Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

Як часто в пориві гніву батьки говорять дітям слова, які глибоко проникають в свідомість, ранять, залишаючи там слід на довгі роки.

Зміст приховати

 

В результаті неправильних дій дорослих дитина стає агресивним, знижується його самооцінка, а батьки перестають бути для нього авторитетом.

 

Як цього уникнути? Давайте розглянемо 7 помилок, які допускають дорослі, під час сварок зі своїми дітьми, а після постараємося їх не повторювати.

Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

1. Акцентування уваги на особистості, а не на вчинках

Коли малюк надходить недобре, батьки часто говорять йому, що він поганий, вимовляють фрази типу «Така дитина мені не потрібен!» або «Ти жахливий хлопчик!» Такими висловлюваннями мами і тата боляче ранять своїх дітей. Важливо, щоб малюк зрозумів – не він сам поганий, а вчинок, який він зробив, викликає несхвалення батьків.

2. Перекладання своєї провини на дітей

Часом під час сильного роздратування батьки починають лаяти дітей за те, в чому, по суті, вони не винні. Наприклад, мама забула прибрати зі столу тарілку або чашку, а малюк, пробігаючи повз, зачепив її, вона впала і розбилася. Або інший випадок – тато дозволив погладити сусідського пса, а той укусив малюка.

І ось тато лає дитину – ти що, не знаєш, що собака може вкусити? Хто винен в цьому випадку? Хіба дитина? За що його лаяти або карати? Перекладаючи провину з себе на дітей, батьки зможуть домогтися лише одного – з часом їх чадо стане чинити так само, він не буде визнавати свої промахи.

Думаю, кожен згадає таку ситуацію, коли лаяти треба себе, а ми лаємо дитини.

3. Демонстрування своєї переваги

Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

Дорослі часто демонструють своїм дітям власну перевагу, ніж викликають у них почуття неповноцінності і приниження, досаду і образу.

Це можна пояснити на прикладі такої ситуації, коли один з батьків, відібравши іграшку у дитини, кладе її на шафу або туди, звідки маля її сам не зможе дістати.

Що в цей час відбувається з дитиною? Він в розпачі, він відчуває власне безсилля і глибоку образу, у нього починається справжня істерика. Потрібно допомогти дитині впоратися зі своїми почуттями, а батьки ще більше погіршують становище, залишаючи його одного, щоб він обміркував свою поведінку.

4. Покарання позбавленням матеріальних благ

Чи користуєтеся ви таким прийомом – пообіцявши купити синові чи доньці іграшку, ви берете свої слова назад, якщо дитина погано себе повів? Так надходить більшість батьків, щоб домогтися слухняності від своїх чад.

Але чи правильно це? Безсумнівно, даний спосіб допомагає швидко поставити дітей на місце, але що спонукає їх слухатися – хіба вони думають про почуття батька і матері? Ні, в цій ситуації дитини хвилюють лише власні вигоди.

Коли він стане старше, то зрозуміє, що краще догодити батькам, щоб не бути позбавленим матеріальних благ, а не з поваги до старших. При цьому власні переживання, образу, гнів і роздратування підліток буде накопичувати в собі.

Ніколи не карайте дітей, позбавляючи їх матеріальних речей, а вчіть їх поважати ваші почуття, пояснюйте, чому треба чинити так, а не інакше.

5. Агресія, грубість, фізичне покарання

Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

Якщо при сварці з дитиною мама або тато втрачають над собою контроль, допускають грубі висловлювання, кричать, застосовують силу для виховання, то діти переймають їхній спосіб дії.

Вони вчаться у батьків тому, що в критичній ситуації втрата контролю над собою – це норма, що прав виявляється той, хто сильніший, хто голосніше кричить і грубіше виражається.

Поки дитина маленька, здається, що такі виховні заходи працюють, а насправді малюк просто лякається реакції батьків, тому поводиться добре. Маленькі діти не можуть дати відсіч дорослим – вдарити, накричати, але коли вони виростають, то варто очікувати від них подібного відсічі.

Читаємо також: наслідки фізичного покарання дітей

Персональне відеопривітання від Діда Мороза

Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

6. Вимагати вибачень, коли батьки самі цього не роблять

Щоб навчити дітей чогось, потрібно подавати їм особистий приклад. Батьки не зможуть прищепити дитині звичку просити вибачення за свої вчинки, якщо самі вони цього не роблять. З усіма трапляються ситуації, коли під впливом втоми або роздратування ми можемо наговорити купу образливих слів дітям.

Після сварки ми шкодуємо про сказане, так чому б не сказати доньці чи синові: «Прости мене, я сказав тобі образливі слова, насправді я так не думаю про тебе». Що буде потім? Зазвичай дітлахи теж приносять свої вибачення за погану поведінку, обіймаючи батьків.

Просіть пробачення навіть тоді, коли винні обидві сторони, робіть це першими, щоб діти брали з вас приклад.

Скажу чесно, я сама часом зриваюся і кажу доньці образливі слова, про які потім шкодую. Але я завжди намагаюся за них вибачитися. Кажу доньці: “Прости мене, будь ласка.

Я розлютилася і сказала тобі зовсім не те, що думаю насправді “Дочка зазвичай вибачається в цей момент теж:” Мамочка, і ти мене прости. Я так вередувала і дуже погано себе вела. Тобі це було неприємно.

Ти мене вибачиш? ” І ми зазвичай обіймаємось.

Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

У ситуаціях, де ми обидві були хороші, я зазвичай перепрошую перша. І при цьому не дорікаю дочку, не кажу, що вона теж була не права. Дочка вже сама визнає і свою частину провини в таких ситуаціях і просить вибачення.

7. Використання принизливих покарань

Коли малюк завинив, його карають, але робити це потрібно правильно. Застосовуючи виховні заходи, використовуйте правило – краще позбавити дитину хорошого, ніж зробити йому погано.

Для прикладу – краще відмовити дитині в перегляді мультиків або читанні на ніч, ніж підвищити голос і відшльопаю. Пам’ятайте – не можна принижувати дитину, караючи його, тому ніколи не сваріть дітей в присутності сторонніх.

Якщо ви перебуваєте в людному місці, а малюк поводиться з рук геть погано, або відкладіть виховання на потім, або відійдіть убік і поговоріть з ним тихенько.

Читаємо також:

У вихованні дітей можна наробити багато помилок, адже всі ми люди. Відмінно допомагає знизити кількість конфліктних ситуацій просте правило – перш ніж щось сказати дітям, скажи це собі.

 

Коли загострюється ситуація, прокручуйте в голові цю фразу, вона допоможе зупинитися в потрібний момент, а значить, уникнути помилок.

 

Застосовуючи це правило, ви помітите, що діти стануть проявляти повагу, підвищиться їх самооцінка, вони почнуть контролювати свої слова.

Читаємо також:  Топ з 10 помилок батьків у вихованні дітей

«Школа молодих батьків»: «Як правильно сваритися з дитиною»

Основні помилки у вихованні дітей

Хочете першими читати наші матеріали? Підписуйтесь на наш телеграм-канал

Джерело: http://razvitie-krohi.ru/psihologiya-detey/7-grubyih-oshibok-roditeley-vo-vremya-ssor-s-detmi.html

Батьківська сварка: як себе вести?

Що робити, якщо батьки сваряться при дітях? Поради дитині і його батькам в цій статті.

Приводи постійних сварок при дітях ↑

Якщо батьки постійно сваряться при дітях, не потрібно думати, що у вашій родині зовсім все погано. Звичайно, при цьому страждають всі, але конфліктів уникнути, по суті, неможливо. Так влаштована сімейне життя. У більшості випадків все сварки зводяться до трьох причин.

непорозуміння

Воно може виникнути в будь-який момент. Це непостійне явище, і це, швидше за все, пройде. Просто бувають такі моменти в житті, які називають «критичними».

Вся справа в тому, що батьки вже дуже довгий час живуть один з одним. І зараз їм просто стало трохи нецікаво проводити час разом.

При цьому часто виникають конфлікти через дрібниці. Такі сварки можуть бути навіть кожен день. У цей період варто більше підтримувати батьків і пропонувати урізноманітнити спільне проведення часу (почати ходити в парк, в фітнес, ігрові комплекси та ін.).

втома

Папа або мама занадто багато працює, тому втомлюється. Тому у одного з батьків з’являється дратівливість, він втрачає інтерес до подій.

Такий стан скоро пройде. І ти іноді можеш в цьому допомогти: взяти частину домашніх обов’язків на себе, допомагати з молодшим братом чи сестрою (наприклад, відводити в садочок або забирати звідти) і т.д.Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

ревнощі

Це означає, що один з батьків не бажає з кимось ділити свою другу половинку. Це більше частина характеру. Ревнощі може виникати навіть без приводу. У таких сварках нічого особливо страшного немає. Батьки із цього приводу розлучатися навряд чи будуть.

А ось якщо ти став свідком конфлікту через зраду, в такому випадку потрібно просто чекати розвитку подій: одні люди здатні її пробачити, інші – ні. Якщо ж батьки вирішили залишитися разом, то знову ж таки більше їх підтримуй.

Що робити якщо батьки сваряться ↑

Прийми свої почуття

Як ми вже зрозуміли, сварки батьків – це цілком нормальне явище. Конфлікти виникають у всіх, на протязі всього життя, навіть у тебе з друзями. Саме тому хотілося б побажати тобі не замикатися в собі, а прийняти свої почуття.

Чи боїшся ти, або тебе неприємно, або соромно, або просто некомфортно – все це може бути. І в цьому немає нічого поганого. Прийнявши себе, ти почнеш менше звертати на це уваги і не замкнешься в собі.

І запам’ятай: це їхні стосунки – зараз вони лаються, а ввечері будуть сміятися, тому не варто приймати кожну сварку близько до серця.

Твердо знай свою невинність

Ні в якому разі не думай, що причина їх сварок – це ти. Навіть, коли вони лаються через те, хто буде стежити за тобою у вихідні, – це не твоя вина. У цьому випадку вони просто самі не можуть розпланувати правильно свого часу. Провини тут твоєї немає.

Не втручайся

Не потрібно втручатися в конфлікт батьків, а вже тим більше говорити, хто правий, а хто – ні. Адже в такому випадку ти можеш не тільки бути відкинутим (тобі скажуть: «Не лізь, куди тебе не просять!»), А й почути неприємні речі в свою адресу, які будуть кинуті зопалу, чи не обдумано.

Займися справою

Коли батьки сваряться, дитина там зайвий. Щоб не ставати свідком конфліктів, необхідно відвернути себе.

Ідеальний варіант – піти прогулятися або сходити в гості, щоб зовсім не бути присутнім при сварці і не знати непотрібних подробиць відносин батьків. АЛЕ! Для цього варто запитати дозволу, інакше «неостиглого» тато або мама можуть потім ще й зірватися на тобі.

Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

Дай батькам охолонути

Після що відбулася сварки між батьками не варто підходити до тата або мами з порадами, проханнями, висловлюванням своєї думки і т.д. Зараз ця людина емоційно не стриманий, тому може зірватися і на тобі.

Читайте також:   Сумісність лева і ваг: святковий феєрверк і рівновагу

Краще перечекати, коли пристрасті вщухнуть, і кожен член сім’ї проаналізує цієї ситуації, зробить свої висновки і заспокоїться.

Чи не вставай ні на чию сторону

Щоб ще більше не посіяти негативну атмосферу у вашій родині, тобі не варто вставати на чийсь бік. Запам’ятай: у будь-який сварці винні обидва. Тим більше ти в повній мірі не знаєш усі таємниці їхніх стосунків, їх міркування, домовленості тощо.

Нехай вони розбираються самі, а ти залишишся люблячим дитиною, який однаково поважає і маму, і тата.

Розкажи про свої почуття

Іноді це дуже сильно впливає на частоту прояви сварок згодом. Так, батьки можуть відчути себе ніяково, якщо дізнаються про те, що ти відчуваєш.

Однак говорити тут щось потрібно дуже обережно! Не потрібно кидатися гучними словами про те, що вони псують твоє життя, що ти їх ненавидиш і що шкодуєш, що народився саме у них. Вони не винні, така сутність людини – забезпечувати себе кращими умовами. Тому-то і відбуваються сварки через гроші, брак уваги, ревнощів і ін.

Запам’ятай : у кожній родині батьки сваряться. Можливо, навіть гірше, ніж в твоїй.

Отже, для того, щоб розповісти батькам про свої почуття, для початку їх потрібно зібрати разом:

 1. Це може статися за вечерею або переглядом телевізора. Батьки в цей час повинні бути заспокоєними (тобто через достатню кількість часу після того, як стався конфлікт).
 2. Далі в спокійній формі скажи мамі і татові, що тобі важко бачити, як вони лаються, ти б не хотів, щоб у вашій родині це відбувалося і т.д.

Напевно вони не тільки відчують себе винними, але і побачать в тобі нотки дорослої людини, що заслуговує на особливу повагу.Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

зроби підтримку

У деяких випадках ніщо так не примиряє батьків, як підтримка дитини. Для цього потрібно розповісти кожному члену сім’ї, що ти вже не маленький, і вже багато розумієш.

Бадьоро скажи, що не потрібно псувати свої нерви, якщо можна все вирішити мирним шляхом. Поділися тим, як ти радий, що у тебе є така сім’я, що всі живі і здорові – і це найголовніше! Такі слова, можливо, дадуть початок розвитку нових відносин між татом і мамою, тому що вони зрозуміють, що ти, в принципі, має рацію.

Звернись за допомогою

У сильно запущених випадках сварки набувають нестерпний характер: батьки лаються кожен день, не розмовляють один з одним або навіть б’ються, п’ють. Все це дитині дуже важко спостерігати, тому потрібно звернутися за допомогою до іншого дорослій людині.

Це може бути бабуся, тітка або навіть вчителька. Чому потрібно розповісти саме дорослій людині? Тому що він може зрозуміти тебе і почати робити якісь певні заходи на користь тебе і твоєї сім’ї.

Поради психолога ↑

батькам:

 1. Чи не переставайте лаятися при дітях . Так, якою б це безглуздям не здавалася, але сучасні психологи рекомендують робити саме так. Це необхідно, щоб дитина бачила, що сварки все-таки між батьками можуть бути присутніми.В іншому випадку він побудує ілюзії про ідеальну сім’ю без конфліктів, і вибрати супутника для життя йому буде вкрай складно. Однак все-таки сварки повинні бути зведені до мінімуму.
 2. Чи не ображайте один одного . Контролювати себе потрібно.Образи – це вже не норма. І дитина не повинна їх чути.
 3. Чи не пригадуєте того, що було раніше . Малюк не повинен знати «підводні камені» з життя батьків.
 4. Демонструйте примирення .Дитині потрібно бачити і те, що слід після сварки.

дитині:

 1. Чи не шкодуй себе . Якщо ти будеш сьогодні сприймати все сварки близько до серця, ти сам себе обречешь на страждання. А це тобі не потрібно. Краще займися своєю справою – батьки охолонуть і помиряться, так що сумувати тут не потрібно.
 2. Чи не бери приклад .Тим не менш, якщо сварки проходять в грубій формі, присутні бійки, алкоголь та інші неприємні для тебе речі, ти повинен розуміти, що це вже не зовсім нормально. Дай собі обіцянку, що потім, коли у тебе буде своя сім’я, ти не будеш це використовувати.
 3. Не розповідай всім про сімейні конфлікти друзям .Все це може стати причиною глузувань, приколів і неприємних коментарів в свою сторону. Все, що діється вдома, має залишитися саме там. Поділитися своїми «секретами» можна тільки з тими, кому ти ну дуже сильно довіряєш.

  Краще, якщо це буде доросла людина, яка не тільки з розумінням вислухає тебе, але і зможе дати слушні поради в конкретних ситуаціях.

Відео: Діти і сварки батьків

Джерело: http://gopsy.ru/otnoshenija/ssory/chto-delat-esli-roditeli-ssorjatsja.html

Батьки часто лаються: чому і що робити

06.11.2018

зміст

 • 1 Можливі причини
 • 2 Як бути в такій ситуації
 • 3 Поради батькам

Привіт, дорогі читачі. У даній статті ми розглянемо ситуацію з батьками, коли вони постійно лаються. Вам стане відомо, з яких причин можуть виникати скандали. З’ясуйте, як себе вести в такій ситуації. Також ознайомитеся з порадами для дорослих.

Можливі причини

Батьки можуть сваритися через ревнощі

Давайте розглянемо, чому батьки лаються, що може вплинути на це.

 1. Втома один від одного. Дорослі не один рік живуть разом, спільних інтересів практично не залишилося. Небажання поступатися своєю думкою, нерозуміння призводить до постійних конфліктів.
 2. Проблеми на роботі. Ситуація, коли батько або мати трудяться «на трьох роботах», вихлюпують свою втому роздратуванням на адресу своєї другої половинки, а іноді і дітей. Якщо чоловік, який сидить вдома з дітьми, не стежить за господарством, не займається малюками, то загострення пристрастей збільшується.
 3. Ревнощі. Ситуація, коли один з батьків починає ревнувати іншого, припускаючи те, що у партнера є відносини на стороні. Часом ревнощі може бути обгрунтованою, іноді марною.
 4. Охолодження відносин. Ситуація, коли між батьками більше немає романтики, вони перестали піклуватися один про одного, виявляти ніжність.
 5. Фінансові проблеми. Нерідко сварки виникають на фінансовому ґрунті, коли сім’ї бракує грошей. Наприклад, мама може дорікати батька тим, що він нездатний забезпечувати сім’ю. Чоловік може докоряти жінку тим, що вона сидить вдома і не хоче виходити на роботу тоді, коли сім’ї не вистачає грошей на нормальне існування.
 6. Різні погляди на процес виховання дітей і на життя в цілому. Дорослі можуть скандалити, коли не збігаються їх точки зору. При цьому вони не розуміють, що можна піти на компроміс.
 7. Тиранія в сім’ї. Скандали можуть виникати в ситуаціях, коли один з батьків намагається підпорядкувати собі іншого. Це і мама з татом підкаблучником і деспот чоловік з жертвою жінкою.
 8. Спільне життя декількох поколінь під одним дахом також може призводити до певних сварок. Наприклад, в ситуації, коли батько сімейства живе в одній квартирі з тещею, влаштовує сцени дружині, вимагаючи, щоб її мама пішла з їхнього життя.

Як і у всіх, мої батьки, час від часу сварилися, але ніколи не доходило до бійок і особистих образ. Незважаючи на це, присутній в момент їх скандалу в квартирі було нестерпним, я йшла на вулицю. Мирилися вони досить швидко. А потім забажали прощення за те, що мені довелося побачити їх сварку.

як бути в такій ситуації

Важливо знати, як себе вести, якщо батьки лаються.

 1. Дитина не повинна лізти під гарячу руку, встрявати в їх конфлікт. Не варто забувати про те, що батьки зараз роздратовані і можуть наговорити то, чого б не сказали в звичайній ситуації, через стан афекту. Найкраще вийти з кімнати, в якій мама з татом сваряться.
 2. Малюк не повинен вслухатися в те, що відбувається між дорослими, намагатися почути кожне слово в розмові. Краще, якщо він буде здатний надіти навушники, якось відволіктися від того, що відбувається. Необхідно розуміти, що дитині не під силу змінити те, що відбувається між дорослими. В такий момент найкраще зайнятися чимось важливим для себе, не зациклюватися на конфлікті мами з татом, адже так малюк і сам почне нервувати.
 3. Важливо зберігати нейтралітет. Не варто вступати на сторону одного з батьків. Звичайно ж, винятком є ​​ситуації, коли чоловік піднімає руку на жінку.
 4. Дитина може спробувати поговорити з дорослими, але тільки після того, як сварка буде закінчена. Батьки охолонуть, і у малюка з’явиться можливість висловити свою точку зору. Дитина повинна заявити про те, що він дуже любить і маму і тата, що для нього нестерпно слухати їх скандали, він відчуває страх і образу в цей момент.
 5. Потримати батьків. Можливо, в силах малюка допомагати мамі по дому або підтримувати батька, вказуючи на те, як сім’я цінує те, що він робить.
 6. У ситуації, коли сварка супроводжується бійкою або розпиванням спиртних напоїв, дитині потрібно звернутися за допомогою до найближчих родичів або до людей, яким він довіряє.
 7. Неприпустимо, щоб малюк вважав, що є причиною конфлікту між дорослими. Важливо розуміти, що взаємини між батьками – це тільки їх відносини, вони не впливають на те, як мама з татом ставляться до свого сина.
 8. Дитина ні в якому разі не повинен намагатися нанести собі шкоду з метою примирення батьків і спробою привернути їх увагу.
 9. Малюк не повинен себе жаліти, думати, що тільки в його сім’ї дорослі сваряться. Необхідно розуміти, що таке іноді може траплятися, вони так намагаються розібратися один в одному і скоро все налагодиться.
 10. Важливо, щоб дитина, дивлячись на своїх батьків, які скандалять в грубій формі або зловживають спиртним, б’ються, зміг захистити себе від того, що бачить, не взяв з них приклад в майбутньому.
 11. Діти не повинні виносити сміття з хати, розповідаючи всім підряд про сварки, які відбуваються у них вдома. Винятком є ​​спілкування з найближчими родичами і скандали, які загрожують життю і здоров’ю членів сім’ї.
 12. Якщо дитина помічає, що під час конфлікту хтось із батьків може на ньому зігнати свою злість, повинен встигнути сховатися, по можливості покинути межі квартири або будинку.
 13. У деяких випадках не обійтися без сімейної психотерапії, але краще, якщо батькам порадить звернутися до фахівця хтось із близьких родичів, а не малюк, який зможе потрапити під гарячу руку зі своїми моралями.

Поради батькам

 1. Ви повинні навчитися не лаятися при дитині. Батьки повинні розуміти, якої шкоди вони можуть наносити дитячій психіці.
 2. Якщо сварки трапляються, намагайтеся себе контролювати, не потрібно доходити до образ один одного і згадки найближчих родичів в поганому ключі.
 3. Чи не згадуйте про колишні образи. Зовсім нема чого ворушити те, що вже в минулому, та ще й в присутності малюка. Він взагалі не повинен знати про таємниці своїх батьків.
 4. Якщо сварка сталася на очах карапуза, то і примирення повинно відбуватися теж в його присутності.

Тепер Ви знаєте, що робити, якщо вдома починаються скандали між батьками. Пам’ятайте про те, що важливо виявити, що саме підштовхує їх на сварки, які причини конфліктів. Не забувайте, що іноді краще не втручатися, а часом і в силах дитини уберегти сім’ю від зайвих сварок.

Пам’ятайте про те, що неприпустимо, щоб малюк вставав на бік одного з батьків, так він ніби зраджує другого.

Батьки часто лаються: чому і що робити Посилання на основну публікацію Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

Джерело: https://psycho4you.ru/otnosheniya/semeynaya/roditeli-rugayutsya

Що робити, якщо батьки лаються між собою. Що робити, якщо батьки лаються: сімейні відносини, реакція дитини, правила поведінки в сім’ї, поради та рекомендації психолога

Часто в родині відбуваються сварки і різноманітні проблеми, і дитина не розуміє, що робити, якщо батьки лаються між собою
. В основному всі сварки і конфлікти в сім’ї найбільше сприймає саме дитина, так як він недостатньо до цього звик. Самі ж батьки не усвідомлюють цього і продовжують сваритися і лаятися, навіть в присутності дітей.

Так само буває, що лають і дітей, навіть часом за маленькі помилки або просто так. Звертатися до родичів, які самі не вирішили це питання, не має сенсу, так як вони вам порадять щось, але проблема залишиться невирішеною.

Потрібно почати діяти, але керуючись правильними знаннями. Найкраще звернутися за допомогою до тих батьків, у яких вже була така проблема, і вони її вже вирішили і дадуть вам реальні та ефективні рекомендації.

Але якщо ви не хочете витрачати час і шукати такі сім’ї, то дана стаття для вас. Психологи вже знайшли і вивчили такі сім’ї, розробивши найефективніші методи для вирішення даної проблеми, допоможуть і вам.

Адже не всі зможуть зрозуміти, що робити якщо батьки лаються
, просто прочитавши статтю, потрібно застосовувати всі поради на практиці і намагатися вирішити проблему.

Причини сварок і конфліктів в сім’ї

Вам для того, щоб зрозуміти, що робити, якщо батьки лаються між собою

, для початку потрібно вивчити причину всіх конфліктів і сварок. Потрібно простежити за батьками і виписати на листок паперу основні причини скандалів і сварок.

Записувати краще протягом тижня кожного сварку, а потім з’ясувати найосновніші і часто зустрічаються причини сварок. Це звичайно не вирішить проблему, але допоможе вам зорієнтуватися, що робити і як допомогти батькам. Якщо часто зустрічаються причин сварок багато, значить, доведеться вирішувати їх по черзі.

Якщо у вас недостатньо знань в даній проблемі, можете прочитати статтю:, там ви наберетеся достатньо знань, і, можливо, вирішите проблему саме в тій статті.

Складіть план дій для вирішення проблеми

Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінкиКоли ви вже склали список найпопулярніших причин сварок і конфліктів, для того щоб не просто зрозуміти що робити якщо батьки
лаються, а й почати діяти, потрібен план. Даний план потрібен для того, щоб не збитися з шляху вирішення проблеми, і діючи за нього можна легко і швидко вирішити проблему. Вам потрібно відволіктися від усіх справ і зайнятися складанням плану. Найголовніше щоб план був вам зрозумілий, інакше нічого не вийде.

При складанні плану, потрібно вказати чітку дату, до якої ви вирішите проблему сварок і конфліктів в сім’ї. План повинен складатися з чіткого щоденного розкладу, розписаного щохвилини і завдань, все це щодня буде приводити вас до вашої мети.

План це карта, по якій ви будете йти, щоб не збитися з шляху і вирішите проблему, і ваші батьки перестануть сваритися, бути може, назавжди або будуть лаятися, але не так часто.

Адже в сім’ї без конфліктів не буває, завжди виникають проблеми і не всі батьки вміють стримуватися і не конфліктувати.

Проявіть любов до батьків

Часто батьки сваряться

між собою або на дитину у зв’язку з тим, що вони вважають, що їх не люблять і не розуміють. Але що робити, якщо батьки лаються, вам просто потрібно проявити свою любов і розуміння до батьків.

У 90% випадках саме цей спосіб допоміг сім’ям перестати лаятися зовсім або дуже рідко. Але найважливіше щоб дана любов і розуміння було щиро, а не спеціально підлаштований. Проявіть свої почуття до батьків, і вони не зможуть не звернути на це увагу.

Якщо у батьків є також почуття до вас, то ви зможете просто попросити їх більше не сваритися, і вони виконають ваше бажання.

Підіть з будинку до друзів або родичів

Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінкиЗвичайно не самих хороший варіант, але якщо батьки не змогли проявити любов до вас, і ви не знаєте що робити, якщо батьки лаються
потрібно спробувати даний метод. Потрібно заздалегідь домовитися з друзями або родичами про те, що ви хочете, піди з дому до них. Головне вибрати тих, хто не розповість вашим батькам про ваші плани. Це робиться з тією метою, щоб ваші батьки змогли об’єднатися, перестати сваритися і почати шукати вас. Такий метод звичайно ризикований, тому що після цього батьки або перестануть сваритися, або почнуть лаятися ще більше і на вас. Але спробувати варто, особливо коли іншого способу не знайшлося.

Робіть подарунки батькам

Якщо ви ще не знаєте що робити, якщо батьки лаються, то спробуйте почати дарувати їм подарунки. Найкращий подарунок це той, який зроблений своїми руками, якщо у вас є деякі вміння, придумайте і зробіть приємно батькам. Якщо ж ні, то потрібно знати що батьки люблять найбільше, і подаруйте їм це.

Все робиться з метою, щоб батьки проявили до вас увагу і любов, перестали сваритися між собою і на вас. Якщо ви хочете більше дізнатися про даний метод, прочитайте статтю:, де вам допоможуть проявити себе любов і увагу батьків.

А після цього ви просто просите батьків більше не сваритися і знайдете для них реальні методи, які вирішать вже їх проблему.

Якщо ви хочете щось доповнити або задати питання, пишіть в х.

psyh olog . ru

Джерело: https://ppsy.ru/congratulations-to-son-happy-birthday/chto-delat-esli-roditeli-rugayutsya-mezhdu-soboi-chto-delat.html

Сварка батьків при дитині

Що робити, якщо батьки лаються: правила поведінки

Всім відомо, що сварки батьків у присутності дітей надають на них негативний вплив. Чи можна батькам лаятися в присутності дітей? Звичайно, ні. Ідеально, якщо чоловік і дружина спокійно з’ясують відносини за закритими дверима, поки діти сплять або грають на вулиці. Але в житті так буває далеко не завжди. Сварки між подружжям часто відбуваються в присутності дітей.

Так як же впливають сварки батьків на психіку дитини? Як вести себе, якщо сварка сталася? Як зробити так, щоб наслідки через розбіжності були мінімальними?

Як впливають на дітей сварки батьків

Діти, стаючи свідками батьківської сварки, відчувають цілу гаму негативних почуттів: страх, біль, безпорадність, тривогу і гнів. Психіка дитини знаходиться в процесі формування, тому він, в силу своєї незрілості, не може самостійно впоратися з негативними переживаннями.

Наслідки сварки батьків при дитині можуть бути такими:

Непослух і капризи

Дитина відчуває негатив під час конфлікту між батьками, але, в силу віку, не може самостійно впоратися з ним. Ці емоції переростають в капризи і упертість, за допомогою яких дитина несвідомо намагається привернути увагу батьків, щоб вони допомогли йому впоратися з болем і переживаннями.

Психічні розлади

Розлади психіки  можуть виражатися у вигляді кошмарних сновидінь, компульсивних дій, енурезу, необґрунтованих страхів і заїкання. Особливо часто вони виявляються у дітей, яких батьки втягують в свій конфлікт. Такі розлади можуть проявлятися не відразу, а через місяці і навіть роки.

· Зниження імунітету. Сварка батьків – стрес для дитини, який сильно б’є по його імунітету. Діти, не витримуючи стресове навантаження, починають частіше хворіти. Іноді зниження імунітету проявляється в  психосоматичних захворюваннях .

труднощі спілкування

Труднощі в вибудовуванні відносин в майбутньої власної сім’ї. Дитина, спостерігаючи за батьками, переносить правила спілкування і поведінки в свою майбутню сім’ю. Якщо діти регулярно бачать сімейні сварки на підвищених тонах і без примирень, найімовірніше, така модель поведінки стане основною в їх майбутній сім’ї.

Негативний приклад поведінки

Поганий приклад поведінки в конфліктній ситуації . Діти, немов губка, вбирають поведінку батьків у різних ситуаціях, в тому числі, і конфліктних. Можна багато раз пояснювати дитині, що члени сім’ї повинні з повагою і теплотою ставитися один до одного. Але якщо особистий приклад показує зворотне, будь-які роз’яснення марні.

Як лаятися при дитині

Як би сильно чоловік і дружина не прагнули до ідеальних відносин, сварки будуть присутні в будь-якій сім’ї. Далеко не завжди батьки знаходять можливість і сили вирішити спірні ситуації «за закритими дверима». Як вести себе, якщо конфлікт назріває в присутності дітей?

взаємоповага

Важливо використовувати в конфлікті спокійний і впевнений тон, виявляти взаємоповагу один до одного. Відсутність підвищених тонів допоможе подружжю ефективно і мирно вирішити виниклу проблему, а також забезпечить дітям відчуття безпеки. Як знайти душевний спокій, і не втратити себе.

відсторонення

Якщо дитина стала свідком батьківської сварки, найрозумніше буде м’яко відсторонити його від назрілого конфлікту.

Найпростіше відвести малюка в сусідню кімнату, пояснивши, що дорослі розберуться у виниклому суперечці і обов’язково помиряться.

Якщо ж такої можливості немає, наприклад, конфліктна ситуація сталася під час прогулянки, можна зайняти дітей якою-небудь грою, а самим відійти в сторонку і спокійно розібратися в ситуації.

поділ ролей

У повсякденному житті необхідно пояснити дітям, що у дорослих в сім’ї є різні ролі: мама і тато, чоловік і дружина.

Під час сварки, особливо якщо дитина цікавиться, що відбувається, один з дорослих може пояснити, що зараз сперечаються не мама і тато, а чоловік і дружина.

Дітям буде спокійніше з усвідомленням того, що лаються не його батьки, а двоє дорослих, які в змозі вирішити назрілу проблему.

дистанціювання

Чи не втягувати дитину в конфлікт. Фрази типу «А твоя мама ….» або «Твій батько перший почав …» строго заборонені. Особливо важливо не питати думки дітей, хто з батьків прав, а хто винен. Дитина любить маму і тата однаково, змушувати його робити вибір вкрай травматично для незміцнілої психіки. Такі дії тільки посилять конфлікт і порушать сімейну ієрархію.

коректна поведінка

Утримайтеся від образ. Діти зчитують поведінку і слова значущих дорослих. Така тактика лише налаштує дитини проти одного з батьків.

конструктивний діалог

Звинувачення під час сварки, як правило, не приводять до позитивного підсумку. Необхідно показати дітям, що будь-яку проблему можна вирішити мирно шляхом переговорів. Фрази типу «Я почув твою позицію, тепер скажу свою думку» або «Що ми можемо зробити в даній ситуації?» допоможуть в цьому.

Детальніше, як себе вести в конфліктних ситуаціях , читайте тут.

Що робити, якщо сварка при дитині сталася

Як зробити так, щоб наслідки сварки батьків при дитині були мінімальними?

Якщо дитина стала свідком сварки, потрібно зробити так, щоб він був присутній під час примирення. Йому важливо показати, що батьки можуть прийти до спільного рішення і, не дивлячись на розбіжності, люблять один одного.

Також після того, як емоції подружжя вляглися, важливо попросити пробачення у дітей за те, що вони побачили. Якщо сварка все-таки була на підвищених тонах, необхідно підкреслити, що така поведінка неприпустима і цього більше не повториться.

В такому випадку, батькам обов’язково потрібно дотриматися своєї обіцянки.

Розмовляйте з дітьми про те, що негативні емоції , такі як смуток, злість і роздратування, так само, як і позитивні, мають право на існування. Можна розповісти про те, що бувають напружені дні, і важливо в такі моменти підтримати близьку людину.

Найкраще показати це на власному прикладі, проявивши турботу про чоловіка, який прийшов додому після важкого трудового дня. Дитині важливо зрозуміти, що навіть близькі люди іноді сваряться, а для кращого розуміння провести паралель на його життя.

Наприклад, днями син посварився зі своїм другом в дитячому саду, а сьогодні діти вже помирилися, конфлікт вичерпаний, вони як і раніше друзі. Детальніше, як пережити кризу в близьких відносинах , читайте тут.

Щоб діти не відчували свою провину через те, що сталося, постарайтеся пояснити їм причину конфлікту простою мовою, не вдаючись у подробиці. Також важливо підкреслити, що дитина не винен у трагедії.

Дізнайтеся, як навчитися контролювати свої емоції.

“Холодна війна”

Багато батьків, щоб не травмувати малюка, вважають за краще замовчувати виникають непорозуміння. Така «холодні війна» проявляється в ігноруванні один одного. Проте шкода психічному здоров’ю дітей завдає не саме конфлікт, а невміння дорослих правильно вибудувати діалог. Замовчування проблеми також вкрай негативно позначається на психіці дитини.

Діти емоційно дуже прив’язані до своїх батьків, тому добре відчувають напруження, що виникло між ними, навіть якщо подружжя роблять вигляд, що «все в порядку».

Чоловік і дружина, використовуючи тактику «холодної війни», позбавляють дітей можливості спостерігати нормальний розвиток відносин в сім’ї та вчитися конструктивного діалогу для подолання труднощів, що виникли.

Багато дітей з-за незнання передумов «холодного» спілкування між батьками, починають шукати причину такої поведінки в собі, таким чином, відчуваючи почуття провини за те, що відбувається.

Також дитина позбавляється почуття безпеки, спостерігаючи за тим, що відбувається «щось недобре», а батьки не можуть вирішити цю проблему.

Через батьківських недомовок діти відчувають себе «зайвими», так як мама і тато усувають малюка, прикидаючись, що нічого не відбувається і не в змозі пояснити, яка причина такої поведінки.

Все це робить дитину агресивним і нервовим. У подальшому житті діти з сімей, в яких було прийнято замовчувати проблеми, зазнають труднощів у вираженні своїх емоцій, так як батьки показували своїм прикладом, що приховувати свої почуття – це норма поведінки.

Сварки між батьками і дітьми

Розбіжності між батьками і дітьми виникають в будь-якій сім’ї, особливо в підлітковому періоді.

Найчастіше батьки при розбіжності, що виникли займають авторитарну позицію, змушуючи малюка у всьому їх слухатися і нав’язуючи йому свою точку зору. Така модель поведінки підірве довірчі відносини в родині, а дитина згодом так і не навчиться чути опонента, вести переговори і шукати компромісне рішення проблеми.

Деякі батьки, навпаки, виявляють надмірну турботу про дітей, у всьому поступаючись їм, щоб уникнути сварки. Така дитина звикає до того, що «весь світ крутиться навколо нього», що в підсумку призводить до проблем у вирішенні конфліктних ситуацій в дорослому житті.

Спільне рішення спірних ситуацій шляхом діалогу допоможе вирішити виникле непорозуміння.

Шанобливе і спокійне спілкування, можливість сторін висловити свою думку не тільки призведе батьків і дітей до компромісного рішення, але і зміцнить їх відносини, зроблять їх більш теплими і довірчими. Також дитина навчиться правильній поведінці для виходу з конфліктних ситуацій з близькими людьми.

Сварки батьків при дитині обов’язково відбуваються в будь-якій сім’ї. Якщо конфліктні ситуації вирішуються на підвищених тонах, з образами або втягуванням малюка в конфлікт, безумовно, вони негативно позначаться на їх психічне здоров’я.

Спокійний тон, шанобливе ставлення членів сім’ї один до одного і конструктивний діалог не тільки допоможуть вирішити спірну ситуацію, але і навчать дітей правильно і ефективно вирішувати проблеми з однолітками і в його майбутній сім’ї. Не потрібно намагатися бути ідеальними батьками. Важливо залишатися емоційно доступними для своїх дітей.

Сприймайте розбіжності як привід поговорити з дитиною про сімейні стосунки і можливість показати варіанти вирішення конфліктних ситуацій. В такому випадку вплив сварок батьків на дитину буде мінімальним.

Джерело: http://kreativlife.ru/ssora-roditelej-pri-rebenke/

9 помилок батьків, які можуть серйозно зіпсувати майбутнє їхніх дітей

 • 14 СМС від людей, чия головна місія в житті – підколювати оточуючих
 • 18 доказів того, що чоловіки – королі незручних ситуацій
 • Як називають один одного королівські особи, коли їх не стримує етикет
 • 18 осіб, чиї саркастичні коментарі завжди б’ють точно в ціль
 • 10+ стереотипів про красивих жінок, які сильно ускладнюють їм життя
 • 20 чоловіків поділилися особистими історіями про те, як вони вирішили одружитися
 • 18 пар зірок, у яких самобутнє почуття стилю стало сімейною традицією
 • Я працюю вихователем в дитячому саду і готова розповісти 13 речей, якими не поспішають ділитися мої колеги
 • 13 секретів стилю Грейс Келлі, які можуть стати в нагоді сучасним модницям
 • 11 осіб, які зробили свою шкіру ідеальною, не витративши на це ціле багатство
 • 5 токсичних фраз, які не повинна чути жодна дівчинка. Але батьки все одно їх вимовляють
 • 15 дивацтв, які чекають наречених різних країн світу
 • Подивіться, як виглядають в одному і тому ж віці російські і голлівудські зірки
 • 20+ доказів того, що для справжньої дружби не існує перешкод
 • 20+ людина, які поділилися зі світом шматочком свого щастя
 • Як склалася доля зірок одного хіта, під чиї пісні ми рвали танцпол

Джерело: https://www.adme.ru/svoboda-psihologiya/9-oshibok-v-vospitanii-kotorye-isportyat-harakter-dazhe-samomu-milomu-rebenku-1986715/

5 правил поведінки для батьків під час дитячих сварок

Процес дитячої соціалізації не проходить гладко. Діти поступово вчаться взаємодіяти між собою. Нерідко результатом взаємодії стають дитячі конфлікти. У таких випадках від дорослих залежить, як швидко і наскільки комфортно для учасників вирішиться ситуація. Є кілька правил поведінки для дорослих під час дитячих конфліктів.

1. Не поспішайте втручатися

Під час дитячих сварок потрібно тримати ситуацію під контролем, але це не означає пряме втручання. У дітей повинна бути можливість спробувати самим вирішити питання. Особистий досвід – кращий учитель.

Обов’язкове втручання дорослого має бути якщо:

 • конфліктуючі сторони переходять від слів до бійки;
 • одна зі сторін значно молодше і слабкіше;
 • в конфліктах між одними і тими ж учасниками одна зі сторін завжди поступається другий.

В інших випадках слід зайняти вичікувальну позицію. Можливо, діти самі будуть здатні домовитися.

2. Дотримуйтесь нейтралітет

Дорослий, втручається в суперечку, повинен бути об’єктивним. По крайней мере, так повинні відчувати обидві сторони, поки їм не вдасться домовитися. Займати чиюсь сторону спочатку, навіть якщо очевидна правота, не слід.

У цьому випадку друга сторона буде розцінювати втручання дорослого як несправедливе і упереджене. Раптове рішення на чиюсь користь без з’ясування обставин підірве авторитет дорослого. Проблеми і сварки дитячі, але самі діти сприймають їх на повному серйозі. Тому слід бути максимально витриманим.

Дати можливість висловитися обом сторонам. І тільки після цього, роз’яснюючи ситуацію, приймати рішення.

3. Дорослий – друг, а не суддя

Рекомендації з попереднього правила по опису чимось схожі з судовим розглядом. На ділі, дорослий, втручається в конфлікт повинен стати другом, який допоможе вирішити спірну ситуацію.

Виступати суддею, чиє рішення беззастережно і не обговорюється, не найкраща ідея. Упор потрібно робити не на “хто винен?”, А на “що робити?”. Тобто, в пріоритеті знайти вихід з конфлікту, а не пошук призвідника або винного.

Необхідно привчати дітей до думки, що за сварку відповідальність несуть обидві сторони.

4. Обговорюємо дії, а не особистість

Крім відповідальності за сварку, важливо під час обговорення ситуації робити акценти на діях. Що конкретно послужило причиною сварки? Чому це призвело до сварки? Які незручності доставили ті чи інші дії або слова учасників конфлікту? При цьому не можна, щоб доводи зводилися до особистих образ, обговорення зовнішності або навичок.

“Я йому 3 рази сказав, що у мене тут замок з піску, а він сліпий як кріт, настав на башточку”, – такі слова на частини особистих образ потрібно припиняти. Переходити на особистість не дозволено ні для дітей, ні для дорослих.

5. Любимо однаково всіх

Найчастіше свідками дитячих сварок стають ті батьки, у кого власних дітей двоє або більше. Для них важливіше за все навчитися вирішувати дитячі конфлікти для спокійної обстановки в будинку. Одне з головних правил для багатодітних батьків – любити всіх дітей однаково. Наприклад, батьки часто звинувачують старших дітей в трапилася сварці.

Просять їх поступитися молодшим. Чекають більш відповідального підходу, хоча різниця може складати всього 1 рік. Звідси і з’являється думка, що молодших дітей батьки люблять більше. Старші ревнують, заздрять і ненавидять молодших братів і сестер. Подібні проблеми можуть виливатися і в дорослому житті.

Обов’язок батьків проявляти любов однаково, незалежно від віку чи статі.

Кращий спосіб припинити сварку – перевести її в жарт. Зрозумілу і смішну для обох сторін.

Іноді буває складно зберігати об’єктивність. Особливо під час сварок з випадковими сторонніми дітьми. Навіть в таких ситуаціях варто спочатку розібратися, щоб не давати дитині помилкове відчуття безкарності за будь-які дії.

Всі діти стають учасниками сварок. Батьки повинні показати правильну модель поведінки виходу з конфлікту. І на особистому прикладі, в тому числі.

Джерело: https://loveandbaby.ru/5-pravil-povedeniya-dlya-roditelej-vo-vremya-detskih-ssor/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *