Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв’язки

Більшість оцінює скандал в 57-й школі тільки як історію про педофіла та його дурненький жертви.

Однак є ще презумпція невинності і факт того, що в 16 дівчинки залишаються «дівчатками» тільки для батьків. Якщо викладача хоче школярка, то йому від неї не так просто відкрутитися …

Лайф – про те, як боротися з малолітніми провокаторами і чому уявний педофіл може виявитися і жертвою.

Ані було тринадцять, коли вона зрозуміла, що без розуму від свого викладача з географії. Йому було всього (!) 24 року, він був високого зросту і «шалено сексуальний». По крайней мере, так тоді здавалося школярці.

– Я відчувала себе особливою, адже моїм першим коханням не була сопливий Льоша з другої парти, а Олександр … Не пам’ятаю його батькові, зате пам’ятаю, як своїм корявим почерком я писала йому записки: «Ви дуже гарний», «Без розуму від Вас» і навіть «Люблю».

Я не підписувалася, але він відразу здогадався, що це я, напевно, тому що він бачив, що я дивлюся на нього. Око не зводила. Він здавався дорослим, сильним, розумним …

Я намагалася ловити його погляд на собі, посмішку, іноді я спеціально одягала облягаючий одяг, щоб потім біля нього, його робочого столу частіше проходити, вставала в незручні пози.

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Спочатку він не реагував, але потім якось після моїх чергових «нападок» сказав делікатно, що «потрібно вести себе пристойно, і дівчатка повинні одягатися в школі як личить». Я дуже засмутилась. Прийшла додому і плакала: мені здавалося, що причина не в тому, що він дорослий, а в тому, що я неприваблива, – поділилася з лайф Анна (в цьому році їй вже 31 рік).

– Дурненька була, звичайно. У розпачі я вирішила піти на радикальні заходи – інсценувати спробу самогубства (хоча я тоді щиро вірила, що збиралася накласти на себе руки) – взяла саме тупе лезо в квартирі і роздряпала їм руку від кисті до ліктя. До крові, звичайно. Щоб було натурально.

Викладач, на щастя, жив на другому поверсі мого будинку, а я – на п’ятому. Так ось, з такою закривавленою рукою я пішла до Олександра. Подзвонила в двері і попросила допомогти з домашнім завданням. Коли він впустив мене в квартиру, я розревілася, показала йому свою жертву і стала шепотіти, що «помру без нього», «нічого мені не треба» і «ось, що Ви наробили» …

Учитель географії сказав мені закрити очі. Я уявила, що зараз він мене поцілує або подарує щось …

І в якому я була замішанні, коли через хвилину (око не відкривала) відчула страшне печіння в руці, скрикнула. Він намазав її зеленкою.

Я намагалася вирватися, але Олександр домазал всі рани до кінця і сказав: «А тепер іди додому». Після цього я плакала всю ніч, але на ранок, здається, любов як рукою зняло …

Примарний скандал в 57-й московській школі вже тиждень без угаву свербить в соціальних мережах, однак «алерген» до сих пір не виявлено.

Зрозуміло тільки, що більшість хоче, а краще сказати – жадає, побачити в цій дійсно незрозумілою історії все-таки жахливо брудного педофіла, під стати якому хіба що герої Маркіза де Сада.

Але давайте не гарячкувати і не виносити однозначний вирок вчителю історії: він поки офіційно ні в чому не винен.

У нашого суспільства є залізний стереотип – діти ніколи і ні в чому не винні. Діти – так, але старшокласники до цієї категорії відносяться за великим рахунком тільки де-юре.

І нехай у нас вік згоди – 16 років, вже в чотирнадцять дівчинка розуміє (якщо її більш-менш виховували), що до дорослих дядьків ходити в гості не варто, а тим паче – з ними спати. Проте, коли відбувається реальна трагедія, мерзенна і непрощенна, – акт педофілії, з підлітків особливо ніхто не питає.

А адже пубертатний період – найскладніший, провокаційний і самий гормональний. Дівчатка починають відчувати себе жінками і закохуватися. І, як показує життя, не завжди в рівних.

На межі захоплення і домагання

У соціальних мережах, на форумах для педагогів і школярів розповідають сотні історій про те, «як я закохалася в учителя», і питають: «Що робити, якщо учениця закохана?» Бувалі дають поради, однак, судячи з усього, жоден з них не є відворотного панацеєю (далі орфографія і пунктуація збережені. – Прим. Лайфа.):

»… Як майбутній учитель я б негайно поставила бар’єр. Але врахуйте, потім буде багато зривів. Хоча, може бути, і пройде відносно тихо, а може бути, будуть і зриви уроків, і караули біля будинку. Головне, щоб не дійшло до спроб суїциду ».

«Спочатку ігнор сам факт було нескладно – улюбленців НЕ заводжу з принципу, нікого в групі не виділяю. Коли пішли ліричні PS в творах, теж намагалася не коментувати. коли PS

стали порнографічними, а пацан заявився з дорожіщім букетом напереваги, тихо відвела в сторону і пояснила, що шансів ніяких, тому що я в стосунках. І на деякий час завалила його міні-групу талановитих складним проектом. Думаю, з дівчиною обійшлася б так само.

Тільки тепер не тягнула б довго, була пояснена б після першого недвозначного натяку ».

При цьому варто відзначити, що чоловіки в Мережі порадами такого роду особливо не діляться.

У свою чергу, дівчатка-школярки розповідають про свої (в тому числі і нетрадиційних) захопленнях на форумах відкрито:

«А я недавно так довго на фізрука дивилася, прямо в очі, і він теж. Секунд 10. Це було щось магічне, відриватися не хотілося, але довелося. Ось такі баранці ».

«БОЖЕ, як мені подобається моя вчителька … Як вона стоїть задом до класу, і я просто пялюсь на її фігуру. Хочеться так підійти і засмоктати так прям в губи. Думаю, вона цього не схвалить. І так, секс з нею я представляю постійно … Правда, вона немолода, і я тільки перейшла в 9-й ».

Один зі столичних вчителів, який попросив не називати його імені, заявив, що в педагогів (незалежно від статі) учні, а особливо учениці, закохуються часто. Однак це не погано, так як захоплення, яке породжує любов, допомагає дітям вчитися.

– Вони часто ніяк, крім поглядів, свої почуття не виявляють, а тому не треба на це реагувати. Потрібно ставитися до таких дітей так само, як і до інших, – з посмішкою і справедливо. У навчанні така любов, ідеалізація вчителя грають дітям тільки на руку, – сказав співрозмовник.

Викладач факультету журналістики МГУ і психолог Володимир Шахиджанян сказав, що лекція у першокурсниць марна, якщо у лектора немає хоча б однієї записки від закоханої студентки.

– Викладач повинен закохувати в себе учнів, зобов’язаний просто: це допомагає освітнього процесу.

Інша справа, що деякі дівчатка так закохуються в молоденьких і не молоденьких, і навіть стареньких викладачів, що вони провокують їх на сексуальну близькість. Часом як провокації рвуть блузку, трусики, кричать: «А-а-а …Або поімеешь щось зі мною, або я всім розповім, що Ви мене хотіли зґвалтувати … »Такі історії і в школах бувають. 

– Якщо ми візьмемо будь-яку школу за всю її історію існування, то точно знайдуться приклади, коли вчителька спокусила учня (але про це ніхто не знає) або навпаки. В іншій школі можливі і одностатеві ситуації. Це життя, – каже викладач.

– Щодо вчителів має бути табу. Припустимо, педагогу – 22 роки, а учениці – 17. У звичайному житті ніхто б нічого не сказав: «ну, п’ять років різниці. Нічого страшного”. Але в школі – неприпустимо.

Або вчитель такий повинен піти зі школи (тобто більше не бути педагогом коханої), або дочекатися закінчення школи дівчата, а потім вже зустрічатися з нею, створювати сім’ю. Є дуже багато шлюбів, коли одному – 16-17 років, а інший сильно старше.

Суспільство нормально сприймає, але як учитель … страшний скандал.

На думку Шахиджаняна, «знаків уваги (від учнів) треба радіти», але на корені їх припиняти.

Потрібно спокійно сказати: «Ні, це не годиться, не потрібно, це мені заважає працювати». Викладач не маленький хлопчик, якого легко спокусити. Якщо педагог адекватний і відразу відмовив, то все буде добре. Якщо немає – вирішив проводити ученицю або ще якось відповісти на залицяння – то це, звичайно, загрожує поганими наслідками.

Я пам’ятаю, мені було 19 років – я працював у школі старшим вожатим, а мене любила дівчинка – їй було 14. Я пишаюся тим, що у неї були до мене почуття, але, на щастя, я не зірвався, – поділився Шахиджанян.

Неодиночества в Мережі. Заборона на публічність

На думку радника повноважного представника СФ по взаємодії з уповноваженим при президенті РФ з прав дитини сексолога Бориса Лордкіпанідзе, можливі знаки уваги від учениць – наслідок лібералізації сучасної системи освіти.

– Це не можна назвати провокацією, скоріше це результат того, що сьогодні вчитель для більшості вже не є таємницею, особливим наставником.

Свободи стало більше, але, на жаль, видно перегин – зміна статевої орієнтації, яскрава косметика і короткі спідниці у школярок. Однак це все одно не виклик для педагога. Питання, як форму маргінального поведінки підлітка сприймає людина старшого покоління.

Вчителю потрібно пам’ятати, що, як би там не було, він співробітник школи, а перед ним – учень, – каже Лордкіпанідзе.

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Кращий засіб від любові – дистанціювання. Учитель втрачає власний авторитет, тому що сьогодні прагне до панібратства з учнями, а цього бути не повинно. Він не просто людина, він стоїть «за кафедрою».

До нього не можна просто взяти і дотягнутися. В першу чергу руйнують шкільну ієрархію соціальні мережі. Вчителю не можна заводити сторінки і показувати всім в Інтернеті своє особисте життя (алкоголь, нижню білизну і т.д.

), Інакше виходить, що він такий же, як і всі, доступний.

Якщо вчитель зберігає своє обличчя, то і діти будуть знати, що він не піддасться на дешеві провокації, – упевнений Лордкіпанідзе.

Як правило, якщо підлітки вирішуються на любовні листи або інші знаки уваги, то жорстке неприйняття цього з боку педагога – кращий вихід. Одна-дві спроби, і все припиняється. 

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Важливо також, якщо є якісь наміри з боку школяра, себе убезпечити від шантажу. Для цього потрібно (як би це не виглядало) довести до відома своїх колег: розповісти їм, хто і як проявляє до вас увагу.

Тоді, якщо ображена дівчинка захоче вас обмовити, в суді у вас вже будуть свідки, які були обізнані про поведінку підлітка задовго до безпідставних обвинувачень.

Якщо відбувається такого роду скандал, то на стороні педагога, як правило, нікого немає.

Залучати і не давати приводу

У свою чергу, керівник центру «Щаслива сім’я» Ірина Корчагіна вважає, що вчитель повинен бути цікавий і сексуально привабливий – це стимулює учнів.

– У нього повинні закохуватися, але саме платонічно. У мене, наприклад, була викладачка, в яку всі закохувалися. Вона м’яко, але відразу пояснювала, що нічого з нею бути не може. При цьому за увагу дітей вона дякувала, – сказала Корчагіна.

– Це завжди ходьба по тонкому льоду. Не можна забуватися. А в сучасних умовах, коли діти більш розкуті, потрібно бути тим більш завжди насторожі.

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Ніяких особливих знаків уваги не можна надавати учневі: навіть поплескування по плечу, рукостискання можуть бути сприйняті підлітком як привід до подальших дій. 

Все потрібно рубати на корені (неважливо, це записка, коротка спідниця, непристойна поза) – жодного шансу не повинно бути. Говорити обов’язково потрібно з учнем один на один. 

Неприпустимо, наприклад, на класній годині, не називаючи імен, натякати при всіх на те, що особливий учень є в класі. Буде ще гірше. 

В крайньому випадку можна поговорити з батьками (але дуже обережно, так як вони можуть почати істерії) або піти з поклонником до психолога, але не шкільного, а сторонньому. Тому що учень повинен знати, що до його почуттів ставляться з трепетом.

Джерело: https://life.ru/899776

Як зрозуміти, що викладач закоханий в студентку?

Є питання? Зв’яжися з Ігорем Лапін: Привіт! Я Ігор Лапін-
професійний пікап-тренер. Сьогодні ми поговоримо про те, які відносини
можуть бути між викладачем і студенткою і як дізнатися, що викладач закоханий в студентку. Вітання! Мене звуть Ігор Лапін, я професійний пікап-тренер.

А сьогодні ми поговоримо про те, які відносини можуть бути між викладачем і студенткою, про те, як дізнатися, що викладач закоханий в студентку, і чому взагалі студентки закохуються в викладачів. А почну я з невеличкого екскурсу в психологію. Почнемо з любові студента або студентки до викладача.

На думку багатьох психологів, важливим складовим почуття до педагога є повага. Адже викладач для багатьох – це незаперечний авторитет, яким доводиться рішення приймати не тільки за себе, але і за багатьох інших. Більш того, викладач часто – це настільки домінантна особистість, що інші студенти бачать в ньому навіть щось від батька.


Читайте також:   Що подарувати дівчині на рік відносин: ідеї для будь-якого випадку

Я говорю зараз про тих студенток і студентів, яким не вистачає тепла і любові батьків, або тата і мами просто не вміють або не хочуть приймати складні рішення, пов’язані з їхніми дітьми. Тим часом, в цьому віці юнакам і дівчатам ще досить складно вибудувати серйозні і довірчі відносини зі своїми ровесниками.

Їм такі взаємини нецікаві часто ще й тому, що в них відсутні елементи захищеності, і, як би це дивно не звучало, підпорядкованості. А ось спілкування зі старшим чоловіком потрібні емоції їм може дати.Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язкиА що якщо викладач закохався? Як зрозуміти, що викладач закоханий в студентку, і які причини цього почуття. Почну відповідати з кінця. Я говорю зараз про випадок, коли вчитель починає відчувати до своєї учениці почуття тепліші, ніж просто увага і турбота. Перш за все, варто відзначити, що в таких ситуаціях психологи простежують розвиток у дорослої людини комплексу «Пуер», а якщо по-російськи – підлітка. Можна навіть сказати, що людина трохи впадає в дитинство. Швидше за все, такий чоловік щось хороше в своїй юності пропустив, або йому дуже не хочеться з цією порою прощатися. Він внутрішньо ще незрілий, не відчуває себе на свої роки. Воно і зрозуміло, з молодістю прощатися будь-якому прикро.

Чого хоче дівчина? Гей хочеться захищеності і підпорядкування, не кажучи вже про впевненість в завтрашньому дні. А викладач знову хоче відчувати себе молодим. І тому нічого забороненого (якщо, звичайно, студентка повнолітня) в таких відносинах немає. Є, правда, сімейна мораль – якщо людина одружена і з дітьми, і тоді це зрада. І є статут навчального закладу, в якому такі відносини можуть не вітатися. Одну мою знайому, педагога, як раз і попросили з педагогічного інституту за відносини з її студентом – і таке буває. Але та молода особа була всього лише року на три старше свого учня.

Як зрозуміти, що викладач закоханий в студентку? В принципі, тут все як у людей. На ній довго зупиняється його погляд, він як виділяє її з натовпу, наприклад, часто запитує або навіть робить зауваження.

Але часто буває і зовсім по-іншому, і свої почуття викладач через громадської думки глибоко приховує. А вже роман з ученицею так це і взагалі таємниця за сімома печатками. Хоча така таємниця все одно довго не протримається через недосвідченість партнерки.

І тому якщо вже заводити роман з ученицею, то треба бути дуже впевненим у собі людиною.

Любов до викладача в університеті

Про те, чому виникає таке відчуття, з точки зору психології, я вже говорив на початку. Тепер же трохи про життєвому. На насправді, не все вимірюється строгими правилами, і закоханість в студентські роки – це щось само собою зрозуміле. Це взагалі то, що не можна виміряти.

Як писав один англійський поет, якщо ти зможеш зрозуміти, чому ти любиш людину, твоя любов піде.

Любов до викладача, особливо молодому і симпатичному може виникнути в будь-який університетської групі.

Але чим все це може закінчитися? Тут все залежить від наполегливості молодої особи і глибини її почуттів. Адже майже кожному чоловікові складно встояти, коли молоденька дівчина зізнається йому в своїх почуттях.

 

Є навіть такі, які спеціально йдуть викладати, щоб постійно знаходиться в такому приємному товаристві. Це свого роду пікап студенток з поліпшених позицій. Але наскільки серйозними такі відносини можуть бути?

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки Якщо чесно, то більшість студенток можна розділити на три категорії:

 • «Сині панчохи»;
 • «Тусовщиця»;
 • «Спортсменки».

І всі вони по-різному своє тепле почуття до педагога будуть висловлювати. Така перша категорія дівчат, як правило, це скромні і працьовиті, добре виховані учениці. А тому відкритого і швидкого визнання від них очікувати навряд чи доводиться. У них, взагалі, сором і почуття такту, вважаються головними рисами характеру. Вони набагато більше прагнуть до знань, намагаючись в основному за рахунок їх, перемогти свій комплекс неповноцінності. А ось почуттів до викладача соромляться і намагаються уникати.

Але якщо все-таки вона закохалася, то зізнаватися у своїх почуттях така рідко коли вирішиться. Її сором’язливість тільки зросте, вона починає густо червоніти при розмові з коханою людиною, і може взагалі пропускати заняття або сідати на останню парту.

Подібна поведінка практично завжди помічають її одногрупники, і тому це стає предметом їх жартів і приколів. Помітить це і недурний педагог, але він навряд чи захоче відповісти їй взаємністю. Адже якщо він молодий «синя панчоха» далеко не завжди є для нього ідеалом дівчини.

Чим же він її вразив? Як правило, у неї в голові формується такий собі збірний образ – розумного, доброго, утвореного і дорослого чоловіка. Вона закохується в свій ідеал.

А ось дівчина «спортсменка» з більшою ймовірністю закохається в фізрука, ніж в викладача англійської мови. Її може захоплювати як його спортивна фігура і цілеспрямованість у здоровому способі життя, так і багате спортивними трофеями минуле. А тренування так і зовсім сильно зближують. Спортсменки і спортсмени взагалі часто поєднують особисте життя і спортивну кар’єру. І тому так часті шлюби між ними. Привіт друг! Спеціально для тебе я підготував курс «Студент. Природне спокушання »всього за 1490 рублів! Переходь за посиланням і замовляй -> Така студентка спочатку просто захоче бути кращою на тлі своїх подруг – і не тільки зі спортивних результатів, але і в очах тренера. Причому це бажання абсолютно нормальне. Але любов може наздогнати її зненацька – від захоплення,поваги і бажання здаватися краще в його очах до закоханості – один крок. Як вона проявляє свої почуття? Спортсменка найчастіше вважає, що ініціатива все-таки повинна йти від її ідеалу, інакше цей образ зруйнується. Вона, звичайно, буде робити йому натяки, інакше поводитися. Але її прагнення до спортивними перемогами тільки збільшиться – через бажання догодити йому, і стати, таким чином, ближче.

Але самі екстравагантні і непередбачувані – це «тусовщиці». Їх поведінка взагалі може викликати шок у викладача.

Але закохається така тільки в сильного чоловіка, з добре розвиненими чоловічими рисами характеру, або вражаючими зовнішніми даними. А ось розумові здібності об’єкта обожнювання будуть хвилювати дівчину в останню чергу.

А ще чоловік повинен бути таким, що відбувся, з квартирою, машиною (сім’я не береться до уваги), і середній вік кандидатів на її серце приблизно 35-45 років.

Як проявляється її любов? Вельми експресивно. Адже це не тільки палкі погляди на парах, але і гучні коментарі, постійно увагу до вчителя, що не відноситься до теми уроку, частий сміх і жарти з приводу особистого життя викладача. А тому скоро про «особливих» відносинах буде відомо не тільки всій групі, а й всієї кафедрі. Така взагалі обожнює ставити педагога в незручне становище, може навіть біля будинку підстерегти. Перспективи цих відносин? Якщо вона доб’ється свого, то дивним чином заспокоїтися, і до пори до часу про відносини мало хто буде знати, до тих, поки її все влаштовує. Але якщо є конкурентки (наприклад, дружина), то добром це не скінчиться. Хоча чому б викладачеві і не піти до більш молодою і красивою? .. Все індивідуально, так би мовити.Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

висновок

Любов викладача і студентки в інституті – це вже не нонсенс. Почуття можуть виникнути як з однієї, так і з іншого боку, і це цілком нормально. Важливо лише правильно до цього поставитися.

Педагог повинен пам’ятати, що він вчити дівчат в інститут прийшов, а не збирати «трофеї», інакше його скоро попросять. А студентка повинна зрозуміти, чого ж вона насправді хоче – роман з людиною старше її, та ще й з викладачем навряд чи триватиме довго.

Якщо хочеш дізнатися ще більше секретів зі зваблення дівчат підписуйся на мою сторінку ВКонтакте.

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Джерело: https://trenyng.ru/blog/kak-uznat-chto-prepodavatel-vlyublen-v-studentku/

«Пристрасний лікнеп»: чому вчителі заводять романи зі школярами

«Пристрасний лікнеп»: чому вчителі заводять романи зі школярами

15.11.2019 17:14 Поділитися

фото з сайту pixabay.com

Новосибірців здивувала новина про те, що викладачка завагітніла від свого учня. І це далеко не перший подібний випадок. Кореспондент Сіб.фм вирішив зв’язатися з психологом і юристом, щоб дізнатися, чи мають такі відносини право на існування.

Закохатися в учителя – не злочин. А ось якщо викладач починає відчувати почуття до школяра, тут же виникає питання моральності, а потім він переходить і в площину кримінального права.

Роман вчителя англійської мови і учня в школі Новосибірська став надбанням громадськості після того, як жінка завагітніла від старшокласника. Як стало відомо Сіб.фм, події розгорнулися в Радянському районі.

Колишній учень цього навчального закладу розповів, що про ці відносини знали всі навколо: інші педагоги, школярі та навіть батьки хлопчика. Керівництво школи виявилося в замішанні. З одного боку, вчительку треба було б звільнити з-за порушення етичних норм.

А з іншого – жінка вагітна, і ситуація може закінчитися погано вже для самого директора. Тим більше все ускладнюється тим, що пара встигла одружитися і тепер вони офіційно іменуються чоловіком і дружиною.

У школі заперечувати це не стали, але заявили, що викладачка завагітніла вже після того, як її коханий закінчив школу.

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Спеціальна комісія встановлює, чи було юнакові 16 років на момент зачаття дитини. Якщо хлопчик був молодший, то проти викладача можуть порушити кримінальну справу:

«Згідно з 134 статтею Кримінального кодексу, якщо хлопчикові було менше 16 років, то вчительці загрожує позбавлення волі на строк до 4 років.

Також їй можуть заборонити викладати в освітніх установах на термін до 10 років. Вона цілком може уникнути покарання, якщо такий злочин було скоєно нею вперше і закінчилося все вступом у шлюб.

Така ось лазівка ​​», – розповіла кореспонденту Сіб.фм юрист Катерина Володимирівна.

Але можливі й інші випадки, коли роман між педагогом і учнем не може закінчитися щасливим весіллям:

«Якщо викладач і учень були б однієї статі, то в зв’язку з лесбиянством або мужеложество з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчителі могли б засудити до в’язниці на строк до шести років. Також все складніше, якщо підлітку ще не виповнилося 14 років: тут можна сісти у в’язницю на 10 років », – додала Катерина.

Далеко не перший дзвінок

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

У травні цього року грянув інший скандал в одному з новосибірських ліцеїв: тоді викладачеві ОБЖ довелося звільнитися зі школи через стосунки зі своєю ученицею.

Як про це дізналася громадськість? Колишня дружина 32-річного викладача виклала в соціальні мережі відео, на якому чути розмову чоловіка і старшокласниці.

Вони обговорювали похід до гінеколога через те, що дівчина зрадила своєму викладачеві.

У далекому 2016 році 28-річна мати двох дітей і викладачка з Волгоградської області завагітніла від свого 15-річного учня. Роман в корекційної школі тривав недовго: всього пару місяців.

Закінчилося все тим, що мама підлітка виявила фотографії закоханих в телефоні сина. Жінці дали два роки умовно і заборонили займатися викладацькою діяльністю.

Можна сказати, що ще легко відбулася.

Сумніше закінчилася історія в культурній столиці Росії. Викладач з Санкт-Петербурга наклав на себе руки через любов до своєї учениці.

42-річний учитель однієї зі шкіл Красносільського району зустрічався з 17-річною школяркою: пара навіть їздила відпочивати до Криму і планувала одружитися.

Щастя закоханих закінчилося, коли з армії повернувся колишній хлопець дівчини – він знайшов чоловіка і побив його. За школі поповзли чутки.

Тіло викладача знайшли на його найманій квартирі. Перед смертю він залишив для учениці передсмертну записку, в якій назвав її своєю останньою справжньою любов’ю.

«Він був дуже красивим»

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Не завжди роман викладача і учня закінчується гучним скандалом. Читачка нашого порталу Вероніка розповіла кореспонденту Сіб.фм про своє недовгому романі з учителем, який закінчився так само раптово, як і почався.

Як ви познайомилися?

На сайті знайомств. Він особисто у мене не викладав ніколи, він вів танці у учнів молодших класів в нашій школі. Йому було 25 років, мені тільки 17 років виповнилося. Я тоді часто переписувалася з хлопцями на сайтах знайомств і ось побачила його профіль: звичайно, я його впізнала, все ж зустрічалися кілька разів в коридорах.

Ти йому написала?

Так, перша йому послала повідомлення. Учитель танців відповів майже одразу. Запропонував приїхати до нього в гості.

Читайте також:   Як відмовити чоловікові в близькості, щоб він не образився: поради

І ти погодилася?

А чому ні? Сказала мамі, що переночую у подруги, взяла таксі і поїхала. Відчувала себе крутий і дорослої. Він мене зустрів, запропонував випити вина. До мене він тоді не доторкнувся. Ми просто розмовляли, йому було дуже самотньо. Хлопець нещодавно приїхав до Новосибірська, знайомих мало.

Що було далі?

Я відпрошувалася на уроках і спускалася в танцювальний зал на першому поверсі, де він викладав. З дітьми він був дуже суворий, кричав на них, закочував очі. Але він був дуже красивим, я не могла встояти. І доглядав красиво, коли приїжджала до нього, – троянди дарував. Я ще їздила до нього кілька разів, а перед самим моїм випускним ми в перший раз переспали.

Довго тривали ваші відносини?

Ні, вони закінчилися майже відразу, як я закінчила школу. Моє життя почала крутитися навколо університету, з’явився справжній хлопець. Ми листувалися з ним якийсь час ще, але незабаром спілкування зійшло нанівець. Але ми продовжуємо вітати один одного з днем ​​народження.

Хтось знав про вашу зв’язку?

Тільки найкраща подруга. Я розуміла, чим може закінчитися для вчителя така історія, тому як можна довше тримала це в таємниці. Ніколи не хотіла зла йому.

Персональний урок

Джерело: https://sib.fm/news/2019/11/15/strastnyj-likbez-pochemu-uchitelya-zavodyat-romany-so-shkolnikami

Коли вчитель закохався в ученицю – поради психолога

Любові всі віки покірні – ця істина вже давно взята за аксіому. Всі ми живі люди, «люди», і ніщо людське нам не чуже. Нерідко трапляється так, що молодий (та й середнього віку) учитель закохується в свою ученицю, а вчителька – в учня.

Це життєве випробування, наповнене переживаннями, страхами і ризиками.

Що ж робити, якщо така любов трапилася з вами або з кимось із ваших близьких? Якщо вчитель закохався в ученицю або вчителька симпатизує учневі – що робити і чим ці відносини можуть бути чреваті?

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

спільні дії

Закохатися в школярку, безумовно – легко. Юні створення так гарні, мрійливі й чарівні. У такій ситуації, головне – не панікувати, не дивлячись на те, що причин для хвилювання може бути багато.

Будьте спокійні: таке траплялося багато разів, і подібні історії іноді мають щасливий кінець, нерідко і учні закохувалися в своїх викладачів.

Отже, коли ви усвідомили, що відчуваєте почуття закоханості по відношенню до учениці або учневі, насамперед ви повинні:

 • заспокоїтися;
 • об’єктивно оцінити ситуацію;
 • розібратися в своїх почуттях: швидкоплинне це потяг або справжня любов;
 • розібратися в пріоритетах: робота або відносини (якщо учень або учениця неповнолітні, то тут навіть не варто питання що вибрати).

Як вже було сказано вище – для початку заспокойтеся і не робіть жодних кроків, поки не оціните ситуацію раціонально і об’єктивно.

Постарайтеся холоднокровно все зважити не з позиції закоханого, а з позиції стороннього людини, якій відомі всі факти.

Подумайте, що може відчувати по відношенню до вас об’єкт вашої любові, подумайте про те, чи потрібні вам, взагалі, такі відносини, і якщо потрібні – що потрібно зробити для того, щоб все було добре. І найголовніше – не поспішайте переходити в активний наступ.

Оцініть власні почуття: може, вас просто привернула молодість і краса, і нічого серйозного ви ніколи не хотіли?

Або ж ви були б готові зв’язати з цією людиною все своє життя? Дуже важливо розібратися в характері своїх почуттів, адже від цього залежить те, як слід чинити далі – слухайте своє серце, а не тільки розум, з самого початку протистоїть вашим почуттям.

Швидкоплинні почуття або хороша робота? Відносини або цікава робота, яку шкода втратити?

Ну і само собою – вчитель повинен бути Free man, тобто не одружений.

В іншому випадку – це просто клубок проблем, воно Вам треба? Відповідайте собі і на ці питання, адже важливо розуміти, як слід поводитися в тому чи іншому випадку.

Адже заради справжнього кохання можна і знехтувати роботою, і навпаки – короткий потяг зовсім не є приводом позбутися перспективної роботи або просто хорошого заробітку.

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Учитель закохався в ученицю

Отже, ми розібралися з загальними діями, але як же бути з конкретними ситуаціями? Дозволю собі в даній ситуації дати кілька порад:

 1. Нерідко буває так, що учениці фліртують зі своїми викладачами спеціально для того, щоб ті завищували їм оцінку. Чи не попалися ви на цю вудку? Якщо ви зрозуміли, що це ваша ситуація, то залишайтеся безстороннім і ні в якому разі не мстите поганими оцінками: це може видати вас і те, що ви уражені. Не зліться, спокій – ваш кращий друг.
 2. Ви полюбили ту, що молодше вас в два рази. Полюбили по-справжньому і сильно: як бути? Якщо для вас серйозні стосунки важливіше, ніж та робота, яку ви маєте на даний момент, то вам слід порадити тільки одне – звільняйтеся і дійте. Дійте, як діють зазвичай кавалери, щоб роздобути серце дами – ось і все.
 3. Однак якщо різниця у віці здається вам занадто великий або ви знаєте, що ці відносини не допустять батьки – краще відступити і не переходити до активних дій.
 4. Якщо сама дівчина ще занадто мала і її тільки злякають такі почуття, а ви не можете подолати свою любов, то має сенс запастися терпінням і почекати пару років, як би не було складно. Головне, в такому випадку – щоб ваші почуття не заважали роботі. Якщо ж це занадто складно для вас – доведеться звільнитися.
 5. Звичайно, у випадку з очікуванням буде складно, адже серце каже, що треба діяти, в той час як розум говорить про те, що «не можна». Однак, лише завдяки силі волі, величезного терпіння і ретельності ви зможете не впасти в бруд обличчям. До того ж, поки ви чекаєте, почуття можуть і згаснути – тоді проблема вирішиться сама собою.
 6. Якщо ж ви не хочете втратити роботу і, тим не менш, відчуваєте сильні почуття до учениці – спробуйте відмовитися від того класу, в якому вона вчиться. Але постарайтеся зробити це так, щоб не викликати ні в кого жодних підозр.
 7. Ще один варіант дій при такому розкладі: тримати себе в руках, якщо у вас є для цього моральні сили. Не завищувати їй оцінки, і не занижуйте через злості, поводьтеся з нею так само, як і з іншими, як би складно це не було.
 8. Коли у людей різниця у віці становить більше 5 років і у вас різні погляди на життя і життєві цінності – у таких відносин немає майбутнього. Люди з великою різницею у віці мають занадто різні пріоритети. Часто між представниками різних поколінь буває дуже багато проблем, які не виникли б, якби ви були ровесниками. Більшість дівчаток хочуть вийти заміж за забезпечених чоловіків, подумайте над цим.
 9. Ви подумали і зрозуміли, що ваші почуття – несерйозні і скороминущі? Тоді негайно припиняйте їх – в іншому випадку вони загрожують сумними наслідками. Тим більше припиняйте їх тоді, коли ви визначили їх як фізичний потяг – це точно табу. Ви ризикуєте втратити роботу, впасти в очах суспільства і своїх друзів і батьків через свою нестриманість і нерозбірливості.

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Вчителька закохалася в учня

У даній ситуації поради залишаються тими ж. Такий розклад аналогічний вищеописаному, за винятком того, що він ще менше заохочується суспільством: старше в парі повинен бути чоловік.

Також на відміну від попереднього випадку, любов дорослої жінки до юнака приховувати складніше: жінки імпульсивна й емоційна чоловіків.

Представниці прекрасної статі завжди складніше переживають любов, а тим більше – нерозділене.

Саме тому ви повинні запастися залізним терпінням і спокоєм удава, а в іншому порадити вам можна той же, що і педагогу-чоловікові, закоханому в свою ученицю.

Учитель закохався в учня, вчителька – в ученицю

Одностатева любов – це неприйнятне нововведення для суспільства. Але, незважаючи на це і в нашій країні вдається створити щасливі одностатеві відносини.

Тому не впадайте у відчай, і якщо це справжня любов, то дотримуйтесь вищеописаним радам.

Правда, вам доведеться приділити особливу увагу орієнтації вашого коханого (вашої коханої) і діяти дуже акуратно, а також враховувати, що батьки навряд чи схвалять такий союз.

Але якщо ж ви відчуваєте, що це лише швидкоплинне захоплення, то швидше за все – так воно і є. Якщо вашу голову відвідали думки про дивну симпатії до людини однакового з вами статі, до того ж молодший за вас – ні в якому разі не робіть поспішних дій, добре подумайте і забудьте про свої бажання – вони лише доставлять масу проблем і вам, і батькам, і дитині.

Найважливіше – не робити дурниць

Таким чином, любов викладача до учня – це не так вже й страшно, і зовсім не грішно. Все можливо в цьому житті, спробувати щастя – це не гріх. Головне, бути терплячим і вміти оцінювати ситуацію тверезо.

Ні в якому разі не робіть безчесно. Чомусь в подібних ситуаціях люди дуже люблять читати «Лоліту» В. Набокова. Не робіть цього ні в якому разі – це твір лише підвищить вашу емоційність, сильніше засмутить вас або ж виправдає фізичний потяг. Це великий твір, але в ньому занадто багато романтики, яка затуманить ваш розум.

Не забувайте також і про гормонах, які можуть керувати вашими почуттями. Завдяки їх впливу на організм може здаватися, що ваші пориви виключно чисті, що це сильна любов, що це – на все життя. У зв’язку з цим вкрай важливо тримати себе в руках і об’єктивно оцінювати свої дії.

Благородні пориви любові – це прекрасно, але безчесні вчинки караються суспільством і законом.

Пам’ятайте про це. Ретельно зважуючи ситуацію, і ні в якому разі не намагатися силою досягти взаємних почуттів – можна менш болісно вирішити проблему.

Джерело: http://HelpMyLove.ru/vlyubilsya-v-uchenicu

Що робити якщо закохалася в учителя? – Жіночий Пітер

30 вересня 2016
Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Що може послужити причиною появи закоханості в учителя?

  • Відсутність батька. Юна леді на підсвідомому рівні відчуває надійне плече.
  • Всілякі комплекси. Багато дівчат переживають через відсутність уваги з боку однолітків. Вони вважають себе «гидким каченям». Тому немає нічого дивного в тому, що школярка закохується в учителя. Вона шукає визнання у педагога, який цінує не тільки зовнішню красу, але також душевні якості.

Комплекс Електри у жінок

Якщо закохалася в учителя

Коли юна леді в когось закохується, вона робить все можливе для того, щоб об’єкт любові звернув на неї увагу. Однак при цьому вона боїться бути висміяну. Дане явище цілком природно. Якщо ти хочеш, щоб у тебе склалися близькі стосунки з вподобаному людиною, то повинна відповісти собі на деякі питання:

 1. Чи зможеш ти бути щаслива, якщо зробиш нещасної іншу жінку? В даному випадку мова йде про дружину викладача. Не варто випускати з виду і той факт, що у вчителя можуть бути діти. Як же вони будуть рости без батька?
 2. Усвідомлюєш ти, що тебе будуть засуджувати навколишні? Тебе можуть засуджувати рідні, однокласники і педагоги.
 3. Чи зможеш ти адекватно сприйняти відмову з боку вподобаного людини? Якщо ти закохалася в учителя, це ще не говорить про те, що він тобі відповість взаємністю.

Варто відзначити, що в поодиноких випадках любов викладача і учениці все ж закінчується шлюбом. Однак цього, як правило, передує чимало проблем.

Якщо ти є творчою особистістю, то цілком можеш подружитися з педагогом. Для цього необхідно старанно працювати по викладається їм дисципліни, виконувати активну участь на уроках і стежити за своєю зовнішністю. Не зайвим буде знайти спільні інтереси. Якщо людина пов’язаний узами шлюбу, то тобі не слід викликати в ньому відповідні почуття.

Школярка закохалася в учителя: причини і варіанти розв'язки

Закохалася в учителя що робити не слід?

 • Ні в якому разі не розповідай про свої переживання великої кількості людей. Звичайно, якщо тобі «світ не милий» без викладача, то ти можеш відкритися близькій подрузі. Однак зроби так, щоб про виниклу ситуації не поповзли чутки.
 • Якщо ти закохалася в викладача і він не поділяє твоїх почуттів, ні в якому разі не висміюй його. Поводься гідно!
 • Чи не запускай навчання! Намагайся отримувати тільки хороші оцінки. Інакше тобі буде дуже важко вступити до обраного ВНЗ. Пам’ятай, що твій майбутній достаток в значній мірі залежить від того, які знання ти зараз отримаєш.
 • Чи не жени об’єкт любові. Нагадаємо, що кожен з нас повинен мати свій особистий простір. Вторгатися в нього не можна навіть найближчим людям.

кримінальний кодекс

Тобі не варто забувати і про правовий аспект. Відповідно до КК РФ чоловік несе відповідальність за зв’язок з неповнолітньою. Якщо навіть людині вдасться уникнути покарання, все одно його звільнять з роботи. Крім того, якщо в учителя закохалася учениця, то педагога будуть засуджувати всі навколишні.

Якщо ти вирішила зізнатися викладачеві, що любиш його, то готуйся до того, що він, швидше за все, тебе відкине. У даній ситуації тобі допоможе тільки час. Коли-небудь твої душевні рани обов’язково затягнуться.

Нагадаємо, що в будь-якому казус можна розглянути і позитивні сторони. Якщо навіть учитель по праву не відповіли тобі взаємністю, твої знання з його предмету допоможуть тобі вступити на юридичний факультет.

відгуки жіночий форум мам вуманік ру (вагітність, діти, лікування та інше)

Adblock detector

Джерело: https://womaninc.ru/chto-delat-esli-vlyubilas-v-uchitelya/

Що робити, якщо закохалася в учителя: 11 порад

Ходити в школу завжди приємніше, якщо вчитель тобі подобається. Питання в тому, як саме він тобі подобається.

Так-так, я про метеликів, які починають пурхати у тебе в животі, коли він заходить в клас, про це немогуперестатьдуматьонемнінамінуту стані, ти зрозуміла мене, так? Закохатися в учителя – це нормально: ти бачиш його кожен день, він розповідає тобі нове і цікаве, допомагає стати крапельку краще і розумніше. Сам бог велів закохатись.

І коли це відбувається, ти завмираєш і думаєш: «І що тепер?». Так, життя це не кіно, і в ній учні рідко зустрічаються з учителями, і не повинні цього робити. Як же впоратися з захопили тебе почуттям? Читай наші поради.

Закохатися в учителя – це ще й дуже великий секрет. А тримати все це в собі нестерпно. Поділися своїми переживаннями з друзями. Може вони допоможуть тобі впоратися з почуттями і перевести все в жартівливу форму?

Розповісти близьким друзям ще нормально. Але тріпатися про це на кожному розі якось нерозумно. Плітки можуть дійти до самого вчителя, і на його уроках ти будеш відчувати себе, щонайменше, ніяково.

Навіть не заперечуй – я знаю, що ти робиш це. Підглядаєш в щілинку учительській на перерві, дотримуєшся за ним, коли він йде в їдальню і купуєш таку ж булочку, як і він, або переслідуєш його після школи. Не роби цього.

Не залишайся класі після уроку, коли всі вже вийшли. І не роби помилок у контрольній заради того, щоб потім прийти на додаткові заняття.

Якщо знаєш, що ні удержишся і нерозумно захихотіла під час відповіді, що не піднімай руку в перших рядах. Так ти покажеш свої почуття оточуючим. Але, звичайно, якщо він тебе викличе до дошки, тобі доведеться відповідати.

Ти знаєш, що вчитель не може відповісти тобі взаємністю. Не варто ставити його в незручну ситуацію, настирливо кокетуючи з ним. Тобі потім буде соромно, а йому – некомфортно, і ви станете предметом жартів сторонніх спостерігачів. Навіщо?

Ти знаєш, що нічого між вами неможливо, але твоя голова не здається, і продовжує фантазувати про те, як в один день він впаде перед тобою на коліна і попросить стати його дружиною. Доведеться тобі заборонити своїй голові думати про всяку фігню в наказовому порядку. Якщо ти, звичайно, хочеш скоріше впоратися з цим безглуздим маною.

Твій учитель – казково лицар в променистих обладунках. Він – жива людина. Можливо, навіть одружений і з дітьми. Це біля дошки перед класом він виглядає героєм. А в реальному житті він напевно пукає уві сні, а може, і того гірше, колупається в носі. Зніми його з п’єдесталу, і відразу полегшає.

Ні, ти не можеш насильно змусити себе його розлюбити. Але якщо ти будеш звертати більше уваги на хлопця за сусідньою партою, то рано чи пізно тобі стане легше. Чи не занурюйся в це з головою.

Замри! Не рухайся! Я ще раз повторюю: відносини вчитель – учень мало прийнятні, а в багатьох випадках і протизаконні.

Так, це жахливо звучить, але час лікує. Скоро ти закінчиш школу, і в інституті у тебе будуть вже зовсім інші викладачі та інші закоханості.

Джерело: http://www.ellegirl.ru/articles/chto-delat-esli-vlyubilas-v-uchitelya-11-sovetov/

Любов від парти до дошки – МК

На почуття своїх учнів найчастіше відповідають недосвідчені педагоги

Ще раз про любов

– Такі зв’язки існують споконвіку. Просто раніше це було більш завуальовано, ніж сьогодні.

Хоча якщо в сучасній школі відбудеться такий інцидент, то його теж постараються зам’яти, не розголошувати. Але все ж це крайнощі.

Досить часто такі відносини або не починаються зовсім, або закінчуються нічим, – висловлює свою думку колишній завуч однієї з нижегородських шкіл Наталія Севастьянова.

За словами досвідченого викладача, на романтичну вудку частіше трапляються молоді вчителі.

– У них немає великого педагогічного досвіду, нудотний присмак вчительської професії вони ще не відчули. Крім того, досить часто молодь просто не знає, як себе вести з закохався в них дітьми, ось, самі не помічаючи, і відповідають їм взаємністю, – пояснює Наталія Ігорівна.

Своїм досвідом поділилася молодий педагог Юлія. У школі вона працює всього рік, влаштувалася в навчальний заклад відразу після вузу.

– Хлопців хороших багато, я з усіма знаходжу спільну мову. Але півроку тому із загальної маси виділився один хлопець, старшокласник. Він став дзвонити мені, розповідати якісь новини, ділився своїми переживаннями. Я давала йому поради. Ми начебто дружили.

Але з часом я почала розуміти, що він до мене ставиться не як до подруги, а як до коханої дівчини. Зрештою зізнався в любові. Я розуміла, що це ненормально, але не могла нічого вдіяти з собою. В результаті полюбила і я, – каже Юля. – До речі, у нас в школі вже була така ж ситуація. Учень закохався у вчительку з фізкультури.

Як тільки він закінчив школу, вони одружилися. Ось уже п’ять років разом, двоє діток у них.

Трохи інша історія сталася з 26-річним географом з Санкт-Петербурга Станіславом.

– Нещодавно на моєму горизонті з’явилася Яна. У вільний від своїх уроків час вона сиділа на моїх заняттях. На перервах постійно підходила і питала, як справи, настрій, цікавилася, як я провів вихідні. Думав, що їй просто цікаво розмовляти з молодим учителем. Спілкування заради спілкування.

Але її записка просто повалила мене в шок. Вона в подробицях описала, як я їй дико подобаюся. А в кінці Яночка додала, що, м’яко кажучи, відчуває до мене потяг. Тепер я не знаю, що з усім цим робити.

Не хочеться ображати відмовою, хіба мало як вона себе поведе, – розповідає з величезним подивом і розгубленістю Станіслав.

Випадки любовних відносин, які переросли в щось більш серйозне, теж нерідкі. Існує безліч історій про щасливе сімейне життя педагога і його учениці.

Ось, наприклад, сім’я Щербакових з Курської області. Борис Натанович прийшов працювати в школу після війни. Став викладати фізику. “Офіцер, безліч нагород, ідеально сидить по фігурі форма. Ну як тут можна встояти! Тим більше чоловіків-вчителів дуже мало, а ті, хто працював, старенькі.

Ось все однокласниці і закохувалися, я теж входила в це число “, – згадує з посмішкою його дружина Ніна Валентинівна. Але Борис Натанович був стійкий і стриманий, вів свій урок і не дозволяв собі зайвого. “Він завжди був відкритий, яскравий, цікавий. Все з ним спілкувалися нарівні, бар’єрів не було, але і панібратства теж.

Можливо, ми так і зблизилися. Просто спілкувалися, товаришували “, – розповідає з посмішкою Ніна Валентинівна. Як потім з’ясується, це було кохання з першого погляду. Офіцер в запасі чекав, поки кохана закінчить школу, і після випускного балу зробив їй пропозицію. Через десять він років став директором школи, а вона – його лаборантом.

Нещодавно подружжя Щербакових зазначила шістдесятирічний ювілей.

Але не завжди такі стосунки закінчуються благополучно для обох сторін. Школярі, наситившись дорослими відносинами і розчарувавшись в своєму улюбленому, роблять необдумані вчинки.

“У мене був роман з учнем – мені тоді було 22, йому 18. Антон вчився в 11-му класі. Доглядав, дзвонив, есемески писав, історії розповідав. Веселий такий був, цікавий, симпатичний. Закохалася, звичайно. Побачення, поцілунки, всі справи.

Але про щось більше я і подумати не могла, не була готова. А він – хлопчисько, гормони грають. Взяв та й вени собі розкрив. Добре, батьки вчасно знайшли. Він так і не розповів нікому про нас.

Потім ми не спілкувалися “, – пише на форумі для педагогів Наталя з Оренбурзької області.

Навколишні і колеги в більшості випадків засуджують поведінку закохався педагога, тому пригоди досить часто призводять до звільнення викладача.

– Учитель – це людина, яка за посадою має вчити. Учень – це людина, яка зобов’язана вчитися. Рівноправності тут немає, не було і не повинно бути. А любов завжди на рівних.

Тут не може один бути головнішим.

Висновок: або ти не вчитель, або це не любов! Тому, якщо у мене з’явиться в колективі така людина, він надовго не затримається, – висловлює свою позицію директор однієї з московських шкіл Галина.

Романтичні стосунки між педагогом і учнем суспільство засуджує, і часом цілком справедливо. Однак кожна ситуація унікальна, а почуття людини не завжди підконтрольні.

– Суспільство не лояльно. Воно завжди виносить вироки і карає за те, що ти виділяєшся із загального контексту. Кожна ситуація занадто індивідуальна, щоб вписатися в конкретні рамки.

Це стосується будь-яких відносин, не тільки службових, – говорить про проблему закоханості в школі завуч нижегородських шкіл Наталія Севастьянова. – І тим не менше варто думати про своє майбутнє і майбутнє учня.

Потрібно не відчувати, а дивитися на перспективу.

Відповідальність насамперед

За словами дитячого та підліткового психолога Антона Соріна, закоханість – животрепетна тема для юнацького віку. Вона барвисто оспівана в дитячому фольклорі. У психології існують два аспекти цього напрямку – моральний і педагогічний.

– Поговоримо спочатку про перший. З точки зору моралі, якщо в учителя закохалися, то йому потрібно зробити все, щоб дитина чітко розумів: почуття втішні і приємні дорослій людині. Ви повинні створити відчуття, що така увага багато значить для об’єкта любові. Школяр повинен бути впевнений, що його сприймають серйозно і адекватно.

І тим не менше підлітку потрібно сказати прямо про те, що відносин ніяких бути не може. Послатися на вік, різні соціальні ролі, життєвий досвід.

Звичайно, кожна ситуація дуже індивідуальна і конкретних теорем немає, але принцип один: фантазіям не можна давати розвитку, а відносини повинні бути збудовані з точки зору ієрархії, – коментує Антон.

Крім того, не можна забувати, що підлітки дуже вразливі і їм легко нанести травму. Тому доведеться бути обережним в репліках, словах і виразах. Як говорить психолог, ні в якому разі не можна виносити цю інформацію на громадський огляд і обговорювати з колегами, тим більше з однокласниками школяра.

– З педагогічної боку любов або її подоба – це відмінна продуктивна мотивація, що дозволяє дитині багато чого досягти.

Але стимулювати потрібно не з метою можливих відносин за кордоном школи за умови, якщо підліток буде заробляти відмінні оцінки, а тим, що якщо учень буде намагатися, то обов’язково зустріне схожої людини, тільки на десять років молодше, – коментує Антон Сорін.

Цілком однозначно думку практикуючого психолога і з приводу вже виникли неофіційних відносин між учителем і школярем.

– На мій погляд, якщо роман уже відбувся, то викладачеві потрібно звільнятися. Відносини подібного характеру всередині школи неприпустимі, як в принципі і поза нею. Це кримінальним злочином, якщо ми говоримо про неповнолітніх. Можна, звичайно, обійтися і без таких радикальних заходів, але у людини повинна бути витримка.

На жаль, не всі нею володіють. І тим не менше вихід є: повністю ігнорувати почуття і увага з боку малолітнього залицяльника, забути про свої почуття або відкласти до дорослішання другої половини. У педагога учень повинен бачити тільки вихователя, ніяк не друга, – пояснює Антон Сорін.

– Стосунки можуть бути якими завгодно – довірчими, демократичними, попустітельского, але ніяк не панібратськими. Викладач зобов’язаний бути авторитетом, він повинен стояти на сходинку вище. На ньому лежить матеріальна і кримінальна відповідальність. Відповідати за вихованця можна, а ось за одного – не можна.

Тут вже рівноправність.

Джерело: https://www.mk.ru/social/article/2010/08/25/525206-lyubov-ot-partyi-do-doski.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *