Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Зміст приховати

Напевно кожна представниця слабкої статі, виходячи заміж, мріє про міцний, щасливому шлюбі, який буде наповнений взаєморозумінням і любов’ю. І при цьому вже точно жодна жінка навіть не підозрює про те, що з часом її чоловік може перетворитися в нервового, вічно кричущого деспота. Що ж робити тим, чий чоловік постійно принижує і ображає? Поради психолога допоможуть розібратися в цій непростій ситуації і знайти правильне рішення.

Ймовірні причини проблеми

Ви – вірна і любляча дружина, уважна господиня, турботлива мати. До вас шанобливо ставляться колеги, ви завжди стежте за собою і не даєте приводів для ревнощів. Чоловік вічно всім незадоволений.

Усілякі дрібниці здатні спровокувати напад агресії, який моментально переростає в цілий потік лайок і образ. Ні просьби, ні сльози, ні відповідні висловлювання – нічого не приносить результату, ситуація лише погіршується.

Що ж робити, якщо чоловік постійно принижує і ображає? Поради психолога допоможуть вам знайти причину і розібратися в своїх напружених стосунках з коханою людиною.

 1. Таку модель взаємин він виніс зі своєї родини. Хлопчик, вихований в будинку, в якому немає взаєморозуміння, а батько весь час грубіянить матері, цілком ймовірно перенесе цей досвід на власну сім’ю. Навіть на підсвідомому рівні він навіть не уявляє, що в будинку може панувати абсолютно інша обстановка.
 2. Ревнощі і комплекси. Чоловіки зі зниженою самооцінкою можуть саме шляхом психологічного насильства самоствердитися. На думку психологів, морально пригнічуючи жінку, у власній свідомості він стає краще. Такі чоловіки можуть різко висловлюватися і іншим людям. Ситуація загострюється в кілька разів, якщо дружина успішна на роботі. Саме для того, щоб придушити її самооцінку, зрівнявши зі своєю, садист використовує всілякі образи.
 3. Проблеми, які не стосуються жінки. Чому чоловік постійно ображає? Чоловік, який всіма силами прагне не звалювати свої проблеми на оточуючих людей, в результаті може несвідомо вихлюпувати свій негатив на другу половинку. Подібне може відбуватися ще й тому, що чоловік спочатку передбачає, ніби замість підтримки дружина буде засуджувати його.
 4. Відсутність теплих почуттів. Психологічне насильство з боку чоловіка може пояснюватися дуже просто: розлюбив. Причини цього можуть бути самі різні, але в результаті все зводиться до одного: для нього життя з нелюбою жінкою перетворюється на справжнє пекло. Здавалося б, вихід з такої ситуації один: просто сісти і поговорити з дружиною, прямо сказавши їй про свої почуття. Але деякі чоловіки просто не здатні на такий вчинок.
 5. Постійне порівняння. Психологічний садизм нерідко зустрічається в сім’ях, де чоловік – «мамин синочок», який постійно шукає, чим же його мама краще дружини. Не менш поширений варіант – виникнення жінки на боці, а також наявність колишньої дружини. В такому випадку чоловік ображає дружину, оскільки вважає, що вона не відповідає його ідеалу. Головна порада психолога в такому випадку полягає в тому, щоб не приймати почуті слова на свій рахунок, адже це лише його суб’єктивна оцінка.
 6. Наявність провокацій. Так, милі жінки, ви теж – не завжди ангели. Може бути, замість того, щоб провести час з чоловіком, ви занадто довго розмовляєте з подругами або дивіться мелодрами. Або у вас надто часто болить голова. Крім того, напад агресії може бути викликаний вашими негативними відгуками про його родичів, одязі або роботі. Чоловіки з мінімальними навичками комунікації нерідко вихлюпують все накипіло саме у вигляді криків і образ. Так що проаналізуйте власну поведінку.Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Інші причини постійних криків і принижень

 1. Відсутність сексуального та емоційного задоволення. Можливо, ваш чоловік позбавлений вашої підтримки, не відчуває ваших почуттів і просто не розуміє, як саме ви до нього ставитеся. Будь-який чоловік потребує чуттєвої жінки, заради якої він буде згортати гори. А багатьом дружинам властиво витрачати свій потенціал на вирішення проблем своєї рідні, подруг, дітей.Саме через це в багатьох парах нерідко з’являються всілякі проблеми. Адже поступово чоловік починає від вас віддалятися і вихлюпувати свій гнів, а також образу в скандалах.
 2. Соціальна нереалізованість чоловіки. Дуже часто для представників сильної статі вкрай важливо відбутися як фахівець, домогтися висот і визнання.Тільки в такому випадку він буде впевнений в собі і завтрашньому дні. Якщо ж він вибрав не ту роботу і не реалізувався, з часом весь потік його незадоволеності виллється на його обраницю.
 3. Стрес від сучасного ритму життя. Далеко не всі чоловіки в силах протистояти труднощам нинішнього життя.Якщо на роботі аврал, а начальник рве і метає, можна додати сюди ж затримаю зарплати і простоювання в пробках, то не виключено, що ввечері вас чекає безліч нарікань. В такому випадку дуже важливо розуміти особливості свого чоловіка. Постарайтеся обмежити його від додаткових стресів.

  Можливо, він звик, що його сорочка завжди випрасувані і чекає його на вішалці, а борщ, на його думку, завжди повинен бути зі сметаною. Спробуйте зробити так, щоб вдома вашому чоловікові було максимально комфортно.

Чоловік постійно принижує і ображає – що робити

Ні для кого не секрет, що в кожне сім’ї трапляються всякі сварки і суперечки. І це нормально, адже кожна людина має власний характер і певним настроєм. Але якщо немає видимих ​​причин, чому чоловік постійно принижує і ображає, поради психолога допоможуть вам розібратися і зрозуміти, що робити в ситуації, що склалася.

Насамперед подумайте над тим, за яких саме обставин у чоловіка трапляється напад агресії:

 • він просто п’яний або перебуває під впливом якихось психостимуляторів;
 • він абсолютно тверезий;
 • подібне трапляється виключно наодинці з вами;
 • він може образити вас при дитині або сторонніх людях.Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Як правильно поводитися в подібній ситуації можна зрозуміти, якщо вникнути в психологію відносин.

 1. Напевно складно зрозуміти в умовах постійних конфліктів і невдоволення, чи любите ви свого чоловіка, але в першу чергу вам варто розібратися, чи є заради чого намагатися зберігати сім’ю. А може бути, постійний негатив просто перекреслив все хороше, що було раніше.
 2. Як ви зазвичай реагуєте на агресію, відповідаєте тим же або, навпаки, замикається в собі.
 3. Наскільки часто трапляється подібна лайка і що її провокує.
 4. В якому стані при цьому знаходиться чоловік: тверезий або ж п’яний.
 5. Чи є у нього якісь серйозні комплекси.Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Приниження від п’яного чоловіка

Що робити, якщо чоловік постійно ображає вас в п’яному стані? В першу чергу постарайтеся абстрагуватися і розібратися в ситуації. Пам’ятайте, що алкоголізм найчастіше вражає тих людей, які переносять сильні і регулярні стреси. Тому, якщо ваша кохана людина зловживає спиртними напоями, можливо, йому не вистачає вашої підтримки і внутрішнього спокою.

Саме прагнення сховатися від дійсності, реального світу тягне за собою деградацію особистості. У такі моменти людина просто не розуміє, що відбувається в його родині і на чиєму боці справедливість.

Якщо ваш чоловік страждає від такої залежності, насамперед спробуйте допомогти йому в боротьбі з згубною пристрастю і надати необхідну моральну підтримку.

Якщо ж він навідріз відмовляється від будь-якої допомоги, у вас залишається лише два варіанти: змінити власне ставлення до чоловіка і змиритися з ситуацією або ж розірвати болючі відносини і піти від садиста.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Наслідки для дитини

Можливо, ви будете здивовані, але найбільш значимий удар від образ і принижень чоловіка отримують ваші діти. Адже дійсно тільки здається, що дитина ніяк не причетний до конфлікту.

Насправді ж мати для дітей є завжди і у всьому захисником, і коли її ображають, дитина втрачає таке необхідне відчуття захищеності.

В результаті він піддається сильному стресу, який поступово може проявлятися в тязі до садизму, розкраданню, різноманітним фобій і іншим психологічним відхиленням.

Якщо мова йде про приниження і образи чоловіка при дитині, то все психологи одностайно сходяться на думці, що вихід із ситуації один: зупинити все, що відбувається. І варіантів тут безліч: починаючи всілякими психологічними семінарами і закінчуючи повним розривом відносин. У кожної індивідуальної ситуації може бути свій вихід.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Якщо чоловік постійно ображає і принижує: поради психолога

Якщо ви прийшли до висновку, що агресію чоловіка провокує зовсім не ваша неправильна поведінка, а бажання повернути колишні почуття все ще залишилося, прислухайтеся до рекомендацій фахівців.

 1. У потрібний момент важливо сказати: «Стоп, я не стану продовжувати лайка з криками”. Не варто продовжувати скандал, поки розмова не стане нормальним.
 2. Не потрібно уподібнюватися кричущого чоловікові. Якщо у відповідь на свої звинувачення чоловік почує протилежне, наприклад, який він хороший, і ви здивовані тим, що настільки сильна людина може взагалі проявляти слабкість і підвищувати голос на беззахисну жінку, то його агресія зникне.
 3. Припиніть провокувати чоловіка. Якщо якісь ваші дії або деталі зовнішності вашому чоловікові не подобаються, спробуйте їх виправити. Правда, якщо тільки така корекція не буде для вас жертвою і не принесе вам шкоди.
 4. Постарайтеся проявити тактовність. Якщо ваш чоловік заздрить вашій успішності, намагайтеся подавати це так, нібито ви всього добилися лише завдяки його підтримці.
 5. Утримайтеся від критики його смаків, близьких людей, друзів, роботи і ні в якому разі не акцентуйте увагу на його помилках.

Крім усього іншого, звертайте увагу чоловіка на те, що його крики заподіюють вам біль. Якщо його дратує ваша поведінка або зовнішній вигляд, скажіть, що не хотіли привести до виникнення скандалу.

Чого варто остерігатися

Ні в якому разі не допускайте:

 • щоб скандали розвивалися в присутності дитини;
 • замикання в собі, доведення ситуації до такого стану, при якому ви просто не зможете діяти;
 • примирення з таким життям, якщо хамство чоловіка – це його постійне амплуа.

План дій

Отже, ви проаналізували події, що відбуваються, виправили всі помилки зі свого боку, будучи терплячою люблячою дружиною. Якщо ж нічого з початого вами не допомогло, скористайтеся кількома порадами психолога.

 1. Підіть з будинку. Навіть якщо ви не плануєте розривати відносини, ваш відхід може миттєво протверезити чоловіка. Хоча б на тиждень пощезайте з його життя: перестаньте реагувати на дзвінки і не шукайте зустрічі. А повернувшись додому, дайте чоловікові зрозуміти, що спокійне життя без його криків вас влаштовує набагато більше.
 2. Спробуйте проігнорувати черговий напад його агресії. Вийдіть з будинку або закрийтеся в іншій кімнаті і почекайте, поки він заспокоїться. Потім спробуйте нормально поговорити.
 3. Спробуйте почати діалог з усіма важливими вас питаннями в якомусь людному місці. Зазвичай домашні садисти на публіці поводяться спокійно.

А ось кілька порад психологів для тих, кого чоловік ображає не надто часто або ж ситуація стала загострюватися тільки останнім часом:

 • насамперед приведіть в порядок себе і свої думки, не кожен чоловік зможе ображати красиву, доглянуту жінку;
 • прогуляйтеся з чоловіком по місцях, пов’язаних з ностальгічними спільними спогадами, наприклад, туди, де проходили ваші перші побачення – такий метод дозволяє повернути почуття сім’ям, які поглинув побут;
 • перегляньте весільні знімки і відео, згадайте, як добре вам було разом.Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

А ось чого робити точно не варто, так це бігти до подруг і скаржитися на тирана. Якщо ви відчуваєте, що вам погано і просто не можете більше переживати все те, що відбувається самостійно, скористайтеся безкоштовною психологічною допомогою.

побудова діалогу

Як поговорити з чоловіком про відносини? Для цього досить задати кілька простих запитань.

 1. Про дітей. Запитайте, чи розуміє він, що в майбутньому ваша дитина може перенести його модель поведінки на себе. Чи хоче він, щоб його син точно так же ображав і кривдив свою дружину або дочку терпіла всілякі приниження, будучи дорослою. Чи розуміє він, що його діти, швидше за все, не тільки бояться його, а й ненавидять. Чи відомо йому, що якщо чоловік ображає дружину у присутності дитини, то він знаходиться в стані постійного стресу.
 2. Про ваших відносинах. Поговоріть з ним на тему того, що саме потрібно зробити, щоб повернути в родину колишнє спокій і любов. Запитайте, чи отримує він задоволення від такого життя і своїх вчинків. Чи є він бездоганним, щоб вимагати того ж від вас. І врешті-решт, чи любить він вас.
 3. Про нього. Дізнайтеся, чому ваш чоловік вибрав саме такий метод самоствердження. Чи зможе він змінитися з вашою підтримкою і допомогою. Чи може йому допомогти хтось із оточуючих людей.

За допомогою такого діалогу ви можете спробувати достукатися до свідомості свого чоловіка і змусити його переглянути ваші відносини. Під час розмови ви повинні зберігати спокій і впевненість.

Інші шляхи вирішення

Нерідко трапляється так, що ніякі аргументи не здатні змусити закомплексованого чоловіка відмовитися від властивої йому манери поведінки. Адже в той момент, коли чоловік ображає і б’є дружину, він відчуває прилив сил і впевненості за рахунок іншої людини і його почуттів.

Саме тому, на жаль, далеко не завжди виходить вирішити проблему психологічного самостійно. В такому випадку дуже важливо вчасно звернутися до відповідних фахівців. Безкоштовна психологічна допомога необхідна парам, якщо:

 • чоловік страждає від різного роду залежності, яка сприяє появі агресії;
 • моральний садизм супроводжується і побоями;
 • у чоловіка є порушення психіки, яке призвело до виникнення проблеми;
 • подружжя хоче самостійно розібратися в ситуації, але не можуть.

Коли не варто нічого робити

У яких випадках не потрібно намагатися врятувати відносини:

 • чоловік відкрито заявляє про відсутність почуттів, причини можуть бути різними, аж до появи іншої жінки, зберегти сім’ю в такому випадку навряд чи вийде, а жертвувати дітьми і собою просто безглуздо;
 • не тільки у вас, але і у дітей з’явилися психологічні проблеми;
 • ви відчуваєте до чоловіка неприязнь, любові більше немає.Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

І пам’ятайте головне: якщо ви відчуваєте страх перед своїм чоловіком, надмірну пригніченість, відчуття безвиході і боязнь за свою дитину, ви завжди можете звернутися за кваліфікованою допомогою, зателефонувавши на кризову лінію довіри для жінок. Повірте, будь-яку проблему можна вирішити, головне – не впадати у відчай.

Джерело: https://labuda.blog/200034

Чому чоловік ображає і принижує дружину. Психологія

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Сімейні стосунки багатогранні, нерозумно вірити, що з отриманням свідоцтва про шлюб вас чекає безмежне щастя і позитивні емоції. Після медового місяця починається реальне життя з проблемами, з’ясуванням відносин, розбіжностями в тому чи іншому питанні і іншими негараздами, з якими справляються тільки люблячі і розуміють люди.

На жаль, багато чоловіків в з’ясуванні відносин не вибирають вирази. Сварки стають дедалі жорсткішими, слова образливіше. Чому чоловік ображає і принижує дружину, психологія ? Що ж спробуємо розібратися в хитросплетіннях людських доль.

Причини приниження і образи з боку чоловіка

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Психологи вважають, що чоловіки починають ображати своїх дружин через побутових проблем. Коли доводиться щодня вирішувати безліч питань, накопичується роздратування, яке вихлюпується на найближчих людей.

Оскільки деякі люди не вміють висловлювати своє невдоволення в культурній формі, в хід йдуть образи, образливі слова, іноді застосовується сила. У вирішенні щоденних проблем, любов і ніжність відходять на другий план. Чоловік забуває, що саме ця жінка колись викликала у нього бурю позитивних емоцій, з нею він хотів провести все життя.

Безпричинні образи і приниження можуть виходити від людини, яка хоче припинити відносини, але не бажає брати на себе відповідальність за прийняте рішення. Деякі чоловіки спеціально провокують своїх дружин на розрив відносин, всіляко принижуючи і зачіпаючи їх гордість.

Подивіться на себе

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Нерідко дружини самі винні в подібному до них ставлення. Роль жертви, яку вони собі вибрали, нічого, крім жалю не викликає. Чоловіки, таким чином, виявляють жінкам презирство, а ті, покірно зносять все удари долі.

Частенько чоловіки вдаються до образ, коли дружина не стежить і не доглядає за собою. Колись ефектна дівчина раптом перетворюється в домогосподарку, яка загрузла в домашніх справах і проблемах.

Обов’язковим атрибутом такої жінки вважається вічно незадоволене обличчя. Чоловіки за допомогою образливих слів намагаються напоумити своїх дружин, які ще більше замикаються в собі, втрачаючи останні краплі гордості.

Ще однією причиною агресивної поведінки чоловіка вважається тотальний контроль з боку дружини. Навіть самий спокійний чоловік вийде з себе, якщо контролювати кожен його крок, перевіряти телефон, стежити і всіляко зазіхати на його особисту свободу.

Джерело: https://www.comfystyle.club/pochemu-muzh-oskorblyaet-i-unizhaet-zhenu-psixologiya/

Чоловік постійно ображає і принижує дружину – що робити? Поради психолога

Як здорово, коли в родині панує гармонія і взаєморозуміння, а головне – повагу між подружжям. Як важливо, щоб ті відносини, що були до розпису в РАГСі, збереглися на багато років.

Закоханий юнак подає руку, коли його дівчина виходить з салону автомобіля, біжить назустріч, щоб допомогти донести важкий пакет з магазину, відповідає на дзвінок не тільки вдень, але і вночі, ласкаво називає «своєю дівчинкою», «сонечком», «радістю» …

Але, на жаль, ніщо не вічне під місяцем, і в багатьох парах після тривалих років життя в шлюбі трапляється те, про що ночами схлипують в подушку «зайчика» і «кішечки».

Чоловік починає ображати дружину, принижувати, втрачає інтерес і взагалі стає іншою людиною, страшним людиною.

Так що ж це? Криза? Втрата поваги або втрата чоловіка? У цій статті будемо детально розбирати ситуацію, що склалася.

Чому чоловік ображає і принижує дружину: можливі причини

Отже, на зміну ласкавим «лапочка» і «рибонька» приходять холодні, такі незнайомі і неприємні слова, які навіть і вголос вимовляти не хочеться. Чому так трапляється? Причин може бути багато і головне – докопатися до істини, тоді є шанс щось виправити і зберегти сім’ю.

На жаль, постійні приниження і образи на адресу дружини можуть летіти в зв’язку з тим, що з’явилася інша жінка, з якою підсвідомо чоловік порівнює свою половинку.

Усвідомлюючи, так скажемо, неідеальність своєї дружини і, бажаючи від неї піти до нової обраниці, чоловік може себе вкрай неадекватно вести, пред’являти претензії, невтішно відгукуватися абсолютно про все: зовнішність, прибирання в квартирі, приготування їжі і так далі.

Для чого чоловік це робить? Швидше за все, для себе він вирішив, що піде з сім’ї до красуні-розлучниці, але не може вирішити цю проблему цивілізованим шляхом – шляхом переговорів і полюбовного розставання, тоді робиться спроба відштовхнути від себе дружину.

Все зводиться до того, що втомлена і морально виснажена жінка перша подасть на розлучення і таким чином розв’яже руки свого чоловіка.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Але не обов’язково інша жінка може стати причиною зміни ставлення чоловіка до своєї жінці.

На просторах інтернету можна зустріти безліч гумористичних статусів про життя після шлюбу, один з яких звучить наступним чином: «Дівчата заміж виходять худенькими, щоб легше в будинок проникнути, а з роками товстіють, щоб виштовхати важко було». І смішно, і сумно.

Дійсно, існують жінки, які після отримання заповітного штампу в паспорті забувають про себе. І добре, якщо це тимчасово, припустимо, після народження дитини, коли у молодої мами просто немає сил стежити за балансом жирів і білків, немає коштів на свіжий манікюр і немає бажання робити епіляцію в зоні бікіні.

А якщо це банальна лінь? Чи не кожен чоловік готовий терпіти змарнілу, в корені змінилася не в кращу сторону, дружину, хоч він щось схоже на «і в хвороби, і старості …» там бурмотів в РАГСі. І кожному чоловікові хочеться повертатися додому з роботи в чисту квартиру і знаходити на плиті мінімум три страви, що в наш сучасний час велика рідкість.

Ще одна важлива причина – криза у відносинах. Давно сформувався стереотип, ніби «любов живе три роки».

А що ж після? Чоловікові не вистачає уваги своєї дружини, він себе почуває втраченим, як той мамонтеня з мультфільму і щоб хоч якось привернути увагу дружини, починає вести себе неправильно.

Так часто надходять проблемні підлітки, яким не вистачає батьків. Вони готові підірвати школу, аби батьки побачили їх. Але домагаються тільки зворотного результату.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Є, звичайно, типаж чоловіків, які принижуючи і ображаючи жінку, матір своїх дітей, просто намагаються скинути стрес, накопичений за день. Втомлений чоловік повертається додому і його починає все дратувати.

Це просто слабка людина, він не може впоратися зі своїми емоціями. І найпростіше – викинути весь негатив на того, хто ближче.

Не дарма ж кажуть, що чужій людині ти не станеш гидоти говорити, адже і заробити можна, а родичі нібито тільки для цього і створені.

Багато чоловіків, на жаль, створюючи сім’ю і втрачаючи допомоги батьків, реально усвідомлюють, що не витягують на собі весь тягар відповідальності за жінку, дітей … кота. Їм не вистачає самоповаги, амбіції зростають, а можливості реалізації немає.

Хочеться нові туфлі купити, як були в університетські роки, але дитині потрібен теплий комбінезон, хочеться машину, але не схвалюють кредит, хочеться в Туреччину з друзями, а тут ця сім’я, до якої чоловік виявився не готовий. І тоді не відбувся глава сім’ї впадає в депресію, перестає діяти.

Спочатку звинувачує себе в тому, що нічого не може зробити, а потім знаходить крайнього у своїй дружині. І ось тоді, на адресу невинною в чоловічій неспроможності жінки, летять грубі слова і вирази.

А ще буває так, що починали обидва з нуля, випустилися з одного ВУЗу, але кар’єра подружжя пішла на зліт набагато швидше, ніж у чоловіка. Постраждало чоловіче его. І саме це стало причиною постійних принижень образ. Іншими словами, приниження в спробах самоствердження. Це не так часто трапляється, але все ж має місце бути.

Чого краще не робити, зіткнувшись з приниженнями і образами з боку чоловіка

Найголовніше – не відповідати на грубість грубістю. Не потрібно підживлювати «внутрішніх демонів» свого чоловіка, це тільки розпалить агресію.

Не потрібно рубати зопалу, збирати речі і йти з дому. Якщо чоловікові це на руку (нова жінка), то є ризик втратити сім’ю. Звичайно, сидіти забитої мишкою не варто, приймаючи все як є, а й тікати від проблеми теж не варіант.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Абсолютно марно намагатися змінити щось радикально: народити або всиновити дитину, піти з роботи, запросити пожити маму або свекруху.

Що робити, якщо чоловік морально принижує дружину?

Для початку все-таки з’ясувати причину такої поведінки і вже виходячи з цього думати про те, що робити далі. Все залежить від ступеня образи і любові до чоловіка.

Зрозуміло, якщо чоловік нищить довгий час і в кінцевому підсумку просить розлучення, варто його відпустити. Не потрібно мучити ні його, ні себе.

Некрасов завжди сумував про «доленька жіноча», адже правда, терпить російська жінка все, прощає, виправдовує. А чи варто? Багато психологів настійно рекомендують не зволікати і розходитися з такою людиною, знайти гідного чоловіка, побудувати нову сім’ю. Це найпростіше – піти.

А чи потрібно? Якщо це триває незначний період часу, жінка бачить, що її чоловікові погано, він страждає і все це виливається в таку поведінку, то можливо, варто просто підставити плече. Жінка – тил, бойова подруга, тиха гавань. Саме жінка може підняти свого чоловіка з дна і дати йому слушну пораду, допомогти, підтримати, заспокоїти.

Хто, якщо не вона? Стільки років вибудовувати відносини, вити своє гніздо, звикати до звичок, вчитися любити, щоб ось так відразу все зникло?

Варто спробувати ласкою, теплом і ніжністю повернути в родину довіру і людське ставлення. Змінити обстановку, вибравши цікавий маршрут для прогулянки, наприклад. Або згадати роки до шлюбу, сходити в улюблену кафешку, спробувати поговорити, повернути в родину романтику.

Можна зайнятися дійсно собою. Жінка, яка любить себе і себе поважає, викликає підсвідомо таке ж відчуття у інших людей. Тим більше, чоловік відзначить впевненість і зміни.

І, звичайно ж, потрібно промовляти все. Всі проблеми, недомовки, образи повинні бути озвучені. Можливо, чоловік уже й не помічає, що називає якось свою жінку неприємно для неї. Може бути «курка» для нього це абсолютно нормально? Замикатися в собі і ковтати сльози від болю не вихід.

Підведемо підсумки. Якщо кохана людина дозволив собі грубість, приниження або образливі вирази на адресу своєї жінки, почати потрібно з першоджерела такої поведінки, визначившись з проблемою, спробувати її обговорити без емоцій, на холодну голову.

І якщо шлюб і ця людина дійсно потрібні дружині, спробувати покрити образи і печалі любов’ю і турботою. Якщо ж немає сенсу в збереженні цих відносин, то тоді тільки можна задуматися про паузу (для можливості кожному зрозуміти себе) або про розрив.

Джерело: http://semejnoeschaste.ru/semeynaya-zhizn/muzh-postoyanno-oskorblyaet-i-unizhaet-zhenu-chto-delat-sovetyi-psihologa.html

Що робити, якщо чоловік постійно ображає і принижує дружину?

Дбайливий, люблячий чоловік – мрія кожної жінки. На жаль, нерідкі випадки, коли чоловік стає домашнім тираном: він постійно кричить, ображає і прилюдно принижує дружину. Розглянемо основні способи боротьби з цією проблемою.

Причини агресивної поведінки чоловіка

Схожа модель стосунків у сім’ї батьків

Якщо чоловік виріс в родині, в якій мама і тато постійно сварилися, з’ясовували стосунки, нецензурно висловлювалися, то з великою ймовірністю він успадкує цю модель поведінки.

Напружена, негативна обстановка будинку з особливою силою позначається на психічному стані дитини, пригнічуючи його. Діти отримують основну порцію знань не з книг, вони намагаються наслідувати своїх батьків.

Тому, можливо, ваш чоловік не бачив іншого поводження з протилежною статтю, він просто не вміє поводитися інакше.

закомплексованість

Низька самооцінка чоловіка ( «Я невдаха», «У мене нічого не виходить», «Я нікому не потрібен») часто призводить до морального тиску в бік дружини – більш цілеспрямованою особистості.

Він намагається всіма силами вселити своїй дружині, що вона не повинна бути успішною, таким чином, намагаючись захистити власну неповноцінність.

Якщо жінка не слухається, продовжує займатися саморозвитком і самоосвітою, хвалитися досягненнями, то чоловік починає проявляти агресію у вигляді образ і принижень різного характеру.

життєві труднощі

За своєю природою чоловіки дуже неговіркі і небагатослівні люди. Вони намагаються тримати всі емоції в собі, причому як позитивні, так і негативні.

Велике скупчення негативної енергії провокує неминучий «викид» агресії в бік ближнього (в нашому випадку їм є дружина).

Можливо, у вашого чоловіка проблеми на роботі, зламалася машина, програла улюблена футбольна команда, захворів хтось із близьких, тому він став нервовим, дратівливим і грубим (зрозуміло, це ніяк не виправдовує хамство). Йому необхідно виговоритися, виплеснути всю злість назовні.

Остигнули почуття

Постійні образи і крики на вашу адресу можуть бути ознакою охололи любовних почуттів. Він більше не любить вас так само пристрасно, трепетно ​​і ніжно, як раніше. Таке цілком може статися з будь-якою подружньою парою.

Череда повсякденних рутинних турбот затягує настільки сильно, що закохані поступово починають забувати про минулі часи, коли їм було добре разом.

Ймовірно, чоловік не задоволений зовнішнім виглядом дружини, її розповнілий фігурою, поведінкою, тому він вихлюпує своє невдоволення в такий агресивній формі.

коханка

Чоловік зустрів іншу, більш красиву, ніжну, ласкаву, доглянуту, самодостатню жінку, але не наважується зізнатися в своїй зраді дружині.

Йому соромно і неприємно перебувати в даній ситуації, тому він намагається перекласти вину на дружину, висловлюючи їй претензії про несмачною їжі, про погане зовнішньому вигляді, про поганий характер.

Постійними криками, лайкою, емоційним тиском він намагається домогтися розлучення, залишившись невинним в даній ситуації.

Провокації з боку дружини

Нерідкі випадки, коли чоловік ображає у відповідь на поведінку дружини. Якщо він постійно чує від своєї другої половинки різні закиди, образливі слова, то зрозуміло, зворотна реакція буде ідентичною.

Також викликати агресію чоловіки можуть будь-які провокаційні дії з боку дружини: зловживання алкогольними напоями, яскрава, помітна, коротка одяг, наприклад, міні-спідниці, лихослів’я на адресу його мами або сім’ї, зарозумілість, ігнорування особистих прохань про допомогу, мала кількість часу, що приділяється дитині, постійна відсутність вдома.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів систематичний тиск з боку чоловіка вкрай руйнівно для психіки жінки і викликає важкі, часто незворотні наслідки, тому психологічне насильство не можна терпіти, потрібно міняти ситуацію відразу, як тільки почалися нападки (в першу чергу навчитися поважати себе і встановити чіткі особисті кордону)

Спроба домогтися бажаного

Якщо чоловік не вміє коректно вести переговори, домовлятися з людьми спокійним, розсудливим голосом, то, можливо, крики і приниження з його боку – це якась спроба домогтися бажаного.

Такою поведінкою чоловік намагається довести, що в родині головний тільки він, його слово буде останнім, адже дружина беззаперечно і мовчки виконує всі забаганки тирана.

Дана проблема бере свій початок з дитинства, коли батьки надмірно балували хлопчика, дозволяючи йому абсолютно все без докладання особливих зусиль до здійснення заповітного бажання.

залежність жінки

Жінка, яка «заглядає в рот» свого чоловіка, мовчки підкоряється, виконуючи будь-які його забаганки, автоматично стає його жертвою і особистої прислугою. Чоловік не відчуває стрижня в такий дружині, він вважає її нікчемною, повністю залежною від нього і його думки. Тому він буде всіляко знущатися над дружиною, адже вона все стерпить і промовчить, так як сильно потребує його.

Тотальний контроль

Поважайте особисту свободу свого партнера.

Якщо жінка постійно відстежує кожен крок чоловіка, читає його листування в соціальних мережах і смс-повідомлення, підслуховує телефонні розмови, намагається дізнатися, де і з ким він був, то вона сама того не розуміючи, викликає у чоловіка почуття люті, злості й обурення. Не намагайтеся все контролювати, чоловік – не дитина, такий тотальний формат відносин йому вкрай незрозумілий і неприємний.

ревнощі

Бувають такі чоловіки, які готові ревнувати власну дружину до будь-якого швидкоплинному погляду перехожого, а потім влаштовувати їй багатогодинні скандали із застосуванням образ і навіть фізичної сили.

Ревнощі – це тонка психологічна проблема, з якою потрібно боротися і намагатися її придушити. Для початку не давайте приводу для її виникнення: чи не фліртуйте з іншими чоловіками, які не одягайтеся зухвало, будьте скромніше.

Станьте зразковою дружиною, дайте відчути чоловікові власну значимість.

Як вести себе з тираном?

Пропонуємо познайомитися з простими, але ефективними порадами психологів.

Покиньте будинок на час

Після чергового скандалу, щоб уникнути серйозних наслідків, зберіть необхідні речі, дітей і мовчки підіть до батьків, подрузі або родичам на кілька днів.

Ваш відхід може протверезити тирана, давши зрозуміти йому, наскільки важливе місце в його житті займає сім’я. Не відповідайте на дзвінки та повідомлення, ігноруйте кривдника хоча б 2-3 дні.

Після повернення додому поговоріть з чоловіком, постарайтеся прийти до спільного знаменника. Якщо він готовий мінятися заради вас, то відносини можна врятувати.

Ігноруйте напад агресії

Ні в якому разі не кричіть і не ображайте чоловіка у відповідь. Намагайтеся зберігати спокій і самовладання, як би огидно і прикро вам не було в даний момент.

Чи не вподібнюйтеся його поведінки, інакше ви будете підживлювати негативну енергію, і скандал буде тривати нескінченно довго.

Краще дочекайтеся, коли напад гніву закінчиться, підійдіть і спокійним, м’яким голосом поговоріть з чоловіком.

Підносите інформацію коректно

Коли чоловіка дратують досягнення дружини, розповідь про них повинен починатися з похвали його успіхів і перемог, а також з подяки в підтримці. Якщо йому не подобаються ваші постійні зустрічі та прогулянки з подругами, то спочатку надайте чоловікові можливість зустрітися з його друзями. Будьте хитріше.

Не виносьте сміття з хати

Не розказуйте друзям, знайомим і родичам про ваших сімейних проблемах. Ви незабаром помиріться з чоловіком, а обговорення ваших взаємин буде ще дуже довго «витати в повітрі». Ці чутки можуть дійти до чоловіка, що безсумнівно, виведе його з себе. Нові сварки вам ні до чого.

Не провокуйте

Якщо чоловікові не подобається щось конкретне з вашої поведінки або зовнішнього вигляду, то постарайтеся це викорінити і надалі не повторювати таких помилок. З легкістю йдіть на компроміс, і тоді він побачить, що ви змінюєтеся і цінуєте його думку.

Приведіть себе в порядок

Стати більш стильною, привабливою, доглянутою, жіночною, кокетливою, граціозною. Заманюючи чоловіка своїми жіночими хитрощами, Ви можете це зробити «залежним» від вашої краси, і тоді він точно не стане лаятися, кричати і скандалити.

Влаштуйте вечір спогадів

Замовте столик в улюбленому ресторані, сходіть в кіно, прогуляйтеся по тих місцях, з якими пов’язані ваші минулі спільні спогади. Після повернення додому перегорніть весільний альбом. Заповніть вечір позитивними, радісними і теплими емоціями. Продемонструйте чоловікові, що ваші відносини можуть бути добрими, легкими, повітряними і пристрасними.

Поговоріть по душах

Постарайтеся поговорити з чоловіком про те, як викорінити джерело агресії, діючи спільно. З’ясуйте, чому виникають такі ситуації, що саме не влаштовує чоловіка. Покажіть чоловікові, що вам не байдужі його почуття і подальші сімейні відносини.

Будьте тактовніше

Станьте ввічливій і привітною. Виражайтеся на адресу мами, родичів і друзів чоловіка делікатно і коректно, не показуючи свого негативного ставлення до них. Не будьте склочною, скандальної жінкою. Спробуйте знайти гармонію і своєрідний баланс між власними бажаннями і поведінкою. Враховуйте інтереси інших, навіть, якщо вам щось не подобається.

Поговоріть про дітей

Поясніть чоловікові, що діти бачать його некоректне ставлення до вас, вони будуть вважати таку поведінку нормою або ж, навпаки, почнуть боятися і ненавидіти батька, намагаючись всіляко відгородити маму від його агресії.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів коли дружина перестає бути жертвою і нормалізує самооцінку, змінює своє життя і поведінку, деструктивні відносини розвалюються самі собою, так як чоловік-енергетичний вампір не може отримувати бажане (щоб швидко налагодити ситуацію терміново зверніться до психолога)

Як бути, якщо чоловік б’є?

Найстрашніше, що може статися в сімейних взаєминах – це рукоприкладство. Розглянемо головні правила поведінки жінки в такій ситуації.

 • Після першого випадку застосування фізичної сили на вашу адресу продемонструйте чоловікові, що таке ставлення не припустимо, ви не станете це терпіти.
 • Чи не вважаєте виправдання даного вчинку (наприклад, він втомився, був не в дусі). З легкістю простивши його, ви Розв’яжіть йому руки ще сильніше, він «сяде на шию» і побиття стануть систематичними.
 • Пригрозіть скаргою до правоохоронних органів або підіть на кілька днів до батьків, демонстративно зібравши речі. Він повинен усвідомити всю гіркоту скоєного.
 • Ні проявляйте агресію у відповідь. Намагайтеся уникати ударів, заспокоюючи тирана розмовами.

Коли потрібна допомога фахівця?

Розберемо ситуації, в яких допомога досвідченого психолога або психіатра вкрай необхідна.

 • Якщо чоловік вживає різні психотропні речовини, наркотики, алкогольні напої. Вилікувати таку залежність розмовами і переконаннями не вийде. В даному випадку потрібно нарколог і психотерапевт.
 • Коли моральне насильство чергується з фізичним. Психолог допоможе розібратися у вашій проблемі і спробує знайти її коріння. Якщо допомога фахівця буде безглуздою, то краще обірвати стосунки з тираном.
 • Серйозні психічні розлади і захворювання. У такому випадку потрібно госпіталізація і проходження курсу лікування у відповідній установі.
 • Пара хоче вирішити проблему, але самостійно впоратися з нею не виходить.

Ми розглянули найефективніші поради на тему: «Що робити, якщо чоловік постійно ображає і принижує?» Запам’ятайте, що ви гідні тільки найкращого. Не йдіть на поводу у тирана, якщо всі перераховані вище способи і прийоми не допомагають, якщо у вашій ситуації безсилий навіть лікар-психолог, то не роздумуючи розлучайтеся і розходьтеся з чоловіком. Адже ні до чого хорошого такі відносини не приведуть.

Джерело: https://mixfacts.ru/articles/chto-delat-esli-muzh-postoyanno-oskorblyaet-i-unizhaet-suprugu

Якщо чоловік ображає і принижує – Психологія життя

Звичайно ви можете почати ображати чоловіка у відповідь. Але це найдеструктивніше вихід із ситуації, який її тільки лише посилить. Причому взаємні образи – це всього лише відхід від вирішення проблеми.

Якщо чоловік почав вас постійно ображати і принижувати, ви можете проявити байдужість.
Але таке вирішення проблеми підходить вам, якщо образливі слова чоловіка вам дійсно приносять задоволення.

Однак якщо ви будете продовжувати ігнорувати приниження чоловіка, то таким чином з часом прийміть ці образи за норму спілкування у вашій родині.

Такий варіант вашої поведінки тільки відстрочить рішення проблеми принижень.

На наш погляд, саме конструктивне і ефективне, що ви можете зробити, якщо вас чоловік ображає – почати діяти. Як навчитися любити і поважати себе?

Можливі причини образ чоловіка

Для початку вам необхідно подумати над можливими причинами зміни в поведінці вашого чоловіка. При цьому не слід звинувачувати в подібному зверненні одного чоловіка. Напевно в якийсь момент ви самі допустили образливий тон звернення до вас з боку чоловіка.

Дуже поширеною причиною образ чоловіка може стати приклад відносин його батьків або його виховання.

Чим більше ви живете разом, тим частіше чоловік може відчувати посягання на його життєвий простір. А так як чоловіки за своєю природою агресивніше жінок, то деякі заборони дружини, наприклад на зустрічі з друзями, можуть викликати такі неадекватні реакції як образи і приниження. Як почати нове життя і змінити себе?

Іншою причиною образ і приниження чоловіка може виступати молодий вік і недосвідченість подружжя.

Молодий чоловік, особливо якщо це дуже ранній шлюб, починає усвідомлювати, що він ще не встиг насолодитися вільним життям. Свою незадоволеність і жаль чоловік висловлює за допомогою образ і принижень дружини.  Причини сварок і конфліктів в молодих сім’ях

Не секрет, що чоловіки можуть «накручувати себе” не менше, ніж жінки. Будь-які «недомовки» можуть спровокувати чоловіка на ревнощі

І не сумнівайтеся, чоловік придумає собі історію вашої зради і сам повірить в неї. Але замість того, щоб з’ясувати стосунки відкрито, буде вас доводити образами і приниженнями. Чоловіки, незадоволені шлюбом або своїм життям в цілому, часто вважають за краще не говорити про те, що їх турбує, а переводити дружину приниженнями і образами, зриваючи на ній зло.

Ревнощі без приводу. Як позбутися від ревнощів?

Не можна терпіти подібне звернення, але можна постаратися заспокоїти чоловіка і пояснити йому, що його слова тільки погіршують ситуацію, а зовсім не допомагають вирішити проблему.

Що робити, якщо чоловік постійно ображає і принижує?

 • Обговоріть з чоловіком причини його поведінки. Попросіть пояснити, навіщо він вас принижує, і розкажіть про те, як неприємно вам чути образи.
 • Не варто його дорікати або влаштовувати скандал. Так ви точно нічого від чоловіка не доб’єтеся.

Як реагувати на образу?

 • Не потрібно підвищувати голос або тим більше принижувати його у відповідь. Скажіть, що хотіли б поговорити спокійно, що образи дуже засмучують вас.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

 • Якщо перейти до конструктивного діалогу зараз просто не вдається, тоді постарайтеся ігнорувати образи чоловіка, або взагалі вийти з кімнати, щоб всім заспокоїтися і не дозволити ображати вас далі.
 • Якщо чоловік не бажає розмовляти з вами інакше, як на підвищених тонах, ображаючи вас, не варто продовжувати спілкування. Поважайте себе, не дозволяйте йому спілкуватися з вами таким чином.
 • Продовжіть розмова тільки коли він буде вести себе з вами нормально. Але затягувати з розмовою не варто, ніж раніше зрозумієте причину, тим раніше розберетеся з подальшими діями. Може він просто приревнував вас, і вам потрібно якомога швидше зруйнувати його дурні домисли.
 • Крім розмови, в якому ви будете намагатися з’ясувати причину образ чоловіка, вам потрібно ще звернути увагу на його реакцію. Можливо він стає агресивним і деспотичним.
 • З’ясуйте спокійно у чоловіка, може бути, ви зачепили його почуття або образили його чимось? У цьому випадку проблему можна вирішити, змінивши свою поведінку і пояснивши чоловікові, що образи краще замінити простими і спокійними фразами про те, що його не влаштовує.

Як навчитися зберігати спокій? 

 • Постарайтеся врахувати свої недоліки і змінити власну поведінку. А він у відповідь повинен обіцяти в майбутньому замінити образливі образи на прості, зрозумілі і спокійні фрази.
 • Нехай пояснить, що саме його не влаштовує. Можливо ви йому щось забороняєте, а він просто намагається захистити свою територію, використовуючи образи і приниження. Спробуйте його менше обмежувати, адже ви теж хочете мати право на зустрічі з подругами і походи по магазинах?

Що ще можна зробити, якщо чоловік принижує?

 • Спробуйте усунути причини конфліктів в сім’ї.
 • Чоловік любить ідеальну чистоту в будинку? Постарайтеся помити посуд і пропилососити перед його приходом.
 • Якщо чоловік все – одно повертається до образ, постарайтеся м’яко пояснити, що він вас образив.
 • Примусьте відчути його винним.
 • Крайній вихід із ситуації – піти. Просто скажіть чоловікові, що дуже втомилися від його образ і запропонуйте йому відпочити один від одного.

Що робити, якщо чоловік ображає і принижує: поради психологів

Буває, що поведінка чоловіка не має ніяких об’єктивних причин, він зривається на вас без приводу, а на всі питання «чому ти так зі мною розмовляєш?» відповідає «так тому що ти дура!», сенсу намагатися зберегти сім’ю немає.  15 ознак абьюзера

Адже якщо чоловік поводиться так постійно, ображає вас при дитині, то і дитина вбирає такий стиль поведінки в сім’ї і буде вважати образи і приниження нормальними.

Не варто шукати винних , прийміть ситуацію як є, особливо якщо чоловік після ваших довгих розмов не змінюється, і манера його поведінки тільки погіршується, то ніхто не може вам гарантувати, що чоловік зупинитися тільки на образах, може і до рукоприкладства дійти.

Може варто подумати про розрив відносин . Дозволяти чоловікові морально знущатися над собою заради збереження сім’ї, в якій більше немає ні любові, ні навіть людської поваги з його боку, не варто. Як піти від чоловіка – тирана?

Варто поборотися за збереження сім’ї спробою, і навіть не однієї, змінити ставлення до вас чоловіка і його поведінку, але якщо всі ваші дії марні і чоловік проявляє до вас відкриту тиранію, повірте, що кращий вихід – розійтися.

Джерело: http://psylive.com.ua/sovety/esli-muzh-unizhaet.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *