Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Після того як пройшов процес розлучення, багато жінок замислюються як пережити розлучення з чоловіком, поради психолога в такому випадку можуть прийти на допомогу. Звичайно, цей етап життя здасться кожної нестерпним, проте пережити розлучення з чоловіком можна і потрібно, хоч і спільно з психологом.

Зміст приховати

Справитися з пригніченим станом, вийти з депресивного стану після розлучення з чоловіком можна самостійно або за допомогою порад психолога. На допомогу можуть прийти найближчі та найрідніші люди.

Але якщо пережити розлучення з чоловіком ставати проблемою, то необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованих психологів.

Отже, чому так важко відновитися після розлучення з чоловіком? На це є кілька об’єктивних причин:

 • несподіваний удар з боку коханого чоловіка;
 • крутий поворот життя;
 • зрада чоловіка;
 • втрата опори в особі чоловіка;
 • зміна соціального статусу;
 • душевна травма, з якою допоможе впоратися психолог.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

І це зовсім неповний перелік того, що може спровокувати депресію. Звичайно, сам процес розлучення з чоловіком – це стрес. Стрес після розлучення з чоловіком може привести до різних захворювань, причому як фізичним, так і душевним.

Якщо вчасно не впоратися з ситуацією, за допомогою психолога, то нічим хорошим це не закінчиться. Перше, що потрібно зрозуміти – життя не зупинилося. Просто стався такий ось неприємний етап, який потрібно пережити, переступити і йти далі.

Особливо часто після розлучення потрібна допомога психолога в той момент, коли розлучення з чоловіком приходить на час очікування малюка. У такий вразливий період в житті необхідно швидко прийти в себе після розлучення.

Інакше це може відбитися на стані дитини. Тривалий стрес і пригніченість можуть призвести до передчасних пологів або проблем з психікою малюка.

Тому так важливо звернутися за допомогою до психолога, якщо в такий період часу стався розлучення з чоловіком.

Відповідь на питання як забути чоловіка після розлучення не стане ключовим в полегшенні стану. Психологи радять лікувати проблему в комплексі. А для цього потрібно скласти повний список того, що заподіює душевний біль. Написати образи і претензії, які накопичилися до чоловіка. І вже з цим списком можна працювати далі.

Такий список допоможе психологу повністю розкрити всю суть проблеми, проникнути в саму глиб, докопатися до істини. Це необхідно пройти, як певний урок, виконати роботу над помилками. Психолог допоможе розібратися, чому так сталося, вкаже на помилки, допоможе подолати депресію після розлучення.

Після того, як курс відновлення буде пройдено, людина зможе повернутися до нормального життя, а також знайти нові відносини, виправивши попередні помилки.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Методики психолога Курпатова

Психолог Курпатов: як пережити розлучення з чоловіком за допомогою самосвідомості – це нова методика, яка описана в книзі психолога.

На допомогу тільки що розведеним жінкам психолог Курпатов написав чудову книгу, яка допомагає пережити розлучення з коханим чоловіком.

Ця книга заснована на семи реальних історіях з життів жінок, які змогли впоратися зі своїм станом і повернутися до реального життя.

Книга наповнена глибоким змістом. У ній описані емоції, почуття і переживання жінок, які залишилися після розставання з чоловіком одні. Тут можна знайти межі життя людей, розглянути з боку поведінку, дії, переживання.

Багато при прочитанні впізнають себе, що допомагає впоратися із самотністю, вселяє віру в те, що все налагодиться, що можна впоратися з депресією після розлучення з чоловіком. Суть психологічної книги полягає в тому, що прочитавши її, жінка починає вірити в світле майбутнє.

Тобто вона сама себе налаштовує на те, що все буде добре. Як процес відновлення запущений, організм починає самостійно приходити в норму.

Інтерес до цієї книги становить та частина, що сам психолог Курпатов залишається ніби осторонь. Він не дає якихось порад і не спонукає до певних дій. Весь процес відновлення після розлучення з чоловіком спрямований на самостійне усвідомлення того, що відбувається. На думку психолога саме так, можна допомогти впорається з ситуацією, тільки через самосвідомість.

Якщо постійно давати якісь поради, спонукати виконати конкретні дії, то душевну рівновагу не буде досягнуто. Це не той шлях по якому потрібно йти. Поки людина сама не дійде до того, що йому потрібно припиняти себе жаліти і впадати в депресію, жоден фахівець не зможе йому допомогти. Причому це стосується як жінок, так і чоловіків.

Незважаючи на те, що у чоловіків зовсім інша психологія. Вони також потребують підтримки і допомоги психолога, щоб забути дружину після розлучення. Але це вже інша історія.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Якщо чоловік, який оголосив дружині про розставання, відчує і зрозуміє, що вона відчуває, то, швидше за все, що вони зможуть знайти нові точки дотику і відновити свої сімейні відносини. Часто, чоловік приймає рішення, не замислюючись про наслідки, тому такий важливий процес усвідомлення всіх переживань.

Доктор Курпатов вважає, що розірвання шлюбу допомагає зробити висновки, які допоможуть виконати роботу над собою і помилками. Не допустити нових промахів. Побудувати нові відносини і створити щасливу сім’ю.

Поради психологів

Як пережити розлучення з чоловіком? Саме з таким питанням жінки звертаються за допомогою до психолога. Допомогти дати правильну відповідь на це питання можуть деякі поради, які дасть психолог.

Підтримка близьких людей

Відновитися після розлучення жінці допоможуть близькі люди. Саме вони здатні заповнити ті порожнечі, що утворилися після відходу чоловіка. Незважаючи на те, що після розірвання шлюбу хочеться побути на самоті, не варто нехтувати допомогою близьких людей.

Однак, підтримка з їх боку повинна полягати не в співчутті і жалі, а в поверненні до нормального життя. Оговтатися після розлучення з чоловіком допоможуть нові враження, причому позитивні. Саме близькі люди можуть влаштувати незабутню подорож, свято або щось ще. Більш того, варто виговоритися людині, яка вміє слухати.

Після того, як те, що накипіло вийде з жінки, їй стане значно легше.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

полюбити себе

Саме таку пораду, як полюбити в першу чергу себе стане головним у зустрічі з психологом. Якщо чоловік хотів розтоптати жінку і принизити її, то своєю поведінкою в більшості випадків він цього може досягти. Однак, вийти зі стресу після розлучення допоможе любов до себе.

А це означає, що настав саме час відвідати косметолога, перукаря, майстра манікюру, стиліста, відправитися в лазню.

Такі приємні процедури допоможуть легше пережити розлучення з чоловіком, позбутися негативної енергетики, наповнити організм жіночими силами.

А тут і дивись, жіночі чари зможуть залучити в недалекому майбутньому нову любов, яка не залишить жодного шансу депресії після розлучення у жінок.

Відрізати шляхи і спалити мости

Психологи радять після спалювати мости. Не потрібно залишати абсолютно нічого, що буде нагадувати про колишнього чоловіка. Більш того, залишитися друзями – це погана порада. Потрібно перерізати відносини. Тільки так можливо почати нове життя.

Якщо залишити місце для колишнього чоловіка після розлучення, то воно буде постійно обтяжувати і тягнути назад. Раз і назавжди відрубати кінці.

Так, зробити це важко, але як тільки це станеться, жінка сама відчує, що поради психолога при розлученні з чоловіком допомогли їй налагодити стан душевний і фізичний.

Що дає психологічна консультація?

Отже, як вийти з депресії після розлучення:

 1. тверезо поглянути на масштаб трагедії, може він зовсім невеликий;
 2. усвідомити помилки, які були допущені в шлюбі;
 3. перепросити перед самою собою і у чоловіка (подумки);
 4. позбутися депресії після розлучення;
 5. прописати сценарій на майбутнє життя;
 6. йти до своєї мети;
 7. відновитися після розлучення, використовуючи поради психолога;
 8. чітко прописати, що дав шлюб, всі плюси і мінуси;
 9. позитивно налаштуватися на нове життя.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Якщо все зробити з точністю, як каже психолог, то оговтатися після можна досить швидко. Не варто так сильно зациклюватися на ситуації, що склалася.

Чоловік після розлучення

Незважаючи на те, що в основному якщо розлучення, то як пережити жінці його зустрічається досить часто, це зовсім не означає, що чоловіки легко справляються з таким етапом життя.

Звичайно, розставання найчастіше приходить через чоловічого фактора. Забути чоловіка після розлучення психологія допомагає якраз жінкам, але ось трапляється так, що ініціатором розлучення ставати дружина.

Як тоді бути чоловікові.

Часто депресія після розлучення у чоловіків проявляється у зловживанні алкоголем. Насправді, психологи вважають. Що вийти чоловікові з депресії після розлучення набагато складніше, ніж жінки. Більш того, багато хто починає спиватися, втрачають роботу, друзів. Загалом, нічого хорошого від такого стан не відбувається.

Тому, щоб чоловікові пережити стрес після розлучення йому необхідна кваліфікована допомога фахівця. В першу чергу, потрібно виговоритися, так як багато чоловіків намагаються придушити всі в собі, то їх внутрішні переживання призводять до інфаркту та інсульту. Цього допускати не можна. Всі емоції повинні виходити назовні. Психолог допоможе поговорити про наболіле, випустити весь негатив.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Найголовніше, чоловік після повинен зрозуміти, що життя не зупинилося. Не потрібно продовжувати нескінченне з’ясування стосунків. Просто, варто викреслити цю жінку зі свого життя раз і назавжди. Як тільки це буде зроблено, життя повернеться у звичне русло.

висновок

Що робити після розлучення з чоловіком? Якомога швидше оговтатися від всієї цієї ситуації і повернутися до нормального життя. Жаліти себе і постійно плакати – це не вихід. Вирішити проблему допоможуть тільки кардинальні зміни.

Напевно кожна дівчина стикається з проблемою надмірної ваги? Адже, часом буває не просто схуднути, виглядати стрункою і красивою, прибрати боки або живіт. Дієти не допомагають, в спортзал ходити немає сил і бажання або він не приносить відчутних результатів.

Тому ми рекомендуємо прочитати історії схуднення, в яких героям вдалося позбутися від зайвої ваги швидко, ефективно і без дорогих процедур …. Читати статтю >>

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Джерело: http://loveabout.ru/kak-perezhit-razvod-s-muzhem-sovety-psihologa-kotorye-realno-pomogayut/

Як пережити розлучення з чоловіком: етапи і способи

РАЗВОДіс.РУ Розлучення Психологія і розлучення

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Розлучення – це крах планів на подальше спільне життя, втрата надії на майбутнє і втрата довіри. А довіра – це те, на чому ґрунтуються відносини в родині. Найчастіше причиною розлучення стають зрадництво з боку чоловіка, його зрада, які важко пережити і пробачити.

 

Перед жінками, що потрапляють в настільки травматичну ситуацію, варто безліч питань, які доведеться вирішувати в майбутньому.

Якщо розлучення офіційно не настав, вони мучаться роздумами про те, як зберегти шлюб з чоловіком, як уберегти дітей від отримання психологічної травми, як продовжувати вести побут однієї, як вести себе з чоловіками і чи варто входити в нові відносини.

Як пройде розставання, залежить тільки від жінки. Пережити розлучення з чоловіком, можна з меншими для себе втратами. Пройшовши нелегкий іспит, ви станете сильніше і краще: боротьба за нове життя загартує характер. Можливо, в майбутньому ви скажете чоловікові спасибі, за те, що він вас кинув.

Психологічні етапи розлучення

Що ж відчуває жінка, що знаходить в положенні розведеною? Цікаво, що психологи порівнюють почуття жінки після розлучення, з почуттями, які відчувають при втраті близької людини або його смерті. Але все можна пережити.

Перший етап

На перших порах психіка жінок дає захисну реакцію. Мозок перебуває в заціпенінні. Так організму легше пристосуватися до змін, пережити їх. Навколишні можуть прийняти такий стан за байдужість і байдужість. Але це не так.

За зовнішньою холоднокровністю ховається глибокий стрес і неможливість в повній мірі усвідомити, що відбувається і пережити процес розлучення з чоловіком. Це природний захист організму від душевного болю. Саме тому багато жінок так тягнуть з розлученням: будь-якими способами намагаються уникнути розриву відносини з чоловіком. А тим часом образи, сльози і недовіру накопичуються і накопичуються.

Заперечення жінкою відбувається носить ефект знеболення. Мета цього психологічного моменту полягає в усвідомленні втрати важливого людини у своєму житті. Набагато пізніше приходить розуміння ситуації. Жінка зустрічається віч-на-віч з реальними подіями, які вже відбулися, і нічого не може змінити. Залишається тільки прийняти і пережити їх.

Другий етап

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Жінка буде всіма силами намагатися відшукати винного в своїх бідах. Їй буде здаватися, що так легше пережити розрив з чоловіком. Але це ні до чого доброго не приведе. Навпаки, відчуваючи до своїх близьких родичів, особливо до дітей, які точно ні в чому не винні, почуття злоби, невдоволення, гніву можна зовсім зіпсувати з ними стосунки. А даремно. Адже в цей період підтримка родичів і друзів має велике значення. Завдяки їм жінці буде легше пережити процес розлучення з чоловіком. Головне, щоб рідні зрозуміли, що її поведінка – захисна реакція організму. Збирати образи, ображатися і шукати винних набагато простіше, ніж побачити свою безпорадність.

Читайте також:   10 речей, на які звертають увагу дівчата в хлопцях

третій етап

Наступний етап – це випробування почуття провини. Жінка може переконати себе в тому, що якби її поведінкою було іншим, то розлучення могло і не бути. Жінка обов’язково знайде в собі недоліки, буде лаяти себе за неправильне ставлення до чоловіка. У підсумку зробить себе повністю винною в розриві. Це властиво навіть в тих випадках, коли чоловік сам зрадив, кинув дружину і пішов.

У цих роздумах і терзання сенсу немає. Легше пережити розлучення в цьому випадку не вийде. Час назад не повернеш. Необхідно йти далі, робити висновки. У цій стадії можна довести свої статки до плачевного. Тому, якщо випадок стає важким, краще погодитися на допомогу психологів, вислухати їхні поради і рекомендації.

четвертий етап

Цей ступінь розлучення не менш важке, ніж попередня. Стадія – депресія. Розставання з чоловіком стає настільки болючим, що душевний біль від пережитого може перерости у фізичну.

Це нормальний стан жінки, яка зазнала краху в сімейному житті. Природна реакція на втрату близької людини, пережити яку може будь-хто. Але депресія, що розтягується на роки, вимагає втручання психологів.

У цей момент стан може бути різним:

 • одні можуть постійно плакати;
 • інші будуть зовні вести себе спокійно, а внутрішньо глибоко переживати розставання.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Тому, якщо ви перебуваєте на даній стадії розлучення і висловлюєте свої емоції так, як описано вище, то це вважається абсолютно нормальним. Треба завжди пам’ятати, якщо депресія буде носити затяжний характер, то ви можете і не впізнати, як стати щасливою після розлучення довгий час. Як жити і радіти далі? Як пережити розлучення, незважаючи на те що чоловік тебе кинув, зробивши зраду?

Пам’ятайте, коли закривається одні двері, відкривається інша. Головне пережити і відпустити ситуацію.

П’ятий і заключний етап

Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему – звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію:

 • 8 800 350-13-94 – Для регіонів Росії
 • 8 499 938-42-45 – Москва і Московська обл.
 • 8 812 425-64-57 – Санкт-Петербург і Ленінградська обл.

Це емоційне прийняття втрати. Жінці легшає. Вона намагається почати нове життя, пережити і забути розлучення. Шукає переваги в розставанні з чоловіком. Залишатися однією не так вже й страшно. Її головна мета – відновитися від прожитих негативних емоцій.

Жінка отримала цінний досвід, як керівництво до дії в майбутньому.

Вагітність і розлучення

Перенести розлучення з чоловіком непросто, а пережити його, будучи вагітною, складніше у сто крат. Жінці доведеться взяти себе в руки і знайти способи, щоб вижити. Перше, що потрібно робити, так це заборонити собі думати про аборт. Людське життя безцінне. Вона не може стати предметом помсти чоловікові.

Дитина не винна в події. Тим більше аборт не дасть гарантії, що стане легше пережити розрив. Швидше, навпаки, він прямо призведе до тривалої депресії, і ви будете довго шкодувати про скоєне. Робити аборт не можна. Це треба запам’ятати.

Дитина змінить життя жінки після розлучення. Він дасть їй новий сенс. Допоможе пережити те, що сталося.

Тому дуже важливо, щоб всі ваші дії під час вагітності були спрямовані на збереження здоров’я малюка. Ви повинні діяти в інтересах дитини.

Пройде розлучення, але однією ви не залишитеся, відповіддю на питання як пережити розлучення під час вагітності, стане ваша дитина. Сприймайте його як дорогоцінний дар.

Але це все теорія, важлива практика. Що робити, щоб пережити цей важкий момент:

 • приймайте допомогу від близьких людей, їх поради. Потрібно обов’язково знайти того, хто вислухає і дасть слушну пораду, як пережити розлучення. Буде легше, якщо вас хтось почує;
 • не залишайтеся одна в квартирі, не замикайтеся в собі. Якщо є хобі, займіться ім. Якщо ви не вмієте шити, в’язати спицями або гачком, це прекрасний час, для того, щоб навчитися це робити. Присвячуйте час приємним і позитивним занять.
 • вивчайте всю доступну інформацію про пологи, поради по догляду за новонародженим, почитайте книги про дитячу психологію. Це відволіче від непотрібних думок про розлучення і чоловіка, і буде просто корисним дозвіллям;
 • не варто весь час звертатися до минулого, згадувати зраду. Минуле – це пройдений етап. Налаштуйтеся на те, що попереду вас чекає тільки хороше. Думки матеріальні.

Уявіть, як ви будете жити разом з малюком, як будете проводити час. Ось він зробив перший крок, сказав перше слово «мама». Ці моменти прекрасні. Вони обов’язково здійсняться саме в вашому житті. Випробування даються для того, щоб ми їх гідно змогли пережити.

Швидкий шлюб після розлучення

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Жінки прагнуть скоріше вступити в нові відносини, коли чоловік їх кинув, пішов до коханки, зробив зраду. Вони хочуть більше насолити колишньому чоловікові, ніж зайнятися побудовою сім’ї і пережити розлучення. Щоб почати життя заново, необов’язково відразу залучати партнера. Треба почекати, поки піде депресія, стабілізується душевний стан.

Якщо ви з головою поринете в новий роман, то будете постійно порівнювати партнера з колишнім чоловіком. Робити цього не потрібно. Та й порівняння можуть бути не на користь нових відносин.

«Терапія» алкоголем

Ніхто ще не зміг пережити процес розлучення з чоловіком легко і безболісно – це зрозуміло. Ви не єдина, хто переживав подібні почуття втрати і розчарування. Залишившись одна в квартирі, ви не знайдете допомогу в алкоголі. Зі спиртним не стане легше, а буде тільки гірше пережити те, що відбувається.

Алкоголь не стане відповіддю на питання, як забути чоловіка після розлучення і жити щасливо. Якщо стан депресії не пройшло, то він не допоможе вам вести себе гідно, а тільки погіршить ситуацію.

Ейфорія після прийняття великої дози спиртного швидко проходить. На ранок повернуться ті ж почуття, що були раніше. Повернутися вони не одні, а разом з похміллям. Далі буде гірше.

Психологічна травма зросте, і знадобитися допомога психологів. Жарти з алкоголем погані. Можна спитися, стати алкоголіком. Ніхто від цього не застрахований.

Тоді нове життя почати не отримати, доведеться лікуватися від алкоголізму.

Початок нового життя

Колишній чоловік після розлучення асоціюється зі словом зрада. Він вас кинув. Ви перенесли зраду коханої людини. Вам надавав допомогу психолог. У вас, безумовно, є психологічна травма – привід не дуже радісний, щоб робити кроки і почати однієї будувати своє життя. Але не можна закриватися від усіх в квартирі і продовжувати звинуватити себе в минулих помилках.

Життя не стоїть на місці. Вона змінюється, і ви змінюєтеся разом з нею. Не можна зациклюватися на минулому, інакше ви можете не впізнати, як стати щасливою після розлучення з чоловіком в повній мірі.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Не варто цілими днями просиджувати в квартирі однієї: знову і знову переживати зраду чоловіка. Ідіть на вулицю до людей, не замикайтеся в собі, спілкуйтеся і насолоджуйтеся спілкуванням. І вам вдасться пережити розлучення!

Можливо, ви захочете повернути свою другу половину, вислухавши некомпетентні поради. І це незважаючи на завдані вам образи, зрада, зраду, приниження, а, може, і побої. Ви думаєте, коли любиш, прощаєш все легко, навіть зраду чоловікові. У вас кажуть емоції, не потрібно йти у них на поводу. Спробуйте почекати. Потрапити півроку. Ось побачите, це бажання пройде.

Важливо не сидіти склавши руки: почати ремонт в квартирі, робити перестановку. А, може, ви знайдете себе в благодійності, будете надавати допомогу дитячим будинкам. Відновитися і пережити зраду чоловіка допоможе милосердя.

Жінки повинні зайнятися собою в це вільне від обов’язків час. Поліпшити свою зовнішність або змінити її. Може схуднути, перефарбувати колір волосся, змінити імідж – це обов’язково потрібно робити. Зовнішні зміни спричинять за собою зміни внутрішні. Ваше перетворення по достоїнству оцінять оточуючі. А підняття рівня самооцінки дуже важливий аргумент, щоб гідно пережити розрив.

Не розказуйте всім сусідам, знайомим про те, що вас накрила депресія, про зраду чоловіка, як вам нелегко, як він вас кинув. Вони будуть вас жаліти, втішати. Вам не потрібна жалість. Від неї не стане легше пережити розлучення. Потрібна підтримка, допомога, поради, які направлять в потрібне русло протягом ваших думок.

Пережити зраду чоловіка буде легко, якщо ви раз і назавжди викресліть цю людину зі свого життя. Пам’ятайте: все прийде, але не відразу, має пройти час, воно – найкращі ліки в таких випадках.

Увага! У зв’язку з останніми змінами в законодавстві, юридична інформація в даній статті могла застаріти! Наш юрист може безкоштовно Вас проконсультувати – напишіть питання в формі нижче:

Джерело: https://razvodis.ru/razvod/psixologiya-i-otocheniya/kak-perezhit-razvod-s-muzhem.html

Як пережити розставання з чоловіком – поради і допомогу психолога

Пост опублікований: 21.06.2018

За статистикою, в Росії розлучається більше половини вступили в шлюб пар. Причому цей показник з кожним роком збільшується. Соціологи, які спостерігали за станом сімейного життя в Росії помітили збільшення звернень подружжя до сімейних психологів.

Жінки не тільки намагалися зрозуміти, як будувати відносини з чоловіком, але і задавили питання про стрес після розлучення.

Проблеми, які виникають після розпаду сім’ї, турбують багатьох, тому фахівці розробили покрокову систему, як пережити розставання з чоловіком.

Розставання з чоловіком

Перший крок.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методиНасамперед потрібно чітко позначити підставу розлучення. Дівчина повинна розуміти, що спільне життя з молодою людиною – вже пройдений етап і повертатися до сімейного життя немає сенсу. Якщо жінка бачить і відчуває на психологічному (енергетичному) рівні, що сімейне життя приносить, тільки горе і нічого хорошого чекати не доводиться, не потрібно хапатися за минуле, сподіватися, мучитися, переживати, витрачаючи сили і нерви даремно. Потрібно подумки відпустити свого чоловіка, якщо ж у неї залишилися почуття до чоловіка, але жінка більше не хоче залишатися з ним, варто окреслити для себе всі негативні сторони людини. Потрібно домогтися протилежних почуттів, згадати максимально негативні моменти спільного життя. Необхідно робити акцент саме на негативних якостях особистості, таких як лінь, безвідповідальність, гордість, зарозумілість,інфантильність і так далі. При цьому потрібно скласти контрастний образ дружини. Наприклад, якщо він – безвідповідальний і лицемірний, то вона – надійна і готова допомогти, можливо це не так, але чим більше контраст – тим краще. З психологічної точки зору такий контраст дає чіткий бар’єр і кордони між людьми, допомагаючи швидше увійти в нову життєву колл.

Другий крок.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Третій крок.

Наступний крок потрібно виконувати вже тоді, коли емоційний стан стало стабільним. Якщо ж перейти до нього під час емоційної нестійкості, то результату не буде. Необхідно знову детально пригадати щасливі дні до заміжжя і зрозуміти, що саме радувало представницю слабкої статі.

Якщо це було хобі, то варто знову спробувати себе в самому продукті або знайти подібне захоплення. Якщо це зустрічі з друзями або родиною, то потрібно відновити з ними спілкування. Якщо це кар’єра, то можна почати прагнення вгору по кар’єрних сходах.

Якщо нічого з перерахованого вище не досить залучає людину або після розриву відносин жінка відчуває себе занадто змінилася (виросла над собою) для всього цього, то слід знайти нове покликання.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Четвертий крок.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Представлена ​​вище система універсальна. Її наповнення можна змінювати і підлаштовувати під себе. Залежно від індивідуальних характеристик особистості можна збільшити або зменшити будь-який крок.

Паралельно з виконанням завдань з цього комплексу варто консультуватися з фахівцем, тоді проблеми вирішуватися швидше.

При такому розкладі жінка зрозуміє, як пережити розставання з чоловіком, поради психолога допоможуть уникнути труднощів, а робота над собою закріпить результат.

Джерело: https://zdravyismysl.ru/psihologiya-lyubvi-i-otnosheniy/kak-perezhit-rasstavanie-s-muzhem.html

Як не впасти в депресію після розлучення

А сталося те, що ще недавно тобі здавалося неможливим – розлука з коханою людиною. І як би суворо не звучав цей вирок, тобі потрібно зробити все можливе, щоб залишатися як і раніше веселою, милою і бажаною.

Читайте також:   Способи, які допоможуть зрозуміти, що людина твоя доля

Справедливості заради потрібно відзначити, що одні цей період переживають досить спокійно і мають силу взяти себе в руки і з перших же днів зануритися в бурхливе круговорот життя, просто напросто витісняючи з голови думки про розставання.

А ось більш сентиментальні люди досить довго переживають розрив з коханою людиною, а з часом навіть зможуть зануритися в депресію.

Як пережити депресію після розлучення

Відповіді на питання, як безболісно пережити розлучення, не існує. Хто б не був ініціатором розриву відносин, він завжди веде до великих змін в житті обох подружжя. Людина переживає величезний стрес, пов’язаний з катастрофою планів і необхідністю починати життя з чистого аркуша.

Тому не варто тішити себе ілюзіями і сподіватися, що все владнається само собою. Необхідно розібратися, як пережити розставання з чоловіком менш болісно.

Приборкати сильні емоції можуть тільки психологічно зрілі люди, які вміють контролювати свій душевний стан.

Тому якщо розрив з чоловіком неминучий, потрібно спрямувати зусилля на свій духовний розвиток, щоб подолати випробування з мінімальними втратами і не втратити себе.

Багато що залежить від того, скільки років люди прожили разом, адже розлучення на першому році спільного життя і розлучення після 20 років шлюбу – це різні історії. У першій ситуації причиною розставання часто стає необдумане рішення закоханих піти під вінець.

Коли романтика змінюється щоденною рутиною, двоє пізнають один одного і розуміють, що зв’язали себе не з тією людиною. Такі пари легко вирішуються на розлучення, так як пережити розставання простіше, поки чоловік і дружина не звикли один до одного і не обзавелися дітьми.

Втрата чоловіка в 40 років – зовсім інший випадок. Причиною розлучення в цьому віці може бути втома від одноманітності відносин, відсутність пристрасті або роман на стороні.

 

Ідуть після 20-30 років шлюбу частіше чоловіки – вони часто прагнуть пережити другу молодість і закохуються в молодих дівчат, тоді як жінці пережити розлучення в 50 років набагато складніше.

 

Здається, що життя вже пройшла, на порозі старість, і немає ніяких надій на нове заміжжя.

Але якщо подивитися на розлучення під іншим кутом, виявиться, що 50 – це прекрасний вік для змін. Діти вже виросли, кар’єра склалася, є життєвий досвід і мудрість для подолання негараздів. Нарешті прийшов час пожити для себе – користуйтеся цим і насолоджуйтеся свободою.

У разі другого розлучення питання, як його пережити, є не менш актуальним, незважаючи на наявний досвід.

Як би легко або складно не було пережити розлучення з першим чоловіком, другий невдалий шлюб – це показник того, що уроки минулого не були пройдені.

Людина сама несе відповідальність за своє життя, і невдалі стосунки будуть переслідувати до тих пір, поки він не усвідомлює це і не почне працювати над собою.

Перші тижні після розлучення – це період постійного стресу. Вам потрібно подбати про своє психічне здоров’я і зосередитися на тому, як пережити розрив правильно, щоб на зміну стресу не прийшла важка депресія.

Що потрібно в першу чергу знати про те, як пережити розлучення з чоловіком?

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Не варто придушувати образи, біль або гіркота. Не потрібно стримувати сльози. Закінчення сімейного життя – це шок, страждання, проблеми, і необхідно дати собі час, щоб звикнути з усім цим. Нормальний період відновлення займе близько року, і протягом цих місяців краще не починати серйозних відносин.

Не потрібно шукати причини, які привели ваше заміжжя до кінця. Ви переповнені болем і бажанням повернути все назад і звинувачуйте себе у всіх смертних гріхах. Намагаючись бути об’єктивною, ви починаєте придушувати свій гнів і злість на партнера, замість того, щоб позбавлятися від них. Зупиніться. Час все розставить по своїх місцях.

Це вірне рішення. Не нехтуйте консультаціями фахівця, якщо відчуваєте, що не в силах впоратися з емоціями і почуттями провини і образи. Не потрібно переконувати себе та інших, що все в порядку. Розлучення з коханим чоловіком – це не жарт, це справжня катастрофа. Якщо ви не приведете в порядок свій емоційний стан, вам загрожує депресія та фізичні недуги.

Депресія після розлучення може перейти в неврологічний розлад, якщо її не лікувати. За статистикою, кожну восьму жінку відвідують думки про суїцид, а кожна четверта потребує професійної психологічної допомоги. Якщо слідувати порадам психологів, то можна уникнути таких наслідків і повернути гармонію в душі самостійно.

змиріться

Обмежте контакти з колишнім чоловіком до необхідного мінімуму. Він пішов – зрозумійте це не тільки розумом, а й серцем. Навчіться отримувати задоволення від свободи і знайдіть позитивні сторони в своєму нинішньому положенні, як би не було важко пережити розлучення з чоловіком, особливо якщо все ще його любиш.

живіть сьогоденням

Позбавтеся від минулого. Медитуйте, щоб дати своїй свідомості перепочинок від похмурих думок. Уважно подивіться на світ навколо себе – він прекрасний. Виходьте із зони комфорту і робіть те, про що не думали раніше. Це не тільки дасть вам новий досвід, але і познайомить з цікавими людьми.

Відвідуйте лікарів, не запускайте хвороби. Висипайтеся, частіше бувайте на природі. Займайтеся спортом. Фізичні навантаження, масажі, лазня і свіже повітря – відмінний засіб від таких ворогів, як стрес і депресія.

За роки шлюбу ви звикли до певного укладу життя, який тепер порушений. Але життєві справи нікуди не зникли, і як і раніше потрібно піклуватися про дітей, оплачувати вва і ходити на роботу.

Вам необхідно налагодити ваш побут і виробити нові звички, інакше ви загрузнете в купі невирішених проблем.

Як тільки ви побачите, що справляєтеся з цим, ви зрозумієте, що вам під силу впоратися і з усім іншим.

Ми повинні правильно розуміти, що наше життя побудована таким чином, що ми завжди повинні щось робити в перший раз: перший раз в перший клас, перше кохання, перша сварка з коханою, перше примирення, весілля, народження первістка, і т.д . І, на жаль, в цьому списку є місце і розлучення.

Проте, незалежно від статі, з депресією потрібно боротися на перших етапах і адекватно знаходити той ресурс, який допоможе правильно адаптуватися в новому статусі і до нових умов життя.

Але існують і «домашні» методи, які не менш ефективно допомагають людині розпрощатися з депресією і стати повноцінною людиною.

Зі свого боку хочеться порекомендувати найбільш дієві методи, які допоможуть повернути щастя в особисте життя, розпрощатися з депресією назавжди.

Почнемо, мабуть, з того, що тобі потрібно розповісти про свої почуття і переживання близькій за духом людині, тобто поділитися з ним. Але ця порада стосується тільки тих з вас, у кого дійсно є поруч вірна подруга або сестра. Потрібно уникати спілкування з тими людьми, які можуть лише позлорадствовать, а не допомогти.

Якщо ти не впевнена що у тебе є вірна подруга, то цей крок мабуть, варто пропустити. Краще включи веселу музику, сядь перед дзеркалом і вислови все як на духу.

Співайте голосно, від щирого серця, викидаючи свій біль і негатив.

Природно не потрібно співати пісні типу «я тебе любила, а ти не пробачив», а щось таке яке здатне внести радість і без того в ще поки сіре життя.

Наприклад: «пошлю тебе на небо за зірочкою» або «пішов геть». А завтра буде новий день і він повинен бути значно кращим за попередній. А зараз, лягай в ліжко і «на добраніч».

Відмінності депресії у чоловіків і жінок

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Настільки сумний підсумок негативно позначається на способі життя і кожен його переживає по-своєму. Але чому? Адже, здавалося б, це логічне завершення зжили себе відносин, і розставання повинно навпаки підстьобнути тебе до оновлення?

Справа в тому, що депресія після розставання від самотності переважно залежить не настільки від почуттів, які ти відчуваєш до колишнього, як від краху твоїх планів і надій.

Справа в тому, що саме жінкам подобається представляти себе в шлюбній сукні, заздалегідь планувати всі етапи проведення весільної церемонії, то, як вони разом будуть виховувати своїх дітей, будувати будинок і «помруть в один день».

І навіть в тому випадку, якщо стався розрив сімейних відносин, це не привід впадати в депресію, а й «рубати з плеча» теж, звичайно, не варто. Спочатку переконайся в тому, що це не черговий сімейний скандал, а дійсно серйозна причина, з якої змиритися ти не в силі, і тільки після цього приймай адекватне рішення.

В іншому випадку – хай живе депресія! За стресового впливу на людину, розлучення поступається лише переживань від втрати близької людини.

Період після розлучення найважче переживають чоловіки. Справа в тому, що жінки рідко стримують свої емоції і дозволяють собі виплакатися. Така своєрідна психотерапія допомагає позбутися від негативного потенціалу, який підточує зсередини. Жінки не бояться показувати свої емоції друзям, психолога, родичам. Чоловіки ж рідко проявляють свої почуття, особливо на людях.

Жінки легше адаптуються після розставання. Нерідко депресія протікає набагато легше і не займає великого проміжку часу. У випадку з чоловіками все відбувається навпаки. У них депресія триває тривалий час, може приєднатися апатія. Адаптація до факту розлучення для чоловіків є найскладнішим етапом.

Депресія після розлучення у чоловіків

Потрібно відзначити, що депресія після розлучення у чоловіків, останнім часом зустрічається досить часто. Більш того, вони схильні більше драматизувати такий стан, і часто глушать свої образи в алкогольних напоях.

Такий стан може тривати навіть довше ніж у жінок. Головний ключовий момент – це нездатність отримувати задоволення, в результаті чого чоловіки починають віддалятися від життя і віддає перевагу трохи іншим технологіям виходу з ситуації, ніж жінки.

Це може бути:

 • зловживання алкогольними напоями та іншими психоактивними речовинами, які, по суті, тільки посилюють депресивний стан
 • порушення психологічних процесів, яке відображається в нездатності ухвалювати серйозні рішення і зосереджуватися
 • Втрата інтересу до роботи, кар’єрного зростання і матеріального благополуччя. Тобто чоловік втрачає статус «добувача» з усіма наслідками, що випливають
 • Порушення апетиту, яке призводить або до значної втрати у вазі або ж надбавкою
 • Напади агресивної поведінки і неадекватного мислення
 • зниження потенції
 • суїцидальні думки

Як впоратися з розлученням і не наробити помилок

Це лише погіршить ваше здоров’я і зовнішній вигляд. Ви ризикуєте придбати погані звички і довести себе до алкоголізму і ожиріння. Горе не відступить, воно лише посилитися відчуттям власного безсилля.

Що робити замість: покладайтеся на психологів. Психологія пояснює, як безболісно пережити розлучення і не повторити старі помилки в нових відносинах.

Це не той випадок, коли клин можна вибити клином.

Розлучена жінка сильно страждає від ураженого самолюбства і часто шукає розраду в обіймах першого-ліпшого кавалера, щоб помститися екс-дружину і показати йому, який скарб він втратив.

Це призводить або до низки випадкових зв’язків, або до відносин з нелюбом людиною. Навіть якщо у вас виникли щирі почуття, ви ризикуєте взяти собою в новий шлюб старі проблеми і нереалізовані очікування.

Що робити замість: займіться собою. Полюбіть себе. Ваша цінність вимірюється не кількістю шанувальників, а тим, що ви думаєте про себе. Зверніть свою енергію на роботу над собою і виправте те, що заважає вам бути щасливою.

Не намагайтеся склеїти розбиту вазу, що не благайте і не принижуйтеся. Якщо ваш чоловік все-таки пішов, значить, у нього були вагомі причини, і він прийняв тверде рішення.

Навіть якщо він піддасться на ваші вмовляння, все закінчиться ще одним розставанням, на цей раз набагато більш болючим. Якщо ж колишній тримає вас на короткому повідку, час від часу повертаючись в ваші обійми, біжіть від нього якнайдалі.

Навіщо вам людина, яка вже кинув вас одного разу і продовжує завдавати вам біль?

Читайте також:   Що хлопцям подобається в дівчині: які риси приваблюють, відштовхують

Що робити замість: поставте крапку і живіть сьогоденням. Знайдіть інтереси, не пов’язані з колишнім. Якщо ви не можете впоратися з собою, є ймовірність того, що ви схильні до залежним відносинам. Зверніться до психолога або почніть працювати над залежністю самостійно, вступивши в групу підтримки або за допомогою спеціальної літератури.

Розлучення батьків – завжди великий удар для дітей. Це сильно травмує вразливу дитячу психіку, і діти переживають розпад сім’ї сильніше, ніж дорослі.

Що робити замість: займайтеся дітьми більше, ніж будь-коли, підтримайте їх в цей складний період. Домовтеся з колишнім чоловіком про взаємодію і розділіть все обов’язки, зафіксувавши їх на папері. Ні в якому разі не робіть з дітей розмінну монету в ваших суперечках. Чи не очорняти батька в очах дітей, як погано б він з вами не надійшов.

Ніхто не в силах змінити минуле, але сьогодення і майбутнє в наших руках. Іноді розлучення – це найкращий, якщо не єдиний, спосіб знайти щастя.

 

З відходом чоловіка життя не закінчується, адже в ній залишається те, що приносить вам радість – ваші близькі.

 

Цінуйте любов у всіх її проявах, це почуття наповнить вас життєвою енергією і підкаже, як пережити розлучення з чоловіком, приверне до вас нових людей і нові щасливі відносини.

Як почнеться моя нова життя?

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Вранці, прокинувшись, насамперед посміхнися і Привітайте сонце, що сходить. Відкрий вікно, вдихни свіже повітря на повні груди і «гайда» в ванну. Часто жінки після розлучення втрачають інтерес до себе і своїм зовнішнім виглядом.

Це ідеальне рішення, яке необхідно не тільки для того щоб привести свою зовнішність в порядок, але і зануритися в атмосферу спокою й умиротворення. Зроби перший крок в своє нове життя !!!

Наступний крок – шопінг. Якщо є можливість, то варто придбати нові наряди, які будуть ідеально підкреслювати всі достоїнства твоєї фігури. Шопінг – це потужний антидепресант, який впливає на жінок на підсвідомому рівні.

І якщо навіть перші дні тобі не вдасться помітити зміни свого психологічного поведінки, то через тиждень дві ти себе відчуєш значно краще.

Вас покинуть погані думки, бажання помститися кривдникові і зараз вже на питання: «Як я буду жити без свого улюбленого» ви зможете дати ствердну відповідь: «Я буду жити щасливо і чудово».

Свого часу ви вже склали історію щасливого подружнього життя, намалювали плани на майбутнє і т.д. Ось і настав момент, коли вам потрібно їх реалізувати, але вже з іншою людиною або навіть на перших порах, самостійно приймати рішення.

Головне що потрібно пам’ятати, що жінка з опухлими очима, сумна і ображена на своє життя не зможе розгледіти наближає щастя. Тим більше її, як жінку, навряд чи хто помітить.

І може бути саме це і є той момент, коли до вас має повернутися справжнє щастя, справжня любов, яка буде тривати все життя. Але, в такому стані, ви її точно пропустіть.

Через деякий час, швидше за все тобі навіть не захочеться згадувати цей період. А якщо навіть і згадаєш, то там тобі вдасться знайти багато позитивних моментів, не будь яких, ти б не змогла стати настільки щасливою, який ти є сьогодні.

Джерело: https://koms24.ru/vpast-depressiyu-posle-razvoda/

Як пережити розлучення і зняти стрес після розриву відносин

До вирішення розірвати відносини приходить достатня кількість подружжя. Тому питання про те, як зняти стрес після розлучення є актуальним в наші дні, оскільки підготуватися до цього морально практично неможливо.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Що таке стрес

Стрес є реакцією організму на зовнішні або внутрішній вплив. Організм так влаштований, що він реагує негативно на будь-попередження.

Людина піддається стресу завжди, кожну хвилину, просто ми не помічаємо цього. Тому, що всі звикли сприймати це явище тільки з негативного боку.

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Взагалі стрес вважається виплеском емоцій назовні, що потрібно для звичайних людських дій. Це можна помітити на будь-якому прикладі: людина всю ніч не міг заснути, і природно вранці зіткнувся з тим, то важко вставати.

Нервовий імпульс людини ще не прокинувся, але мозок уже віддає тілу сигнал, що потрібно вставати. Людини будять, дзвонить будильник, але тіло все ж не хоче вставати.

Ось це і є позитивний стрес, коли потрібно з самого ранку викинути в кров адреналін, щоб почати роботу.

Але навіть після позитивного стресу, організм дає про себе знати: головні болі, відчуття втоми, недосипання. Але як тільки адреналін повернеться на своє місце, все відразу ж зникає.

У природі так закладено, що існує і негативний стрес.

А саме – психіка людини не може витримати велике емоційне навантаження, організм продовжує викидати адреналін, його кількість зростає в рази, а зупинити це просто неможливо.

І ось тоді починається запуск більш глибоких процесів, які сприяє руйнуванню психіки і всього організму. Гостро постає питання – як зняти що виник стрес, зокрема, після розлучення.

Джерело: https://1popsihiatrii.ru/stress/kak-snyat-stress-posle-razvoda.html

Як легко і просто побороти стрес після розлучення

Як пережити стрес після розлучення: кращі методиРозлучення – неминучість чи необхідність? Як бути, якщо вічна любов в один жахливий мить взяла і закінчилася? І чи була ця любов – любов’ю? Як жити, як існувати в цьому сірому світі, якщо серце все ще не може зрозуміти, що не хоче усвідомлювати самотності? Як побороти цей страшний стрес після розлучення? Саме зараз ви отримаєте кілька хороших порад на всі свої питання.

Порада перша: Майбутнє все одно настане.

Життя триває. Їй все одно, що ви вже зовсім не насолоджуєтесь кожною миттю, що не смакуєте любовних утіх зі своєю другою половинкою. Тому і вам не варто забиватися в найдальший темний куток, забуваючи про все на світі. Почніть жити для себе! Плануйте своє життя самі! Почніть прямо зараз, адже плани завжди повинні виконуватися!

Порада друга: Задоволення і сміх у всьому

Кращі ліки від усіх негараздів – сміх. Смійтеся і посміхайтеся частіше, і ви відразу почнете відчувати себе в рази краще! Подивіться якусь комедію, краще в кінотеатрі, де весело і шумно. Спілкуйтеся з людьми, які не обділеними почуттям гумору! Постарайтеся згадати щось смішне з дитинства чи юності!

Порада третя: Комфорт і затишок – необхідні

Вдосконалюйте себе і своє оточення! Постарайтеся знайти щось нове в давно повсякденному старому! Навіть при приготуванні самих звичайних і простих страв – проявіть фантазію! Подивіться улюблений фільм, поваляйтеся всмак на ліжку, займіться улюбленою справою!

Порада четверта: Суворе розклад

Ваш день повинен бути розрахований до хвилини. Коли все робиться за розкладом – мерзенні думки відвідують менше! Розпланувавши весь свій день, ви будете відчувати менший стрес.

А головне, пам’ятайте – «Режим харчування – порушувати не можна!».

І це – щира правда! Своєчасний прийом їжі сприяє кращому насиченню організму поживними речовинами, а коли шлунок задоволений – задоволений і мозок, душа літає!

Як пережити стрес після розлучення: кращі методиПорада п’ята: Ні хвилини спокою

Якщо зайняти себе чимось – і час летить швидше, і думки зовсім про погане. Тому рухайтеся, як можна більше! Плануйте і виконуйте все заплановане! На кожен день тижня повісьте мета! Відчуття постійної зайнятості – очистить вашу пам’ять і прояснить дух!

Порада шоста: Спілкуйтеся більше

Чи не переставайте підтримувати відносини зі своїми друзями і рідними. Кому ще, як не їм, втішати вас у важкі хвилини вашого життя. Звичайно, з приводу розлучення у кожного можуть бути свої думки, але все ж не варто закриватися від всіх близьких вам людей. Вони люблять вас і завжди готові вислухати!

Порада сьома: Брати і сестри по нещастю

Розлучення – не така вже й рідкість для сучасного порочного світу. Озирніться навколо, і ви обов’язково зустрінете тих, хто вже зіткнувся з такою неприємністю, пережив і готовий допомогти вам. Слушна порада «ветеранів» і цінний досвід – завжди допоможуть!

Порада восьма: Фахівці завжди на посту

Ну, а якщо, все настільки погано, або ви людина, яка не може, ось так взяти і вивернути всю душу навиворіт перед родичем або другом, то тоді зверніться до аноніму. Так-так, прямо в службу довіри і підтримки. Досвідчений фахівець завжди вислухає і постарається допомогти. Не дарма ж, він – фахівець!

Порада дев’ята: Останній

Багато людей, потрапляючи в подібні важкі ситуації, починають поїдати себе самі. Допомагають їм у цьому різні наркотичні та алкогольні речовини.

Запам’ятайте і присягніть після прочитання цієї статті – що ВИ ніколи і ні за що не вступите так нерозумно і необдумано! Ви – особистість, вільна від чужих забобонів! Продовжуйте жити далі, дивитися на світ ясними очима і дихати на повні груди!

Телепатичний контакт між закоханими

Як не перетворитися з жінки в домогосподарку

Любовні мрії прекрасної половини людства. Відмінність від чоловічих фантазій

Жінка, що пережила справжню Біль. Або – геть «ваніль»!

Як стати ближчими людьми і подолати дистанцію у відносинах?

Про дотиках

Як змусити чоловіка звернути на вас увагу?

Джерело: http://lovestorie.ru/posle_razvoda/

Відновитися після розлучення: 7 рад психотерапевта

Як пережити стрес після розлучення: кращі методи

Переживання розлучення – тема, з якої до психотерапевтів приходять досить часто. Іноді фахівець направляє клієнта в групу підтримки, де учасники, що пройшли через болісний розрив відносин, діляться історіями і підтримують один одного. Психотерапевт Террі Гаспар працює з дорослими клієнтами, котрі пережили розлучення, і з дітьми, травмованими розлученням батьків. Вона написала книгу на основі практики і інтерв’ю з 320 жінками, які в дитинстві пережили розлучення батьків і виросли з цією травмою.

«Коли шлюб розпадається, цілком природно відчувати гнів, смуток, вину, співчуття і навіть полегшення, – пише Террі Гаспар, – деструктивні думки можуть заволодіти вами, адже, намагаючись примиритися зі змінами в житті, ви стаєте особливо уразливими. Важливо пам’ятати, що всі ці почуття нормальні ».

Більшість людей після розлучення проходять цей період рефлексії і переживань. Він сам по собі терапевтич і необхідний для відновлення. Проблема в тому, що такі переживання можуть «затягнути» нас, тривати довго і врешті-решт обернутися депресивним станом, позбавивши нас можливості рухатися далі.

Психотерапевт підкреслює: розлучення може бути травматичним і для того, від кого йдуть, і для ініціатора розриву. Якщо перший відчуває негативні емоції через те, що його відкинули, то другий – почуття провини. Вони обидва повинні пережити цей етап, пройти через бідкання.

«Туживши, ми приймаємо той факт, що шлюбу кінець. Це необхідна частина бідкання », – пояснює психотерапевт. Вона дає сім порад, як пережити розлучення.

Ви маєте право відчувати абсолютно будь-які почуття: гнів, страх, провину. Сльози можуть зняти напругу і допомогти процесу загоєння душевних ран. Гострий приступ смутку і раптові сльози нормальні – за ними може послідувати відчуття полегшення.

Важливо прояснити і прийняти свою роль в розриві відносин. Зациклюватися на цих думках не варто, але розуміння події допоможе не повторювати цей сценарій в майбутньому, в нових відносинах.

Ви дбаєте про своє фізичному та емоційному стані? Якщо немає, розробіть план. Необхідно стежити за своїм самопочуттям, регулярно виконувати фізичні вправи, збалансовано харчуватися, спати достатню кількість годин. Зробіть турботу про себе пріоритетом.

Зосередьтеся на тому, що можете контролювати. Минуле вам під силу, але ви можете почати відпускати образу. Спробуйте пробачити себе і колишнього партнера – або хоча б прийняти його або її поведінку. Якщо у вас вийде, «кривдник» більше не буде владний над вами. Допомогти в цій нелегкій справі можуть психотерапевт або групи підтримки.

Втрата допомагає нам багато чого довідатися про себе. Завдяки цьому ми можемо увійти в нові відносини «з широко відкритими очима». Те, що ваш шлюб розпався, не означає, що з вами щось не так. Зробіть перерву, дайте собі відпочити.

Перший час може бути непросто перебувати поруч з іншими, але доведеться потихеньку змушувати себе приймати запрошення на вечірки. Почніть з чогось простого – наприклад, сходіть з одним в кіно.

Подумайте про те, що змусить вас вийти за межі своєї зони комфорту. Освойте нове заняття, бажано максимально небанальне і захоплююче. І обов’язково запропонуйте одному до вас приєднатися.

Джерело: http://www.psychologies.ru/standpoint/vosstanovitsya-posle-razvoda-7-sovetov-psihoterapevta/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *