Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Всім відома приказка «Любов зла …». Однак без відповіді закохуватися можуть не тільки жінки, а й чоловіки. Від статі не залежить, що буде переживати людина. Зазвичай страждають всі однаково від нерозділеного кохання, від якої слід скоріше позбуватися, що радить жіночий сайт prettysecrets.ru.

Зміст приховати

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Якщо вам пощастило навзамін закохатися, тоді скоріше позбавляйтеся від цього почуття. Чому важливо не продовжувати любити того, хто не любить вас? У людини, яка страждає від нещасливого кохання, починає поступово руйнуватися все життя:

 1. Падає настрій, незабаром воно перейде в депресію.
 2. Погіршується працездатність через постійні думок про свою невдачу.
 3. Падає самооцінка, втрачається впевненість у собі.
 4. Пропадає апетит, сон, енергія і сили.
 5. Світ починає здаватися сірим і непривітним.
 6. Втрачаються контакти з оточуючими (родичами, друзями та ін.).

Цей процес можна описати, як поступове зів’янення квітки. Згадайте, як в’януть зірвані квіти у вазі. Точно так же вмирає людина, яка любить без відповіді.

Вся ця ситуація може ускладнюватися постійним зіткненням з коханою людиною, який радіє життю. Поки ви «марніє», він зустрічається з іншими людьми. Поки ви замикається, він радіє життю.

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Закохатися можна в кого завгодно:

 • У холостяка або бабія.
 • У одруженого чоловіка або заміжню жінку.
 • У людини, який просто не може відповісти взаємністю.

Ситуації складаються різні, проте результат один – якщо людина сумирно любить і страждає від цього, тоді терміново необхідно позбавлятися від даного почуття, яке буде лише руйнувати закоханої людини.

На жаль, любов не можна просто відпустити, струсити з плечей, як пил, або віддати комусь, як річ. Любов переслідує людину всюди, куди б він не пішов. Оскільки мова йде про душу, то доведеться проводити роботу з нею, щоб звільнитися від нещасного почуття.

Способи лікування нерозділеного кохання

Якщо ви страждаєте від нерозділеного кохання, тоді вам напевно родичі і друзі дають різні поради, як вилікуватися від нерозділеного кохання. Психологи радять не ігнорувати їхні поради, оскільки насправді вони можуть стати першими поштовхами на шляху до одужання.

Частими способами того, як вилікуватися від нерозділеного кохання, є:

 1. Зацікавитися іншою людиною.

Тому, хто любить, це здається неможливим. Як він може кимось зацікавитися, поки відчуває почуття до коханої партнеру? Будь-які спроби познайомитися, зацікавитися, звернути увагу викликають почуття безглуздості. Це цілком зрозуміло через наявність любові. Проте не забуваймо про те, що вона є непотрібною для вашої коханої людини.

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Ви не хочете цікавитися іншими лише тому, що:

 • Чи не хочете віддавати свою любов.
 • Чи відчуваєте надії, що кохана людина все-таки вас полюбить, а ви не бажаєте його розчарувати.
 • Чи вірите в те, що любов до однієї людини повинна вас захищати від зацікавленості іншими людьми.

Всі ваші наміри і переконання є правильними. Однак не варто забувати про одне – ваша любов не потрібна тому, кого ви любите. Так, варто зберігати вірність тому, кому це не потрібно? Чи варто витрачати свій час того, кому ви не цікаві?

Якби любов була взаємною, тоді можна було б говорити про вірність. А зараз потрібно діяти навпаки: бути невірними по відношенню до того, кому ви не потрібні.

 1. Знайдіть недоліки в коханій людині.

Часто нерозділене кохання робить закоханої людини сліпим. Йому здається, що він зустрів ідеального партнера, тому і закохався в нього. Насправді все це ілюзії. Інша людина здається ідеальним лише тому, що ви з ним не знайомі. Ви з ним не зустрічалися. Він вам демонстрував лише хороші якості своєї натури. Ви з ним не потрапляли в скрутні ситуації, де він би виявив себе.

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Нерозділене кохання часто базується на тому, що іншої людини ідеалізують (швидше за все, в іншому випадку любові би не було або вона не була б без відповіді).

Якщо людина страждає за тим, хто йому не відповідає взаємністю, швидше за все, він просто його погано знає. В кожній людині є недоліки.

І якби жінка зустрічалася з чоловіком, в якого шалено закохана, вона б, ймовірно, незабаром в ньому розчарувалася б.

Ідеальних людей не буває. А раз партнер вам здається ідеальним, значить, ви просто погано його знаєте.

Потрібно його вивчити, поспостерігати за ним, подивитися на те, як він поводиться в складних і стресових ситуаціях, де проявляється його справжнє обличчя. Побачте його недоліки.

Зрозумійте, що він насправді нічим не добрий. Буває навіть так, що закохуються люди дійсно в «козлів» і «стерв», поки не побачать цього.

На Заході люди не ігнорують даних фахівців. Лише наш менталітет стає перепоною на шляху до отримання кваліфікованої допомоги, яка може дійсно врятувати.

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Якщо ви не можете позбутися від нерозділеного кохання, то краще поспілкуйтеся на дану тему з психологом. Він допоможе вам розібратися, чому ви закохалися, чому не можете розлюбити, а також побачити реальну картину того, що відбувається. Поки ви «варитеся у власному соку», багато чого не помічаєте. Все, що могли, ви побачили, але це поки вам не допомагає позбутися від нещасної любові.

Психолог не є лікарем, проте він може допомогти вам побачити набагато більше, ніж ви бачите зараз. І це нове бачення може посприяти легкому позбавлення від любові.

Поки ви страждаєте, скоріше, за все, зовсім забули про себе. Ви вже і забули, що вас раніше захоплювало. Ви вже перестали бачити навколишній світ. Пора це змінити. Якщо не бажаєте страждати, потрібно побачити щось ще, крім своєї коханої людини. Займіть себе чимось ще, крім страждань.

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Захопіться спортом. Перетворіть свій зовнішній вигляд. Почніть вивчати якісь науки. Кинулися на підвищення по кар’єрних сходах. Загалом, зайняти себе є чим. Займіться цим, щоб поменше страждати. Згодом ви і про свою любов забудете, навіть почнете дивуватися тому, що страждали через якусь людину.

Це найскладніше, що потрібно від людини, яка любить і жадає взаємності. Однак якщо поглянути на реальність, то можна побачити:

 • Ви страждаєте і витрачаєте час на непотрібні почуття.
 • Ваш улюблений чоловік зустрічається з іншими людьми і зовсім про вас не думає.
 • Відносин у вас немає, тому нема на що сподіватися.
 • Ви не потрібні тій людині, яка цікавий вам.

перейти наверх

Причина нерозділеного кохання

Основними причинами нерозділеного кохання вважають пристрасть або закоханість, які люди відчувають в перші дні знайомства. Не розуміючи різниці між даними почуттями, люди починають думати, що люблять нових знайомих, але з часом їх почуття згасають – і від вигаданої любові не залишається нічого, крім спогадів.

За цей час, поки одна людина грає в любов, думаючи, що дійсно любить, його партнер може насправді мати до нього глибокі почуття.

Але як так виходить, що в світі може існувати однобока любов, що не передбачає взаємності? Виникає два відповіді на дане питання: або любов – це не обов’язково взаємне почуття двох людей, або нерозділене кохання – це і не любов зовсім, а щось інше.

Розгляд відповідей краще залишити на розсуд самого читача. Звернемося лише до одного моменту, коли нерозділене кохання є не любов’ю, а чимось іншим.

Чому ж одна людина любить, а йому не відповідають взаємністю? На дану тему наведено безліч об’єктивних причин, за якими відбувається дане явище.

І однією з них є те, що людина любить не саму партнера, а певні якості, якими він би хотів сам володіти.

Тобто ваше нерозділене почуття може бути не любов’ю, а всього лише симпатією до тих якостей іншої людини, якими він володіє і якими хочете мати ви.

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Як то кажуть, ніщо в світі не відбувається просто так. Люди зустрічаються і знайомляться з якоїсь причини: вони є один одному вчителями та орієнтирами в правильному виборі життєвого шляху.

Таким чином, ви можете познайомитися з людиною, яка вас повинен зрадити, щоб навчити прощенню, і якщо ви не пройдете цей урок, доля вам пошле ще одного партнера, який вас зрадить, щоб ви нарешті навчилися мистецтву вибачення.

А як бути з нерозділеним коханням? Тут діє інший механізм: для зростання і розвитку людини Всесвіт посилає йому людей, які допомогли б розвинути в ньому певні якості.

Виходить, що знайомлячись з новими людьми, які вам не можуть відповісти взаємною любов’ю, почуття до них вам даються для того, щоб ви були пов’язані з цими людьми до тих пір, поки не розвинете в собі ті якості і риси характеру, які вам подобаються в них.

Тобто ваша нерозділене кохання – це зовсім не почуття, а зв’язок, яка тримає вас з іншою людиною, щоб ви розвинули в собі ті риси, які вас приваблюють в цьому партнері. І як тільки ви станете сміливими або товариськими, якщо саме ці якості вас приваблюють в вашому несостоявшемся партнері, ваше почуття зникне.

У природі ніщо не відбувається просто так. Основне завдання Всесвіту полягає в тому, щоб зберігати людський вигляд і допомагати йому прогресувати. Ось чому існує невидимі зв’язки між людьми, які випаровуються, як тільки завдання виконується. Матерям дається любов до своїх дітей, тому що інакше вони б кидали малят одразу ж після їх народження.

Дітям не дається така ж любов до своїх батьків, щоб, ставши дорослими, вони змогли полюбити інших людей, з якими і створять сім’ї. А дорослим людям дається нерозділене кохання, щоб вони чогось навчилися – розвинули в собі якості, які їх залучають в тих, в кого вони закохані. Все в цьому світі побудовано на збереженні роду людського і його еволюції.

Це знання допомагає зрозуміти причини виникнення тих чи інших явищ.

перейти наверх

підсумок

Нерозділене кохання існує не просто так. Якщо людина закохується, значить, це повинно йому чогось навчити. Кожен робить свої висновки, в залежності від емоційного настрою. Все залежить виключно від вас, який висновок ви винесете з ситуації, що склалася.

Нерозділене кохання допомагає ставати сильнішими. Для деяких це є хорошим розумінням істинного почуття. Хтось може надалі навчитися любити і дарувати її тим, хто закохується в нього взаємно.

Читайте також:   Рак і близнюки: сумісність знаків зодіаку, прогноз відносин

У будь-якому випадку нерозділене кохання не трапляється просто так.

Якщо вона з’явилася, не завадить розібратися в причинах її виникнення, яка полягає у відповіді на питання: чому ви полюбили саме цю людину, а не іншого?

Разом з психологом відповісти на всі питання буде набагато легше і швидше. Не завадить побачити ситуацію з боку. Особливо цікаво подивитися в цій ситуації на себе самого.

Джерело: http://PrettySecrets.ru/sposoby-izbavleniya-bezotvetnoj-lyubvi

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Нерозділене кохання – справжнє випробування. Мало того що романтичні почуття долають, так ще й доводиться переживати з приводу відсутності взаємності.

Подібний стан здатне знищити особистість зсередини, змусити відчувати себе пригніченим і непотрібним. Особливо прикро, коли таке відбувається в юному віці. Юнак чи дівчина не може змиритися з відмовою в любові.

Переживання бувають дуже інтенсивними. Деякі в пориві відчаю закінчують життя самогубством.

Характеристика та особливості нерозділеного кохання

Любов без взаємності не може не засмучувати. Вона спустошує зсередини, пригнічує кращі бажання, сприяє формуванню підозрілості. З’являються недовірливе ставлення до життя, невпевненість у собі і апатія. У деяких випадках доводиться навіть вдаватися до допомоги психолога.

Фахівці регулярно працюють з тими, хто розгубився, заплутався, втратив головні життєві орієнтири. Позбутися від нещасливого кохання не так просто. Доводиться докладати неймовірних зусиль, щоб впоратися з розпачем і безвихіддю. Добре, якщо особистість повністю віддає собі звіт в тому, що відбувається.

Тоді є вдалий шанс реабілітуватися.

ЧИТАТИ Як закохати в себе хлопця: дієві поради і рекомендації

Психотип людей, схильних закохуватися без взаємності

Якщо подивитися на життя певних особистостей неупереджено, то можна помітити одну цікаву закономірність. Вони завжди закохуються без взаємності. Заздалегідь ситуація складається так, що сподіватися на позитивну відповідь навіть не доводиться. Фахівці в області відносин стверджують, що це відбувається не випадково. Люди самі привертають до себе холодних і стриманих партнерів.

Подібні прояви можуть стати наслідком неправильного виховання або травмуючого події в минулому. Доведено, що людина з явно низькою самооцінкою не в силах привернути увагу бажаного партнера. Він постійно буде підтверджувати своє уявлення про те, що його не можна любити. Після кількох невдалих спроб побудувати відносини люди розчаровуються і замикаються в собі.

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Що робити, якщо в любові немає взаємності

Не можна посперечатися з тим, що нерозділене кохання змушує переживати тяжкі почуття.

Це дійсно дуже боляче – настільки, що хочеться кричати, ридати від безвиході, уткнувшись головою в подушку. Індивід відчуває себе непотрібним, нецікавим і несексуальним.

Тут важливо знати, як допомогти самому собі, не допустити погіршення ситуації. Кожен випадок індивідуальний, але існують і загальні рекомендації.

У яких випадках варто домагатися взаємності

Навзамін любов не завжди означає, що треба впадати в депресію. Для початку варто спробувати завоювати довіру обранця. Привернути увагу можна різними способами, головне, щоб вони нікому не шкодили.

Іноді серце готове чекати, і прихильність не згасає. Варто домагатися розташування милого друга, якщо ви бачите, що у обранця є шанс закохатися. Наприклад, це колега, приятель або однокласник.

Коли люди проводять багато часу разом, їм легше опинитися на одній хвилі, простіше прийняти один одного.

ЧИТАТИ Скільки років триває закоханість, і чим вона відрізняється від любові

Як зрозуміти, що нічого не можна зробити

Існує один випадок, який вказує на те, що обранця доведеться забути. Якщо перед вами знаходиться одружений чоловік, не можна відводити його з родини.

Це безнадійний варіант, який скоро призведе до справжньої залежності. Коли закоханість не проходить тривалий час, доводиться жорстко обривати непотрібну зв’язок.

Якщо боляче навіть думати про улюбленого, а не те, щоб бачитися, тоді це вагома причина для розлучення.

Партнер, що вже має сім’ю, не годиться для вибудовування романтичних відносин. Багато жінок стають коханками не по своїй волі. Вони постійно чекають, коли коханий чоловік одумається і побачить в них єдиний ідеал краси. Віддане служіння одній людині без надії на взаємність спустошує зсередини, формує відчуття безвиході.

Чи варто вибудовувати дружні відносини

Якщо закоханість закінчилася погано, допомагати потрібно собі. В іншому випадку душевний біль швидко накриє нестримною хвилею. Чи варто переводити обранця в категорію друзів, кожен повинен вирішувати самостійно.

Але необхідно дочекатися, щоб почуття вляглися, прийшло усвідомлення смирення з ситуацією, інакше доведеться постійно писати комусь зворушливі СМС і любити на відстані.

Підліткам іноді хочеться продовжувати спілкування, але дружні відносини неможливі, якщо одна сторона затаїла образу.

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Способи позбавлення від непотрібного почуття

Коли стало очевидно, що за визначенням не вдасться досягти взаємності, допоможе тільки метод позбавлення. Діяти бажано з холодною головою, беззастережно. Треба постаратися викинути людини з голови. Доведеться посумувати, але докладені зусилля того варті. Щоб пережити нерозділене кохання, необхідно керуватися деякими правилами:

 1. Дати собі час. Не поспішайте з прийняттям осмисленого рішення. Це досить непросто – зважитися забути того, хто так дорогий серцю. Неможливо швидко позбутися від непотрібної закоханості. Психіка людини влаштована складним чином. Ми прив’язуємося до людей, навіть якщо немає надії на взаємність. Деяким потрібно пережити множинні годинник на самоті, перш ніж прийде остаточне усвідомлення, що все в минулому. Тижні, місяці і роки потрібні для смирення, щоб в майбутньому ні про що не шкодувати. Не поспішайте, проживіть стан отвергнутости повністю.
 2. Дозволити висловлювати почуття. Вкрай важливо не віджимати власні емоції, а дати їм вихід. Плачте будинку, де вас ніхто не бачить. Це дозволить зняти накопичене внутрішнє напруження, звільнитися від негативних емоцій. Є люди, які віддають перевагу приховувати справжні наміри тільки тому, що вони не сприймаються суспільством. Цього робити не слід. Пожалійте власні почуття, адже більше про них ніхто не подумає. Сльози – не ознака слабкості. Якщо людині боляче, він не зможе щиро посміхатися і веселитися.
 3. Віддалитися фізично. Любов проходить, якщо дві людини перестають бачитися. Це закономірність, з якою важко сперечатися. З непотрібної прихильністю не слід довго возитися. Навряд чи кому-то приємні переживання, пов’язані з безмовним почуттям. Звикаючи постійно принижуватися, ми втрачаємо частину себе, значно занижуємо самооцінку. Корисно виїхати в інше місто, звільнитися з роботи, поміняти місця щоденних відвідувань.
 4. Знайти нове захоплення. Самотність руйнівно для особистості. Якщо доводиться занадто довго обходитися без пари, ніщо не радує. Перестають приносити задоволення індивідуальні перемоги і прагнення. Якщо в момент проживання відчаю з’являється нова пасія, стає простіше і легше жити. Подолання безвиході почнеться, коли прийде розуміння, що ще не все втрачено.Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї
 5. Розвиватися як особистість. Відмова обранця не означає, що у нього з’явилося право вами маніпулювати. Що б не сталося, необхідно навчитися цінувати себе. Допомагають заняття спортом, малювання, співи, будь-яка творчість. Потрібно переключити увагу, змусити мозок подумати про щось інше. Збагачуючись в саморозвитку, особистість розкриває індивідуальні межі.

Основні помилки

Люди іноді занадто сильно зациклюються на невдачах. Зазнавши крах у відносинах, мало хто наважується на нове знайомство. В душі з’являється страх знову обпектися, зіткнутися з переживанням розчарування. Ось чому так велика спокуса втекти і сховатися. Але є помилки, яких краще не допускати:

 1. Тримати своє серце. Пам’ятайте, що любов може прийти в будь-який момент. Якщо двері виявляться закритими, велике почуття розвернеться і піде. Його потрібно вміти правильно прийняти і впустити в себе. Якщо людина зарікайся, боячись труднощів, то його життя навряд чи зміниться. Чи хочеться вам прожити на самоті все життя?
 2. Намагатися насильно утримувати пасію – теж поганий спосіб. Обранець не повинен відчувати, що знаходиться на прив’язі. Навряд чи комусь приємно відчувати себе підневільним. Свобода вибору – необхідна умова для самовираження.
 3. Вимолювати любов – принижуватися перед партнером. Цього не можна допускати. Якщо ви навмисно бігаєте за хлопцем, то поваги до себе не досягнете. Психологія більшості людей така, що вони не цінують того, що дістається їм легко, без зусиль.

Таким чином, якщо любов не взаємна, то немає сенсу за неї боротися. Не треба допускати усіляких принижень. Залицяння через силу не сприймаються обранцем і не здатні справити враження. Якщо доводиться випрошувати увагу, значить, відношення не складуться.

Джерело: https://love-is.org/bezotvetnaya-ljubov/

Нерозділене кохання: причини, ознаки та методи позбавлення

Стаття оновлена: 03.01.2019

Позбавлення від односторонньої прихильності вважається однією з найскладніших проблем в психотерапії.

Фахівці сходяться на думці, що нерозділене кохання – серйозна психологічна травма для особистості, здатна перерости в сильну депресію, стійкий невроз або спробу здійснення суїциду.

Чому ж ця форма відносин так руйнівно впливає на психічне і фізичне здоров’я індивіда?

В першу чергу тому, що байдужість іншу людину ставить під сумнів нашу сексуальну привабливість, самооцінку і душевну спроможність. Як наслідок, ми починаємо розцінювати себе неповноцінним істотою, не вартим симпатії тих, хто нам подобається.

Якщо не усунути цю помилку вчасно, воно з легкістю переростає в абсолютну впевненість, що накладає негативний відбиток на світогляд особистості і фарбують навколишнє її реальність в похмурі тони безнадійності і відчаю. Уникнути подібного результату вам допоможе наша стаття.

З неї ви дізнаєтеся про причини, ознаки та ефективні методи боротьби з односторонньою любов’ю.

Причини нерозділеного кохання

До нерозділеного кохання можуть з рівним успіхом привести, як внутрішні, так і зовнішні чинники.

В першу групу психологи відносять характерологічні якості та непродуктивні моделі поведінки, властиві люблячому людині, що заважають йому побудувати довгострокові відносини.

Зовнішні ж чинники об’єднують в собі незалежні від особистості моменти, які виходять безпосередньо від об’єкта симпатій. Наприклад, погляди обранця на життя або його поняття про красу. Розглянемо кожну групу докладніше.

До внутрішніх факторів, що провокує односторонню любов, відносяться:

Занижена самооцінка

Запам’ятайте, якщо у людини низький рівень самооцінки, то він практично напевно не вміє показувати позитивні якості потенційного партнера. Усвідомлення себе, як нікчеми, перетворює особистість в так званий «товар на нижній полиці», його ніхто не помічає і він нікому не цікавий. Природно, що в такій атмосфері про зародження любові не може бути й мови.

Самолюбство і егоїзм

Якщо людина схильна до цим двом якостям, то не варто й дивуватися його самотності. Такі люди люблять тільки себе, а значить, на інших у них просто не вистачає сил. Вони не вміють відчувати настрій обранця, їм байдужа його життя і бажання. В результаті егоїсти скочуються в односторонні відносини, де щиру симпатію відчувають тільки до себе любимих.

Читайте також:   Сумісність скорпіона і стрільця: як ми загасити полум’я любові

«Вічна жертва»

Подібна модель поведінки передбачає, що в яку б життєву ситуацію не потрапила б особистість, вона завжди буде мучитися і страждати. Теж стосується і зв’язку з іншою людиною.

Фахівці переконані, часом «вічні жертви» свідомо закохуються в тих, хто ніколи не відповість їм взаємністю. Наприклад, в естрадних зірок чи відомих політиків.

Це дає їм необмежені ресурси для моральних мук, які поєднуються з пристрастю до об’єкту зітхань і маніакальним його переслідуванням.

Відсутність навичок для правильної комунікації з представниками протилежної статі. Такі чоловіки часто ведуть себе в суспільстві дівчата, як з друзями в гаражі: відпускають непристойні жарти, голосно сміються і грубо жартують над нею.

Що стосується жінок з цією проблемою, то вони при першій зустрічі розповідають хлопцеві про свого колишнього, в подробицях описують йому, якою косметикою користуються, не соромляться присвячувати партнера в таємниці своєї гігієни.

Як ви вважаєте, чи може виникнути відповідна любов при подібній поведінці? Природно, що ні.

Сірість і блякла

Припустимо, що в якогось людини немає ніяких захоплень, він живе в ритмі «робота-дім-робота», не має друзів, ніколи не подорожує, боїться нового досвіду, як вогню.

Як ви думаєте, наскільки багато у нього шансів порушити в потенційному обранцеві інтерес до себе, як до особистості? За найсміливішими підрахунками, десь близько 1%.

Зрозумійте, якщо ви не приділяєте уваги своєму внутрішньому «Я», не пізнаєте кожен день нове про себе і навколишній світ, то люди ніколи не буде розглядати вас як партнера для відносин. А значить, вам треба або почати змінювати себе і свої звички, або готуватися до довгострокового самотності і нерозділене кохання.

До зовнішніх факторів описуваної проблеми можна з упевненістю відносити такі моменти, як:

 1. Потенційний партнер навіть не підозрює, що особистість відчуває до нього симпатію. Ви можете регулярно натякати, що хочете бачити в ньому обранця, але хто дасть гарантію, що він розуміє ці натяки? Як не дивно, але подібна причина досить часто стає «каменем спотикання» в побудові довгострокових відносин і цілком здатна трансформуватися в нерозділене кохання.
 2. Несумісність поглядів. Наприклад, ви любите галасливі нічні клуби і подорожі, а коханий – тихий домосід, що віддає перевагу коротати вечори за книгою. В такому випадку він напевно буде розцінювати вас, як невдалу партію для себе.
 3. Відмінності в соціальному становищі. Сумно, але деякі люди свідомо уникають будувати відносини з тими, хто займає більш низьке положення в соціальній ієрархії.
 4. Суб’єктивне сприйняття краси. Психологам відомо, що кожна окрема особистість по-своєму сприймає прекрасне і потворне в цьому світі. Якщо близькі та друзі постійно кажуть про вашу неабиякій зовнішності, то це ще не факт, що потенційний партнер беззастережно примкне до їх числа. Можливо, чоловікові подобаються повні жінки, а ви відрізняєтеся стрункістю. Або жінка воліє м’язистих хлопців, а ви давно не бували в спортзалі. Але це завжди можна змінити, головне зрозуміти, що насправді хоче бачити в вас об’єкт зітхань.

Важлива інформація! Ще однією причиною односторонньої любові може виступити відмінність в інтелектуальному розвитку. Припустимо, ви отримали дві вищі освіти, а у обранця – тільки диплом про закінчення будівельного технікуму.

Або ви регулярно буваєте в театрі і відвідуєте художні виставки, а партнер воліє «відриватися на всю котушку» серед друзів. Природно, що у вас буде мало спільних тем для розмови. До того ж він буде боятися вашого «мудрування».

Йому простіше знайти собі в пару людини одного з них інтелектуального рівня, ніж намагатися підлаштуватися під вас.

Ознаки кохання без взаємності

Отже, в попередньому розділі ми розібралися з найбільш поширеними причинами, які призводять до такого сумно досвіду, як одностороння любов. Тут же ми обговоримо характерні ознаки даного явища.

Адже немає нічого гіршого, ніж чарівність людиною, який до нас байдужий. Хоча ні, буває ситуація і гірше. Саме в ній ми не розуміємо, що партнер не хоче бачити нас поруч з собою.

Щоб не потрапити в неї, скористайтеся наступними спостереженнями:

 • потенційний обранець усіма силами намагається уникнути вашого суспільства: не відповідає на телефонні дзвінки, придумує сотні відмовок, щоб зайвий раз не зустрітися, ігнорує знаки уваги;
 • об’єкт симпатії не хоче знайомити вас зі своїми рідними та друзями. Він може подавати це під «соусом» раціональних пояснень, мовляв: «Навіщо мені це робити, якщо ми недостатньо близькі один з одним». Але справжня причина одна, він вас соромиться;
 • партнер уникає вживати у своїй промові словосполучення «ми» і всіляко намагається підкреслити статус ваших відносин, наприклад, що вони засновані на дружбі;
 • між вами ніколи не було інтимної близькості. Мало того, обранець намагається звести тактильний контакт до мінімуму, щоб ви не подумали, ніби він палає до вас у відповідь пристрастю;
 • запам’ятайте, при односторонній симпатії ніжність і ласка буде виходити тільки від однієї людини – від вас по відношенню до партнера. Він ніколи не скаже вам доброго слова, не обійме міцно на прощання і не поцілує в щічку;
 • в такій формі відносин між суб’єктами зв’язку завжди відчувається недомовленість і невизначеність.

Як виправити ситуацію?

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

 1. Вчіться розуміти обранця. Проста порада, але складний у виконанні. Як не дивно, але саме від нього залежить ваше щастя. Чому? Все просто, розуміючи потреби партнера і його внутрішній світ – ви робите гігантський крок назустріч взаємної симпатії. Останні дослідження в області міжособистісних відносин показали, що люди з більшою ймовірністю вибирають собі в пару тих, хто демонструє їм свій щирий інтерес і вважає за краще говорити про них, а не про себе.
 2. Якщо ви помітили, що ваші захоплення з обранцем знаходяться в різних сферах інтересу, то вихід один – підлаштуватися під смаки об’єкта пристрасті. Наприклад, він любить подорожі на природу, а ви – вирощування бегоній в домашніх умовах. Хочете домогтися відповідної любові? Тоді вам пора купувати черевики з міцними підошвами, спальний мішок і вчитися розводити багаття з одного сірника. В іншому випадку ваша симпатія так і залишиться без відповіді пустушкою. Ну не тягнуть туриста бегонії на підвіконні, хоч ти трісни!
 3. Спробуйте увійти в компанію коханого. Однак робити це коштує не навпростець, а манівцями. Використовуйте для цих цілей подруг, які вже вхожі в необхідне вам суспільство. Нехай дадуть вас там, як ніби-то випадково. Інакше у партнера з’явиться враження, що ви перед собою ставите його. А це ніколи до добра не доводило.
 4. Через спільних знайомих спробуйте з’ясувати, які особистісні якості в іншій людині привертають вашого обранця. Можливо, все його минулі дівчата були начитані або чудово вміли готувати. Беріть це знання на озброєння і покращуйте свої навички. Тільки так ви наблизитися до здійснення заповітної мети: бути з ним разом.
 5. Ніякої нав’язливості. Психологи переконані, нав’язливість – «перша ластівка» для нерозділеного кохання. Ви починаєте постійно дзвонити вподобаної людини, беруть в облогу його під’їзд в надії зустрітися поглядом, стикаються з сто разів на роботі чи навчанні, уважно стежте за його соціальними мережами. І який результат? Ви йому абсолютно байдужі. Чому? Ніхто не готовий любити тих, у кого немає самоповаги. Так що уникайте настирливості і в усьому підкоряйтеся здоровому глузду.

Як пережити односторонню симпатію: психологічні поради

Припустимо, ви перепробували все з перерахованих вище рекомендацій, але людина так і не відповів вам взаємністю. Що робити в такому випадком? Вихід один – забути об’єкт симпатій і рухатися далі в пошуках щастя. Хочете зробити це швидко? Використовуйте запропоновані нами психологічні поради:

 • уникайте самотності і частіше бувайте на людях. Нічого вам поодинці боротися з хворобливими думками, розділіть свої страждання з друзями і близькими;
 • не зосереджуватися на негативних наслідках нерозділеного кохання. Займіться спортом, виїжджайте на природу, сходіть в кіно – все краще, ніж нескінченно «пережовувати» травматичну ситуацію;
 • не забувайте про те, що час – найкращий цілитель будь-якого болю. Якщо вам зараз погано і сумно, то це не означає, що такий стан буде у вас завжди. Пройде місяць, і ви навіть не згадаєте про свій любовний провалі;
 • розцінювати безмовні почуття, як джерело корисного досвіду;
 • прочитайте книгу Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром», в ній головна героїну все життя намагається побороти свою прихильність до людини, який її не любить, але потім розуміє, що вже давно любить іншого обранця.

Наостанок хочеться сказати про те, що нерозділене симпатія, так чи інакше, залишає відбиток на всій долі особистості. Її можна використовувати, як ресурс для побудови щасливих взаємин з іншим партнером, або як гостру «скалку», змушує цуратися довгострокових зв’язків. На користь якого з варіантів зробити вибір – вирішувати тільки вам.

НЕРОЗДІЛЕНЕ КОХАННЯ???? ЯК ПЕРЕЖИТИ? ЗМИРИТИСЯ АБО ДІЯТИ ????

Джерело: https://motivacii-net.ru/bezotvetnaja-ljubov-prichiny-priznaki-i-metody-izbavlenija/

Нерозділене кохання: причини виникнення та способи позбавлення

Про кохання без взаємності легко говорити, коли це відбувається не з тобою, особливо тим, хто закоханий і це почуття взаємне. Насправді тема дуже непроста. Зрозуміти всю складність ситуації мабуть може тільки той, хто сам одного разу був в схожому становищі.

Чи є на світі така любов? види любові

Якщо ми говоримо про почуття, то нам слід відкинути всяку раціональність. Тут немає і не може бути однозначних відповідей, чіткого поділу на чорне і біле. Не можна сказати, що одне почуття помилково, а інше істинно – логіка тут не працює. Також не можна сказати, що взаємне почуття це любов, а не взаємне нею не є.

Іноді людям здається, що все добре, відносини прекрасні, а за фактом почуття це виявляється не взаємною любов’ю. Якщо розглядати любов через призму взаємності, то умовно її можна розділити на взаємну і не взаємну. В одному випадку об’єкт відповідає на почуття іншого, а в другому не відчуває симпатії і відповідного потягу.

Читайте також:   Як правильно спілкуватися з дівчиною: теми для розмови, помилки

 

Що вдає із себе не взаємна любов?

Без відповіді почуття можна назвати тоді, коли інша людина нічого не відчуває до вас крім байдужості або звичайною симпатії, відноситься як до одного.

Не має значення як часто люди проводять час разом, чи знаходяться вони в товаристві друзів, чи живуть поруч або в різних містах, перебувають у шлюбі чи ні.

Якщо людина любить, то здатний на багато що, відстані і перешкоди на шляху можна подолати, було б бажання, то є відчуття, тому тут або воно є, або його немає.

Чи не взаємна любов трапляється в будь-якому віці, незалежно від статусу, світогляду і так далі. Але все ж частіше це відбувається в юному віці. Підлітки часто самі не знають чого хочуть, вони вразливі і їх психічний стан буває вкрай нестабільно. Ймовірно у багатьох в юності була така любов.

Які основні причини відсутності взаємності в любові, якщо розглядати питання крізь призму психології і таємних знань?

Перш ніж звинуватити всіх оточуючих і все суще в біді, яка сталася з вами, варто подумати чому до кого-то приходить взаємна любов, а до когось немає. Тут потрібно пошукати відповідь в собі, тому що все, що трапляться з вами справу тільки ваших рук.

Можливо ви підсвідомо тягнетеся до сумних історій з драматичним кінцем і їсть це так, то весь світ навколо вас буде до цього прагнути. ваші підсвідомі бажання – закон, вам дають то чого ви насправді хочете, можливо навіть не усвідомлюючи цього.

 

Часом за не розділена любов’ю ховається звичайна невпевненість в собі. У підсвідомості закладена думка про те, що ви недостатньо гарні для того, щоб вас любили. З подібним настроєм далеко не підеш, в даному випадку потрібно струс, подорож наприклад, а зовсім не любов.

Не просто і тим, хто не бачив приклад гарної люблячої сім’ї в дитинстві. Такі люди просто не можуть зрозуміти яка вона повинна бути, справжня любов, тоді і нерозділене може бути нормою.

Часом людям здається, що вони живуть повноцінним життям, а за фактом застряють десь між світами. Деякі роблять вигляд, що все добре, закохавшись сумирно. Це просто відхід від проблем.

Багатьом подобається відчувати себе жертвою і витоки цього потрібно шукати в ранньому дитинстві.

Навзамін любов – як до цього ставитися?

У всіх своя історія, для кого-то нерозділене почуття є натхненням, особливо у тих, хто схильний до творчості. Історія знає безліч прикладів, коли творчі особистості від душевних терзання по об’єкту своєї пристрасті створювали талановиті твори і шедеври світового мистецтва.

Таке відчуття окрилює, іноді люди кардинально змінюють своє життя, щоб бути гідним коханого і, як результат, ростуть над собою. Однак є й інші приклади з протилежним психологічним ефектом.

Не мало ситуацій, коли нерозділене кохання штовхала людини на шлях самокатування або навіть позбавлення себе життя.

Психологи впевнені, що сформовані особистості можуть робити з ситуації базові висновки і більше не наступати на граблі.

Дівчата, які колись так закохувалися мають великий запас почуття, тому зустрівши потрібну людину можуть подарувати йому свою любов і отримати у відповідь той же від чоловіка. Якщо людина оптимістично налаштований, то навіть в нещасної любові зможе побачити безліч плюсів. Наприклад, його НЕ розлюблять, не залишать заради іншої людини, почуття не зруйнує побут.

Стадії нерозділеного закоханості

 • Стадія ейфорії. Вона проноситься як мить, як показує практика, це всього пара тижнів. Закоханий переживає всі емоції і почуття які тільки можна, його наповнює радість, коли він бачить об’єкт своєї пристрасті, він марить про відносини і зустрічах під місяцем.
 • Тут у кожного своє, для одного це почуття приреченості, для іншого надія на взаємність. Але в обох випадках присутній страх того, що коханий його відкине, ненависть по відношенню до себе, психологічні метання. Повна протилежність першої стадії. Це може тривати кілька місяців, в окремих випадках до року. Деякі жінки, до речі, не доходять до цієї стадії, а залишаються на першій, будують повітряні замки і живуть в них.
 • Це стадія мук і страждань. Тут складно позначити часовий інтервал, любовні хвилювання можуть тривати вічно. Звичайна любов, яка взаємна може пройти, якщо не пройшла вогонь і оду, а тут самі випробування є сенс. У разі якщо така людина не звертається за психологічною допомогою, то лікування від цієї недуги буде вкрай болючим.

Фінальна стадія зцілення.

До цього можна йти роками, тим більше якщо закоханий і не думає звернутися за допомогою.

Кому доводиться складніше – хлопцям або дівчатам

Нерозділене кохання: причини появи і способи позбутися від неї

Існує хибна думка, що без відповіді закохуються тільки дівчата. Це не вірно. Хлопці так само закохуються, тільки не розповідають про це направо і наліво, вони схильні тримати почуття в собі. Саме тому чоловіки дуже рідко говорять про свої почуття, згідно психосоматики у них можуть бути великі проблеми зі здоров’ям, вони можуть стати алкоголіками, а деякі і самогубцями. Жінкам в цьому сенсі простіше, вони можуть промовляти проблеми і від цього вже стає легше. Вони отримують підтримку ззовні і переживають все швидше.

Наслідки не взаємних почуттів

Тут все залежить від самого закоханого. Якщо це сильна особистість, то людина незабаром розуміє, що силою відповідних почуттів не домогтися, він зробить висновок і постарається якось вирішити проблему. Пережити це почуття і в майбутньому уникати подібного.

Більш слабкі будуть сильно переживати, відчувати почуття депресії, аж до крайніх заходів.

У цьому випадку просто необхідно звернутися за психологічною допомогою, щоб уникнути серйозних наслідків для здоров’я фізичного і ментального. Самостійно тут знайти вихід буде дуже не просто. Таке відчуття як трясовина – чим більше битися, тим глибше загрузнеш.

Чи довго триває нерозділене кохання

Термін життя любові – 3 роки, тільки не тоді, коли мова йде про не розділена любові. Часом люди проносять це почуття крізь все життя.

Людина може облаштувати свій побут, створити хорошу сім’ю, завести дітей, про думаючи про коханого людині і через багато років буде відчувати біль. Проходить почуття у всіх по-різному, одним потрібно пару місяців, інші мучаться роками.

Тут багато залежить від особистості, виховання, оточення. Тільки той, хто одного разу був в подібному становищі може зрозуміти як це і як складно вийти з даної ситуації.

Якщо більше немає сил боротися з безмовним почуттям самостійно

Потрібно усвідомити, що ні взаємна любов це не так вже й страшно. Це урок від світобудови, його потрібно прийняти і винести для себе якусь користь з нього. Жодному разі не потрібно пускати все на волю випадку, адже проблеми будуть тільки рости.

Необхідно вилікуватися від ілюзій, марних надій, від страждань і мук. Прекрасно, якщо поруч є хтось, хто здатний вам допомогти, особливо якщо це буде кваліфікований психолог або близька людина, що розуміє вас.

Особливо це важливо коли мова йде про молодих людей, у яких психіка ще толком не сформувалася.

 • Потрібно знайти недоліки. Ваш об’єкт любові, як і будь-яка людина зовсім не ідеальний, знайдіть його недоліки і припиніть ідеалізувати. Як тільки ви почнете помічати ці недоліки, почуття стане слабшати.
 • Пошук причин. Якщо не виходити викинути людини з голови на протязі тривалого часу, потрібно зрозуміти чому це відбувається. Ймовірно це якась психологічна програма, яка переслідує вас в житті. Тут вже потрібно розбиратися в собі, бо збільшився їхній шанс в майбутньому просто переключитися на іншу людину.
 • Займіть весь вільний час. Піти з головою в якусь справу, почніть відвідувати танці або займіться спортом. Робіть що завгодно, тільки відволікайтеся від своїх роздумів про коханого, щоб у вас просто не залишалося ні сил, ні енергії на інше. Можливо так ви знайдете іншу людину почуття якого виявляться взаємними.
 • Потрібно приготувати лимонад зі звичайного лимона, цьому вчив Дейл Карнегі. З не взаємного почуття виймайте вигоду для себе. Особливо добре цей метод працює у творчих людей. На хвилі емоційного хвилювання можна створити прекрасні твори мистецтва. Цей спосіб буде корисний і тим, хто давно хотів змінитися, адже не взаємна любов це сильний мотиватор до зростання над собою, працюйте в цьому напрямку все обов’язково вийде.

Приймете і полюбите себе. Всі фахівці в області психології постійно говорять про це. Саме себе потрібно вчитися любити в першу чергу, а потім вже інших. Якщо ви любите себе, то не дозволите маніпулювати собою і не будете принижуватися перед іншими. Норма це здорові відносини між двома людьми, де є повага один до одного.

Джерело: https://magistika.com/article/nerazdelennaya-lyubov-prichiny-vozniknoveniya-i-sposoby-izbavleniya-1671

10 порад, як позбутися від нерозділеного кохання

 • 20 несподіваних знахідок користувачів мережі, про справжнє призначення яких мало хто знає
 • Історія дівчини з депресією, після якої ви зрозумієте, що нічого не знаєте про цю хворобу
 • Розповідь про те, що часом поряд з нами живуть великі люди, а ми про це і не підозрюємо
 • 12 нових порід собак, які придумали господарі, а не заводчики
 • 14 СМС-листування, які отримали несподівану розв’язку завдяки безглуздій помилці
 • 13 фраз кіногероїв, які встигли стати дичайшими кліше
 • Скільки коштує особа «як у дівчат в інстаграме» і які операції будуть потрібні, щоб наблизитися до ідеалу соцмереж
 • 17 коментарів від тих, хто ввібрав сарказм з молоком матері
 • 16 номерів, які могли викинути тільки наші рідні брати і сестри
 • Чим закінчився експеримент Сінгапуру, де жінок карали за народження 3 і більше дітей
 • Користувачі Reddit розповіли про правила, яким слідують всі хлопці (Ми і не знали, що вони так переймаються)
 • 13 секретів стилю Грейс Келлі, які можуть стати в нагоді сучасним модницям
 • 20+ людина, які можуть пройти тест ДНК, просто показавши свої фото
 • 14 твітів, після яких ви зрозумієте, що нічого не знаєте про незручних ситуаціях
 • 17 твітів про дівчат, яких явно не варто виводити з себе
 • 22 не найприємніших факту, дізнавшись які ви будете по-іншому дивитися на світ

Джерело: https://www.adme.ru/svoboda-psihologiya/kak-izbavitsya-ot-nevzaimnoj-lyubvi-1913465/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *