Після розриву відносин з’явилася депресія: причини і поради

Люди зустрічаються, закохуються, потім починається спільне проведення часу. Але після тривалих відносин може настати розрив. Це завжди нестерпно боляче як для чоловіків, так і для жінок. Депресія настає блискавично, захоплюючи кожну частину тіла і душі. З цим станом потрібно обов’язково боротися і, якщо не вийде самому, потрібно звернутися за допомогою.

Зміст приховати

Ще вчора весь світ здавався відкритим, і сонячні промені заповнювали всю кімнату. Сьогодні, коли відбулося розлучення між людьми, які перебували в тривалих відносинах, цей барвистий світ зник. Біль душі не вгамовується, незважаючи на те що ви дуже сильно намагаєтеся її вгамувати. Сльози навертаються на очі. У інших, навпаки, варто клубок у горлі, і «сухі» очі дивляться «в нікуди».

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

Це ознаки того, що у вас з’явилися проблеми психологічного плану. У наявності – явна депресія. Розвинулася вона на тлі того, що ви втратили частинку себе, а саме: кохану людину.

Разом з ним пішла віра в свої сили, віра в майбутнє. Ви тепер боїтеся, що ніколи вже не зможете нікого полюбити.

А якщо полюбите, то з вами може повторитися одна і та ж ситуація – настане розрив відносин.

Про те, що з новими почуттями можуть прийти нові проблеми, зараз і думати не варто. Тим більше, що на даний момент ви відчуваєте сильні страждання, а почуття до колишньої другій половинці ще не вичерпали себе.

Сьогодні у вас точно не буде ні найменшого бажання знайомитися і заводити роман з ким-небудь ще. Це нормальне явище.

Тому ні в якому разі не панікуйте і не думайте, що все хороше, що могло б ще відбутися у вашому житті, для вас уже закінчилося.

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

На даному етапі важливо розпізнати і усвідомити проблему того, що ви перебуваєте в не дуже хорошій емоційній формі. І коли прийде усвідомлення того, що ви після стресу впали в ступор, тоді і можна починати діяти далі.

Головне, зізнайтеся собі, що ви зараз дуже сильно нервуєте. Саме цей фактор стане поштовхом до виходу з негативної ситуації. Позоставте себе в переживаннях, але в той же час робіть свої переживання усвідомленими. В цьому і є сенс початку реабілітації.

Після розставання у різних людей емоційний стан виражається по-різному. Одні здатні довго переживати і мучитися. Оптимісти змушують себе швидко забути про те, що трапилося горе, знайшовши для себе нові захоплення.

Інші, навпаки, можуть прожити з болем в душі не один рік. У невеликої кількості індивідів дане переживання залишається, немов скалка, і триває протягом усього життя. Тут все залежить від характеру людини.

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

Тому виділяють три основних стадії депресивного стану.

 • Перша стадія – це заперечення. Часом проходить неусвідомлено, так як вважається захисною реакцією. Завдяки цій властивості психіка людини не може піддатися дуже сильному негативному впливу і тим самим оберігає людину від більш серйозних наслідків, таких як психосоматика. Простіше кажучи, в даній ситуації наше свідомість спеціально не сприймає негативні фактори, що впливають на наш настрій.
 • Друга стадія – це агресивний стан. Коли проходить перша стадія, настає період, коли людині хочеться діяти. Так як свідомість ще знаходиться в деякому шоці, то на цьому тлі можуть розвинутися побічні ефекти. Ображена особистість нічого не може придумати і починає злитися. Від цього почуття потрібно позбавлятися, тому що злість ні до чого хорошого привести не може. Проблеми не вирішуються, а наростають, як «снігова куля».
 • Третя стадія – це апатичний стан. Теж не несе в собі нічого доброго. В цей час людині стає все одно, і він не хоче сприймати навколишню дійсність. Світ бачиться в сірих барвах. Такий стан може закінчитися дуже швидко, якщо людина сильна духом. Якщо ж особистість схильна до повільної депресії, то апатія може тривати роками. А деякі індивіди можуть страждати від цього стану все своє життя.

Кожна людина має свою неповторність. При лікуванні депресії необхідно враховувати цей фактор. Головне, не допустити розвиток різних комплексів після того, як людина випробував самотність після розриву серйозних відносин.

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

Цей важливий момент ні в якому разі не можна випускати з виду. Якщо комплекси залишаться, то особистість може докорінно змінити свою поведінку.

Наприклад, людина може стати агресивним по відношенню до себе або до оточуючих його людей. Тут ситуація може розвиватися за різними сценаріями.

 • Ображена особистість почне мститися і не важливо, кому і навіщо. Цілі можуть бути різними. Тут все може закінчитися дуже плачевно. Постраждає і сам месник, і той, кому він хотів помститися. Запеклість зробить людини нестерпним для оточуючих людей. Від нього можуть відвернутися друзі і близькі. Самотність посприяє збільшенню проблеми. І тоді, можливо, буде потрібно медична допомога.
 • Інший варіант – комплекс жертви. Теж є важким станом скривдженої особистості. В цьому випадку індивід стає пасивним і щиро вважає, що сам винен у тому, що з ним сталося таке нещастя. Такі стани можуть швидко збільшуватися. Якщо не вживати ніяких дій, то воно призведе до цілковитого заперечення всього позитивного, що є в житті. Людина стає нігілістом. З цим станом душі важко боротися, тому краще не допускати такий результат справи.

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

Тим, хто відчуває цю ситуацію в перший раз, наприклад, дівчині (хлопцю), особливо важко пережити депресію. Тут важливо не допустити більш серйозних наслідків, таких як суїцид. Тому батьки повинні бути уважними по відношенню до своїх дітей.

Потрібні загальні зусилля близьких людей, щоб людина змогла позбутися нав’язливого стану. Справитися з цією проблемою найкраще допоможе фахівець. Однак не у всіх є можливість вдатися до його допомоги.

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

Чи не впасти в депресію може допомогти близька людина. А для цього йому можна буде скористатися наступними порадами.

 • В першу чергу необхідно змінити обстановку. Виїхати на відпочинок або відвідати близьких друзів в іншому місті. Там ви отримаєте позитивні емоції, і навколишнє середовище не буде нагадувати про колишні стосунки. А якщо пощастить, то, можливо, там ви зустрінете нову любов. Будьте оптимістами і свято в це вірте.
 • Забудьте про свого колишнього партнера. Це зробити важко, але все залежить від вас. Якщо сильно цього захотіти, то все вийде. Чим швидше ви переконаєте себе в тому, що повторне об’єднання з минулого любов’ю неможливо, тим швидше ви зрозумієте, що відкриті для нових відносин.
 • Після поїздки посилено займіться роботою. Не важливо, що це буде за діяльність, головне, щоб вона поглинула повністю вся ваша увага. Так ви і бюджет поповните, і забудете про своє горе.
 • А якщо залишається час після трудового дня, займіться спортом. На стадіоні ви знайдете однодумців, може, зустрінете там нову любов. Дійте, не сидіть на місці, і тоді ви зможете впоратися з невеселими думками самостійно.

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

 • Не варто налягати на їжу. Переїдання нікому ще не допомагало. Від зайвих калорій ви потовщає і тоді вже точно нікому не будете потрібні. У той же час ні в якому разі не варто зовсім відмовлятися від прийняття їжі. Якщо немає апетиту, задійте силу волі. Для подолання негативу вам будуть потрібні ресурси, а їх може дати тільки збалансоване харчування.
 • Повністю поміняйте зовнішність. Нехай знайомі перестануть вас дізнаватися. На ці заняття піде багато часу, і автоматично підніметься настрій. Можливо, що колишній партнер дуже пошкодує, що ні оцінив вас раніше.
 • Буває і так, що час від часу стає не під силу перенести нахлинувшее тугу. Вивести з такого стану допоможуть антидепресанти. Зверніться за порадою до професійного лікаря, і він допоможе вам з вибором потрібних ліків.
 • Якщо чоловік (дружина) живе з вами в одній квартирі, то як можна швидше постарайтеся її розміняти. Якщо цей процес затягується, то поживіть тимчасово у родичів або зніміть житло. Повірте, вам відразу ж стане легше від того, що ви не будете бачити об’єкт, який вас дратує.

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

Не думайте про те, що у вас все вийде з першого разу. Робота над собою – це складний процес. І якщо ви за нього взялися, то знайдіть в собі сили виконати все до кінця.

Не піддавайтеся емоціям. Вони погані порадники. Розгубленість, сором, гнів і смуток потрібно змінити на радість. Так, це неможливо зробити відразу, але виховуйте себе і йдіть до самовдосконалення. Це і буде ваше перше захоплення після розриву, яке і приведе вас до успіху.

Коли ранок починається з думки про те, що кохана людина до вас більше не прийде – потрібно побороти в собі ці думки. Просто заборонити собі думати про нього або про неї.

Чоловік ви, або хлопець, або дівчина – вам все одно доведеться самостійно подолати свій біль від втрати. Як ви це будете робити, і скільки часу піде на це – все буде залежати тільки від вас.

Уникнути негативних наслідків допоможуть прості дії.

 • В першу чергу – це заняття спортом. Існують спеціальні вправи для зняття стресу. Біг на місці, дихальний тренінг. Всім цим можна зайнятися в тренажерному залі. Професійний інструктор підбере вам потрібні завдання і простежить за правильністю їх виконання.

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

 • Тренінг із самовдосконалення дасть поштовх для виходу з депресії. Займіться йогою або почніть писати вірші. Що ви будете робити – не важливо, головне, щоб ця справа приносило вам моральне задоволення. Почніть в’язати або шити. Рукоділля допоможе заробити кошти на додатковий відпочинок і простимулює подальшу роботу.
 • Перестаньте відчувати задоволення від депресії. Так, може бути й таке! Людині в якійсь мірі подобається себе жаліти. Він із захватом плаче і скаржиться всім оточуючим на нещасну долю. Від цього йому стає легше. Полегшення в даному випадку – тимчасове явище. Такий стан, як наркотик, затягує і вимагає все нових і нових емоційних порцій. У підсумку так можна впасти в ступор.
 • Перестаньте будувати з себе перфекціоніста. З чого ви вирішили, що у вас повинно все йти гладко, як по нотах? Потрібно пам’ятати, що всі люди відчувають труднощі. У кожного вони свої, але від цього ці труднощі не стають менш легкими. Тому змиріться з тим, що життя складається з світлих і темних смуг. Просто деякі люди вміють налаштовувати себе на позитив, коли настає темна смуга, а інші не можуть.

Постарайтеся провести роботу над собою, і ви зрозумієте, що життя – яскрава штука.

Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

 • Уникнути серйозних проблем допоможе і те, що ви придушити в собі почуття провини, яке ви покладаєте на себе в будь-яких ситуаціях. Чому ви вирішили, що винні в тому чи іншому негативному подію, яка відбулася з вами? Обставини сильніші за нас. Ми не можемо все контролювати. Тому час від часу відбуваються збої, і ви піддаєтеся якимось небажаним факторам.

І наостанок: проведіть обряд прощання з депресією. Для цього напишіть на папері всі свої проблеми і образи, а потім спаліть папір. Попіл розвійте за вітром.

Пам’ятайте, що як тільки ви закриєте двері і залишите за нею свої переживання, ваш духовний світ почне відновлюватися. Зробіть зусилля – впустіть в нього нове щастя.

Читайте також:   Як сказати дитині про розлучення: що можна і не можна робити батькам

Про те, як вийти з депресії після розставання, дивіться в наступному відео.

Джерело: https://vplate.ru/rasstavanie/depressiya-posle-razryva/

Як вийти з депресії після розставання з коханою людиною

20.11.2019

Доброго часу доби, дорогі читачі. У даній статті ми поговоримо про те, як вийти з депресії після розставання. Ви дізнаєтеся, наскільки тривалим може бути даний період, чим він небезпечний. З’ясуйте, що потрібно робити, щоб уберегти себе від проявів депресії. Розглянемо, з яких причин виникає депресивний розлад після розриву, як з ним впоратися.

Етапи подолання розриву

Депресивний розлад, як правило, розвивається після певних етапів, через які проходить людина, намагаючись пережити розрив з партнером.

 1. Заперечення. Спроба захистити себе від того, що сталося, зробити вигляд, що дана подія відбулася в житті інших людей.
 2. Гнів і звинувачення. Думки про те, що партнер, з яким відбулося розлучення, сам винен в розриві.
 3. Торги. Думки про те, яким чином діяти, якщо кинув партнер вирішить відновити відносини, як себе вести, мстити йому чи ні.
 4. Депресія. Присутні такі думки: «тепер я залишуся одна (один)», «ніхто мене не любить», «як я зможу існувати без обіймів своєї другої половинки, без її (його) дотиків». У нормі цей період затягується на три тижні, не більше. Якщо ж цей етап зберігається по закінченню даного терміну, то мова йде про патологічний процес і про необхідність прийняття екстрених заходів, бажано звернення до психолога або психотерапевта.
 5. Після того, як етап депресії буде успішно пройдено, настає етап прийняття – усвідомлення того, що розрив був неминучий, що він тільки на користь. Людина повертається до буденного життя, заводить нові знайомства, вступає в нові відносини.

Як довго триватиме депресивний розлад після розриву відносин, безпосередньо залежить від індивідуальних особливостей конкретного індивіда, який потрапив в дану ситуацію, його типу темпераменту, психологічної стійкості. Іноді такий стан затягується на рік, буває і на кілька років. При роботі над собою або з досвідченим фахівцем дану депресію вдається побороти за лічені місяці, а іноді і за один.

прояви депресії

Не завжди, розлучившись з коханою людиною, можна усвідомити, що нахлинула депресія. Найчастіше такий стан добре видно з боку, але самим індивідом, який переживає депресивний розлад, часто залишається поза увагою.

Справа в тому, що депресія нерідко є відповідною реакцією на пережитий стрес, який виявляють в більш інтенсивній формі.

Якщо ви, розлучившись зі своєю другою половинкою, продовжуєте жити в звичайному ритмі, ніяким чином не страждає ваш апетит або працездатність, то ймовірно, що вам вдалося впоратися з ситуацією, не впадаючи в депресивний розлад. Вказувати на те, що почала розвиватися депресія можуть наступні ознаки:

 • ви постійно перебуваєте в пригніченому стані, на весь світ дивіться через призму негативу;
 • все частіше вас відвідують думки про співчуття до себе, сльози буквально нахлинивают на очі;
 • ви втрачаєте інтерес до свого зовнішнього вигляду, перестаєте доглядати за собою, не звертаєте уваги на те, в чому одягнені, причесані чи ні;
 • якщо раніше у вас була улюблена справа, то, зіткнувшись з депресією, воно більше не приносить ніякого задоволення;
 • весь світ вам здається байдужим, вас переслідує апатія, іноді відвідують думки про самогубство;
 • не виключено розвиток фобій, людини починає стикатися зі страхами, яких раніше він не мав, значно знижується самооцінка;
 • відсутня можливість концентрування на конкретній темі, розмові або об’єкті, увагу розсіяне;
 • знижується працездатність, індивід не відчуває потребу в кар’єрному зростанні;
 • виникають проблеми зі сном, людини може відвідувати безсоння, нічні кошмари;
 • стомлюваність зберігається на постійній основі, виникають складнощі з ухваленням рішень;
 • індивід втрачають сенс життя.

У людини, яка зазнала розвитку депресії, після розставання може бути присутнім одне з домінуючих станів: комплекс жертви або комплекс агресора.

 1. Якщо розглядати комплекс жертви, то він частіше зустрічається у представниць жіночої статі. Його супроводжує відчуття печалі, безпорадності, приниженості, індивіда терзають важкі спогади, йому здається, що неможливо жити далі, нічого не подолати. Людина відчуває провину за те, що сталося, лає себе за те, що не зміг попередити дане розвиток подій.
 2. Комплекс агресії або агресора грунтується на самозвинувачення, почуття несправедливості, по суті, є аутоагрессией, тобто спрямованої на самого себе. Людини відвідує бажання помститися, з’являється злість, гіркота.

чому розвивається

Депресія після розставання може бути спровокована певними факторами, серед яких відзначають:

 • руйнування планів на майбутнє, невиправдані очікування – людина могла будувати фантазії про спільне життя, шлюб, про народження дітей, а тепер усе розвалилося, більше немає бажання до чогось прагнути, чогось добиватися, прагнення і цілі відсутні, розвивається депресія;
 • зачеплене самолюбство. Індивіда починають відвідувати думки про те, що він не такий гарний, що від нього відмовилися, що більше його не люблять, не цінують.

Поради

Іноді єдиний засіб боротьби з депресією – звернутися до досвідченого психолога або психотерапевта

 1. Важливо позбавити себе від думок про те, що з колишнім партнером ще можливо майбутнє, є шанс на відновлення відносин. Потрібно позбутися від речей, які нагадують про нього, викликають асоціації з невдалим романом.Бажано не відвідувати місць, в яких ви разом бували, які можуть нагадувати про колишнього коханого.
 2. Постарайтеся присвятити себе улюбленій справі або роботі, як можна більше часу приділяйте їм, але не йдіть з головою, не ставайте трудоголіком. Займайтеся тим, що по-справжньому приносило вам задоволення.
 3. Відмінно протистояти депресії допомагають заняття спортом.Наприклад, можна почати бігати на свіжому повітрі. Потрібно розуміти, що при фізичних навантаженнях виділяються гормони щастя, які підвищують настрій. Безперечно, що зараз немає ніяких сил діяти, доведеться попрацювати над собою, зробити поштовх до змін.
 4. Якщо є можливість, необхідно на час змінити обстановку.Наприклад, відправитися в подорож в інше місто або країну. Якщо такої можливості немає, то можна зайнятися перестановкою в квартирі. Важливо внести якісь зміни в свою буденність, дати поштовх до нового життя.
 5. Не замикайтеся в собі, не залишайтеся наодинці зі своєю проблемою. Намагайтеся, як можна частіше зустрічатися з близькими і друзями.Чи відвідуєте театр, музей, кіно, виставки, ходите на концерти, активно проводите вільний час.
 6. Можна повністю змінити свій імідж і внести якісь корективи в свій образ. Наприклад, змінити зачіску, стиль одягу. Людина змінюється, починаючи нове життя.
 7. Забезпечте собі повноцінний раціон харчування, вживайте всі необхідні продукти.Зараз також важливо не допустити розвиток авітамінозу.
 8. Якщо хочеться плакати, не забороняйте собі цього робити, тому як носіння гіркоти всередині себе призводить до ще більшого накопичення проблеми. Набагато краще, коли біль виходить зі сльозами, прийняття ситуації настає набагато швидше.
 9. Напишіть список негативних і позитивних якостей колишнього партнера.Особливу увагу варто приділити його недоліків. Нерідко ми сліпо любимо когось, не бачачи всієї картини цілком. Зараз ваша задача сконцентруватися на негативних якостях колишнього коханого для того, щоб зрозуміти, що він перестав бути надлюдиною, що він не ідеальний. Написавши дані риси, потрібно спалити папір або розірвати її, викинувши думки про колишнього партнера зі свого життя.
 10. Іноді побороти депресію допомагає написання листа. Візьміть листок паперу, напишіть на ньому все думки і почуття, які відвідували вас останнім часом, все емоції, які ви відчували поруч з коханим і після розриву, який біль була нанесена, потрібно описувати абсолютно всі свої переживання, без винятку. Текст листа повинен бути адресований колишньому партнеру.Однак, даний лист не потрібно нікому відправляти. Його необхідно пару раз перечитати, якщо хочеться плакати, то не стримувати себе, після чого знищити даний листок. Таким чином, ви психологічно завершуєте відносини. Подібна вправа краще робити, залишившись наодинці з собою, нікуди не поспішаючи, у вечірній час, щоб ніщо не відволікало.
 11. Важливо зробити правильні висновки.Ви не повинні думати, що розрив відбувся з вашої вини, навіть якщо партнер на це вказує. Завжди в розставанні винні обидва. Ви просто могли не підходити один одному, розрив відбувся для того, щоб кожен з вас зміг створити здорові відносини з людьми, які їм по долі.

  Іноді у людини дійсно є певні недоліки, які перешкоджають нормальному зближенню з індивідом протилежної статі. Часом не буде зайвим проаналізувати свою поведінку, подивитися на себе з боку, виписати на папері свої позитивні і негативні якості, почати опрацьовувати свої недоліки, удосконалюючись.

 12. Важливо пробачити, як себе, так і свого колишнього партнера. Неприпустимо жити зі звинуваченнями або самобичуванням. Все, що сталося, залишилося в минулому. Ви повинні жити далі і дозволити жити людині, який в даний момент заподіяв вам біль.
 13. Якщо самостійно протистояти депресивного розладу не вдається, варто звернутися за допомогою до досвідченого психолога або психотерапевта.

Як попередити розвиток депресії

Практично кожна людина в своєму житті стикається з ситуацією розставання з коханою. Однак, з часом приходить усвідомлення того, що ці відносини були послані для досвіду, для придбання мудрості.

Життя налагоджується, в оточенні з’являються нові цікаві люди, які дозволяють відчути себе щасливим. Комусь вдається досить швидко вийти або і зовсім не потрапити в стан депресії, а кого-то вона буквально поглинає.

Вам під силу дотримуватися певних рекомендацій, щоб попередити її розвиток в ситуації, що склалася.

 1. Дайте вихід своїм емоціям. Безумовно, у вашій душі зараз сильний біль. Ви повинні її викричати, виплакати, позбутися від нагромадилося негативу будь-яким чином. Якщо будете намагатися все стримувати в собі, то так само тільки погіршить свій стан.
 2. Припиніть сподіватися і мріяти про відновлення відносин. Не варто думати про те, як би все могло бути по-іншому, якби ви себе інакше вели, розрив не відбувся б. Подібне мислення є в корені неправильним.
 3. Неприпустимо відмовлятися від спілкування з іншими людьми, захищати себе від них, сидіти на самоті. Це прямий шлях до розвитку депресії.
 4. Потрібно відпустити ситуацію, зрозуміти, якщо людина заподіяв вам біль, йому більше немає місця у вашому житті. А у вас ще все налагодиться.

Тепер ви знаєте, як впоратися з депресією, що виникла після розриву відносин. Важливо розуміти, що життя на цьому не закінчується, у вас все ще попереду, і якщо розставання відбулося, значить, поруч був не та людина і ви ще зустрінете свою другу половинку.

Як вийти з депресії після розставання з коханою людиною Посилання на основну публікацію Після розриву відносин з'явилася депресія: причини і поради

Джерело: https://psycho4you.ru/rasstrroystva/depressiya/posle-rasstavaniya-s-lyubimym

Як вийти з депресії після розриву відносин з коханою людиною, поради психологів для жінок і чоловіків

Розставання, раптове або очікуване, буває важко пережити. Навіть той, хто стає ініціатором розриву, якийсь час може відчувати апатію.

Серйозний психологічний стрес і депресія після розставання супроводжують тих, хто був у відносинах довгий час або не збирався їх припиняти. Щоб зрозуміти, як вийти з депресії після розставання з коханою людиною, потрібно з відповідальністю поставитися до своїх відчуттів.

Іноді потрібна консультація фахівця, адже пригнічений стан знижує якість життя і впливає на самопочуття.

Депресія після розставання: причини

Розставання, особливо, після тривалих відносин або сильних почуттів – це гостра соціальна ситуація, підсумком якої має стати смиренність. Ухвалення нового життя проходить особливо болісно у осіб з нестабільною нервовою системою, що приймають події близько до серця.

Головні причини депресії після розставання криються глибоко в психології:

 • невиправдані очікування, відмова від планів і мрій. У відносинах кожен бачить своє майбутнє досить чітко: подальше зближення, створення міцної сім’ї, спільні великі покупки, народження дітей. Розставання перекреслює ці плани, утворюється порожнеча: незрозуміло, про що мріяти, куди прагнути. Не хочеться терміново придумувати нові плани, якщо старі були такі хороші і складні;
 • ураженого самолюбства. Спільне життя як би підтверджує: це людина надійний, адекватний, раз його люблять, цінують і чекають. Але після розставання приходять інші думки: я такий хороший, але від мене відмовилися. Спроби зрозуміти, чому так сталося, звинувачення колишнього партнера в суперечці, гнів, досада пригнічують нервову систему.

Депресія після розставання – один з етапів прийняття нового життя. Вона приходить після трьох інших:

 • заперечення: «ми не можемо так просто розлучитися, адже за плечима ціле життя». Спроба зробити вигляд, що розлад стався з кимось іншим;
 • гнів: «це він (вона) винен в розлученні. Як можна було зруйнувати такий чудовий союз? » Спроба знайти винного в особі партнера;
 • торг: «якщо він (вона) вирішить повернутися, я скажу йому такі слова». Уявлення про те, як себе вести, щоб ситуація налагодилася, переживати або не переживати, що зробити колишньому партнерові на зло і т. Д .;
 • депресія: «хто тепер буде мене любити? Як жити без його (її) щоденних посмішок і дотиків ». Це важлива частина ухвалення ситуації, яка вимагає часу. Вона може бути самим складним і тривалим етапом, в нормі гострий період триває до трьох тижнів;
 • прийняття: «дійсно, все пройшло, і було дуже добре. Тепер попереду нове життя ». Повернення інтересу до навколишнього світу, нові знайомства та нові відносини.

Після того як людина вийшла з депресії після розставання, він стає відкритим для нової зв’язку. Якщо вихід був проведений правильно, з проживанням всіх етапів смирення, від попередніх стосунків залишаться лише теплі спогади і досвід.

Депресія після розставання з коханою людиною – як пережити?

Легкі стану – апатія, нудьга, меланхолія – ​​не вимагають специфічного лікування. Зазвичай після розриву відносин депресія набуває саме такий вигляд і є природною реакцією на зміни.

Ознаки легкої депресії після розставання:

 • печаль, туга;
 • сумні або нав’язливі думки, свідомість постійно повертається в негативні моменти відносин, щоб зрозуміти, хто був неправий, і які з цього випливають висновки;
 • інтроверсія, відмова від спілкування, скорочення контактів з друзями, колегами;
 • мовчазність, задума;
 • відсутність інтересу до всього, що відбувається навколо, життя «на автоматі»;
 • неможливість отримувати задоволення;
 • песимістичний настрой;
 • знижена самооцінка;
 • небажання будувати плани на майбутнє і мріяти.

До цього додаються соматичні симптоми:

 • порушення сну (зазвичай, безсоння або часті пробудження, рідше надмірна сонливість);
 • головні болі, мігрені, невралгії;
 • тремор, озноб, порушення координації рухів і дрібної моторики;
 • ослаблення імунітету і, як наслідок, застуди, запалення;
 • тахікардія, біль за грудиною, в районі сонячного сплетіння ( «там, де живе душа»);
 • розлад харчової поведінки (відсутність або посилення апетиту);
 • загальмованість або пасивна агресія.

Цікавий факт. На розвиток депресії після розставання з коханою людиною впливають гормони.

Любов, пристрасть, потяг до певного об’єкту підкріплюється в організмі сплеском гормонів. Речовини дофамін, ендорфіни, серотонін опановують тими, хто з головою занурився в нову любов.

Навіть коли відносини згасли, і здається, що більше нічого не турбує душу, дофамін і серотонін виробляються, просто в меншій кількості.

Після розставання доступ до джерел дофаміну і серотоніну присікається, і організму починає не вистачати гормонів радості, щастя і закоханості. Депресія після розставання – закономірний процес, пов’язаний з біохімією любові.

Якщо людина продовжує ходити на роботу, виконувати якісь обов’язки по дому, доглядати за домашніми вихованцями, ставити перед собою нескладні завдання і виконувати їх, то мови про діагноз «клінічна депресія» не йде. У цьому випадку проблема, як позбутися депресії після розставання, має одне рішення: пережити, прийняти, відпустити.

 • аналізуйте, обмірковуйте, але обов’язково з підбиттям підсумків і визначенням висновків. Поверніть розставання в свою користь: це прекрасний шанс стати краще, ніж ви були раніше. Якщо довелося розлучитися – значить, причини могли бути не тільки в партнері, але і в вас;
 • чим більше часу пройшло з моменту останньої зустрічі, тим більшою зусиль треба докласти до зміни способу мислення. Намагайтеся думати про хороше. Знаходьте плюси в усьому, що вас оточує;
 • займайтеся фізичною активністю, бажано, на свіжому повітрі. Біг, прогулянки лісом, вправи на відкритих майданчиках швидко приведуть вас у норму. Не старайтеся: пам’ятайте, що ви не боретеся за олімпійське золото, а всього лише відновлюєтеся після втрати. Отримуйте задоволення;
 • подорожуйте, якщо відчуваєте, як заважає впоратися з депресією після розставання місто, як обтяжує вигляд вулиць, по яких зовсім недавно ви ходили удвох. Нові пейзажі, нові обличчя відвернуть від негативних думок;
 • зверніть увагу на своє тіло: можливо, вам не вистачає вітамінів, організм виснажений і не знає, звідки взяти сили. Збалансуйте харчування, проконсультуйтеся з терапевтом з приводу прийому мінеральних комплексів.

Чоловіки і жінки по-різному реагують на меланхолію після розриву. Тому психологи пропонують особливі рекомендації кожному підлозі.

Як жінці вийти з депресії самостійно після розставання з чоловіком?

Жінки в принципі більш схильні до пригнічених станів нервової системи. Тому новий етап, пов’язаний зі свободою від відносин, часто сприймається особливо гостро.

Цікавий факт. Відомо, що біль від розставання вважається однією з найсильніших за руйнівному впливу на психіку. За значущістю життєвих подій перше місце займає смерть близької, на другому місці – розлучення подружжя, і відразу за ним йде розставання з партнером.

Це дані дослідження американських психотерапевтів Холмса і Рея, проведених в 1967 році. До сих пір ніхто не оскаржив таку високу оцінку події з точки зору сили переживання. Всьому виною факт незворотною розлуки зі звичним, близьким і коханим чоловіком.

Розлука завжди болісно сприймається і чоловіками, і жінками.

Перед тим як намагатися самостійно вийти з депресії, жінці після розставання потрібно деякий час побути на самоті.

Дозвольте собі вихлюпувати емоції, плакати, нехай негатив йде. Довго знаходитися в цьому стані не треба, мова йде про 1-2 днями. Апатія, відсутність інтересу до навколишнього – нормальна реакція, яку не можна пригнічувати.

А далі починається робота над собою. Основна причина, найчастіше, криється у втраті предмета захоплення. Жінки схильні розчинятися в об’єкті обожнювання, віддають своє тепло, турботу і ніжність без залишку. Незалежно від причини розставання (зрада, зрада чоловіка, втрата інтересу) біль буде сильна.

Способи, як швидше вийти з депресії після розставання з коханою людиною жінці:

 • будьте ближче до людей. Можливо, через стосунки ви давно не зустрічалися зі старими подругами, не ходили в кафе, театри, кіно. Саме час відновити втрачені зв’язки і знайти нові джерела позитивних емоцій. Нехай подруги займуть ненадовго порожнє місце в серці;
 • ендорфіни виділяються не тільки від любові. Заповнити недолік гормонів щастя допоможе активна фізичне навантаження, заняття спортом поза домом. Відправляйтеся на природу, в спортивний зал або басейн. Зверніть увагу на ті види спорту, які раніше залишали без уваги. Згадайте: може, колись ви мріяли займатися верховою їздою або скелелазінням. Настав час для здійснення бажань;
 • зміна діяльності. Розставання штовхнуло багатьох жінок на просування вгору по кар’єрних сходах. Головне, не топтатися на місці і шукати в собі сили рухатися вперед.

Як самостійно вийти з депресії жінці після розставання з чоловіком

Сімейні стосунки, особливо, скріплені печаткою в паспорті, зруйнувати непросто. Одна справа, коли зустрілися два місяці так розбіглися, зовсім інше – розрив після декількох років спільного життя.

 • стежте за своїм зовнішнім виглядом. Настав час перебрати гардероб, змінити зачіску або колір волосся, записатися на які доглядають процедури. Якщо на все це немає грошей, спробуйте влаштовувати вечори любові до себе вдома: теплі ванни з пружною піною, читання хороших книг, домашня арт-терапія за безкоштовними уроків з мережі. Головне – не сидіти склавши руки, які не упиватися власним болем;
 • стежте за внутрішнім станом. Якщо жодна спроба налагодити контакт із зовнішнім світом не увінчалася успіхом, не полегшало протягом двох тижнів активних спроб допомогти собі, можливо, пора звертатися до фахівця. Почати можна з перегляду подкасту про корекцію особистості та підвищення самооцінки від психолога Микити Валерійовича Батурина;
 • спілкуйтеся, будьте в компанії. Постарайтеся обходити стороною теми сімейних взаємин, щоб не виникало деструктивних емоцій: заздрості, злості, почуття безвиході. Напевно, з подругами знайдеться про що поговорити, крім взаємин статей і способів, як побороти депресію після розставання з коханою людиною. Вам потрібно відволіктися.

Як впоратися з депресією після розставання з коханою людиною: поради чоловікам

Їх реакція зазвичай куди стриманіше жіночої. З дитинства чоловікам вселяють, що показувати свої переживання, плакати і вихлюпувати емоції непристойно і не властиво сильній статі. У підсумку такий високий відсоток серцевих нападів серед чоловіків. Щоб поберегти нерви і здоров’я, психологи рекомендують:

 • якщо відчуваєте, що накочує депресія після розставання з дівчиною, міняйте на краще що-небудь у своєму житті: займіться новим для себе спортом, вирушайте в подорож, відкрийте бізнес. Нехай незвичні цікаві справи і турботи захлиснуть з головою;
 • не замикається, не звинувачуйте себе за переживання. Меланхолія – ​​здорова реакція психіки на складний період. Ці емоції нормальні, обов’язково пройдуть без сліду, якщо не закривати їм вихід;
 • спілкуйтеся з позитивними людьми. Намагайтеся не чіпати тему відносин з протилежною статтю ні з щасливо одруженими, ні з впертими холостяками. Перші можуть викликати образу і гіркоту, другі – посилити відчуття безглуздості буття. Сім’я, любов – все це потрібно, все це ще буде у вашому житті, але трохи пізніше. Поки є час підготувати благодатний грунт;
 • стежте за самооцінкою: не давайте їй опускатися занадто низько або злітати вище зірок. Розставання – завжди відповідальність обох партнерів, і звинувачувати когось одного не варто. Здорова самооцінка незабаром приведе у ваше життя нову любов.

Як не впасти в депресію після розставання?

У перші дні після розриву можна зробити кілька речей, які хоча б на якийсь відсоток знизять біль, нудьгу і меланхолію:

 • женіть геть страхи. Розставання – не кінець світу. Ви не жертва і не кат, просто так судилося. Краще розпрощатися з ілюзіями радісною картинки зараз, ніж мучитися багато років, намагаючись налагодити сімейне життя з чужою людиною;
 • опрацювати на папері два списки: з позитивними і негативними якостями колишнього партнера. Перечитуйте частіше другу колонку;
 • знайдіть вдячного слухача, якому можна за один вечір вилити всю накопичену біль. Чим більше негативу вийде відразу після розриву, тим швидше і легше буде проходити депресія після розставання;
 • частіше думайте про те, що все пройде. Відкрийтеся новому, впустіть світ в ваше серце, яке ще недавно було повністю зайнято однією людиною.

Якщо нічого не допомагає

Клінічна депресія, що вимагає роботи з фахівцем, виникає рідко.

Але якщо ви відчуваєте, що ніяких сил не залишається, якщо є загроза звільнення, або через думки про колишнього з’являються проблеми в будь-яких сферах, пора зайнятися питанням серйозно.

Запитайте у психолога, як пережити депресію після розставання. Отримайте консультацію гипнолога Микити Валерійовича Батурина, можливо, 5 сеансів проработкі- це саме те, що вам потрібно.

В особливо запущених випадках психотерапевт призначить седативні препарати. За свідченнями можливо і приміщення в стаціонар. Не варто доводити себе до такого стану. Чим раніше почати роботу з фахівцем, тим простіше буде позбутися від депресії.

Смуток і пригніченість після розставання з коханою людиною – це нормально. Як рані потрібен час, щоб зажити, так і душі потрібен час, щоб відновитися.

Чи не заперечуйте депресію після розставання, не тримайте переживання в собі. У людини, яка дійсно хоче скоріше увійти в колію і не витрачати дорогоцінні дні життя на апатію, важкий період займає 1-1,5 місяці.

Розставання має стати досвідом, який буде легше обійти в майбутньому.

Джерело: https://ProPanika.ru/depressiya/kak-vyjti-iz-depressii-posle-razryva-otnoshenij-s-lyubimym-chelovekom-sovety-psihologov-dlya-zhenshhin-i-muzhchin/

Депресія після розставання – скільки триває і як подолати

Депресія після розставання практично неминуча, незалежно від тривалості і серйозності стосунків пари. Якщо мова йде про дійсно великий і довгої любові, то наступні переживання будуть ще глибше. Як пережити цей складний емоційний період і як довго він зазвичай триває? Ці та багато інших питань розглянемо докладніше нижче в статті.

Причини депресивного стану після розставання

Депресія після розставання може з’явитися з кількох причин, крім самого факту розриву відносин. Іноді ущемляється почуття власної гідності людини, якого кинули. Це може бути наслідком образи, рукоприкладства, зради. Неготовність до ситуації, що склалася зачіпає надовго.

Ще одна можлива причина: тверді переконання і уявлення людини про те, як повинні розвиватися серйозні відносини. Приклад: жінка вихована з думкою, що заміж треба виходити раз на все життя. Вона живе з цією установкою, і бажання чоловіка розлучитися ввергає її в шок і депресію. Ця подія стає болючим, він не може вписатися в сформований світогляд.

З віком людина, приймає на себе все більше зобов’язань, при цьому створюючи для себе максимально комфортні умови в парі.

Навіть якщо відносини розвиваються не по зовсім бажаного сценарієм, все ж з партнером зв’язуються певні плани і надії. Це відноситься до жінок і чоловіків.

Раптовий розрив відносин обриває не тільки поточну зв’язок пари, а й задуми на майбутнє. Результат: пригнічений депресивний стан.

Депресія після розставання виникає цілком закономірно, супроводжуючись тривожними і важкими думками. Справитися з депресією непросто, і іноді ці спроби займають місяці. Втім, про це розповімо нижче.

Скільки може тривати, і чим небезпечна депресія після розставання

Наскільки довго може тривати депресія після розставання? Ситуація залежить від таких факторів: сила волі, емоційний настрій, бажання самої людини, стану і типу нервової системи.

Фактори, що обтяжують становище: спогади і бажання, пов’язані з партнером. Думки про минуле діють згубно в сьогоденні. Бажання повернути все назад гальмують процес реабілітації – людина застряє в свою депресію.

Висновок: депресія після розставання буде тривати так довго, як людина сама буде готовий з цим жити. З’явилося бажання вийти з депресивного стану – справа займе не більше місяця. Для цього потрібно зробити ряд кроків.

Пригніченість і страждання виправдані, і їх не вдасться уникнути людині люблячому, але пережив зраду партнера. Раптовий і хворобливий розрив відносин неминуче тягне за собою важкі і гнітючі думки.

Особливо страждають люди, які чекали розставання, які не мали можливості підготуватися до неприємної ситуації.

Розставання відбулося через утворення любовного трикутника? Депресія після розставання ризикує затягнутися.

Швидкість «одужання» від закінчився роману або шлюбу регулюєте ви самі. Перестаньте шукати зустрічей з колишнім партнером, думати про нього, вистежувати в соціальних мережах тощо. Прийміть рішення вийти з положення, що склалося.

Як вийти з депресії після розставання: рекомендації

Дотримуйтеся простих, але дієвих кроків.

«Відпустіть» себе

Чи не плачте на людях, «тримайте обличчя», але відпускайте будинку, далеко від чужих очей, все емоції. Хочеться бити тарілки, кричати у ванній, вимовляти наймерзенніші слова, пити вино і так далі? Дозвольте себ це! Дайте вихід емоціям. Підійде все, що не зашкодить вам і оточуючим, але дасть позбутися болю, виплеснути гнів.

Деяким допомагають пересічні бесіди з близькими людьми. Хочете виговоритися? Зробіть це! Головне не сидіти в тиші з відсутнім поглядом, що не блокуйте емоції – їм необхідний вихід, інакше пригнічений стрес обернеться серйозними захворюваннями. Не губіть здоров’я, подбайте про себе. Гнів і плач – природні складові процесу при розставанні.

Приготуйтеся до «гойдалок»

Ця стадія має на увазі стан, схоже з ефектом гойдалок. Гострі переживання і душевний біль змінюються неприродною радістю і почуттям полегшення, а потім навпаки.

Спочатку ви думаєте про те, як буде погано без партнера, потім малюєте нове більш радісне майбутнє. Ви вагаєтеся від одного стану до іншого.

У період ейфорії людина радіє справах, які були недоступні при наявності партнера (зустрічі з друзями, ігнорування готування, зміна іміджу і т.д.), але потім знову тужить за минулим. Стану постійно змінюються.

втома

На певному етапі людина, що пережила розставання, втомлюється від всіх бурхливих емоцій, ніби недавнього гніву, сліз, ейфорії і т.д. Він намагається відволіктися від ситуації, перемикаючи емоції на аспекти, які раніше його мало хвилювали. Приклад: раптова паніка по приводу не вимкненого чайника або праски.

Також людина може переживати, якщо не виправдає очікувань начальства, колег. Справи валяться з рук, здається, що люди дивляться «якось не так», одяг сидить якось дивно і так далі. Причина: здають нерви, сильно пошарпані на початковому етапі. Наступним етапом часто бувають соматичні захворювання. Болить і паморочиться голова, піднімається тиск, з’являються забуті хронічні неприємності.

На цій стадії бажана консультація з фахівцем-психологом. Необхідно зайнятися здоров’ям. Пам’ятайте про вітаміни, займайтеся спортом, зверніть увагу на якість харчування. Зверніть увагу на якісь душевні практики – вивчіть їх детально. Ситуацію може поліпшити групові заняття йогою, відвідування служб в храмі, різні енергетичні практики.

Спрямувати фізичний і духовний стан до єдиної мети – набуття спокою. На цій стадії ви повинні відкинути бурхливі емоції і привчити себе до дисципліни. Це якість допоможе подолати наступну стадію.

депресія

У цьому випадку слово «депресія» вживається не в вигляді клінічного діагнозу, а в значенні не піддається контролю пригніченості різного ступеня тяжкості. На цій стадії слід стримувати пориви, і не втратити все, що вам вдалося пройти на попередніх стадіях.

Якщо вам вдалося пройти їх правильно, то ваше життя повинна була увійти в певний ритм. Можливо, ви почали зав’язувати стосунки з новими людьми, почали дбати про себе і вже встигли виплеснути найсильніші емоції.

Реалізація цих аспектів говорить про добре виконану роботу.

Наступні кроки: витягувати радість з дрібниць. Багато людей на цій стадії втрачають сенс життя і не бачать потреби в турботі про себе, спілкуванні з друзями і інших важливих аспектах життя. Привчайте себе до думки, що підтримка нормального рівня життя – необхідність.

Ви зможете подолати депресію після розставання, якщо зробите все заходи для того, щоб повернутися до повноцінного життя. Якщо відчуваєте, що самостійно не справляєтеся – зверніться до психолога, щоб внести гармонію в світовідчуття і вибрати відповідну для себе методику.

Як, загалом, урізноманітнити життя, щоб депресія швидше відступила? Зверніть увагу на такі моменти: спілкування з друзями, занурення в роботу, масаж, читання хорошої літератури, прибирання квартири, подорожі, повернення до колишніх хобі або набуття нових захоплень, догляд за собою і своїм зовнішнім виглядом, відвідування різних культурних заходів, зміна гардероба і багато іншого.

Психологічні вправи після розставання

Існує безліч методик впоратися з розставанням. Зверніть увагу на одну з них.

Розповідаємо реальну історію минулих відносин

Всі ми добровільно прикрашати в спогадах свої любовні романи. Втім, міфи створюються навіть безпосередньо під час розвитку відносин.

Кожна любовна історія втілює в собі ілюзії, надії і романтичні уявлення про спільне майбутнє. Паралельно відбувається розвиток іншої реальності, яку ми намагаємося не помічати. Ця вправа покликане допомогти проаналізувати реальний процес розвитку відносин.

Отже, діємо по пунктам:

 • Опишіть, що відбувалося у вашому житті, коли розчарував роман тільки почався . Які мрії і плани були у вас на момент зустрічі з партнером? Не завадив цей роман здійснення задуманого?
 • Опишіть, ваш особистий статус в період зародження відносини . Може, ви мріяли тоді про чоловіка іншого типу або у вас був роман з іншою людиною, або ви тільки недавно розлучилися з кимось?
 • Які перспективи були задумані вами в той період ? Що планував ваш партнер? Може, ви хотіли досягти якоїсь мети, відкрити власну сексуальність, пізнати радість материнства (батьківства). Все це збулося?
 • Що ви дали один одному, як партнери ? Приклад: він вирвав мене з-під надмірної опіки сім’ї, а я допомогла йому набути впевненості в собі.
 • На момент зав’язування романтичний зв’язок ми помічаємо обставина, яке психологи називають «доказом» . Тобто, мова йде про чорта, спочатку бентежить нас, але ми відмахується від неї. Приклад: жінка помічає, що чоловікові постійно дзвонить мама. Наслідок: він виявляється «маминим синочком». Приклад 2: чоловік помічає, що жінка постійно спізнюється і переносить зустрічі. Наслідки: Вона виявляється дуже необов’язковим людиною. Також можна спочатку побачити передумови до алкоголізму, споживчому відношенню і багато чому іншому, що згодом виявляється особливо яскраво. Чи звернули ви увагу на «доказ» відразу?
 • Якби ваша історія кохання виявилася в основі книги або художньої картини, то яку назву б вона отримала . Приклад: «Нездійснені мрії», «Занадто багато інших жінок», «Несерйозність у всьому» і т.д.
 • Яка була справжня причина розставання? Вдумайтеся в це. Як ці відносини вплинули на ваше розвиток? Що ви зробили з них – які уроки, які цілі і прагнення? Як це змінило вашу особистість? Приклад: «Завдяки цим відносинам, я зрозуміла, що хочу займатися в дійсності», «Ці відносини дали мені стимул до розвитку в іншому напрямі», «Я нарешті навчився дбати про когось, краще розуміти жінок», «Завдяки колишньому чоловікові у мене з’явилася дитина »,« Партнер допоміг мені подорослішати, і сприймати світ без «рожевих окулярів».

Мета вправи: поглянути на минуле без ілюзій – оцінити тверезо. Перший факт, який підтверджує «неідеальність» відносин: ваше розставання.

Друга мета: зрозуміти, що ви зможете винести з розставання, і як це використовувати в майбутньому. Пам’ятайте, що тільки ви можете позбавити себе від депресії.

Не сподівайтеся на час, адже воно може все погіршити – самі займіться тим, щоб повернути в життя загублені яскраві фарби.

Джерело: https://PsyLogik.ru/93-depressija-posle-rasstavanija.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *