Як не сваритися з чоловіком: практичні поради психологів

Конфлікти відбуваються в сім’ях регулярно. Люди, що ведуть спільний побут, звикають один до одного, минула пристрасть згасає, починаються сварки. Кожен повинен знати, як перестати сваритися з другою половинкою, адже в родині повинна бути гармонія. Для цього доведеться навчитися слухати свого обранця.

Зміст приховати

сімейний психолог Ольга Младова (Центр сімейної психології «Клевер»), психотерапевт Надія Любимова

“Мені важко! Треба обійнятися, щоб упевнитися, що ми все ще любимо один одного. »

“Мені важко! Треба побути на самоті, щоб заспокоїтися, розібратися в собі і ситуації. “Знайоме?

Одні, частіше це жінки, під час сварки швидко спалахують і так само швидко остигають.

Інші, і серед них більше чоловіків, намагаються тримати себе в руках: образа чи гнів накопичуються повільно і, лише дійшовши до точки кипіння, прориваються назовні. На те, щоб прийти в себе, теж потрібен час, і чимала.

У кожній парі один – більш емоційний і грає роль “наближається”, а інший більш стриманий і відповідає за дистанціювання. Іноді ролі можуть змінюватися. Так, є і гарячі “італійські” сім’ї, за драмами яких роками спостерігають сусіди, і пари флегматиків, але таких мало. У будь-якому випадку, правила ефективного перемир’я працюють для всіх.

Види і особливості конфліктів в сім’ї

Ідеальні пари теж сваряться, в цьому немає нічого дивного. Чоловіки і жінки дивляться на світ під різним кутом, тому не дивно, що виникають суперечності. Всі конфлікти можна розділити на 3 групи:

 • між чоловіком і дружиною;
 • між батьками і дітьми;
 • між братами / сестрами.

Психологи радять не сваритися з чоловіком на очах у дитини. Подібне негативно позначається на психічному стані дитини. Неправильні установки приведуть до появи у нього помилкового ставлення до інституту шлюбу. У сім’ї повинна панувати атмосфера любові. Існує ряд причин, через які закохані сваряться:

 1. Різні погляди на життя. Найчастіше дівчата мріють про тихого і розміреного життя. Вони швидше дорослішають і розуміють принади мирного сімейного вогнища. Хлопці можуть «Не нагулятися» і мріяти про клубні розвагах. Пара повинна навчитися знаходити компроміс. Без підтримки неможливо зберегти шлюб.
 2. Фінансові проблеми. За статистикою, більшість населення живе за межею бідності. Людина, вимушений рахувати кожну копійку, стає дратівливою. В сім’ї починаються взаємні звинувачення. Щоб уникнути таких скандалів, необхідно шукати додаткові джерела доходу. Не завжди є така можливість, але потрібно показати свою зацікавленість в збереженні відносин.
 3. Шкідливі звички. Любов зла, а серцю не накажеш. Часто в парах хтось зловживає алкоголем або наркотичними речовинами. Спокійно жити з залежним людиною не вийде, йому властиві перепади настрою, агресія. Щоб зберегти сімейне вогнище, доведеться відправитися на лікування. Якщо партнер не готовий йти на поступки, краще розлучатися і шукати нормального чоловіка.
 4. Відсутність сексу. Чим більше часу закохані проводять разом, тим менше хочеться задовольняти один одного в ліжку. Проблеми на роботі і стрес вбивають інтим. Однак не можна забувати про фізіологічної потреби. Секс може допомогти зміцнити відносини і виправити погане самопочуття.

Як не сваритися з чоловіком: практичні поради психологів

 1. Побутова рутина.   Хлопці не горять бажанням забиратися або мити посуд. Щоб не сваритися з чоловіком через дрібниці, варто попросити його про допомогу без грубощів і звинувачень. Чоловіки раціональні, інформацію, подану в спокійній формі, вони сприймають краще.
 2. Конфлікти на релігійному грунті. XXI століття – час атеїзму і прагматизму. Пари часто вдаряються в теологічні суперечки, які переростають в скандали.
 3. Завищена самооцінка може згубно позначитися на взаєминах . Один з партнерів буде намагатися «підігнати» улюбленого під певний лекало. Цього варто уникати.

заспокоїтися

Емоції, в тому числі і негативні, висловлювати корисно: приховані і загнані всередину гнів, образа, біль роблять тільки гірше. Інша справа, що вираз має бути конструктивним.

І іноді перед “трансляцією” негативу краще погуляти, прийняти душ, побити кулаком в подушку або зробити 50 присідань.

Якщо емоційний фон зашкалює і ти з досвіду знаєш, що потім будеш шкодувати про сказане, присідай, а потім ругайся.

Це цікаво: Як ненав’язливо написати хлопцю?

Поведінка різних людей в конфліктній ситуації

Для усвідомлення того, як перестати сваритися з коханим чоловіком, необхідно знайти внутрішню рівновагу. Хлопці та дівчата можуть вести себе під час конфліктів по-різному. Типовий приклад неправильної сварки: партнери намагаються перекричати один одного, починають бити посуд. Найчастіше скандал переходить в рукоприкладство. Двом запальним натурам складно ужитися, але немає нічого неможливого.

Кращий спосіб перестати лаятися з чоловіком через дрібниці – навчитися розмовляти. Спілкування – запорука щасливого шлюбу.

3. Не бійся поступитися

Найшвидший спосіб припинити сварку – визнати, що ти можеш бути неправа і вибачитися. Причому визнати це потрібно в голос. Так щоб твій чоловік зрозумів, що ти робиш це щиро.

Як правило, після цього він повинен пом’якшити і втратити «бойовий запал». При сприятливому збігу обставин за подібним кроками може послідувати відмінний примирливий секс.

Правда, подібні поступки не повинні бути завжди лише з твоєї сторони. Варто підняти цю тему в інший час, коли між вами не буде напруги.

провокуючі фактори

Існують речі, які сприяють появі конфлікту:

 1. Загрози. Хтось із партнерів користується шантажем для отримання вигоди, обмежує іншого в грошах, відмовляє в сексі, обіцяє розлучитися. Подібна поведінка викликає негативну реакцію у відповідь. Партнеру хочеться голосно кричати через необгрунтованих вимог.
 2. Постійна критика. Дівчата періодично перетинають межу. Регулярне висловлювання претензій вбиває почуття закоханості. Хлопець, як стакан: в нього поміститься багато води, але рано чи пізно вона розіллється.
 3. Алкоголь і наркотики. Зловживання шкідливими речовинами може стати приводом для сварок. Заради близької людини доведеться перестати губити власне здоров’я.

Зробити конфлікт продуктивним

При правильному підході ви повинні прийти до рішення, яке влаштовує всіх. І це – найважливіший пункт. Інакше, як би зворушливо ви ні помирилися, сварка з того ж приводу незабаром спалахне знову. До речі, гарячі “італійські” пари часто потрапляють в цю пастку: запал пропав, все обіймаються, а проблема не вирішилася.

На жаль, крім разових конфліктів існують тривалі і складні для – коли спірне питання виникає із завидною періодичністю.

Свекруха любить приїжджати без попиту і наводити порядок? Коханого не влаштовує, що твоя робота пов’язана з відрядженнями? А тебе – що він розкидає одяг? Подібні історії, навіть якщо вони пов’язані з дрібницями, ні-ні та дратують, прямо як недолікований зуб. А значить – підточують відносини, забираючи з них позитив і теплоту.

Якщо гарного варіанта рішення не існує, виберіть хоча б задовільний: такий, щоб на даному етапі (а не тільки в момент вибачення-примирення) він був прийнятний для обох.

Що робити при частих сварках

У деяких парах скандали стають нормою. Вони відбуваються щодня. Гарного результату в таких випадках чекати не доводиться. Пора зупинитися, дорахувати до 10 і почати облаштовувати особисте життя.

Як не сваритися з чоловіком: практичні поради психологів

Психологія пропонує наступні способи, як не лаятися з чоловіком:

 1. Розмови, а не звинувачення. Не можна з піною у рота доводити власну точку зору. Конфлікти – це повноцінні дебати, тому кожен учасник має право голосу. Спочатку варто вислухати чоловіка, він не відразу переходить на крик, так як краще контролює емоції. Партнер повинен висловитися. Не завжди приємно слухати претензії на свою адресу, але тільки так можна прийти до компромісу. Власні думки варто викладати розмірено, без підвищення голосу. Нехай обранець теж усвідомлює, в чому не правий. Конструктивне обговорення проблем допомагає усувати першоджерело конфлікту. Це кращий спосіб, як не лаятися з рідним чоловіком.
 2. Минуле має залишатися позаду. Під час сварок люди використовують заборонений прийом – спогади: рік назад не притримав двері, минулого тижня забув про річницю. Такі претензії або висловлюються відразу, або залишаються неозвученими.
 3. Не можна забувати про почуття, адже на них будуються відносини. Партнери повинні мати голову на плечах. Вчинки потрібно аналізувати, однак раціоналізм не повинен заглушати любов. Дівчата повинні пам’ятати, за що полюбили людини в далекому минулому.
 4. Гумор. Гарний жарт здатна скрасити конфлікт. Після криків можна сказати щось смішне, без сарказму та іронії. Сміх допомагає забути про минулі негаразди.

Відокремити проблему від людини

Висловлюючи претензії, не відходь від суті і не переходь на особистості: якщо мова йде про відрядження, не варто нарікати на відсутність почуття гумору або пригадувати інтригу п’ятирічної давності. Адже ваше завдання – спільно знайти вірний вихід, а не довести, хто правий, хто винен, а хто і зовсім одяг розкидає.

Це цікаво: Якщо жінка змінила один раз: викладаємо розгорнуто

Як правильно виходити з сварок

Важкий момент – закінчення скандалу. Вдосталь накричавшись, необхідно поставити фінальну крапку. Завершити всі варто жартом або теплими обіймами. Можна розповісти про почуття і образі. Сварка повинна перетворитися в звичайну бесіду закоханих людей. Щирість підкупить будь-якого хлопця.

Пора вже усвідомити, що немає нічого складного в розумінні того, як перестати постійно сваритися з чоловіком.

вибачитися

І прийняти вибачення. Це не так-то просто зробити: в конструктивному вибачення кожен визнає провину за свій внесок в негатив.

Проси прощення тільки за конкретні дії, які вважаєш помилковими: “Вибач, що я зірвалася”, “Я винна, що підвищила голос”.

І – обов’язково скажи, що зачепило тебе: “Мені було прикро чути, що …” Неправильно вибачатися “для галочки” – в цьому випадку партнер відчуває нещирість, а ти, так і не зрозумівши, в чому справа, ризикуєш наступити на ті ж граблі .

Не проси вибачення за зміст конфлікту, якщо питання дійсно тебе хвилювало: “Вибач, що я тебе ревную” або “Прости, що не можу полюбити твою доньку від першого шлюбу”. Адже так ти не залишаєш шансів для вирішення.

Крім того, не варто брати всю провину на себе: “Прости, у мене огидний характер, я вічно все порчу». У конфлікті беруть участь обидва, і обидва несуть за нього відповідальність.

Не треба й вибачення з застереженням: «Звичайно, я не права, але ти сам мене довів» – тим самим ми знімаємо провину з себе, переважує її на партнера і даємо виток нового конфлікту.

Незвичайні методи припинення сімейних сварок

Як не сваритися з чоловіком: практичні поради психологів

Впровадження абсурдного елемента в сварку перетворює її в приємну гру. Закохані починають сміятися через комічності відбувається. Негатив згасає, залишаються позитивні емоції.

Деякі пари використовують стоп-слово. Коли скандал заходить занадто далеко, пара вимовляє пароль. Після його оголошення закохані ведуть мирну бесіду до тих пір, поки «пауза» не відключена.

За час нормального діалогу емоції вщухнуть. Подальше обговорення відбудеться в сприятливій обстановці.

Не спішити

Якщо чоловікові, або тобі, або вам обом після сварки потрібно розібратися в собі, помовчати і заспокоїтися – це нормально. Не треба штучно тягнути улюбленого в вир почуттів або змушувати себе посміхатися і йти в кіно – буде тільки гірше.

Ви обоє маєте право на усамітнення і роздуми.

Головне, щоб це не перетворилося на демонстрацію і маніпуляцію – коли потрібно не час, а підвищена увага: «Ні-ні, все нормально, я не образилася, не варто утруднятися, кого взагалі хвилюють мої почуття».

Як уникнути частих сварок: поради психолога

Експерти в любовних питаннях рекомендують дотримуватися наступних правил:

 1. Закривати очі на побутові дрібниці. Не варто кричати на коханого через гори сміття на кухні або погано протертих пилу. Говорити про це потрібно спокійно, без переходу на особистості.
 2. Стримувати внутрішню агресію. Приносити проблеми з роботи додому заборонено.
 3. Не використовуйте дітей в конфліктах. Дитина – тендітне створіння, яке вбирає інформацію, як губка. Він любить батьків однаково сильно, тому не повинен вибирати між ними.

Не можна уникнути труднощів на любовному фронті. Коли вони виникли, пора кинути зброю і приступити до дипломатичних переговорів, адже емоціям потрібна позитивне підживлення, а не негативна.

любовна лихоманка

Варто завершувати примирення сексом? Так, якщо «завершувати” не прирівнюється до «замінювати». Припустимо, причина сварки дріб’язкова, та й саму сварку можна швидше назвати спалахом, ніж конфліктом.

Тоді вихід напруги, що накопичилася допоможе відчути партнера, його любов і близькість. Але за умови, що обидва ви до цього готові. Якщо ж один поки не хоче тактильної близькості, навіть простих обіймів, другого залишається лише набратися терпіння.

А щоб було легше, переключити увагу на інші справи.

До речі, до таких же неправдоподібним відноситься фраза «Я взагалі ніколи ні на кого не ображаюся». Ображатися – це нормально, головне, зрозуміти причину і допомогти собі і партнеру зробити правильні висновки.

Чи не тиснути

Деяким людям нестерпно важко визнати свою неправоту. У них взагалі непрості відносини з почуттям провини. Причин може бути декілька. Наприклад, часто таке визнання, особливо для чоловіків, прирівнюється до поразки і мало не приниження.

Ще одна причина – невирішене конфлікт з виною, що йде з дитинства: коли дитина вважав себе «крайнім» у якийсь важкої ситуації: наприклад, в хвороби родичів ( «Погано себе вів, у бабусі серце заболіло») або розлучення батьків. В цьому випадку тема провини в принципі дуже важка, лякає і хвороблива.

Якщо ти відчуваєш, що слова «Я не правий» даються коханому важко, не змушуй до них. А якщо не можеш вимовити їх сама, спробуй висловити свої почуття вчинками. Це діє навіть краще.

об’єднатися

Будь-яка проблема в парі – це проблема двох. Слухаючи, підтримуючи і намагаючись зрозуміти один одного, вирішити її простіше, ніж шукати винуватого або з’ясовувати, хто в домі господар і головний молодець. Запорука гарного і довгого світу – щирість і чесність по відношенню до себе і іншому, не залишає підводних каменів або ефектних козирів для наступної сварки.

 • Захоплююче …
 • Було б цікаво ще почитати, надсилайте на пошту.
 • Я погоджуюся з правилами сайту
 • Ми відправили на ваш email лист з підтвердженням.
Поділіться в соц.сетях:

Джерело: https://lovedar.ru/manipulyatsiya/kak-nikogda-ne-rugat-sya-s-muzhem-sovety-psihologov.html

Як перестати сваритися з чоловіком? Поради психологів

Опубліковано: 27.09.2017 808

Як не сваритися з чоловіком: практичні поради психологів

Як перестати сваритися з коханим

У сім’ї існують якісь правила як перестати сваритися з чоловіком , за якими будується вся сімейне життя. Але не все буває так гладко і проблеми змушують нас постійно чіплятися до своєї половини. Є маса причин, за якими відбуваються скандали в сім’ї.

 • Різне поняття і відношення до життя. Якщо люди не підходять за способом життя виникають певні проблеми. Чоловік гуляка не зрозуміє тиху і лагідну дружину, яка чекає його вечорами вдома і не розуміє, що він забув в клубі.
 • Постійна нестача грошей може спровокувати ряд невдоволень і докорів. Якщо людина усвідомлює, що він ніхто в житті, його це пригнічує і дратує. Він не звинувачує себе, він звинувачує другу половину. Це вона зіпсувала йому життя і кар’єру своєю появою. Так думає кожен другий чоловік і жінка.
 • Алкогольне сп’яніння або наркотична залежність погубила масу людей. Сім’ї з такою проблемою зазвичай не справляються і люди вирішують залишитися в стороні. Якщо заздалегідь зрозуміло, що людина залежна, слід подумати кілька разів, чи зможете ви витримати цю боротьбу. Щоб запобігти ряд неприємностей слід звернутися в клініку для залежних пацієнтів. Тільки такий метод допоможе зберегти сім’ю.
 • Як перестати сваритися з коханим, якщо він змінив вам. Варто, звичайно, поговорити з ним. Емоції при цьому повинні бути помірні. Дізнайтеся причину цих зрад. Якщо це не пов’язано з любов’ю все можна виправити.
 • Чи не любов до дітей або байдужість до свого чада додають в сім’ю масу суперечок. Така проблема в основному існує у чоловіків, які схильні вважати, що жінки повинні самі ростити дітей.
 • Рідкісний секс несе за собою шлейф подій: закиди, причіпки, зради і в кінці розлучення.
 • Як перестати сваритися з чоловіком через дрібниці, якщо на жінку залишають всі турботи по дому вона рано чи пізно витратить свої ресурси. Втома накопичується, а час на відпочинок в таких випадках відсутній, не кажучи вже про хвилини, які потрібні для догляду за собою. Постарайтеся розподіляти обов’язки рівномірно.
 • Так само можливо причиною може стати релігія. Коли подружжя різного віросповідання у них можуть виникнути розбіжності. Проблеми бувають і на грунті непорозуміння віри, але не варто нав’язувати один одному свій світогляд. Поважайте віру другої половинки.
 • Шкідливі звички. Жінці неприємно прокидатися в повному угарі або димі від сигарет. Як наслідок безліч докорів і претензій.

Читайте також:   Сумісність барана і стрільця: світ серед бурі емоцій

Поради психологів, які допоможуть налагодити мир у родині

Як не сваритися з чоловіком: практичні поради психологів

 • Не варто звертати увагу на побутові дрібниці. Чи не чіпляйтеся до сміття, який чоловік забув напередодні винести. Чоловіки як діти їм постійно потрібно нагадувати про домашній роботі.
 • Чи не зривайте зло на ньому, якщо вам нахамили в автобусі або просто поганий настрій.
 • Не звинувачуйте чоловіка в гріхах, яких він не скоював. Подумайте перед звинуваченнями кілька хвилин, чи варті вони сварки і тижневого мовчання.
 • Намагайтеся в сварках вислухати виправдання чоловіка, це іноді наводить на правильне рішення.
 • Чи не згадуйте попередні сварки або минулі події. Всі накопичені образи можуть вас привести до розставання.
 • Не змушуйте дітей вибирати між вами, це погано позначиться на їх психіці, а скандал зросте з новою силою.

Намагайтеся, відразу мириться після скандалу, довгі образи призводять до нових спалахів непорозуміння.

Самим головним правилом в сварках не сваритися взагалі. Промовчіть якщо це можливо, так буде спокійно для всіх.

Оцініть, будь ласка статьюВаше думка дуже важлива для нас!

Завантаження …

Знайшли помилку в тексті?

Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter.

Поділитися з друзями:

Вам також може бути цікаво:

Джерело: https://neeshka.ru/semya/sovmestnaya-zhizn/kak-perestat-ssoritsya-s-muzhem/

Як помиритися з чоловіком, якщо сильно посварилися

21.02.2018

зміст

 • 1 Як уникнути сварки
 • 2 Винна сама
 • 3 Вина чоловіка
 • 4 Рекомендації

Привіт, дорогі читачки. Сьогодні ми поговоримо про те, як себе вести, якщо сталася сварка з чоловіком. У даній статті ви дізнаєтеся, що робити, якщо конфлікт виник з вини чоловіка, а що, якщо по вашій. Вам стануть відомі рекомендації психологів в такій ситуації.

Як уникнути сварки

Давайте розглянемо, яка поведінка буде сприяти налагодженню світу в сім’ї і попередить можливі сварки.

 1. Щодня розмовляєте зі своєю другою половинкою, цікавтеся, його переживаннями, хвилюваннями, проблемами на роботі.
 2. Не забувайте зайвий раз робити коханому комплімент, хвалити його за досягнення.
 3. Намагайтеся щодня проводити спільно хоч трохи часу. Наприклад, дивіться разом фільм або вирушайте на прогулянку з собакою, якщо вона у вас є.
 4. Важливо поважати свободу чоловіка. У нього має бути час на зустріч з друзями, заняття улюбленою справою. Теж стосується і вас.
 5. Контролюйте свої емоції.Дуже часто спалахування конфлікту обумовлено нестабільним емоційним станом жінки, її істеричність.
 6. Важливо довіряти один одному. Намагайтеся нічого не приховувати. Хоч маленькі секрети у вас все-таки можуть бути.
 7. Спробуйте шукати компроміс.Сварка може виникати через те, що у подружжя на щось сильно розрізняються погляди. Замість того, щоб беззаперечно наполягати на своїй правоті і вимагати розуміння другої половинки, краще домовитися полюбовно, частково пожертвувавши своєю думкою і також саме чоловіка.
 8. Крім щоденного спілкування раз в тиждень чи два можна разом вирушати за межі будинку, наприклад, ходити в кіно або в боулінг, грати в більярд.

винна сама

Трапляється так, посварилися, чоловік пішов, а ви усвідомлюєте, що в конфлікті немає його провини. Як бути в такій ситуації?

 1. Не рекомендується відразу просити вибачення. Краще трохи перечекати. Дозвольте чоловікові прийти до тями.
 2. Нема чого принижуватися, падати на коліна, благати про прощення. Краще, якщо ви просто станете ініціатором примирення.
 3. Потурбуйтеся про романтичний вечір. Підготуйте сюрприз або придбайте довгоочікуваний подарунок для коханої.

Скажу з особистого досвіду. Буває, посваримося з чоловіком, не розмовляємо, а вже через 10 хвилин хочеться помиритися. На допомогу приходять смс-ки або повідомлення в Skype. І неважливо, чи пішов він після сварки на роботу або знаходиться в сусідній кімнаті. Так простіше почати миритися.

вина чоловіка

Якщо після скандалу, ви абсолютно впевнені, що всьому виною чоловік, а він ще й не дзвонить, і першим не хоче йти на примирення, то необхідно знати, як діяти.

 1. Запасіться терпінням. Можливо, з часом ваш ненаглядний усвідомлює свою неправоту і все-таки прийде просити прощення.
 2. Іноді доводиться першої здійснити кроки до примирення. Спробуйте обговорити те, що сталося в нормальній обстановці, не підвищуючи тон голосу.
 3. Ні в якому разі не починайте новий скандал через те, що чоловік «на нуль, вас не цінує, немає йому прощення». Так ви тільки активуєте зачароване коло, яке зможе закінчитися розлученням.

Коли мій чоловік розуміє, що був неправий, обов’язково приходить з букетом квітів.

рекомендації

Якщо посварилася з чоловіком, що робити – цікавить тебе найбільше, то, в першу чергу, потрібно шукати шляхи виходу з ситуації, що склалася. Важливо розібратися і не допустити збільшення конфлікту, не дати привід для розлучення. До того ж, потрібно знати, як правильно при цьому реагувати. Давайте розглянемо, що з цього приводу радять фахівці.

 1. Виявити первинне джерело сварки. Не виключено, що причина нинішнього конфлікту є наслідком якоїсь глибокої образи.
 2. Під час сварки намагайтеся стримувати себе, контролювати емоції. У пориві гніву ви можете наговорити зайвого, про що пошкодуєте після примирення. Адже чоловік обов’язково це все запам’ятає.
 3. Не потрібно поспішати розповідати про скандал своїм родичам і друзям. Ви знайдете шляхи примирення, а про ваш брудній білизні знатимуть все близькі.
 4. Якщо ви сильно посварилися, не варто в пориві гніву загрожувати розлученням. Ви повинні розуміти, що спочатку цей «фокус» може спрацьовувати, а потім чоловікові набридне, і ваші загрози перетворяться в реальність.
 5. Краще не розпалювати конфлікт і трохи перечекати, щоб ваша друга половинка встигла трохи відійти від скандалу. Тільки потім намагатися йти на примирення.
 6. Не можна лаятися в присутності родичів або, перебуваючи в компанії друзів.
 7. Не варто сильно довго ображатися на чоловіка. Ви повинні навчитися його прощати. Навіть, якщо його провина здається для вас занадто серйозним, глибоко ранить душу. Але не забувайте про необхідність розповісти про свої почуття і переживання з цього приводу.
 8. Якщо у вас є дитина, то сварка батьків може негативним чином вплинути на дитячу психіку. Тому вона неприпустима, особливо на очах у малюка.
 9. Під час сварки обов’язково повинен бути присутнім діалог. Неприпустимо, щоб висловлювався лише один член сім’ї. Важливо дати виговоритися і вам, і чоловікові.
 10. Дівчина повинна бути мудрішими, вона берегиня домашнього вогнища. Змиріться з тим, що в більшості випадків саме вам доведеться першою йти на поступки.
 11. Якщо вас цікавить питання, як помиритися після сварки, попросити прощення:
 • скажіть, як він вам доріг;
 • не скупіться на поцілунки і ніжні дотики;
 • завітайте на романтичну вечерю;
 • приготуйте коханому сюрприз – довгоочікуваний подарунок.

Тепер вам відомі поради по правильному поводженню в разі назрівання чи настала сварки. Сімейний затишок, взаєморозуміння, довіра один одному зробить ваші відносини ідеальними.

Звичайно, зовсім без сварок не обійтися, адже всі люди мають різний характер. На те, щоб один до одного притертися може піти не один рік.

Однак, потрібно намагатися запобігати спалахували сварки або робити все, для того, щоб мінімізувати частоту скандалів в сім’ї.

Як помиритися з чоловіком, якщо сильно посварилися Посилання на основну публікацію Як не сваритися з чоловіком: практичні поради психологів

Джерело: https://psycho4you.ru/otnosheniya/semeynaya/silno-porugalas-s-muzhem-chto-delat

Як перестати сваритися з чоловіком – поради психолога

Сімейне життя – це задоволення. Шкода, якщо замість спільного приємного проведення часу подружжя витрачають час на сварки. У цій статті ви дізнаєтеся 6 порад психолога, як перестати сваритися з чоловіком.

Як перестати сваритися з чоловіком? 7 рад психолога

Рада 1.  Зрозуміти, чому найчастіше виникають сварки.

Вам в допомогу здатність до рефлексії і, звичайно, сімейний психолог. Це один з найбільш частих запитів, і зовсім даремно дехто вважає: «Нісенітниця якась, все сваряться!». Сварки здатні надовго зіпсувати настрій і відносини. Хтось свариться, а хтось обговорює спірні моменти.

У статті «Чому ми з чоловіком лаємося?» я розглянула 6 причин, через які у чоловіка і дружини можуть виникати сварки.

Порада 2. Навчитися слухати.

Наявність вушок ще не гарантує здатність почути, що було сказано. Адже голосніше, ніж співрозмовника, ми чуємо власний внутрішній голос, свої очікування і припущення.

Щоб дійсно почути, треба бути об’єктивним і вміти підтримати співрозмовника. У психології це називається «Активне слухання». Детальніше про цю техніку я писала в книзі «Оновлені відносини замість розлучення».

Порада 3. Навчитися розмовляти.

Крик, бурмотіння, плач, голосіння, лайка, звинувачення і виправдання – це не розмова, це висловлювання емоцій. Речі теж потрібні, але не під час бесіди.

Хочете, щоб вас пошкодували – скажіть це прямо: «Дорогий, я відчуваю себе такою нещасною, пожалій мене!».
Але коли вам треба прийняти серйозне рішення, обговорити спірне питання – говорите так, щоб вас можна було зрозуміти об’єктивно.

Для цього є техніка «Я-послань», про них я писала в цій статті: «Що таке« Я-послання »?

Рада 4. Розширювати кругозір.

Чоловіки – вони не такі, як ми, жінки. Більшість з них мають енциклопедичними знаннями. Тобто головне про що.

Чим ви гірші? Хочете підтримати розмову з чоловіком – цікавтеся новинами, політикою, економікою. У ваших власних масштабах, але щоб хоча б підтримувати розумну бесіду.

Рада 5. Навчитися рахувати до 10.

Це не жарт. Чомусь більшість людей забувають про те, що знають елементарний рахунок, коли справа йде до скандалу.

Чому, як тільки хтось починає підвищувати на нас голос, ми відразу хочемо сказати: «Не кричи на мене!», Замість того, щоб помовчати 10 секунд? За цей час співрозмовник встигне:

 • а) зрозуміти, що погарячкував;
 • б) злякатися, що ви образилися;
 • в) зацікавитися вашим мовчанням.
 • А ви:
 • а) обдумаєте контраргументи;
 • б) зрозумієте, чому він почав кричати.
 • Подальший діалог напевно буде більш продуктивним.

Рада 6.  Завести щоденник.

Буває, виникає якась спірна тема, і подружжя вирішує: «Потім поговоримо».

Замість цього краще записувати в щоденник виникають претензії до чоловіка, і його претензії до вас.

Знаєте, є такий афоризм: «Я не злопам’ятний, але я все записую». Це дуже і дуже хороша ідея. Поки ви пишете, встигнете тридцять три рази все обміркувати. Може, і сердитися на чоловіка перестанете. Привід для сварки розсмокчеться сам собою.

Рада 7. Як перестати сваритися з чоловіком. Знайти свій спосіб здобуття внутрішньої тиші. Або, інакше кажучи, релаксації.

Йога, медитація, прогулянки. Коли нервова система в постійній напрузі, привід для сварки виникає з повітря.

Якщо ж ви перебуваєте в стані внутрішньої гармонії і умиротворення, то, коли чоловік почне скипати, замість того, щоб підтримати сварку, вам захочеться сказати: «Милий, коли ти сердишся, так хочеться до тебе притулитися і обійняти!» Рекомендую почитати, як зрозуміти настрій чоловіка

А спірні питання обговоріть потім. У конструктивному діалозі. Почитайте також статтю, як зберегти сім’ю, поради психолога

# разговорниепрівичкі

Я – Наталя Лубіна, сімейний психолог і письменник. У консультуванні з 2008 року. Працюю з жінками, чоловіками, сім’ями. Допомагаю налагодити сімейне життя. Про це моя нова книга Жіночі помилки в шлюбі Зараз цю книгу можна придбати на особливих умовах. Консультації я проводжу щодня. Детальніше про консультації читайте на сторінці Записатися до мене на консультацію

Джерело: https://www.natalubina.ru/kak-perestat-ssoritsya-s-muzhem-6-sovetov-psixologa/

Спокійна атмосфера в сім’ї: як не сваритися з чоловіком або дружиною

Інші проблеми в стосунках

13.11.2017

5.9 тис.

3.9 тис.

6 хв.

Сварки, що виникають між подружжям, псують відносини в родині і можуть привести до її руйнування, якщо вчасно не знайти компромісу. Немає нічого небезпечнішого прямого протистояння між подружжям. Від цього страждають вони самі і особливо їхні діти.

Пріоритетом в конфліктних ситуаціях, яких неможливо повністю уникнути, має бути саме збереження сім’ї, що вимагає від кожного з членів певних зусиль.

Нагородою стане здорова атмосфера в сім’ї, яка допомагає відновлювати сили і радіти життю в колі близьких людей.

Важливо! Якщо у тебе є смартфон, ти можеш підробляти в будь-який час! Як? Отримай 5 способів для підробітку в смартфоні! Читати →

Конфліктні ситуації, що виникають між подружжям, провокують прояв рис характеру, властивих різним типам особистості.

Імпульсивні люди «спалахують» моментально. Будь-яка дрібниця може спровокувати їх на викид емоцій. Контролювати свою поведінку становить велику складність. Але цього типу особистості властива швидка відхідливість і відсутність злопам’ятності. Провокувати на конфлікт таких людей небезпечно: може проявитися їх тяга до аморальних вчинків. В гарячці вони можуть образити і навіть вдарити.

Стримані люди, які контролюють прояви своїх емоцій, в конфліктних ситуаціях схильні до погроз і шантажу. Вони не можуть легко забути образи, виношують плани помсти і, найчастіше, здійснюють задумане. Люди цього типу схильні до манії переслідування, їм часто ввижаються змови і інтриги проти них.

Безконфліктні, схильні до компромісу особистості, нестійкі в своїх позиціях. Їхня думка змінюється в залежності від навколишнього оточення через підвищеної сугестивності. Сила волі вкрай низька або повністю відсутній.

Причини сварки між чоловіком і дружиною, її протікання і результат визначаються психологічним типом особистості, до якого відноситься кожен з членів сім’ї.

Подружжя має шанс перестати сваритися, якщо зможуть вчасно помічати і обходити стороною провокуючі фактори.

 1. 1. Невиправдані очікування. Пари, плануючи спільне життя, впевнені, що їх чекають одні тільки радості. Коли проходить час, у кожного з них починають проявлятися риси характеру, про які інший з партнерів навіть не підозрював. Подружжя починають лаятися через невідповідність очікуваного з тим, що відбувається в дійсності.
 2. 2. Матеріальні проблеми, що виникають в сім’ї, найчастіше виражаються в тому, що, на думку дружини, чоловік заробляє мало грошей, а чоловік засуджує марнотратство дружини. Ситуація ускладнюється, якщо необхідні постійні виплати (кредит, іпотека). Пошуки винного в такому стані справ не призводять до покращення.
 3. 3. Дисгармонія в інтимному житті. Якщо подружжя ставилося до різних типів темпераменту, то і потреби в інтимній сфері різні. Якщо на початку шлюбу цей фактор робить відносини в парі більш яскравими, то з плином часу може породити незбалансованість і в підсумку – незадоволеність.
 4. 4. Зради і ревнощі. Внаслідок незадоволеності одного з партнерів (або обох) з’являються компенсуючі відносини на стороні. Будь-кому з подружжя емоційно важко не довіряти друому. При виникненні ревнощів і недовіри від них дуже важко позбутися. Сплески образ викликають нестерпно важкі сварки. У одного з подружжя може сформуватися ревнощі патологічного характеру, що виникає навіть без видимих ​​причин.
 5. 5. Прийняття активної участі родичів в сімейних справах завдає шкоди відносинам подружжя. Найчастіше порушується рівновага між чоловіком і дружиною через свекруху і тещі. Втручання в відносини подружжя не сприяє формуванню між ними гармонійних взаємин.
 6. 6. Боротьба за лідерство. Надмірне его, що виражається через придушення думки партнера завдає величезної шкоди сімейним відносинам аж до повного їх руйнування.
 7. 7. Невідповідність інтересів і прагнень. Люди, орієнтовані по-різному, не можуть довго перебувати в спільному побуті через складність в знаходженні компромісу при виникненні конфліктної ситуації.
 8. 8. Різні погляди на ведення сімейного бюджету і господарства. Розбіжності пріоритетів в побутових питаннях призводить до недомовкам і обманів, що в підсумку виливається в сварки кожен день.
 9. 9. Шкідливі звички: алкоголізм, куріння, наркоманія. Боротьба з цими факторами сімейного життя часто приносить стрес.
 10. 10. Різні погляди на виховання дітей. Сварки про дитяче виховання завдають шкоди не тільки подружжю, але і дітям. Батьки не повинні свариться у присутності дитини.
 11. 11. Одноманітність і нудьга.

Великим випробуванням міцності відносин між чоловіком і жінкою є народження дитини. Їх адаптація до нових обставин, вираженим переходом дружини з ролі партнерки в роль матері, яка перебуває в декреті, визначає розвиток подальших відносин.

Зміни в поведінці жінки, які починають відбуватися ще під час вагітності, тривають і після пологів, і чоловікові важко освоїтися і звикнути до нової ролі. У цей період ревнощі можуть виникнути як з боку чоловіка через брак уваги, так і з боку дружини.

Взаємна підтримка і розуміння допомагають парі пройти цей складний період. Ситуація може повторитися і після народження другої дитини.

Сварки розрізняються швидкістю розвитку, що залежить від емоційності сторін і формою вираження:

 • загрози;
 • закиди;
 • образи;
 • скандали.

Способи вирішення конфліктних ситуацій:

 • взаємні поступки;
 • примирення;
 • досягнення згоди;
 • розлучення.

Призвіднику конфлікту важливо приділити увагу результату своїх дій, не дати себе повністю залучитися до процесу взаємних звинувачень. Успішний результат залежить від виконання правил:

 1. 1. Дотримуватися тему, що стосується конфлікту. Не можна валити в одну купу всі образи. Спровокувати таким способом можна тільки вибух руйнівної сили. Якщо неможливо відкладати вирішення якогось певного питання, то вся увага необхідно звернути на нього, уникаючи інших тем.
 2. 2. З’ясовувати стосунки подружжя повинні між собою. Участь інших членів сім’ї вкрай небажано.
 3. 3. Не потрібно влаштовувати сварку під час їжі, відпочинку, сну.
 4. 4. У пориві гніву краще не нападати, а дати собі час охолонути. Гнів не дасть вирішити питання конструктивно.
 5. 5. Не можна давати характеристику партнера: «ти – невиправний» або «ти істеричка», формулювати свої претензії потрібно конкретно, наприклад «мені важлива твоя допомога …», «я не поділяю твоєї думки …». Обов’язково вислуховування відповідей опонента.
 6. 6. Закиди в фізичні вади, образи батьків, нагадування про минулі невдачі відводять від мети розмови і тому знаходяться під забороною в конструктивному розмові.
 7. 7. Визнання своїх недоліків і провини служить партнеру прикладом і показує вашу зацікавленість у відносинах.
 8. 8. Гра в мовчанку шкодить обом подружжю. Негативні емоції накопичуються, а вихід із ситуації відсутня. Підсумком стає повернення до неї, із збільшеною образою і нерозумінням один одного.

Найчастіше провокатором сварки є дружина. Це пояснюється схильністю жінки запам’ятовувати дрібні образи, і нова провокація змушує її відчувати образу за всі образи відразу, нову і старі. Це незрозуміло чоловікові, він не бачить зв’язку між новою ситуацією і старими і вважає реакцію дружини надмірної і навіть неадекватною.

Вихід можна знайти тільки у вигляді компромісу з обох сторін. Жінці необхідно проявляти мудрість в спілкуванні з чоловіком, ні на секунду не забуваючи про відмінності в їх психології.

 1. 1. Жінка часто хвилюється через емоційної холодності чоловіка по відношенню до неї і думає, що вона його не цікавить. Дружині потрібно частіше проявляти увагу до себе, залучаючи до цього процесу чоловіка. Закиди і сварки з цього приводу можуть тільки відвернути чоловіка від дружини. Чоловікові, в свою чергу, слід пам’ятати про потреби жінки в увазі і не забувати проявити його ласкавим словом, поглядом.
 2. 2. Якщо побутові питання часто викликають сварки, необхідно заздалегідь про все домовлятися. Спільне складання списків справ до самих дрібниць, розподіл обов’язків, планування покупок допомагають врегулювати становище побутових справ.
 3. 3. Розуміння між партнерами може бути досягнуто, якщо вони вислухають один одного. Коли знаєш про переживання іншої людини, його поглядах, досвіді, стають зрозумілими мотиви його вчинків.
 4. 4. Тримати себе в руках, бачачи взвинченное стан партнера. Провокації можуть довести одного з подружжя до напруженому стані, і будь-яка дрібниця стає приводом для скандалу. Важливо вчасно помітити цей стан і прийти на допомогу: добрим словом, турботою, жартом.

Дотримання цих правил подарує спокійну і щасливе сімейне життя, допоможе навчитися бути мудрим і люблячим.

Якщо сварка неминуча або вже відбулася, важливо звести до мінімуму руйнування, які вона принесла відносин, виділити і посилити будуєш ефект.

 1. 1. Знайти спосіб провести бесіду.
 2. 2. Підготуватися, позбувшись від відволікаючих чинників.
 3. 3. Розпочати з освітлення причин виникнення проблеми.
 4. 4. Не дратуватися, розглядаючи ситуацію об’єктивно.
 5. 5. Замінити протистояння один одному на позицію «ми проти проблеми».
 6. 6. Розглянути всі варіанти рішення в ситуації, що виникла, що враховують інтереси кожного учасника.
 7. 7. Прийти до угоди, є висвітлюючи дії кожного з подружжя, спрямовані на рішення загальної проблеми.

Я заворожено дивилася на свого чоловіка, а він не зводив захоплених очей з своєї коханки. Він вів себе, як закоханий придурок …

Читати >>

Джерело: https://feelcontrol.net/difficulty/other-problems/kak-ne-rugatsya-s-muzhem.html

Постійні сварки з чоловіком: як навчитися уникати конфліктів

Між подружжям нерідко виникають постійні сварки. Такі неприємні події негативно позначаються на відносинах в сім’ї і часто призводять до розлучення. Якщо партнери вчасно не можуть знайти компроміс, то це може сильно похитнути їх союз.

Найстрашніше, коли подружжя починає протистояти один одному і не помічають, як вони самостійно руйнують свої відносини. Від сварок і скандалів страждають не тільки чоловік і жінка, а й їхні діти.

Потрібно пам’ятати, що найважливіше в побудові відносин – це збереження сім’ї, тому слід пам’ятати цей пріоритет при виникненні будь-якої конфліктної ситуації.

Кожен член сім’ї повинен докладати величезних зусиль для того, щоб зберегти союз і продовжити жити разом щасливо.

Якщо партнери своєчасно почнуть виявляти причини, які найчастіше приводить їх до скандалу, то це допоможе їм уникати серйозних сварок. Найчастіше сварки провокуються на тлі:

 • Невиправданих очікувань. Це означає, що партнери, які планували спільне життя, були впевнені тільки в тому, що їх очікує нескінченна радість. Однак коли прийшло розуміння того, що кожна людина має свої рисами характерами і недоліками, вони сильно розчаровуються у своїх очікуваннях.
 • Матеріальних проблем. Часто в родині, особливо після появи дитини, питання грошей постає на перше місце. Жінки починають переживати через те, що їхні чоловіки заробляють занадто мало, а чоловіки часом засуджують своїх половинок за зайву марнотратність. Найчастіше ситуація погіршується, якщо партнери оформили великий кредит.
 • Проблем в інтимному житті. Якщо люди володіють різним сексуальним темпераментом, то рано чи пізно вони починають відчувати незадоволеність під час близькості. На початку відносин мало хто звертає увагу на цей фактор, проте з плином часу партнери розуміють, наскільки у них не збалансована сексуальне життя.
 • Зрад і ревнощів. Дана причина найчастіше випливає з попередньої. Якщо один з партнерів незадоволений інтимним життям, то нерідко він ходить на сторону. Це призводить до відсутності довіри у відносинах, з’являється сильна ревнощі. Навіть якщо людина, якій змінюють, не впевнений в цьому на 100%, він все одно відчуває зміни на підсвідомому рівні. Це провокують сплески образи і викликає постійне роздратування.
 • Постійного участі родичів у сімейному житті. Даний аспект дуже часто сильно шкодить відносинам партнерів. Якщо під час вирішення тих чи інших питань обов’язково враховується думка свекрухи або тещі, то це сильно порушує рівновагу між закоханими. Потрібно обов’язково уникати будь-якого втручання з боку близьких родичів, навіть якщо вони намагаються зробити це для того, щоб допомогти.
 • Боротьби за лідерство. У будь-яких відносинах один з партнерів займає лідируючу позицію. На перших порах сильної боротьби не відбувається, проте з часом подружжя починає пред’являти один одному більше претензій, кожен з них хоче бути лідером.
 • Невідповідності інтересів. Якщо у людей абсолютно різні життєві орієнтири, то їм стає дуже складно перебувати разом.
 • Шкідливих звичок. Нерідко відбувається так, що один з партнерів страждає від алкоголізму, багато курить або зовсім вживає наркотики. Це призводить до постійних скандалів.

Найскладніший період для закоханих настає не тільки після народження малюка, але і в період вагітності жінки. В цей час закохані стикаються з сильною зміною в їх сталому житті. Нерідко через підвищеної напруги трапляються скандали без видимих ​​на те причин.

Після народження малюка партнери повинні адаптуватися до появи нового члена сім’ї. У цьому випадку чоловік і жінка вже не просто є закоханою парою, а батьками, на яких лягає відповідальність за життя дитини.

Коли малюк підростає, конфлікти виникають на тлі того, що чоловік і дружина не можуть домовитися про те, як їм варто виховувати чадо. Нерідко вони розуміють, що вони абсолютно по-різному дивляться на цей процес.

Щоб не доводити відносини до розставання, необхідно слідувати декільком рекомендаціям, які допоможуть навчитися правильно йти від конфліктних ситуацій.

Це означає, що під час скандалу потрібно прислухатися не тільки до своїх доводів, а й постаратися зрозуміти, чому партнер відчуває роздратування або він ображений. Не потрібно робити вигляд, що людина зрозуміла, чого від нього вимагає його друга половинка. Якщо він не розуміє в чому полягає проблема, то сварки будуть повторюватися знову.

Якщо людина бачить, що його слухають і розуміють (необов’язково погоджуючись з ним), то для нього це буде дуже важливо.

Крики, сльози, скандали і рукоприкладство не призводять ні до чого хорошого. Те ж саме стосується невиразного бурмотання і мовчання протягом декількох днів. Необхідно уникати звинувачень один одного, лайки і розмов на підвищених тонах.

Бесіда не повинна бути виливанням негативних емоцій друг на друга. Якщо людина чимось незадоволений, то він повинен в спокійній обстановці пояснити суть проблеми. В цьому випадку можна розраховувати, що його доводи будуть почуті. Нерідко відбуваються так, що під час скандалів дружини починають говорити і кричати одночасно. У цей момент вони навіть не розуміють, що вони вимовляють.

Тому психологи рекомендують взяти за правило в разі будь-якої сварки відразу ж сідати за стіл переговорів і обговорювати проблему спокійно. Є метод, який допомагає багатьом парам навчитися обговорювати проблеми. Якщо люди розуміють, що вони знаходяться на межі зриву, необхідно придумати якусь церемонію, яку вони обов’язково повинні виконувати перед тим, як посваритися.

Наприклад, під час конфлікту закохані повинні тримати в руках ялинкові іграшки. Поки вони цього не зроблять, вони не мають права починати кричати. Такий спосіб допомагає тим, що подібна ситуація виглядає дуже комічно і закохані починають відчувати менше роздратування. У такій ситуації набагато простіше залишити негативні емоції позаду.

Жінці потрібно зрозуміти, що чоловіки дуже цінують начитаних і освічених дам. За своєю природою хлопці часто володіють практично енциклопедичними знаннями. Вони захоплюються різними хобі, тому легко можуть підтримувати розмову на будь-яку тему.

Якщо жінка почне цікавитися політикою, економікою, останніми світовими новинами, книгами, картинами відомих художників і т. Д., То це допоможе їй стати більш цікавою і самодостатньою особистістю, з якою чоловікові ніколи не захочеться лаятися.

Якщо у партнерів буде багато спільних тем для розмов, вони навчаться витрачати час з користю, замість того щоб шукати недоліки один одного. Тому варто почати займатися самоосвітою.

Дихальні вправи і найпростіший рахунок допомагають в більшості критичних ситуацій. Якщо жінка розуміє, що вона вже готова зірватися на чоловіка і почати кричати, то їй необхідно затримати дихання і подумки повільно порахувати до 10. Також рекомендується зробити глибокий вдих і різко видихнути. Процедура повторюється кілька разів.

Подібний спосіб здається абсолютно марним, однак згідно з дослідженнями, за 10 секунд людина розуміє, що він сильно погарячкував і перегинає палицю. Він починає відчувати страх, що він сильно образить свого партнера. За ці секунди варто продумати контраргументи, тоді бесіда буде більш продуктивною.

Нерідко від чоловіка можна почути жарт, що його друга половинка під час скандалів переходить на ультразвук, коли вона починає підвищувати голос. Почасти в цьому є частка істини. Чоловік не здатний сприймати мову, якщо жінка каже на дуже високих тонах. Йому складніше зрозуміти, чого від нього хочуть.

Тому деяким жінкам здається, що хлопець просто їх не розуміє або не слухає, однак насправді вся справа в голосі. Щоб хлопець почав сприймати слова своєї другої половинки, потрібно завжди зберігати спокій і говорити зі своїм чоловіком спокійним голосом.

Якщо з’явилися якісь серйозні претензії до чоловіка, то не варто відразу ж їх висловлювати і сваритися через абсолютно несерйозних дрібниць. Замість цього рекомендується завести зошит або щоденник, в якому дама буде постійно записувати те, чим вона незадоволена.

Якщо на наступний день після появи запису вона все ще дотримується цієї думки, то дана проблема дійсно заслуговує обговорення. Якщо ж чоловік її розлютив якоїсь незначної проблемою (наприклад, занадто голосно плямкав за сніданком або не прийняв душ ввечері), то, швидше за все, через кілька годин даний недолік не здасться таким гострим.

Потрібно завжди давати собі час на те, щоб подумати, чи дійсно та чи інша претензія заслуговує того, щоб витрачати свої нерви і доводити до стресу свою кохану людину. Такий метод допомагає перестати концентруватися на дрібницях.

Жінки (особливо після народження дитини або ті, хто займаються побудовою кар’єри) змушені жити в шаленому ритмі. Постійний стрес негативно позначається не тільки на емоційному, а й на фізичному стані. Щоб знайти гармонію і внутрішню тишу, рекомендується зайнятися йогою, медитацією або просто почати гуляти на свіжому повітрі.

Якщо зміцнити свою нервову систему, то це допоможе жінці менше дратуватися через дрібниці. Коли людина відчуває стан гармонії, менше всього на світі він хоче псувати це умиротворення. У таких ситуаціях під час скандалу жінці захочеться НЕ підлити масла в вогонь, а сказати щось приємне своїй другій половинці.

Будь-скандал починається з легкої словесної перепалки, яка в подальшому переростає в зашкалювали емоції. Якщо жінка бачить, що чоловік вже знаходиться в критичному стані і хоче посваритися, то потрібно зробити все, щоб піти від серйозного конфлікту. У цьому допоможе кілька корисних порад:

 • Вислухати, що саме хоче сказати чоловік, і не перебивати його. Це допоможе зняти першу хвилю його емоційної напруги. У цей момент не потрібно нічого відповідати і приводити контраргументи, особливо на підвищених тонах.
 • Почекати. Потрібно деякий час, щоб кожен з партнерів зміг переварити отриману інформацію. Якщо чоловік починає вести себе агресивно, ні в якому разі не варто переймати модель його поведінки. Інакше ситуація тільки погіршиться.
 • Коли емоції вщухнуть, потрібно запропонувати поспілкуватися як дорослі люди. Необхідно детально обговорити кожну претензію і з’ясувати, чи дійсно вона є серйозною. Варто запитати у чоловіка, як у нього йдуть справи на роботі або з рідними. Можливо, що він веде себе агресивно, тому що хоче виплеснути негатив, який він отримав від іншої людини.
 • Спільно постаратися виявити причину сварки. Партнери обов’язково повинні об’єднатися і розглядати скандал як якесь захворювання, яке вони хочуть разом вилікувати. Завдяки цьому вони стануть набагато ближче, зможуть помиритися і будуть рідше сваритися.

Після скандалу, коли партнери з’ясовують, чому дійсно сталася сварка, необхідно проаналізувати кожне сказане слово. Для цього потрібно бути гранично чесними один з одним. Жінка повинна розповісти абсолютно все, що її турбує в стосунках з чоловіком. Хлопцеві варто перерахувати ті моменти, які викликають у нього роздратування або стрес.

Слід подумати, в яких речах кожен з партнерів може поступитися своїм коханим. Необхідно намагатися прийти до спільного знаменника і зробити так, щоб кожен пішов на якісь жертви.

Дуже часто, коли люди протягом довгого часу живуть разом, вони забувають про те, як розвивалися їх відносини на самому початку. Якщо закохані частіше стали сваритися, рекомендується нагадати один одному про свою любов.

Варто провести разом романтичні вечори, переглядаючи старі знімки і згадуючи, як проходили побачення закоханих партнерів.

Приємні емоції обов’язково повернуть їх у колишні часи, коли їхні стосунки тільки починали розвиватися. Рекомендується відвідати те місце, де партнери в перший раз поцілувалися.

Приємні емоції швидко змусять їх знову відчувати ніжні почуття один до одного. Вони забудуть про свої претензії.

Якщо уникнути скандалу не виходить, то варто хоча б не довести ситуацію до критичної точки. Тому слід дотримуватися кількох рекомендацій, які вже давно практикуються в психології відносин:

 • Не можна заважати все в одну купу. Якщо люди лаються через те, хто повинен мити посуд, не варто згадувати всі погрішності, які коли-небудь здійснював партнер. Якщо конфлікт виникає на грунті фінансового питання, то мова повинна йти виключно про гроші. Не можна згадувати минулі образи.
 • З’ясування відносин повинні бути тільки між подружжям. Якщо інші члени сім’ї починають втручатися в розгляду і займають сторону одного з лаються, то це тільки погіршує ситуацію.
 • Потрібно взяти за правило, що сварка ніколи не може влаштовуватися під час їжі, відпочинку, сну або романтичного вечора. Якщо людина відчуває сильний гнів, то краще піти в іншу кімнату і заспокоїтися.
 • Не можна давати своєму партнеру негативні характеристики і обзивати його самими образливими словами, навіть якщо жінка або чоловік прекрасно знає, що саме найбільше зачепить партнера.
 • Ніколи не можна дорікати чоловіка в його статевому безсиллі. Якщо жінка зробить це хоча б раз, то їх інтимне життя буде приречена. Є великий ризик, що після цього він заведе коханку для того, щоб повернути самоповагу.

Фахівці рекомендують зізнаватися у своїх недоліках і говорити про те, що, можливо, конфлікт спровокований не однією людиною, а обома партнерами. Не варто довго заграватися в мовчанку, так як від цього обом буде тільки гірше.

Найчастіше дрібні скандали провокуються жінкою, так як пані емоційніші і легко піддаються на провокації. Іноді чоловік навіть не усвідомлює, що його дії призводять до душевних страждань дами. Деякі хлопці вважають, що дівчата просто дуже нервові і не вміють тримати себе в руках.

Щоб цього не відбувалося, дамам рекомендується дотримуватися кількох порад:

 • Якщо здається, що чоловік емоційно охолов, необхідно почати присвячувати час собі. Немає ніякого сенсу дорікати чоловіка і намагатися донести до нього свої переживання. Замість цього варто зайнятися цікавим хобі, почати займатися танцями, спортом і т. Д. З часом чоловік сам захоче знову стати ближче з дамою.
 • Побутові сварки легко виключити, якщо кожен з партнерів буде точно знати свої обов’язки. Тому досить зайнятися плануванням всіх заходів і заздалегідь вирішувати, хто буде головним у тому чи іншому питанні.
 • Уникати провокацій. Деякі дами навмисно йдуть на сварку, щоб відчути себе в ролі жертви. Тому важливо навчитися отримувати справжнє задоволення від відносин.

Якщо скандал занадто затягується, жоден з партнерів не хоче розмовляти, то в цьому випадку необхідно знайти спосіб, який допоможе завести бесіду.

У подібних ситуаціях рекомендується використовувати так звані відволікаючі фактори.

Рекомендується почати говорити про майбутню відпустку і запропонувати чоловікові вирішити, куди партнери поїдуть у відпустку, запитати чоловіка щось по роботі або уточнити, коли закохані планують зайнятися ремонтом.

Якщо чоловік теж хоче налагодити відносини, то він обов’язково піде назустріч і почне абстрактний розмову. Після такої абстрактній бесіди рекомендується спокійно поспілкуватися, спробувати дійти згоди щодо минулої раніше сварки.

Якщо нічого не допомагає, варто спробувати використовувати гумор. Коли в квартирі висить важке мовчання, рекомендується розрядити обстановку за допомогою гарного жарту. Ні в якому разі не можна допускати іронії, зубоскальства або хихикання щодо теми сварки. Слід знайти щось нейтральне, над чим від душі зможуть посміятися обидва людини.

В такому позитивному і піднесеному настрої набагато легше забути про образи і піти назустріч один одному.

Іноді, коли жінка більше не знає, якими доводами можна донести до чоловіка ту чи іншу інформацію, вона починає застосовувати загрози. Деякі дами часто використовують фразу «Якщо ти не припиниш лаятися зі мною, то у нас не буде сексу» або «Якщо ти будеш продовжувати, то ми обов’язково розлучимося».

Така тактика є абсолютно неправильною, тому що найчастіше вона призводить до досить сумних наслідків. Якщо дама хоче жити в щасливому шлюбі, то ні в якому разі не можна намагатися маніпулювати таким способом.

Завжди є ризик, що рано чи пізно чоловік не витримає напруження пристрастей і погодиться з її пропозиціями. У цій ситуації буде набагато складніше дати задній хід або постаратися примиритися з чоловіком.

Джерело: https://doctorfeel.net/marriage/family-problems/postoyannye-ssory.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *