Полігамність: історія розвитку, переваги і недоліки

Моногамія в біології – це утворення стійких пар самців і самок. У людей моногамія – це Одношлюбність, тобто форма шлюбу, що дозволяє мати тільки одного чоловіка.

Зміст приховати

Походить від давньогрецького слова μονογαμία – одношлюбність. Наголос ставиться на третій склад – моногамія.

Іноді слово «моногамія» використовують як синонім виразів «подружня вірність», «однолюб».

Моногамний – це пов’язаний з Одношлюбність. Наприклад, моногамна сім’я – це сім’я, в якій двоє подружжя.

У побуті моногамними називають людей, яких відрізняє подружня вірність, схильність одружитися один раз і на все життя, неприйняття зради. Наприклад: «моногамний чоловік», «моногамна жінка».

Полігамність: історія розвитку, переваги і недоліки“Нерівний шлюб”. Картина Василя Пукиреву. тисяча вісімсот шістьдесят дві

Анотоніми до слова «моногамія» – полігамія, багатоженство, багатошлюбність, бігамія, невірність, розпуста, промискуитет.

Багатоженство і многомужество. Що таке полігамія

 • Полігамія – це багатошлюбність, тобто форма шлюбу, при якій у чоловіка або у жінки більше одного чоловіка. Р
 • азлічают два види полігамії: багатоженство (воно ж полігінія) і многомужество (воно ж поліандрія).
 • Бігамія – це те ж саме, що двошлюбність або двоєженство.
 • Полігамність: історія розвитку, переваги і недолікиТовариш Сухов розмірковує про полігамії. Кадр з фільму «Біле сонце пустелі» (1969)
 • А ось якщо людина розлучився з одним чоловіком і створив сім’ю з іншим – це вже не полігамія, а множинна моногамія, багаторазовий шлюб.

У Росії і в більшості інших країн полігамія заборонена: вступити в шлюб можна одночасно лише з однією людиною. Зате в ряді ісламських країн багатоженство дозволено – наприклад, в Саудівській Аравії. Поширена багатошлюбність і в Африці – там є цілий «пояс багатоженства», що простягнувся від Танзанії до Сенегалу. У президента ПАР Джейкоба Зуми п’ять дружин, у короля Свазіленду Мсваті III – п’ятнадцять.

Полігамність: історія розвитку, переваги і недолікиЧотири з 15 дружин короля Свазіленду Мсваті III. Reuters

Многомужество (поліандрія) зустрічається значно рідше. Наприклад, воно прийнято у жителів Тибету. Там поширена так звана фратернальная поліандрія – рідні брати одружуються з однією жінкою.

Вчені пов’язують цей звичай з тим, в умовах браку ресурсів кілька батьків краще подбають про дітей, забезпечать їх виживання. Чоловіками однієї жінки стають брати, тому що для передачі своїх генів майбутнім поколінням вигідніше дбати про племінників, ніж про зовсім чужих дітей.

Полігамність: історія розвитку, переваги і недолікиАктори в ролях індійської богині Драупади і її п’яти чоловіків, які доводяться один одному братами

Гареми в Росії і на Заході. Як живуть сучасні багатоженці (25 ФОТО)

Любов і вірність. Моногамія у тварин

У зоології моногамією називають освіту у тварин стійких пар на тривалий період – на сезон, кілька років або навіть на все життя. Моногамні самці зазвичай беруть участь у вихованні потомства.

Моногамія зустрічається у комах. Вона широко поширена у птахів. Так, лелеки, орли, грифи утворюють пари на кілька років або на все життя, гуси – на один сезон. Лебедина вірність увійшла в приказку.

У ссавців моногамія зустрічається значно рідше, ніж полігамія (моногамні лише 3-5% видів). Порівняно стійкі пари формують вовки, лисиці, борсуки – зазвичай на один сезон.

У людиноподібних мавп моногамні пари утворюють гібони. Їх сім’ї займають територію в 12-40 га і нікого туди не пускають. Гібони можуть витрачати на пошуки відповідного партнера кілька років.

Полігамність: історія розвитку, переваги і недолікиДитинча гібона з матір’ю. Reuters

Інстинкт до парування з однією самкою іноді втрачається при одомашнення. Наприклад, лисиця в природі моногамна, але на звіроферми самець може спаровуватися з декількома самками, повідомляє «Біологічний енциклопедичний словник.» (М., 1986).

Навіщо потрібна моногамія? У чому її плюси?

Моногамія у тварин – це результат еволюції. Моногамним видам виявилося вигідніше зберігати вірність партнеру з таких міркувань:

 • Стійкої парі простіше піклуватися про потомство, виживає більше дитинчат.
 • Самцеві простіше захистити і забезпечити всім необхідним окрему самку, а не цілий «гарем».
 • Самка стає єдиною, про кого дбає самець, його ресурси не доводиться ділити з іншими самками.
 • Вибираючи кращого самця і не поступаючись його іншим, самка передає його гени тільки своєму потомству, підвищуючи шанси дитинчат на успіх.

Властива людям моногамія?

З усіх тварин тільки люди здатні формувати принципово різні сім’ї – і моногамні, і полігамні, з одним або декількома чоловіками або жінками. У цьому сенсі людина – тварина «ультрасоціальное», зазначає А.В. Марков, завідувач кафедри біологічної еволюції біологічного факультету МГУ.

У 1980 році вчені досліджували відносини в 1231 людському суспільстві. З’ясувалося, що в 186 товариствах прийнята тільки моногамія, в 453 полігінія зустрічається зрідка, в 588 товариствах багатоженство зустрічається часто, а в 28 – поширене многомужество, в 4 товариства поліандрія зустрічалася зрідка (за даними «Етнографічного атласу»).

Я завела другого чоловіка. Визнання людей, вдарившись в багатошлюбність (ФОТО)

Таким чином, людей не можна назвати моногамними або полігамними від природи. Точно так же не можна сказати, що «всі чоловіки полігамні, а всі жінки моногамні». Моногамія і полігамія – різні стратегії виживання і розмноження , і люди вміють використовувати обидві.

Мабуть, схильність до одношлюбності або багатошлюбність залежить від культури та історичних традицій, а також від індивідуальних особливостей людини. Часом індивідуальні переваги перемагають традицію: хтось стає багатоженцем в Росії, а багато і в мусульманських країнах живуть з однією дружиною.

Так, турецький султан Сулейман Пишний (1494-1566) мав до своїх послуг величезний гарем, але в підсумку виявився однолюбом. Він одружився на своїй наложниці Роксолані (Хюррем-султан) і заповідав престол народженому від неї сина. Розповідали, що після смерті коханої дружини Сулейман не торкався до інших жінок.

Полігамність: історія розвитку, переваги і недолікиСулейман Пишний з дружиною Роксоланою. Картина Антона Хікель

Що таке Поліаморія? Як живуть прихильники вільного кохання

Джерело: https://www.anews.com/p/107622719-chto-znachit-monogamnyj-pravda-li-lyudi-mnogozhency-ot-prirody/

Полігамність: історія виникнення та перспективи розвитку

Полігамність – це форма шлюбу, яка передбачає наявність у людини декількох статевих партнерів. З грецької мови слово перекладається як «багатошлюбність». Аналізований феномен неоднозначний і складний. Щоб розібратися в ньому, потрібно не тільки простежити розвиток цього явища, а й вивчити його основні переваги та недоліки.

Що варто знати про полигамности

Не варто ставитися до полигамности як до чогось жахливого і неправильного. У кожної форми відносин є своя історія. Щоб краще зрозуміти витоки багатошлюбності, потрібно зануритися в первісні часи. Вони допоможуть простежити формування і становлення полігамії протягом тисяч років.

витоки виникнення

Роль сім’ї в суспільстві цікавила мислителів усіх епох. Історія налічує безліч наук, які вивчали сутність і походження сімейних відносин. До них відносяться психологія, педагогіка, соціологія, етика, демографія, право і т. Д.

Історична еволюція шлюбу бере початок з первісних часів. Люди, як їх мавпоподібних предки, при досягненні статевої зрілості починали розмножуватися.

Існує думка, що первісні люди на початковому етапі розвитку групувалися в колективи по 20-30 чоловік. Усередині кожної такої сім’ї промискуитет або невпорядковані статеві відносини були нормою.

Є й інша точка зору, згідно з якою первісні люди створювали гаремні сім’ї через успадкованих рис мавп. У той час полігамними були в основному жінки. Їх налічувалося менше, ніж чоловіків. Кожне плем’я намагалося вижити, тому народження дітей було привілейованим заняттям.

Саме жінка вибирала собі чоловіка. Але після народження дитини їх «роман» добігав кінця, після чого жінка шукала нового батька для свого потомства.

Витоки чоловічий полігамії беруть початок у азіатських народів. Вони завжди були войовничими. Через це чоловіче населення зменшувалася. Для зміцнення своїх позицій цим народам необхідно було постійно поповнювати сім’ї хлопчиками. Дефіцит чоловіків дозволяв вибирати собі в дружини кількох жінок. Полігамні союзи забезпечували вдовам підтримку у вихованні дітей, чий батько помер під час битви.

Полігамність: історія розвитку, переваги і недоліки

Можна сміливо говорити, що такий вид відносин, як полігамія, – це древній інститут сімейного побуту. Неправильно розглядати його як спосіб надання свободи чоловічому населенню. Такий сімейний інститут в першу чергу передбачав турботу про жінку і забезпечення їй гідного життя.

Слов’янські народи не були винятком. До прийняття православної віри князь Володимир був багатоженцем. Але християнська церква, переглянувши всі нюанси таких зв’язків, заборонила полігамію.

психологічне підгрунтя

Полігамія – це не тільки бажання мати сексуальний зв’язок з кількома партнерами. Основні мотиви лежать набагато глибше. Психологія схильності людини до таких відносин бере початок в дитинстві. У чоловіків і жінок становлення потреби в полігінії або поліандрії відрізняється:

 1. Якщо чоловікові в юному віці не вистачає материнської турботи і любові, тоді подорослішавши, він починає добирати її від інших жінок. Від однієї представниці прекрасної статі ласки не вистачає, тому потреба молодої людини не задовольняється. Через це він починає заводити один або кілька романів на стороні.
 2. У хлопчиків можлива і зворотна ситуація, коли юнак ріс, оточений турботою матері і близьких родичок. Подорослішавши, хлопець шукає такі ж відносини. Але найчастіше одна жінка не здатна заповнити потреби улюбленого в ласці і турботі, як це робили в дитинстві його мама, сестра, бабуся.
 3. Психологія дівчаток спрацьовує інакше. Головна мета жінки – материнство і турбота про своє потомство. Захист і опору дівчата шукають у чоловіках. Якщо представник сильної статі не задовольняє ці природні потреби, дама відправляється на пошуки ще одного молодого чоловіка, який буде здатний добре впоратися з цими обов’язками.
 4. Жіноча полігамія нерозривно пов’язана з невпевненістю в собі. Страх залишитися одній в дуеті з побоюванням серйозно прив’язатися до чоловіка може змушувати молоду особу кидатися від одного хлопця до іншого.

Релігійна і громадська норма

Багатоженство – звичай, який існував у більшості народів Африки, Америки і Азії. Але якщо говорити про релігійні норми, тоді біблійні вчення проповідують любов до однієї жінки. Тільки такі відносини здатні забезпечити чоловікові земні радощі.

Полігамність: історія розвитку, переваги і недоліки

Задум Творця полягає в тому, що союз Єви і Адама повинен бути ідеальним прикладом шлюбу для всіх людей. Багатошлюбність здатне опустити такий союз на побутовий рівень.

Однак Біблія не забороняє полігамію, навпаки, Старий Завіт підкреслює її законність. На прикладі царя Давида можна побачити, що у нього було безліч наложниць і дружин: «І взяв Давид ще наложниць та жінок з Єрусалиму, після того як прийшов з Хеврона» (2 Царст 5:13).

Але єдине обмеження є. Не можна брати в дружини сестер, щоб не допустити суперництва між ними.

Тільки в Новому Завіті апостол Павло підносить шлюб як священне таїнство двох людей, згідно з яким чоловік прикріплюється до дружини, а дружина – до чоловіка. Будь-яке вторгнення в цей союз вважається перелюбством і гріхом. Але чимало послідовників мормонів, які відкололися від основної церкви, до сих пір дотримуються багатоженства.

В іудаїзмі полигамность чоловіків поширена з давніх часів. Але кілька дружин могли собі дозволити тільки багаті люди. Згідно священного писання Тора, іудеї могли мати другу дружину тільки в разі немочі або безплідності першої.

У XIX ст. Меоре Гершем проголосив 1000-річний указ, за ​​яким дозволялося мати тільки одну дружину, без згоди якої розлучення можна було отримати.

Іслам – єдина релігія, яка підтримує полігамні відносини. Відповідно до мусульманськими звичаями багатоженство передбачає наступні правила:

Читайте також:   Що подарувати своєму чоловікові на день народження: ідеї

 1. Будь-який чоловік може мати кілька дружин. Кожна молода людина самостійно вирішує, використовувати йому це право чи ні.
 2. Відносини у шлюбі повинні бути рівні для всіх.
 3. Якщо чоловік не в змозі забезпечувати більше однієї жінки, йому багатошлюбність заборонено.
 4. Згідно з Кораном чоловік повинен надавати однакову увагу своїм дружинам і дітям, не розділяючи їх на більш і менш улюблених.
 5. Потрібно рівний розподіл матеріальних цінностей. При цьому переваги дружин не повинні враховуватися.

Буддизм не цурається, але і не підтримує полігамний шлюб. Багатоженство вважається поза релігією. У буддистів Тибету поширене многомужество.

Ставлення до жіночого та чоловічого полигамности

Будь-який чоловік полігамний – це усталене переконання, яке підтримує велика частина населення Росії. Природна тяга до багатоженства нерідко стає виправданням невірності.

Полігамність: історія розвитку, переваги і недоліки

Необхідно розуміти, що, незважаючи на природні інстинкти, молоді люди в змозі взяти під контроль свої романтичні прояви почуттів і сексуальні потреби.

У країні з розвиненими полігамними відносинами до багатоженства ставляться спокійно. Наприклад, жінки-мусульманки з дитинства виховуються догмами, що краще бути третьою, четвертою або п’ятою дружиною, ніж залишитися одній без сильного чоловічого плеча. На своїх «суперниць» вони реагують спокійно.

Жіноча полигамность менш поширена. В основному многомужество процвітає у індійців і ескімосів.

В Індії полігамні союзи пов’язані з перевищенням чисельності чоловіків над дівчатами.

У Росії полигамность слабкої статі приймається з агресією і засудженням, оскільки дама – це в першу чергу мати. Велика кількість статевих партнерів заважає жінці виносити і виховати здорове потомство.

Порівняння з моногамією

Історія становлення людського суспільства бере початок в період появи родового ладу, коли соціальні інститути стали регулювати відносини між батьками і дітьми, чоловіками і жінками.

З цієї причини в колектив почав входити вузьке коло осіб, наприклад, тільки сестри дружини або брати чоловіка. Поступово зникло і цей поділ.

Почали утворюватися моногамні сім’ї, в яких розлучень практично не було.

Моногамія – це така форма шлюбного союзу, яка передбачає наявність одного чоловіка. Вона становила громаду, в яку входили:

 • чоловік;
 • дружина;
 • найближчі родичі чоловіка і дружини.

Такі відносини підтримувала релігія, а також законодавчі акти.

На відміну від полігамних стосунків шлюбний моногамний союз має на увазі вірність між чоловіком і дружиною. Така сім’я має цілий ряд переваг:

 • моногамность підтримується суспільством;
 • союз має класичну форму відносин;
 • подружжя концентруються один на одному;
 • майно раціонально розподіляється між нащадками;
 • вірність подружжя захищає від інфекцій і хвороб, які можна отримати через випадкових зв’язків.

Полігамність: історія розвитку, переваги і недоліки

Молоді хлопці, які підтримують полігамні відносини, виправдовують свою потребу в різних жінок тим, що класична форма сім’ї швидко набридає. Але якщо жінка дійсно потрібна чоловікові, він не буде змінювати їй з іншою дівчиною.

Плюси, мінуси та перспективи

Полігамних сім’я, як і інші види відносин, має свої переваги і недоліки.

плюси мінуси
Потомство від різних дівчат дозволяє чоловікові залишити свій «слід в історії» При багатоженство чоловік не може в повній мірі приділити час кожної дружині
Після розставання з однією людиною залишаються інші. Це допомагає впоратися з почуттям самотності Важко ділити спадщину
Чи не доводиться робити складний вибір серед представниць жіночої статі Великі грошові витрати
Постійна любов і турбота то від одного, то від іншого партнера Якщо полігамні відносини неофіційні, потрібна постійна брехня
У таких відносинах чоловік впевнений в собі. Жінки інтуїтивно відчувають самця і тягнуться до нього При прихованих відносинах з декількома партнерами присутній страх бути викритим
Жінка під заступництвом і захистом чоловіки (поширюється тільки в країнах, де багатоженство дозволено) При офіційних полігамних зв’язках доводиться боротися з ревнощами і конкурентами

Незважаючи на значні плюси полігамії, населення Росії виступає проти багатоженства.

Згідно з соціологічним дослідженням, яке було проведено ВЦИОМ, близько 87% громадян негативно ставляться до традицій полігамних зв’язків. При цьому 58% населення мусульманських регіонів виступили проти багатоженства.

Люди в більшості своїй підтримують рівноправність між жінкою і чоловіком, а багатоженство здатне поставити дам в залежне і підлегле становище. Полігамія є пережитком минулого, розвиток якого на території Росії не має жодних перспектив.

Полігамність – індивідуальний вибір. Це не означає, що до такої форми відносин потрібно ставитися добре або погано. Якщо люди щасливі в такому союзі, значить, для них шлюб є ​​найкращим, тому засуджувати їх ніхто не має права.

Джерело: https://amourdance.ru/poligamnost-istoriya-vozniknoveniya-i-perspektivy-razvitiya/

Полігамність у чоловіків: особливості, переваги та недоліки

Полігамність: історія розвитку, переваги і недоліки

Психологія любові

05.02.2018

8.1 тис.

5.4 тис.

4 хв.

Полігамний чоловік – це людина, яка має відношення з кількома дівчатами одночасно. Він активно веде статеве життя з двома і більше партнерками.

Психологи стверджують, що існує і жіноча полігамія. За статистикою на 100 дівчат 2 з них виявляться полігамними і не проти зв’язати своє життя з декількома статевими партнерами.

Багато з них вважають, що зможуть прийняти такі відносини і не будуть ревнувати.

Для чоловіків невластива моногамность в стосунках. Полігамний людина – це самець, який шукає кілька дівчат, щоб вести статеве життя з ними. Психологія і біологія намагаються дати пояснення такому явищу.

Хлопцям властиво шукати собі нових партнерок і будувати з ними відносини, так як через кілька років їх почуття до партнерки слабшає. Якщо не докладати зусиль, щоб зберегти відносини, то закоханість не переросте в любов.

Полігамність: історія розвитку, переваги і недоліки

Сексологи стверджують, що через три роки у чоловіків слабшає потяг до однієї жінки.

Хлопець починає пошуки нової партнерки, коханки. Моногамія в сім’ї руйнується. Чоловіча натура вимагає нових відчуттів і захоплень, тому спільна дитина або усталений сімейний побут не стає перепоною. Біологи пов’язують це з тим, що для хлопців властиві тваринні інстинкти. А деякі з них відчувають потяг до інших дівчат, щоб обзавестися хорошим потомством.

Чоловік може любити двох жінок одночасно, але така риса властива представницям прекрасної статі. В їх обов’язки входить виховання дітей, підтримка і збереження домашнього вогнища. Але бувають ситуації, коли полігамними виявляються обидва партнера. Однак заміжні жінки рідко вступають у випадкові статеві контакти і нечасто мають відносини з декількома партнерами одночасно.

Полігамні відносини – це проблема, яку часто вивчають психологи і намагаються дати їй своє пояснення. Вони виділили такі причини полігамії:

 1. 1. Брак материнської любові в дитинстві. Уже в дорослому віці чоловік, ймовірно, почне шукати в жінці мати. В голові і думках таких чоловіків створюється ідеальний образ, тому пошуки нерідко затягуються на все життя. Полігамні жінки аналогічно шукають свої усталені ідеали, тому починають вступати в стосунки з декількома партнерами одночасно. Вони хочуть знайти такого молодого людини, який одночасно стане захисником і покровителем.
 2. 2. Надмірна влада і строгість батьків. Батько або мати, які придушували вольові рішення в дитині, можуть стати причиною його полигамности. Уже в дорослому віці чоловіки або жінки не хочуть народжувати серйозними стосунками з однією людиною на підсвідомому рівні. Вони вважають, що знову потраплять в залежність і будуть страждати від тиранії.
 3. 3. Комплекси. У багатьох людей з’являється потреба в любові і визнання своєї значущості. Сім’я для людини стає тягарем, тому чоловік не хоче жити в шлюбі. Він хоче довести собі, що його люблять і вважають хорошим. Психологія назвала таку схильність до полігамних стосунків синдромом Дон Жуана.
 4. 4. Н еготовность на психологічному рівні. Людина не бере на себе відповідальність і не зв’язує себе серйозними стосунками.

Хлопці за своєю природою починають шукати нову дівчину кожні 2-3 місяці протягом життя, а зрілі чоловіки можуть заводити кілька жінок одночасно.

Полігамність не завжди виражається в бажанні завести відразу кілька коханок або дружин. Як поводяться чоловіки:

 1. 1. Вільні відносини. При вступі в нові відносини в 95% випадків представники сильної статі попереджають дівчину, що вони хочуть свободи і різноманітності статевого життя.
 2. 2. Бажання обмінюватися сексуальними партнерами. За статистикою, лише 25% чоловіків хочуть обмінюватися дівчатами або жінками, будучи у відносинах.
 3. 3. Отримання нових відчуттів і задоволення своїх потреб.

Полігамність знайшла широке поширення в арабських країнах. У них вважається нормальним і не викликає подиву, якщо у чоловіка є кілька дружин одночасно. Сім’ю вважають повноцінної, а кожна людина має свої обов’язки і права.

Але чоловікові потрібно мати хороший і стабільний заробіток, щоб забезпечити не тільки жінок, а й майбутнє потомство. В іншому випадку, йому відмовлять в оформленні сімейних відносин. Діти повинні отримати гарне виховання і освіту, бути забезпеченими.

З психологічної точки зору, полігамні сім’ї мають такі переваги:

 • часті статеві зв’язки позитивно впливають на майбутнє потомство, чоловіче здоров’я;
 • в полігамних сім’ях розлучення зустрічається рідше;
 • чоловік приділяє увагу кожній партнерці.

У нашій країні традиційно не прийнято мати багато дружин, тому полігамні відносини ведуть, як правило, неодружені чоловіки.

В цілому, такі відносини мають значні недоліки. Полігамний чоловік повинен приділяти увагу кожній партнерці і не обділяти її в спілкуванні. Мало хто хлопці можуть дотримуватися цей важливий пункт в відносинах. Якщо в парі або сім’ї відсутні проблеми матеріального характеру, то з психологічної точки зору жінки можуть відчувати брак уваги.

Помилка, яку допускають партнерки, які приймають полигамность у чоловіків, – це розрахунок на виникнення у себе звички. Не кожна дівчина може не ревнувати свого партнера, тому в подальшому можлива поява серйозної депресії. Потрібно буде приймати це як належне, не влаштовувати сцени ревнощів.

Джерело: https://doctorfeel.net/relations/psychology-love/poligamnost-muzhchin-chto-eto.html

Чоловіча полігамія: особливості, переваги та недоліки

Часто можна чути, що чоловіки полігамні, а жінки моногамні. Так влаштовано самою природою, що чоловік – мисливець, а жінка – дичину. Вважається, що чоловіки просто не можуть зберігати вірність одній-єдиній жінці, оскільки головна його задача кинути своє сім’я і запліднити якомога більше жінок.

Важливо! Якщо у тебе є смартфон, ти можеш підробляти в будь-який час! Як? Отримай 5 способів для підробітку в смартфоні! Читати →

Звичайно, сучасні чоловіки аніскільки не схожі на своїх давніх пращурів, вони-освічені, виховані і цілком можуть управляти своїми інстинктами, але питання про чоловічу полігамію так і залишається відкритим. Сучасний чоловік цілком може зустрічатися і мати сексуальні стосунки з декількома партнерками.

Спочатку термін «полігамія» позначав наявність декількох дружин чи чоловіків, причому, на цілком законних підставах.

У стародавньому світі чоловіки і жінки одного роду всі мали шлюбні відносини і діти вважалися загальними, як і всі родове майно.

Якщо згадати історію, то чоловіки постійно воювали і вбивали один одного. Воювали за майно, землі, замки, худобу і за жінок теж. Жінки потребували захисту, тому і дозволялося представникам сильної статі мати по декількох жінок, щоб їх годувати, утримувати, захищати.

Згодом це стало прерогативою тільки знатних і багатих чоловіків, оскільки кілька дружин і велика кількість дітей дозволяло підвищити авторитет.

У деяких країнах, де навпаки жінок менше ніж чоловіків, дозволялося одній жінці одружуватися з декількома чоловіками, зазвичай кровно пов’язаними.

В даний час такий стан залишилося лише в небагатьох країнах, де релігія дозволяє укладати полігамні шлюби. АЛЕ з розвитком фемінізації, тобто боротьби жінок за свої права, поняття полігамія практично зникло.

Психологія і біологія в два голоси стверджують, що чоловіча моногамія – це міф, наполегливо поширюваний самим чоловіками.

Читайте також:   Коханець ревнує до чоловіка: пошук причини і виходу з ситуації

Давайте спробуємо розібратися, що розуміється під цим терміном.

Всім відомо, що починаючи років з 13-ти років, хлопчики постійно думають про секс, а з 15-ти намагаються переспати з усіма дівчатами, з якими тільки це можливо. Цікаво, чому самі дівчата дозволяють так вести з собою хлопця.

Крім цього, чоловіки майже відкрито реагують на жіночу красу, проводжаючи пристрасними поглядами всіх привабливих дівчат і дам. Але хіба жінки ніколи не задивляються на привабливих чоловіків?

Існує думка, що вірних чоловіків не буває, що всі вони хоча б раз в житті зраджували своїм дружинам, а на питання: чому вони це роблять, зазвичай надходить відповідь: він просто самець!

АЛЕ, може бути, не варто дорікати одних чоловіків ?! У наш час в суспільстві втрачені моральні цінності, поняття святості шлюбу і непорушності шлюбних уз вже відсутні, а в питаннях сексу вітається повна свобода.

Повсюдно в ЗМІ показана розгнузданість в сексі, вихваляється вміння змінювати своїх статевих партнерів і йти по життю, зриваючи квіти задоволення, а щаслива гармонійна сім’я розглядається як щось старомодне і застаріле.

Головна функція жінка, певна матір’ю – природою – це продовження роду, народження дітей, догляд за ними та виховання. Вона-берегиня домашнього вогнища, творець, тому жіноча полігамія зустрічається вкрай рідко. Але, на жаль, це також дуже поширений міф.

У наш час жінка нічим не відрізняється від чоловіків. Є тисячі дам, які на перше місце ставлять кар’єру, гроші, задоволення від життя, а не сім’ю і дітей.

Все більше і більше пар ведуть вільний спосіб життя, не обтяжуючи себе укладенням шлюбу і вихованням своїх чад. Напевно, саме тому в наш цивілізований ХХ1 століття дитячі будинки переповнені, а суди заповнені заявами про розлучення, про позбавлення материнських і батьківських прав, а часом і про відмови від раніше взятих на виховання дітей.

Спробуємо розібратися, в чому ж вина жінки в чоловічий полігамії?

Як не дивно, але чоловіки створюють сім’ю, тому що хочуть розуміння і підтримки, турботи і любові.

АЛЕ якщо він не отримує цього в шлюбі, якщо немає звичайних людських відносин, подружжя не розмовляють, не діляться турботами і сподіваннями, то пропадає саме поняття щасливий шлюб.

Якщо в сім’ї постійні суперечки, скандали, докори і образи, то мимоволі захочеться відпочити десь за її межами.

Як не крутись, але секс грає величезну роль в шлюбі. А часом після вступу в шлюб, а особливо після пологів жінка перестає за собою стежити, вона забуває про свій зовнішній вигляд, ходить розпатлана, в брудному засмальцьованому халаті, з нечесаною головою. Їй здається, що якщо вже хлопець вдягнув їй на руку кільце, то тепер він нікуди не дінеться.

А якщо вона розтовстіла, втратила форму, то вже не викликає бажання у свого коханого. Чоловік, звичайно, може змусити себе і виконати свій подружній обов’язок, але не можна постійно щось робити через силу. Хочеться нормальних відносин, пристрасті, гарячого сексу з молодим красивим тілом. Від цього нікуди не дінешся. Хто винен у відсутності пристрасті, судити вам.

Є і ще причина. Жінка любить нити і плакати, вона постійно виливає всі свої проблеми на чоловіка, а він повинен її підтримувати, жаліти, допомагати і т.д. Але часом йому набридає бути такою собі «жилеткою», крім того, психологи кажуть, що від нещасних, депресивних людей хочеться абстрагуватися, просто піти в сторону, навіть якщо вони вам близькі і дороги.

У наш час ми говоримо про таке явище, тільки характеризує постійні зради чоловіка. Часом років не нагулявся в молодому віці, занадто рано одружився або мав дуже строгих батьків, або навіть не мав такої можливості, але потім він хоче відірватися і мати статеві зв’язки з якомога більшою кількістю жінок.

Або молодий, а часом і не дуже, людина постійно шукає нові відчуття і задоволення. Згадаймо, як сказав поет: «Прекрасний лише світанок любові …». Психологи ж в свою чергу стверджують, що пристрасне почуття зберігається тільки на три роки. А далі рутина, звичка, почуття обов’язку, але пристрасть і закоханість вже відсутні.

І цей самець – мачо постійно сумує в пошуку нових задоволень і відносин. А якщо жінка – дружина не розділяє чоловічі сексуальні фантазії, не бажає експериментувати, не розуміє його пристрасті і не поділяє її, то він, швидше за все, піде на сторону.

Якщо відкинути в сторону міфи про чоловіка – альфа- самця, завойовника і переможця, бажає постійно саме затверджуватися за допомогою підкорення якомога більше жіночих сердець. Те причини появи такого явища ділять на психологічні та фізіологічні:

 • Недолік батьківської любові і турботи в дитячому віці приведе до того, що юнак почне шукати для себе дружину – мати. Він шукає і привабливу жінку за образом і подобою своєї матері і пристрасну коханку, турботливу і віддану. Ця причина підходить і для полігамних жінок, які вступають у відносини з декількома партнерами одночасно, щоб відшукати надійного захисника і покровителя;
 • Якщо батьки були занадто суворими і надмірно вимогливими, намагалися контролювати дитину у всьому і не давали ніякої свободи, то в дорослому віці, він буде боятися знову опинитися під таким же тиском в стосунках, тому не захоче мати зв’язку з однією людиною постійно;
 • Існує, так званий, синдром Дон-Жуана, коли чоловік шукає визнання у багатьох дам. ВІН хоче доводити всім і, в першу чергу, себе, що він гідний любові і ніжності;
 • Тривала інфантильність не дає можливості взяти на себе відповідальність за інших людей. Така людина буде вічно відчувати себе незрілим підлітком і вступати в легені відносини, які ні до чого не зобов’язують;
 • Не так давно вчені з’ясували, що при статевому акті у жінок виділяє гормон, який потрапляючи на слизову оболонку чоловіки підсилює його пристрасть і дає можливість відчути себе надгігантом. Але з часом це відчуття притуплюється. Якщо ж вступати в статевий контакт з кількома жінками паралельно, то це почуття не пропадає. Вчені вважають, що це подібно наркотичної залежності і може навіть викликати ломку, схожа на наркотичну, при різкому відмову від сексуальних звичок.

Говорячи про нимфомании, зазвичай мають на увазі жінок, ненаситних в ліжку, що вимагають постійних статевих контактів, причому з різними партнерами. Але і у чоловіків також буває таке явище. Напевно, саме через чоловічий ненаситності, бажанні мати всі жінками і як можна більше і частіше, їх і називають полігамними.

Іноді чоловік і сам зізнається в тому, що ніколи не зможе бути вірним і належати тільки одній жінці. Часом він мучиться від цього, але впоратися з собою не може. Важко розібратися, де кінчається погана звичка і починається хвороба, а де тільки пошук нових відчуттів і деяка авантюрність характеру.

Деякі психологи вважають, що полігамія і чоловіча, і жіноча різновид гіперсексуальності, тобто підвищеної сексуальної збудливості. Останні дослідження показують, що у жінок вона зустрічається на 30% частіше, ніж у чоловіків.

Головна причина гіперсексуальності у виробленні чоловічих статевих гормонів, як у чоловіків, так і у жінок. Ненаситні в ліжку жінки постійно мають в крові підвищений рівень тестостерону.

Крім цього ще існують соціальні та психологічні причини:

 • Юний вік;
 • Недолік виховання, відсутність моральних і духовних цінностей;
 • Неблагополучна сім’я, в якій все дозволялося і дозволялось;
 • Недоліки виховання;
 • Занадто суворі підвалини в сім’ї;
 • Владна мати або батько, які не визнають нічиєї авторитету;
 • Національні особливості;
 • Культ вільних сексуальних відносин, що затвердився в суспільстві останнім часом.

В ісламі шаріат дозволяє чоловікам мати шлюбні відносини з декількома жінками, звичайно, якщо він має таку фінансову можливість. І з психологічної точки зору ці сім’ї мають деякі позитивні сторони:

 • Практично щоденні статеві зносини благотворно впливають на чоловіче здоров’я і здоров’я майбутнього потомства;
 • У подібних сім’я практично не зустрічається розлучень;
 • Чоловік дарує свою любов кожній жінці по черзі

У світі чоловіків набагато менше ніж жінок. Тому якщо чоловік в силах утримувати і задовольняти кілька дружин, а для неї це єдиний вихід стати законною дружиною і мати дітей, то, звичайно, цей вибір правильний.

Природно, у кожного явища є як позитивні, як і негативні сторони. У багатьох країнах світу законом заборонено мати кілька законних дружин, тому полігамні відносини, в основному, мають холостяки.

Жінки відчувають зраду або брак уваги партнера, ревнують, тривожаться і, природно, це призводить до скандалів і породжує проблеми. Чоловікові дуже важко правильно розподіляти свій час і увагу, а якщо до цього ще додаються і матеріальні проблеми, то і подібні відносини задоволення не доставлять.

Дівчата часто впадають в депресію від подібних відносин, можуть навіть дійти до суїциду або депресії, з якої так важко вийти.

І в наш сучасний і зіпсований століття є чоловіки, які мають вірні орієнтири і вміють правильно розставляти крапки над «Ї».

Швидше за все, ця масова невірність і статева розгнузданість – хвороба часу і скоро все зміниться, ми станемо на перше місце ставити людські почуття: любов, вірність, відданість, милосердя і доброту.

Адже і слабка стать, і навіть сильна стать бажає турботи і підтримки, любові і ніжності.

Але щоб щось отримати, обов’язково потрібно щось віддати взамін. Тому і чоловікам, і жінкам потрібно навчитися поважати один одного, цінувати ті почуття, які їм даруються Вищими силами і пам’ятати, що сім’я – це не тільки союз двох людей, але і довгий наполеглива праця на благо всіх членів цього маленького суспільства.

Я заворожено дивилася на свого чоловіка, а він не зводив захоплених очей з своєї коханки. Він вів себе, як закоханий придурок …

Читати >>

Джерело: https://feelcontrol.net/xarakter/muzhskaya-poligamiya-osobennosti-preimushhestva-i-nedostatki.html

Моногамія і полігамія

Переважно люди діляться на два типи: одні вважають за краще моногамні відносини, а інші вважаються прихильниками полігамії. Більшості країн світу притаманні все ж моногамні шлюби.

Поняття моногамія і полігамія

Для початку визначимо значення цих понять. З латині «моно» перекладають як «один».

Це означає, що людина, що віддає перевагу такі відносини, що не розмінює свою увагу на безліч партнерів, а фокусується лише на одному – зберігає йому вірність. «Полі» – це значить «багато».

У цьому випадку людина не бачить необхідності пов’язувати своє життя лише з одним обранцем, і не відмовляє собі в задоволенні регулярно заводити нові романи.

У чому різниця моногамних і полігамних стосунків

полігамія

Як випливає з попереднього пункту, полігамний людина може одночасно зав’язувати стосунки з декількома людьми. Такий союз можна назвати успішним лише тоді, коли всі його учасники повністю задоволені таким станом справ. Тобто, якщо один з подружжя заводить інтрижку на стороні, не ставлячи до відома про це другого, то зовсім не йдеться про полігамії – це просто зрада.

Читайте також:   Як почати розмову з вподобаним хлопцем: приводи і теми бесіди

моногамія

Вважається, що більшість людей все ж більше схильні до моногамії, і, безумовно, розраховують на подібне ставлення до себе.

Варто відзначити, що більше до такої форми шлюбу тяжіють все ж жінки, і це не дивно, адже більшість представниць прекрасної статі відомі, як берегині домашнього вогнища.

Як правило, переважна кількість жінок, навіть будучи нещасними в шлюбі, з працею вирішуються на зраду.

Приклади моногамності в тваринному світі

Прийнято вважати, що більшість тварин полігамні, і не надають значення тому, з ким у них буде відбуватися спаровування. Найчастіше так і буває, але не завжди! Отже, які ж представники тваринного світу схильні до зберігання вірності партнеру?

1. Лебеді

Пари, які утворюють лебеді, можуть проіснувати багато років, а то і до кончини одного з птахів. Не дарма лебеді для багатьох стали своєрідним символом любові!

2. Вовки

Один з найяскравіших прикладів відданості до свого партнера, з яким багатьом людям залишається лише позаздрити. Якщо самець гине, самка, як правило, залишається самотньою до кінця життя. У свою чергу вовк готовий за свою партнерку і потомство вступити в сутичку з будь-яким.

3. Бобри

Мало хто знає, що і ці невеликі і прудкі тварини відрізняються дивовижною вірністю! Поки бобріха готується розродиться потомством, її партнер видобуває їй їжу. Згодом вони разом ростять малюка близько двох років, після чого відпускають його в вільне життя.

4. Пінгвіни

Пінгвіни живуть в парі довгі роки. Після того, як вони стають парою, повертаючись кожні кілька місяців в колонію, вони намагаються відшукати один одного серед інших пінгвінів.

5. Степові полівки

Коли полівки знаходять пару, то у них виробляються гормони, надаючи вплив на деякі частки мозку. Самець вірним своїй партнерці і не звертає уваги на інших гризунів.

Приклади жіночої полигамности (в історії, в культурі інших народів)

Жіноча полігамія давно має наукове визначення – поліандрія. Згідно з останніми даними, в світі існує близько п’ятдесяти народів, в яких практикується подібний вид відносин – жінка може мати більше одного чоловіка. Таке явище зустрічається серед індійського населення, ескімосів, на Тибеті і так далі.

Наприклад, в Індії поява поліандрії можна пояснити гендерними міркуваннями.

Багато сімей негативно ставляться до появи в родині дівчинки, і вдаються до абортів – причиною цього стає небажання або неможливість збирати необхідне придане.

В результаті тепер жінок в Індії набагато менше, ніж чоловіків. Звичайно, таке явище не поширене повсюдно, а лише в віддалених глибинках.

У наші дні є місця, в яких жіноча полігамія не тільки зустрічається – вона офіційно узаконена. Подібний вид відносин цілком прийнятний в Нігерії, Полінезії.

Чому ж деякі народи йдуть на це? Можна розглянути ситуацію на прикладі Тибету, де багато громадян дуже дорожать своєю землею, яка нерідко їх годує.

Природно, коли сини виростають, їм потрібно створювати сім’ї. Аби не допустити розмінюватися землею, батьки вважають за краще оженити лише старшого сина.

Якщо в родині є ще хлопчики, то згодом вони також вважаються чоловіками єдиною в домі невістки.

Також поліандрія колись набула поширення в Венесуелі. Жінка могла жити з двома чоловіками, і, народивши малюка, як правило, не знала, хто його батько. В результаті батьківські зобов’язання покладали на себе відразу два чоловіка, що згодом досить сприятливо складалося на долю спадкоємця.

Полігамність чоловіків: питання, яке цікавить багатьох

Чоловіки полігамні за своєю природою, так це

Зазвичай подібними питаннями змушені шукати відповіді жінки, чий обранець був влучивши в спробі зради. Аби не допустити терпіти такий стан справ, жінка заявляє про свою готовність розірвати відносини, проте чоловік переконує її не рубати з плеча і не сподіватися, що наступний роман скластися вдаліше, адже всі чоловіки за своєю природою схильні до полігамії. Чи так це насправді?

На жаль, доля правди в цих заявах все-таки є. Чоловік дійсно може проявляти інтерес до кільком жінкам відразу – так вже передбачено природою. Простіше кажучи, подібна поведінка закладено ще в генах. У минулому час, ще до того, як людство знайшло віру, земляни були прихильниками полігамії.

Було це викликано не розбещеністю або непорядністю – так народи просто виживали, адже масштабні війни тоді не були рідкістю, несучи безліч життів. Чоловіче населення завжди страждало в цих боях, тому суспільство відчувало гостру необхідність в дітях чоловічої статі. Поступово почали з’являтися гареми.

З тих пір багато чого змінилося, але не варто дивуватися тому, що на рівні інстинктів, чоловіки ще тяжіють до кільком жінкам відразу. Культурне товариство почало зароджуватися лише три тисячі років тому, а ось полігамні відносини існували набагато довше!

Реальна проблема або відмазка чоловіків бабіїв

Проте, варто відзначити ще один важливий факт: так, чоловіки полігамні за своєю суттю, але це зовсім не означає, що вони не здатні контролювати свої інстинкти! Звичайно, чоловік зі слабкою волею буде легко піддаватися на інтрижки на стороні, більш впевнені в собі представники чоловічої статі вважають за краще вести моногамний спосіб життя. Також зауважимо, що одні чоловіки все ж більш полігамні, ніж інші.

Недолік уваги в дитинстві. Багато психологів сходяться на думці, що якщо дорослий чоловік періодично йде на зраду, то це означає, що, швидше за все, в дитячі роки у нього були проблеми. Якщо конкретніше – то, ймовірно, йому не вистачало материнської уваги.

Будучи хлопчиком, він запам’ятав це відчуття – потреба в жіночому участю, турботі. Згодом він переносить цю потребу через все життя, і, як правило, уваги однієї партнерки йому недостатньо.

Чим частіше в його житті з’являються нові жінки, тим гармонійніше він відчуває себе.

Надлишок уваги. При цьому існує й інша крайність – в дитинстві чоловік звикає до підвищеної уваги жінки. Може йтися про надмірно турботливою матері, або ж ситуації, коли хлопчик виховувався матір’ю і бабусею.

Другий випадок критичніше. Чоловік на підсвідомому рівні відзначає для себе, що про нього можуть піклуватися відразу дві жінки, і йому подобається такий стан справ.

У дорослому віці, він, швидше за все, буде також шукати підвищеної уваги жінок – так йому комфортніше.

Чому жінки менш схильні до полігамії

Жіночу моногамность цілком можна пояснити – як і чоловіча полигамность вона була закладена природою. Так уже заведено зараз, і було заведено багато століть назад – переважно жінкам випадає доля виховувати дітей і бути берегинями домашнього затишку і вогнища.

Варто відзначити, що обидва чоловіки можуть бути схильні до полігамії, але у представниць прекрасної статі зазвичай більше стримуючих факторів – в минулі часи їм просто ніколи було шукати нових обранців.

Також не можна не брати до уваги і їх гормональний фон, який сприяє тому, щоб жінка дбала про своїх дітей. Звичайно ж, цей пункт, як правило, заважає закладу численних статевих партнерів.

Що говорить про полігамії історія і релігія

У світовій релігії питання про полігамії періодично з’являються на порядку денному, але не можна сказати, що ця тема з часом знайшла якусь прозорість і єдина думка. Періодично вона все ж стає причиною суперечок.

Раніше існувала думка, що це явище вперше з’явилося в мусульманському народі. Проте, вже зараз ця теорія вважається помилковою. Як з’ясувалося, багато століть назад різні верстви населення були схильні до полігамії, і одна дружина на кілька мужів не була рідкістю.

Як уже згадувалося, це було пов’язано з тим, що багато чоловіків гинули в боях, і ті, що вижили вважали своїм обов’язком залишити якомога більше іншого здорового потомства. Звичайно, в цих ситуаціях жінки поступово починали відчувати себе ущемленими, адже по суті їх використовували лише для розмноження.

При цьому вважалося великою радістю і благословенням, якщо на світло народжувався хлопчик, а ось поява дівчинки мало кого тішило.

А ось Іслам, в свою чергу, має суттєві відмінності від описаної традиції. Мусульманами встановлені певні обмеження в багатоженство.

В першу чергу, важливо відзначити, що у мусульманина не може бути незліченна кількість жінок – йому дозволено взяти в дружини не більше чотирьох обраниць.

Також варто уточнити, що багатоженство в ісламі зовсім не є обов’язковою умовою – це вибір кожної окремо взятої родини, і не більше того.

Багато мусульман вважають за краще жити з однією жінкою, і вважають це максимально природним для себе.

Є свої причини на те, чому полігамія в ісламі вітається. Перша з них – полігамія з глибини століть застосовна там, де чоловіків істотно менше, ніж жінок. При цьому ніхто не хоче залишатися без чоловіка, і кожній жінці потрібна чоловіча захист.

Не зумівши стати першою дружиною свого обранця, мусульманка погоджується стати другою, третьою або четвертою. У цьому випадку не можна сказати, що права жінок ущемлені.

Швидше, вони відчувають себе під захистом, і такий шлюб для них краще, ніж життя на самоті.

Як змінити полігамного чоловіка, схиливши його до моногамії

Найчастіше, підтвердивши свої здогади про те, що чоловік за своєю природою схильний до полігамії, жінки відчувають розгубленість. Деякі з них приходять до висновку, що їм залишається лише одне – змиритися зі своєю долею. Проте, існує й інше рішення проблеми!

1. Довірчі відносини

На думку психологів, жінка цілком може уникнути зрад з боку партнера, якщо в їх союзі складуться довірчі відносини. Якщо чоловік розуміє природу своїх схильностей, але при цьому прагнути до моногамії, то можна сильно не хвилюватися.

До того ж, якщо в коханій жінці він знаходить все те, що раніше намагався знайти в інших, у нього не буде бажання витрачати свою енергію на пошук кращих варіантів.

Жінці важливо прислухатися до побажань обранця, і тоді їх парі вдасться уникнути безлічі проблем.

2. Робота над собою

Щоб завжди залишатися цікавою для свого партнера, жінці необхідно регулярно проводити серйозну роботу над собою – над своєю поведінкою і зовнішнім виглядом.

Усвідомивши, що природою в чоловікові закладена схильність до різноманітності, ви можете використовувати це собі на благо, періодично вносячи позитивні зміни в свій звичний імідж.

Кому-то для того, щоб освіжити почуття, досить зміни кольору волосся, а для кого-то відмінною струсом стане повна зміна стилю.

Як би там не було, важливо пам’ятати, що однією зовнішністю партнера не втримати. Кожна жінка інтуїтивно відчуває, до яких представницям прекрасної статі прагнути її чоловік – зухвалим, скромним, інтелектуалка, хіпі і т.д. Якщо жадана риса буде присутній в обраниці, то чоловік, швидше за все, перестане «дивитися по сторонам».

Джерело: https://AlfaLady.org/psihologiya/87-monogamiya-i-poligamiya.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *