Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Кадр з фільму «Вікі Крістіна Барселона»

Зміст приховати

Навіть найміцніші і щасливі відносини можуть бути поставлені під удар, якщо один з партнерів постійно переводить другого (і себе заодно) підозрами і страхом зради. Якщо тобі це знайомо, то пора задуматися про те, як перестати ревнувати і накручувати себе.

Позбутися від цього нездорового і деструктивного почуття важливо не тільки для того, щоб зберегти свої відносини, але в першу чергу і для себе самого, тому що навряд чи це приносить тобі задоволення і допомагає відчути себе щасливим.

Психолог Михайло Лабковской вже писав для нашого видання досить докладний матеріал про чоловічий ревнощів – радимо з ним ознайомитися. А сьогодні ми пропонуємо поговорити про те, як побороти ревнощі і що не варто робити ні в якому разі.

Як боротися з ревнощами? 6 головних помилок

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Ревнощі може приймати самі різні потворні форми і види, і нерідко змушує чоловіків робити одні і ті ж помилки. Нижче ми наводимо список вчинків, які у тебе може виникнути спокуса зробити, але які точно не допоможуть, а зашкодять.

Подібна поведінка, як правило, тільки підсилює почуття ревнощів, а також може викликати скандал, погіршення або навіть розрив відносин. Отже, ось що точно не варто робити.

Минуле не дарма так називається – воно пройшло. І якщо твоя дівчина занадто часто говорить про свого колишнього хлопця і постійно порівнює тебе з ним, можливо, варто сказати їй, що тобі це неприємно. Інша справа – коли ти сам постійно намагаєшся дізнатися у неї деталі, які заподіюють тобі біль.

Те, скільки у твоєї подруги було хлопців, і в яких саме відносинах вона з ними полягала, не має до тебе жодного стосунку, особливо якщо вона припинила з ними спілкуватися і не хоче обговорювати цю тему. Вона має на це повне право, і настирливі запитання, більше схожі на допит, можуть викликати резонне роздратування з її боку. А з твоєю – абсолютно непотрібне порівняння себе з іншими.

2. Читати її переписку або контролювати активність в соцмережах

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Ви можете жити разом, мати спільний бюджет і навіть ростити п’ятьох дітей, при цьому твоя улюблена як і раніше буде мати право на особистий простір і недоторканність свого листування.

Копатися потайки в її телефоні або вимагати показати тобі повідомлення, так само як і відстеження того, хто ставить лайки їй, а кому вона – образливо для неї і принизливо для тебе.

Ти можеш намагатися переконати себе, що якщо їй нема чого приховувати, то в цьому немає нічого страшного, але признайся, всередині ти все одно розумієш, що поводишся неправильно.

Поважай себе і її, не опускайся до подібних речей.

3. Шпіонити за своєю подругою

Це не нормально. І у такої поведінки немає виправдання. Навіть якщо не чіпати тему особистого простору, ми можемо привести тобі два вагомих аргументу, чому так не варто робити.

По-перше, пожалій свого часу – напевно ти можеш знайти більш цікаві способи його витратити. А по-друге, якщо тебе «спіймають на гарячому», то це може привести до появи напруги в ваших стосунках або ще гірше: дівчина перестане тебе поважати.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

4. Пред’являти необгрунтовані звинувачення

Є таке поняття – презумпція невинуватості, згідно з яким особа вважається невинуватою, доки не буде доведено протилежне. Радимо згадати про це, коли ти зберешся почати розбирання, засновані на тому, що тобі здається , а не на тому, що ти  знаєш .

Та й в тому випадку, коли у тебе є класичні докази зради, не поспішай робити висновки. До слова, ми вже писали, що у кожного з цих «вірних ознак» можуть бути і інші, цілком безневинні причини.

5. Накручувати себе

Наш мозок любить відчувати сильні емоції, причому не так важливо, позитивні чи негативні, і якщо ти схильний до ревнощів, то може виникнути спокуса почати малювати у себе в голові «страшні картинки» – одна гірша за іншу.

Привід для ревнощів може бути мінімальним, але в своїй голові ти можеш багато разів збільшити його і почати ревнувати свою подругу до всього підряд. Так можна довести себе і до серцевого нападу, краще постаратися проаналізувати справжні причини своїх почуттів і перестати себе накручувати.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

6. Звертатися за допомогою до чаклунів і екстрасенсів

Серйозно. Навіть до тих, у яких дуже переконлива реклама і хороші відгуки. Ми не будемо зараз обговорювати, працює це чи ні, просто скажемо, що розбиратися зі своїми проблемами краще самостійно або з дипломованим психотерапевтом. І тобі це цілком під силу.

Як впоратися з ревнощами? 9 кроків до повної перемоги

Отже, ми обговорили, що робити не варто, і тепер переходимо до найцікавішого: як перестати ревнувати дівчину і позбутися від абсолютно непотрібного тобі почуття.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

1. Подумай про свою невпевненість в собі і спробуй її побороти

Часто за почуттям ревнощів у відносинах ховається наша власна невпевненість – і це може бути або особиста невпевненість у собі, або невпевненість, яку ти відчуваєш, порівнюючи себе з іншими.

У колонці рад для The Telegraph експерт з міжнародних відносин Сара Абелл написала: «Перестаньте потурати своїй невпевненості! Якщо у вашому житті є конкретна людина, якій ви заздрите, припиніть стежити за ним в фейсбуці, інстаграме, інших соцмережах і порівнювати себе з ним. Це може з’їсти вас живцем, тому найкраще просто перестати це робити ».

2. Подумай про те, звідки у тебе виникли проблеми з довірою

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Крім тієї невпевненості, яку ми щойно обговорили, є й інші внутрішні проблеми, які перетворюють тебе в ревнивця. Мара Опперман, експерт з етикету відносин, радить з’ясувати основні причини ревнощів і те, що її викликає:

«Іноді на нас впливають дитячі переживання або минулі відносини. Наприклад, якщо вам змінили в попередніх відносинах, ви можете почати думати, що це повториться і в ваших поточних відносинах. Усвідомлення того, звідки саме беруться проблеми довіри, допоможе вам їх перерости ».

3. Не бійся дати їй більше свободи

За словами коуча по романтичних стосунків Кавіти Дж. Патель, основою міцної любовний зв’язок є надання одна одній волі, в якій ви обидва потребуєте і яку заслуговуєте.

Патель написала з цього приводу статтю в Huffington Post, вказавши на те, що наявність занадто великої кількості обмежень і давить контролю може в кінцевому рахунку відштовхувати вас один від одного і тільки посилювати почуття ревнощів.

4. Використовуй «метод гумки»

Це дуже цікавий спосіб утихомирення ревнощів, і, на думку фахівців з міжнародних відносин сайту Your Tango, він може бути дуже ефективним. Одягни гумку на зап’ясті і кожен раз, коли починаєш ревнувати, клацай себе їй. Це може допомогти «вирватися» з цього почуття, перш ніж воно візьме верх над тобою.

5. Будь відкритим і чесним зі своєю подругою і поділися з нею своїми почуттями

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Якщо останнім часом тебе охопило почуття ревнощів, це може бути приводом завести відкрита і чесна розмова з дівчиною на цю тему. Фахівці Національної служби охорони здоров’я Великобританії впевнені, що висловлювати свої почуття стоїть, не покладаючи на партнера провину і конкретно вказуючи на те, що саме змушує тебе ревнувати.

Вони також рекомендують зберігати спокій протягом усієї розмови і постаратися не перетворити його в сварку або суперечка. Така відвертість допоможе дівчині дізнатися про твої переживання і, швидше за все, вона переконає тебе в тому, що турбуватися нема про що.

6. Подумай про те, як ревнощі негативно впливає на тебе

Ревнощі змушує тебе ставати по-справжньому неприємною людиною? Вона засліплює тебе, і ти ловиш себе на думці, що не довіряєш всім оточуючим тебе жінкам? Тебе весь час переслідує відчуття дискомфорту?

Портал Everyday Health радить задуматися про те, як ревнощі негативно впливає на тебе як на особистість. Усвідомивши те, як ревнощі змінює тебе / змушує вести себе і відчувати, ти можеш ще сильніше захотіти від неї позбутися, і тобі буде легше це зробити.

7. Напиши про те, що відчуваєш

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Ще один хороший спосіб допомогти собі подолати ревнощі, яку ти відчуваєш, – почати вести щоденник. Виплеснути негативні думки на папір – самий мирний спосіб позбутися від охопила тебе в припадку ревнощів гніву.

А можливість, заспокоївшись, перечитати написане – допоможе тобі проаналізувати свої почуття, усвідомити їх деструктивність і задуматися про те, як важливо не ревнувати.

8. Зосередься на хорошому

Клінічний психолог Кім Кроністер вважає, що ключем до перемоги над ревнощами стане перемикання з негативних емоцій на позитивні: «Найкраще, що можна зробити в цій ситуації – перестати турбуватися про те, що може піти не так, а також зосередитися на тому, що йде як треба”.

Згадай, що тобі подобається в твоїй дівчині і за що ти їй вдячний, а ще щодня нагадуй собі, що їй з тобою добре – інакше б ви не були разом. Логічно?

9. Просто перестань ревнувати

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Якщо ти не впевнений напевно, чи не обманює тебе твоя дівчина, спробуй просто відпустити ревнощі, яка обтяжує тебе. Зупинись на хвилинку і скажи собі, що ревнощі – це не те почуття, яке тобі потрібно в житті, і що ти готовий з ним попрощатися.

Клінічний психолог, доктор Христина Хібберт пропонує спробувати візуалізувати ревнощі: «… дихайте глибше і уявіть, що вона пролітає крізь вас, як вітер. Повторіть це стільки разів, скільки буде потрібно, щоб дійсно відпустити це почуття ».

 • Якщо у тебе виникли проблеми з уявою, то ти можеш спробувати позбутися від ревнощів, зайнявши свій вільний час справами, які підвищать твою самооцінку і принесуть позитивні емоції – пройди професійні курси, займися спортом або знайди нове класне хобі.
 • «Чим краще ви себе відчуваєте, тим менше ви думаєте про те, що робить ваш партнер, коли вас немає поруч» , – нагадує Кім Кроністер.
 • Наступного разу, коли ти відчуєш, що до тебе підкрадається ревнощі, спробуй використовувати деякі з цих тактик і напевно виявиш, що управляти почуттями стане набагато легше.

Джерело: https://playboyrussia.com/emzhe/kak-borotsya-s-revnostyu-9-effektivnykh-sposobov-perestat-sebya-nakruchivat/

Як перестати ревнувати і накручувати себе: поради психолога. Ревную до кожного стовпа

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

 • 15 Ноября, 2018
 • Психологія стосунків
 • Elza Sc

Ревную до кожного стовпа. Це про вас? Ревнощі присутній практично у всіх відносинах. Але у одних пар вона скороминуща і не викликає руйнування відносин, а у інших все набагато складніше. Згодом, навіть якщо конфлікт залагоджено, знаходяться нові приводи для цього почуття, і союз виявляється під загрозою розпаду. Як перестати ревнувати і накручувати себе, що про це говорять психологи, розповімо далі.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

опис

Перш ніж розглядати способи, як перестати ревнувати і накручувати себе до межі, розберемося, що таке ревнощі з точки зору психології.

Ревнощі включає в себе коктейль з не найприємніших відчуттів: образи, егоїзму, внутрішньої невпевненості, гніву, жалю до себе.

Окремо вони не викликають такої хворобливої ​​реакції, але разом вони роз’їдають не тільки відносини, а психологічний стан кожного з партнерів.

прояв

Ревнощі цілком можна віднести до окремого виду захворювання. Ревнивець відчуває такі неприємні відчуття:

 • поява головного болю;
 • відсутність апетиту;
 • постійна нервозність і занепокоєння;
 • роздратування і агресія.

У цьому полягає перший крок до того, як перестати ревнувати і підозрювати: усвідомте, яке руйнівну дію на ваш організм надає це почуття. Тільки ви самі можете допомогти собі в цьому випадку.

Ви завдаєте собі біль, іноді абсолютно необгрунтовано. Зробіть подарунок своєму тілу і виведете організм зі стану постійного стресу через розуміння того, що ви з ним робите, проявляючи ревнощі.

особливість

Коли в парі зав’язуються серйозні відносини, почуття ревнощів проявляється особливо сильно.

Це пов’язано з тим, що хтось із партнерів починає сприймати іншого як «свого» в буквальному сенсі цього слова, контролює листування, обсмикує за фрази, ввічливі компліменти і просто привітний розмову. Особливо ревниві партнери контролюють листування в телефоні і дзвінки.

Перший крок до того, як же не бути ревнивою, – зняти психологічну зашморг фрази «мій». Те ж саме можна сказати і щодо чоловіків. Тільки ви самі є «вашими», тільки ваше життя вам належить. Кохана людина – це не річ, що не сумочка або собака.

Він не може бути «вашим» або «не вашим». Слово «мій» або «моя» визначається в даному випадку як приналежність однієї людини до родини або до певного кола людей, але ніяк не в якості значення власності.

 

коріння проблеми

Перший крок до питання про те, як не бути ревнивою, – подумати, чому, власне, всередині вас виникає це почуття. Обмовимося: не дивіться на дії партнера, вони можуть бути не такими страшними, як вам здається. Подумайте про те, які події в минулому змушують відчувати страх зараз.

Можливо, минулі відносини закінчилися погано, колишній партнер не цінував вас або ви довго перебували на самоті? Подумайте над цим, чи часто ваш чоловік дає вам реальні приводи для ревнощів, і які з них ви перетягнули з минулих відносин, з якими епізодами вони пов’язані.

Проаналізуйте їх з тим, що відбувається зараз.

Друзі та подруги

Звичайно, кожна дівчина хоче, щоб коханий чоловік приділяв їй якомога більше часу, але подумайте самі, наскільки реально це бажання саме по собі і до чого воно призведе. Як перестати ревнувати хлопця до друзів? Відкрийте свою сторінку в будь-якому соціальному мережі.

Уважно подивіться на неї, може бути, ви знайдете там сто, двісті, триста чоловік або більше. Кого-то ви знаєте ще з часів дитячого садка або школи, і, звичайно, там є як хлопці, так і дівчата.

З усієї кількості друзів виберіть тих, кого ви бачили хоча б протягом року. Швидше за все, цей список різко скоротиться. Тепер від кількості, що залишилася виберіть тих, з ким спілкуєтеся постійно. І, нарешті, виділіть серед постійних друзів хлопців.

Серед них є ті, з ким ви зустрічалися або хотіли б зустрічатися при інших обставинах?

Швидше за все, у більшості не виникало подібної думки, так як є постійні відносини. В цьому і є секрет того, як перестати ревнувати до всіх підряд. Уявіть собі зворотну ситуацію: ви пішли на вечірку, але вашого молодої людини з якихось причин там не виявилося.

Ви добре провели час, потанцювали, послухали музику, познайомилися з новими людьми, зробили кілька нових фото. Через деякий час ваш чоловік бачить фото в соціальних мережах і кілька нових друзів, кидається на вас з обвинуваченнями і образами.

Як ви будете себе почувати? З великою ймовірністю можна сказати, що вам не дуже приємно. Можливо, вас навіть образять подібні домисли вашого обранця. Самий хороший спосіб, як перестати ревнувати і накручувати себе – уявити зворотну ситуацію і вашу реакцію на неї.

Навіть за ідеальних відносинах і великої любові ви не зможете замінити коханому весь світ. Він якось жив до вас, і його особистий простір потрібно поважати.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Відсутність довіри і впевненості в стосунках

Вище вже говорилося, як перестати ревнувати людини – просто прибрати статус «мій». У вас є близькі люди – мама, тато, брати, сестри. У вас може зараз виникнути думка про те, що ваш брат призведе до хати іншу сестру, з довгими ногами і хорошою фігурою? Як можна порівнювати брата і хлопця? Легко. Різниця тільки в їх соціальних ролях.

У вас виникне думка перевіряти телефон брата з ревнощів, дивитися листування? Він досить близький вам людина, щоб ви змогли повірити в те, що він вас любить, хоча в його житті є друзі, улюблена дівчина, можливо, дружина і власні діти. Але ви знаєте, що він вас все одно любить і що ви багато значите для нього.

Цей рецепт, як перестати ревнувати всіх підряд, універсальний.

Просто домовитеся з собою про те, що ви значимі і важливі для свого коханого, як-то ж ви переконали себе в своїй непотрібності, так чому б не подумати про зворотне? У вас багато друзів, але він для вас один-єдиний, з чого ви взяли, що він не може відчувати того ж самого по відношенню до вас? Хіба вам так уже й важливо, що ваш улюблений, наприклад, невисокого зросту або шатен, а взагалі-то вам раніше подобалися блондини? Швидше за все, ви не кинетеся в обійми першого-ліпшого чоловіка після вашої сварки, а підете до подруги. Так ось і чоловіки поводяться приблизно схожим чином. Вам дуже сподобався колись ваш чоловік, довіряйте йому, постійні з’ясування ще нікому не принесли радості.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Полюбіть себе

Як перестати ревнувати? Поради психолога починаються з простої рекомендації про любов до себе. Зауважте, що чоловіки бігають юрбами за тими, хто любить себе і тримається впевнено. Як це зробити? Багато психологів радять почати з усвідомленого догляду за собою.

Спробуйте не просто розчісувати волосся, а робити це дбайливо по відношенню до себе. Уважайте достоїнства фігури і зовнішності, а недоліки (наприклад, маленький зріст) – як родзинку. Полюбіть своє тіло, сприймайте його як кращого і кращого друга. Тоді і чоловік почне помічати в вас зміни.

Будь-які зміни завжди цікаві, особливо позитивні.

Любов або залежність

Як перестати ревнувати хлопця до всіх підряд? Просто любити його, а не впадати в залежність від його присутності.

Коли у відносинах формується почуття залежності, чоловік відразу ж відходить в сторону, відчуваючи тиск. Любов за своєю природою безумовною і не вимагає постійних доказів.

Ви ж не питаєте кожен день у батьків, чи люблять вони вас, ви це просто знаєте і не вимагаєте постійних доказів.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

минуле

У кожної людини є колишні партнери. У всякому разі, дуже рідко перше кохання виявляється єдиною.

Є хороший спосіб, як перестати ревнувати до минулого вашого улюбленого – знайти в собі унікальні риси, за які він вас полюбив, і зосередити на них свою увагу.

Повірте, що ви – унікальна і неповторна, відчуйте себе прекрасною. Він вибрав вас, а минуле пройшло і не має зовсім ніякого значення.

зрада

Іноді так трапляється, що партнери розстаються один з одним після зради і сходяться знову через якийсь час. Як перестати ревнувати після зради і чи можливо це? Однозначної відповіді немає, все залежить від конкретних обставин і того, як проходили відносини до факту зради. Подумайте, наскільки вам дороги ці відносини.

Якщо ви пильнували раніше, то як же не бути ревнивою, коли зрада наявності? Шанс є, за умови, що вам двом потрібні ці відносини. Поговоріть з партнером щиро, м’яко, без з’ясувань, спробуйте дізнатися, що у близької людини на серце, що спонукало його на цей крок, чого йому не вистачало, коли ви були разом.

Постарайтеся не допустити старих помилок у новій стадії вашої любові.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

«Відключіться»

Як перестати ревнувати і накручувати себе? Просто не думайте про те, що змушує вас переживати.

Замість того щоб простежувати кроки партнера в соціальних мережах, мучити себе і в кінці-кінців влаштовувати скандал, займіться тим, що вам подобається. Ви отримаєте масу позитивних емоцій.

Сходіть в кіно з подругою, знайдіть собі нове цікаве захоплення, почніть робити те, що завжди хотіли, але не знаходили часу, хоча б двадцять хвилин в день.

займіться спортом

Ще один приємний і корисний спосіб того, як перестати ревнувати і накручувати себе, – зайнятися фізичним навантаженням. Займаючись спортом, ви не тільки отримаєте гарне і струнке тіло. Через фізичне навантаження виходить гормон стресу – кортизол, всього півгодини в день – і ви будете почувати себе значно краще, та й упевненості в собі додасться.

проявляйте любов

Постарайтеся не бути слідчим для вашої коханої людини. Любіть його, помічайте ті приємні дрібниці, які він робить для вас кожен день. Може бути, це букет квітів або шоколадка на сніданок.

Говоріть, який він чудовий і як смачно він готує бутерброди, обіймайте його, проявляйте ніжність і теплоту. Ми всі хочемо бути поряд з тими, хто нас цінує просто так. Не завжди йдуть до красивих. Просто одна людина йде від іншого туди, де йому добре і є спокій.

Подаруйте чоловікові почуття безпеки і теплоти, йому і так достатньо проблем, не створюйте нові, особливо якщо у вас немає на це вагомих причин.

Контролюйте ситуацію

Коли ви ревнуєте, ви йдете на поводу у своїх емоцій. Негативні почуття мають під собою позитивний ключ. Відомий автор Валерій Синельников стверджує, що, коли ми відчуваємо негатив, то підсвідомо хочемо, щоб ситуація стала краще.

Замість тотального контролю і самокопання подумайте, що ви можете зробити прямо зараз, щоб створити позитивну атмосферу. Може бути, вам захочеться забратися в будинку або піти в спортзал, почати читати цікаву книгу, яка вже кілька місяців стоїть на полиці.

Не важливо, чим зайнятися, найголовніше – під час того, як мозок почне вигадувати проблему і з’явиться почуття ревнощів, зайнятися чимось корисним.

Отримуйте позитивні емоції

Чарівний і приємний спосіб, як перестати ревнувати і накручувати себе, – просто знайдіть те, що вас радує. Співайте, якщо хочете, танцюйте, знайдіть спосіб отримувати сильні позитивні емоції якомога частіше.

Ревнощі, боротьба за увагу коханої людини, з’ясування відносин стають сенсом. Сенс – в самому факті боротьби як в способі отримати емоції.

Коли ви зможете отримувати сильні позитивні емоції, необхідність накручування і самокопання відпаде сама.

Спогади з дитинства

Іноді ревнощі з’являються через нестачу любові в дитинстві, погані відносини з батьками або подій, які забуті, але діють як підсвідомі програми. Відомо, що дівчатка, яких дуже любили тата, у дорослому житті не мають проблем з увагою чоловіків і вибудовують відносини швидше, легше.

Може бути, вам не пощастило з батьком, і ви своїми ревнощами намагаєтеся заслужити любов. Дівчата часто вибирають в супутники чоловіків, схожих на своїх тат. Цей вибір робиться на підсвідомому рівні. Можливо, вашому батькові колись не вистачало на вас часу через важку роботи, ви довго чекали, вважали себе не дуже важливою.

Але тепер ви – доросла і сильна особистість, раз у вас вистачає мужності не просто плисти за течією, а шукати рішення проблеми. Вибачте свого батька. Скажіть йому, як сильно ви його любите. Якщо вам важко сказати це вголос або його вже немає з вами, просто сформуйте чіткий образ у себе в свідомості і проговорите це.

Вирішивши давню проблему, ви зможете автоматично поправити свої стосунки з коханим. На рівні підсвідомості відносини з чоловіком (а тато – це головний чоловік для дівчинки) не сприйматимуться як болісне і тужливий очікування, непотрібність (схоже на ревнощі, правда?), А замінюється на довіру і любов.

Коли змінюються переконання і підсвідомі програми, тоді все, що з ними пов’язано, змінюється без додаткових зусиль із зовнішнього боку.

 

Довіряйте коханим, цінуєте кожну мить, проведений разом, тому що час не повертається назад, а хороші спогади залишаються з нами назавжди, зігрівають і допомагають йти вперед, коли не залишається сил. Довіра – це найцінніше, що може бути у відносинах між двома людьми.

Джерело: https://psychbook.ru/428308a-kak-perestat-revnovat-i-nakruchivat-sebya-sovetyi-psihologa-revnuyu-k-kajdomu-stolbu-chto-delat

Як перестати ревнувати і зраджувати себе

Вітаю вас, дорогі читачі. У мене часто запитують, чи можна якось зміцнити свої відносини з партнером. У мене є відповідь. Але перш ніж роздавати поради, мені важливо зрозуміти, навіщо це потрібно людині. Адже часто благі наміри приховують банальну ревнощі і людина хоче не зміцнити відносини, а просто прив’язати до себе партнера.

Сьогодні я хочу поговорити з жінками, які кожен день намагаються підібрати пароль до телефону свого партнера і вважають кожен лайк на його сторінці. Ні, я не буду вас критикувати за це. Я розповім вам, як перестати бути ревнивою і насолоджуватися життям і відносинами.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Без ревнощів немає любові

У народі часто кажуть, ревнує значить любить. А чи дійсно це так? Безперечно, ревнощі попутниця любові, але обов’язково вона має бути присутня у відносинах? Моя точка зору, що вона просто зобов’язана існувати, але ось тільки з приставкою «здорова». Я спробую це пояснити.

Відносини людей складаються з певних почуттів і ревнощі якраз входить в цей набір. У свою чергу у кожного почуття є свої функції.

«Здорова ревнощі» – це щось інше, як установка меж дозволеного для партнерів, і її завдання оберігати своє. Так як кожна пара унікальна, то і межі у всіх свої.

Головний закон щасливих стосунків – це баланс почуттів, а проблеми починаються тоді, коли він порушений.

Існує два фактора які можуть ревнощі зробити проблемою для пари:

 •  порушення балансу
 •  коли кордони не обговорювалися і кожен упевнений, що його версія єдина і вірна

Порушення балансу виражається в двох крайнощах. Перша – гуляй скільки хочеш, мені все одно. Тобто людина показує повну байдужість до свого партнера. Друга, коли дійсно відбувається порушення кордонів або безпідставна ревнощі. Ідеально – це коли партнери контролюють свої емоції.

Найпоширеніше, коли у кожного є свої норми і виставлені вимоги до партнера, але про це ніхто не знає. Тобто придумав правила, а розповісти іншим забув. Так перш ніж говорити про порушення, варто обговорити ці межі.

Моя стаття підійде тим, хто шукає як перестати бути ревнивою істеричкою, але я не буду вас змушувати повністю позбавлятися від цього почуття. Ревнощі – це нормально. Це показник того, що людина небайдужа і доріг. Я вважаю, що її не потрібно ліквідувати, як рекомендують багато. Головне зробити так, щоб вона не заважала вашим відносинам.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

страх втрати

Погано, коли ревнощі стає страхом і параноєю. Страх втратити кохану, що знайдеться претендент краще, боязнь того, що ви не настільки гарні, щоб зберігати вам вірність. Вам знайомі ці почуття? Якщо так, вітаю у вас проблеми і вам потрібна моя допомога.

Поселяється страх, що у вас віднімуть об’єкт любові, вічне почуття тривоги і загроз. До речі кажучи, ревнощі можуть бути не тільки до кого-то, але і до чогось.

Наприклад, ваш коханий любить грати в комп’ютерні ігри або футбол. Він витрачає свій час і увагу не на вас, а на щось інше. Від цього може виникнути відчуття байдужості і ще купа всяких поганих думок.

«Йому зі мною нудно, нецікаво, я тягар для нього» і так далі.

Зазвичай людина яка відчуває почуття ревнощів, звинувачує в цьому інших людей. Свого партнера або особа до якого ревнують. «Він поставив раптом пароль на телефон, значить у нього там листування з кимось.

Вона спеціально взяла таку коротку спідницю, щоб привернути увагу мого чоловіка.

»І найчастіше, все це закінчується фразою« я так і знала »і для цього не потрібно застукати в ліжку свого чоловіка з іншою жінкою, вистачить вловити натяк або вигадати порушення кордонів.

Але я думаю, самі уважні помітили, що всі думки з приводу ревнощів в моїй статті починаються зі слів «я, мені, мене». Це і є ключ до розгадки. Недовіра починається з нас самих і більше винні ми в цьому, ніж наш партнер.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Ревнощів без причини бути не може

Підстав для ревнощів може і не бути, але причини є завжди. І я зараз не про тих, які ви самі собі придумали для виправдання, а про тих, які змушують вас проявляти ці почуття. Саме змушують.

Існує три групи причин:

 1. панічні атаки
  • проблеми з довірою у відносинах.

Зазвичай довіру пропадає якщо був уже сумний досвід, причому не важливо, з нинішнім партнером або колишнім. Звичайно, якщо нас обманюють, нас це ображає і змушує зробити висновки.

Часто буває так, що ревнощі виникає тоді, коли жінка займається вихованням дітей в декреті. Немає емоцій, подій, захоплень в житті, обмеження свободи дії і вибору. У чоловіків як правило життя змінюється незначно і всі важливі аспекти залишаються.

Тоді жінці не цікава її життя, і вона починає лізти в особистий простір партнера, шукати там підступ і привід для ревнощів, причому необов’язково до кого-то. Декрет – це як приклад.

Бувають випадки, коли жінки самі заганяють себе в таку ситуацію і без якихось умов.

Найпідступніша і складна в усуненні причина. Її підступність в тому, що не кожна людина визнає, що у нього проблеми в стосунках із самим собою. У такій ситуації діє закон – чим гірше я ставлюся до себе, тим більше я ревную коханої людини.

Часто якщо є якісь комплекси у людини, то він ревнує до людей, які в цьому його перевершують. Наприклад, у вас маленький зріст, будь-яка особа вище вас стане предметом ревнощів.

З’являється звичка вічно порівнювати себе з кимось і поруч завжди проходить почуття заздрості.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Це коли реально партнер порушує межі дозволеного. Для кого-то це інтимна близькість, для кого-то просто пообідати на роботі за одним столом з протилежною статтю. Все залежить від пари і її адекватності. До речі варто зауважити, що в даній ситуації не обов’язково повинні змінювати вам.

Якщо ви самі грішні, то на підсвідомому рівні з’являється недовіра до свого коханого. З’являється думка – якщо і я змогла, то і він може зробити те ж саме. Буває у деяких ще полегшення настає після цього. Таким чином ваша підсвідомість намагається домовитися з вашою совістю.

Коли в родині, в якій росте дитина, батько весь час говорить, що всі жінки погані або навпаки мати, що всі чоловіки зрадники, то у дитини виникає така установка на все життя. Надалі вона спрацьовує проти нього. Людина не довіряє протилежної статі і весь час переконаний в невірності чоловіка.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Хто кого більше зраджує

У моїй практиці було багато ситуацій, коли жінки псували собі життя. Найскладніше в рішенні цієї проблеми це визнати, що винні обидва. На жаль, деяким потрібен не один шлюб, щоб до них це дійшло. Ревнощі це самонаказуемий гріх.

Тобто людина яка відчуває безпідставно і занадто імпульсивно це почуття, карає себе сам. А покарання – це страждання. Я не знаю ще жодну жінку, яка відчувала від цього задоволення.

Так що варто зрозуміти і прийняти, що коли ви навіть подумки сумніваєтеся в партнері, ви самі стаєте зрадником. Ви віддаєте три речі – себе, його і ваші відносини.

Спочатку себе, тому що ви спочатку принижуєте себе перед усіма своїми суперницями, губите любов до себе, визнаєте, що може бути хтось краще вас. Чи визнаєте то, що ви недостойні чесних відносин.

Зі спостережень можу сказати, часто жінки самі кажуть, що не гідні вірності і на місці свого чоловіка теж змінили б. Потім зраджуєте свою кохану людину. Який би він не був чоловік, ви вже зробили якісь безпідставні висновки і з нього зрадника.

Поставте себе на його місце. Вам приємно було б, коли ваш близька людина сумнівається в вас? І на останнє, свої відносини. Ви не вірите в ваші відносини, що вони можуть бути чесними, порядними і вірними. І після цього потрійного зради, ви ще кажете «я дуже ревнива і винен в цьому він».

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Як приборкати звіра

Тепер кілька порад, які допоможуть вам виправити ситуацію.

 1. Як би банально це не було, але розмовляйте. Необхідно з’ясувати ті самі кордону. А раптом ви теж порушуєте їх і не знаєте про це. Але головне, якщо у вас є якісь підозри або реальні підстави для недовіри, то з розмовою почекайте. Потрібно спочатку розібратися з собою, щоб даремно не образити кохану людину.
 2. Проведіть психоаналіз. Необхідно з’ясувати причину такого сприйняття. Звичайно самостійно це складно зробити, звертайтеся до фахівця. Але спробувати варто для початку. Головне знайти мотузку, за яку можна відкрити двері до вашого внутрішнього світу. Добре допомагає медитація.
 3. Усвідомте, що ваш чоловік не ваша власність. Його права починаються там, де закінчуються ваші. У кожного має бути свій особистий простір.
 4. Займіться ділом. Знайдіть для себе хобі чи захоплення. Якщо ви мама в декреті, вимагайте вільний час на себе. Як тільки з’явиться інтерес до себе, то і навколишні потягнуться до вас. Головне створити інтригу відсутності вас в його житті.
 5. Займіться своєю самооцінкою. Полюбіть себе. Прийшов час просити вибачення у себе за цю зраду. Не знаєте з чого почати? рекомендую курс
 6. Заходьте за рамки своїх переконань. Зламайте весь негатив у вашій підсвідомості, випустіть все назовні. Це більше для тих, хто через батьківських установок не може спати спокійно.
 7. Відмовтеся від будь-якого контролю свого партнера. Зрозумійте, якщо він захоче вам змінити, то він це зробить в будь-якому випадку. Нерозумно намагатися йому заважати, якщо він зробив свій вибір.
 8. Коли ж все такі ревнощі заснована не на вашій фантазії, і ваш партнер дійсно вам змінив, то є два шляхи. Прощати і жити далі, або йти. Кожен вибирає своє. Пробачити складніше, це почати все заново. Якщо ви готові реально пробачити і забути, а не згадувати при кожному скандалі, то варто спробувати. Але є люди по своїй суті полігамні. У таких ситуаціях є прецеденти, коли жінки настільки люблять свого чоловіка що готові з цим змиритися.
 9. Займіться духовним розвитком. Головне знайти баланс в своїх почуттях і гармонію в житті. Підніміть ваші відносини на новий рівень.

 

Ревнивий чоловік теж проблема відносин

А що робити якщо ваш партнер дуже ревнивий? Хочу поговорити і про це. Від занадто ревнивого чоловіка теж мало приємного.

Для початку хочу пояснити, що різниця між ревнощами чоловіка і жінки є. Для жінки найважча зрада це емоційна. Їй легше пробачити, коли чоловік просто задовольнив свої фізичні потреби на стороні, ніж, коли він зміг полюбити іншу. У чоловіків навпаки.

Це пов’язано, по-перше, з різницею в мисленні, по-друге у чоловіка завжди присутній страх, що він може виховувати не свого дитини. У жінок то завжди зрозуміло, що вона мати, і ніхто інший.

Третя причина, чоловіки турбуються про свою гідність і якщо жінка змінила, то значить він не зміг влаштувати її в інтимному житті.

Насправді у чоловіків ті ж причини для ревнощів що і у жінок, за винятком одного. За своєю сутністю чоловіки захисники і власники, у них в крові звичка захищати свою територію. І якщо до цього додається низька самооцінка, ваші провокації, проблеми в стосунках, то цей інстинкт перетворюється в патологію.

Ось вам три ради психолога, що робити якщо ревнивий чоловік.

 1. Чи не провокуй його на ревнощі. Швидше за все у нього є якісь проблеми і це тільки погіршить ситуацію. Жінки здатні це робити не помічаючи за собою навіть. Посмішки, флірт, увагу іншим чоловікам.
 2. Допомагай йому вирішити його проблеми. Підвищуй його самооцінку, говори постійно що він найкращий.
 3. Розвивай себе і свою любов до себе. Тут сенс в тому, щоб пояснити чоловікові, якщо він боїться вас втратити, то йому варто перестати ревнувати. Так як він вас цим ображає і не дає спокійно дихати.

І наостанок, задайте собі кілька питань. Навіщо вам ревнощі? Навіщо опускати свої відносини до страждань? Навіщо вам відносини без довіри? Довіра це не, коли ти знаєш пароль від його телефону, а коли він вам не потрібен. Любіть, поважайте і цінуйте партнера, але не знецінюйте себе.

Якщо вам була корисна моя стаття, поділіться нею з друзями і підписуйтесь разом на мій блог.

Ваш Аудрюс К.

( 2

Джерело: http://audrius-k.ru/bloki-i-problemy/emotsionalnye-bloki/otnosheniya/kak-perestat-revnovat-i-predavat-sebya/html

Як перестати ревнувати дівчину до всіх підряд: поради психологів

Головна> Поради

Почуття ревнощів знайоме кожному з нас. Воно здатне зруйнувати відносини між коханими в мить. Щоб цього не сталося, навчитеся керувати своїми емоціями і боротися з підозрілістю. У чому причина недовіри і як перестати ревнувати дівчину, обговоримо в нашій статті.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

причини ревнощів

Перш ніж розбиратися в причинах підвищеної підозрілості, перерахуємо часті приводи для ревнощів. Їх можна розділити на 2 групи:

 1. Виправдані: явний флірт дівчата з хлопцями, любовне листування вконтакте, по смс, зрада і інші серйозні проступки.
 2. Необгрунтовані: приводи, які чоловік вигадує сам, народжує в голові за допомогою фантазій.

Реальні, обґрунтовані причини для сварки і ревнощів розбирати докладно не має сенсу. Якщо дівчина змінила, явно заграє з іншими чоловіками, краще розлучитися з нею. Напевно, у неї немає теплих, серйозних почуттів до партнера.

Невиправдані, вигадані приводи заслуговують більш пильної уваги, оскільки вони руйнують стосунки.

Причина фантазій криється в наступному:

 • Чоловік невпевнений у собі.
  Він думає, що інші хлопці краще його у всьому, не усвідомлює, що дівчина полюбила його по-справжньому.
 • У хлопця був негативний досвід в минулому.
  Зрада, зрада колишньої привчили хлопчика не довіряти дівчатам в принципі.
 • Сильно розвинуте почуття власництва.
  Хлопець не розуміє, що дівчина має право мати на особисте життя, друзів, спілкування без його присутності.
 • Необхідність емоційної розрядки
  У чоловіка накопичилася злість, претензії до партнерки. Він виливає їх за допомогою скандалів, сварок, приводом для яких стає ревнощі.
 • Боїться втратити повагу серед друзів, колег, в сім’ї.
  Якщо жінка знайде більш успішного чоловіка, піде до нього або стане його коханкою, імідж мачо впаде.

Необгрунтована ревнощі отруює життя не тільки жінці, але і чоловікові. З цим почуттям потрібно боротися, викорінювати його якомога раніше, щоб підозрілість не стала звичкою.

Про причини ревнощів розповідає психолог Аннета Орлова:

Як ревнощі руйнує стосунки

Маніакальна ревнощі до партнера – це яскравий прояв егоїзму. Витримати такий натиск від улюбленого дуже складно, особливо, якщо у хлопця буйна фантазія, для скандалу вистачає найменшого приводу.

Якщо не боротися з почуттям ревнощів, відносини швидко зруйнуються з наступних причин:

 • Настане розчарування.
  Зустрічатися патологічним ревнивцем не захоче ні одна дівчина. Щоб позбутися від постійного контролю, вона буде наполягати на розлучення.
 • З відносин піде любов.
  Закохана дівчинка дивиться на обранця як на ідеал. Але необгрунтовані звинувачення, фантазії чоловіки спонукають дівчат на думку, що інші хлопці дійсно краще, цікавіше. Вона захоче закохатися в іншого або повернутися до колишнього.
 • Зрада.
  Ревнивий чоловік сам провокує зраду. Змучена підозрами дівчина піде на цей крок, щоб розлучитися з хлопцем або дійсно закохатися в іншого.
 • Страждають діти.
  У сім’ях, де тато шалено ревнує маму до минулого, друзям, колегам по роботі, панує хаос. Діти стають свідками скандалів, сварок, навіть бійок. У них формуються комплекси, фобії. Психологи зауважують, що ревнивці-чоловіки виростали в сім’ях, де чоловік не довіряв дружині, підозрював її в зрадах. А в майбутньому хлопчик скопіював поведінку батька.

Як впоратися з ревнощами

Якщо підозрілість переходить в безумство, вам потрібно терміново задуматися про те, щоб перестати ревнувати і накручувати себе. Постарайтеся зрозуміти, що кохана не ваша власність. Вона має право спілкуватися з іншими людьми, посміхатися симпатичним хлопчикам при розмові, ходити з подругами в кіно і клуби без вас.

Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Якщо справжніх приводів для підозр немає, а ревнощі носить патологічний характер, хлопцеві потрібно провести над собою серйозну роботу. Виправити ситуацію допоможуть наступні ефективні заходи:

 • Відверта розмова з коханою.
  Поговоріть в спокійній обстановці. Не звинувачуйте улюблену і не пред’являйте претензій. Відверто зізнайтеся партнерці, що не влаштовує в стосунках, який поведінку вважаєте неприпустимим. Якщо дівчина дійсно любить вас, вона обов’язково прислухається і постарається не провокувати підозри.
 • Підвищення самооцінки.
  Займіться красою свого тіла, розвивайтеся духовно. Знайомтеся з іншими дівчатами, спілкуйтеся з ними на дружній хвилі. Коли зрозумієте, що є цікавою і самодостатньою особистістю, ревнощі перестане переслідувати вас по п’ятах.
 • Ставте своїм страхам ультиматуми.
  Боїтеся, що дівчина познайомиться в клубі з чоловіком краще вас, тому не відпускаєте улюблену нікуди одну? Зробіть над собою зусилля. Нехай партнерка сходить з подружками на вечірку. Чи не відсилайте його її дзвінками і смс, поки вона буде розважатися, чи не контролюйте кожен крок. Зрощує довіру в ваших стосунках.
 • Урізноманітніть побачення, своє життя.
  Робіть улюбленої сюрпризи, несподівані побачення, говорите дівчині компліменти. Партнерка буде в захваті від свого обранця, у вас підніметься самооцінка, а приводи для ревнощів пропадуть.
 • Відпочиньте.
  Знайдіть нове цікаве хобі, захоплення. Це може бути спорт, туризм, подорожі, навіть бізнес. Нове джерело задоволення відніме багато сил, часу на параною не залишиться.
 • Підвищуйте якість сексу.
  У ліжку будьте ласкавим, ніжним, зробіть секс. Якісна інтимне життя зміцнить відносини між коханцями.

Поради психолога

З точки зору психології, патологічна ревнощі – це потужне руйнівний почуття, якщо підозрілість перетворилася на манію. Уникнути розставання, якщо у відносинах немає довіри, практично нереально. Але можна впоратися з собою, змінити погляд на світ за допомогою порад психологів.

Фахівці з сімейних стосунків ставлять перед ревнивця три завдання:

 • Перестати ревнувати дівчину без серйозного приводу.
 • Перестати накручувати себе і фантазувати.
 • Почати довіряти дівчині.
 • Зайнятися собою.
 • Психотерапевт Олексій Шевцов розповідає про причини ревнощів і як перестати ревнувати:
 • Для терапії психологи використовують покрокову методику. Вона складається з наступних завдань:
 1. Хлопець повинен зізнатися собі, що ревнує необгрунтовано.
  Не потрібно шукати причини недовіри в дівчині. Усвідомлення свого неправоти – перший крок до позбавлення від параної.
 2. Аналіз власних емоцій.
  Хлопчик повинен зрозуміти, що він відчуває в момент нападу ревнощів. Гнів на партнерку, заздрість до інших хлопців, ненависть до світу, страз самотності або щось інше. Краще записати свої почуття на папір, зробити повний спектр емоцій в момент чергового скандалу. Коли ворог пізнаний, можна приступати до його ліквідації. Наступний етап психотерапії залежить від цього пункту цілком.
 3. Піднімайте самооцінку собі, якщо випробовуйте злість і заздрість.
  Причиною ревнощів стає не поведінка коханої, а ваша невпевненість в собі.
 4. Навчіться слухати партнерку.
  Замість сварки на тлі гніву і злості, використовуйте спокійний діалог.
 5. Чи не накручуйте себе.
  Фантазії – найзатятіші вороги ревнивця. Припиняйте погані думки в своїй голові, коли дівчина йде на зустріч з подругами або не відповіла на дзвінок.
 6. Найчастіше відпускайте улюблену від себе.
  Найкращий варіант самому виїхати на велику відстань від партнерки. Наприклад, рушайте у відпустку без неї. Не забороняйте в цей час зустрічатися з друзями, відвідувати клуби і кафе. Це складно, але так ви навчитеся довіряти партнерці.
 7. Найчастіше самі зустрічайтеся з людьми, до яких ревнуєте кохану.
  Налагодьте з ними контакт, більше спілкуйтеся в невимушеній обстановці. На таких зустрічах ви побачите, як веде себе дівчина і чоловік, який в ваших фантазіях є її коханцем. Напевно, всі сумніви швидко розвіються.

Звичайно, перед людиною, яка хоче позбутися від підозрілості у відносинах стоїть складне завдання. Але якщо хлопець задався питанням, як перестати ревнувати – це серйозний самостійний крок у саморозвитку. На думку психологів, саме усвідомлення свого негативного поведінки і бажання контролювати емоції призводить до успіху.

10 способів змусити дівчину ревнувати

Психолог, тренер Дмитро Московцев вважає ревнощі негативної програмою, яка відбирає енергію людини і розповідає як від неї позбутися:

Як перестати ревнувати дівчину до всіх підряд: поради психологів Посилання на основну публікацію Як перестати ревнувати і накручувати себе: причини і позбавлення

Джерело: https://omambe.ru/sovet/kak-perestat-revnovat-devushku

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *