Види електричних зубних щіток, які бувають щітки

25 січня 2019

Який щіткою ви віддаєте перевагу користуватися? Як вважаєте, чи справляється вона з поставленим завданням хоча б на 90%? Якщо це пристосування дійсно допомагає видалити наліт з самих важкодоступних куточків порожнини рота, а також сприяє тому, що ви стали рідше відвідувати стоматолога через що виникли з зубами і яснами проблем – це прекрасно. А редакція порталу UltraSmile.ru пропонує вашій увазі рейтинг видів і марок зубних щіток, які в 2020 році за відгуками фахівців та, звичайно ж, користувачів, отримали схвальні коментарі і користуються великою популярністю.

Рейтинг механічних зубних щіток

Це класика жанру, якої віддає перевагу більшість людей, що населяють нашу землю. Незважаючи на всі з’явилися в останні роки інноваційні аксесуари (іонні щітки, бамбукові, ультразвукові та електричні), фахівці стверджують, що даний вид щітки є не менш ефективним, якщо правильно і регулярно чистити зуби (не менше 2-х хвилин вранці і ввечері, щодня ), а також з усього різноманіття вибрати варіант, який буде підходити саме вам.

 

Механічні зубні щітки досить популярні в наш час

Останні дослідження показали, що класичні зубні щітки лише на 6-11% є менш ефективними в порівнянні з ультразвуковими і електричними. А воn якщо порівнювати з іонними, то у них і зовсім абсолютно однакові показники.

 

Давайте подивимося, які кращі зубні щітки представлені сьогодні в цій категорії.

Radius Original

Компанія Radius пропонує унікальний в своєму роді продукт. Щітки мають незвичайну і досить масивну ручку, а їх головка розташована під кутом. До речі, головка теж має збільшену площу, що дозволяє прочистити в роті навіть важкодоступні куточки. Але і це ще не всі переваги вироби. Продукт випускається в декількох варіантах виконання – для лівшів і для праворуких. За рахунок унікальної ручки і особливостей її будови виробники хотіли добитися того, щоб користувачі не чинили на зуби і ясна надмірного тиску і не пошкоджували їх. Також виробник запевняє, що даної щіткою можна користуватися в кілька разів довше за звичайну (не 2-3, а 4-6 місяців).

Radius Original

В арсеналі компанії, що випускає дану продукцію, є всі кольори і відтінки, є варіанти для дітей і дорослих, є щітки з м’якою і жорсткою щетиною, є дорожні компактні варіанти. Ціна питання – від 840 до 1390 рублів.

 

Colgate «Прем’єр»

Хороший і при тому дуже бюджетний варіант, чия вартість коливається в межах 100 рублів. Щетинки на Colgate розташовані таким чином, що дозволяють без праці очистити навіть найвіддаленіші зуби – моляри, премоляри. Самі щетинки мають закруглену форму і чудово справляються з темним забарвленим нальотом і потемніння на емалі1. Такий продукт добре буде придбати після того, як ви проведете профгігіену порожнини рота, тому що він допоможе підтримувати результат і буде перешкоджати появі відкладень при регулярному чищенні, а значить ваша емаль завжди буде виглядати доглянуто.

Colgate «Прем’єр»

Oral-B PRO-EXPERT «Все в одному»

Це щіточка преміум-класу. Як запевняє виробник, вона має сім незаперечних переваг:

 • «На ура» справляється з нальотом: а дослідження, проведені компанією, показують, що щітка видаляє навіть до 90% 2 нальоту в самих важкодоступних місцях і з міжзубних проміжків – цьому сприяють в тому числі і розташовані під кутом в 16 градусів щетинки,
 • сприяє профілактиці гінгівіту і допомагає боротися з ним,
 • якісно обробляє лінію ясен і слизову, внутрішню поверхню щік, мова,
 • допомагає позбутися від темного нальоту,
 • підсилює кровообіг в яснах,
 • справляється з неприємним запахом за рахунок видалення бактерій, які викликають його,
 • допомагає дбайливо доглядати за емаллю і не травмує її.

Oral-B PRO-EXPERT «Все в одному»
Крім того, щетини оснащені індикатором зносу. Як тільки вони змінять свій колір або втратять яскравість, можна сміливо купувати новий виріб.

Вартість в різних магазинах коливається від 200 до 440 рублів.

Моделі бренду Curaprox

Швейцарський виробник пропонує на вибір щітки з різним ступенем жорсткості щетини (але переважно м’які і ультрам’якого), різних кольорів, в комплектах (для сімейних та закоханих пар, для всієї родини, на ранок і на вечір, для дітей і підлітків) і в одиничних екземплярах :

 • Ultra Soft: ультрам’якого. Підходять для людей, які мають чутливу емаль, а також для тих, хто носить знімні протези, Curaprox Ultra Soft
 • Super Soft: суперм’які. Це відмінний варіант для всіх, хто має проблеми з яснами і тканинами пародонтиту,
 • Soft: м’які. Ідеальні для людей із запаленими яснами, підходять для використання в період лікування і профілактики гінгівіту, пародонтиту,
 • Implant ortho: це рішення для тих, хто носить імпланти і інші ортопедичні, а також ортодонтичні конструкції – брекети, коронки, мости, протези,
 • Single & Sulcular: Монопучкова м’яка. Підходить для дбайливого догляду за кожним зубом окремо, для якісного видалення нальоту з міжзубних проміжків, для підтримки гігієни порожнини рота при носінні брекетів,
 • Curakid: суперм’яка для дітей до 4 років, Curaprox Curakid
 • Young: для дітей 4-8 років,
 • ATA: м’яка для підлітків.

Всі щітки даного бренду мають велику кількість округлих ворсинок, зручну восьмигранну рукоятку, дуже компактну головку. Міняти їх потрібно кожні три місяці. Вартість продуктів цієї марки починається від 430 рублів.

Моделі бренду ROCS

В арсеналі виробника існують досить якісні варіанти будь-якої жорсткості – на будь-який колір, смак і вік. Є щітки для малюків до 3-х років, для людей з чутливою емаллю і для тих, хто бажає відбілити зуби. Ви можете легко підібрати собі щоденного «помічника» в боротьбі з нальотом і в тому випадку, якщо на зубах встановлені протези або брекети. Існує також серія PRO для тих, хто бажає зробити догляд за порожниною рота максимально професійним, одночасно забезпечити турботу не тільки про зубах, але і про яснах.

 

Але найбільшою повагою і попитом у фірми ROCS користуються щітки з м’якою щетиною, які мають закруглені або загострені (унікальне трикутний перетин), гладкі краю. Тут все залежить від обраного варіанту (наприклад, у Sensitive вони загострені, у Edition можуть бути гладкі і ультрам’якого щетинки, у Brackets & Ortho вони мають особливу форму для дбайливого масажу слизової). Така особливість дозволяє зберегти цілісність емалі і не травмувати ясна, а також не відчувати дискомфорту при підвищеній чутливості зубів і слизової.

ROCS

При згадці виробів з м’яким ворсом ми робимо акцент на тому, що їх застосування повинно бути доречно для вашого клінічного випадку і загального стану порожнини рота. Тому віддаючи перевагу даному виду продукту не забувайте попередньо отримати консультацію стоматолога.

Ціна на продукти даної марки досить демократична. Починається в залежності від варіанту від 200 рублів.

яку вибрати

При виборі кращого засобу по догляду за ротовою порожниною необхідно звертати увагу на такі нюанси:

Довжину і особливості розташування щетинок. Ворс може мати різну довжину і нахил щетинок. Людям, у яких на емалі активно накопичується наліт, краще підбирати конструкції з комбінованим ворсом (довгим в центрі і коротким з боків), так як вони дозволяють очистити важкодоступні ділянки ротової порожнини.

Жорсткість. Підбирати ворс відповідної жорсткості слід в залежності від стану ротової порожнини наявних стоматологічних порушень. Деякі вироби мають комбіновану щетину з різним рівнем жорсткості. Зазвичай при виробництві щетини таких конструкцій використовується декілька видів матеріалів: нейлон, полімер і т. Д. Перевагу слід віддавати таким щіток, у яких в центрі ворс жорсткіше, а з боків – м’якше.

Пучки. Кращий варіант щітки – многопучковий, з округленими кінцями. Оброблені кінці ворсу дозволяють уникнути випадкового травмування ясен під час гігієнічних процедур. Бажано, щоб ворсинки щітки були синтетичними, оскільки даний вид матеріалу вважається більш довговічним і гігієнічним. Щітку з натуральним волокном стоматологи радять використовувати тільки тим людям, у яких є алергічні реакції на синтетичні матеріали.

 

Довжина робочої частини і її форма. Хороший варіант дорослого пристрою має довжину головки від 25 до 27 мм, дитячого – до 22 мм. Бажано, щоб робоча частина не мала жорстких переходів. Щітки овальної і круглої форми вважаються більш зручними в експлуатації.

Ручки. Сучасні моделі виробів оснащені прогумованими ручками, які не вислизають навіть з мокрих рук.

Вага. Механічні моделі зазвичай легкі і їх просто утримувати в руках. При використанні електричних щіток можливо відчуття втоми в руках після закінчення процедури очищення ротової порожнини. З цієї причини при виборі електричних і ультразвукових конструкцій перевагу слід віддавати тим, які менше в розмірах.

Необхідно також розглянути параметри електричних щіток, які слід враховувати при здійсненні покупки:

 • можливість здійснення зворотно-обертальних рухів;
 • наявність функції масажу ясен;
 • відбілюючий ефект;
 • вчинення головкою рухів вгору-вниз.

Сучасні електричні конструкції оснащені деякими додатковими функціями:

 • Індикатор зносу, який говорить про необхідність зміни старої насадки на нову.
 • Покриття для чищення мови. На розмовному органі також накопичуються хвороботворні бактерії, що провокують карієс і інші стоматологічні порушення. З цієї причини під час гігієнічних процедур мови також потрібно приділяти увагу. Деякі електричні конструкції мають із зворотного боку прогумовану основу, яка м’яко і делікатно зчищають з розмовного органу наліт.
 • Таймер. Сигналізує про час закінчення процедури чищення зубів.
 • Датчики тиску. У приладів є спеціальні індикатори, які спалахують при надмірному натисканні на зубну емаль.

Читати також: Найкраща зубна паста на думку стоматологів

Рейтинг електричних зубних щіток

Цей варіант вибирають ті, хто любить перевіряти на практиці роботу різних новинок у всіх сферах життя. Електричні апарати працюють від спеціального акумулятора або батарейок, вони створюють вібрації, які викликають стрімке обертання щетинок. А щетинки в свою чергу дуже швидко допомагають впоратися з різними відкладеннями.

Плюси таких приладів: вони майже всі оснащені таймером, який підкаже, коли процедуру пора закінчити. Крім того, прилади допомагають впоратися з нальотом, не докладаючи особливих зусиль. А якщо хочете, щоб на ваших зубах взагалі ніколи не з’являвся зубний камінь, обов’язково прочитайте нашу статтю про кращі пасти, які вбережуть від нальоту.

 

Перед вибором будь-щітки, особливо електричної або ультразвуковий, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, який порадить виходячи зі стану ваших зубів і ясен. Пам’ятайте, що до використання електричних приладів є і протипоказання: гіпертрофічний гінгівіт, стоматит, недавно перенесені операції, рухливість зубів, що виникає внаслідок захворювань пародонтиту або пародонтозу.

Отже, розглянемо, які види електричних зубних щіток користуються сьогодні найбільшим попитом

Philips Sonicare Cleancare + HX 3292/44

Саме з цієї щітки виробник пропонує почати знайомство зі світом електричних апаратів, якщо до цього ви користувалися тільки класичним варіантом для механічного очищення зубів і ясен. Дана модель оснащена функцією EasyStart, що дозволяє поступово звикнути до приладу. Всього за два тижні ви здійсните легкий перехід і відчуєте різницю, а також позитивні зміни, тому що пристрій допоможе дбайливо освітлити емаль. Адже спеціальна насадка DiamondClean дозволить природним чином видалити з неї колірний пігмент, залишений різними напоями і продуктами харчування.

Philips Sonicare Cleancare + HX 3292/44

Прилад може працювати до 10 днів без підзарядки, він з легкістю очистить все міжзубні проміжки і при цьому буде дбайливо доглядати за яснами. Також пристрій підходить для тих, у кого в роті коштують пломби, брекети або інші ортодонтичні пристрої, коронки.

Вартість через інтернет-магазини «Філіпс» – близько 3200 рублів.

Oral-B PRO 2 2500 CrossAction

Даною щіткою можна користуватися майже тиждень без використання зарядки. Ще є унікальна особливість – датчик тиску на зуб, який дозволяє контролювати ваші дії: якщо тиск перевищив допустиму норму і це може привести до травмування емалі або ясен, то прилад автоматично відключається або зменшує швидкість обертання. Сама щітка запрограмована на 2 хвилини роботи за одну процедуру гігієни. При цьому кожні 30 секунд буде спрацьовувати таймер, який сигналізує про необхідність змінити область впливу – вам залишається тільки пересувати головку приладу далі, а все інше він зробить сам.

Oral-B PRO 2 2500 CrossAction

 

У комплект входить одна змінна насадка (згодом до приладу підійдуть практично будь-які насадки від аналогічної продукції Oral-B: 3D White, Sensi UltraThin, Sensitive Clean, Power Tip) і футляр, який дозволить брати з собою пристрій під час подорожей і відряджень. Вартість – від 4750 рублів.

Звукова електрична CS Medica CS-262

Даний продукт схвалений стоматологічної асоціацією Росії. Прилад працює на двох батарейках типу АА, може експлуатуватися до півроку без підзарядки, по крайней мере так запевняє виробник (150 дней3). Які ще у нього є переваги:

 • модель дуже компактна: її можна взяти з собою в далеку дорогу. Також в комплекті є захисний ковпачок для головки щітки,
 • прилад має два режими: перший Normal – класичний, який передбачає стандартну процедуру з очищення порожнини рота, зубів і ясен. Другий Super – для ретельного видалення нальоту і каменю, сприяє освітленню емалі і повертає їй натуральний відтінок,
 • гарантія від виробника: 2 роки,
 • в комплекті 2 насадки,
 • є проміжний таймер, який дозволяє зорієнтуватися і провести очистку зубів максимально рівномірно.

Звукова електрична CS Medica CS-262
При покупці в фірмовому інтернет-магазині ви в подарунок отримаєте ще й пасту для ремінералізації емалі «Асепта». Вартість дуже приваблива нарівні з іншими щітками подібної категорії – зазвичай близько 1390 рублів.

З недоліків можна виділити досить незвичні звукові вібрації, які спочатку можуть навіть лякати або дратувати. Загалом, до приладу потрібно звикнути.

Якщо не вистачило інформації про електричні зубні щітки, то обов’язково прочитайте статтю про ТОП-5 кращих в даній категорії.

Рейтинг ультразвукових зубних щіток

Це ще один різновид електричної зубної щітки, що підходить для застосування в домашніх умовах. Такі прилади впливають на наліт за допомогою ультразвуку, також вони відмінно справляються з шкідливими бактеріями, які «ховаються» в роті.

Donfeel HSD-010

Це прямо-таки не просто щітка, а ціла універсальна система з відсіками для зберігання насадок, зі стаціонарної станцією, з ультрафіолетовою лампою для дезінфекції насадок. У комплект входить три насадки – універсальна, для масажу неба і ясен, для очищення далеких зубів. На самому приладі можна вибрати режим, який допоможе очищати зуби без шкоди для стану і здоров’я навіть людям з дуже високою чутливістю емалі.

Donfeel HSD-010

 

Правда, і ціна питання тут відповідна – вартість починається від 6000 рублів.

Emmi-Dent 6 Platinum

Ціна приладу може багатьох налякати, вона починається від 12000 рублів, але, можливо, його якісні характеристики окупляться в довгостроковій перспективі:

 • в комплекті ви отримуєте спеціальну зубну пасту Emmi-dent: паста робить використання приладу ще більш ефективним. За рахунок ультразвуку, вона перетворюється в тисячі дрібних нано-бульбашок, які обволікають зуби, дбайливо видаляють наліт і знищують хвороботворні бактерії,
 • сам ультразвукової чіп тут, на відміну від інших ультразвукових моделей, вбудований безпосередньо в головку щітки, що дозволяє їй працювати в рази ефективніше,
 • прилад оснащений держателем для насадок,
 • прилад може до 25 днів працювати в автономному режимі.

Emmi-Dent 6 Platinum

Правила догляду

Класифікація зубних щіток

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *