Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім’ю

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Зміст приховати

Як могло статися, що ваша дружна сім’я ось-ось розпадеться? Що стало причиною: зради, охолодження почуттів, нездоланні побутові проблеми? А головне, як врятувати шлюб, що розвалюється? Відповіді на ці запитання шукають багато сімейних пар, опинившись на межі розлучення. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся думку сімейних психологів про те, як врятувати шлюб і уникнути розлучення.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'юНа жаль, Росія є одним зі світових лідерів за кількістю розлучень. За статистикою розпадається кожен другий офіційно укладений шлюб. Причин для розлучень багато.

Основні з них:

 1. Подружня невірність. В даний час все більше втрачаються традиційні цінності. Чоловіча зрада стала мало не нормою відносин навіть в офіційному шлюбі. Але зрада – це завжди удар по відносинам. Жінки, а чоловіки ще в більшій мірі, не готові миритися з невірністю партнера. Подружжя не знаходять в собі сили пробачити після зради другу половинку і сім’я розпадається.
 2. Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю
 3. Алкоголізм і наркоманія. Найбільший відсоток розлучень саме з цієї причини. Ініціатором розірвання шлюбу, як правило, є жінка. Не в силах змінити ситуацію, вона вирішується розлучитися. Часто буває, що це єдиний вихід для того, щоб зберегти життя і здоров’я: своє і дітей.
 4. Бідність і побутова невлаштованість. Ця причина дуже часто випливає з попередньої.
  Розпадаються пари, де згубною звичкою страждає один з подружжя, а другий, частіше це дружина, несе на собі всю тяжкість матеріальних витрат на утримання сім’ї. Буває і так, що запити в матеріальному відношенні у одного з подружжя не збігаються з можливостями іншого. Виникаючі на цьому грунті конфлікти також серед найпоширеніших причин розлучень. До цих проблем часто примикають відсутність власного житла і побутова невлаштованість.
 5. Нездатність пари будувати сімейні стосунки. Дуже часто молоді чоловіки не можуть побудувати повноцінні сімейні відносини. Одружившись, вони не готові повністю взяти на себе відповідальність за сім’ю. Звідси невміння організувати побут, втручання родичів в їх особисте життя, перевагу відпочинку в сімейному колі спілкування з друзями і подругами.

Причиною розлучення може стати також сексуальна незадоволеність, неможливість завести дитину, роздільне проживання, різні інтереси і виховання і навіть захоплення комп’ютерними іграми і мережами Інтернет.

Складно визначити, яка з причин стає точкою відліку краху шлюбу. Можливо, таких причин декілька. Відповідь на питання: «Чи варто рятувати шлюб, що розвалюється?» кожна людина може дати тільки сам. А ось зусилля по його порятунку повинні робити обоє.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'юІніціатива, як правило, виходить від жінки. Не випадково саме її називають берегинею домашнього вогнища.

Дії з порятунку відносин повинні бути продуманими. Постарайтеся поглянути на ситуацію з боку, виключіть крики, скандали, бурхливі сцени зі з’ясування відносин. Прийміть зважене рішення: бути чи не бути вашим шлюбного союзу.

Якщо є любов, діти, вас пов’язує багато спільного, звичайно, таку сім’ю просто необхідно зберегти.

Якщо ж залишилася вона втома від невдалих відносин, життя з чоловіком стає нестерпним, то подумайте: чи варто зберігати такий шлюб?

Вирішивши зберегти сім’ю, виконуйте наведені тут поради професійних сімейних психологів:

 • Потрібно сказати собі: «Стоп!». Припинити скандали і з’ясування відносин. Забути про зради, образливі слова, некрасиві вчинки. Тим більше не згадувати, як вас образили інші чоловіки. Чи не порівнювати чоловіка з іншими чоловіками. Не намагатися помститися. Постарайтеся щиро пробачити партнера. Це дуже важко. Але зробити це необхідно, якщо ви хочете, щоб ваша пара не розпалася.
 • Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю
 • Почати розмовляти. Чи не з’ясовувати стосунки, а саме розмовляти. Намагайтеся уникати теми розлучення. Не намагайтеся з’ясувати хто правий, а хто винен. Знайдіть загальну тему для бесіди: навчання дітей, покупки, проблеми родичів. Обговорення проблеми, яка цікавить вашого чоловіка, зблизить вас.
 • Не приймайте спонтанних рішень. Говоріть і робіть тільки обдумано. Пам’ятайте, що ситуація напружена до межі і будь-яке слово, сказане зопалу, може звести нанівець всі ваші зусилля з порятунку сімейних відносин.
 • Не замикайтеся в собі. Пам’ятайте: ваш чоловік теж, як і ви переживає за долю шлюбу. Позиція «Я з тобою не розмовляю» – не кращий спосіб, як врятувати шлюб. Вислухайте чоловіка, постарайтеся зрозуміти, прийняти до уваги його, можливо, справедливі претензії.

Статистка стверджує, що на першому місці серед причин розлучень або ситуацій, коли пара знаходиться на межі розпаду, коштує зрада. Зради, як не дивно, бувають різні: по дурості, під алкоголем, через те, що людина так вихований і невірність для нього не є чимось аморальним, тому, що закохався і так далі. У будь-якому випадку зрада – це прикро і боляче.

Прощати чи чоловіка? Чи потрібно рятувати шлюб після трапилася зради? На ці питання може відповісти тільки сама жінка. Відповісти виважено і спокійно.

Найважливішими факторами на користь збереження сім’ї тут виступають:

 1. бажання чоловіка врятувати шлюб;
 2. наявність любові і поваги між партнерами;
 3. готовність чоловіки розірвати відносини з коханкою і ніколи їх не відновлювати.

Якщо ви вирішили врятувати шлюб навіть після зради:

 • Не розказуйте про зраду нікому. Навіть мамі або кращій подрузі. Втручання третіх осіб тільки погіршить ситуацію;
 • Не замикайтеся в собі. Якщо ви в силах говорити з чоловіком на цю тему, постарайтеся без скандалів обговорити її;
 • Постарайтеся щиро пробачити. Не вдавайте, що пробачили, якщо цього не відбулося. Краще перечекайте деякий час.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'юНа завершення статті ще раз повторимо, що збереження сім’ї – це зусилля і працю двох. І все-таки жінка повинна зробити перший крок на цьому тернистому шляху.

Наведені тут поради жінкам, як врятувати шлюб, не нові, але дотримуючись їх, можна уникнути найпоширеніших помилок і врятувати відносини.

Чого не можна робити жінкам, якщо вони хочуть врятувати сім’ю:

 1. Не сваріть і не критикуйте чоловіка при сторонніх, особливо при друзів, родичів, батьків. Це викличе тільки злість і відчуження.
 2. Не критикуйте його родичів, особливо маму. Тему поганий рідні краще взагалі не зачіпати.
 3. Чи не живіть минулими образами. Не потрібно весь час нагадувати, що чоловік «страшно» винен перед вами.
 4. Не критикуйте чоловічі гідності і ділові якості чоловіка. Не порівнюйте його з іншими чоловіками, особливо в сексуальному плані. Таку критику він не пробачить ніколи.
 5. Чи не маніпулюйте чоловіком. Спроби сльозами і проханнями викликати жалість і співчуття тільки дратують. Особливо якщо в процес залучені діти.
 6. Не допускайте, щоб чоловік бачив вас недоглянутою і неохайною. Слідкуйте за своєю зовнішністю. Ви повинні бути найпривабливішою.
 7. Не втрачайте інтерес до життя. Знайдіть собі хобі, належних книгу, влаштуйтеся на нову роботу. Нехай чоловік бачить, що поруч з ним самодостатня цікава жінка.
 8. Не залишайте без уваги дітей і домашнє господарство. Хороша мати і чудова господиня – ось кого втратить ваш чоловік у разі розлучення.

Що потрібно робити жінкам, щоб зберегти шлюб:

 • Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю
 • Проявляйте інтерес до повсякденних справ чоловіка. Ненав’язливо поцікавтеся, як справи на роботі. Якщо чоловік йде на контакт, знайдіть спільні теми для розмови.
 • У повсякденному житті частіше жартуєте і посміхайтеся. Реагуйте на жарти партнера. Це зближує і відволікає від проблем. Часом досить однієї щирої посмішки замість довгих розмов і з’ясувань відносин.
 • Дякуйте. Якщо ви бачите, що чоловік мріє примиритися, допомагає вам, робить компліменти, дарує квіти, обов’язково подякуйте.
 • Поміняйте алгоритм своєї поведінки. Якщо ви завжди поводилися стримано і холодно, відпускаючи колючі і уїдливі зауваження на адресу чоловіка, то один раз можна влаштувати справжній скандал і висловити всі образи. Така шокова терапія допоможе чоловікові тверезо поглянути на проблеми в сім’ї. Але не захоплюйтеся. Постійні скандали вам ні до чого.
 • Проводьте час з дітьми. Залучайте чоловіка до спільного проведення часу з дітлахами. Гуляйте в парку, сходіть в цирк, відзначте день народження.
 • Змініть імідж. Поміняйте зачіску, макіяж, духи. Чоловік повинен бачити перед собою найкрасивішу жінку.
 • Ненадовго пощезайте з його життя. Відвідайте маму або подругу. Візьміть з собою дітей. Чоловік, можливо, спочатку і зрадіє свободу, але з часом почне тужити за тим, що завжди було поруч – по родині.
 • Знайдіть спільну справу. Пристрій дитячого куточка на дачі, догляд за домашніми вихованцями, допомога батькам – все це об’єднує сім’ю, адже необхідно обговорювати і приймати спільні рішення. Обов’язково залучіть до спільних справах дітей.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'юБажаючи зберегти сім’ю, жінка повинна проявити ніжність і такт, доброту і чуйність, а також твердість характеру, цілеспрямованість, уміння взяти відповідальність на себе.

Але пам’ятайте, що не варто рятувати відносини, коли в них немає взаємної поваги, якщо на всі ваші зусилля у відповідь слідують холод і хамство. Якщо чоловік страждає на алкоголізм або вживає наркотики, і не бажає лікуватися.

Якщо підняв на вас руку. Єдиний вихід для жінки в цьому випадку: швидше розлучитися і знайти своє щастя з гідним чоловіком.

Джерело: https://myusli.ru/emocii/semya-na-grani-razvoda

Як уникнути розлучення

Щасливий шлюб досить часто руйнують побутові проблеми, образи, регулярні сварки і емоційне охолодження між партнерами. Подружжя починають сумніватися в необхідності бути разом, перестають спілкуватися і заводять зв’язку на стороні.

Не дивно, що така поведінка призводить до розлучення.

Як відновити відносини з чоловіком або повернути любов дружини, щоб в пориві роздратування не зруйнувати сімейне життя остаточно, а зробити шлюб надійним і міцним? Над відродженням сім’ї доведеться попрацювати і чоловікові, і жінці.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Причини розірвання шлюбу

Життя жінки кардинально змінюється, якщо чоловік хоче розлучитися. Здається, що світ звалився, на руїнах зникли надії на світле майбутнє. Дружина – хранителька домашнього вогнища, тому в майбутнє розлучення вона звинувачує виключно себе. Однак ця думка спочатку невірно.

Наскільки благополучними і щасливими будуть подружні взаємини насправді залежить і від жінки, і від чоловіка. Головними основами щасливого шлюбу є:

 • взаєморозуміння і турбота один про одного;
 • здатність не звертати уваги на недоліки партнера;
 • регулярне сексуальне життя;
 • спільність інтересів;
 • довіру.

За статистикою розлученням закінчуються близько 40% відсотків перших шлюбів. Все рідше зустрічаються сім’ї, що живуть без сварок і розбіжностей десятки років. Багато хто намагається зберегти подобу сім’ї заради дітей, але такий шлюбний союз більше нагадує болісне співіснування і нікому з партнерів щастя не приносить.

Які причини розлучення називають найпоширенішими?

 1. Недолік любові і уваги.
 2. Зрада дружини або чоловіка.
 3. Постійне нав’язування партнеру своїх інтересів, спроби перекласти всі проблеми, відсутність інтересу до його думки.
 4. Незадоволеність в інтимному житті.
 5. Невміння підтримати чоловіка в скрутну хвилину.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Окремо варто відзначити, що часто причиною розставання стає фінансове питання.

Коли розлучення не уникнути? Якщо чоловік не може забезпечити свою сім’ю матеріально, сидить без роботи і не робить спроб поліпшити становище, представниці прекрасної статі змушені або важко і багато працювати, або шукати чоловіка, який зможе влаштувати гідний рівень життя для своєї обраниці і дітей.

Як зберегти сім’ю: чоловічий погляд

Стереотип, що при розлученні страждають виключно жінки, помилковий. Чоловіки стурбовані не менше, але в силу емоційної скупості не виражають свої почуття і не діляться переживаннями з усіма родичами або друзями. Поставши перед вибором, вони замислюються: чи можна розлучатися, наскільки зміниться їхнє життя поза шлюбом і що потрібно зробити, щоб зберегти шлюб.

Як запобігти розлучення в сім’ї, якщо піти хоче жінка? Представниці слабкої статі хочуть чути компліменти, проводити більше часу наодинці з коханою людиною, отримувати квіти і приємні сюрпризи, розділити з чоловіком тяготи побуту.

Як уникнути розлучення з дружиною? Дружина ніколи не піде від чоловіка, який готовий стати для неї опорою, не використовує улюблену для вихлюпування негативу після робочого дня, оберігає і піклується про другу половинку. Дуже важливо прийти до компромісу, коли справа стосується поділу домашніх обов’язків.

У дружини не залишається часу і сил на чоловіка, якщо на її плечі покладена робота, щоденний догляд за членами сім’ї і побутові проблеми.

Як утримати чоловіка в родині

Жінки менш емоційно врівноважені, ніж чоловіки. Коли треба розлучатися з чоловіком, вони впадають в істерику і роблять багато помилок. Якщо над сім’єю висить загроза розпаду, слід заспокоїтися і не приймати необдуманих рішень.

Читайте також:   Чоловік старше на 10 років: чому обирають зрілих партнерів

Чоловік ніколи не піде, якщо вдома його чекає затишок і смачна вечеря, а улюблена жінка не починає з порога сипати докорами.

Відчуваючи підтримку і турботу близької людини, партнер зробить все можливе для зміцнення сім’ї та створення ідеальних взаємин.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Як уникнути розлучення з чоловіком:

 • розмовляти і обговорювати проблеми на спокійних тонах;
 • зважати на думку глави сімейства, погоджуватися з його рішеннями і відмовитися від постійної критики;
 • підтримувати в складній ситуації;
 • припиняти скандали, переводячи розмову на іншу тему, якщо бачите, що партнер роздратований;
 • прощати його недоліки;
 • бути готовою до сексуальних експериментів.

Неминучий чи розлучення після зради

Причина 70% розлучень – подружня невірність. Зрада завжди сприймалася як зрада і жахлива подія, коли потрібно розлучатися з чоловіком не роздумуючи.

Більшість чоловіків категоричні – вони не терплять зв’язків подружжя на стороні і не бачать шансів для примирення. Жінки до походів “наліво” ставляться інакше і готові пробачити коханого, щоб зберегти шлюб.

Як уникнути розлучення і зберегти сім’ю, знаючи про зраду другої половинки? Це складно, але можливо.

Перш за все, невірність – вина обох подружжя. Зрада відбувається найчастіше через нестачу уваги і турботи в родині: чоловік хоче любові і тепла, тому недоодержуючи його будинку, шукає почуття на стороні.

Ще одна причина – незадоволення інтимним життям. Жінка стомлена і не відчуває потягу, вона дуже сором’язлива в ліжку – темпераментний чоловік захоче змінити партнерку, щоб задовольнити свої фізичні потреби. Жіночі зради відбуваються на грунті непорозуміння, відсутність любові і романтики, чоловічого неуваги і постійного гноблення.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Постарайтеся створити в сім’ї комфортний мікроклімат. Довіряйте коханій людині, не перевіряйте його мобільний телефон або електронну пошту в пошуках компромату.

Жінки повинні залишатися привабливими, стати для чоловіка хорошою господинею, коханкою і другом. Чоловіки зобов’язані оточити улюблену турботою, дарувати квіти без приводу, нести відповідальність за матеріальне забезпечення.

У подружжя повинні бути спільні інтереси і гармонійне інтимне життя.

Як зрозуміти, що розлучення не уникнути? Якщо зради не припинилися або ваш чоловік полюбив іншу жінку, шлюб втратив сенс. Це буде співіснування двох чужих людей, які не зможуть стати щасливими.

Психологи рекомендують відпустити партнера, погодитися на розлучення, відволіктися на свої захоплення і не замикатися в собі.

Ви обов’язково зустрінете гідного супутника життя, який стане вірним чоловіком або дружиною.

Що робити, якщо не хочете розлучатися

100% людей, що вступили в шлюб, на певному життєвому етапі після скандалів або сварок відчувають бажання розлучитися. Це емоційний порив, який або швидко проходить, або сіє перші руйнівні зерна. Як не допустити розлучення? Заспокойтеся і поговоріть з партнером. Не з’ясовуйте відносин – така тактика не дасть хороших плодів.

Скажіть дружині або чоловікові: «Не хочу розлучитись! Давай шукати компроміс і берегти сім’ю! ». Спалювати мости легко, а будувати заново дуже непросто. Складіть список негативних наслідків розлучення, без докорів обговоріть все, що вас не влаштовує і вислухайте опонента.

Якщо самостійно домовитися не виходить, а зберегти шлюб необхідно обом, рекомендується звернутися за кваліфікованою допомогою психолога.

Іноді розлучення здається єдино вірним способом змінити щось в особистому житті. Це не так. Сім’я – найцінніше людське багатство. Не варто руйнувати осередок суспільства через дрібниці. Змініть ставлення до другої половинки і станьте рятувальником потопаючої човна шлюбу!

Вам може бути цікаво:  Як освіжити стосунки з чоловіком Як показати чоловікові, що він тобі подобається Організація і проведення весілля

Джерело: https://dom-isemya.ru/semya/svadba-i-brak/kak-izbezhat-razvoda/

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім’ю

Половина шлюбів терпить крах і розпадається незалежно від кількості прожитих разом років. Незважаючи на це, існують пари, які знають напевно, як уникнути розлучення в складні моменти життя, залишившись вірними один одному партнерами. Але для початку варто розібратися, з яких причин ситуація вийшла з-під контролю, чи потрібно розірвання шлюбу і чи є ймовірність зберегти союз.

Причини розірвання шлюбу

Перш ніж намагатися зберегти відносини, задумайтеся, з якої причини шлюб перестав радувати партнерів. Адже існують способи забути про те, що таке розлучення, і навіть варіанти того, як уникнути його, однак якщо не викорінити причину, ситуація повториться. Під час суду зі шлюборозлучних справ найпоширенішими причинами виступають наступні:

 1. Зрада одного чоловіка – не тільки недавня, але і трапилася два або три роки тому. Ініціатором розірвання шлюбу частіше виступає чоловік, який не готовий пробачити дружині невірність. Жінки ж доводять справу до суду лише в разі, якщо зрада траплялася неодноразово або взаємно.
 2. Відсутність довіри в парі – почуття, яке виникло на підставі попередніх вчинків, взаємних або односторонніх образ. Найчастіше подібну причину значущою називають дівчата. Хлопці ж використовують аргумент в якості супутнього зміни відносин після встановлення факту невірності подружжя.
 3. Сексуальна незадоволеність – причина, яка серед чоловіків є другою за популярністю після зради. Жінки частіше використовують аргумент в якості супутнього, щоб образити чоловіка, звинуватити в чоловічому безсиллі.
 4. Невідповідність інтересів, життєвих цілей. З цієї причини найчастіше розпадаються шлюби молодше двох років. У момент знайомства партнери не розглянули уважно один одного, а після укладення шлюбу усвідомили, що прагнуть до різних цілей.

У цьому переліку представлені найпоширеніші мотиви для початку розлучення, однак в ряді ситуацій партнери не говорять відверто про причини.

Що робити, якщо не хочете розходитися

Шлюб – це взаємна робота двох людей, тому незалежно від причин, що призвели до питання про розлучення, один з партнерів виявляється не готовою до супутніх змін і не погоджується. Щоб врятувати шлюб, голосно і відкрито заявіть про це на слуханнях справи.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Після цього суддя призупинить процес на строк до трьох місяців. Протягом встановленого часу подружжю дається час на вирішення конфлікту і відмову від розірвання союзу. Якщо врегулювати конфлікт не вдалося, призначається дата судового процесу.

відрадити дружину

Щоб змінити думку дружини, яка подала документи в загс, дійте швидко і рішуче. Чотири кроки на шляху того, як відмовити дружину від розлучення:

 1. Нагадайте їй про час, коли разом було добре. Спогади про минулу молодості і романтичних залицянь торкнуться ніжну жіночу душу.
 2. Не скупіться на гарні вчинки. Букет квітів, ресторан або улюблене кафе, романтична вечеря не виправлять ситуацію, але загладити конфлікт, покажуть дружині бажання змінюватися.
 3. Демонстрація змін. Щоб показати, що спільне майбутнє можливо, покажіть себе з несподіваного боку. Допоможуть справжні вчинки, наприклад, відмова від алкоголю або куріння на місяць, зміна роботи на варіант з більшою зарплатою, проте при цьому важливо стримати дану обіцянку.
 4. Готовність знаходити компроміс. Це зажадає терпіння для відвертих розмов наодинці або походу до психолога.

Пройшовши стадії поетапно, пара зміцнить почуття і знайде взаєморозуміння. Однак для цього потрібно рішучість чоловіки, готовність змінюватися.

ЧИТАТИ Основні причини розлучень в Росії: що кажуть психологи

переконати чоловіка

Якщо ініціатором розлучення став молодий чоловік, потрібно довести йому, що його рішення помилково. Для цього з’ясуйте причину, по якій документи на розлучення потрапили в загс:

 1. Дружина перестала стежити за зовнішнім виглядом. Через набору зайвої ваги після пологів і домашнього способу життя жінки втрачають привабливість. Для відновлення союзу буде потрібно показати себе з кращого боку. Гарне вбрання, макіяж, укладання та еротичне спідня білизна допоможуть довести, що жінка не безнадійна.
 2. Жінка не приділяє уваги чоловікові. Іноді дружина бере на себе відповідальність за фінансування сім’ї, турботу про дітей і господарські потреби, тому часу на романтику і залицяння не залишається. Покинутий чоловік відчуває розчарування. У цьому випадку варто допомогти дружині, звільнити її від ряду обов’язків, щоб дати відпочити і провести час разом. Однак домовлятися про подібний крок потрібно спільно.
 3. Жіноча зрада. Вона трапляється в 30% сімей. Однак в цьому випадку відновлення відносин від дружини не залежить, так як рішення приймає чоловік. Якщо пробачити провину можна, то і об’єднання настане скоро.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Знаючи методи, як напевно запобігти розлучення, що люблять один одного люди здійснять вчинки, щоб не дати союзу зруйнуватися.

Неминучий чи розлучення після зради

Спосіб, що не розлучитися з коханою дружиною після її зради, тільки один – пробачити. Але наскільки це можливо, вирішувати повинен чоловік.

Однак потрібно розуміти, що після відновлення відносин будь-які спроби натякнути або нагадати про те, що трапилося виключаються.
Способів, як переконати дружину, яка подала документи в загс, нехай не розлучається через зраду чоловіка, теж небагато.

Переконайте другу половинку в тому, що це випадковість, яка ніколи не повториться.

В обох випадках розриву можна уникнути, якщо проявити ініціативу і діяти рішуче.

Як уникнути розірвання шлюбу

Способів, як уникнути офіційного розлучення з чоловіком або дружиною в разі подачі документів, немає. Однак слухання можна відстрочити або не допустити передачі документів, вирішивши конфлікт без розголосу.

ЧИТАТИ Як розлучитися з чоловіком безболісно і почати нове життя

Якщо зважилися діяти, то дружина повинна це відчути. Переконайте жінку в тому, що готові змінюватися, підкріпивши слова вчинками. Вислухайте претензії на вашу адресу, визначте тяжкість проблем і послідовність дій. Пробуйте проявляти себе нестандартно, щоб дружина зрозуміла, якого чоловіка втрачає.

Етапи відновлення відносин

Після того як криза минула, і рішення розлучитися відкладено, потрібно не допустити повторення ситуації. Для цього потрібно відновлювати відносини з дружиною поетапно:

 1. Налагодження взаєморозуміння. Озвучуйте проблеми, переживання. Не повторюйте помилок, на які вказує дружина.
 2. Повернення довіри. Переконайте дружину, що людина, поряд з яким вона живе, заслуговує на те, щоб вірити його словам. Якщо даєте обіцянку – стримуйте слово.
 3. Поліпшення романтики. Необхідний етап, коли чоловік і жінка знову відчувають один до одного ніжність і первісну пристрасть. Щоб здивувати і зробити приємність, знадобиться фантазія.
 4. Секс . Він необхідний в шлюбі. Чоловікові, щоб знову відчути пристрасть до дружини, буде потрібно менше часу, тому проявіть терпіння. Можливо, буде потрібно період утримання.

Що робити, якщо дружина подала документи в суд

Якщо жінка прийняла рішення, чоловік задається питанням, як зупинити поки що нинішню дружину від розлучення.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Щоб це зробити, по-перше, не втрачайте часу, відведеного на розгляд справи. Починайте активно проявляти увагу, доглядайте, даруєте квіти.

По-друге, налагодьте відносини з дитиною. Діти – найкращі союзники в боротьбі за збереження сім’ї. До того ж вони здатні з легкої безпосередністю розповісти про внутрішні переживання мами з цього приводу.

По-третє, впливайте через друзів і батьків. Переконайте все оточення дружини в тому, що рішення про розлучення занадто поспішно, а проблеми можна вирішити.

Як спілкуватися після того, що сталося

Головний принцип при почався шлюборозлучному процесі – зберігати спокій. Не витрачайте час і нерви один одного. Якщо бажання повернути сім’ю сильне, тоді дійте. Якщо ж його немає, залиште ситуацію як є.

ЧИТАТИ Життя після розлучення: як знову стати щасливою

Помилки, які подружжя допускають при розлученні:

 • взаємні образи;
 • шантаж дітьми;
 • маніпуляція спільним бізнесом, майном, транспортом;
 • публічні сцени ревнощів або приниження;
 • ігнорування;
 • створення ілюзії, що все залишилося як і раніше.

Жоден з перерахованих кроків не призведе до поліпшення ситуації, а лише посилить наслідки.

Корисні поради психологів

На допомогу подружжю, які вирішили подати на розлучення, приходять методики, здатні або зберегти відносини, або пережити важкий момент легко. Поради психолога здатні стати «чарівними», після їх застосування на практиці ефект видно відразу.

Геть від нудьги

Сімейні стосунки здатні перетворитися на рутину, якщо періодично не вносити різноманітність. Запросіть дружину на романтичну вечерю в улюблений ресторан або на пікнік за місто. Якщо ж обом подобаються активні заняття, виберіть похід в парк атракціонів або проведіть вихідні, сплавляючись по гірській річці. Важливо, щоб час подружжя проводило разом і спілкувалися, не дивлячись на конфлікт.

Батіг і пряник

Якщо зуміти домовитися, то подружжя може ввести в повсякденне життя корисна навичка. Метод, що дозволяє заохочувати за вчинки, але висловлювати невдоволення, якщо це потрібно.

Головна особливість такої звички у відносинах – відсутність «дзеркальності»: якщо дружині не сподобалося, що чоловік не помив за собою тарілку, вона спокійно висловлює причину невдоволення. У відповідь жінка не чує образ, образ чи невдоволення.

Читайте також:   Як оригінально подарувати гроші на день народження чоловікові: ідеї

Якщо чоловік зробив чай ​​для двох, дружина висловлює подяку. Озвучування емоцій допомагає розуміти один одного, а також вчить чітко формулювати причини свого поганого настрою.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Не змішувати будинок і роботу

Подружжя, повертаючись з роботи, забувають про те, що прийшли в місце, де немає ворогів, тому не встигають перебудуватися на дружній і спокійний лад.

Через це агресія і невисловлені колегам образи «виливаються» на членів сім’ї.

Щоб цього не відбувалося, психологи радять виконувати проста вправа: перед вхідними дверима будинку зупиніться на 10-15 секунд, глибоко вдихніть і видихніть повні груди. Це звільнить від негативу.

Подружнє ложе – святе

Подружжя, що знаходяться в шлюбі більше трьох років, щоб підтримати нормальні відносини, домовляються про графік сексуального життя. За статистикою, цей вік сім’ї відповідає кризі.

Щоб не дати негативу проникнути в шлюб і врятувати союз, пара з’ясовує прийнятне для обох кількість вечорів для ігор удвох. Незалежно від відбулися за день подій договір дотримується.

Якщо дружина відчуває, що не готова, запропонуйте новий сценарій або предмет, який додасть майбутньої події пікантності.

Повага до батьків чоловіка

Статистика розлучень говорить, що в 35% розірвань шлюбів супутньою причиною називалося неповагу батьків партнера. Якщо подібне спостерігається в союзі, змініть ситуацію.

Переписати минуле не вийде, але почати з цим в силах людини. Припиніть образи, в скандалах не згадуйте третіх осіб, навіть якщо хочете сказати щось образливе.

Якщо можливості дозволяють, помиріться з батьками чоловіка, попросіть вибачення.

ЧИТАТИ Як розлучитися з чоловіком безболісно і почати нове життя

Розподіл праці

У 95% пар, які подавали на розлучення, спостерігається тенденція, при якій дружина працює і виконує обов’язки по дому. Якщо є діти, то перевірка уроків також лягає на тендітні плечі. Щоб зрозуміти, як уникнути розлучення з дружиною, допоможіть їй, взявши на себе частину обов’язків. Помийте підлоги та посуд, помітите, почистіть овочі на суп або гарнір. Навіть невелика підтримка виявиться приємною.

Якщо обидва хочуть зберегти відносини

Якщо в парі обоє протистоять розлучення, врятувати відносини вийде з імовірністю 99%, адже в цьому випадку дружина і чоловік готові йти на компроміс.

Сядьте за стіл переговорів, обговоріть, що вам не подобається, прийміть рішення. Іноді однієї розмови «по душах» досить, щоб знайти корінь проблеми.

Якщо зробити це самостійно не виходить, зверніться за допомогою до психолога або сексолога.

Якщо розлучення хоче один чоловік

Односторонній розлучення на території Росії можливий, але якщо інший член подружжя проти, то суд піде на компроміс, надавши час для примирення. Однак про це необхідно повідомити відкрито і прямо.

Також важливою обставиною вважається дитина. Якщо в шлюбі народжені спільні діти, шлюборозлучний процес буде тривати довше.

За час, відведений органами влади на примирення, зробіть все, щоб вона не зробила помилки.

Способів, що дозволяють уникнути розірвання шлюбу, кілька, але кожен потребує щирості, частки завзятості і цілеспрямованості. Інакше припинення відносин уникнути не вийде.

Джерело: https://love-is.org/kak-ne-razvestis-s-zhenoj/

Як зберегти шлюб, який на межі розлучення?

РАЗВОДіс.РУ Розлучення Психологія і розлучення

Шлюб може дати тріщину з багатьох причин: після народження дитини, через фінансові проблеми або непорозуміння. Коли справа доходить до розлучення, у сторін може виникнути бажання зберегти сім’ю, але після пережитих подій зробити це важко.

Весь час в голові будуть спливати негативні моменти, хто що сказав і зробив.

Перш ніж подавати заяву на розірвання шлюбу, психолог рекомендує спробувати повернути відносини, перенаправити їх в потрібне русло, відрадити партнера звертатися до суду і дає конкретні поради про те, як зберегти шлюб.

Чому люди розлучаються?

Будь-який психолог скаже, що ідеальні сімейні відносини не можуть бути апріорі. Двоє людей, які багато часу проводять разом, не можуть уникнути сварок, образ чи розглядів, навіть якщо вони люблять один одного. Іноді трапляються кризи, тут необхідно зрозуміти, як зберегти сім’ю від розлучення в таких випадках.

Важливіше не врятувати свій шлюб, а попередити події, які передують розлученню. Щоб зрозуміти, як уникнути розлучення, потрібно розібратися, через що він наближається.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

 • Алкоголізм. Від пристрасті до спиртовим напоїв страждають багато, але не всі готові терпіти алкоголізм партнера. Нерідко подружжя розлучається відразу після першого рецидиву хвороби, не намагаючись змінити ситуацію.
 • Бідність. Сімейні стосунки вимагають великих капіталовкладень, потреба в яких збільшується. Це пов’язано з квартирним питанням, народженням дитини, з можливостями сім’ї. Запобігти проблеми складно. Через нестачі фінансів найчастіше йдуть із сім’ї дружини.
 • Зрада. Невірність подружжя може бути пов’язана з багатьма негараздами сімейного життя: скандалами, браком уваги і інтимної близькості. Якщо один чоловік пішов до іншої людини, то зберігати такі стосунки не варто, відрадити його розлучатися після такої зради – не найкращий вихід із ситуації.

Якщо причина конфлікту – побут, то пари зазвичай терплять такі негаразди, після сварок воліють помиритися і сімейні відносини тривають.

 

Але таке подружжя шукають привід піти, тому важливо розуміти, що робити і як врятувати сім’ю від розлучення, якщо один з пари давно про це задумався. Вплинути на відносини можуть родичі, проблеми з народженням дітей, хвороби (подружжя, дитину).

І в таких випадках багато хто не розуміє, як зберегти шлюб і помиритися, оскільки рішення цих проблем не бачать.

Часто після народження дітей пристрасть згасає. Починаються фінансові проблеми, втома і недосипання. Через це деякі можуть захотіти втекти відразу після народження дітей. Пережити таку кризу можливо, відносини можна відновити. Головне зрозуміти, що після народження дитини ви зважаєте повноцінною сім’єю, а всі негаразди можна виправити.

Не всім подружжю потрібно дати другий шанс – у багатьох випадках розлучення неминучий. Але якщо чоловік любить дружину, а вона його, то зберігати відносини потрібно. Не можна допустити, щоб через дрібних негараздів страждали почуття, а якщо вони є, то обидва в парі матимуть бажання виправитися.

Після народження дитини багато в родині змінюється, може настати криза. Переживають його не всі подружжя, багато здаються.

Збереження відносин необхідно для дитини: після розлучення батьків його життя зміниться не в кращу сторону. У той же час він не повинен бути єдиною причиною, чому чоловік і жінка разом.

Багато хто говорить: «не хочу розлучатися з дружиною через дітей, в іншому випадку давно б пішов».

Такі відносини з часом можуть призвести до нещасть, агресії і навіть насильства в сім’ї. І для дитини така сім’я буде гіршим варіантом, ніж розлучені батьки.

Якщо обидва хочуть зберегти відносини

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Може вирішити проблему допомога сімейного психолога. На заході прийнято звертатися до таких фахівців регулярно, у нас же поговорити з лікарем «про особисте», поспішають не всі. Психолог зможе швидше подружжя знайти всі приховані проблеми відносин, дати потрібні поради, відрадити від розлучення. Помиритися буде набагато простіше, якщо парі буде допомагати знавець своєї справи.

Якщо не розмовляти один з одним, то помиритися і відновити відношення не вийде. Якщо чоловік хоче з вами розлучитися, не мовчіть, але і не кидайтеся на нього з докорами, а постарайтеся дізнатися причину такого рішення, слухайте все, що він сказав, говорите самі.

У періоди кризи в голову не лізе нічого хорошого. Тому потрібно буквально змушувати себе згадувати кращі моменти в цьому шлюбі: перше побачення, весілля, народження дитини, спільний відпочинок. Під час конфліктів забувається, хто кого любить, на передній план виступає злість і агресія.

Важливо! Часто, коли вирішено подавати на розлучення, подружжя обговорюють цей процес з друзями і родичами, які можуть мати суб’єктивна думка про ситуацію і давати неправильні поради. Вирішувати сімейні конфлікти і ставити крапки необхідно, обговорюючи проблеми один з одним, питати тільки чоловіка (дружину) і себе. Як уникнути розлучення найкраще знають самі подружжя.

Багато хто стверджує, що зберегти шлюб може молитва. Дійсно, якщо хтось із пари пішов, то можна попросити про його повернення у Бога. Якщо ви не знаєте, як уникнути розлучення і помиритися, то звернення до Всевишнього допоможе позитивно вплинути на розвиток відносин. Робити це можна в будь-який день тижня як вдома, так і в церкві.

Не варто йти до ворожок – не факт, що вони знають, як врятувати шлюб. Приворотить, відрадити і заговорити – не те ж саме, що молитва. До того ж досить великий шанс наштовхнутися на шарлатана і втратити велику суму грошей – краще витратити її на прийом у сімейного психолога.

Якщо розлучення хоче один чоловік

Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему – звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію:

 • 8 800 350-13-94 – Для регіонів Росії
 • 8 499 938-42-45 – Москва і Московська обл.
 • 8 812 425-64-57 – Санкт-Петербург і Ленінградська обл.

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Коли дружина не знає, як налагодити стосунки з чоловіком на межі розлучення, вона може звернутися за допомогою психолога. Але часто чоловіки приймають рішення, які не хочуть обговорювати, мовляв «я так сказав, зібрався і пішов». До лікаря сильна стать в принципі ходити не любить, і від відвідування психотерапевта може відмовитися. Сеанс психолога в будь-якому випадку допоможе хоча б одній: терапевт може знайти причину і вберегти від майбутніх помилок, дати пацієнту зрозуміти самого себе.

Бувають моменти, коли до розлучення дотягують через образу. При цьому ініціатор розлучення може бути і не проти відновити стосунки, але неприємний осад залишається. Якщо є за що – завжди вибачайтеся і усвідомлюйте свої помилки. Тоді ви зможете без проблем врятувати шлюб, помиритися і жити щасливою сім’єю.

Важливо! Багато перед розлученням пробують тиснути, щоб чоловік не пішов: здоров’ям, сльозами, погрозами, жалістю, посилатися на дитину. Навіть якщо такий шлюб збережеться, що шансів зажити минулого щасливим життям мало, так як відносини на погрози або жалість не можуть бути успішними.

Якщо ви не знаєте, як переконати чоловіка не розлучається дружина і що робити далі, то краще проконсультуватися у психолога, ніж загрожувати і тиснути на чоловіка.

Етапи відновлення відносин

Важливо! Спробуйте спочатку не вимагати від чоловіка залишитися, а просто відмовити його подавати документи до того, як ви особисто ні вирішите конфлікт.

 • Розберіться з конфліктами. Розберіть ситуацію по поличках, зрозумійте, чому чоловік пішов і пояснитеся. Потрібно дати можливість чоловікові виговоритися і порозумітися самому.
 • Зрозумійте, для чого вам потрібен шлюб. Обговоріть це, уявіть сім’ю в майбутньому, зрозумійте в першу чергу для себе, навіщо потрібні ці відносини. Якщо потрібно – потрібно дати час обміркувати майбутнє собі і дружину.
 • Кожен починає з себе. Якщо відомо, чому пішов чоловік, то постарайтеся не допустити повторення ситуації в майбутньому. Якщо проблема серйозна, то може допомогти розв’язати цю проблему хороший психолог.
 • Внесіть позитив в життя. Говоріть приємні речі, ходите гуляти, намагайтеся робити щось разом. Здійсніть бажання партнера – рушайте на відпочинок туди, куди хоче чоловік, відсвяткуйте з розмахом його день народження, приготуйте особливі страви, купите улюблені парфуми.

Молитва для збереження шлюбу

Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

У Бога потрібно просити повернення чоловіка в сім’ю до всіх її членам, в тому числі і дитині. Важливо попросити Всевишнього, щоб ви змогли зрозуміти, як зберегти шлюб, помірятися, як переконати чоловіка не розлучається дружина, як відновити теплі стосунки, чому він пішов і що робити далі. Молитва повинна нести потужний енергетичний посил, бути максимально щирою.

Важливо! Молитва з вуст подружжя може звучати і вдома, і в церкві або храмі. Головне – щирість думок і помислів.

Повернути чоловіка, який пішов – можливо. Для цього необхідний самоаналіз, чітке розуміння проблеми, вміння поступатися і слухати, кому-то допоможе молитва. Але важливо також вирішити для себе, чи потрібні Вам ці відносини, чи треба помиритися або дійсно чоловік пішов не дарма.

Читайте також:   Ревнощі у стосунках: психологія і види небезпечного почуття

Увага! У зв’язку з останніми змінами в законодавстві, юридична інформація в даній статті могла застаріти! Наш юрист може безкоштовно Вас проконсультувати – напишіть питання в формі нижче:

Джерело: https://razvodis.ru/razvod/psixologiya-i-otocheniya/kak-sohranit-brak.html

Як запобігти розлучення. Як пережити розлучення

kantrium.com | MySuomi.com | HELSINKI | TourMANN.comЯк не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім'ю

Статистика розлучень невблаганна: кожен другий шлюб в Росії розпадається. Треба постаратися звести до мінімуму пов’язані з процесом розлучення переживання, негативні емоції, страждання, проблеми.

Втім, не всі знають, як саме це робити. Мені, як психологу, який працює в Москві, часто доводиться допомагати людям у вирішенні особистих проблем, причому кожен раз я шукаю індивідуальний підхід до клієнта.

В окремих випадках вдається запобігти розлучення, і повернути в сімейні стосунки мир і злагода.

Навіть якщо ви поки не мають наміру розлучатися з партнером, все одно є привід задуматися.

Насправді думки про розлучення з’являються задовго до спільного походу в загс або в суд для розірвання шлюбу .

Людина в якийсь момент схоплюється і починає задаватися питанням, на якому етапі він упустив ситуацію з-під контролю, чому сімейні відносини зазнали фіаско.

Одна моя клієнтка нарікала на те, що її чоловік поступово внутрішньо віддалявся від неї і зблизився з іншою жінкою. «Якби десять років тому мені сказали про це, я б ні за що цього не допустила. А зараз вже пізно, і розлучення не уникнути, так як у нього вже серйозний роман з іншою жінкою ».

Як зазвичай відбувається розлад?

Перший дзвіночок, коли людям стає один з одним нудно і тісно. Або вони притуплює один одним і починають дратуватися, або їх спільне життя перетворюється в безрадісну рутину.

Їм хронічно чогось не вистачає у відносинах чи уваги, то чи тепла, чи то любові. Цей дефіцит призводить до почуття сумній безпросвітності, пригніченості і ще колись щасливе подружжя з тугою усвідомлюють, що нічого не зміниться і так буде завжди.

Жінки особливо гостро відчувають втрату емоційного контакту, романтичних аспектів у відносинах, чоловіки – сексуальну незадоволеність.

Потім починаються сварки , які протікають іноді бурхливо, іноді спокійно, обидва висловлюють один одному претензії, яких накопичилося чимало.

Або сварку провокує хтось один, а інший терпить, стримується, або обидва вкрай незадоволені один одним. Кожен рятується, як може, один біжить по магазинах, інший в пивний бар.

Після спонтанних сварок настає період затяжних конфліктів, які часто призводять до тривалого мовчання і взаємного відчуження.

Люди починають з гіркотою усвідомлювати, що вони чужі, що не можна нічого змінити. На зміну нудьги приходить відчуття глибокої туги і безперспективності.

І в цьому стані зріє холодна рішучість, усвідомлення неможливості жити разом, стає ясно, що, залишившись разом, подружжя будуть руйнувати один одного і себе, що вони ніколи на цьому шляху не зустрінуть щастя.

Потім з’являється якийсь зовнішній привід, поштовх, імпульс. Це може бути велика сварка або неприємність, або у кого-то з’являються нові перспективи. І зовнішні обставини штовхають до прийняття рішення.

Варіантів виходу з сім’ї не так багато. Можна піти або в нікуди, щоб залишитися наодинці з собою, або до іншого партнера. У будь-якому випадку і те й інше болісно для другого з подружжя. Ще болісніше усвідомлювати, що він йде до когось, тоді до образи і гіркоти розчарування приєднується ще і ненависть.

причини розлучення

Часто це розбіжність глибинних інтересів. Люди сходилися, маючи одну картину світу, схожі переконання, одні життєві інтереси, цілі і бажання.

При цьому їм подобалося бути разом. Але інтереси безнадійно розійшлися. Припустимо, він пішов в бізнес, вона поринула в домашнє господарство, в виховання дітей, перестала стежити за собою, і він розчарувався в ній.

Або навпаки, жінка була успішною в кар’єрі, а чоловік заліг на дивані для перегляду телепередач або злився душею і тілом з екраном монітора комп’ютера. Жінка охолола до нього. Іншими словами їх інтереси безнадійно розійшлися, і вони стали чужими.

А буває і так, що люди спочатку не підходили один одному, але молодість, страх самотності, пристрій побуту, спільне виховання дітей – все це тимчасово цементувало їх відносини, а пристрасть молодості зігрівала і тримала разом.

Але згодом з’ясувалося, що їх спочатку мало що пов’язувало, взаємні почуття охололи, і у них немає бажання робити зусилля для примирення, підстроювання інтересів. В цьому випадку розлучення подружжя неминучий.

Дуже часто сімейні відносини руйнують не прощення образи. Як правило, їх накопичують жінки. Як вони виникають?

Причин безліч.

Або чоловік нешанобливо ставиться до неї, ображає, або вона незадоволена його роллю в родині, його ставленням до дітей, його неувагою, холодністю, грубістю. Припустимо, чоловік її ігнорує, пригнічує, поводиться з позиції сили чи зловживає алкоголем.

Все це призводить до неминучого вибуху. Коли кількість накопичених образ зашкалює, жінка викидає їх на чоловіка, а він в свою чергу повертає їй її ж агресію тільки в квадраті.

Сексуальна незадоволеність у величезній мірі сприяє дратівливості, руйнування любові і сімейних відносин . У цьому випадку часто на горизонті з’являється третя дійова особа, щоб заповнити вакуум, що утворився.

Любовний трикутник виникає, коли почуття пари згасають. Але якщо чоловік і жінка безнадійно охололи один до одного, то все одно розлучення не уникнути, «третій зайвий» може допомогти тільки тимчасово підтримати відносини, але реанімувати згаслі почуття пари він не здатний.

Втім, сам факт появи суперника ознака того, що щось в стосунках не так, чогось гостро бракує.

Тому якщо ви хочете зберегти шлюб треба починати працювати над цим завчасно. Чи не збираєте образи один на одного!

Кращі ліки для збереження відносин – прощення. Приділяйте достатньо уваги партнеру, не дозволяйте нудьгу і байдужості роз’їдати любов, не втрачайте почуття перспективи спільного життя. Треба постійно запитувати себе, що я можу зробити, щоб поліпшити відносини.

Розлучення – це відцентрова сила і важливо, щоб програми зближують, що з’єднують людей один з одним були сильнішими. Тому перший крок – це уважне зацікавлене спостереження за спільним життям, поки вона ще зовні благополучна. Треба розуміти, що в долі бувають такі повороти, такі періоди, коли існує дуже великий ризик втратити один одного.

20 років потому

Перш ніж прийняти правильне рішення в першу чергу важливо зрозуміти, чи потрібен вам ця людина чи ні. Подумки поставте його поруч з собою і уявіть себе разом через рік, два, три, десять, 15, 20 років. Як будуть розвиватися відносини на вашу думку? Як вам здається, що треба робити, щоб зберегти ці відносини?

Потім треба глибоко усвідомити, що ця людина вам дійсно потрібен і навіть життєво необхідний.

Якщо вам все одно, ви не будете докладати щоденні зусилля для того, щоб утримати партнера.

Якщо він вам потрібен, але йому чогось не вистачає поруч з вами, постарайтеся дати йому необхідне, спробуйте підлаштуватися під нього. Але для цього ви повинні пристрасно захотіти зберегти сімейні відносини .

Рятувальний круг

Якщо ви відчуваєте, що ситуація досягла критичної межі, і ваш партнер стоїть перед вибором, спробуйте оновити сімейні відносини , використовуючи накопичений капітал минулого, яке вас пов’язує, звичайно, якщо воно не було жахливим.

Думайте тільки про щасливі моменти спільного життя. Це ваші діти, традиції сім’ї, спільні друзі, захоплення. Але це не повинно бути поверненням до минулого, від якого партнер йде, це не спрацює.

Треба оновити це минуле. Тобто постарайтеся відновити близькість один з одним на всіх рівнях. Що вас раніше зігрівало? Можливо, турбота одне про одного, спільні справи, інтимні стосунки, спільні душевні переживання. Якщо ви поставитеся до цього творчо, то ще щось можна буде зробити.

Якщо розлучення запобігти не вдалося, тоді внутрішньо відпустіть колишнього партнера і постарайтеся його забути. Візьміть в майбутнє корисний досвід і попрощайтеся з минулим. Треба вміти забувати, тому що весь життєвий багаж не знадобиться з новою людиною, так як це буде інше життя.

Повірте в себе!

Багато роблять фатальну помилку: намагаються утримати біля себе партнера будь-яку ціну, намагаючись контролювати кожен його крок.

У цьому світі ніхто нікому не належить, не варто обмежувати свободу іншої людини, навіть якщо він ваш законний чоловік або дружина. Краще надати йому свободу і стати самодостатнім.

Якщо ви психологічно залежите від людини, якого намагаєтеся утримати, то є дуже великий ризик, що він відчує вашу слабкість і буде вами маніпулювати, і, врешті-решт, все одно піде, оскільки ви йому внутрішньо не цікаві.

Важливо, щоб ви повірили в себе, в те, що в принципі ви можете обійтися і без нього. Ваше почуття власної гідності швидше зацікавить його і утримає, ніж слабкість і жалість до себе. Ви повинні бути твердо впевнені в тому, що проживете і без нього.

Потім потрібно спробувати увійти в той образ привабливого і привабливого людини, який здатен зачарувати і відродити почуття партнера. Закиди, критика, сварки , а також тиск і погрози допоможуть швидше зруйнувати ваш союз.

Ви повинні випромінювати енергію чарівності і культивувати в собі позитив. Обов’язково потрібно працювати над своїм ідеальним чином, який виникає з самодостатності.

Відчуйте, від якої жінки або чоловіки ваш чоловік або дружина не втече, спробуйте дістати з себе цей образ і вжитися в нього.

При цьому треба, будь-що-будь, залишатися самим собою, інакше гра не варта свічок. Втратити себе стократно страшніше, ніж кого б то не було. Буває так, що людині потрібно зовсім інше, тоді може і не варто зберігати такий шлюб.

Потім треба повернути інтимні стосунки у всьому багатстві, у всій різноманітності, тому що без повноцінних сексуальних відносин навряд чи щось вийде.

Розлучення це шанс

Розлучення це не катастрофа, а шанс для початку нового життя. Головне не замикайтеся в собі! Вся увага на радісні сторони буття і розваги . Займіться тим, що призводить вас в захват.

Згодиться все: улюблена музика, перегляд кінокомедій, прогулянки на природі, виїзд за місто, поїздка до моря, спілкування з друзями, дітьми, домашніми вихованцями. Витісните негативні почуття зі своєї душі, заповнивши її світлом і оптимізмом.

Перемкніть свою увагу на щось цікаве і привабливе особисто для вас. Якщо у вас немає хобі, згадайте, чим ви захоплювалися в юності. Завжди є маса способів і можливостей обтрусити сумні спогади, відмовитися від минулого і оновити своє життя. Варто тільки захотіти!

Не треба пов’язати в минулому і пережовувати вже переварені шматки негативного досвіду, нескінченно прокручувати в голові не прощенням образ – це гальмує рух вперед і культивує депресію .

Важливо повірити в себе, розкрити в собі пригнічений запас життєвих сил. Переконайте себе в тому, що все найкраще попереду, позбудьтеся від комплексу винятковості, в глибині якого ховається відчуття неповноцінності.

Розлучення пережили мільйони людей, і ніхто від цього не помер. Життя не закінчується, а починається. Якщо ви твердо вирішите зустріти нову любов, тоді до цього стану свідомості підтягнуться і обставини. Подумайте про те, що на світі мільйони чоловіків і жінок, і всі вони жадають любові. Щоб переконатися в цьому досить зайти на будь-який сайт знайомств.

Зрозумійте, що розлучення це шанс. Шанс змінити себе і своє життя на краще, витягуючи необхідні уроки з минулих відносин і помилок. Нехай через біль, через труднощі, через страждання ви оновлюєтеся і переходите на новий рівень розвитку.

У майбутньому ви можете знайти гармонію і щастя! Якщо важко впоратися з переживаннями самостійно зверніться за допомогою до професійного психолога . Тоді процес переходу до нового життя буде протікати набагато легше і швидше.

Мені, психолога, який працює в Москві, доводилося консультувати дуже багатьох з питань сімейних відносин , вдавалося навіть запобігати розлучення і рятувати клієнтів від неприємних наслідків розірвання шлюбу . Найважче – це пережити перший шок від усвідомлення незворотності того, що відбувається.

Джерело: http://kluchnikov.ru/prakticheskaya-psixologiya/problemy-v-seme/563-kak-predotvratit-razvod-kak-perezhit-razvod.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *