Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Як часто через кілька місяців відносин партнер заявляє, що він шалено любить другу половину і готовий провести поруч все своє життя ?

Зміст приховати

Чи можна назвати відносини, що тривають кілька місяців, справжнім коханням?

Психологи кажуть, що справжнє почуття любові приходить тільки через роки спільного життя і на шляху до нього пара проходить через кілька етапів . Які ж стадії любові у відносинах існують?

Як налагодити відносини з хлопцем на відстані? Поради психологів допоможуть вам!

Чи правда, що існує сім етапів справжнього почуття?

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Згідно з твердженнями психологів, кожна пара проходить кілька етапів відносин на шляху до справжнього і глибокого любовного почуття .

Кожен етап може займати різний часовий відрізок, це залежить від глибини взаємної симпатії, від схожості характеру, темпераментів і деяких інших особливостей відносин.

Психологи розробили якийсь шаблон, що складається з семи етапів, які проходить практично кожна подружня пара. Звичайно, під цей шаблон не можна підігнати все без винятку відносини, у кожних партнерів все протікає індивідуально .

 • Для відносин деяких пар характерна циклічність: після проходження трьох початкових етапів пара може повернутися до першого ступеня, запалився один до одного новими почуттями і відродивши новий виток закоханості.
 • Про стадіях розвитку любові в психології в цьому відео:

Стадії і їх характеристика

Виділяють 7 ступенів, які долають закохані пари на шляху до справжнього почуття любові. Кожен етап характеризується своїми особливостями .

Як забути перше кохання? Дізнайтеся про це з нашої статті.

закоханість

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Любов з першого погляду і цукерково-букетний період. Тривалість самого першого етапу закоханості зазвичай становить близько року або півтора років .

В цей час партнери не помічають недоліків, вони засліплені сильним почуттям закоханості, їм все здається чудовим і прекрасним в характері коханої людини.

Улюблений постає в самому нереальному світі, коли на негативні риси характеру не звертається жодної уваги .

Вчені, які вивчали перший період відносин, дали йому назву «хімія любові». У цей час активно виробляються гормони, окситоцин і ендорфін, повністю заволодівати свідомістю закоханих.

Активно виробляються речовини пригнічують спроби раціонального мислення і блокують появу негативних емоцій. Людиною повністю опановує закохана ейфорія .

Партнери намагаються кожне вільне час проводити разом, багато спілкуються, телефонують, часто зізнаються в коханні . Їх лексикон наполовину складається з ласкавих і ніжних слів, звернених до коханої людини.

 1. Найчастіше цей етап закінчується реєстрацією шлюбу, оскільки люди «літають на крилах любові» і хочуть скоріше узаконити свої стосунки, щоб позначити для суспільства свій статус.
 2. Через які стадії проходить закохана людина? Про це в відео:

пересичення

Після укладення шлюбу і початку спільного життя зазвичай приходить стадія пересичення. Первинна сильна закоханість починає вщухати , гормони більше не вирують, і робота мозку відновлюється в звичайному режимі.

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

 • Кожен з партнерів починає звертати більше уваги на інші сфери свого життя, хоче спілкуватися з друзями, щільно займатися роботою.
 • У цей період починаються перші конфлікти .
 • Часто вони бувають пов’язані з тим, що один із закоханих вже перейшов на новий етап любові, тоді як другий партнер ще залишився на етапі закоханості.

Він хоче проводити багато часу з коханою і починає ображатися, не зустрічаючи більше подібних поривів з його боку. Ведення спільного побуту перетворює закоханість на щось буденне і звичне , кохана людина завжди поруч, тому виникає пересичення.

Саме на цей період партнерам починають відкриватися недоліки один одного. Це відбувається не тому, що до цього негативні риси характеру ретельно приховувалися, а через відновлення нормальної роботи мозку, що не обтяженої виділенням гормонів і ендорфіну.

Найчастіше період пересичення займає дуже короткий проміжок часу і є непомітним для самого подружжя . Іноді він може мінятися місцями з першим етапом закоханості, особливо якщо в цей період в новоспеченої сім’ї з’являються новонароджені.

відраза

На третьому етапі починається справжнє складне випробування для відносин , оскільки в свої права вступає період відрази.

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

«Рожеве» сприйняття партнера змінюється реальним оцінюванням його характеру .

Виявляється, що у коханого багато недоліків, які починають приводити в роздратування і лють.

Милі особливості вже не здаються такими смішними і цікавими, вони починають виводити з себе. У цей період гідності йдуть на другий план і стають практично непомітними.

Подружжя обов’язково повинні пройти етап відрази, щоб досягти стану справжнього кохання. Без цього етапу наступ істинного почуття неможливо.

Тривалість періоду відрази у кожної сім’ї індивідуальна, щасливчики відчувають неприємні почуття один до одного лише кілька місяців, а у деяких він затягується на цілі роки , іноді змінюючись вищепереліченими ступенями відносин.

Період відрази є найбагатшим на сварки, скандали і конфлікти. Кожен партнер показує себе із самої непривабливої сторони, висловлюючи велику кількість претензій і вказуючи на вагомі недоліки коханого.

З настанням кожного нового дня здається, що людина, з яким поділяєш життя, є не тим, хто був потрібен. Саме на цьому етапі багато хто розуміє, що більше не хочуть йти по життю рука об руку, за цим усвідомленням слід розлучення .

Багато пар ходять по колу, постійно проходячи три стадії і не рухаючись далі. З цієї причини колишнє подружжя часто знову опиняються разом і навіть знову одружуються, оскільки їх тягне один до одного.

Як подолати стадію відрази у відносинах? Корисні рекомендації:

Як забути кохану людину після розставання? Читайте про це тут.

смирення

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Якщо парі вдалося подолати загальне відраза, настає приємніший період – смиренність.

Живучи разом люди розуміють, що переробити іншу людину неможливо , що він є особистістю, зі своїм набором достоїнств і недоліків. Вони намагаються прийняти один одного.

Квартира партнерів тепер схожа не на полі битв, де щодня відбуваються запеклі бої, а на переговорний зал, де найчастіше звучать усвідомлені діалоги і регулярно чується слово «компроміс».

Саме на цьому етапі подружжя починає ходити до психолога, читають розумні книги, намагаючись зрозуміти один одного. Кожен партнер розуміє, що для створення гармонійного союзу в першу чергу він повинен працювати над собою, а тільки потім просити компромісних змін у коханого.

Люди починають змінюватися, щоб спільне існування стало більш комфортним. Вважається, що смиренність і прояв терпіння властиво насамперед жінкам , як мудрішим і гнучким від природи.

Найчастіше саме дружина підштовхує чоловіка до етапу смирення, на своєму прикладі показуючи, як необхідно пристосовуватися один до одного.

Повага

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

 1. За етапом смирення настає повагу, безкорисливе служіння партнеру.
 2. Якщо раніше закохані робили щось приємне одне для одного, чекаючи такого ж ставлення у відповідь, то зараз хороші вчинки стають безкорисливими.
 3. Люди прагнуть приносити задоволення тільки тому, що друга половинка користується повагою, тому що вона дорога .

На цьому ступені руху до справжнього кохання душа сама рветься зробити приємне партнеру. Люди по-справжньому дорожать одне одним і переймаються повагою.

Подружжя служать один одному абсолютно добровільно , отримуючи велике задоволення від того, що друга половина щаслива. Іноді один з партнерів вже переходить на етап поваги, а другий – затримується на попереднього ступеня.

Безкорисливими вчинками чоловік, який переступив нову грань, підштовхує коханого до переходу на етап поваги.

Першою ознакою зародження істинної любові є бажання щирого і безкорисливого служіння партнеру.

Дружба

Дружба змінює етап поваги. Зазвичай до цього періоду пара зазнала багато життєвих труднощів, які вирішувалися пліч-о-пліч.

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

 • Партнери знають один одного від коренів волосся до кінчиків пальців, їм відомий характер один одного, звички і темперамент .
 • З конфліктних ситуацій вони виходять без гучних розбірок, їм досить поговорити і все вирішиться мирно.
 • Цей етап може тривати роками і десятиліттями, коли чоловік і жінка знаходять душевний комфорт в спільному товаристві.
 • Найчастіше дружба приходить, коли діти підростають і у подружжя залишається більше часу на спільні заняття та розваги.
 • Вони, нарешті, можуть присвятити один одному набагато більше часу, ніж раніше, коли в них щохвилини потребували маленькі діти.

Кохання

Мало хто добираються до самого останнього вершинного етапу, який іменується любов’ю. Багато ламаються на етапі відрази і не можуть досягти справжнього почуття. На сходинці любові пара розуміє один одного з півслова , партнери дихають і живуть в унісон.

Спільне товариство приносить їм задоволення і приносить заспокоєння. Подружжя приймають один одного повністю, з усіма перевагами і недоліками.

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

 1. Більше не пустують гормони, не дратують недоліки, вони згладжуються і перевешиваются достоїнствами , які проявляються все яскравіше.
 2. Якщо люди дійшли до цього етапу, подолавши всі труднощі, переступивши через етап відрази, вони з усією сміливістю можуть заявити, що по-справжньому один одного люблять.
 3. Як живе любов? Геніальний психологічний мультфільм:

очима психологів

Первісна палка закоханість насправді ще далека від справжньої любові . У нашому суспільстві часто плутають поняття «закоханість» і «любов».

До справжнього кохання добираються далеко не всі пари, комусь не вистачає терпіння і сил, щоб подолати всі перешкоди, що з’являються на шляху. Багато застряють на етапах відрази, не в силах дійти до смирення і втихомирити пристрасті.

Такі пари найчастіше розпадаються. Це може статися назавжди, але в деяких випадках партнери знову сходяться, повертаючи перший етап закоханості.

Вони заново починають проходити всі стадії, знову добираючись до відрази, яке призводить до нового розставання, або буває з успіхом подолано вдруге.

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

 • Збереження відносин на гідному рівні дуже важка робота , яка доступна далеко не кожному.
 • На шляху до справжнього кохання зустрічається велика кількість перешкод, які необхідно долати, щоб знайти мир і спокій в родині.
 • Всі щасливі пари колись пройшли етапи пересичення й огиди, щоб «виростити» з насіння величезну любов один до одного.

Чи є любов на відстані? Відповідь дізнайтеся прямо зараз.

Чи правда, що любов живе 3 роки? Дізнайтеся з відео:

Джерело: https://psyholic.ru/otnosheniya-polov/stadii-lyubvi.html

7 етапів розвитку відносин. А на якому зараз перебуваєте ви?

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Кожна пара проходить через певні етапи у відносинах. На початку все романтично, пристрасно, весело і легко, але настає момент, коли стає тісно поруч і не так цікаво, як раніше, а часом – просто нестерпно. Як же дізнатися, куди рухаються ваші відносини і що таке Справжня любов ?!

Таке глибоке почуття, як Справжня Любов, непросто побудувати, але успішно і терпляче долаючи складності кожного з етапів, це стає можливим. Хочете дізнатися, на якому саме етапі знаходяться відносини у вашій парі? Тоді читайте далі.

Читайте також:   Що подарувати чоловікові на річницю весілля: ідеї, що не варто дарувати

Перший етап – сильний голод

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Цей етап часто називають закоханістю, пристрастю, конфетно- букетним періодом. Це дуже яскравий, веселий, насичений період, про який згадує пізніше з таким захватом, часом і з неприхованою сумом. У ньому багато емоцій, яскравих і жарких; життя вирує і кипить: ви активні, як ніколи, а сон, відпочинок, їжа вам ніби й не потрібні зовсім … Був би один лише милий поруч.

Всі зустрічі і дзвінки долгожданна; в суспільстві один одного світ здається краще; часу проведеного разом завжди мало, скільки б насправді не тривало побачення. Образ коханого весь час тішить ваша уява, приємно хвилюючи серце. Хочеться до нього торкатися, обіймати і цілувати, і щоб він був поруч завжди …

У цей час хлопець може робити божевільні вчинки, доглядати галантно, говорити невтомно, весь час хоче бути поряд, і неважливо де.

А дівчина, в свою чергу, може стояти перед дзеркалом по кілька годин перед побаченням з коханою, вона кращає і добрішає, її голос змінюється, стає ще м’якше і ніжніше.

Закохані проявляють свої кращі якості, вони прагнуть здатися в найвигіднішому світлі і вони дійсно обидва поводяться зразково. Відзначимо, що саме на цій стадії поети і художники (і інші творці) складали твори мистецтва для своїх коханих.

Другий етап – насичення

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Неминуче в стосунках настає момент пересичення: ви насолодилися товариством один одного і встигли звикнути. На цьому етапі вже можна ходити кудись окремо (в гості, в магазин, на виставки, куди завгодно); час, проведений разом, вже не летить так швидко, як на першій стадії відносин. Вам цікаво з коханим, але почуття трепету перед кожною зустріччю і пекучого бажання бути поруч кожну хвилину пішло.

Цю стадію ще називають стадією рівних відносин. Все йде гладко, тихо, мирно. Вам добре разом, спокійно і затишно. Вам цікаво суспільство один одного, але колишнього почуття «голоду» за улюбленим у вас вже немає. Одним словом, ви все так же подобаєтеся один одному, але вже встигли звикнути до чарівності свого коханого.

Скажімо, якби смішний анекдот вам розповів улюблений на першій стадії, ви б щиро реготали кілька хвилин заливистим сміхом, а потім розхвалювали б його унікальне почуття гумору. А на другій стадії – насичення, ви б удостоїли улюбленого посмішкою і сказали «Молодець, дійсно смішно!». Різниця відчутна, чи не так?

Третій етап – етап відрази

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Приїхали до найнебезпечнішого для будь-яких відносин періоду – стадії відрази. Це самий кризовий і небезпечний період, який погубив величезна кількість щасливих і гармонійних, але неміцних спілок. Найчастіше цей період припадає на горезвісні три роки з моменту відносин. Іноді він може трапитися і раніше, вже до кінця першого року відносин. А іноді перші стадії можуть протікати довше, а етап відрази прийде на сьомий рік відносин, але це буває досить рідко. Хотілося б відзначити, що закохані до цього етапу вже, швидше за все, встигли офіційно оформити стосунки, і стали подружжям.

Більшість закоханих, на початку відносин, наївно вважають, що у них ніколи не буде таких сварок і чвар, як буває у їх знайомих, які знаходяться на даній болючою стадії.

Але пам’ятайте про те, що цей етап, рано чи пізно, все одно настане і його необхідно буде подолати спільними зусиллями. Шкода, що величезна кількість пар розлучаються саме на ньому, так і не здогадуючись про те, що він носить тимчасовий характер.

Наскільки довго він буде протікати, залежить від темпераменту і мудрості закоханих.

У цей період може дратувати все в раніше кохану людину: як він їсть, як ходить, як сміється, як закручує тюбик пасти. Навіть те, що раніше в ньому подобалося, може викликати тепер страшну неприязнь і огиду.

А якщо він робить щось дійсно погане, наприклад, лається, кричить, лінується, розкидає одяг, і інше, ви можете випробувати напад гострої неприязні, що межує з ненавистю.

Здається, що все, що він робить, він робить на зло, спеціально, щоб вивести з рівноваги, насолити і позлити.

Що опинилися на цій стадії вважають, що помилилися в людині, що він видавав себе за іншого.

Часто, вони приймають рішення розлучитися, адже спільного щастя і задоволення різко стало мало, його просто не вистачає для нормальної спільного життя.

А ось сварок, скандалів і докорів стало як ніколи багато. Перебуваючи на цій стадії у відносинах, людина думає, що любов безслідно пройшла. Але яке ж це помилка …

Четвертий етап – етап терпіння і прощення

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Настає цей етап після того, як хтось із подружжя зрозумів, що все ж можна якось мірятися з недоліками колись коханої людини. Зазвичай цією людиною в парі виявляється більш розумна, мудра або просто зрілий.

Поступово, з терпінням переносячи недоліки партнера, приходить розуміння, що краще почати з себе. Чим добрішими і ніжніше поводишся, тим він, в принципі, і відповідає.

На даній стадії відбувається глибока робота з власним егоїзмом, коли ви переглядаєте поняття любові, шлюбу і відносин.

Ви щиро починаєте помічати людини, його потреби і потреби, ви дізнаєтеся його заново і, в перший раз, сьогодення.

Немає більше шлейфу закоханості в стосунках, але є розуміння своєї відповідальності перед людиною (почуття обов’язку, відповідальність перед дітьми; порядність і традиційні ідеали про вірність і відданість).

На цій стадії відбувається спокійне прийняття справжньої людини з його рисами, характером і смаками. особливих задоволень ще немає, але занепокоєння і роздратування стало в рази менше. Ви вже не заводитеся з півоберту.

Саме в цей період приходить розуміння того, що кохана людина не зобов’язаний бути моєю копією, що він окрема і унікальна особистість, зі своїми потребами і бажаннями. На даному етапі пари розходяться рідко, так як відносини потихеньку рухаються в бік справжнього почуття – кохання.

П’ятий етап – етап виконання обов’язків

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Саме з цього моменту починає зароджуватися справжня Любов. Коли людина усвідомлює свій обов’язок виконувати борг перед своїм чоловіком або дружиною. Усвідомивши, ще на минулому етапі, унікальність своєї другої половинки, наявність у нього власних потреб, інтересів і бажань, приходить розуміння, що необхідно піклується про нього, і виконувати свої обов’язки.

Кожна пара, сім’я – унікальна.

Але в загальних рисах, якщо мова йде про жінку, то вона розуміє важливість виконання перед чоловіком жіночих обов’язків по охороні сімейного вогнища – догляд за дітьми, підтримці власної привабливості, готування, чистоти в будинку та інше. До чоловіка приходить розуміння того, як важливо забезпечити сім’ю всім необхідним, захищати від зовнішніх проблем і негараздів та інше.

Шостий етап – етап божественної дружби

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Це трепетна стадія, коли приходять в будинок теплі, затишні розмови по душам. Коли знову цікаво разом, але вже не просто жадібно і палко, а з величезною повагою і відданістю до людини. Адже це набагато цінніше, знаючи людини від кірки до кірки, поважати його і цікавитися ним, довіряти йому і надихатися. Ця прекрасна стадія: світла, добра, щира, як в казках. І пара, яка виявилася на ній, впритул підходить до справжнього кохання.

На цьому етапі люди стають рідними. Подружжя перетворюються в найвідданіших і кращих друзів один для одного. Вони нерозлучні, веселі і дружні. На такі сім’ї приємно дивитися, ними можна милуватися і брати з них приклад: вони стільки всього вже пережили (етап відрази), але залишилися разом, їм добре поруч один з одним. Але це ще не любов.

Сьомий етап – етап божественної любові

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

 • Найкраще опис такої любові дано в біблії:
 • Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, все зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить. Ніколи любов не перестає …
 • Бажаємо всім гордо пройти через всі описані вище стадії і знайти Справжню Любов!

Джерело: https://zhenskoe-mnenie.ru/themes/love/7-stages-of-relationship-development-what-you-are-now/

Етапи любові в психології

Романтично-прекрасної і нескінченної малюють любов тільки вірші та романи, в житті ж все етапи любові в психології давно вивчені, чітко розмежовані і «розкладені по поличках».

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Хочете знати, що буде після того, як рожеві окуляри спадуть з очей, і ви виявите в своєму ангелоподібних коханого цілком собі людські (причому часом не надто приємні) якості? Давайте спробуємо слідом за психологами «препарувати» любов.

Хтозна, що любиш

 • Ви прокидаєтеся на світанку з посмішкою на вустах від однієї лише думки, що сьогодні побачите Його?
 • Вам не так важливо, чи заговорить Він з вами, чи запросить куди-небудь, та й взагалі – удостоїть чи поглядом, головне – ви будете споглядати предмет своєї мрії хоч мимохідь (наприклад, на ранковій планерці в кабінеті начальника або в загальній їдальні за обідом ).
 • Вас можна привітати – ви закохані! Ознаками «патологічного стану» є:
 • незрозуміла потреба милуватися об’єктом зітхання знову і знову;
 • тремтіння в колінах, коли він підійшов;
 • раптова боязкість при спробі звернутися до нього.

Згадаймо Пушкіна – вже, здавалося б, важко знайти більш досвідченого серцеїда! І той зізнавався друзям, що моментально втрачається і не може знайти слів для розмови, як тільки зустрічається в суспільстві зі своєю

«Мадонною» – Наталі Гончарової. Звичайному, простій людині ще складніше в такій ситуації! Але однієї закоханістю справа не обмежується.

З неї тільки все починається. 7 або 5 стадій любові в психології виділено на сьогоднішній день. Чому цифри різні? Просто іноді вчені об’єднують три останні стадії в одну, ось замість семи і виходить п’ять.

Кожен період в стосунках пари має свої особливості. Подивимося, які вони.

Які ми проходимо етапи любові в психології

Якщо хто-небудь з ваших знайомих або родичів відзначає золоте весілля, це означає, що подружжя успішно здолали спокуси всіх 7 етапів і тепер благополучно пожинають плоди – переживають 7-ю стадію, яка і носить назву «любов».

Тим часом це слово нерідко помилково використовується при описі першої стадії – закоханості.

Читайте також:   Як покликати хлопця на побачення: психологічні прийоми

Закоханість (вона ж: цукерково-букетний період, вона ж: шоколадний період)

Закоханість виникає під впливом гормонів. Людина відчуває справжню ейфорію, коли має можливість дивитися на потенційного партнера і говорити з ним. Коли почуття стає взаємним, радість багаторазово зростає.

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості схема кругообігу в стосунках

Ніяких недоліків у членів пари начебто немає: вони здаються ідеальними половинками цілого. Вони всюди разом, тримаються за руки, часом так захоплені одне одним, що буквально не помічають оточуючих.

Саме в цей час створюється більшість дивовижних по красі віршів, портретів, відбуваються різні подвиги в ім’я коханої (коханого). Етап прекрасний, але, на жаль, не вічний: він триває приблизно рік-півтора. А що далі?

пересичення

«Хімія» перестає працювати, буйство гормонів припиняється. Пара все ще воркує. Питання вирішуються спільно, бажання поступатися іншому ще присутній.

Але приходить розуміння: партнер-то, виявляється, не ангел, а просто людина. У нього є не тільки гідності, а й особливості характеру, простіше кажучи, недоліки.

На цьому етапі чоловік з’ясовує, що дружина далеко не завжди буває мила і поступлива, а дружина раптом розуміє, що у чоловіка є й інші інтереси, крім неї.

Знову важливі для обох стають друзі і рідні, партнери немов повертаються з хмар на грішну землю.

Заперечення

Період відкидання (відрази) – перше небезпечне для подружнього союзу час. Психологи відзначають велику кількість сварок і розбіжностей на етапі відкидання.

Хтось переживає відразу через рік сімейного життя, хтось – через 3 роки. Терміни індивідуальні. Але жодна пара цей етап не мине.

На перший план «вилазить» егоїзм : партнери починають показувати себе такими, якими вони є насправді.

Чоловік купує собі якусь дорогу електронну іграшку, незважаючи на колишню домовленість відкладати гроші на спільну подорож.

 1. Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалостіЯк зізнатися хлопцеві в любові, якщо соромишся, дивіться в статті: як зізнатися хлопцеві в любові.
 2. Чи можна написати зізнання в коханні дівчині до сліз своїми словами по смс, читайте тут.
 3. Що робити, якщо уві сні чоловік зізнається в любові, дивіться тут.

Дружина йде на півночі в кафе з подругами, «забувши» приготувати вечерю. Кожен живе своїми інтересами, мало зважаючи на потребами іншого. Ось вона – перша пастка для любові! На цьому етапі багато розлучаються, не встигнувши усвідомити цінність відносин.

терпіння

Якщо обидва партнери розуміють, що союз для них цінний, рано чи пізно вони стримують вимоги до партнера. Приходить усвідомлення: не можна «перекроїти» чоловіка на свій лад, так, щоб з ним було зручно.

Можна лише знайти точки дотику і на цій основі будувати стосунки далі. І потрібно міняти себе: якщо хочеш досягти чогось від партнера, необхідно врахувати і його інтереси.

служіння

У цей період партнери вчаться приймати один одного цілком, без упору на позитивні або негативні сторони. Зникають вимоги: для чоловіка (дружини) просто хочеться щось зробити, нічого не просячи взамін.

Є пастка і тут, особливо для жінок: завдяки деяким поведінкових особливостей своєї статі вони можуть перетворитися в деяких жертовних істот.

Згадайте класичний крик душі дружини під час бурхливої ​​сварки: «Я віддала тобі краще 15 років життя! Я для тебе зробила все! ». Якщо так хочеться «зробити все» і «віддати краще», зупиніться: не треба жертвувати собою. На щастя це не призведе – лише до розчарування.

Повага

Шостий етап любові носить ще назву «дружба». Відносини будуються по розумному принципом: «Ти – мені, я – тобі». Кожен з партнерів вміє і віддавати, і отримувати.

Кількість «відданого» і «повернутого» вже не зважується: немає необхідності, подружжя просто знають, що кожен завжди підставить міцне плече в разі біди.

Кохання

Ось ми і дісталися до підсумку: тільки останній етап розвитку відносин має повне право називатися любов’ю. Кожен член пари приймає другого таким, яким він є в дійсності.

Ніхто не намагається нічого «виправити» і «поліпшити» в партнері. У сварках в першу чергу кожен звертає увагу на свої помилки.

Стадії любові: аналіз відносин в залежності від їх тривалості

Визнання своєї провини – норма, а не ознака слабкості характеру, і це тепер розуміють обидва партнера. Головна мета – не затвердити свою перевагу, а зберегти сім’ю.

Якими можуть бути стадії любові в психології по роках

 • Навряд чи пари, яким вдалося подолати спокуси всіх етапів і підійти до підсумкового, згадають, скільки місяців (років) тривала та чи інша стадія.
 • Відео: 7 стадій розвитку любові між чоловіком і жінкою Це дуже індивідуально – одні за 5-7 років стають повноцінною сім’єю, а іншим може знадобитися чверть століття.
 • Недарма народна мудрість «золотий» називає тільки дату 50-річчя спільного життя: повинен пройти величезний часовий відрізок, щоб чоловік і жінка стали, що називається, «не розлий вода».
 • Багато хто відзначає, що до цього часу вони навіть зовні стають схожими один на одного.

Навіщо нам потрібно знання стадій любові? Все просто: володіючи цією інформацією, кожна молода сім’я підійде підготовленої до труднощів перших років спільного життя.

Кризи не будуть закінчуватися розлученням: вони, навпаки, підштовхнуть пару до нового витка відносин.

Подружжя, знаючи, що попереду їх чекає найвища нагорода – любов – подолають разом всі складнощі, і їх любовна човен не наткнеться на мілину ніколи.

Джерело: https://otveta.com/jetapy-ljubvi-v-psihologii.html

Коли любові занадто багато: Профілактика любовної залежності

– До сих пір ви говорили про взаємини закоханих взагалі, не торкаючись їх віку, тривалості їх союзу. Але ж відносини бувають абсолютно різними у пари двадцятирічних в перші місяці закоханості і у пари тридцятип’ятирічна, які прожили в шлюбі років десять. Чи не так? – запитає мене читач.

– Так це правда. Наші почуття мінливі. А відносини весь час у розвитку.

– Чи є якісь загальні ознаки, закономірності зміни відносин в парах або у всіх людей все відбувається по-різному?

– Дійсно, у всіх людей все буває неоднаково. Але все ж є і деякі закономірності. Давайте разом подивимося на розвиток відносин у моїх знайомих.

Отже, жили-були Катя і Вася. Вони познайомилися на третьому курсі Політехнічного університету, коли їм було по двадцять років. Зараз їм вже по тридцять два роки, вони одружені десять років, синові вісім років. Загалом, це благополучна сім’я, але відносини Каті і Васі розвивалися не без труднощів.

Коли вони познайомилися, а було це восени, то закохалися, що називається з першого погляду. Вечорами ходили вздовж річки, розмовляли і не переставали дивуватися, до чого ж багато у них спільного. Збігалися погляди на життя, інтереси, смаки.

Вони любили майже одні й ті ж книги. Коли Катя дізналася, що Вася дуже любить скрипковий концерт Мендельсона, вона була вражена до глибини душі – це її улюблений концерт. Навіть ставлення до їжі було однаковим.

Вася любив картоплю з малосольними огірками, і Катя теж.

Вони мріяли про найближче майбутнє, далі ніж на місяць нехай більше не загадували. Природно, що всі ці мрії здійснилися. Вони дуже багато часу проводили разом. Стан кожного з них можна було передати простими словами популярної колись пісеньки:

«Аби день починався і закінчувався тобою».

Коли вони одружилися в двадцять два роки, то таке єднання (як ніби це не дві людини, а один) тривало ще півроку. Однак реальне життя втручалася в їхні стосунки.

Вася займався веслуванням, часто йшов на тренування. Це стало турбувати Катю, вона не заперечувала проти тренувань, але почала дорікати Васю в неуважності до себе. Часто вони говорили тепер про те, кому робити покупки, кому займатися прибиранням квартири. Великих сварок не було, але колишня ідилія вже зникала.

Коли вони закінчили університет, Вася став працювати в великому конструкторському бюро. Катя сиділа вдома з дитиною. Вона не могла поскаржитися, що чоловік їй не допомагає. Вася дуже радів свого батьківства.

І все-таки у Каті не проходила тривога від того, що занадто багато часу Вася проводить поза домом. Він не кидав спорт, почав думати про аспірантуру, став вчитися на вечірніх курсах англійської мови. Довгі години проводив в Інтернеті. І це в суботу!

Настрій у Каті майже постійно був поганий. Тепер вона боялася втратити Васю і навіть ні в чому не дорікала йому. Вона все чекала, що повернуться колишні відносини.

Одного разу Катя зустріла давню подругу. Відбулася розмова на тему «як живеш»: чому погано виглядаєш, хіба можна так запускати себе – і розтовстіла, і штани вже не сучасні, нікуди не годяться.

Коротше, Катя поміняла стиль життя, стала піклуватися про свою зовнішність, бувати на екскурсіях, почала думати про повернення на роботу. Її життя перестала крутитися навколо одного тільки Васі. З’явилися свої власні інтереси.

Зміни в життєвої стратегії не пройшли непоміченими. Вася в суботу залишився вдома, залишив на час комп’ютер. Сталося нове зближення.

Але через році Каті з’явилися знову сумніви. Вона навіть гадки не мала, що у Васі є любовний зв’язок на стороні. Точно вона не могла знати, але … сумувати, навіть плакала.

А потім раптом помітила, що один її співробітник (тепер Катя вже працювала) дивиться на неї не так, як на інших.

У них нічого серйозного не було, але Катя стала ретельніше займатися макіяжем перед роботою і з задоволенням носила новий костюм.

У сімейному житті знову настав період зближення. Вася займався вдома, вечорами вже на курси не ходив – він успішно їх закінчив. Син тішив своїми смішними слівцями. Не можна сказати, що чоловік став сиднем. У нього давно склався своє коло друзів, відлучався він і у відрядження, бував на засіданнях якогось технічного товариства.

Катя спокійно до цього ставилася, можливо, тому, що і сама стала активніше – ходила в фітнес-клуб, там не тільки фізкультура, а й спілкування. Катя могла тепер без чоловіка піти в театр, в гості.

А що? Якщо він постійно зайнятий, що не ховати ж себе. Втім, разом з Васею вони теж проводили час, та й вдома справ вистачало. Докорів не було. Кожен став впевненим в собі, дбав про своє і професійному, і особистісному зростанні.

Вони добре балансували між «я» і «ми».

До 32 років відносини стали міцнішими, ніж 10 років тому, і більш стабільними. У всякому разі, у Каті не виникало побоювань, що вона втрачає чоловіка, що він кимось захопився на стороні.

Вона тепер знала всі його сильні і слабкі сторони. Знала, що якщо він відвернеться від сім’ї, то потім обов’язково повернеться до турбот про неї. Катя відчувала, що вона необхідна Васі. Зараз їх близькість була зовсім не схожою на ту, юнацьку. Близькість стала якісно інший.

 • Відносини Каті і Васі зазнали змін, які відповідають таким стадіях розвитку шлюбу:
 • • симбіоз,
 • • диференціація,
 • • практикування,
 • • відновлення дружніх відносин,
 • • взаємозалежність.
 • Розглянемо кожну з цих стадій.

Читайте також:   Як пробачити чоловіка за зраду і жити щасливо далі: поради

Симбіоз – це перша стадія і прекрасний час напруження почуттів. «Я закохалася в нього по вуха», «Ми – одне ціле». Це таке сильне злиття, що воно доходить до взаємопоглинання особистостей, життів.

Мета цієї стадії – утворення найсильнішої прихильності. Подібність між двома люблячими величається, відмінності не помічаються. Вирують пристрасті. Дуже висока ступінь турботи один про одного, взаємні «даю» і «беру» процвітають. Вимоги до партнера мінімальні.

Зазвичай кожен докладає зусиль, щоб пристосуватися до партнера і доставити йому задоволення.

Кожен відчуває себе настільки добре, що не ризикує виставити якийсь вимога, бути егоїстичним, що не ризикує не бути дає, не бути чутливим до потреб іншого.

Кожен партнер відчуває досить велику турботу про себе, і відносини отримують солідну основу.

Якщо ця основа створена, можна рухатися до наступної стадії – диференціації, якщо немає, то пара може тривалий час перебувати в стані симбіозу, але союз загрожує стати дисфункціональним, негармонійним.

Переважатиме прагнення до злиття, бажання уникнути конфліктів, тенденція применшувати відмінності. Виникнуть відносини типу «стояча хвиля».

Можливий протилежний по поведінці варіант – відверта ворожість, гнів, конфлікти, тобто відносини типу «два в’язня в одній камері».

Диференціація – наступна фаза відносин, час «зняття божества з п’єдесталу». Тепер кожен може сказати: «Життя без всяких проблем – це не життя». Ця стадія рідко буває легкою! У міру її проходження може виникнути бажання мати більше простору для себе. Хочеться розширити свої внутрішні кордони.

Пара починає помічати відмінності, партнери відчувають, що вони не хочуть так багато часу проводити разом. Хочеться побути наодинці з собою, що може викликати почуття провини.

“Що трапилося? Чому я більше не відчуваю себе так, як зазвичай я себе відчував (а) з цією людиною? » Між іншим, почуття провини виникає абсолютно марно.

Бажання побути на самоті, навіть без коханої людини, винятково необхідно кожному, хто хоче не переривати процесу самопізнання. Ми вже говорили, що вивчення себе – довічний процес.

Позитивна самооцінка нам всім потрібна. А як же ми зможемо оцінити себе, якщо не усамітнитися? Я якось зустріла в книзі вираз, яке мені дуже сподобалося: «Бога можна почути тільки в тиші». У нашій постійній суєті зробити це досить складно. У Пушкіна є начерк, що відноситься до 1829 року, тобто до зрілого періоду його творчості:

Залишив я людське стадо наше, Щоб стерегти ваш вогонь відокремлений, Розмовляючи один з самим собою … Годинники невимовних насолод! Вони дають нам знати серцево глиб, В могутність і в немочах серцевих Вони любити, плекати навчають Чи не смертні, таємничі почуття, І нас вони науці першої вчать – Шанувати самого себе.

Саме слово диференціація означає поділ, розчленування, розрізнення, здатність відрізняти. У цій стадії відносин партнери починають помічати, що вони і відчувають, і мислять дещо по-різному.

У кожного з’являється бажання відстояти свою індивідуальність. Ілюзія симбіозу похитнулася, з’являються драматичні несподіванки.

Для одних диференціація – це повільний і поступовий процес, для інших – це період бурхливого краху надій, розвінчання ілюзій.

Практикування – стадія відносин, коли енергія людини спрямовується на діяльність, не пов’язану з партнером. Це може бути і робота в будинку, але на себе, і поза домом. При цьому можуть зав’язуватися нові знайомства.

Партнери вже більше не налаштовані вловлювати бажання один одного. Кожен сконцентрувався на собі. Увага кожного направлено на зовнішній світ. Головне тепер незалежність, автономія, індивідуалізація. Розвиток свого «я» стає важливіше, ніж розвиток близьких відносин.

На перший план у кожного виступають проблеми самооцінки, за свою гідність: «На що я особисто годжуся, що мені під силу, чого я стою?» Між партнерами можуть виникати конфлікти, а примирення знову призводить до короткочасних емоційним зближення. Деякі люди називають цей період життя «самотній блукач», інші «подорож за тисячу кілометрів».

Відновлення дружніх відносин . Після того, як кожен з партнерів чітко визначив свою індивідуальність, реалізував себе поза сім’єю, у нього з’являється потреба в інтимності, емоційного підживлення, психологічної підтримки. Тепер можна прагнути до відновлення дружніх відносин зі своїм чоловіком.

Знову загострюється вразливість, вразливість. Партнери шукають комфорт, підтримують один одного. Періоди особливо щасливою інтимності змінюються періодами відновлення незалежності.

Незважаючи на сполох, що виникає часом, і тертя у відносинах, конфлікти влагоджуються швидше, стає можливим обговорення труднощів, не те що було в період диференціації. Тепер уже кожен з партнерів не боїться бути поглинутим особистістю іншого, як це було в період симбіозу.

Встановлюється розумний баланс між «я» і «ми». Кожен партнер дізнається себе глибше як дарувальника радості іншого партнера. Виникає глибока прихильність шлюбу, сталість.

Взаємозалежність – фаза подальшого зміцнення сталості. Тепер кожен з партнерів переконався, що його люблять. Настав час сталості у відносинах, коли образ досконалого обранця – ідеалізований і неможливий – мирно витісняється реальним чином дружина.

Дві особи, які дозволили сумніви щодо самоцінності, мали можливість проявити себе в зовнішньому світі, знаходять задоволення в спільному житті. З’являються глибока прихильність і взаємне задоволення.

Відносини розвиваються більше в бік зростання і вдосконалення «ми», ніж «я».

Подібні стадії властиві нормальним, здоровим інтимних стосунків. Не слід думати, що тільки у страждають неврозами людей бувають труднощі в шлюбі. Труднощі бувають у багатьох людей, може бути, навіть у всіх. Хворим або інфантильним, незрілим людям здорові відносини будувати, як правило, складніше.

Добре, коли обидва партнери проходять всі стадії одночасно, майже синхронно. Труднощі зростають, якщо один партнер ще живе в стадії симбіозу, а інший вже вступив в стадію диференціації. Конфлікти загострюються, коли один партнер ще хоче проявити себе в зовнішньому світі, реалізувати всі свої здібності, а інший з нетерпінням прагне до відновлення близьких відносин.

Пам’ятайте, коли Каті було найважче? Коли Вася більше часу став проводити поза домом, а вона, зачарована симбіотичних відносинами, не могла винести розлуку. Вася вже закінчував період диференціації, готовий почати практикування (вивчення іноземної мови, навчання в аспірантурі), а Катя все ще чекала частих колишніх поцілунків і обіймів.

Але після зустрічі з подругою в житті Каті стався перелом, вона почала швидко зростати як особистість. І відносини подружжя не забарилися покращитися.

Сім’я – це система. Зміни в одній ланці негайно позначаються на функціонуванні інших ланок. Ніколи не кажіть: «Я змінюся тоді, коли він до мене зміниться». Це тупиковий шлях. Міняйте себе, свою поведінку, і він (вона) обов’язково на це прореагує. Не може не прореагувати. Ви – ланки одного ланцюга.

Фахівці вважають, що стадії взаємовідносин подружніх пар відповідають стадіях розвитку новонародженої дитини.

Симбіоз дитини з матір’ю триває приблизно п’ять місяців. Повне злиття, любов і насолоду. Мати задовольняє всі потреби дитини, який не відчуває себе окремо від неї. Здорові взаємини з матір’ю в цей період створюють передумови до здорового симбіозу під час закоханості.

Потім настає стадія диференціації. Посмішка дитини при появі матері (між 5 і 6 місяцями) свідчить, що він її виділяє. Значить, він якось визнає її окреме існування.

Починається процес психологічного відділення дитини від матері. Цей процес буде продовжуватися: стадія диференціації – 6-9-й місяць, практикування – 10-16-й місяць, стадія відновлення дружніх відносин – 17-24-й місяць.

В результаті розвивається індивідуальність дитини.

В стадії диференціації дитина починає дізнаватися навколишній світ (сюди входить і мати), досліджувати його. Інструментами вивчення служать очі, вуха, ноги, руки, рот.

Торкаючись до навколишньої дійсності, дитина дізнається фізичні кордону доступного світу. Тепер його інтереси не зосереджені тільки на матері, він любить і поползать по кімнаті, і пограти на колінах матері.

У цей період з нормальним розвитком малюк зазвичай буває сяючим і задоволеним.

В стадії практикування енергія дитини спрямована на зовнішній світ. Він може «мати любовні справи» на стороні, особливо коли вже починає ходити. Він відчуває захоплення, коли йому вдається порвати все ще існуючі симбіотичні зв’язку з матір’ю і втекти від неї.

Він буде грати в дальньому кутку кімнати, насолоджуючись суспільством матері здалеку, на відстані. Зростаюча автономія – це нове завоювання дитини. Бурхливий розвиток моторних навичок необхідно і для того, щоб втекти від матері, отримати хоча б часткову незалежність.

Ставлення матері до фази практикування має вирішальне значення для розвитку дитини взагалі і для його, здавалося б, такого далекого подружнього щастя зокрема.

Правильне ставлення матері полягає в прояві поваги до потреби дитини у відділенні, незалежне існування, в вираженні радості з приводу його успіхів.

Розумна мати легко відпускає від себе дитину, щоб він «попрактикуватися» в зовнішньому світі, і радісними оплесками зустрічає його повернення.

Якщо ж вона тільки терпить його прагнення до незалежності, або навіть перешкоджає прояву цього прагнення, то цього недостатньо для створення основи подальших хороших взаємин з людьми.

Стадія відновлення дружніх відносин часто є важкою як для дитини, так і для матері. Це стадія поляризації: від повної незалежності діти повертаються до колишніх форм тісному прихильності, вони прагнуть геть і негайно повертаються назад.

Дитині необхідно, щоб мати завжди була емоційно доступною, але в той же час він лащиться до неї тільки в певні моменти. Іноді мати не знає, коли їй плекати дитя, а коли заохочувати його незалежність, і дитині доводиться витрачати багато енергії на те, щоб завоювати почуття матері (а адже енергія більше необхідна для його розвитку).

Коли фаза доглядів і повернень успішно завершена, починається зміцнення індивідуальності, яку людина проносить через все своє життя разом зі здатністю мати емоційні прихильності.

Отже, ви бачите, що подружжя проходить ті ж стадії, що і дитинство. Все повторюється, чи не так?

Джерело: https://bookap.info/othosheniy/moskalenko_kogda_lyubvi_slishkom_mnogo_profilaktika_lyubovnoy_zavisimosti/gl23.shtm

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *