Укол в ясна, як спосіб знеболення і метод лікування ясен

Одним з захворювань, що вражають ротову порожнину, є пародонтоз – системна хвороба, що локалізується в навколозубних тканинах. При пародонтозі утворюються зубнодесневие кишені, оголюються шийки зубів, з’являються запальні процеси і кровоточивість. Зрозуміло, таке захворювання викликає серйозний дискомфорт у пацієнта, для усунення якого пародонтолог іноді вдається до використання ін’єкцій.

Для чого в стоматології застосовують уколи в ясна?

У складних випадках не обійтися без анестезії. Знеболюючий препарат використовують перед ендодонтичним лікуванням, хірургічним втручанням. Анестезія не тільки позбавляє пацієнта від больових відчуттів під час видалення нерва або ампутації зуба, але і дає можливість лікарю спокійно виконувати свою роботу. Все це позначається на ефективності процедури.

Тепер поговоримо про те, навіщо уколи ставлять саме в ясна. Адже внутрішньом’язове введення викликає менше страху, а препарат, потрапляючи в кров, діє на весь організм. Справа в тому, що в стоматологічній практиці ставлять не тільки уколи знеболюючих препаратів.

 

При гігнгівітах, пародонтиту, пародонтозах і інших захворюваннях застосовують протизапальну, антибактеріальну терапію. Також можуть бути призначені вітаміни. Введення цих препаратів внутрішньом’язово не дасть потрібного ефекту. А деякі медикаменти, наприклад, антибіотики будуть чинити негативний вплив на шлунково-кишковий тракт людини.

До того ж багато захворювань пародонту супроводжуються дистрофічними змінами судинної системи. При порушенні кровопостачання в яснах доцільно вводити лікарський препарат в безпосередній близькості з вогнищем. Ін’єкційна методика дозволяє швидко купірувати біль, запальні, інфекційні, дистрофічні процеси.

 

Анестезію застосовують також в ході проведення підготовки до ортопедичного або ортодонтичного лікування.

Причини відмови від ін’єкційного знеболення

У деяких випадках знеболюючого уколу в ясна не потрібно:

  • терпимий біль і низька больова чутливість;
  • алергія на анестетик;
  • видалення зубного каменю (якщо, звичайно, ситуація не запущена);
  • установка поверхневої пломби;
  • відбілювання емалі і гігієнічний очищення.

Природно, остаточне рішення робити або не робити анестезію приймає стоматолог. Якщо на якійсь із анестетиків у пацієнта спостерігається індивідуальна непереносимість, часто застосовується інший препарат.

Чи боляче робити укол в ясна?

Багато пацієнтів самі усвідомлюють, що в цьому немає нічого страшного. Сам процес очікування і напруги доставляє більше дискомфорту, ніж процедура проколу ясна або введення препарату.

 

Дійсно, ін’єкцію в м’які тканини можна охарактеризувати, як неприємні відчуття, і не більше. У сучасній стоматології використовують спеціальні тонкі голки, мінімально травмують тканини. Якщо доктор зауважує, що пацієнт занадто напружений через страх перед майбутньою маніпуляцією, йому пропонують додаткове знеболення ясна перед введенням ліки. Фармацевтичні компанії виробляють безліч анестетиків у вигляді гелів або спреїв.

При захворюваннях тканин пародонта місцеве медикаментозне лікування передбачає введення препаратів безпосередньо в ясна. Відчуття під час маніпуляції можуть бути різними. Деякі ліки здатні викликати хворобливість навіть при внутрішньом’язовому введенні. Для того щоб людина спокійно зміг перенести процедуру, попередньо ясна обробляють «заморожуючим» гелем.

Практично всі пацієнти, які лікувалися в сучасних стоматологічних клініках, переконалися в тому, що робити уколи в ясна зовсім не боляче, а також будь-які інші маніпуляції. Новий підхід, різноманітність препаратів і технологій дозволяють провести будь-яку процедуру з комфортом.

Відео по темі

Останнім часом, в якості профілактики запальних захворювань різних органів і тканин використовують уколи траумель. В ясна їх роблю в тому числі. Перед застосуванням препарату і його впливу на організм у відеоролику:

В цілому ж, необхідно стежити за здоров’ям своїх зубів, дотримуватися гігієни ротової порожнини і регулярно відвідувати стоматолога. Санування рота, здійснюване вчасно, дозволить уникнути в подальшому необхідності знеболюючих маніпуляцій і лікувального процесу. Зуби без всього цього будуть красивими і здоровими!

алгоритм маніпуляції

укол в ясна

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *