Підвищене слиновиділення уві сні – причини у дорослих

Як позбутися від проблеми

Як перестати пускати слину в подушку? Стану, при яких пацієнт потребує фармакотерапії, спрямованої на зниження продукції слини, або місцевих процедурах, може визначити тільки лікар. В основному лікування включає:

 1. Прийом холінолітиків (Платифиллин, Скополамин) для придушення секреції слини.
 2. При нічному слинотеча, викликаному неврологічною патологією, застосовується масаж обличчя.
 3. Ін’єкційна кріотерапія.
 4. Для підвищення тонусу м’язів застосовується лікувальна фізкультура.
 5. Часткове видалення слинних залоз. Втручання на привушних залозах небезпечно тим, що в безпосередній близькості проходять лицьові нерви.
 6. Рубцювання проток залоз за допомогою променевої терапії показано в особливих випадках, тільки якщо дуже сильно тече слина під час сну.
 7. Ін’єкції ботулотоксину. При цьому ефект зберігається до 6-8 місяців.
 8. Виняток шкідливих звичок (куріння, жування гумки і вживання спиртного), щоб не дратувати слизову порожнини рота.
 9. Харчування, що виключає гострі, пряні, надмірно солоні і гарячі страви.

При правильному визначенні діагнозу результат терапії сприятливий. Гіперсалівація добре піддається лікуванню, але встановити діагноз досить складно, тому займатися самолікуванням не доцільно. Тільки фахівець здатний адекватно провести обстеження і вилікувати рясне виділення слини.

 

Коли говорять про підвищений слюноотделении, припускають очевидне перевищення норми секреції слинних залоз. Симптом може сигналізувати про порушення в роботі організму, тому вимагає обов’язкової діагностики у лікаря. До того ж це проблема естетичного характеру, яка неминуче викликає дискомфорт у спілкуванні і провокує розвиток комплексів. Далі в цій статті поговоримо про можливі причини явища, з’ясуємо, від чого буває підвищене слиновиділення і як його зупинити.

Експерти в галузі стоматології виділяють 2 основні форми симптому. Так, гіперсалівація буває наступних видів:

 

 1. істинна – наголошується занадто інтенсивне продукування рідини, а саме явище стає наслідком зовнішніх або внутрішніх факторів,
 2. помилкова – проблема полягає не в підвищеному виробленні слини, а в труднощах, пов’язаних з її проковтуванням. Виною всьому можуть бути захворювання головного мозку, порушення в роботі жувальної мускулатури або серйозні травми в області щелепно-лицьового апарату.

Посилена секреція слинних залоз буває ранкової, денний і нічний. Так, наприклад, в першому випадку мова йде про цілком природному явищі, а ось симптом, що виникає переважно вночі, найчастіше вказує на проблеми в роботі шлунка і кишечника, наявність глистів. Перед і під час прийому їжі інтенсивна вироблення рідини в роті свідчить лише про підвищений відчутті голоду і хорошому апетиті. Коли явище набуває нападоподібний характер, це може вказувати на емоційні перевантаження.

Тепер перейдемо до запитань про те, що робити при явних ознаках гіперсалівації, як знизити інтенсивність вироблення слини і прибрати симптом у дитини або дорослого. Як вже було сказано вище, перед тим, як лікувати проблему, потрібно пройти відповідну діагностику. Подальша терапія безпосередньо залежить від джерела всіх бід.

 • медикаментозне лікування із застосуванням препаратів, дія яких спрямована на зниження вироблення слинної рідини, наприклад, «Ріабал» або «Платифиллин»,
 • хірургічне видалення частини слинних залоз,
 • променева терапія,
 • ЛФК та ​​масаж лицьової області – ефективні при невралгії,
 • ін’єкції ботокса в область слинних залоз для зупинки секреції приблизно на півроку.

ботокс

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *