Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Головна> Поради психолога>

Зміст приховати

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Існує гендерний стереотип, що чоловіки цинічні і гостро не переживають розрив відносин. Чи так це? Міф про цинічності йде з товариства, сильній статі часто неприпустимо показувати свою емоційність і біль. Насправді чоловіча стать буває і слабким, і романтичним, і вразливим. Так як чоловіки переживають розрив відносин?

Особливості чоловічої психології

Американські соціологи в 2010 році опублікували дослідження, в якому були викладені результати опитування розлучених подружжя. Вчені з’ясували, що чоловіки переживають розставання інакше, ніж жінки. У чому ж відмінність?

 1. Після розлучення жінки більш схильні до депресії, а чоловіки схильні зловживати алкоголем.
 2. Чоловікам важче справлятися зі стресом після розставання з коханою людиною. Вони довше і важче переживають стрес після розлуки, тому що не вимовляють переживання словесно, а заганяють його всередину.
 3. Сильна стать після хворобливого розставання рідше йде за розрадою до друзів або родичів, ніж дівчата. Через це їм складно впоратися з почуттям самотності.

Інші автори стверджують, що чоловікам розлучатися буває важко через особливості спілкування у своєму середовищі.

Чоловіча стать рідко ділитися своїми проблемами, в дружній чоловічій компанії присутня скоріше легка конкуренція, ніж взаємодопомога.

 

Розставання з коханою жінкою, всі труднощі розлучення і емоційні аспекти відносин – це приклад слабкості, а чоловікам не хочеться «втрачати обличчя».

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Що відчуває чоловік, який кинув жінку

Життєві ситуації різні, іноді присутній досада, втома від конфліктів при розставанні, радість від того, що завершилися «набридле відносини», вина, сором або полегшення.

після зради

Переживають чоловіки після своєї зради? Секс з іншою жінкою для багатьох мужів не дорівнює зраді або тому, що його любов пройшла. Що відчуває цьому випадку чоловік? Все залежить від середовища, виховання, цінностей, моральних принципів.

Розрив відносин з коханкою може говорити про зміну пріоритетів, бажанні зберегти сім’ю. Одружений чоловік буде продумувати різні варіанти, щоб дружина не впізнала про його зраду. Але психологи запевняють, що емоції при зраді залежать від конкретної людини.

Кого-то буде мучити сильне почуття провини, а для кого-то зрада – це привід урізноманітнити своє життя.

Як чоловіки переживають розрив відносин, якщо змінила жінка

Здебільшого, чоловіки рідко прощають жінці зраду. Основні емоції – образа, агресія, ненависть. Ошукані чоловіки страждають, до того ж з’являється нав’язана конкуренція.

Стадії розставання у чоловіків

Чоловіча стать часто переживає болісний розрив мовчки. Але дослідники з університету в Кенігсберзі встановили сім стадій і з’ясували як чоловіки переживають розставання. стадії:

 1. “Я не вірю”. Сильна стать заперечує те, що відбувається. Він не може повірити, що від нього пішла кохана жінка, стався розрив.
 2. Прояв негативних почуттів. На цій стадії чоловік відчуває весь спектр негативних емоцій – від агресії до образи на жінки.
 3. Депресія. На цій стадії приходить усвідомлення розлуки. Як чоловіки переживають розлучення в цей час? Знижується самооцінка, присутній туга, згадуються щасливі моменти спільного життя.
 4. Усвідомлення проблеми. Після роздумів приходить відчуття провини, наприклад, якщо розлучитися довелося за своєю ініціативою.
 5. Спроби вирішити проблему. Частина чоловіків заглушає біль спиртним, хтось іде з головою в робочу діяльність. Багато хто намагається зав’язати нові відносини, але на цій стадії романи короткочасні. Зустрічі з дівчатами можуть бути для підвищення свій самооцінки.
 6. Після хворобливого періоду з’являється сенс життя, з’являються нові бажання, повертається самооцінка.
 7. Ухвалення розставання. Розлучилася пара вже знайшла або в пошуку нових партнерів. Чоловік приймає ситуацію, він готовий вступати в нові відносини.

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Психологічний тип і поведінку при розставанні

Психологи запевняють, що люди ведуть себе при розриві відносин відповідно до свого психотипу. Сильна стать вони ділять на чотири типи. Чим вони відрізняються?

хижак

Такий типаж завжди веде боротьбу за лідерство, в тому числі і у відносинах. Він харизматичний, впевнений в собі, у нього висока самооцінка. При розлученні чоловік буде тиснути на даму, в такому шлюбі жінка рідко буває ініціатором розлучення. Його рідко турбують почуття подружжя, він авторитарний і жорстокий. Якщо такий типаж і буде страждати, то тільки про втрачені можливості.

ранимий

М’який, добрий, чутлива людина. Він рідко буває ініціатором розлучення, ніколи не тисне на жінку, йде заради сім’ї на жертви. При розриві впадає в депресію, довго переживає. Йому дуже потрібна допомога друзів і родичів при розлученні.

зрілий

Цей типаж здатний вибудовувати зрілі відносини, засновані на довірі і розумінні. При розставанні переживає гаму почуттів, йде в бурхливу діяльність. Після розлучення може підтримувати з дружиною дружні стосунки.

інфантильний

Такому типажу потрібна постійна турбота. Будь розрив він сприймає, як ситуацію зради по відношенню до себе. Він не може жити на самоті, часто шантажує жінку, влаштовує істерики.

Так як чоловік переживає розрив відносин? Сильна стать може мовчати, але це не означає, що їм все одно. Зазвичай їх переживання приховані, вони не звикли ділитися своїм болем, проте їм також потрібна підтримка.

Ми різні: як чоловіки переживають розрив відносин Посилання на основну публікацію Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Джерело: https://OStresse.ru/sovety-psihologa/kak-muzhchiny-perezhivayut-razryv-otnoshenij.html

стадії розставання

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Романтичні стосунки – це завжди прекрасно! Вони окриляють, заряджають енергією і надають впевненості кожному з партнерів. Але, на жаль, багатьом парам в силу тих чи інших причин доводиться розлучатися.

Період цей зазвичай переживається болісно. Потрібно чимало зусиль для того, щоб відновитися після розриву і відкрити нову сторінку життя.

Втрачати – завжди важко, особливо того, з ким вас пов’язували серйозні і довірчі відносини.

У перший час після розставання може здаватися, що життя обірвалося, і нічого в ній вже не принесе колишню радість і натхнення. Але з такими думками і переживаннями можна впоратися. Головне – правильно пройти стадії розриву відносин. «Правильно» – це значить «не зависає» на кожній з них і вчасно вжити необхідних заходів, щоб не погіршити ситуацію.

стадій розставання

Стадія № 1. Заперечення втрати: «Ні, це не могло статися!» або «Ні, це не зі мною!»

На цій стадії у чоловіків і жінок виникають такі почуття як страх, нерозуміння, сильна тривога. Заперечення є одним з основних механізмів психологічного захисту і проявляється, коли яка-небудь подія викликає у людини сильний стрес, і він відмовляється його приймати.

Для свідомості це деяка відстрочка часу, щоб переварити все, що відбувається. Після розставання мозок не хоче погоджуватися з тим, що кохану людину більше немає у вашому житті. Спільні цілі, цінності, надії і плани – втрачати все це виявляється нестерпним.

Тоді ми можемо знаходити для себе виправдання і заспокоєння, що все, що сталося має тимчасовий характер, що це якесь непорозуміння і відносини обов’язково відновляться. Чітке розуміння ситуації прийде пізніше.Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Важливе завдання проходження даної стадії – наблизитися до усвідомлення реальності того, що відбувається, як би не було боляче. Будь-яка підтримка буде до речі. Тому не потрібно боятися звертатися за психологічною допомогою: це може бути просте спілкування з близькими, друзями або консультація у фахівця.

Стадія № 2. Вираз почуттів: «Ненавиджу його / її! Ненавиджу себе!”

Після усвідомлення втрати, найімовірніше, налинуть сильні негативні емоції: злість, гнів, презирство, ревнощі.

Ми відчуваємо злість на коханого (-у) за те, що пішов (-ла), і на себе за те, що не змогла (не зміг) утримати його (її) та вчасно не виправила (-л) ситуацію.

Можуть посипатися звинувачення і навіть погрози на адресу коханої людини. Також для цієї стадії характерна паніка від усвідомлення того, що його вже не буде поруч.

Важливо, з одного боку, не витісняти негативні почуття, не забороняти собі злитися, а, з іншого, – не заходить занадто далеко в прояві агресії: не загрожувати, не застосовувати фізичну силу до колишнього партнера і не намагатися мстити. Всі негативні емоції потрібно вихлюпувати безпечним для себе і оточуючих способом.

Наприклад, висловити їх на папері, поплакати або покричати, завести щоденник і т.д. Можна прибрати в речах, викинувши або прибравши подалі все, що пов’язано з колишніми відносинами. Часто це допомагає звільнитися від гнітючих спогадів і позбутися від зайвого негативу.

Стадія № 3. Спроби виправити ситуацію і все повернути: «А, може, спробуємо ще раз?»

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадіїПісля того, як злість і презирство вичерпаються, часто приходить бажання відновити відносини. Це якась спроба обдурити себе і повірити в те, що можна повернути кохану людину. Вона може проявлятися або тільки в уявному прагненні все повернути, або в діях: телефонні дзвінки, повідомлення колишньому партнеру, призначення зустрічей.

Велика спокуса затриматися на цій стадії, але такого допускати не можна. Інакше легко може розвинутися нав’язлива ідея. Важливо зайняти думки чимось іншим, переключитися на діяльність, яка принесе позитив (танці, спорт, творчість і ін.). Будь-які спроби зустрітися з колишнім коханим (-ою), написати СМС необхідно відкладати, поки не зникне бажання робити це.

Стадія № 4. Байдужість, депресія: «Немає сенсу щось робити. Нічого не хочу”

Залежить від успішності проходження попередніх стадій і може не настати, якщо стан почало приходити в норму. В іншому випадку людині загрожує емоційне виснаження, і він впадає в депресію. Найчастіше це проявляється в стані апатії, небажанні що-небудь робити.

Дуже небезпечна стадія, тому необхідно терміново вживати заходів по боротьбі зі стресом (не лишатися на самоті, а більше спілкуватися і ділитися переживаннями з близькими, застосовувати техніки релаксації, займатися фізичними вправами і творчістю, звернутися за допомогою до психолога).

Стадія № 5. Прийняття ситуації: «Так, дуже шкода, але таке життя!»

Відбувається визнання втрати і закінчення відносин, емоційний стан поступово стабілізується. П’ятий етап характеризується тим, що людина упокорюється з необхідністю розлучитися, перестає нести за собою вантаж минулого, «відпускає» ситуацію.

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Важливо отримати досвід з колишніх відносин, усвідомити помилки в своїй поведінці і те, чому ви змогли навчитися за цей час.

На додаток до сказаного вище ви можете дізнатися про те, як пережити розставання, на нашому сайті.

5 стадій розставання пов’язані з подоланням стресу, який відчуває жінка або чоловік, розлучившись з коханим (-ою). 6 стадія передбачає готовність до нових відносин.

Стадія № 6. Повернення до життя: «Починаю жити з чистого аркуша»

З’являються нові сили, людина стає енергійніше і впевненіше в собі, він може почати активно щось міняти в навколишньому середовищі. Це час, коли в думках народжуються нові ідеї і виникає бажання не тільки мріяти, а й будувати плани. Перейшовши на 6 етап розставання, ми набуваємо значний досвід і повертаємо собі віру в майбутнє.

Мало хто замислюється над тим, що процес розставання проходить 6 стадій. Іноді вони протікають швидко, іноді затягуються. Але в кінцевому підсумку їх цикл спрямований на гармонійне завершення відносин, збереження цілісності особистості і на те, щоб кожен, хто переживає втрату, прийшов до висновку: «Життя триває, і у мене все обов’язково складеться!»

Якщо ви хоча б іноді робите онлайн-покупки (AliExpress, СпортМастер, Буквоїд, Юлмарт і ін.), То вам варто знати про відмінний спосіб, як на цьому заощадити і навіть заробити. Натисніть, щоб дізнатися більше про розумні покупки.

Джерело: https://bestsemya.ru/psixologiya-otnoshenij-muzhchiny-i-zhenshhiny/izmenyssorykonflikty/stadii-rasstavaniya.html

Як чоловіки переживають розставання: 9 історій від першої особи

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Хтось ховається вдома і ридає, вважаючи, що життя скінчилося і нової любові не знайти. Хтось щосили вдає, що нічого не сталося. Далеко не всі готові визнати, що відчувають душевний біль, в сучасному суспільстві це сприймається як ознака слабкості. Багатьом властиво зображати невразливість – говорити про свій біль занадто важко. Але якось справлятися з сумом, образою і розбитим серцем все ж доводиться. Як вони це роблять?

Приблизно півтора роки тому мене кинула дівчина. Я хотів провести з нею все життя, але на той момент ще не був готовий до шлюбу і дітям. А вона хотіла вийти заміж негайно. Я пояснив, що люблю її і хочу бути з нею, але вважаю за потрібне зустрітися і пожити разом трохи довше, перш ніж робити пропозицію. Вона пішла. Мабуть, статус заміжньої жінки цікавив її більше, ніж життя зі мною.

Я впав у депресію. Я нічого не хотів, тільки спав і тинявся по району. Я майже не їв, було важко жувати і ковтати їжу. Після чотирьох днів цієї дивної голодування я злякався і пішов до лікарні. Там мене оглянули і дали список психотерапевтів, які могли прийняти.

Я почав ходити на терапію раз в тиждень, і поступово мені стало краще. Потім я став ходити рідше – раз в два тижні, потім раз на місяць. Через рік після розставання я знову почав ходити на побачення. Я більше не сумую за колишню дівчину, але все одно іноді про неї думаю.

Читайте також:   Як розлучитися з одруженим: поради і кращі способи

Я прив’язався до своєї дівчини набагато сильніше, ніж слід було. Я був впевнений, що вона мій єдиний шанс на відносини. Насправді у цих відносин не було майбутнього, і зараз я сам це бачу. Але в той момент я думав: «Я пізнав справжню любов, і більше зі мною вже ніколи такого не станеться. І це жахливо ». Я був абсолютно розбитий.

Зараз навіть трохи соромно згадувати це почуття, воно ж того не варто. Я б хотів сказати собі з минулого: «Ей, вище ніс, це просто незначний епізод в твоєму житті! Попереду тебе чекає маса злетів і падінь, і всі вони будуть набагато важливіше цього. І з тобою все буде в порядку ».

Що мені допомогло? Я виніс одне важливе розуміння: я абсолютно даремно вважав себе негідним жіночої уваги. Ця безглузда ілюзія заважала мені дуже довго, і вона розбилася вщент, як тільки я почав ходити на побачення після розставання з тією дівчиною.

Я зрозумів, що сильно себе недооцінював – я подобаюся жінкам, і мені є що їм запропонувати. Я дуже швидко вступив в нові відносини, і вони були набагато краще попередніх у всіх можливих сенсах.

Так що я почасти навіть вдячний долі за ту історію – в результаті це допомогло мені підняти самооцінку і перестати вважати себе нікому не потрібним невдахою.

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Ми зустрічалися п’ять років, і після двотижневої відпустки на Алясці вона кинула мене без пояснень. Я прийшов до висновку, що вона мені зраджувала. Щоб впоратися з цим, я вирішив сфокусуватися на собі, своєму розвитку і фізичній формі. Зараз я виглядаю добре, як ніколи раніше, і кар’єра пішла в гору.

Відразу після розставання я пішов до психолога, але мене вистачило тільки на один сеанс. Іноді я згадую про ту дівчину, і мені стає не по собі. Я пережив цю історію, але відчуваю, що поки ще не готовий відкритися іншій жінці.

Я не можу зрозуміти, чи то я ще не зустрів когось, хто мені по-справжньому сподобається, то я підсвідомо блокую всі можливості через проблеми з довірою. Моє життя стала набагато краще, але мені точно є над чим ще попрацювати.

Мені довелося прийняти важке рішення. Моя дівчина хотіла дітей, а я не хотів їх. Ми були разом 4,5 року, і хоча я дуже її любив, я вирішив піти. Я хотів дати їй шанс знайти того, хто зможе дати їй все, чого вона заслуговує. Мені було дуже погано.

Я без кінця пив, зависав на п’яти сайтах знайомств, ходив на побачення з жінками, які мені навіть не подобалися, знову пив, спав з усіма підряд. Вважаю, мені це було потрібно, щоб якось пережити розрив.

Через якийсь час мені стало легше, і життя прийшла в норму.

Я дуже сильно вкладався в ці відносини і ігнорував тривожні дзвіночки. Моя дівчина не була поганою, але вона все ще переживала через колишнього хлопця, з яким вони важко розлучилися. Ми добре підходили один одному, просто зустрілися не в самий підходящий момент її життя. Після розставання я знову почав ходити в тренажерний зал, це допомагало підтримувати впевненість в собі.

Я зрозумів, що проблема була не в мені, і мені стало легше. Я сходив на кілька побачень, щоб поспілкуватися з кимось, хто не був моїм старим другом або подругою.

Я розповідав деяким друзям про свої переживання, але не дуже багато, щоб не вантажити їх. Я встановив додатки для знайомств, щоб подивитися на симпатичних дівчат. Зараз я відчуваю себе набагато краще.

Додатки для знайомств я видалив, моє життя триває.

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

Після 10 років шлюбу дружина зрадила мені і пішла. Я насилу утримувався від того, щоб не благати її повернутися. Я виключив алкоголь зі свого життя на кілька місяців, плакав ночами, переїхав в іншу квартиру, повністю змінив коло спілкування, багато займався спортом. Знадобилося якийсь час, але в підсумку все це нарешті перестало мене хвилювати.

Ми розлучилися після 6,5 років відносин. Ми намагалися все налагодити, я працював над собою, почав скидати вагу, але в підсумку з цього так нічого і не вийшло. Вона пішла.

Частина мене шкодує, що я не боровся за відносини сильніше. Мені складно впоратися з цим, і я навіть не можу спати на боці, тоді я представляю, як вона лежала поруч, а я її обіймав.

Щоб не думати про це, я сплю на спині або обіймаю подушку.

Півтора роки тому від мене пішла дівчина. Це розбило серце, і я до сих пір не пережив це до кінця.

У якісь моменти я особливо гостро відчуваю самотність – коли відбувається щось дуже хороше або дуже погане і мені ні з ким це розділити. З тих пір у мене не було відносин.

Я зайнявся своєю кар’єрою і домігся певних успіхів, став набагато частіше бачитися з родиною і друзями, завів нових знайомих. Я намагаюся жити далі і сподіваюся, у мене це виходить.

Я переживаю важке розставання. Чесно кажучи, планую кілька тижнів пити червоне вино, писати, малювати і слухати 808’s & Heartbreak Каньє Уеста. Надіюсь це допоможе.

Джерело: http://www.psychologies.ru/story/kak-mujchinyi-perejivayut-rasstavaniya-9-istoriy-ot-pervogo-litsa/

Як чоловіки переживають розрив відносин?

Існує думка, що розрив відносин чоловіки переносять набагато легше жінок, але воно є помилковим. У випадках, коли почуття в парі практично зникають, дійсно, представники сильної статі відпускають партнерку легко.

Ефект абсолютно протилежний, якщо жінки є ініціатором розриву, а вони абсолютно до цього були не готові.

Розрив ще більш болючий, коли пов’язаний зі зрадою другої половинки, тоді чоловікам так само, як і жінкам, досить складно впоратися з депресією.

Як справляється з розставанням сильна стать

Люди перестають будувати відносини з різних причин. Саме про це говорять відомі психологи. Якщо розрив відносин пропонує молода людина, то, швидше за все, він перенесе ситуацію без зайвих емоцій. Він буде продовжувати радіти життям, будувати плани і займатися звичними справами. Це не дивно, адже самооцінка в такому випадку не страждає і образа не руйнує зсередини.

Він швидко забуває дівчину, з якою не так давно їх пов’язували відносини, особливо, якщо не дуже серйозні. Чоловік заводить нові знайомства, а разом з ними в його життя приходять абсолютно нові відчуття і емоції. Зовсім інший відтінок має ситуація, коли жінка хоче завершення роману. Причини можуть бути різні, але особливо сильно занижує самооцінку чоловіка зрада коханої.

Сильна стать вважає за краще не виносити внутрішні переживання назовні, тому є більш уразливими.

Кожен справляється за своїм – хтось іде з головою в роботу, а хтось вирішує, що всемогутній алкоголь зможе вирішити всі проблеми.

На відміну від чоловіків, жінки набагато швидше знаходять вихід із ситуації і перемагають внутрішні переживання, так як схильні до обговорення проблем з рідними та подругами. Перші ж намагаються впоратися самотужки.

 • Розставання на прохання коханої – чоловік з гіркотою переживає його.
 • Розрив відносин за особистим бажанням – чоловікові стає легше, адже він позбувся в першу чергу від почуття жалості і приреченості одночасно.
 • Розірвання зареєстрованих відносин – сильний удар для чоловічої статі, незалежно хто з партнерів побажав розлучення.
 • Розрив роману з коханкою – якщо чоловік запропонував припинити відносини, то він відчуває полегшення, але в разі, коли це бажання виходить від дами, він знаходиться в подиві і відчуває зраду.

Основні характеристики психології чоловіків

Від психотипу людини залежить його поведінка в стосунках. Умовно чоловіків можна розділити на чотири групи: «хижак», «зрілий», «вразливий», «інфантильний».

У кожного з них є свої особливості в поведінці і свій алгоритм дій при розставанні.

Одні забуваються в обіймах нових пасій, перекреслюючи в свідомості колишні відносини, а інші, навпаки, постійно повертаються до спогадів про добрі часи, мріючи повернути дружину і сімейне щастя.

«Хижак»

Даний тип чоловіків завжди прагне до лідерства. Вони бачать мету і впевненими кроками йдуть до неї. Найчастіше такі люди завжди отримують все, чого хочуть. Їм властиве самозамилування.

Через свою жорсткості, рідко звертають увагу на почуття обраниць, а пропозиція про розрив взаємин частіше надходять з їхнього боку.

Страждати вони можуть тільки через втрачених можливостей, але навряд чи будуть переживати, що про розрив зв’язку.

«Зрілий»

Такі чоловіки схильні до створення серйозних відносин. Для них головне в сім’ї – взаєморозуміння і довіру. Вони не будуть стежити за обраницею і перевіряти її телефон. Якщо у відносинах відбувається розкол, пов’язаний з втратою довіри, такі чоловіки відпускають відносини, вважаючи, що фундамент згуртованості зруйнований. Потім повністю з головою занурюються в роботу, щоб швидше все забути.

Як переживають розставання чоловіки: психологічні стадії

«Ранимий»

Цьому типу молодих людей характерні такі риси, як чутливість і м’якість. Вони рідко є ініціаторами розриву, так як абсолютно нерішучі, навіть, якщо в мріях вже був сформований план розставання. Чоловіки даного психотипу сильно переживають, заливаючи, найчастіше, горе алкоголем. У такі моменти сильно потребують допомоги близьких людей.

«Інфантильний»

Саме позначення говорить багато про що. Такі чоловіки поводяться, як діти, що потребують няньці. Вони дуже болісно переживають зраду. Їм характерна тотальна несамостійність, тому про життя без жінок страшно навіть подумати. Часто вони можуть шантажувати улюблену і, як діти, закочувати істерики.

Етапи розставання у представників чоловічої статі

Завдяки своїй прихованості, представники сильної статі не виявляють так яскраво емоції, як жінка, тому складається загальне враження, що чоловіки просто не створені для любові. Так, вони не вдаються до допомоги магії і ритуалів. Насправді не так, вони майстерно ховають все страждання під вуаллю гордості.

Перший етап – заперечення. Вони просто не можуть повірити, що все відбувається з ними і зараз доведеться вчитися жити по-новому.

Для другої стадії характерний сплеск негативних емоцій. Приходить поступово усвідомлення того, що колишнього статуту більше не буде, а їхні емоції варіюються від злості до образи.

Третій крок – це депресія. Чоловіки починають сумувати, що любляча жінка більше не поруч, а вони абсолютно самотні. Їх супутником часто стає алкоголь, а спогади лише погіршують ситуацію.

На четвертний етапі починається аналіз що відбувся розриву

Для п’ятої стадії чоловікам властиві дії, спрямовані на вирішення проблеми. Кожен робить по своєму, в залежності від психотипу – хтось починає активніше працювати, а хтось пити.

Шоста стадія – отримання задоволення від нового життя. На цьому етапі чоловікам вдається перемогти все катували їх почуття. Самооцінка поступово підвищується, а віра в щасливе майбутнє зміцнюється. Сьомий етап пов’язаний з прийняттям ситуації. На цій стадії і жінка, і чоловік готові для побудови нових відносин.

Зрозуміло, етапи дуже умовні. Кожен проходить їх за різний проміжок часу. Все залежить від характеру особистості і його оточення.

Джерело: https://magistika.com/article/kak-muzhchiny-perezhivayut-razryv-otnosheniy-1578

Психологія відносин: стадії розставання у чоловіків | ОТНОШЕНІЙ.НЕТ

Багато жінок вважають, що чоловіки набагато легше переносять розриви з коханою дівчиною. Насправді ж хлопці відчувають безліч негативних емоцій, виходять з неприємної ситуації поетапно. Які стадії розставання у чоловіків виділяють психологи?

Від чого залежить емоційний стан чоловіка?

Представники сильної статі здаються мужніми і непохитними, навіть в якійсь мірі байдужими. Але ця думка помилкова. Хлопці лише зовні виглядають такими. Насправді для них теж властиві емоції, страждання, образи, вразливість.

Наскільки чоловік переживає після розставання, залежить від кількох факторів.

Емоційний стан після розриву багато в чому залежить від того, що стало причиною конфлікту. Провокуючих чинників безліч. Буває, що люди просто розуміють, що не підходять один одному, не можуть притертися. Але нерідко причина набагато серйозніше, наприклад, зрада жінки.

У другому випадку страждання хлопця будуть найбільш сильними і болючими. Крім усвідомлення втрати коханої людини, йому ще доводиться пережити зраду, яке б’є по самолюбству, викликає огиду до коханої, лють і безліч інших негативних почуттів.

Якщо чоловік розлучається з дружиною через його зради, то тут все залежить від того, як він ставиться до неї. Якщо інтрижка на стороні була короткочасною і нічого не значущою для нього, то розлука з дружиною викличе неприємні почуття і сильне бажання запобігти розпаду шлюбу.

Від того, хто саме вирішив закінчити відносини, теж залежить подальше емоційний стан хлопця. Людині завжди складніше переживати розставання, якщо кинули його. Одне тільки усвідомлення своєї непотрібності призводить до розпачу і зневіри.

Чоловіки набагато рідше прощають жінок, які їх кинули. При цьому вони можуть продовжувати любити, переживати, страждати, але залишаються непохитними, не підпускають кохану до себе.

Читайте також:   Знаки зодіаку, які підходять і не підходять один одному в любові

Якщо хлопець сам став ініціатором розриву, то розвиток подій може бути різним. У разі відсутності почуттів розставання переживається легко і швидко. Якщо довелося розійтися внаслідок неможливості жити разом через різні погляди, характеру та інших причин, то можливо деяке спустошення.

При обопільній рішення припинити відносини розрив, як правило, не приносить негативних емоцій. Якщо це дійсно усвідомлене рішення двох людей, значить, продовження союзу стало безглуздим, і пара бажає почати нове життя, але окремо.

 1. Від тривалості відносин

Коли люди довгий час зустрічаються і живуть разом, у них виникає прихильність. Розлучатися в цьому випадку буває вкрай складно. Але якщо почуття давно охололи, подружжя живе як сусіди, то можуть розійтися легко і без зайвих переживань.

Якщо хлопець і дівчина тільки недавно почали зустрічатися, у молодої людини вирують емоції, виникає яскрава закоханість. Розрив відносин на цьому етапі відчувається дуже сильно, так як відчувається необхідність в постійній присутності коханої.

Крім зазначених факторів, ступінь переживань чоловіка залежить ще й від стану його нервової системи, наявності прихильності до коханої, власного характеру, наявності підтримки з боку рідних і близьких людей.

Стадії розставання у хлопців

Психологи виділяють кілька стадій розриву відносин у чоловіків. Їх же можна застосувати і до жінок. Різниця тільки в тому, що представники протилежних статей по-різному переживають ці періоди, відрізняються їх емоційний стан, тривалість і сила переживання.

Багато дівчат помилково вважають, що чоловіки не так сильно страждають від розставання, як жінки. Просто хлопці менш емоційні і сентиментальні, вони більш стримані щодо емоцій. Усередині них може вирувати окріп, а зовні видно абсолютний спокій.

Хлопці так само переживають розрив. Відбувається це в кілька етапів, які слід розглянути докладніше.

Коли чоловік дізнається про розставання, йому складно усвідомити дійсність того, що відбувається. Він не може повірити, що кохана дівчина більше ніколи не буде з ним поруч. Тому спостерігається заперечення. Це найперша емоція, що виникає при розриві відносин.

Хлопець до останнього сподівається, що зможе помиритися з коханою. Кожен день чекає дзвінка або СМС-повідомлення від обраниці, вірить в те, що вона прийде і скаже, що передумала або пожартувала.

Розумом людина припускає, що це кінець, але почуття ще не охололи. Тому в повній мірі усвідомити, що відбувається складно. Зазвичай етап заперечення займає досить багато часу – аж до року.

Наступна стадія розриву відносин у чоловіків – це прояв негативних емоцій, а саме злості, гніву, образи. Ці почуття переважають деякий час, змушуючи людини кидатися звинуваченнями в бік коханої дівчини, погано висловлюватися про неї. Причому відбувається це неусвідомлено, емоції не дають стримувати себе.

У чоловіка пропадає бажання мати щось спільне з жінкою, навіть налагоджувати з нею стосунки. Агресивність нерідко спрямовується і проти нього самого, так як людина починає шукати в собі причини розставання, картати за довірливість, за неправильну поведінку або поганий характер.

Згодом хлопець повністю усвідомлює, що відносини зруйновані. Яскраві негативні почуття в цей момент вщухають, настає затишшя, приходить відчуття власної безпорадності, неможливості вийти з ситуації, що склалася.

Розвивається апатія, яка може перерости в депресивний стан. Людина розуміє, що нерозумно заперечувати розлуку і сподіватися на відновлення союзу з коханою. Усвідомлення цього тягне за собою відчай, розчарування, смуток.

Наступна стадія після розставання у чоловіків – це прийняття факту розриву відносин. Хлопець розуміє, що втратив кохану. І в цей момент з’являється сильне бажання змінити неприємну ситуацію на краще. Образи на кохану тут же забуваються, виникає намір спробувати налагодити стосунки з дівчиною.

 1. Спроба вирішити ситуацію

Прийнявши проблему, чоловік намагається відновити союз з коханою жінкою. Тому починає вживати заходів, викликаючи дівчину на розмову, запрошуючи її сходити куди-небудь, провести час разом. Хлопець намагається поговорити з коханою відверто, дізнатися, чи можливо повернути відносини.

При цьому він відчуває страх, долає внутрішній конфлікт, намагається обдурити себе в надії на повернення втраченого кохання.

Якщо спроба повернути відносини не увінчалася успіхом, поступово чоловік упокорюється з ситуацією, відпускає минуле і починає заглядати в майбутнє.

Його психіка згодом повністю адаптується, емоції остигають. Людина розуміє, що попереду ще ціле життя, тому необхідно приділити більше уваги сьогодення та майбуття.

 1. Готовність до нових відносин

Поступово чоловік заводить нові знайомства, захоплення, активно рухається кар’єрними сходами. Одним словом, його життя тече і розвивається, як це було раніше. Минулі образи забуті, відкрито друге дихання, набрано багато нових сил.

Як пережити розрив?

Пережити всі етапи розставання у чоловіків складно, але важливо розуміти, що страждання тимчасові, і можна полегшити цей процес. Психологи рекомендують наступне:

 • намагайтеся не залишатися надовго в самоті. Інакше ваші ж думки будуть переводити вас. Частіше зустрічайтеся з друзями, проводите час з батьками, активно займайтеся повсякденними справами, занурюйтесь в роботу;
 • поводьтеся так, як ніби нічого не сталося, особливо перед оточуючими людьми. Якщо ви будете плакати, вас почнуть жаліти, в результаті ви станете переживати ще більше. Єдине – ви можете дати волю почуттям перед рідними і близькими, щоб мати можливість виговоритися і виплеснути емоції;
 • не шукайте зустрічей з колишньою дівчиною і позбудьтеся від усього, що пов’язує з нею. Кожне зіткнення з коханою або її речами наштовхне на спогади і нові переживання;
 • будуйте плани на майбутнє. На розставанні життя не закінчується, тому зробіть висновки і направте свої сили в правильне русло. Зрозумійте, що ви маєте шанс на щастя, і ніхто не здатний зламати вас. Але тепер у вас є досвід, який дозволить не робити помилок в майбутньому.

Якщо не виходить вийти з депресії самостійно, не соромтеся звертатися до психолога. В цьому немає нічого ганебного. Фахівець допоможе полегшити переживання і знайти вірне рішення.

Розрив з коханою людиною – це процес, який рано чи пізно переживає практично кожна людина на Землі. Важливо набратися терпіння, зрозуміти, що страждання не вічні, з часом рани затягнуться, образи забудуться, і з’являться сили на нові знайомства, відносини.

На проживання всіх стадій розставання у чоловіків йде різна кількість часу. Хтось починає нове життя вже через 2-3 тижні, а хтось страждає протягом декількох років, не підпускаючи до себе жінок. Це залежить від того, наскільки сильною була любов, що стало причиною розриву, чи міцна у людини нервова система.

висновки

Таким чином, психологи виділяють 5-7 стадій розриву відносин у чоловіків і стверджують, що для хлопців розставання так само болісно, ​​як і для жінок. Спочатку вони заперечують те, що відбувається, потім відчувають злість, образу, апатію, потім поступово виходять з кризи.

Розрив відносин з коханою людиною – це завжди складний і неприємний процес. Тут важливо зрозуміти, що з відходом коханої життя не закінчується. Спочатку можна дати волю емоціям, але потім слід направити свої сили на нове життя.

Джерело: https://otnoshenij.net/rasstavanie-u-muzhchin-osnovnye-stadii-razryva

Коли відносини закінчилися: як чоловіки переживають розрив

Не всім жінкам відомо, як чоловіки переживають розрив відносин з коханою. Багато хто думає, що вони не відчувають переживань зовсім. А бурхливі вечірки з друзями – це своєрідне свято свободи від відносин. Насправді для чоловіка розрив відносин є не менш болісним процесом, ніж для жінки. Розставання дається їм важко, тільки вони не показують цього.

стадії розставання

Хлопці, як і дівчата, проходять певні стадії розставання. Одні переживають їх легше, інші важче. Але сказати, що молоді люди не відчувають переживань, не можна. Просто емоційне проходження всіх стадій чоловіком трохи відрізняється від стану жінки. У психології розрізняють такі стадії розставання:

 1. Заперечення. Людині властиво на підсвідомому рівні заперечувати те, що сталося дуже несподівано. Жінки на цій стадії страждають так само, як переживають розрив відносин з коханкою чоловіка. Хлопці теж намагаються повернути дівчину, приходячи в ті місця, де може бути їх кохана, відстежують її профіль в соціальних мережах і т. Д. Стадія заперечення може тривати кілька місяців. Весь цей час хлопець чекає, що його дівчина одумається, подзвонить і повернеться.
 2. Ненависть. Коли чоловік упокорюється з розривом, починається стадія ненависті до тієї, що заподіяла стільки болю. На цьому етапі він намагається всіляко образити колишню дівчину, розпустити про неї плітки, негативно охарактеризувати її перед друзями. Нерідко така поведінка характерна для чоловіка, якого покинула дружина. Якщо розрив з чоловіком був болючим, то після розлучення чоловік нерідко переслідує колишню дружину, не даючи їй спокійно жити.
 3. Сподівання на краще. Після прийняття розриву чоловік переходить або до другої стадії, або відразу до третьої. Якщо хлопець все ще продовжує відчувати почуття до колишньої дівчини, а нової коханки у нього немає, то після певного періоду він намагається знову завоювати обраницю. Здавалося б, буря пройшла, тому можна почати все з початку.
 4. Депресія. Здається, що довго переживати розставання і впадати в депресію можуть тільки жінки, шкодуючи про кожного зі своїх коханців. Однак апатія властива і чоловікам. Коли з’являється усвідомлення того, що улюблена більше не повернеться, хлопцеві все навколо стає байдуже. Він теж може цілими днями лежати на дивані, заїдати стрес їжею і запивати алкоголем.
 5. Нове життя. Прийти до усвідомлення того, що життя не закінчується з відходом улюблених людей, можна через декілька років. Деяким вдається забувати про розриви вже через 2-3 місяці. Як чоловік переживає розрив відносин, залежить від його характеру. Але поступово образи забуваються, депресія проходить, чоловіка починають цікавити нові знайомства. Трапляється так, що хлопець заводить собі коханку, щоб забути про колишню пасію, і нові відносини швидко переростають в справжню любов.

Як чоловіки переживають розставання

Ступінь чоловічого засмучення, звичайно, залежить від глибини яких зазнає почуттів по відношенню до другої половинки. Якщо зв’язок тривала недовго і неміцною, то розставання сприймається хлопцями легко. Але чоловік, який розлучився з коханою людиною, неодмінно страждає.

Жінки, дивлячись на сильну стать, сумніваються, переживають чоловіки розрив взагалі. Психологи стверджують, що чоловікові доводиться ще важче, ніж жінці. Просто дівчина не приховує своїх емоцій, вона всім розповідає, як переживала розрив з коханцем, як страждала і т. Д. А чоловічий характер не дозволяє хлопцеві показувати свої слабкості і переживання при розриві з дівчиною.

Хлопці скупі на емоції, вони тримають все в собі. Однак такий стан не може тривати довго. Якщо жінка знаходить вихід своїм емоціям в сльозах і істериках, то чоловік пускається у всі тяжкі.

Коли молода людина відчуває душевний біль, він вважає за краще заглушати її алкоголем. Щоб відволіктися від туги, він починає займатися екстремальним видом спорту або йде з головою в хобі.

А безладні статеві зв’язки з коханками допомагають не стільки пережити закінчилися відносини, скільки самоствердитися.

Для хлопців це важливо, адже після відходу коханої дівчини вони підсвідомо думають, що з ними щось не так. А якщо колишня безпосередньо говорить, що незадоволена хлопцем, то для нього це величезний стрес.

Щоб вони не переживали з цього приводу і довели самим собі свою «конкурентоспроможність», хлопці і знаходять тимчасових подружок. Найважче в таких ситуаціях доводиться чоловікам.

Здобувши свободу, вони йдуть тим самим шляхом, що й молоді хлопці.

З чоловіками, які пережили хворобливе розставання, небезпечно зв’язуватися. Іноді вони творять ще більші дурниці, ніж жінки. Випробуйте розрив і ви зрозумієте, як часом хочеться помститися людині, через якого ви переживаєте стільки мук.

Так і чоловіки, переживаючи і страждаючи, готові будь-яку ціну помститися і довести колишнім пасія, що вони в порядку. Ображений хлопець цілком може завести відносини на зло колишній подрузі і вступатимуть нової обраниці.

І все це, щоб довести, що у нього все добре.

mypsihologiya.ru

Джерело: https://wiolife.ru/psihologiya/otnosheniya/kogda-otnosheniya-zakonchilis-kak-muzhchiny-perezhivayut-razry

Стадії розставання чоловіки і жінки, етапи емоційних переживань

розставання

21.11.2017

9.9 тис.

6.6 тис.

3 хв.

Коли відносини між людьми себе відживають свій вік і відбувається розрив, для людини настає дуже болючий процес. Він супроводжується почуттям розчарування, смутку і сильною душевним болем.

Втрата коханого рідко переживається легко і невимушено. При цьому людина проходить через певні стадії і етапи припинення відносин.

Для кожного з них характерні виникнення різних, переважно негативних, емоцій.

Важливо! Якщо у тебе є смартфон, ти можеш підробляти в будь-який час! Як? Отримай 5 способів для підробітку в смартфоні! Читати →

У психології розставання коханих визначають як втрату відносин. Американський психіатр Елізабет Кюблер-Росс склала план етапів переживання при розставанні перед виникненням нових почуттів з хлопцем або дівчиною. Виділяють 5 стадій депресії при розриві відносин:

 • заперечення того, що сталося;
 • гнів і ненависть до партнера;
 • торг і надія на примирення;
 • депресія і апатія;
 • прийняття і початок життя «з нуля».

Читайте також:   Що робити, якщо дівчина хоче розлучитися: ознаки кризи

Ці етапи проходять однаково і у чоловіків, і у жінок. А відмінність в поведінці визначається індивідуальними якостями і звичками. Одні і ті ж емоції люди виявляють по-різному.

Складно усвідомити розлуку і повірити в те, що сталося. Люди до останнього сподіваються на те, що помиряться зі своєю другою половиною і почнуть все заново, що улюблений подзвонить і скаже що розставання не було. Розум усвідомлює дійсність, але все почуття как-будто застигли. Цей період може тривати від 3 тижнів до 1,5 років.

Після усвідомлення того, що партнер кинув, настає обурення, яке переходить в злість. Починаються звинувачення і негативні висловлювання на адресу колишнього коханого. Пропадає бажання мати щось спільне з ним. Агресія може бути направлена ​​і на самого себе. Але не потрібно стримувати себе, так як образа може залишитися на все життя. Триває цей період кілька місяців.

Починаються численні бесіди з самим собою. Опрацьовуються варіанти розвитку подій. Людина намагається зрозуміти, в чому він помилився, уявити, що сталося б, якби він повівся по-іншому. Люди намагаються створити ілюзію недостатнього розриву. На цьому етапі звинувачувати у всьому починають тільки себе, а партнера вважають ідеальним.

Людина зрозуміла що повернути відносини не вдасться, і розрив стався. Через важких думок настає смуток, туга і депресія. Оплакуючи улюбленого і нудьгуючи за минулим, людина просто існує. Все безбарвно і здається, що життя скінчилося.

Поступово починає відступати відчуття втрати, з’являється прагнення змінити своє життя на краще. Забуваються всі образи. Людина прагне почати нові стосунки і завести знайомства.

Стадії депресії при розставанні у жінок більш тривалі і емоційно виражені. Відомі випадки, коли вони не могли подолати даний етап більш 10 років.

Щоб впоратися з цим станом, фахівці рекомендують створити для себе образ успішної, сильної дівчини і максимально вжитися в нього. Постаратися випробувати якомога більше приємних емоцій. Якщо дотримуватися цього правила, то підвищується шанс знайти собі нового партнера для відносин. Це допоможе залікувати свої душевні рани.

Важливим пунктом є самоповага, любов до себе. Якщо жінка не цінує саму себе, то чоловіки тим більше не звертатимуть на неї увагу.

Чоловіки переносять розрив більш гостро. Зазвичай вони стримані і мають твердий характер. Але в ситуації, коли партнер вирішує розірвати союз, чоловіча психіка є більш сприйнятливою. У цей час для поведінки чоловіків характерні:

 • випадкові статеві стосунки для самоствердження особистості;
 • активні заняття спортом до повного виснаження організму;
 • їзда на великій швидкості на будь-якому виді транспорту;
 • вживання алкоголю для полегшення болю.

Щоб розставання пройшло менш болісно, ​​психологи радять:

 • не спілкуватися і не стежити за життям колишніх коханих, видалити їх з усіх соціальних мереж і контактів;
 • записатися в спортивний клуб;
 • знайти нові знайомства;
 • оновити зовнішній образ одягом і аксесуарами;
 • запастися силами і терпінням, щоб пережити це тимчасове явище;
 • не лишатися наодинці, здійснювати більше прогулянок;
 • знайти свої інтереси і хобі.

Не потрібно закриватися в собі, тільки так можна наповнити життя сенсом, а через час знайти свою пару і створити сім’ю.

Я заворожено дивилася на свого чоловіка, а він не зводив захоплених очей з своєї коханки. Він вів себе, як закоханий придурок …

Читати >>

Джерело: https://feelcontrol.net/difficulty/parting/stadii-rasstavaniya.html

Як переживають розставання чоловіки?

Розставання з коханим – завжди важко. Але те, як переживають розставання чоловіки – це окрема тема для розмови. Можливо, ви недавно розлучилися з хлопцем або навіть розлучилися з колись коханим чоловіком, і вам все ще цікаво дізнатися, про що він думав, що відчував, коли проходив через розрив. Чи схожі чоловічі відчуття від розлуки на жіночі?

Як переживають розставання чоловіки? Питання непросте: чоловік, як йому здається, втрачає любов всього життя, і тут тільки час може допомогти розставити все по місцях. Якщо почитати форуми і статті в інтернеті, можна зрозуміти, наскільки це особиста і непроста тема.

Варто відзначити, що фази, через які проходить психіка кинутого чоловіка приблизно однакові у всіх випадках, але представники сильної статі не завжди можуть правильно зрозуміти і висловити свої переживання.

Серед безлічі матеріалів в інтернеті глибиною аналізу цієї проблеми виділяються матеріали від Костянтина Довлатова.

У них кожна людина, що пройшов через цей похмурий досвід, знайде для себе відповіді на мучать його довгий час питання. Причому ці статті можуть бути корисні не тільки сильній половині людства. Для хлопців такі спостереження допоможуть полегшити біль від розставання з коханою.

Для жінок – можливо це стане цікавим екскурсом в інший, зазвичай закритий для них світ.

Може бути, зрозумівши, що відбувається в чоловічому серці в подібних ситуаціях, люди будуть більше цінувати відносини, і однією пройшла через кризу, але не порозбігалися парою на цьому світі буде більше.

Що таке розставання для чоловіка?

Так, ми всі прагнемо відповідати образу сильного чоловіка, такого, як нам показує культура, прищеплює виховання. Дуже хочеться бути впевненими в собі особистостями, які можуть мужньо переносити будь-які труднощі й негаразди.

Як тільки такого сильного чоловіка кидає кохана, він стає тим, ким є насправді десь в глибині: розгубленим хлопчиком, у якого тільки що провидіння відібрало найулюбленішу іграшку.

Звучить, напевно, досить смішно – але на ділі це жахливе переживання.

Культура і суспільні стереотипи забороняють чоловікам, відкрито демонструвати свої емоції. Але це зовсім не означає, що їх немає. У грудях у них бушує справжня буря, в мізках – туман, м’язи відмовляються коритися, а ночами вони, як і жінки, довго не можуть заснути, постійно думаючи про ту, що кинула.

Чоловіки не плачуть, це знають всі. Це норма, яку підтримує будь-яке суспільство.

Але якби чоловікам було дозволено плакати, напевно, жінки побачили б, що вони – такі самі люди, і що їх серце може боліти так само глибоко, як і жіноче. У них є почуття, які вони тримають в узді.

Чоловіки заганяють всі переживання і депресії всередину себе, ці пригнічені почуття з часом розцвітають серцевими захворюваннями, а то і отруйним квіткою ракової пухлини.

А що ще робити? Суспільство дозволяє дівчині в разі переживань в особистому житті просто піти до подруги, сестри або матері. Поплакатися в жилетку, розповісти про все те, що вона відчуває. Жінку завжди підтримають її близькі, поспівчувають, дадуть пораду, словом, підтримають і допоможуть вибратися навіть із самої трагічної ситуації.

А куди піти чоловікові в аналогічному горе? Скаржитися на особисте життя друзям за парою пива? Чоловіки ненавидять такі розмови і прагнуть звести їх до простих порад типу: “вистачить страждати, забудь її вже, ще тисяча таких буде”. Може бути тому, що кожен чоловік підсвідомо боїться опинитися в такій ситуації.

Що ми робимо

Ото всіх переживань через розставання у чоловіків з’являється хворобливий адреналін. З’являється надлишкова енергія, яка прямо-таки вимагає, щоб її вихлюпнули.

І, добре ще, якщо у хлопців вистачає розуму втопити себе на перший, найскладніший період, в роботі або спорті.

Деякі просто починають пити або ганяти по місту на мотоциклі, або шукати травматичних пригод, які деякі, на жаль, в результаті знаходять.

Ось як-то так переживають розставання чоловіки. Вельми важко, особливо перші два-три місяці – в цьому у чоловічий і жіночої психіки терміни відновлення майже збігаються.

У ці пару місяців, особливо, якщо кинутий чоловік починає пити (це я, на жаль, говорю з особистого досвіду), є серйозний ризик наробити дурниць.

Адже чоловік, на відміну від жінки, має реальну можливість зігнати свою агресію зовні.

Особливо, якщо чоловік ставиться до “вогненному” знаку зодіаку – Лев, Овен або Стрілець. У цьому випадку він і зовсім може вплутуватися в бійку, причому особливо не дивитися на співвідношення сил. Психіка, якій погано, навіть жадає болю фізичного – може бути, на час, вона заглушить внутрішню і відверне увагу від розриву.

Що у нас спільного

Якщо ви все ж побачите, як чоловік плаче, тут тільки два варіанти: або у нього помер хтось близький, або його покинула кохана жінка. Для чоловічої психіки це, насправді, один і той же.

Розрив відносин – це маленька смерть, загибель всього того, на що чоловік сподівався, про що мріяв. О так, дорогі дами! Хлопці часто будують повітряні замки ще дужче, ніж ви: шикарний будинок на лазурному березі і купу діточок – в той момент, коли ви від них йдіть.

Якщо ви ще й розлучаєтеся через якийсь їхньої вини чи дурості, тягар розлуки стає практично нестерпним.

Ви, мабуть, постійно згадуєте минуле. Думаєте: що ж пішло не так? Пригадуєте хороші моменти так, немов це було в раю, а погані – так, ніби це було кримінальний злочин.

Як переживають розставання чоловіки … Вони теж це делаеют. Тільки копаються, в основному, в собі.

Шукають причину в собі, копають, і іноді докопуватися так глибоко, що їх самооцінка падає просто нижче рівня плінтуса.

Кажуть, коли у відносинах в парі все добре, чоловік більше заряджений позитивом в емоційному плані. Це дуже добре відчувається після розриву. У період своїх похмурих блукань після розставання з коханою я спілкувався з багатьма жінками, які пережили недавній розрив.

Хотів всерйоз зрозуміти іншу сторону і заодно, що зараз в голові у колишньої, яка змінила номер і видалила акаунти в соціальних мережах. Мене вразило, що жінки як нібито …

легше переживають розлучення! Може бути тому, що вони можуть вільно вихлюпувати свої емоції, а чоловіки – ні.

Факт в тому, що боляче завжди обом сторонам і чоловікові, і жінці. Істотна відмінність, проте, в тому, що хлопці після розриву почуваються слабкими. Йдучи, подруги як би підрізають їм крила.

Чоловіча самооцінка руйнується навіть не до того рівня, на якому вона була до зустрічі з кинула їх жінкою, а набагато нижче. Чоловіки з розвиненою рефлексією, займаючись самоїдством, починають ставити під сумнів самі основи своєї особистості.

Давайте розглянемо цей дуже цікавий момент докладніше.

Переоцінка цінностей

З одного боку, бути розібраним дощенту, копаючись в собі після розриву – це жахливо! Мало яке переживання може бути гірше. Ти ніби розумієш, що брехав собі дуже довгий час, а насправді ти набагато більше погана людина, ніж сам про себе думав. І вона побачила тебе справжнього і тому пішла …

З іншого боку, такий стан – це шанс реально переосмислити своє життя і вийти з кризи після розставання оновленим. Стати людиною, який врахував свої помилки і недоліки і ніколи більше їх не повторить.

Для того, щоб зробити таку трансформацію, потрібно міцно взятися за розум і зібрати волю в кулак. Не потрібно пити. Не потрібно зривати лють. Не потрібно рефлексувати і впиватися стражданням.

Не потрібно (ні в якому разі!) Жити надією, що вона повернеться і ловити крихти інформації, дізнаючись, як у неї справи тепер.

Варто зосередитися на самому процесі переживань, на оголеній психіці. Направте всю свою вивільнену енергію на те, щоб стати іншим. Питання насправді потрібно ставити не “як переживають розставання чоловіки” – а що вони можуть з цього витягти! Використовуйте період після розриву для прискореного саморозвитку.

Зверніться до кваліфікованого фахівця, щоб він допоміг вам розплутати складні емоційні клубки, зрозуміти, в чому ваша помилка, і де ваші сильні сторони. Мене особисто з трясовини витягли курси Костянтина Довлатова 100 днів. Спочатку я чіплявся за них, як за соломинку, щоб не потонути в депресії.

А потім, вже прийшовши до тями, реально зацікавився, як далеко можна зайти в цих практиках. Виявилося, що пізнання себе – довга і цікава дорога, і паливом тут може служити все що завгодно. Навіть розрив з коханою жінкою. Зараз я розумію, що любов знаходиться всередині нас. Просто потрібно навчитися давати їй вихід.

Розрив відносин, дорогі чоловіки, це не кінець світу. Але може бути його початком.

Джерело: http://club-test-prod.dowlatow.ru/articles/view/32-kak_perezhivayut_rasstavanie_muzhchiny.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *