Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Людина відчуває себе щасливим, коли вдається завершити всі розпочаті справи .

Зміст приховати

Завдання пройти повний цикл у всіх починаннях від початку до кінця закладена в свідомості індивіда.

Однак, деякі справи або відносини так і залишаються незакритими з різних причин. У цих ситуаціях людина втрачає мотивацію, бажання розвиватися . Особливо це відбивається на міжособистісних відносинах. Таке поняття має назву «незавершений гештальт».

Вправи для лікування внутрішнього дитини ви знайдете тут.

Що це означає?

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Термін «гештальт» в перекладі з німецької означає «цілісний образ» .

Його основна властивість – це прагнення бути завершеним.

Простими словами, це те, що людина повинна закінчити, щоб відчувати емоційне задоволення. Наприклад, спортсмени навіть отримавши травму, прагнуть дійти до фінішу.

З точки зору психології, гештальт слід завжди завершувати, тобто доводити справу до логічного кінця . Однак, в житті майже кожного індивіда накопичується безліч незавершених, від маленьких і незначних до серйозний, що заважають подальшому розвитку життя.

Наприклад, людина не дочитав книгу, не доказав з одним і т. Д. За день може набратися кілька таких гештальтов .

Більш серйозними є: розрив відносин в результаті сварки, смерть близького, нездійснена мрія. Людина постійно прокручує ці події в пам’яті, думає, що можна було зробити, щоб виправити становище.

Як виглядає незавершеність?

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Якщо провести аналогію з комп’ютером, то можна простежити, що трапляється, якщо правильно не завершена програму .

А кілька програм? Техніка просто починає «зависати», видавати помилки і може взагалі зламатися.

Те ж відбувається і з людською психікою. Незавершені гештальт не дають розвиватися, перешкоджають особистісному зростанню і налагодженню нових відносин . Людина ніби ходить по замкнутому колу.

Він починає нові відносини, а вони закінчуються одним і тим же – розривом. Після настає порожнеча і апатія. І ось вже особистість винить себе або інших, оголошує себе невдахою, намагається виявити родове прокляття і т. Д.

Прагнення до завершеності обумовлено ефектом пам’яті на незакінчені дії . Психіка людини буде зосереджуватися на одній меті, поки її не досягне. Чим більше значить для людини ця задача, тим складніше від неї відвернутися.

У нормальних умовах така властивість допомагає йти вперед, не відволікаючись на сторонні моменти, досягати цілей. Але іноді незавершені гештальти дуже шкодять відносинам.

Адже часто завершення залежить не тільки від самої особистості, але і від інших людей, зовнішніх обставин. Буває, що закрити минулий гештальт неможливо взагалі , наприклад, в разі смерті близького.

Тому людина ходить по замкнутому колу, опинившись в «завислому» стані, невирішена мета забирає у нього всю життєву енергію . Спочатку вона забирає час, потім емоції, а потім і знищує людину фізично.

Як визначити гештальт?

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Перш ніж приступати до завершення гештатьта, важливо його у себе виявити .

Як це зробити? Зрозуміти, що в житті присутні незавершені сценарії можна за наступними ознаками :

 1. Певна робота або інформація викликають у людей напад необгрунтованої тривоги, паніки, занепокоєння.
 2. Індивід не може закінчити якусь справу або проект з незрозумілих причин , як ніби хтось перешкоджає йому.
 3. Дівчина чи хлопець уникають нових відносин після хворобливого розставання. Таким чином вони просто уникають можливого болю.
 4. Кожні нові відносини йдуть за минулим сценарієм . Може виникнути підозра, що людина просто вибирає схожих партнерів. Однак, змінити сценарій заважають саме незавершені гештальти.
 5. Батьки насильно змушують дитину слідувати тим шляхом, який вони намітили. Їм здається, що це найвірніша дорога. А на ділі вони просто намагаються через дітей реалізувати свої нездійснені мрії.
 6. Індивід постійно «наступає на ті ж граблі» , тобто потрапляє в одну і ту ж непривабливу ситуацію. Наприклад, стає жертвою шахраїв, розбиває автомобіль, звільняється з роботи зі скандалом.

Перераховані вище факти свідчать про присутність в підсвідомості незакінчених процесів: прив’язок до людей, місцях.

В чому полягає небезпека?

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

 • Якщо особистість накопичила багато повсякденних незакінчених гештальтів, це викличе почуття тривоги і занепокоєння.
 • У випадку з відносинами все набагато серйозніше .
 • Небезпека незавершеного полягає в наступному:
 1. Особистість постійно відчуває незадоволеність життям і не може зрозуміти причину свого дискомфорту.
 2. При сильних переживаннях люди доходять до неврозів, психозів, депресій, суїцидальних думок.
 3. У людини розвивається лінь і апатія. Він продовжує плисти за течією, не прагне змінити нічого в своєму житті, навіть якщо вона його не влаштовує.
 4. Нерідко розвиваються психосоматичні захворювання, а лікарі не знаходять їх причини .
 5. Індивід не в силах рухатися вперед , будувати кар’єру, заводити нові стосунки.Він постійно повертається до минулого сценарієм, залучаючи до нього все нових «акторів».

Вплив на близьких

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Якби від незавершеного гештальту страждав тільки сам індивід, то це півбіди.

Найсумніше, що в процес втягуються близькі люди, часто ні в чому не винні.

Це виражається у всьому відомих ситуаціях. Наприклад, дитина мріяв стати музикантом, а пішов вчитися на юриста, тому що так вирішили його батьки.

Пізніше він все життя буде намагатися зробити музикантом свою дитину, не запитавши його бажання . Хоча можна було здійснити свою мрію набагато пізніше, нехай навіть в дещо іншому вигляді.

Також дівчина, яку колись зрадила кохана, буде докучати новим коханим своїми ревнощами, постійним контролем.

Якщо розрив відносин стався напередодні весілля, то у жінки може зародитися нав’язливе бажання влаштувати торжество, не дивлячись ні на що. Це буде її метою і сенсом відносин, а не самі відносини.

Іноді виникають зовсім важкі ситуації . Наприклад, вагітність завершилася викиднем. Жінка після цього боїться знову завагітніти, щоб не пережити нове горе.

Діагноз «хронічна невиношуваність» або «безпліддя неясного генезу» найчастіше ніяк не пов’язані з фізичними проблемами. Дівчина абсолютно здорова. Народити дитину їй заважає незакінчений гештальт, який провокує повторення сценарію.

Як завершити?

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

У більшості випадків людина може сам завершити незакінчений сценарій.

Найвірніший шлях – це домогтися того, чого не вийшло досягти раніше . На жаль, це не завжди можливо.

Тоді на допомогу приходять певні психологічні прийоми. Вони складають основу гештальт-психології. Психотерапевти рекомендують такі способи самолікування:

 1. Моделювання ситуації . Людина повинна прокрутити події в голові, продумати, як вони могли б закінчитися. Тобто, створити новий сценарій.
 2. Перенесення . Можна обговорити якусь ту ситуацію з нинішнім партнером, попросити його бути більш уважним, ніжним.Можливо, він буде в змозі виконати нереалізоване бажання. Таким чином гештальт завершиться.
 3. Відмова від боротьби. Слід усвідомити, що це минуле і ставитися в нього відповідно. Іншими словами, перестати віддавати енергію, а почати ігнорувати. Іноді це складно зробити, але результат того вартий.
 4. Виведення проблеми з підсвідомості . Це зворотний прийом, при якому індивід повинен звернути увагу на спливаючі образи і ситуації з минулого. Коли вони будуть прокручені за допомогою розуму, то перейдуть в розряд закінчених.

Найважче перемогти сильну прихильність до гештальту . Коли він захоплює повністю всю людину і тримає в кайданах. Це зазвичай відбувається при розриві відносин.

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Людина не може не думати про кохану, постійно заходить на її сторінку в мережі, запитує про неї у подруг.

Тут повинен спрацювати принцип «йдучи, йди» .

Не можна піти наполовину або трохи залишитися. Слід обірвати всі зв’язки, спалити всі мости: видалити номер, позбутися від усіх речей, які нагадують про минуле.

Іноді допомагає зміна місця проживання, тривала відпустка . Безумовно, від залежності просто так не позбутися, але з кожним днем прихильність буде слабшати і поступово зовсім відпустить.

Коли людина самостійно не в змозі впоратися з проблемою, то йому потрібно звернутися до психотерапевта. Гештальт-терапія спрямована на усвідомлення і сприйняття особистістю себе як цілісного образу.

Через усвідомлення клієнт приймає відкидаємо боку особистості: емоції, риси характеру, бажання. Потім слід прийняття себе і відновлення особистості. Важливо, щоб особистість була незалежна, тобто слідувала своїм прагненням, а не втілювала чужі мрії.

Приводами для звернення до професіоналів є:

захист

Для того, щоб вантаж невирішених проблем не тиснув на плечі, слід їх не допускати .

Але дуже багато проблем йде корінням в глибоке дитинство. Тут на допомогу приходять психотерапевти.

У дорослому віці важливо не допускати незавершеного, завжди закривати відкриті гештальти. Це можна зробити наступними способами:

  1. Вираз почуттів і емоцій відкрито . Нехай це буде навіть гнів або злість. Основною проблемою є недомовленість і пригнічені переживання. Висловити їх можна не тільки словесно, але за допомогою малюнків, співу та іншого творчості.
  2. Висловлювати виникли думки. Звичайно, не завжди можна сказати те, що думаєш співрозмовнику, так як правила етикету і виховання не дозволяють. Тоді можна проговорити ситуацію з близькими.

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

 1. Доводити почате до кінця будь-якими способами. Не можна відкладати справи на потім, накопичувати їх, щоб вони не лягли важким тягарем на плечі.
 2. Не допускати недомовленості. Якщо сталася сварка, то потрібно прагнути до діалогу. Слід порозумітися, висловити свої претензії, почуття. Навіть якщо розставання неминуче, то відносини прийдуть до логічного завершення.

Закрити гештальт тільки на перший погляд здається просто. Насправді, це вимагає великого зусилля волі, цілеспрямованості. Не кожному під силу впоратися з минулими проблемами.

 1. Якщо індивіду все-таки вдалося це зробити, то він позбудеться від непотрібного вантажу і просунеться далеко вперед у своєму розвитку.
 2. Що таке незавершений гештальт і навіщо його закривати? Дізнайтеся з відео:

Джерело: https://psyholic.ru/otnosheniya-polov/nezavershennyj-geshtalt.html

Незавершені відносини: 3 ступені до свободи

Незавершений гештальт як підвішена партія гри, яку вам дуже важливо дограти. Від результату цієї гри залежить ваш образ себе і ваші плани на майбутнє

Я – це Я, а ти – це ти. Я роблю свою справу, ти своє

Більшість людей приходять до психологів заради того, щоб закрити незавершений гештальт (не тільки в любовних відносинах, в робочих або сімейних, в будь-яких). Називають це найчастіше іншими словами.

І психологи іншими словами теж називають, якщо вони не гештальтісти. Люди кажуть «хочу в цьому розібратися» або «хочу це забути» . Якась ситуація мучить їх і не дає їм спокою.

Вони хочуть, щоб психолог допоміг їм відірватися від цієї ситуації, їм здається, що це можна зробити за допомогою правильного аналізу.

Незавершений гештальт як підвішена партія гри, яку вам дуже важливо дограти. Від результату цієї гри залежить ваш образ себе і ваші плани на майбутнє. Якщо незавершений гештальт великий, вам здається, що на кону – ваше життя.

Маленький гештальт теж дратує і забирає сили, тому що хід – на другій стороні і вона не поспішає його робити. Ви завмерли і чекаєте, болісно чекаєте кожен день, коли ж гра продовжиться і у вас буде шанс відігратися. Життя йде, шанс не приходить, ви продовжуєте чекати.

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Більшість не просто чекають ходу другої сторони, але і постійно сподіваються повернутися назад на пару ходів, обмірковують, як треба було вчинити, що сказати і як відповісти. Вони плутають минуле і майбутнє і по суті займаються плануванням того, що вже пройшло, продумують стратегію в минулому. Величезна кількість енергії: життєвих сил і уваги йде в чорну діру, на постійні очікування чогось і роздуми про минуле.

Самий величезний і жадібний гештальт – аддикция, яка вимагає невідривного (!) Уваги і потоку емоцій.

Само собою зрозуміло, що думаючи і переживаючи щохвилини про щось, що ви не можете змінити, на що не можете вплинути, ви віддаєте всю свою енергію в чорну діру.

Гештальт в вашому полі перетворився в таку величезну Лярви, що ви ви годуєте її собою проти волі. В цьому випадку люди приходять до психологів ні з проханням допомогти розібратися, а з благаннями «врятуйте мене».

Але що таке «врятувати» від великої пухлини в поле? Як правило, це означає відрізати шматок. Всі, хто хочуть лікуватися від важкої аддикции м’якими бесідами, продовжують її годувати. Васька ця слухає, та їсть. Їсть і росте.

Я зараз схему опишу, за допомогою якої можна швидко і дуже ефективно позбутися від будь-якого гештальта: і маленького, і великого. Від маленького позбутися простіше, від великого важко. При позбавленні від великого гештальта – багато крові і болю, важче період відновлення. Але схема операції одна і та ж. Для здоров’я вона не є небезпечною. Аддикция для здоров’я набагато небезпечніша, ніж операція. Я опишу схему позбавлення від незавершеного любовного гештальту, але всі інші гештальт закриваються приблизно так само.

Ніякої іншої схеми вигадати неможливо, вона одна, всі інші – її варіації. І будьте впевнені, ця схема – на практиці здасться вам дуже образливою.

Займайтеся цим самі, інакше вам доведеться ображатися на інших людей, які вам все це можуть озвучити, якщо ви будете всіх навколо терзати запитами, а ви швидше за все будете, оскільки мечеть в пошуках вирішення проблеми. Озвучте це собі самі (!).

Якби існував приємний і утішний вам шлях виходу з пастки, ви б давно його знайшли. Але шлях з пастки лежить через образливі для вас речі, через хащу як в казках і міфах.

Я вважала і вважаю, що розбори листів не можуть допомогти авторам, хіба що вони володіють свідомістю куди вище середнього і високою здатністю до абстрагування.

Тим, хто по вуха в ситуації, не допомогти указкою ззовні (поглаживаниями тим більше не допомогти), будь-яку вказівку вони будуть сприймати вороже, і це нормально.

А ось реально допомогти розбори можуть (і повинні) читачам, які прикладають схожі ситуації в листах до своєї ситуації, бачать себе з боку і самі формулюють для себе образливу правду. Самі для себе – дуже важливо. Самі від себе ми багато що готові прийняти. В ідеалі – все, що завгодно. 

Всього три образливі сходинки розділяють ваше рабство чужий фігурі і вашу свободу. Всі три сходинки я опишу.

Прикра щабель № 1. Гра в одні ворота

Якщо ви уважно читаєте листи тих, хто застряг в якомусь любовному гештальте ( «не можу його забути», «не можу її відпустити», «ніяк не можу змиритися»), ви звертали увагу, що автори завжди приписують другій стороні якісь то почуття в свою сторону. Іноді автор на словах погоджується, що не потрібен, але в описах там і сям – якісь емоції другої сторони, іноді досить сильні: вона його смикає, вона з ним грає, вона його тягне до себе і тримає.

Читайте також:   Як повернути довіру коханої людини: думки, поради та помилки

Перша, вона ж головна образлива щабель, – усвідомити байдужість другої сторони. Гра для другої сторони закінчена. О пів на листів гра навіть не починалася. Тільки в голові автора. Або почалася злегка, але скоро завершилася. Хіба ви не завершилася, але це зовсім не та гра: про товариство, а не про любов.

По суті, застряглі в гештальте, тому і застрягли, що друга сторона вийшла з гри або не йшлося туди, а вони продовжують грати. «Ось товариш зі Сходу, він танцює жорстоко, йому пара потрібна. Але пари не видно і танцюристу прикро, і веде його старшина »- співала колись« Машина часу ». Застряглі в гештальте нагадують ось таких ось лютих танцюристів, яким не вистачає пари, вони ображаються і трощать танцпол.

Дуже прикро усвідомлювати, що ти в кімнаті – один, а якщо двоє, то це, як у Маяковського, «Двоє в кімнаті, я і Ленін, фотографією на білій стіні». Другий – уявний образ, який не має зв’язку з реальністю.

Якби другий був залучений в ситуацію, він би робив ходи, не міг би втриматися. Вам не довелося б чекати тижнями і місяцями, поки він кине якийсь пінг, який у даному випадку навіть не пінг, це неусвідомлена спроба людини загладити важке враження від вашої історії, яке напевно неприємна, якщо ви настільки сильно застрягли в односторонньому порядку.

Тобто коли з боку другого – глухо зовсім або є деякі рухи, але не до зближення любовному, а до підтримання доброго знайомства, вам необхідно усвідомити, що ви граєте в поодинці. Ви граєте самі з собою. Партнера по грі немає. На його місці – порожнеча і зростає ваша власна лярва, вигодовувати вашою енергією.

Ви самі собі забиваєте всі голи. Прагнучи забити гол і «відігратися», ви повинні усвідомити, що ворота на вашому полі – одні. І скільки б ви не забили голів, всі вони будуть збільшувати ваш програш. Чим раніше ви відкинете свій м’яч в сторону, тим менше програєте.

Прикра щабель №2. Неповага до чужих кордонів

Якщо вдалося піднятися на першу сходинку і усвідомити той факт, що другий не приймає участі в ситуації, не приймав ніколи або вийшов на якомусь етапі і не підтримує зв’язок, дуже важливо зняти корону.

Застрявання в любовному гештальте засноване на переконанні, що ви, якщо захочете, можете впливати на людей. Ваші вкладення представляють цінність для всіх, ви – цар цього світу.

У цьому світі немає людини, якій було б неприємно отримати від вас щось: комплімент, участь, подарунок, виправдання. Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Чому я часто роблю такий акцент (гіпертрофований навіть) на непотрібності і нікчемності автора для другої сторони? Тому що саме цей момент постійно вислизає від свідомості авторів і тільки з цим пов’язана їх липкість і нав’язливість (а з липкостью – неможливість обірвати зв’язок, закрити гештальт). Ви ніколи не потягне в сторону того, про кого вам точно ясно, що ви не потрібні. Якщо вас тягне і тягне кудись, значить ви впевнені, що другій стороні це теж потрібно. Або ви впевнені, що друга сторона настільки слабкіше вас, що ви можете нав’язати їй своє бажання, використовувати її. Тобто або «вона теж хоче», або «хай не хоче, я все одно візьму» – те й інше корони, думки про свою привабливості або своїй могутності.

Немає нічого важливішого в справі закриття любовних гештальтов, ніж повагу до кордонів іншого, до його суб’єктності, до його праву вирішувати – з ким взаємодіяти. Відсутність кроків = відсутність бажання.

 

І це треба поважати! Недарма «молитва Перлза» – психотерапевтична мантра по виходу з завислих гештальтов цілком побудована на ідеї поділу кордонів. «Я – це Я, а ти – це ти. Я роблю свою справу, ти своє ».

Поки ви не поважаєте другу сторону, ви будете постійно липнути або вторгатися в її межі, ви навіть помічати не будете, коли ці кордони закриті від вас, вам буде здаватися, що друга сторона чекає ваших атак і трохи кокетує, коли тікає.

Якщо ви хочете завершити історію, яка давно не розвивається, але і не відпускає, подумайте про свою липкість . Уявіть свою липкість в фарбах, повторіть це образливе слово десять-двадцять разів (як я в розборі листів), намалюйте цю картину, поспівчуває людині, який закрився і відсторонився, а ви липне або навіть агресивно атакуєте його, дістаєте при будь-якому приводі. 

Вой скривджених авторів з приводу розбору пов’язаний саме з цим бридким чином, який я малюю: липка, противна, непотрібна, але нав’язлива субстанція. Їм здається, що їх принижують, як попало. Насправді – це приблизно те, що переживає друга сторона. Те, як друга сторона їх бачить. Дуже боляче уявити це, дуже прикро і не хочеться. Але якщо уявити цю правду (а це правда), тут же пропаде ВСЕ бажання липнути, захочеться тікати з будь-якого місця, де з’явився другий, щоб не потрапляти йому на очі зайвий раз. У мене було багато випадків, коли я малювала образ липкості клієнту, і він починав ховатися від сорому від того, кого вже дістав, той спочатку радів, потім заспокоювався, потім починав сам проявляти інтерес. Коли ви відлипають зовсім, повністю, вами перестають перейматися і поступово відновлюється ваше самоповагу,але це відбувається не в ілюзіях як раніше, а насправді, і це починає проявлятися в реальності. Іноді потім виходить навіть повноцінний камбек (хоча самоповагу – головний виграш, решта лише необов’язковий бонус). Я б навіть сказала, камбек виходить майже завжди, якщо любов була і ви другу сторону не дуже сильно дістали. Не до блювоти хоча б. Але починається переворот тільки з відриву, а відрив саме з усвідомлення своєї липкості і її припинення. Усвідомити липкість заважає корона і той біль, що виникає, коли ви намагаєтеся цю корону зняти. І та ненависть, яка виникає, коли корону з вас намагаються зняти інші.Я б навіть сказала, камбек виходить майже завжди, якщо любов була і ви другу сторону не дуже сильно дістали. Не до блювоти хоча б. Але починається переворот тільки з відриву, а відрив саме з усвідомлення своєї липкості і її припинення. Усвідомити липкість заважає корона і той біль, що виникає, коли ви намагаєтеся цю корону зняти. І та ненависть, яка виникає, коли корону з вас намагаються зняти інші.Я б навіть сказала, камбек виходить майже завжди, якщо любов була і ви другу сторону не дуже сильно дістали. Не до блювоти хоча б. Але починається переворот тільки з відриву, а відрив саме з усвідомлення своєї липкості і її припинення. Усвідомити липкість заважає корона і той біль, що виникає, коли ви намагаєтеся цю корону зняти. І та ненависть, яка виникає, коли корону з вас намагаються зняти інші.

Прикра щабель №3. зелений виноград

Остання щабель при виході з гештальту допомагає не застрявати у фрустрації на року. Багато тому ще не відпускають гештальт, що бояться – більше таких почуттів випробувати не вийде, це остання любов, останній шанс на щастя. По-перше, ніякого шансу немає, оскільки друга сторона проти і нав’язливістю їй можна тільки огиднути. Насильно не те що не будеш милий, будеш ненависний. Не просто байдужий, як зараз, зовсім огидний станеш. Ось який «шанс» у вас є і чималий. Шанс отримати ненависть замість байдужості другого, а не шанс на любов. По-друге (і саме це відноситься до третього ступеня), ви повинні зрозуміти, що ви зроблені з того ж самого тіста, що й інші люди. Виноград навколо вас не більше зелен, і якщо хтось знаходить для себе грона соковитого і стиглого, ви теж знайдете.

Подивіться, що таке зелений виноград. Так, це фрустрація і захист від нової болю, але подивіться, з чого цей захист зроблена.

З уявлення, що інші люди вас не гідні, вони не можуть вам сподобатися, вони не цікаві вам ще більш, ніж ви їм, у них темпераменту такого немає і душевна організація не така тонка.

Вони зовні не настільки гарні, щоб вам сподобатися. У вас адже такий виборчий і такий примхливий смак.

Коли доводиться читати про те, що комусь ніхто не подобається, виникає не тільки образ Невловимого Джо, який бігає, щоб не зіткнутися з тим фактом, що його ніхто не ловить. Виникає ще образ височенною вежі, з якої витріщається рапунцель. Вона сховалася від гвалтівників, які не збираються її гвалтувати, вона зберігає чистоту, на яку ніхто не зазіхає, вона готова відмовити натовпах прихильників, яких немає, але вона ще й дивиться на всіх згори вниз. І для подолання третього ступеня це дуже важливо відрефлексувати. Ваша висока вежа – це ілюзії, насправді, ви стоїте на землі поруч з іншими.

Мантра «я звичайний» захищає майже від будь-якого виду фрустрації. Ви – звичайна людина.

 

 

Чому для вас раптом не знайдеться роботи до душі? Чому раптом не знайдеться людини, яка вам дуже сподобається? Таких людей може бути море. Хай не океан, але велике море.

Аби з кимось це виявилося взаємно, але чим більше у вас енергії, чим краще у вас з ресурсами, кордонами, самооцінкою, тим ближче шанси до 100%.

 1. Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Чому рибалка на сайті знайомства бачить безліч прекрасних варіантів, очі розбігаються, а фрустрант не бачить нікого? Головна причина – фрустрант сам нікому не потрібен, але йому легше думати, що зелений виноград. І поки він переконує себе, що виноград зелений, він не буде збивати сходи, щоб цей виноград дістати. Він не буде думати: навчуся-ка я спілкуватися, приведу свій імідж в порядок, прокачати ресурси, стану привабливіше. Він буде думати: охохохо, що ж все виродки такі навколо, око покласти ні на кого …

Тому виходячи з гештальту, не потрібно боятися фрустрації. Треба переступити третю, можливо саму образливу, ступінь, і зрозуміти, що ви – звичайна людина, ваша історія не унікальна, безліч людей проходили це, майже всі, і багато вдало вийшли і закохалися знову, і куди успішніше.

 

Треба відчути себе таким як всі і повірити, що «бог не видасть, свиня не з’їсть», шансів полюбити ще буде багато, навіть якщо зараз здається, що їх немає. Наскільки легко і швидко це з вами знову трапиться, залежить тільки від того, як швидко ви відкинете убік корону «такого підходящого мені більше не зустріти ..», тому вчеплюся в нього.

Важко уявити менш підходящого вам людини, ніж той, який вже сахається від вас. Ну подумайте самі. опубліковано econet.ru

Марина Коміссарова

PS І пам’ятайте, всього лише змінюючи свою свідомість – ми разом змінюємо світ! © econet

Джерело: https://econet.ru/articles/164310-tri-stupeni-k-svobode-iz-nezavershennyh-otnosheniy

Незавершений гештальт, як його завершити?

Як смішно спостерігати за дітьми, які намагаються навчити кішечку ходити на двох лапках, або є за столом, сидячи на стільці в людській позі. Але стає не до сміху, коли також починають надходити фахівці, професійні психологи, яким люди довіряють свої долі.

Незавершений гештальт – це якась мета, яку ми пов’язуємо з людьми, місцями, або ситуаціями, кажуть вони. Це недосягнутого мета, яка залишає відчуття незавершеності, дискомфорту, і навіть стресу. Незавершений гештальт призводить до того, що ми намагаємося реалізувати свої цілі в інших ситуаціях, з іншими людьми, тим самим, будуючи свідомо невдалий сценарій.

Здавалося б, все логічно, але давайте подивимося на цей горезвісний незавершений гештальт з позиції системно-векторної психології на конкретному прикладі.

Незавершений гештальт в стосунках

Героїня нашої історії, яку раптово кинув молодий чоловік, не пояснивши причину розставання, звернулася за порадою до психолога. Попередньо прочитавши масу літератури і дізнавшись про існування незавершених гештальтів, вона сама поставила собі діагноз. Від психолога ж вона хотіла дізнатися, як їй вчинити, як завершити цей гештальт. Звичайно, у психолога знайшлося, що їй сказати …

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом– Якщо вирішувати проблему за допомогою гештальт терапії, Вам необхідно сильно розсердитися. Тільки подумайте, Ваш чоловік Вас спокусив, схилив до відносин, а після того, як досяг мети, кинув. Саме за це і треба на нього злитися, так як в цьому і криється незавершений гештальт.

Даючи цю пораду, психолог керувався теорією про те, що будь-яка втрата повинна пройти три стадії переживань: заперечення, злість, смуток. Але, не володіючи навиками диференціювання людей по векторах, психолог, сам того не підозрюючи, намагався нав’язати стан одного вектора на зовсім інший вектор.

У кого виникає незавершений гештальт?

Почуття незавершеності, яке з’являється при різкому обриві відносин, може виникнути тільки у людини з анальним вектором. Про те, що наша героїня є володаркою саме цього вектора, ми можемо судити не тільки виходячи з того, що вона сама в собі виявила незавершений гештальт, а й з її передісторії:

«У моєму житті було багато розставань з чоловіками. Кого-то я прощала, хтось прощав мене »

Уже з короткої фрази ми розуміємо, що для цієї людини важливо прощення. А прощення відноситься до анальної системі цінностей.

У володарів цього вектора є ще одна важлива властивість – вміння ображатися і довго таїти в собі образу. Непрощеного образа на чоловіка може привести до появи садистичних схильностей, патологічного недовіри, і просто до нездатності будувати нормальні відносини з чоловіками. Про те, чому знання цієї властивості нам так важливо, ви дізнаєтеся трохи пізніше з цієї статті.

Кому небезпечно злитися?

У терапії з гештальт терапевтом наша героїня, володарка анального вектора, виправляє незавершений гештальт, згадати весь той негатив, який був у відносинах з цим чоловіком.

Про те, як він її підступно спокусив, як змусив повірити в щирість своїх почуттів, як кинув її, не пояснивши причину розставання, як почав будувати відносини з її ж подругою за її спиною. Як вона писала йому телефонні повідомлення, а він їх ігнорував.

Як вона надзвонювала йому, а він не піднімав трубку і не відповідав на її повідомлення в соціальних мережах.

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмомАле володар анального вектора і без підтримки психолога постійно прокручує в голові всі деталі своєї образи. А якщо на правильність цих дій вказує психолог – авторитетна особистість, то він буде усвідомлено все глибше занурюватися в стан образи, яка в результаті стане переслідувати його все життя. Чому з’явиться недовіра до чоловіків і нездатність створювати щасливі відносини.

Чи існує він, незавершений гештальт?

Звичайно, не можна заперечувати існування проблеми незавершеного гештальту. Адже певна група людей, як ми вже знаємо, людей з анальним вектором, дуже важко переживає різкий обрив відносин, або будь-яких процесів.

Читайте також:   Куди запросити дівчину на перше побачення взимку: 20 варіантів

Цю тенденцію можна було не помітити, адже вона зустрічається приблизно у 20% людей. Але сучасним дослідженням притаманна одна велика, часом фатальна помилка, яка виникає через так званого в професійних колах «екстраполірованія даних».

Простіше кажучи, якщо в групі, яку досліджують соціологи, або психологи, у більшої частини людей виявляється певна характеристика, цю характеристику привласнюють всьому суспільству. Так і незавершений гештальт, на думку психологів, може виникнути у кожної людини.

Проблема незавершеного гештальту в любовних відносинах може виникнути тільки у власників анального і зорового векторів. Знаючи це, можна дати найточніші рекомендації, які дійсно допоможуть вибратися з цього стану. Традиційні психології, що не володіють цим знанням, обирають інші методи. Ну а те, до яких наслідків вони можуть привести, ми вже знаємо.

Незавершений гештальт в стосунках: бомба з годинниковим механізмом

Як же «завершити» незавершений гештальт?  

Як то кажуть, профілактика краще лікування. Знання системно-векторної психології Юрія Бурлана дозволяє навчитися правильно завершувати відносини, так, щоб розрив приносив мінімум болю і переживань.

Щоб зрітельнікі НЕ провалювалися в тугу, а плавно переходили в стан легкого смутку.

А володарі анального вектора не давали собі право на образу Адже навіть традиційні психологи розуміють як важливо і як складно позбутися від образи.

«Зрозуміти і пробачити» – кажуть вони, ось тільки не знають, ЯК це зробити. Нескінченні години роботи, постійне проживання одних і тих же станів – ось, що пропонує гештальт терапія. Ось тільки результатів це не дає! Без знання методики вибачення незавершені гештальти будуть з’являтися один за іншим, і кожен з них буде залишати образи, що не дозволяють будувати щасливі відносини.

Системно-векторна психологія дає змогу не тільки боротися з наслідками невдалих відносин, а й передбачити сценарії, за якими будуть розвиватися відносини з тим, чи іншим людиною. Розуміти, який людина може піти, не сказавши останнього слова і залишивши після себе лише незавершений гештальт, а який зможе подарувати щасливі роки життя.

Ось, що говорить одна з учасниць тренінгу по системно-векторної психології, Юлія, про своїх маленьких і великих образах:

Джерело: http: //xn--7sbfghublmqkebkluk6dzkk.xn--p1ai/sistemno-vektornaja-psihologija-jurija-burlana/nezavershennyj-geshtalt-kak-ego-zavershit/

Як завершити гештальт в стосунках з колишнім?

Незавершений гештальт – поширене в останні роки вираз, що означає на мові звичайної людини якесь незакінчена справа, яка не дає нам спокою. Найчастіше такий вислів можна почути стосовно опису своїх відносин з колишнім коханим в той період, коли вони вже «зійшли нанівець», але все ще продовжують розбурхувати розум і почуття.

Гештальт-терапія в перекладі з німецької означає «цілісний образ» і покликана допомогти клієнту опрацювати його проблему саме через усвідомлення і «завершення гештальта», т. Е. Завершення чогось незавершеного.

 • Як це виглядає?
 • Зазвичай ми вважаємо, що наше розставання з улюбленими відбувається рівно в той момент, коли ми чисто фізично перестаємо з ними бачитися і жити під одним дахом.
 • Однак будь-який, хто хоч раз закінчував свої відносини, погодиться з тим, що насправді «тінь колишнього» переслідує нас ще якийсь час: ми продовжуємо подумки щось доводити йому або навіть сперечатися, висловлюючи накопичилися претензії і образи, сердимося і думаємо про те, як би йому помститися або змусити пошкодувати про такий втрати, як наше суспільство, шукаємо інформацію в соціальних мережах, щоб продовжувати бути в курсі його життя або просто ненавидимо його нову пасію, бажаючи їй усіляких невдач.

Щоб повністю викинути зі своєї голови ці хвилюючі думки одним потрібно кілька місяців, а іншим – довгі роки. При цьому ми можемо створити нову пару, вийти заміж, завести дітей, але все ще не завершити належним чином свої «стосунки» з колишнім партнером.

Найгірше справи йдуть у тих, хто щиро не розуміє, чому ніяк не складаються нові відносини, продовжуючи обманювати самих себе фразами «там давно все скінчено» і «мене не цікавить його життя».

Ось чому закінчити невдалі стосунки в своїй голові або завершити гештальт стає дуже важливим завданням для тих, хто не хоче загрузнути в минулому і готовий рухатися вперед до нових горизонтів.

 1. Як зрозуміти, що ви все ще в полоні минулих відносин?
 2. Найтривожнішими сигналами, що повідомляють нам про те, що не все ще завершено, можна вважати такі прояви:
 3. стійке відчуття образи
 4. відносини можна вважати закінченими, як тільки настає стабільне байдужість щодо того, хто і кому щось сказав або зробив в минулому, образливі спогади можуть зрідка спливати в пам’яті будь-якої людини, але постійне емоційне напруження говорить про те, що минуле занадто сильно керує вашим справжнім;
 5. –  бажання порівняти колишнього і нинішнього партнерів
 6. абсолютно не важливо на чию користь буде проведено порівняльний аналіз, поки колишній є певним зразком або еталоном (навіть зі знаком мінус) – він все ще залишається значущою особистістю;
 7. необхідність поговорити про нього
 8. навіть якщо ви повідомляєте черговий подрузі «яким козлом він був» – це всього лише привід ще раз стикнутися з минулими спогадами і відчути якусь причетність з його життям (частиною якої ви більше не є), а не спроба викликати у себе праведний гнів, щоб забути все, як страшний сон;
 9. пошук інформації
 10. якщо ви точно знаєте, де зараз працює ваш колишній партнер, з ким зустрічається і яка в нього невдала нова стрижка – можете себе привітати, ви продовжуєте з ним стосунки без відносин;
 11. дружба з його родичами
 12. можете скільки завгодно себе обманювати, прикриваючись широтою душі і благородством намірів, але якщо ви продовжуєте спілкуватися з його мамою по телефону і дарувати подарунки сестрі на всі свята, ви все ще хочете бути частиною його сім’ї і відчувати деякий спорідненість і близькість.
 13. Можна роками продовжувати жити так, як підказує серце і не велить розум, але якщо в якийсь момент вам захочеться жити своїм життям без впливу того, хто вже від вас відмовився, настає момент завершити цей гештальт і залишити в минулому те, що і так давно там знаходиться.
 14. Що можна зробити.
 15. Існують різні техніки і прийоми, яким вас може навчити кваліфікований фахівець, але якщо ви відчуваєте в собі сили для самостійного протистояння минулого, деякі варіанти можна випробувати в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги психоаналітика:
 16. написати лист
 17. дана техніка дозволяє вдягнути свої думки і почуття в конкретну форму, висловити все, що з тих чи іншими причинами ви не встигли або не ризикнули сказати своєму партнерові, найголовніше – не відправляти лист адресату, затіваючи непотрібне з’ясування відносин і виходячи на черговий діалог, справжня мета листа – поговорити з самою собою і краще усвідомити ті проблеми, які до сих пір не дають вам спокою;
 18. порожній стілець
 19. прийоми, які використовуються в цій техніці, дещо подібні з попередніми, різницею є те, що для її здійснення вам знадобиться представити свого партнера таким, що сидить на стільці навпроти вас і вже в усній формі висловити йому все те, що вам так хочеться до нього донести, для тих , хто звик приховувати свої емоції і почуття, навіть наодинці з самим собою виконати це буває не так вже просто;
 20. – пам’ятки і реліквії
 21. цей спосіб відомий нам з численних фільмів і серіалів, коли героїні разом позбавляються від пам’ятних подарунків або речей, що нагадують їм про колишніх коханих, але від того, що спосіб так розтиражований, він не перестає бути досить ефективним, тому що позбавлення від фотографій, подарунків або милих дрібниць не тільки ставить певну крапку у стосунках, але і не дозволяє знову заглиблюватися в спогади за допомогою цих атрибутів;
 22. – дорогі серцю місця
 23. іноді варто змінити звичний маршрут прямування або перестати відвідувати з друзями «ту саму кафешку», щоб помітити, як світ перестає крутитися навколо одних і тих же думок і почуттів, на наше сприйняття впливає буквально все: музика і звуки, запахи і зорові образи, тому якщо ми не даємо собі можливості перестати отримувати всі ці підкріплення, постійно повертаючись в пам’ятні місця, забути минуле стає практично нереальним завданням;
 24. – фокус уваги
 25. ніякої психоаналітик не зможе нам допомогти, і жоден із способів не спрацює, якщо ми продовжуємо весь свій вільний час приділяти стеження за життям колись близької нам людини, тільки постійний контроль і робота над своєю поведінкою допоможе нам перестати вишукувати інформацію в соціальних мережах, відсилати поздоровлення на різні свята і повертати по одній залишені їм речі;

Ніхто не застрахований і від помилок, тому в гонитві за внутрішньою гармонією ми іноді використовуємо прийом, відомий ще з давніх часів, ім’я йому «клин клином вибивають».

Не варто поспішати вступати в нові відносини, поки колишні ще живі в ваших спогадах і не завершені у вас в голові, тому що за наші помилки не зобов’язані розплачуватися ті, кого ми скривдимо, пропонуючи роль такого «клину» або тимчасового потішив.

Звичка недооцінювати впливу наших думок на нашу свідомість призводить до того, що ми роками займаємося самообманом, позиціонуючи себе, як сильну особистість, яку не хвилюють якісь там колишні і невдачі на любовному фронті. Ми продовжуємо навіть наодинці з собою грати роль самодостатнього людини, якому чужі слабкості і хвилювання з приводу того, що хтось відмовився від його суспільства.

Ухвалення того факту, що ви все ще в полоні минулих відносин і бажання це змінити говорить зовсім не про вашої слабкості або невдачі, а про пробудження сили волі і похвальне прагнення почати жити новим життям

ДИВИТИСЯ БІЛЬШЕ НОВИН

Джерело: https://zen.yandex.ru/media/id/592ef2a9d7d0a6f53d9a357d/5ad52cf1bce67e63fe436d8b

Чим загрожує незакритий гештальт в стосунках з чоловіком

Езотерики та психологи сходяться на думці, що відносини з людиною потрібно завершувати правильно. Сьогодні ми поговоримо про те, що таке незакритий гештальт, і чим він загрожує. Також торкнемося питання, як самостійно завершити гештальт і правильно розлучитися з чоловіком.

Ця тема дуже актуальна в сучасному світі, так як закохані партнери нерідко стають ворогами через досить короткий проміжок часу. Все це закінчується часом дуже драматично, а іноді і летально.

У нашої колеги на роботі наклала на себе руки племінниця, тому що її кинув молодий чоловік. Це неприпустиме явище в нашому суспільстві, тому потрібно підвищувати психологічну грамотність населення.

Особливо це стосується молоді.

Що таке незакритий гештальт

Розрив відносин з коханою людиною для багатьох дівчат є драмою. У відвертій розмові з сестрою я відчула, наскільки травмована її душа після розлучення з чоловіком. Це схоже на крах світу, особистий апокаліпсис.

Умовляння типу «час лікує» і «все пройде, і це теж» мало допомагають. В душі відкрита рана, спогади про минуле – справжня сіль на відкриту рану. У психології цього є певна назва – незавершений (або незакритий) гештальт.

Про гештальт чув багато хто, але не всі знають, що це таке. Гештальт – слово німецького походження, що в перекладі означає образ або фігуру. Але яке відношення фігура має до розриву зв’язку з коханим? Фігурою в психології називають те, що є важливим для людини. Решта – це фон, другорядні об’єкти.

Для покинутої жінки кохана людина – центральна фігура (гештальт). Але так як відносини з ним були не завершені або завершені неправильно, то гештальт залишається відкритим: для жінки фігура улюбленого продовжує бути центральною, незважаючи на розставання. Це і є незавершений гештальт.

Важливо! Нерозуміння ситуації, відчуття незавершеності і незавершеності в стосунках – це і є відкритий гештальт.

Найчастіше незавершеним буває гештальт у того з пари, хто був покинутий. І не важливо, освідчився кохана людина зі своєю подругою чи ні: ситуація настільки травматична, що жінка буде постійно про неї думати. А поки вона думає і прокручує ситуацію в голові, гештальт залишається відкритим, і рана продовжує кровоточити.

Як завершити гештальт самостійно

Незакритий, незавершений гештальт заважає жити повноцінно і радіти життю. Розрив відносин потрібно завжди закривати, особливо, якщо відбувається розставання з сексуальним партнером. Езотерики про це вже всі вуха прожужжали, але до них мало хто прислухався. І ось тепер про це заговорили психологи, що трохи заспокоює.

Важливо! Незавершений гештальт з колишнім партнером заважає розвитку повноцінних відносин з новим сексуальним партнером.

На жаль, гештальт не так легко закрити, як це представляється. Вони, як правило, виникають поза зоною контролю розуму, тому трудноуправляеми. Доведеться докласти зусиль.

Труднощі завершення відносин виникає через нерозуміння ситуації. Ще вчора здавалося, що розрив принесе благо, а сьогодні починається туга за улюбленим: це пастка свідомості. Що робити – не зрозуміло.

Але діяти потрібно.

8 кроків щодо закриття гештальта:

 1. перебудувати гештальт;
 2. включити логіку;
 3. пробачити;
 4. піти «в захід»;
 5. запросити актора;
 6. пофантазувати;
 7. відпустити ситуацію;
 8. змиритися з неминучим.

Перебудувати гештальт – знайти заміну коханому. Потрібно вибрати чоловіка і направити всі думки в його сторону, почати активно ним цікавитися. Цей чоловік тепер буде вашим гештальтом (центральною фігурою), а колишній піде на другий план.

Цей варіант часто спрацьовує. Якщо немає бажання знайомитися з новим чоловіком, можна просто піти з головою в нове заняття / хобі / роботу. Це теж допомагає, якщо поглинання новою справою справжня: заповнює порожнечу в душі після розлуки.

Включити логіку і проаналізувати ситуацію – відмінна ідея для повноцінного завершення відносин. Однак людині з травмованою душею і серцем не під силу здолати самоаналіз, тому краще скористатися допомогою фахівця. Запишіться на прийом до гештальтистов або психотерапевта, щоб він допоміг звільнитися від відносин.

Прощення – потужний психологічний прийом, який дозволить закрити гештальт будь-якої складності. Дуже часто відносини залишаються незавершеними саме через сильну образи і небажання прощати. Якщо вдасться пробачити зрадив чоловіка, гештальт закриється.

« Піти в захід » – що це таке? Цей спосіб завершити відносини підходить лише для тих, у кого дуже сильна воля. Потрібно повністю ігнорувати колишнього, не цікавитися його життям і не займатися самокопанням.

Читайте також:   Сумісність лева і ваг: святковий феєрверк і рівновагу

Але через рік потрібно зателефонувати йому під будь-яким приводом, навіть самим неймовірним. І ось тоді можна повністю усвідомити, що ці відносини були не так вже й важливі для вас. Гештальт буде завершено.

А що, якщо колишній запропонує продовжити відносини? Такий варіант не виключений, але гештальт все одно буде закритий.

Ще один спосіб закрити гештальт складається з 4-х етапів:

 1. Домовтеся з яким-небудь чоловіком, щоб він зіграв роль вашого колишнього. Влаштуйте сцену розгляду і висловіть все, що накипіло на душі. Постарайтеся зробити все, щоб поставити жирну крапку і підвести риску під відносинами.
 2. Після імпровізованої театральної постановки включите фантазію і уявіть ваше подальше життя з колишнім в найжахливіших фарбах: нестача грошей, нескінченні сварки, зради і побутова рутина. Постарайтеся представляти це як можна яскравіше і переконливіше, повністю відмовившись від будь-яких перспектив відновлення відносин.
 3. Далі вам буде необхідно комусь переказати свої фантазії, але піднести їх як реальні події. Для цього ідеально підходять соцмережі і форуми. Якщо ви 7 раз поділіться з кимось своїми фантазіями жахливої ​​сімейного життя, питання відносин з колишнім втратить свою актуальність.
 4. Після цього потрібно усвідомити, що ваша «трагедія» в світових масштабах просто ніщо, і змиритися з цим.

Якщо це не зробити, побудувати щасливі нові відносини буде неможливо.

Як побудувати нові відносини

Для створення нових відносин гештальт старих повинен бути логічно завершений. Якщо не закрити канал колишніх відносин, відгомони колишнього будуть постійно турбувати серце і отруювати отрутою спогадів. Переслідуватиме бажання висловити те, що накипіло. Буде гризти образа, що не отримали те, на що розраховували.

Небезпека відкритого гештальта – в повторенні помилок минулого. Ці помилки будуть повторюватися знову і знову, переходити зі старих відносин в нові – без кінця і краю. Жінка тягне за собою вантаж старих образ в нове життя і дивується, чому з нею знову те ж саме відбувається.

Наслідки незакритий гештальт:

 • апатія, депресія;
 • недовіру до всіх чоловіків;
 • страх нових відносин;
 • песимізм і зневіру;
 • хронічні невдачі в усьому.

Завершити гештальт – це необхідний мінімум, який потрібно зробити для щасливого життя. Незавершені відносини калічать психіку, перетворюють жінку в сумну плаксу і антісексуальную особу. Не ризикуйте своїм щастям, беріть ситуацію в руки і керуйте нею.

Якщо при всьому старанні не виходить закрити гештальт, зверніться за допомогою до психолога або психотерапевта.

Джерело: https://TayniyMir.com/samorazvitie/nezakrytyj-geshtalt.html

Незавершений гештальт в стосунках: як перервати порочне коло? | ОТНОШЕНІЙ.НЕТ

Незавершений гештальт в стосунках – явище небезпечне в першу чергу тому, що не дає повноцінно жити жінці далі.

Будь гештальт – цілісний закінчений образ того, чого ви підпорядкували свою активність, життя, період часу і т. Д. Іншими словами, це те, що було нашою метою або завданням і отримало логічне завершення.

А ось якщо такого закінчення не відбулося, у нас склався незавершений гештальт.

Наведемо приклад ситуації. Жінка 30 років. Ви планували отримати роботу в успішній компанії. І ось майже у мети. Для цього ви пройшли навчання на кількох додаткових курсах, співбесіди з головними менеджерами компанії, вивчили дві мови і багато іншого. Вас запрошують на стажування. І раптом ви дізнаєтеся, що вагітні.

Переривати вагітність ви не станете ні за що (це ваш перший дитина), але посада не отримаєте. Ви залишаєтеся на колишній роботі, благополучно народжуєте малюка.

Але, якщо ця ситуація вам як і раніше не стала байдужа і ви не залишили її в минулому, часто думаєте про те, як змінилася б ваше життя, отримай ви цю посаду, значить, у вас склався незавершений гештальт, який заважає вам жити щасливо.

А тепер звернемося до незакритих гештальту в стосунках з чоловіком. Адже саме він стає причиною, по якій жінка, будучи не в змозі відпустити ситуацію, не може спокійно жити далі і вступати в нові зв’язки.

Особливості незавершеного гештальту

Для того щоб знати, як закрити гештальт в стосунках з чоловіком, треба розуміти, що саме це явище з’явилося у вашому житті і супроводжує її. Розберемося, чим відрізняється незавершений гештальт в стосунках.

Якщо у вас набралося кілька гештальтов (недочитаному книга, незакінчена освіту, недописаний лист і багато іншого), ви, швидше за все, стривожені, думаєте про це, не можете ні на чому зосередитися.

Ви неначе ходите по лабіринту або замкнутому колу і не можете знайти вихід. Все це перешкоджає особистісному зростанню, не дає влаштувати повноцінне особисте життя. Людина починає нові відносини, а вони знову закінчуються не так, як йому хотілося б.

У вас біль і апатія. Ви вважаєте себе невдахою.

Існує поняття «ефект пам’яті на незавершені дії». Це означає, що психіка людини найчастіше зосереджена на певній, найбільш значущою для нього мети. І не відпускає його, поки він цієї мети не досягне.

У нормальній життєвій ситуації це допомагає досягати поставлених цілей і вирішувати завдання. Але буває так, особливо в стосунках з коханою людиною, з яким стався розрив, що незакриті гештальти діють вже не на користь.

Вони шкодять нових відносин. Крім того, бувають випадки, коли завершити гештальт взагалі неможливо (якщо улюблений помер).

І тоді людина, не закривши його, продовжує страждати, це забирає у нього всі сили і не дає можливості почати нові, щасливі відносини.

Отже, чим небезпечний гештальт в стосунках:

 • ви відчуваєте постійну незадоволеність життям;
 • у вас сильні переживання з різних приводів, психози, депресії, суїцидальні думки;
 • у вас розвивається лінь і апатія, ви нічого не хочете міняти в житті;
 • ви маєте психосоматичні захворювання;
 • ви постійно повертаєтесь в минуле, навіть з новими людьми.

Якщо ви не перестаючи думаєте про свого колишнього коханого, не можете ні на кого дивитися, а головне – програєте ваші відносини знову, тому що так нічого йому й не сказали по закінченні (а сказати треба було багато – накопичилося!), То незавершений гештальт тут , звичайно, очевидний. Але буває, що ви ніби все закінчили (принаймні вам так здається), але почати життя заново не вдається. Значить, все-таки десь «дверцята не закриті», ви не відпустили ситуацію, а вона не відпустила вас.

Як зрозуміти, що ваш гештальт не завершений?

Є ознаки «з підсвідомості»:

 1. Будь-яке дитяче спогад заподіює неусвідомлену біль, виникає незадоволеність, смуток.
 2. Вас переслідують одні й ті ж сни, і вони нагадують будь-які ситуації з минулого.
 3. Відносини, в які ви вступаєте, розвиваються за одним і тим же сценарієм.
 4. Люди, з якими ви зустрічаєтеся, мають щось невловимо схоже, однакове.
 5. Ви зліться на близьких вам людей без видимої причини.
 6. У вас періодично з’являються неприємні фізичні відчуття (нудота, біль) при спілкуванні з конкретними людьми.

Існують і об’єктивні ознаки незавершеного гештальту:

 1. Тривожність, панічні атаки

Якщо вас накривають тривога, психози з незрозумілих приводів, долає занепокоєння, коли має бути будь-яку справу або на горизонті нові відносини, – це явна ознака незавершеного гештальту.

Ваше занепокоєння і тривога видно неозброєним оком будь-якій людині. І вже тільки тому можна сказати, що ви не готові до нових відносин. Хто захоче заводити знайомство або продовжувати спілкуватися з людиною, яка явно виявляє ознаки психічного нездоров’я. Так Так. Саме так це і виглядає.

 1. Неможливість доводити справи до кінця (як у відносинах, так і на роботі)

Ви не можете закінчити справи, як правило, з незрозумілих для вас причин. Створюється враження, ніби невидима нездоланна сила перешкоджає в цьому. І тоді людина шукає ознаки карми, долі, псування, прокляття і т. Д.

У відносинах це означає, що ви «починаєте згущувати хмари» (в нових) і так нічого і не зробили для завершення колишніх. А самі тут же згадуєте, що ось у вашої мами (бабусі, тітки, прабабусі і т. Д.

) Було приблизно те ж саме, це в роду, це не відняти, ви з цим по життю та ін. А між тим, справа-то тільки в вас самих (а у ваших родичів, швидше за все, теж були незачинені гештальт!).

Ось і вся містика.

Уникнення нових відносин – це уникнення нової болю за аналогією зі старою (неприємності запам’яталися найбільше при незакритих гештальте). Причому іноді ви навіть не до кінця розумієте, що самі уникаєте відносин. У таких випадках людям властиво прикриватися важливими, можливо, навіть неіснуючими справами.

Вас запрошують в кіно, а ви неусвідомлено раптом вирішуєте, що сьогодні вам необхідно відвідати батьків, хоча вони вас про це не просили і взагалі були б щасливі, якби нарешті зустріли нову людину! Або чоловік (який в принципі подобається вам) приділяє увагу, а ви в цей час вирішуєте поїхати відпочивати, і відносини не встигають розвиватися і т. Д.

 1. Однаковий сценарій подальших відносин

Це називається «наступати на одні й ті ж граблі». Тобто людина з незавершеним гештальтом часто потрапляє в одну і ту ж ситуацію (його кілька разів обкрадають, він потрапляє в аварію, стає жертвою шахраїв і т. Д.). А в відносинах він адже поводиться завжди приблизно однаково (такий порядок речей при незакритих минулих відносинах), і тому вони приречені на черговий провал.

Якщо ви хочете отримати принципово нові відносини з людиною, якого у вас не було ніколи, запам’ятайте: ви повинні змінитися самі. Зрозуміти і прийняти себе, завершити незакриті гештальти з колишніми партнерами і тільки потім вже спробувати вибудувати нову лінію. Коли змінюєтеся ви самі, результати не змусять чекати довго.

Як закрити гештальт

Закриття гештальту в стосунках – це процес, через який необхідно пройти обов’язково.

Найкращий шлях закриття гештальта – довести розпочате до кінця, в нашому випадку – завершити відносини з колишнім коханим, розставивши всі крапки самостійно. Але оскільки це не завжди можливо, можна вдатися до психологічно прийомам, які здатні допомогти в цій справі.

Це створення моделі ваших майбутніх відносин, як якщо б вони могли продовжитися. Ви думаєте, переживаєте ці емоції заново – у вас виходить новий сценарій. Тут головне – зберегти ті ролі, які ви грали, з тими психологічними особливостями, притаманними вам разом з партнером.

Це момент, коли можна в нових відносинах спробувати програти будь-яку ситуацію, тривожну вас протягом великої кількості часу. Для цього поговоріть з партнером, попросіть його бути дбайливим і розуміючим в даному випадку, щоб допомогти вам. Програйте ситуацію знову, і гештальт, можливо, закриється.

Це прийом самонавіювання. Треба спробувати донести до своєї свідомості просту думку про те, що минуле має залишатися в минулому, а то у вас немає справжнього і навряд чи з’явиться майбутнє. Енергія потрібна вам для побудови нових відносин, а не культивування думок про старих, яких вже не буде.

 1. Виведення проблеми з несвідомого

Це прийом, який допомагає, навпаки, зосередитися на минулому для того, щоб закінчити гештальт. Вам напевно приходять в голову думки, пов’язані з особливо яскравими моментами ваших старих відносин. Треба звернути увагу на ці образи, прокрутити їх – і за допомогою розуму ви виведете проблему з несвідомого, і гештальт закриється.

Коли необхідна допомога психотерапевта

Безумовно, впоратися з незавершеним гештальтом дуже складно, якщо трапився розрив з найближчим і коханою людиною. Але важливо розуміти, що, постійно програючи ситуацію і повертаючись до неї знову і знову, ви тільки ятріть власну рану, не даючи їй зажити, а гештальту завершитися. Не можна піти в повному обсязі, не можна наполовину залишитися.

Якщо ви не можете не згадувати дуже довго про померлого людині, приберіть все його речі з очей геть. Допомагає зміна роботи, місця проживання.

Однак якщо це неможливо і ви мучитеся знову і знову, а крім того, вас мучать панічні атаки (паніка перед новою людиною або від того, що ви не можете жити без свого колишнього коханого), фобії (перед новими відносинами), відчуття важкої втрати не проходить і у вас настає депресія, необхідно звернутися до фахівця – психотерапевта.

Існує поняття гештальт-терапії. Це усвідомлення і прийняття особистістю самої себе. Коли ви приймаєте себе таким, який ви зараз, у вас з’являється шанс змінити своє ставлення до ситуації і прагнути до завершення гештальта.

висновок

Якщо ви думаєте про те, як завершити гештальт в стосунках самостійно, значить, вже на правильному шляху і прагнете до того, щоб жити по-новому.

Справа в тому, що від вашого незавершеного гештальту страждаєте не тільки ви, але і багато близькі люди, які вас оточують. Повернемося до прикладу з жінкою 30 років, яка не може відпустити ситуацію з тим, що у неї не відбулася кар’єра в успішній компанії. По-перше, вона ніби звинувачує свого народженого малюка за те, що це саме по його провині не влаштувалася на бажану роботу.

По-друге, тут замішаний і її чоловік, який починає відчувати і свою вину (якої, зрозуміло, немає). Батьки відчувають ніяковість, бо не могли допомогти їй в тому, щоб не брати декретну відпустку (хоча, звичайно, і не зобов’язані). І, навіть якщо жінка робить вигляд, що вона ні про що не шкодує, все все бачать і розуміють. І страждають разом з нею.

Чекають, поки вона не відпустить цю ситуацію і не завершить гештальт.

Якщо припустити, що людині вдалося вибудувати нові відносини з незакритим гештальтом, у нього навряд чи вийде жити в душевній гармонії з собою і новим партнером.

Він буде переносити ті відносини і ті ситуації в нове життя, отримувати ті ж емоції, а потім говорити: «За що мені все це? Чому мені так не щастить? ».

Тому все, що ви не сказали, що не прокричали, що не вимовили, треба неодмінно зробити, але зробити це в тих, минулих відносинах (хоча б подумки!), А не в цих нових. Тоді незавершений гештальт закриється, і ви зможете жити щасливо. Адже завершити гештальт – значить почати життя заново.

Джерело: https://otnoshenij.net/problemy-v-otnosheniyah-ustranyaem-nezavershyonnyy-geshtalt

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *