити і навіть помовчати. Вони на одній хвилі, розуміють один одного з півпогляду. Чоловіки без звукового вектора часто не привабливі для звукової жінки, і вона вважає за краще залишатися на самоті, ніж жити з нецікавим їй партнером.Женщіна із зоровим вектором тягнеться до чоловіка зі звуковим вектором, їм цікаво разом, в потенціалі це стабільні відносини. Коли жінка зі звуковим вектором виходить заміж за чоловіка – власника зорового вектора, то їм може бути складніше.Якщо звукова жінка не здатна створити емоційний зв’язок із зоровим чоловіком, то в парі настає самотність удвох. На цьому тлі у неї може з’явитися депресія.

Читайте також:   Що робити, якщо подобається хлопець: як себе вести і чого уникати

Самотність не для мене: Я – жінка, і цим все сказано

Системно-векторна психологія Юрія Бурлана вчить розуміти себе і бачити бажання партнера, завдяки чому знімається відчуття внутрішнього самотності у обох. Це ключ до побудови гармонійних відносин. Розуміючи свого чоловіка, як себе, жінка вже не відчуває протиріч, які йдуть в розріз власних уявлень.

 

Є можливість зрозуміти, що можна очікувати від партнера, а що апріорі неможливо. Якщо на шляху до щастя варто самотність, то подолати його можливо. Послухайте, як це зробили ті, хто пройшов онлайн-тренінгу по системно-векторної психології Юрія Бурлана: «… Віртуальне життя змінилася життям реальним.

 

І я навіть передати не можу, наскільки це класно … Те, що я вважала таким справжнім, виявилося лушпинням і втечею від своїх страхів. Я перестала бачити в цьому цінність, переключившись на реальних людей. Я стала краще спати, у мене покращився апетит і самопочуття, я включилася в роботу і усвідомила, скільки ЕНЕРГІЇ забирала у мене мережу.

Стався якийсь переворот всередині, і це схоже на пробудження після глибокої заморозки, яка без СВП цілком могла привести до непоправних наслідків … Я потягнулася до людей, а вони до мене.

Мені подобається, коли я роблю те, що робить щасливими моїх рідних, близьких і просто інших людей, яких я навіть не знаю часом, я відчуваю в собі приплив бадьорості та енергії, і тепер я з упевненістю можу сказати: Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ, ЖИТТЯ! … »

Юлія Г., Макіївка

 

 

 1. Юлія ТарховаСтатья написана з використанням матеріалів онлайн-тренінгів Юрія Бурлана «Системно-векторна психологія»
 2. Як отримати оргазм жінці, або Сповідь втратила його

Джерело: https://system-psiholog.livejournal.com/344454.html

Відчуття самотності і непотрібності: як впоратися і що робити?

Привіт, шановні читачі! Відчуття самотності і непотрібності досить гостре і складне переживання, з яким особистість не завжди знаходить сили і ресурси впоратися. Що призводить до депресії і часом навіть до суїциду.

Людина постійно, навіть просто фоново відчуває незадоволеність життям. Від чого готовий «кидатися» в будь-які відносини, навіть руйнівні, аби позбутися нестерпних мук, які тягне за собою відчуття, що нікому в цьому світі немає до нього справи.

І сьогодні ми розглянемо, чому так відбувається. А також дізнаємося, як впоратися з цим станом.

Коли народжується дитина, відбувається дуже важливий процес – формування базового довіри до світу. Тобто, якщо дорослий, який про нього піклується, зникає на якийсь час, йому важливо знати, що він обов’язково повернеться. Тому дітки плачуть, коли залишаються одні. Вони звуть того, від кого залежить в даний період їх життя, хто задовольняє їх основні потреби.

І якщо у малюка не з’являється знання, що десь є Інший, який в даний момент відсутня, але він є в його житті, то в подальшому у нього буде мало ресурсів і здібностей справлятися з відчуттям самотності.

Він буде його прагнути всіляко уникати. Хоча насправді все ми за фактом самотні, і нам важливо вміти обходитися з самим собою.

Інакше неможливо збудувати з оточуючими повноцінний контакт, який принесе радість, спокій і задоволення, насичення.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Причини формування недовіри можуть бути абсолютно різними. Часом дорослий просто не в змозі розпізнати і задовольнити потреби дитини. Хоча насправді щиро його любить і намагається це зробити.

Може дати знати про себе травматичну подію, наприклад, мама довго не підходила, щоб заспокоїти.

Тоді з’являється тривога, а раптом знову буде некомфортно, а мама не з’явиться, як в минулий раз? Навіть, незважаючи на те, що на кожний наступний заклик вона своєчасно приходить, ця тривога залишиться фонової і буде давати про себе знати.

Також можуть початися складності, якщо в історії особистості був досвід відкидання, з яким він не впорався. Особливо, в період кризи, наприклад, підліткового. Коли потреба у визнанні серед однолітків виходить на перший план, з’являється бажання подобатися протилежній статі.

Що робити?

якість відносин

При відчутті непотрібності у людини з’являється спокуса вступати в стосунки, не особливо придивляючись до того, який він насправді, цей інший. Аби схопитися в нього і відчути, що тепер не один. Що начебто, комусь потрібен.

І що тепер не так страшно, разом можна вистояти проти всього світу. І саме з цієї причини потім настає розчарування, від якого самотність проживається ще гостріше. Бо начебто є той, з ким можна відчути близькість, але вона все одно неможлива, недоступна.

А людина вже, припустимо, в шлюбі, який щастя так і не приніс.

Ясно, що дуже складно, але все ж, давайте собі можливість дізнатися іншого краще. Чи не зачаровуючись, і не тішачи себе ілюзіями, що якщо зараз погано, то обов’язково настане момент, і людина виправиться, усвідомлює помилки, і ви як житимете на заздрість усім. Недоліки є у кожного, і не варто їх ігнорувати, просто прислухайтеся до себе, готові ви їх прийняти, чи ні.

Якщо схильні не довіряти людям, то «гальмуєте» себе в моменти виникнення підозр. Якщо ж навпаки – задайте хоча б парочку питань на усвідомлення, з яких причин вирішили, що ця людина виправдає вашу довіру.

Здоровий спосіб життя

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

У психології є таке поняття, як залежність. Це коли людина не здатна задовольнити свої потреби без нав’язливої ​​діяльності. Вона може бути, як хімічна, тобто наркоманія, алкоголізм, так і не хімічна, наприклад, шопоголізм, переїдання, залежність від відносин, порнографії та інше.

За фактом, це заміщення, тобто, у людини в житті є хоч щось стабільне, на що він може спертися. Навіть якщо це просто алкоголь або сигарета. Це те, що перебувати поруч в стресові і напружені моменти.

Так ось, якщо у вас є хоч якась шкідлива звичка, спробуйте з нею «розібратися». Так ви станете не тільки здоровіше фізично, якщо залежність була хімічна.

Але і відмова від неї спровокує вас відправитися на пошуки більш корисного способу розслаблення, заспокоєння та інше. Припустимо, якщо ви займетеся спортом, ви станете більш активним, щасливим, підтягнутим і здоровим.

І хто знає, може на тренуванні вам зустрінеться саме той, поруч з яким ви забудете про свою непотрібність.

Рекомендації, як перестати палити, ви виявите тут, а як зав’язати з комп’ютерними іграми – тут.

самооцінка

Якщо вам не комфортно з собою, то чому інша людина захоче залишатися з вами наодинці? А в деяких випадках, і ще разом прожити життя, народжувати дітей і вести побут? Просто тому, що ви є такий на світі – не аргумент, вірно? Безумовна любов буває тільки від батьків, і то, не завжди. Навколишні будуть звертатися з вами так, як ви будете їм дозволяти. І якщо ви поважаєте свою особистість, ви ніколи не дасте порушити ваші кордону. Відповідно, у вашому житті не будуть присутні люди, які не зважають на вами або не цінують вас.

Так що, перш за все, почніть працювати над самоцінністю. А як полюбити себе, ви дізнаєтеся, натиснувши на це посилання.

тестування реальності

Озирніться, призупинитеся. А так ви так самотні і нікому не потрібні, як вам здається? Є таке поняття, як тунельний свідомість. Це коли людина настільки зациклений на чомусь, що його бачення ніби звужується.

І він в змозі помічати тільки те, що його цікавить в даний момент. Тому, якщо ви відчуваєте біль від того, що нікому в цьому світі немає до вас справи, виконайте наступну вправу. Напишіть список з 5 людей, які до вас проявляють хоч найменшу симпатію.

І біля кожного з них вкажіть хоча б 3 ситуації, в яких це проявлялося.

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Можливо, ви просто знецінюєте, або ж не помічаєте, що інші щирі з вами, але ви просто не підпускаєте їх ближче? Або просто лякаєте своїм бажанням «впитися» в іншого, «емоційно злитися» з ним? Навіть в родині така поведінка зустрічається і викликає жах. Чи не кожна людина готова витримати психологічне злиття, нехай навіть з улюбленим і цінним партнером. Зазіхання на його свободу і хоч якусь незалежність можуть відштовхувати.

Так що, перш ніж засмучуватися і ранитися, згадайте, може, є люди, яким ви небайдужі, але вам просто не досить того, що вони в змозі вам дати?

Інтереси і хобі

Досліджуйте, а що вам в цьому житті приносить задоволення? І коли не знаєте, що робити, приступайте до цього заняття. Хобі як не можна краще допомагає скинути напругу, розслабитися і відчути задоволення.

Та й оточуючим ви станете цікавіше. З’являться нові знайомі, які поділяють ваші захоплення. А значить, ви хоч зрідка зможете відчувати близькість і присутність іншої людини у вашому житті. Його участь і інтерес.

рекомендація

Також, рекомендую зробити невелику вправу, воно тут. Називається «Техніка короля». З його допомогою ви відновите самооцінку і впевненість в собі.

завершення

А на сьогодні все, шановні читачі! Самотність викликає непрості почуття, і якщо ви розумієте, що не в силах з ними впоратися самостійно – зверніться за допомогою. Нехай до родичів, друзів, фахівцям. Головне, не ізолюйте себе, і будьте уважні до свого стану.

 • Також, рекомендую вам пройти тест на вашу здатність долати труднощі.
 • Щастя вам і здоров’я!
 • Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна.

Джерело: https://Qvilon.ru/psihologiya/chuvstvo-odinochestva-i-nenuzhnosti.html

Самотність і непотрібність: до чого призводять і як позбутися від цих почуттів?

Відчуття покинутості, непотрібності і самотності зустрічаються у людей дуже часто. Найбільш сильно схильні до прояву цієї гами почуттів жінки, але чоловіки теж не є винятком. Це глибокі емоційні переживання, які дуже сильно впливають на життя людини.

природа виникнення

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Відчуваючи постійний тиск цих негативних емоцій, з’являється бажання виїхати якнайдалі, повністю ізолювати себе від усього світу, людей і всього що відбувається навколо. На ранніх етапах прояву цих відчуттів, люди намагаються звернутися за допомогою до своїх близьких і знайомих, але найчастіше отримують незрозумілий відповідь. Або ще гірше, не намагаючись вникнути в суть проблеми, докопатися до її витоків, у вигляді ради надходять пропозиції про те, що весь вільний час потрібно присвятити роботі, хобі або якимось іншим захопленням. Тобто максимально «забити» своє життя різними способами, щоб не залишилося часу для нудьги, створюючи собі додаткові труднощі і проблеми. Але такі поради не несуть нічого доброго, і вже точно ніяк не допоможуть вийти з цього нав’язливого стану непотрібності і повного самотності.

Читайте також:   Як зрозуміти, що ти подобаєшся чоловікові: особливості поведінки

Вирішити цю проблему можна тільки прийшовши до витоків утворення цих психологічних негараздів. Найчастіше ці причини криються в глибокому дитинстві, коли дитина відчував сильний стрес під впливом навколишнього світу. Причиною тому могло послужити:

 1. Сварки з однокласниками, однолітками і іншими дітьми;
 2. Проблеми в сім’ї, відсутність розуміння між дитиною і батьками;
 3. Конфліктні ситуації з оточуючими людьми;
 4. Неприйняття точки зору і думок дитини старшими;
 5. Невирішені проблеми підліткового віку.

сумні наслідки

У певний момент, пік цього емоційного тиску психіка людини, використовуючи захисні механізми, прийняла рішення ніби абстрагуватися, усамітнитися і ізолюватися всередині себе. Така захисна реакція відбувається в наслідок гипертрофирования головного інстинкту всіх живих організмів – інстинкту самозбереження.

Надалі, на рівні несвідомого під впливом будь-яких зовнішніх факторів, людина активує цей механізм заново, утворюючи навколо свого життя і себе непроникний купол, уникаючи будь-якого взаємодії з навколишнім світом, нічого не пропускаючи через цей купол. Всі ці стани покинутості, туги і самотності виникають з тієї причини, що зовнішня загроза, від якої так своєрідно в важкі моменти захищала психіка, пішла, але цей непроникний товстий купол ізоляції так і залишився.

Коли оточуючі намагаються вийти на контакт з такою людиною, з цього не виходить нічого хорошого.

Це пов’язано з тим, що його психологічний захист вибудовується так, намагаючись уникнути якоїсь небезпеки, відразу ж абстрагується, перериває будь-який контакт.

Протягом тривалого часу ці процеси псують життя людині, поступово самотність заповнює всі сфери його життя, відрізаючи шляхи повернення до нормального життя.

Подивіться також вебінар «Туга, самотність, покинутость» Дениса Бурхаева.

Як позбутися відчуття непотрібності і самотності?

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання

Вирішити проблему постійного відчуття непотрібності, покинутості й самотності можна тільки розбивши цей уявний купол, переконавши себе в необхідності щось змінювати у своєму житті, використовуючи різні методики і практики. Головне на шляху вирішення цього питання – розуміння механізмів виникнення цих психологічних проблем і щире бажання їх позбутися, звільнити себе і своє життя для нових подій, знайомств і нових радощів.

Подивіться також вебінар «Туга, самотність, покинутость» Дениса Бурхаева.

Джерело: https://psychologyc.ru/odinochestvo-pokinutost-nenuzhnost/

Як боротися з почуттям самотності – 5 порад

Мене ніхто не любить: причини самотності і поради щодо подолання ФОТО Getty Images

Якщо почуття безпорадності, безнадійності і відчаю не проходить більше двох тижнів, можливо, варто поговорити з психологом-консультантом або психотерапевтом. Ну а якщо ваш випадок не настільки важкий, ось кілька порад, як швидше позбутися гнітючого відчуття самотності.

Самотність немов огортає нас. В результаті ми витрачаємо занадто багато часу, шкодуючи себе і при цьому нічого не роблячи. І найчастіше впевнені, що це не змінити. Від таких думок потрібно відразу відмовитися. Знайдіть, чим можна зайнятися прямо зараз.

Діючи, а не думаючи, ви вирветься з безконечного колообігу похмурих думок. Попрацюйте в саду. Зробіть прибирання в гаражі. Помийте машину. Поспілкуйтеся з сусідами. Зателефонуйте друзям і сходіть з ними в кафе або в кіно. Сходіть на прогулянку.

Зміна обстановки допоможе відволіктися від гнітючої туги. Неможливо страждати, якщо чимось зайнятий.

Коли ми пригнічені, самобичування не допоможе. Але на жаль, ми все це робимо, самі того не бажаючи.

Наприклад, зробили помилку на роботі, яка дорого обійшлася, або посварилися з партнером або іншому і тепер з ним не розмовляємо. А може, у нас занадто багато витрат, а грошей взяти ніде.

Замість того щоб обговорити з кимось все, що нас турбує, ми накопичуємо це в собі. І в результаті відчуваємо себе неймовірно самотніми.

Коли нам погано, важливо проявити турботу про себе

Коли нам погано, важливо проявити турботу про себе. На ділі ми часто забуваємо про це через більш насущних проблем. В результаті недосипаємо, погано харчуємося, не займаємося спортом, перенавантажуємо себе. Пора «перезавантажитися» і відновити втрачений баланс, відчути себе краще фізично. Сходіть в парк, прийміть ванну, почитайте книгу в улюбленому кафе.

Хоча одиноким можна бути і в натовпі, спілкування допомагає відволіктися хоча б на час. Кращі ліки – вийти з дому і знайти собі компанію. Добре, якщо це компанія друзів, але групові заняття, гуртки за інтересами, подорожі та походи в групах теж прекрасний вихід. Важко думати, як вам сумно, під час цікавої розмови.

Гарантований спосіб боротьби з сумними почуттями – відкривати і пізнавати нове. Коли ви включаєте «ген цікавості» і займаєтеся тим, що вас по-справжньому інтригує і цікавить, місця для нудьги не залишається. Спробуйте поїхати на роботу за новою дорогою.

Заплануйте невелику подорож на один день, відвідайте навколишні визначні пам’ятки: маленькі містечка, парки, ліси, заповідники, музеї, пам’ятні місця. В дорозі намагайтеся дізнаватися щось нове, знайомитися з новими людьми, щоб було що згадати.

Вірний спосіб перестати жаліти себе – допомогти іншому. Це не означає, що потрібно негайно бігти на вулицю рятувати бездомних. Є й інші способи. Розберіть гардероб, зберіть речі, які ви більше не носите, і віддайте їх в благодійну організацію.

Роздайте нужденним стару, але робочу електроніку, посуд, меблі, постільна білизна, іграшки та інші непотрібні речі. Це буде корисно для них, але ще корисніше для вас.

Якщо серед сусідів є пенсіонери, лежачі хворі або просто самотні люди, яким потрібна підтримка, відвідайте їх, поспілкуйтеся, почастуєте чим-небудь смачним, пограйте в настільні ігри.

Навіть вам буває самотньо, уявіть, як їм? Удвох побороти самотність легше. Пам’ятайте, позбутися негативних емоцій можна тільки за допомогою усвідомлених зусиль.

Сюзанна Кейн (Suzanne Kane) – психолог, журналіст, кіносценарист, живе в Лос-Анджелесі. Її сайт : suzannekane.net

Джерело: http://www.psychologies.ru/articles/kak-borotsya-s-chuvstvom-odinochestva-5-sovetov/

Постійні депресії, самотність, ніхто не розуміє мене, ніхто не любить

Прохання про допомогу

Напишіть свою історію Навряд чи мене зрозуміють, але все ж спробую описати свій стан … Мені 24 роки, після 18 років, я стала часто думати про самогубство як про бажання піти від цього життя.

причини найрізноманітніші, заміжньою не була ніколи, дітей мати не можу, на роботу не беруть тому що з 2012 року, мучуся від болю в животі (хронічний Андекс).

Намагалася лікуватися і у себе на батьківщині (в Казахстані) і в Москві у кращих лікарів, не допомагає нічого! постійні депресії, самотність, ніхто не розуміє мене, ніхто не любить.

Хотіла переїхати в інше місто, почати жити заново з чистого аркуша, але криза такий страшний охопив, що немає можливостей навіть накопичити грошей на квиток в один кінець і на проживання … думки про суїцид стали як дихання, як вода, як істинний сенс життя.

Я вважаю що не гідна я життя мені даної, моє місце там в Аду, воно завжди було саме там .. мені здається я чую голоси, бачу тіні з того світла .. це страшно! душа ніби кричить Не роби цього зі мною не зрадь мене, не давай мене демонам, які будуть знущатися, і отримувати від цього задоволення (ось які думки мене мучать …

я не та людина яка має жити тут, в цьому світі, моє майбутнє просякнуте негативом і болем … я його боюся … і не хочу прожити ще років 25 в такому ж стані … сама не знаю навіщо пишу, сподіваюся мій лист не опиниться в кошику. . я розумію що я ненормальна людина, якби свого часу, мене рідні поклали до психлікарні, все було б інакше, але ніяких заходів не було вжито, а я страждаю, від власних думок .. можу сказати одне, цінуйте кожен день у вашій життя …. я життя зовсім ціную, я просто не створена для життя …

Підтримайте сайт:

Зайка, вік: 24 / 17.03.2016

відгуки:

Мила, ти створена для життя! А душа кричить, тому що ти заблукала і падаешь.Но у нас всіх є Ангел-хранитель, який завжди поруч, він щось тобі і каже, щоб ти себе не віддавала на поталу демонам! Моя порада – поїдь в монастир, поживи і потрудися там хоча б пару днинки. Там не треба за житло і за їжу платити, все буде – тільки працюй. Пообщайся з батюшкою, причащайся і сповідайся. Ти така молоденька! Все у тебе буде добре! Звернись до Господа, Він ніколи не залишить. Нікого не бійся, крім Бога. Коли страшно – читай багато разів Ісусову молитву: «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мя грішну». Біси від неї тікають не оглядаючись. Не став на собі хрест, Бог любить всіх нас так, як не любить ніхто на цій Землі. Молись, кохай і ніколи не сумуй.

Не знемагай! обіймаю

Ксю, вік: 20 / 17.03.2016

Привіт, а є можливість працювати через інтернет? Це був би вихід) Взагалі потрібно просто зробити глибокий вдих і видихнути, а потім запитати себе: -А для чого я взагалі народжена? Адже всі ми народжуємося для чогось і якщо ти дожила до 24 врядли твоя доля просто померти, швидше за все це випробування і лише тобі вирішувати, що з ним робити.

Втрачена, вік: 24 / 18.03.2016

Допоможи своїй Душі – вона ж просить тебе про це. Душа не може жити без Бога – свого Отця. Неси її в Храм православний – там її радість, її життя – таїнство Причастя. Проси Матір Божу про допомогу – Вона нам всім Матір і завжди допомагає, як своїм дітям. Вже весна! Скоро з’являться різні трави, листочки на деревах – можна буде і підживитися їх вітамінами і підлікуватися. Набери в пошуковику Монастирська травниця – дізнаєшся багато корисного про це. При жіночих запальних захворюваннях добре допомагають сухі квіточки полину. Допоможи тобі Господь!

Лена, вік: 25 / 18.03.2016

Доброго дня! Зверніться до психотерапевта самі. Шукайте будь-яку роботу, потрібно ж на щось жити. Встаньте на облік в центр зайнятості, отримуйте допомогу з безробіття. Бажаю вам здоров’я і не в якому разі не сумувати!

Ірина, вік: 28 / 18.03.2016

Джерело: http://www.pobedish.ru/main/help/postojannye_depressii_odinochestvo_nikto_ne_ponimaet_menja_nikto_ne_ljubit.htm

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *