Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

Розставання – найчастіше непростий і гнітючий крок, наслідки якого протягом довгого часу приносять обом сторонам чимало негативних емоцій і душевних страждань. У психології подібний розрив називається втратою відносин і характеризується як тривалий і виснажливий процес.

Зміст приховати

Кожен з нас справляється з розставанням по-своєму. Більшість замикаються в собі і ллють сльози за втраченим особистого щастя, в той час як інші старанно відволікаються від переживань, кажучи, що час лікує.

Позбавлення від душевного горя прийде в разі, якщо стадії розставання будуть пройдені правильно і поетапно.

Психологія розставання розрізняє 5 етапів розриву, усвідомивши які, легко зрозуміти, як подолати психологічний дискомфорт, пов’язаний з втратою коханої людини.

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

етапи розставання

Щоб мінімізувати неприємні наслідки після розпаду відносин, як чоловік, так і жінка в першу чергу визначають, на якому етапі після розставання вони знаходяться. У психології відносин виділяють 5 стадій, які допоможуть зрозуміти, як відбувається розрив:

Щоб швидко оговтатися після розриву відносин, важливо упевнитися, що не відбулося зациклення на одній стадії, а триває рух вперед – назустріч новим перспективам і можливостям. Розібратися в ситуації допоможуть характерні ознаки етапів після розставання у обох сторін.

заперечення того, що відбувається

Першою реакцією після думки про розставання з коханою людиною стає заперечення. Свідомість не готове різко прийняти той факт, що ви більше не разом, а всі надії на безтурботне спільне майбутнє канули в небуття.

Найсильніший стрес від обставин, що склалися тільки посилює захисну реакцію, яка проявляється в запереченні того, що відбувається. Емоції від переживань на першій стадії варіюються, але в основному це паніка, розчарування і відчай.

Інші ознаки складного періоду:

 • Ступор, туга, заціпеніння.
 • Тривожний стан, неврози.
 • Втрата апетиту, безсоння.
 • Страх перед майбутнім.
 • Нерозуміння причин ситуації.

На початковому етапі розриву в голові крутиться думка про те, що відбувається нереально. Незважаючи на будь-які конструктивні аргументи, достукатися до людини, що знаходиться в стадії заперечення, практично неможливо. Стрес діє подібно знеболюючого ліків, яке стримує лавину емоцій, готову вирватися назовні.

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

Тривала фаза заперечення часто обумовлена ​​страхом випробувати гіркі душевні муки після її завершення. Тут не завадить здригнутися і тверезо оцінити ситуацію. Важливо продовжувати жити звичним життям і не уникати рутини. Головне не боятися просити допомоги у близьких і рідних людей, які не залишатися наодинці з собою. Знайти нові захоплення та інтереси.

Емоційне вираження почуттів

Стадія заперечення йде, її змінюють біль, злість, агресія і роздратованість. Ці прояви характерні для опису стадії емоційного вираження почуттів. Вона має прийти, як грім серед ясного неба, разом з нею приходить усвідомлення того, що відбувається. Цей етап розставання проходить швидко, але яскраво і експресивно. Всі можливі негативні почуття загострюються.

Ініціатора розлучення гризе почуття провини, а його партнера долає лють і біль. На етапі агресії важливо не втрачати здатності міркувати розсудливо і контролювати свої дії. Потрібно пам’ятати, що необдумані вчинки можуть призвести до непоправних наслідків. Придушити негативні емоції простіше, ніж тримати образу в собі, а після пожинати її плоди.

Спроба відновити відносини

Переживши стадію емоційного вираження почуттів, ініціатор розриву заспокоюється, чого не можна сказати про залишену партнері. Останній усіма силами намагається відновити стосунки, забувши про свої образи.

Головна проблема цього етапу полягає в тому, що найчастіше любов вже втрачена, а залишений чоловік продовжує жити минулим.

Постійні спроби знайти пояснення розставання і боязнь зазирнути у своє майбутнє без партнера не дають рухатися далі.

На етапі «торгів» кинутої стороною рухає страх остаточно втратити партнера. Щоб позбутися нав’язливих почуттів, психологи радять уникати думок про об’єкт жадання будь-яким способом.

Важливо розуміти, що навіть у разі відновлення відносин, вони не будуть колишніми. Усвідомлення цього допоможе прийняти факт втрати і відпустити ситуацію.

Вдале завершення періоду наблизить позбавлення від душевних переживань.

депресія

Після успішного прийняття розриву, приходить четверта стадія – депресія. Це єдиний етап розставання, який має відмінні риси у жінок і чоловіків. Причина різного сприйняття цієї стадії в тому, що апатія після розставання рідше проявляється у чоловіків, ніж у представниць прекрасної статі.

Велика частина чоловіків не схильна довго сумувати після розриву, чого не можна сказати про їх колишніх партнерок. Останні часто впадають в апатію, відчувають байдужість по відношенню до того, що відбувається, а сил на боротьбу з цим станом вже не залишається. Психологи по праву виділяють цю стадію розставання як найбільш важку у жінок.

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

Коли безпорадність від втрати гризе зсередини, єдине, що може допомогти – сконцентрувати увагу на тому, що залишилося. Настав час згадати мети, події і причини, які приносили радість ще до зустрічі з колишнім партнером. Близькі люди допоможуть заповнити душевну порожнечу, знайдуть привід для нових позитивних емоцій, втрачених разом з відносинами.

Слід пам’ятати, що період апатії часто є причиною багатьох необдуманих і навіть небезпечних для життя вчинків. У затяжних і важких випадках такого стану слід звернутися за допомогою до психотерапевта, щоб гарантувати вихід з депресії.

ухвалення ситуації

Після пережитої стадії депресії, починається період прийняття реальності. Тепер можна зітхнути на повні груди і повернути все на круги своя.

Історія розставання тепер сприймається як цінний досвід, а про «кінець життя» не може бути й мови. Думки про партнера з кожним днем ​​йдуть зі звичного життя, а його образ дійсно віддаляється все далі.

З’являються надії на успішне майбутнє без цієї людини, так само як і бажання рухатися вперед.

Відбулася історія змушує витягувати позитивний досвід, а психіка адаптується. Має бути головне завдання – навчитися жити заново.

На даному етапі психологи радять подякувати життя за хороший урок і порадіти, що все гірші стадії успішно пережиті.

Щасливий кінець депресії – провісник довгоочікуваних приємних сюрпризів і подій, яких ще чимало приготувала доля. Важливо повірити в себе, взяти курс на успішне і щасливе майбутнє і ніколи не обертатися.

Як пережити розлуку

Розрив – це один з найбільш обтяжливих періодів в житті. Щоб впоратися з сумом, у багатьох йдуть місяці або навіть роки. Залишений людина готова на все, тільки б швидше пережити хворобливе розставання і повернутися до повноцінного, щасливого життя. Кілька порад допоможуть впоратися з розлукою легше і швидше:

 1. Будьте менш суворі до себе. Фраза «ми розлучаємося» з вуст коханої людини зазвичай шокує і ступор. Біль, гнів, образа, ненависть і ще багато інших негативних почуттів і емоцій пронизують наскрізь в першу ж секунду після усвідомлення розриву. Відчувати подібне – нормально. Замість того, щоб картати себе за душевну слабкість, слід виявити поблажливість і дати емоціям повний хід.
 2. Не бійтеся просити допомоги. У кожного з нас є рідні і близькі люди, які на перший поклик прийдуть на допомогу. Стиснення – це останнє, що має хвилювати людини, що зазнає на собі наслідки тяжкого розриву. З підтримкою улюблених людей все етапи розставання пройдуть простіше як у чоловіків, так і у жінок.
 3. Живіть колишнім життям. Переживаючи складний розрив, багато хто воліє брати відгули, замість того, щоб займатися звичайними щоденними справами. Наслідки розставання пройдуть куди швидше, якщо замість зациклення на прикрощі виконувати звичні робочі обов’язки.

Жалість до себе – одна з головних проблем, які заважають пережити розрив. Подумайте про близьких людей, метою, надіях, про все хороше, що є у вашому житті, і маячать попереду горизонти стануть райдужними і привабливими. Розставання перестане здаватися трагічною проблемою поряд з поточними радощами.

Щоб пережити розставання максимально безболісно, ​​потрібно поетапно пройти всі стадії розриву. Прислухаючись до порад психологів, вдасться мінімізувати негативні наслідки розставання.

Джерело: https://dom-isemya.ru/semya/semeynyie-otnosheniya/psihologija-rasstavanija/

Етапи прийняття розставання у чоловіків після довгих відносин або розлучення

7 стадій (або етапів) після розставання у чоловіків можуть розтягнутися на місяці. Якщо хлопець хоче, щоб дівчина повернулася або має намір, навпаки, скоріше пережити розрив, головне пройти стадію “Горе”. Інакше є ризик застрягти в негативних емоціях.

Ці етапи відносяться і до жінок, але в даній статті ми розберемо саме хлопців.

шок

На цій стадії після розриву відносин чоловік все ще буде намагатися зрозуміти, що тільки що сталося, і думати приблизно наступне:

 • Я не можу повірити, що це закінчилося.
 • Це не може статися зі мною.

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

Це величезний шок для психіки, коли жінка, яку ти любиш, більше не хоче мати з тобою нічого спільного або коли ти з якоїсь причини не можеш бути з нею. Психологічний дискомфорт такий сильний, що часто викликає хвороби шлунка, втрату апетиту, стрес, расфокусірованность і так далі.

Розрив – це великий шок, якщо ви дійсно любили людини і не хочете втратити.

заперечення

Як тільки первинний шок проходить (на це піде від декількох хвилин до декількох днів), настає друга стадія розриву відносин у чоловіків, в якій хлопець починає чинити опір тому, що сталося.

Він думає:

 • Я відмовляюся визнати, що між нами все скінчено.
 • Вона моя споріднена душа, і я просто не можу втратити її.

У цей момент він готовий написати їй, зателефонувати або приїхати до колишньої додому, щоб побачити і спробувати вирішити всі проблеми.

гнів

Якщо дівчина не хоче знову бути разом або хлопець відчуває, що нічого не в змозі з цим вдіяти, то він буде злитися на себе або на неї. Це третя стадія прийняття ситуації при розставанні.

Він направляє весь негатив на себе і думає наступне:

 • Я не очікував цього.
 • Як я міг бути таким дурним по відношенню до неї, що їй довелося піти?

Або він сердиться на свою колишню за те, що дівчина порвала з ним:

 • Я довіряв їй, а вона зруйнувала цю довіру. Начебто я нічого для неї не значу!
 • Вона зрадила мене! Вона сказала, що любить мене і хоче постаріти разом зі мною. Як вона сміє брехати!

У будь-якому випадку ця стадія дуже болюча і сповнена негативних емоцій.

торг

На 4 стадії прийняття розставання хлопець починає торгуватися з самим собою і зі своєю колишньою, що якщо він отримає ще один шанс, то буде робити все, що вона хоче.

З іншого боку, колишній може почати торгуватися з нею, щоб повернути, а потім кинути і піти, залишивши знедоленою і пригніченою. Тобто відігратися за всю ту бурю емоцій, які він випробував.

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

депресія

Якщо хлопець не хоче повернути колишню, на наступному етапі розставання після довгих відносин з’являється відчуття пригніченості і смутку.

Людина думає: «Це безнадійно. Більше немає сенсу намагатися. Вона пішла, і я ніколи її не поверну. Я цілком можу прийняти цей факт. ”

Він також відчуває себе сумно від того, що ще не звик до нового життя на самоті. Крім цього він задається і іншими питаннями як з приводу свого оточення так і самого себе. наприклад:

Що подумають про нього інші люди, наприклад, друзі, родина, колеги?

 • Як пояснити ситуацію близьким?
 • Тепер, коли він сам по собі, чи зможе коли-небудь знайти іншу?
 • Невже йому судилося бути самотнім?

Психіка намагається перебудуватися на новий лад в таких болючих і незручних питаннях.

Надія

Як тільки проходить стадія депресії після розставання у чоловіків починається усвідомлення, що життя не закінчилося. А значить, все не так погано як здавалося на самому початку. На цій стадії молода людина може відчути себе трохи впевненіше і краще.

ухвалення

Якщо хлопець зміг подолати всі стадії розставання, що виділяються в психології, зазнав невдачі в спробах повернути колишню або просто перетерпів цей найскладніший період (що може зайняти місяці, роки і навіть десятиліття для деяких), то в кінцевому підсумку він буде відчувати себе готовим рухатися вперед .

Він прийме те, що сталося і більше нічого не буде робити, щоб змінити це, а буде рухатися далі – до нових відносин.

висновки

Ці 7 стадій прийняття розставання типові і не відрізняються для чоловіків і жінок. В процесі їх подолання хлопець може вирішити покінчити з минулим любов’ю, що лежав із парою нових жінок і почати рухатися далі. Або почне намагатися повернути колишню, щоб таким способом покласти край горю і знову насолоджуватися відносинами з нею.

Джерело: https://obyvshih.ru/muzhchinam/etapy-prinyatiya-rasstavaniya-u-muzhchin.html

Психологія відносин: стадії розставання у чоловіків | Все про розлучення, аліменти і розділ майна

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

Напевно, тільки пропалені Казанові плювати на черговий розрив відносин. Які б не були причини сварки, стрес і гіркоту втрати чоловікові забезпечені. Головне, не робити з цього трагедію і сподіватися на краще. Налаштуватися на позитив досить складно, особливо коли майбутнє бачиться в чорному світлі. Якби кожен представник сильної статі знав, що є певні стадії розставання у чоловіків, то пережити таке сумне подія була б набагато легше. Саме тому ми хочемо внести свою лепту в збереження нервової системи тих хлопців, що постраждали від розриву відносин з жінкою. Ми розкриємо суть питання про етапи розставання у чоловіків і допоможемо стражденним знайти надію на краще.

Емоційний стан чоловіка після розставання: від чого воно залежить?

Кожен з нас мав можливість спостерігати поведінку чоловіків, які розійшлися, розлучилися, втекли від своїх дівчат і т. П.

І ось, одні хлопці вбиваються горем після такої події, а інші весело танцюють в клубах або розслаблено попивають міцні напої за переглядом чергового футбольного матчу.

Чому у представників сильної статі так різниться сприйняття ситуації? Емоційний стан чоловіка в момент розриву відносин залежить від наступних обставин:

 1. Причина розриву. Доля може звести нас не тільки з другою половинкою, але і з тим партнером, який може дати нам якийсь урок. Зустрічаються такі нестерпні дами, що після них чоловіки переглядають свій погляд на відносини в цілому, стають більш терплячими і відповідальними (бояться втратити добру і чуйну дівчину). Якщо хлопець розлучився з нестерпною «пилкою», яка витягнула з нього всі соки, то навряд чи буде довго страждати за такими деструктивним відносинам. І, навпаки, якщо в парі все було добре, панувало взаєморозуміння, але, наприклад, дама знайшла іншого кавалера або поїхала в іншу країну, то тут гріх не постраждати. Біль від втрати тим сильніше, чим якісніше був роман. Дівчина, яка зраджувала, мотала нерви, постійно була всім незадоволена, навряд чи стане причиною тривалих душевних мук.
 2. Хто був ініціатором розриву. Розставання переноситься в моральному плані набагато легше, якщо чоловік сам затіяв цей процес. Тоді він усвідомлює, що управляє ситуацією, самостійно приймає рішення і ні від кого не залежить. Коли ініціатором розриву є жінка, у її партнера може різко впасти самооцінка. Він відчуває себе покинутим, ущемляється чоловіче самолюбство. Представник сильної статі шукає проблему в собі, хоча на словах всіляко ганить свою колишню. Самокопання ні до чого доброго не приводить, людина йде в себе, боїться шукати нову пасію і важко переживає розрив.
 3. Тривалість відносин. Відчуваєте різницю: розлучитися через два тижні після знайомства і через 10 років шлюбу? Чим довше ми знаємо свого партнера, тим сильніше до нього прив’язані, навіть якщо він нас в буквальному сенсі бісить. Проживши з дружиною багато років разом, розлучитися дуже важко. Не вистачатиме розуміння, комфорту, улюбленого бутерброда з ранку, приготованого дружиною. Тривалі неофіційні відносини також важко розірвати, адже чим довше пара разом, тим більше у них спільних спогадів, якихось звичаїв. Після розставання всього цього не вистачає, приходить душевна порожнеча. Короткочасний роман нічим таким не характеризується, навіть якщо в ньому текли річки пристрасті. Образ спекотної красуні швидко зітреться з пам’яті. Пережити сварку з малознайомою дівчиною, з якою погуляли пару місяців, безумовно, легше.

Читайте також:   Як сказати чоловікові, що хочеш його: 10 способів висловити бажання

Чи часто повертаються в сім’ю колишні чоловіки?

Розставання – це не щось надприродне. Зустріти пари, де обидва людини були разом з юності до глибокої старості, практично неможливо.

Більшість чоловіків до зустрічі зі своєю реальною половинкою мали кілька романів і, відповідно, розлучалися або навіть розлучалися. Звичайно, розбігатися завжди неприємно, але деякі представники сильної статі заганяють себе в депресію, коли залишаються одні.

Насправді туга рано чи пізно відпустить, адже у розриву відносин є свої стадії, про які ми і хочемо вам розповісти.

Етапи розставання у чоловічої статі

Вважається, що у хлопців немає права пустити навіть скупу чоловічу сльозу при розриві відносин. Це так несправедливо, адже у них теж є почуття. Біль втрати спочатку більш інтенсивна, потім її хватка починає слабшати. Стадії після розставання у чоловіків майже завжди однакові. Дамо кожної з них характеристику:

 1. Заперечення. На цій стадії кавалер не може змиритися з тим, що дама серця тепер не поруч. Через сильного стресу мозок відмовляється приймати ситуацію як даність. Розставання сприймається як ілюзія: здається, що ось-ось все встане на свої місця, і дівчина заспокоїться і повернеться. Деякі особливо чутливі чоловіки продовжують дзвонити їй, як ні в чому не бувало, пропонують зустрітися. Чоловіки ж відмовляються з’їжджати з загальної квартири або не відпускають своїх дружин в надії, що все зміниться. Загалом, чоловіки відразу після розриву зазвичай не вірять в те, що трапилося і чекають, що загрози про розставання були лише частиною великої сварки, а друга половинка охолоне і прибіжить назад.
 2. Негативні емоції. Через деякий час чоловік нарешті усвідомлює, що остаточна суперечка все-таки відбулася. Абсолютно нормально в цей час відчувати ненависть до колишньої, ображатися, скаржитися, злитися. Часто представники сильної статі укупі з негативними емоціями відчувають себе нікому не потрібними, знижується їхня самооцінка, накочує туга. На цій стадії розриву відносин потрібно дати волю емоціям, адже накопичений негатив може стати причиною депресії, а також таких неприємностей, як мігрень і запаморочення.
 3. Апатія. Сильний стрес викликає колосальний викид енергії. В результаті чоловік отримує зниження загального тонусу організму, байдужість до всього, відсутність бажання бачитися з близькими і з будь-ким обговорювати проблему. Можливо, що дана стадія розриву відносин у чоловіків існує як перепочинку після бурхливих сварок, негативних емоцій і низки інших проблем, пов’язаних з розлученням. Проте краще не затягувати з цим періодом, інакше є ризик так в ньому і залишитися.
 4. Ухвалення проблеми. Коли чоловік чесно скаже собі, що відносини завершилися, і визнає свої помилки, то настане наступна стадія – прийняття проблеми. Вже зараз він починає думати головою і знаходить контроль над своїми емоціями. Даний етап плавно перетікає в наступний, коли думки і слова переходять в дії.
 5. Спроба повернути відносини. 5-й стадії розриву відносин у чоловіка може і не спостерігатися, якщо роман виявився дійсно неблагополучним. Однак найчастіше думка про те, як добре було б все повернути, через деякий час з’являється у багатьох. У цей період чоловік здійснює спроби до примирення, намагається загладити провину. Якщо переговори увінчалися успіхом, пара возз’єднується. В іншому випадку страждання представника сильної статі зазнають метаморфози, і його випробування переходить на новий рівень.
 6. Вихід з кризи. Рано чи пізно чоловік приймає доконаний факт і більше не страждає через те, що розлучився з цією жінкою. Майбутнє вже не здається таким безрадісним, знову стають цікавими колишні захоплення. Саме зараз представник сильної статі може вдаритися в роботу, навчання без постійних гнітючих думок на задньому тлі. Іноді на цьому етапі чоловіки навіть з посмішкою згадують минулі відносини. Вся ненависть кудись випаровується, і залишається тільки подяку за викладений урок.
 7. Готовність до нових відносин. На останній стадії розставання у чоловіків з’являється інтерес до потенційних супутниць життя. Тепер все жінки не здаються їм зрадницею, приходить розуміння того, що не можна всіх міряти під одну гребінку. Спогади про невдалі минулі відносини більше не псують настрій. Чоловік починає доглядати за собою, захоплюється спортом, відвідує модні магазини, намагається заробити більше грошей, щоб його залицяння за сподобалася дівчиною увінчалися успіхом.

У одних чоловіків все сім стадій розриву відносин проходять буквально за пару місяців, інші все життя не вирішуються знову завести роман. Шлях все люди дуже різні, але особистого щастя заслуговує кожен. Не варто ставити на собі хрест після розставання з коханою жінкою. Ми зібрали для вас найактуальніші поради, які допоможуть якомога легше пережити розрив.

Говоримо «ні» нудьзі: поради для чоловіків, недавно пережили розставання

На жаль, не всі ми можемо впоратися з емоціями і взяти себе в руки. Затяжна депресія і відсутність надії на краще – постійні супутники життя деяких чоловіків, які зіштовхнулися з розривом відносин.

Хлопцям з дитинства вселяють, що показувати свої почуття погано, адже потрібно бути сильним і ніколи не плакати.

Даний факт тільки погіршує ситуацію: накопичений негатив в буквальному сенсі отруює чоловіка зсередини і не дає йому почати нове життя після розлучення.

Справитися з тривогою, безсонням, дратівливістю і своїми незгасними почуттями до безповоротно минулої другій половинці допоможуть деякі хитрощі, доступні кожному чоловікові. Щоб відчути себе в своїй тарілці, навчитися бачити не тільки мінуси ситуації, але і плюси, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Позбавтеся від речей, що нагадують про неї. Там лежить її гребінець, тут забутий флакончик духів, на стіні висить ваша спільна фотографія, а під телевізором порошиться пов’язана нею серветка. Приблизно так виглядає холостяцька барліг типового чоловіка після розставання з жінкою. Увага, питання: як можна забути даму серця, якщо все навколо нагадує про неї? Зберіть все, що пов’язано з дівчиною, у велику коробку і винесіть її на смітник бомжам на радість. Попереду Масляна? Залишайте опудало з речей колишньої пасії і спаліть його в честь свята! Чи не ятріть душу всякими дрібничками тієї жінки, що змусила вас страждати.
 2. Не соромтеся говорити про свої почуття з близькими. Ті, хто вас люблять, зрозуміють будь-які емоції, навіть сльози на неголених чоловічих щоках. Який сенс прикидатися і корчити з себе героя днем, якщо ночами ви виєте від туги? Коли на серці рана, в першу чергу потрібно виговоритися. Тому викликайте до себе додому швидку допомогу в особі пари друзів або старшого брата, садіть їх перед собою і відкривайте душу. Такий сеанс психотерапії має статися після розставання з жінкою хоча б один раз. Повірте, вам стане набагато легше.
 3. Чи відчуваєте провину? Вибачитеся! Якщо саме ви були ініціатором розлучення або довели найдорожчу пасію до відчаю своєю поведінкою, що їй навіть довелося бігти від вас, то напевно відчуваєте провину. Це добре, тому що совість у вас є, і її заклики ігнорувати не варто. Якщо ви відчуваєте гостре бажання вибачитися, не варто йому протистояти. Зателефонуйте або напишіть повідомлення, викладіть міркування з приводу свого вкладу в неприємну ситуацію і насолоджуйтеся отриманим результатом. Ваша карма очиститься, і на душі перестануть шкребти кішки.
 4. Займайтеся самовдосконаленням. Розставання – це не привід запустити себе у всіх сенсах. Багато чоловіків після розриву відносин перестають стежити за собою і своїм житлом, не розвиваються, а тупо поглинають пельмені, запиваючи їх пивом, і клацають пультом телевізора. Представили такого інтелігентного красеня? А тепер подумайте, яка чарівна дама клюне на цього джентльмена? Не забувайте, що життя триває. І ви повинні подобатися не тільки собі, а й оточуючим представницям прекрасної статі. Тоді нові бурхливі романи не змусять себе чекати.
 5. Не робіть нічого на зло колишньої. Як же смішно, коли недавно розпрощалися чоловіки починають щосили виставляти в соцмережах фотографії з натягнутою посмішкою на обличчі в компанії натовпу дівчат. Або така картина: хлопець дзвонить своїй колишній, пропонує їй залишитися друзями і тут же починає розповідати дівчині, як здорово йому без неї живеться і скільки він завів романів після їх розриву. Повірте, все це виглядає безглуздо і виставляє вас в невигідному світлі. Не потрібно хвалитися уявними і реальними успіхами в особистому житті. Якщо ви і справді знайшли іншу жінку, пам’ятайте, що щастя любить тишу.

Нехай і звучить банально, але кожен невдалий роман – це урок, з якого необхідно вичавити все максимально корисне. Через деякий час ви зрозумієте свої помилки, хоча б в неправильному виборі пасії, і зможете їх не повторити в майбутньому – не наступити на ті ж граблі.

висновок

Розлучитися з жінкою і не пережити всі стадії розриву відносин чоловікам практично неможливо. Тепер ви знаєте, що пройде час, і негативні емоції зміняться спокоєм і смиренністю.

Не вийшло з цією дамою, обов’язково вийде з іншого.

Вірте в себе, і Фортуна вам посміхнеться! Коли будете гуляти весілля з доброї, красивою і розумною жінкою, ви обов’язково згадаєте наші слова!

Джерело: https://7razvodov.ru/sovety-psikhologa/stadii-rasstavaniya-u-muzhchin.html

пережити розставання

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розривуПоговоримо про ту ситуацію, коли повертати щось вже пізно – рішення прийнято, він / вона більше так не хоче, та й ви, можливо, так більше не можете. Кохана людина йде, і ви розумієте, що іншого виходу у вас немає. І неважливо, що сталося – хтось полюбив когось іншого, вас просто розлюбили, а може бути, змучили вас підозрами або ревнощами або усвідомили, що вся ваша історія була помилкою. Головне – вже нічого не повернути, а ви – та сторона, яка до останнього сподівалася на краще, і тому вам важче пережити його. І постає єдине питання: як?

Стадія 1. Дайте собі волю. Це не означає ридати на людях, як раз на людях треба тримати обличчя. А ось вдома, особливо якщо нікого крім вас там немає – треба дозволити собі зробити зворотне. Бийте тарілки, голосно кричите у ванній, лайтеся найстрашнішими словами які хочете вжити.

Годиться все, що допоможе виплеснути біль і агресію, але при цьому безпечно для вас і для сусідів. Також не варто скидати з рахунків улюблений народний спосіб – розмови на кухні. Якщо ви робите хоч щось з перерахованого – з вами все в порядку і процес йде своєю чергою, а от якщо ви сидите на самоті з порожнім поглядом, то це швидше за тривожний симптом.

На жаль, такої ступор відразу після розставання означає, що ви придушили, блокували свої хворобливі емоції. А, отже, вони ризикують знайти собі притулок в ваших внутрішніх органах, і замість переживань зовнішніх, ви будете «переживати» соматично, тобто хворобами.

Може, звичайно, лежати на лікарняному ліжку – благородніше і естетично, проте в підсумку куди небезпечніше для здоров’я. Яке вам може ще знадобитися в майбутньому.

Стадія 2. Використовуйте енергію перепадів. На другій стадії настає стан, який найбільше нагадує гойдалку. Гострий біль першої стадії раптом різко змінюється ейфорією і навпаки.

Наприклад, від дуже страшного «як же я тепер без нього / неї, звалилися всі надії» вас раптом кине в стан «боже мій, та що це я? Так я ж тепер можу вибрати собі кращого / кращу в світі! » Список у кожного свій – вибрати кращого, нарешті досхочу наговорити з подругами або зайти з друзями на риболовлю, наплювати на прибирання або приготування, зробити щось, що при вашому спільному шляху було проблематично, віддатися якомусь хобі. Іноді на цій стадії виникає і «напитися вщент» і «переспати з ким попало». Не скажу, що я за, проте саме на цій стадії майже марно намагатися себе якимось чином дисциплінувати. Головна ваше завдання – витягти з цієї стадії користь. Як?

Єва, 34 роки, розлучившись з одруженим чоловіком який п’ять років стояв на межі розлучення, але так на цій межі і залишився, прийнявши рішення повернутися в сім’ю остаточно, в той період зазнала бажання нарешті витратити час на друзів … яких не стало, завдяки присутності одруженого друга.

У ті самі моменти ейфорії і просвітлення, вона хапала записну книжку, і одержима бажанням «нарешті дружити» дзвонила, базікала, призначала зустрічі. І навіть якщо до призначеної зустрічі вона вже потрапляла назад в петлю туги, все ж, її вже зобов’язувало те, що її чекали. І вона йшла. Це відновлення спілкування протримало її на плаву наступні кілька місяців.

Сама того не відаючи, Єва створювала собі в світі «гачки», які з тих чи інших успіхом допомагали пережити «відкати» в тугу. А час ішов і лікував.

Окремо мені хочеться згадати розповсюджені народний спосіб «клин клином» . Саме на другій стадії ця потреба і виникає.

Оцінювати його ефективність – заняття невдячне, тому що вихід із ситуації завжди залежить від ступеня усвідомленості кожного з партнерів, від здатності прощати свої образи, від того, як швидко у того, хто пішов шукати в новий союз розради, заживуть рани.

Існує думка, що з таких союзів нічого доброго не виникає, і їх краще залишати на стадії «провели час і забули», не розвивати. Однак, не раз мені доводилося стикатися з історіями, в яких саме з таких спілок виникали серйозні партнерства.

Вдумайтеся в саме слово: «клин клином». Тобто, в попередніх відносинах когось «заклинило», ступінь концентрації на партнері, загострення пристрастей був, можливо, патологічним, що заважає відносинам розвиватися. У новому союзі, «вибивають» старий, партнер підбирається по компенсаторного принципом.

Якщо колишній партнер був, скажімо, надто емоційним, то вибирається навпаки – більш розумний і спокійний партнер. Якщо партнер був, припустимо, з багатим минулим досвідом, вибирається з мінімальним і т.д.

Звичайно, від своїх базових орієнтирів людина не зможе піти, і напевно пред’явить всі ті ж вимоги до уявлень про відносини, інтелектуальному рівні і навіть зовнішності. Але маса всього буде в новому союзі переглянута. І не факт що в гіршу сторону.

Читайте також:   Овен і близнюки: як досягти сумісності незалежним людям

Часом виходить, що вибираючи партнера саме по компенсаторного принципом, людина сама себе автоматично страхує від повторення колишнього сценарію відносин.

А якщо це ще усвідомлено і опрацьовано всередині себе, то така «робота над помилками» може часом виявитися навіть ефективніше, ніж сидіти на самоті.

Вибираючи сценарій «клин клином» варто завжди віддавати собі звіт лише в одному: ваш потенційний партнер не винен в тому, що вас кинули і від вас відмовилися, а тому він не може стати винуватим, а отже покараним за ваші ж власні помилки в попередніх відносинах .

 

І якщо жага помсти занадто сильна – то краще вам і справді посидіти в поодинці і при нагоді поговорити з фахівцем про способи подолання спраги помсти. І пам’ятайте, що якщо ви все ж зважилися на нові відносини щодо швидко, дві наступні стадії партнер буде вже поруч з вами, а це означає, що думати доведеться не тільки про себе.

Стадія 3. Втома.

статтю «Втома від життя – що робити?»

Дуже часто на цій стадії людини починають переслідувати думки і емоції, ніяк, здавалося б, не пов’язані з того, що сталося розставання. Наприклад, хронічна паніка з приводу нібито не вимкненого праски. Або не так зробленої роботи, страх нарікань від начальства. Іноді буває що «все валиться з рук» і навіть одяг сидить не так.

Це починають «здавати» сильно пошарпані на перших двох стадіях нерви. Як правило, підключаються і соматичні захворювання – почне боліти і кружляти голова, скакати тиск, а то і спливуть якісь давно забуті хронічні проблеми.

Взагалі саме на цій стадії доцільно звернутися до фахівця-психолога, а якщо справа зайшла дуже далеко – то і до лікаря. У будь-якому випадку це період, коли вам варто всерйоз зайнятися своїм станом. Хоча б підгодувати організм вітамінами, налагодити заняття в спортклубі, постежити за тим, що ви їсте і п’єте.

Саме в цей період варто взяти на озброєння будь-яку духовну практику з тих, що для вас прийнятні – щотижневе присутність на службах в храмі і вечірню молитву, медитацію, групові заняття йогою, іншими енергетичними практикам.

Фізичний і душевний повинні в цей момент повинні бути спрямовані до однієї мети – спокою, домагатися якого раніше було б безглуздо. Це саме та стадія, коли «відвирувала», ви повинні почати привчати себе до дисципліни – саме вона і дозволить вам подолати наступну, саму підступну стадію:

Стадія 4. Депресія. В даному випадку я вживаю слово «депресія» не в значенні клінічного діагнозу, а в значенні слабо контрольованої пригніченості різного ступеня тяжкості. І на цій стадії важливо одне: не зламатися.

Чи не втратити всього того, через що ви успішно (сподіваюся) пройшли на попередніх стадіях.

Якщо ви змогли пройти їх правильно, то у вас тепер є якесь коло друзів, який ви набрали в перших стадіях, у вас є ритм життя і дисципліна, а можливо, ви навіть змогли почати в першому наближенні налагоджувати особисті відносини, а також привчили себе піклуватися про себе і вже давно вихлюпнули найгостріші емоції.

Що далі? А далі треба навчитися отримувати задоволення з дрібниць. Ця стадія характерна втратою сенсу. «Ну займаюся я своїм здоров’ям, а навіщо? Ну спілкуюся з друзями – і що? » Нічого. Привчіть себе до думки, що якийсь час буде це саме «нічого» і це не привід нічого змінювати в усталеному порядку.

Галина, 42 роки. Коли її покинув коханий, через якийсь час прокинулася давня мрія – навчитися танцювати фламенко. І вона пішла в клуб. Часом ходити не хотілося, а часом душа просто співала від радості. Але настав момент, коли все стало здаватися безглуздим, і спроби вилізти з ситуації теж.

На сесіях вона говорила, що з її боку це просто показуха, що вона нікому нічого не доведе, що не може ні від чого отримати задоволення. Однак, ми виробили правило: «якийсь час не вимагати від себе ні радості, ні задоволення, просто робити».

Виявилося, що найскладніше Галині примиритися з думкою саме про те, що вона «не така як раніше», але як тільки нам вдалося знизити її вимоги до себе – «бути стійкою, бути веселою, бути оптимістичною», то виявилося, що жити без сенсу і просто робити – не так вже й страшно.

А потім виявилося, що це навіть стає приємним, тому що можна насолоджуватися безглуздими шиттям нарядів, музикою, туфлями на підборах, безглуздими прогулянками по місту, безглуздим виготовленням домашніх дрібничок … І нікуди не бігти, і нікуди не прагнути.

Ця стадія при правильному підході зживає сама себе, тому що на ній вже стає навіть лінь прокручувати в голові нескінченні обвинувальні промови на адресу кривдника і будувати плани помсти.

Ефект стеження і демонстрації. Про це теж варто поговорити окремо. Дуже часто у багатьох, які переживають розставання, виникає бажання постежити за життям іншого, що зараз, при поширеності інтернету і різних соціальних мереж не така вже й складна справа.

Якщо ви – залишена сторона, то задумайтеся, навіщо ви це робите? Яких емоцій чекаєте? Якщо шукаєте підтвердження того, що вашому партнерові не дуже добре живеться, то значить, все ще хочете довести собі і світу, що партнер був неправий, порвавши з вами відносини. А за цим стоїть бажання підтвердити свою цінність і значимість.

З чого можна зробити прямий висновок про те, що самі себе ви не цінним, ні значущим не відчуваєте. У почуття власної ущербності є й інша сторона: почуття власної винятковості і важливості, бажання переваги над іншими чоловіками / жінками в житті вашого партнера.

Але ж не виключено, що з тих чи інших причин партнер захотів стати щасливою людиною без вас, і, натикаючись на свідоцтва його цілком нормального життя, ви тільки примножуєте свій біль.

Варто краще розібратися з витоками цієї внутрішньої неповноцінності. І додають насамперед самому собі те, що ви недодали, а саме – повага, турботу, визнання. Ніхто не вирішить цю проблему за вас, які б вам не співали дифірамби друзі і близькі. Тільки самі ви можете вирішити для себе – важливий ви людина в своєму житті, чи ні.

Трапляється і так, що пішла сторона стежить за залишеним. Як правило, це реалізація помсти, бажання насолодитися чужим болем. І за цим теж варто відсутність згоди з самим собою: якщо ви були впевнені в правильності кроку, то яка вам різниця, як живе залишений вами людина?

А вже якщо ви зліться на те, що він не збирається вмирати, то значить, ви сумнівалися в правильності кроку.

Поговоріть з собою – може бути, піти вас змусило зовсім не бажання дійсно розірвати відносини, а якісь ще страхи, можливо, ви пішли на цей крок тільки тому, що боялися, що кинуть вас? Це теж тема для серйозної розмови з собою: ви ризикуєте повторити цей же сценарій в інших відносинах і ще раз втратити близьку людину зі своєї вини. А вина перед самим собою буде все заглиблюватися і посилювати і без того пригнічений стан.

Відверта демонстрація свого щастя залишеної стороні – теж ознака невирішеність ряду внутрішніх питань. За що ви мстите людині? Образа – річ, яку краще переборювати на ранніх стадіях, тому що пізніше вона може знайти притулок куди глибше, ніж просто в емоціях і переродитися в соматичні захворювання.

А якщо демонструєте стороні пішла, то, звичайно ж, доводите, що партнер був неправий, і вище вже написано про те, що треба шукати в собі. Дуже часто такі «ігри» тривають чи не роками – кожен знає, що за ним стежать і кожен намагається щось продемонструвати, а то й відверто зробити боляче партнеру.

Але чи завжди ви розумієте, що реально стоїть за діями партнера?

Іван, 33 роки, розлучився з коханою жінкою з її ініціативи. Розставання переживав важко, але будучи людиною стриманою, мало з ким ділився. До мене він прийшов буквально відразу, через тиждень після розриву.

Ми не виробляли з ним конкретної поведінкової стратегії, працювали з емоціями, але через 3 місяці його познайомили з дівчиною, з якою зав’язалися стосунки. Він не будував великих планів, вважав, що йому рано думати про серйозні стосунки, поки він не пережив до кінця розрив. Вони стали просто зустрічатися.

Минуло півроку, відносини розвивалися і зміцнювалися. Потихеньку Іван занурився в нове життя, намагаючись вчасно опрацьовувати спливаючі хворобливі емоції про минуле.

А ще через якийсь час виявив за собою стеження, за якою послідувала спроба його колишньої подруги облити його брудом на широку аудиторію.

І, що найцікавіше, він був щиро здивований цим фактом, тому що був упевнений, що вона просто забула все як страшний сон, адже вона часто давала йому зрозуміти, що не дорожить їх відносинами і багато в чому вони її не влаштовують. І він повірив. Вірив і далі, вважаючи, що, напевно, вона живе куди щасливішим, ніж з ним. І намагався не збирати образ. І навіть не думав, що вона захоче його шукати в мережі.

Мені він прокоментував це так: «напевно, вона так ніколи і не змогла сказати мені правду про те, що я був їй доріг, і що вона любила мене, а зараз зрозуміла, що це занадто пізно».

Напевно, в кінці цієї статті я дам один тільки рада. Чи не брешіть своїм близьким. Не соромтесь освідчуватися в своїх почуттях. Адже потім і правда може бути вже пізно, і між вами залишиться одна агресія і біль.

А можливо, якби ви довірилися людині вчасно, розставання і зовсім не трапилося б. І як би не було зараз боляче, задоволення і радість обов’язково повернуться.

Тому що саме темний час доби буває саме перед світанком.

автор статті: психолог Антон Несвітскій

Джерело: https://ZerkaloDushi.org/to-endure-parting/

Стадії розставання у жінок: 5 емоційних етапів | ОТНОШЕНІЙ.НЕТ

Перенести розлуку з чоловіком непросто, навіть якщо ви самі були ініціатором. У цей період доводиться переживати різні етапи. Психологія передбачає кілька стадій розставання у жінок. Вони відрізняються один від одного душевним станом і здійснюються діями. У кожної дівчини вони можуть проходити по-різному, але мають загальні риси. Пропонуємо дізнатися докладніше.

Коли в нашому житті відбувається щось погане, ми відчуваємо потрясіння. У стані шоку намагаємося якось захиститися від того, що відбувається навколо і не віримо або не хочемо вірити в події, що відбулися.

Перший етап – заперечення. Він найчастіше властивий жінкам, коли розрив стався не за їхнім бажанням.

Кинута дівчина може не розуміти, що сталося і чому, особливо, якщо хлопець сказав, що відносини закінчені, несподівано і покинув колишню кохану без пояснення причини.

Тобто, можна сказати, що заперечення – це захисна реакція, щоб менше травмувати себе. Деякий час такий захист може допомагати, але потім, навпаки, створити ще більше проблем.

Мінус заперечення в тому, що це обман самого себе. Думаючи, що нічого поганого не сталося, людина тільки розхитує своє нервовий стан. Через деякий час все одно доведеться усвідомити і прийняти відбулися події.

Даний період може мати різну тривалість: годину, кілька днів, рік. Не можна допускати того, щоб цей етап сильно затягувався.

Якщо довго обманювати себе і вести так, як ніби нічого не сталося, можна значно порушити роботу нервової системи.

Так як жінка в глибині душі все одно знає правду, але намагається не помічати цього, їй потрібно постійно контролювати свої думки і поведінку, що дуже складно. Таким чином отримати нервове виснаження або депресію зовсім не важко.

Коли приходить усвідомлення того, що сталося, настає реакція на події. У разі розставання, звичайно, негативна – образа, гнів, печаль.

Коли припинити відносини захотів чоловік, дівчина першою справою займає позицію обвинувача – згадує його погані якості, недоліки, вчинки. Аналізуючи все це, людина і відчуває емоції.

Вони можуть бути самими різними – ненависть, ревнощі, злість, гидливість.

Іноді почуття викликає не тільки поведінку партнера, але і своє, якщо жінка усвідомлює власні помилки. В цьому випадку вона може відчувати сором, провину.

Бувають ситуації, коли дівчина звинувачує в розставанні тільки себе. Головне тут – не почати займатися самобичуванням. Якщо почуття були сильними, можна впасти в стан апатії або навіть депресії, думаючи, що все зруйнувалося через власної поведінки.

В стадії вираження емоційність може нашкодити – якщо жінка перебуває в гніві і готова висловити все, що думає, в обличчя партнерові.

Таке найчастіше відбувається, коли хлопець повідомляє про наміри розлучитися при особистій зустрічі, що не підготувавшись до розмови. Погано тут те, що після гучної сварки шанси на примирення стають мінімальними.

Більший успіх мають спокійні обговорення і прийняття спільного рішення.

Третя стадія – бажання повернути коханого і зберегти відносини. Намагаючись зробити це, людина може обіцяти змінитися в кращу сторону, пробачити коханому все помилки, буде шукати причини, щоб залишитися разом. Ведучи переговори, дівчина може застосовувати кілька прийомів:

 • Торг. Наприклад, ставити певні умови, при яких буде вести себе так, як захоче партнер, після чого він знову повинен буде полюбити. Цей метод може подіяти, але ненадовго. Причини для припинення відносин зазвичай більш вагомі, ніж будь-які щоденні обставини.
 • «Перенесення» розлуки – призначення певного відрізку часу, в який жінка буде робити все так, щоб чоловік передумав розлучатися. Такий спосіб іноді дійсно спрацьовує. Але найчастіше він просто допомагає трохи спокійніше пережити момент розриву і звикнути до того, що улюблений йде.
 • Переконання в тому, що улюблений зробив помилку. Тут дівчина намагається пояснити супутнику, що їхні стосунки не такі погані, як він собі уявляє. У розмові пара людей обговорює їх загальні проблеми, чому вони з’явилися, чи можна їх вирішити. Найдієвіший метод.

Щоб повернути другу половинку, люблячий чоловік готовий майже на все. Партнер ж може використовувати це в корисливих цілях, тому потрібно бути обережніше, пропонуючи умови примирення.

Після широкого спектру почуттів, які відчуває покинута жінка, настає душевна порожнеча – апатія. Це найважчий період. Він небезпечний тим, що може затягнутися і перейти в депресію.

На цій стадії дівчина відчуває себе загубленою, безпорадною, нездатною ні на що. Коли приходить усвідомлення, що відносини не повернути, вона відчуває страх, безвихідь і відчай.

Втрачається інтерес до життя, іншим людям, захопленням, роботі.

Апатія, в перспективі – депресія, може спровокувати жінку на необдумані вчинки.

Через стан, коли вона нічого не відчуває в душі, їй стає все одно на думку оточуючих про себе і, головне, на саму себе.

Читайте також:   Як спілкуватися з чоловіком, щоб викликати у нього інтерес до жінки

Добре, якщо людина просто перестане на час доглядати за собою, вести активний спосіб життя і так далі. Найстрашніші наслідки такого психічного стану – загроза здоров’ю і життю.

Останній етап – прийняття розставання і смиренність з тим, що нічого вже не можна змінити. На цій стадії відбувається відновлення нервової системи, з’являються сили і бажання жити далі.

Щоб зрозуміти, що відчуває людина в цей час, просто згадайте момент, коли вас щось сильно засмучувало. Після образи і інших почуттів приходило відчуття спокою і звільнення. Так і тут.

Навіть якщо дівчина розуміє, що дійсно сильно любила чоловіка і хотіла залишитися з ним, вона вже спокійно усвідомлює, що потрібно продовжувати жити і не зациклюватися на проблемі.

Зробити це відразу не вийде, але потрібно поступово приходити в себе, продовжувати працювати, спілкуватися з друзями, батьками, відпочивати.

Пройшовши цю стадію, жінка розуміє, що розрив з коханим, хоч і був болючим, але не є головним в її житті зараз. Після смирення люди можуть відчувати натхнення, радість, почуття свободи.

Як впоратися з негативними емоціями

Щоб пережити всі стадії після розставання, у дівчат повинні бути міцні нерви і / або дуже турботливі близькі люди. Жінки по-різному переносять цей непростий період, але для кожної у нас є декілька порад. Дотримання їх допоможе краще відчувати себе після розриву з коханим.

відпустити партнера

Після розлуки необхідно не обманювати себе і дати зрозуміти, що відносини закінчені. Зробивши це, людина не буде постійно згадувати про минуле і намагатися повернути другу половинку. Якщо часто думати про чоловіка, його і своїх вчинках, ситуація тільки погіршиться.

Жінка буде накручувати себе і може замкнутися остаточно. А це часто веде до психічних порушень. Щоб не допустити такого, необхідно зрозуміти, що ви не зможете повернути колишнього партнера, і спробувати забути про нього.

Звичайно, перший час це буде зробити важко, але доведеться постаратися.

Якщо вам важко відпустити коханого, зробіть так, щоб не нагадувати собі про нього зайвий раз. Приберіть з квартири всі речі, пов’язані з ним: подарунки, спільні фотографії. Не перетинаються на зустрічах спільних друзів.

Любити себе

Після розставання жінки можуть комплексувати з приводу своєї зовнішності і внутрішнього стану.

Багато хто відчуває невпевненість і думають, що ніхто більше не захоче знайомитися і зустрічатися з ними.

Щоб цього не відбувалося, потрібно згадати всі свої хороші риси, гідності, зрозуміти, що ви не такі погані, як думаєте про себе в даний момент. Не можна переставати стежити за собою, необхідно:

 • займатися фігурою – записатися на заняття з танців, купити абонемент в спортивний зал, займатися вдома або у дворі;
 • дбайливо ставитися до свого здоров’я – не ігнорувати можливі симптоми будь-яких хвороб, вчасно відвідувати лікарів;
 • намагатися дотримуватися правильної дієти – не варто відмовлятися від усього солодкого, жирного і мало є. Потрібно переглянути свій раціон, додати туди більше корисних продуктів і спробувати їсти менше шкідливої ​​їжі. У стані депресії дівчата рідко готують собі самі, а їдять готову покупну їжу, не завжди корисну. Робіть для себе коханої смачні страви і красиво їх оформляйте;
 • не забувайте про гардероб – порадуйте себе новою штучкою: сумочкою або взуттям. Рушайте по магазинах і обновіть частина речей.

Крім того, не ігноруйте свої досягнення, хваліть себе, якщо знаєте, що зробили щось гідне.

Багато хто після розставання змінюють імідж: зачіску, стиль одягу, навіть вчаться робити інший макіяж. Це допомагає відволіктися від проблем, подивитися на себе з іншого боку і стати впевненіше.

Чи не залишатися на самоті

Після розриву важливо не замикатися в собі, щоб нав’язливі думки не переслідували вас. Не уникайте спілкування з родичами, колегами, зустріньтеся зі старими друзями. Найчастіше дівчат лякає, що всі захочуть обговорити розставання, але це не так. Близькі люди і хороші знайомі не стануть розпитувати вас.

А якщо серед них є ті, хто цікавляться чужим життям, натякніть їм відразу, що вибрали багато інших цікавих тем для розмови.

Коли вам все-таки хочеться поділитися своїми переживаннями, вибирайте тільки тих, кому ви можете спокійно все розповісти і бути впевненою в тому, що вас підтримають, а свіжі новини не розлетяться по знайомих.

Якщо серед рідних немає людини, з яким ви б могли обговорити проблему, запишіться на сеанс до психолога. Для того, щоб описати свої почуття, достатньо буде одного відвідування.

Відзначити для себе позитивні моменти в розставанні

Після проходження всіх стадій розставання у жінок часто змінюється погляд на життя і на минулі відносини. На перший погляд, здається, що неможливо знайти щось хороше в тому, що кохана людина пішов від вас. Але подумайте про те, що могло б статися, якби він не вирішив зробити це зараз.

Обманював? Говорив вам, що любить, коли це не так? Це вже не можна називати любов’ю. Тому потрібно зрозуміти, що якщо чоловік вирішив піти, значить, у нього дійсно були причини. І добре, що він зробив це в даний момент. Часто за все на зміну поганим подій приходять хороші.

І якщо ви розлучилися з цим хлопцем, то потім познайомитеся з тим, хто буде краще за нього.

Крім того, можна згадати, що вам не подобалося в стосунках з хлопцем. Можливо, ви знайдете чимало негативних моментів, від яких позбулися після розлуки. Тепер у вас точно є більше вільного часу на особисті захоплення, роботу, зустрічі з друзями і родичами. Якщо колишній хлопець просив вас не робити щось, що вам подобається, то тепер все тільки в наших силах.

висновки

Ми описали п’ять загальноприйнятих стадій розриву відносин у жінок. Як і чому вони відбуваються, на що важливо звернути увагу. Крім цього, дали деякі поради по тому, як вести себе після розлуки, щоб вона пройшла менш болісно.

Етапи розставання у жінок після довгих відносин та швидкоплинних можуть відрізнятися, бути не такими вираженими. Протяжність якихось із них може бути більше або менше. Але загальна картина приблизно однакова.

Знаючи її, ви зумієте контролювати свою поведінку, звертаючи увагу на важливі моменти.

Джерело: https://otnoshenij.net/stadii-posle-rasstavaniya-u-zhenschin-kak-perezhit

Як пережити розрив відносин

Коли зустрічаються два люблячих людини, виникає відчуття, ніби це і є друга половинка і ця людина (точніше його образ) поселяється в голові і в серці. З цієї причини після розставання психіка повинна адаптуватися до зовнішніх змін.

Адаптація зазвичай триває від півроку і довше в залежності від індивідуальних особливостей людини і проходить в кілька етапів: шок і заперечення. Стадія, коли люди тільки розлучилися і постраждала сторона відмовляється приймати факт розриву. На цій стадії у людини падає самооцінка і пропадає віра в себе і в свої сили.

Здається, що це кінець і майбутнього немає, або його не буде, а жити так більше неможливо. На даному етапі хочеться забутися, і люди використовують для цього алкоголь або навіть наркотики, але це не вирішує проблему.

Що робити?

1. Не впадати в депресію надовго: побути в стані ниття і печалі можна тиждень – дві, а потім варто рухатися далі 2. Не жити ілюзіями, що партнер повернеться і не виходити на контакт, не дивлячись на спокусу нагадати про себе, це тільки посилить душевну біль. Також необхідно прийняти, нарешті, той факт, що улюблений пішов.

3. Проаналізувати свої помилки інакше вони будуть повторюватися в наступних відносинах. І лише після цього почнеться наступний етап.

агресія

Стадія, коли накопичується весь негатив і стають помітними недоліки партнера. На цьому етапі необхідно виплеснути все емоції, інакше вони залишаться в підсвідомості надовго і можуть отруювати наступні відносини.

Прийняття та усвідомлення

Етап, коли людина приймає те, що трапилося і поступово повертається до колишнього життя. На даному етапі емоції поступово вщухають, і починає працювати розум. І тільки зараз, людина розуміє, що ймовірно, ці відносини були дані неспроста і варто винести з них якийсь досвід.

Що робити?

Перш за все, зрозуміти, що відносини стали ще однією сходинкою на шляху до щастя. Також важливо усвідомити, чому саме навчили ці відносини. Написати листа, в якому йдеться все те, що раніше не було сказано, з тих чи інших причин, і обов’язково подякувати за піднесений досвід, яким би він не був.

адаптація

На останньому етапі людина вже усвідомив свої помилки і розуміє, що коли руйнуються стіни, відкриваються горизонти. На цій стадії віра в себе і самооцінка повертаються в норму і кинутий чоловік вже готовий до нових відносин і яскравою щасливого життя.

Що робити?

Вкладати в себе якомога більше: 1. Займіться спортом. 2. Змінити імідж.

3. Знайти або згадати про улюблених хобі.

Цей список може бути нескінченним, але це поштовх в нове щасливе життя і чим більше зробити зараз, тим якісніше і гармонійніше буде подальше життя.

Не забудь поділитися статтею:

Джерело: https://pics.ru/kak-perezhit-razryv-otnoshenij

5 стадій розставання у жінок: етапи прийняття неминучого

Привіт, дівчата. Розберемося, як відбуваються стадії розставання у жінок і стадії розставання у чоловіків. Розглянемо 5 основних варіантів. Думаю, практично кожна дівчина проходила через розставання. Для одної сторони вона виникає випадково, а в іншої все до цього довго йшов, і вона розуміла, що відносини добігають кінця.

Розставання, завжди неприємна обставина. Особливо, коли воно припадає на розлуку з нашими коханими і близькими людьми. Іноді, навіть складно повірити в те, що трапилося і не знаєш, що робити далі. Дівчата пам’ятайте. Все тимчасово і це переживемо.

Психологія вказує, що завершення відносин іменується розставанням. Ще в 1969 році відомий психіатр Кюблер-Росс створив систему: «5 стадій втрати». Дана система показує, що потрібно буде пройти в момент розставання, перед тим, як дівчина буде готова до нових відносин.

5 стадій втрати

Стадія перша: заперечення

У цей момент дівчина знаходиться в шокуючому стані, не усвідомлюючи що відбувається. Перший час складно змиритися з тим, що сталося. Ви ніби й розумієте, що сталося, але ваше серце відмовляється вірити. Ти навіть не знаєш, як себе вести в цей момент.

Стадія друга: вираження почуттів

Коли усвідомлення події все-таки прийшло, нами оволодіває злість. У цей момент ми охоплені болем, розчаруванням, образою … Наша агресія може виявлятися, відкрито висловлюючи все емоції, а може бути прихованою, коли ми намагаємося її придушити і відчуваємо внутрішнє нездужання.

Найголовніше, не звинувачувати себе в те, що трапилося і не придушувати злість. Інакше вона буде тільки накопичуватися всередині вас, що ні сприятливо позначатиметься на вашому спілкуванні з оточуючими людьми. Ви не зможете відпустити ситуацію. Тому необхідно виплеснути весь негатив назовні, тільки після виплеску ви зцілює.

Стадія третя: роздуми

На цій стадії, ми відчуваємо нездужання через те що думаємо, що могли зробити або сказати в той чи інший момент. Починаємо спочатку думати про можливості повернути колишнє і тішимо себе цими думками. У цей момент, ми боїмося незвіданого майбутнього, але і жити минулим вже не в змозі.

Для початку нового життя, потрібно повністю завершити зі старою.

Стадія четверта: депресія

Даний етап настає, коли ми вже не намагаємося заперечувати те, що трапилося і повністю розуміємо безглуздість пошуку винних. Дівчина вже розуміє, що нічого не змінити, зробленого не повернеш.

Зараз ми знаходимося в печалі через втрату близької для нас людини, нудьгуємо по ньому. У цей момент, ми не знаємо, як жити далі. Якщо дана стадія у вас затягнулася.

Ви можете знайти рішення завдяки цій статті.

Стадія п’ята: прийняття

Ми змирилися з тим, що сталося. Звиклися, що це було неминуче. Тепер ми шукаємо новий сенс життя. Безумовно, повністю позбутися від спогадів не виходить, але ми навчилися з цим жити, щоб вони не турбували нас, як раніше. Ми набралися досвіду і готові піти далі, вже уникаючи подібних моментів. Наше життя наповнюється новими людьми, емоціями і фарбами життя.

тривалість розставання

Етапи розставання можуть тривати від кількох днів, до місяців. Можливо у когось важка ситуація і ці переживання йому важко даються, що може змусити тривати даний період кілька років. Для кожної людини і ситуації все буде індивідуально, тому що все у всіх індивідуально.

Потрібно розуміти той факт, що у всіх різні причини розставання, як і те, що людина по-різному сприймає наслідки, що впливають на те, як він переживе це. Одна дівчина, може тут же знайти нового партнера. Друга потрапить в стан депресії. Третя буде заїдати горе. Ви повинні прийняти те, що трапилося, а не усуватися від нього. Винести життєвий урок і йти далі.

Як переживають розлуку жінки

Коли жінка по-справжньому полюбила, вона сподівається прожити зі своїм партнером всю свою щасливе життя. Вони уявляють, якою вона буде. Розлука в свою чергу, дуже сильно зачіпає їх за живе.

Жінки найбільш близько до серця сприймають те, що трапилося розставання з коханою людиною. Емоції будуть найбільш яскравіше виражені у дівчат. Апатія може перерости в депресію, яка триватиме довгі роки.

Психологи радять дівчатам уявити собі новий образ молодої людини, який буде наступним її партнером, набагато кращий за попередній. Новим мисленням, вона налаштовує себе на нове гарне і міцне знайомство. Витягуючи себе з виру розчарування, піднімаючи свою самооцінку і впевненість в собі.

Як переживають розставання чоловіки

Чоловіки приховують не тільки свої позитивні почуття, а й негативні. Але це не означає, що вони легко його переживають. Багато хлопців беруть все дуже близько до серця і коли відбувається розставання з коханою дівчиною.

Це дуже сильно б’є по їх самооцінці і самолюбству. Чоловік в рідкісних випадках подасться емоціям і піде в сльози. Швидше за все, він піде в себе, через придушення образи. У них буде накопичуватися агресія, лють і біль.

Згодом все це скупчення вирветься назовні і матиме такий вигляд:

 • Зловживання спиртними напоями (алкоголізм);
 • Запис в тренажерний зал. Весь вільний час буде перебувати, виплескуючи свої емоції;
 • Виплеск адреналіну за допомогою швидкої їзди на автомобілі або вступ до бійки через агресивної поведінки;
 • Чи стане бабієм, втішаючи себе в руках інших жінок.

Чоловіки тільки зовні спокійні і врівноважені, але всередині горить все червоним полум’ям. Вони гостро переносять зрада. Від такого досвіду юнаки і бояться бути окільцьованими раніше власного бажання і не вирішуються від того на серйозні відносини.

Розставання – це не кінець вашого життя, це відкриття нового життєвого шляху. З уже набутим досвідом, уникаючи старих помилок. Після розриву відносин і завершення всіх цих стадій. Ви з насмішкою згадайте, як хвилювалися і переживали раніше даний період часу. Розкажіть, як у вас проходили стадії після розставання в х.

Джерело: https://Plachu.net/krizis-otnoshenij/stadii-rasstavaniya-u-zhenshhin

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *