Тривалі місячні: причини, діагностика, лікування

Про циклі

Зміст приховати

Яким повинен бути менструальний цикл, повинна розуміти кожна жінка репродуктивного віку. Це дозволить зрозуміти, коли в організмі щось йде не так:

  • Менструація з’являється вперше в підлітковому віці (приблизно 12-13 років) і триває до настання клімаксу.
  • Тривалість циклу становить від 25 до 35 днів, що є нормою, а місячні повинні йти не менше трьох і не більше семи днів.
  • Після зачаття і протягом всього періоду виношування дитини менструація у жінки відсутня. Після пологів і завершення грудного вигодовування цикл поступово відновлюється і нормалізується.

Мізерні місячні при вагітності

Багато хто вважає, що під час вагітності не повинно бути місячних. Це не зовсім вірно. На першому місяці вагітності можуть спостерігатися місячні.

 

Цей факт пояснюється тим, що після процесу запліднення плодове яйце не встигає за такий короткий термін дійти до потрібного місця, і не відбулася серйозна перебудова гормонального фону.

З другого місяця вагітності все гормони починають працювати нормально, розвивається вагітність, і місячні під час вагітності в нормі не повинні проходити.

 

Місячні, які спостерігаються в перший місяць вагітності, не є менструацією. Кров’янисті виділення не такі рясні, як звичайні місячні. Виділяють кілька причин подібних явищ.

Поява з піхви крові може свідчити про відшарування плодового яйця. Якщо цей процес незначний, то організм справляється сам і не дає покинути матку заплідненого яйця.

В окремих випадках кров’янисті виділення можуть говорити про початок мимовільному аборті. Викидень можна розпізнати по кровотечі червоного кольору з наявністю тягнуть болю внизу живота в першому триместрі вагітності або переймоподібні болів із залишками плодового яйця в другому триместрі.

Причиною мізерних місячних під час вагітності може також бути недостатня секреція гормону прогестерону або надлишкової вироблення андрогенів. У рідкісних випадках до подібного симптому може призводити наявність у плода вади серця, позаматкова вагітність.

Чи не закінчуються місячні

Частий питання – що робити, якщо місячні не закінчуються. У такій ситуації необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження з метою з’ясування причини. Збій менструального циклу в організмі веде до збою інших систем. Жінка може відчувати болю в животі, загальну слабкість.

 

Важливо звернути увагу і на характер виділень. Якщо вони мажуть протягом тривалого часу – причина може бути одна, якщо ж виділення рясні і супроводжуються згустками – це може вказувати на позаматкову вагітність або переривання вагітності, про існування якої жінка може і не знати.

Які симптоми повинні насторожити?

Існує досить велика кількість причин, що викликають тривалі місячні. Слід звернути особливу увагу на тривожні симптоми:

  • в виділеннях виявляються згустки або грудки;
  • цикл вкоротили до 10-20 днів;
  • поява мазні між менструаціями;
  • болю, що не припиняються протягом усього терміну виділень;
  • слабкість і запаморочення.

Якщо тривала менструація супроводжується хоч одним із симптомів, то слід негайно звернутися до лікаря.

причини

Коли не закінчуються місячні, причина – перше, що повинно бути з’ясовано. Тільки на підставі результатів проведеного обстеження доктор зможе призначити адекватне лікування. Розглянемо ряд факторів, здатних пояснити, чому не закінчуються місячні.

Чому не закінчуються місячні: в чому причина

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *