Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфлікту

Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфлікту
Для кожної дитини мама – найважливіший в житті людина, однак через різні погляди на життя між представниками різних поколінь часто виникають розбіжності, нерідко виливаються у великі сварки. Що може послужити причиною такого непорозуміння і як помиритися з матір’ю після конфлікту – читайте далі.

Зміст приховати
4 Як помиритися з мамою

Основні причини постійних сварок з батьками

Більшість батьків хочуть своїм дітям тільки добра, навіть якщо в процесі виховання пред’являють надмірну вимогливість.

Часом саме вона стає основною причиною виникнення конфліктної ситуації, причому не тільки з матір’ю, але і з батьком, який також бере безпосередню участь в процесі виховання.

З точки зору підлітків, до списку найбільш частих причин для чергової сварки можна внести наступні особливості поведінки батьків:

 • обмеження свободи і постійний контроль;
 • недовіру і ігнорування особистої думки дитини;
 • відсутність належної уваги до життя дітей;
 • високу вимогливість до всіх дій підростаючого покоління;
 • постійне порівняння свою дитину з дітьми родичів і друзів;
 • неприйняття кола спілкування дитини.

Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфлікту

З боку батьків черговим приводом для конфлікту може стати:

 • ігнорування певних заборон;
 • комп’ютерна залежність (виражається не тільки в онлайн-іграх, а й в постійному час перегляду сторінок в соціальних мережах);
 • низька успішність;
 • невиконання покладених домашніх обов’язків;
 • спілкування з сумнівними людьми, нехай навіть однолітками.

У певних випадках обидві сторони мають право на претензії один до одного, проте їх обговорення має проходити спокійним тоном, з урахуванням думки опонента. Це стосується як дитини, так і батьків, адже головне в попередженні та вирішенні будь-якого конфлікту – вміння слухати і враховувати думку іншої людини.

Що робити, якщо сильно посварилася з мамою

Якщо попередити серйозну сварку так і не вдалося, і тепер ви з мамою не розмовляєте один з одним, важливо якомога швидше помиритися і налагодити відносини. Зрозуміло, самим логічним вирішенням проблеми буде вибачення, але біда в тому, що робити перший крок завжди складно.

Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфлікту

обміркуйте ситуацію

Трохи заспокоївшись після сварки і зменшивши свій запал, постарайтеся тверезо оцінити причини конфліктної ситуації і свою роль в ній.

Можливо, ви могли якось попередити сварку, а можливо, виною всьому невдалий збіг обставин (наприклад, у обох не було настрою, і дріб’язковий привід став підставою для великого конфлікту).

Перш ніж звинувачувати у всьому батьків (це характерно для будь-якого підлітка), спробуйте оцінити ситуацію з різних сторін . Ймовірно, поставивши себе на місце близької людини, ви зрозумієте його реакцію на ваші слова або дії.

Не шукайте виправдань

Далеко не завжди батьки абсолютно праві у своєму ставленні до конкретної ситуації, проте не поспішайте перекладати всю відповідальність за сварку на маму: без другого учасника конфлікт неможливий, а значить, не варто намагатися виправдати себе. Добре обдумавши те, що трапилося, ви напевно згадайте про деякі свої словах чи діях, які тільки підігріли суперечка і привели вас до такого неприємного результату.

Важливо! Як би ви не злилися на свою маму, ніколи не кажіть, що не подобаються її або вона не потрібна вам. Такі слова дуже боляче ранять людини, яка всім серцем любить вас і бажає тільки щастя. Тим більше налагодити відносини після таких слів буде дуже і дуже непросто.

Будьте терплячі

Коли емоції після сварки трохи вляжуться, люблячі люди завжди починають картати себе за те, що трапилося, тому цілком ймовірно, що вашій мамі зараз дуже важко.

Зазвичай це помітно зовні, і, якщо рідна людина робить перший крок, Ви можете це зробити самі : підібравши найбільш підходящий для цього момент, спокійно поговоріть з мамою, не нав’язуючи свою думку.

Вислуховуючи всі її аргументи, постарайтеся тримати себе в руках і не почати нову сварку, навіть якщо наявні докази здаються вам абсурдними і недоречними.

Спокійно вислухавши її точку зору, попросіть маму так само спокійно вислухати вашу, не перебиваючи. Якщо вона виявиться не готовою до цього зараз, запропонуйте перенести розмову, принаймні до того моменту, поки ви не зможете спілкуватися спокійним тоном. Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфліктуНе бійтеся зробити перший крок до примирення

Звичайно, завести першої розмова – непросто, але переживати через те, що сталося ще важче, тому варто відкинути свою гордість і проявити максимум терпіння в ситуації, що склалася. Повірте, це не залишиться не оціненим вашою мамою, і цілком ймовірно, допоможе попередити такі ж конфліктні ситуації в подальшому.

Будьте ініціативніше

Навряд чи відразу після сварки батьки захочуть обговорювати те, що трапилося і зможуть спокійно оцінити ситуацію. Однак це не означає, що потрібно підливати масло у вогонь своїм похмурим зовнішнім виглядом і демонстрацією образи на весь світ.

Якщо мама просить вас про допомогу, не варто відмовляти їй в цьому, а ще краще проявіть самі ініціативу, адже як би там не було, а домашні обов’язки ніхто не відміняв. Ви обидві повинні докласти максимум зусиль для створення затишку в домі.

, Як помиритися з хлопцем після розставання.

Як помиритися з мамою після сильної сварки

Злість і нервозність – тільки епізоди в нашому житті, а ось любов матері до своєї дитини – її постійна, невід’ємна складова. Тому як би рідна людина не злився на вас, але в кінцевому підсумку все одно пробачить.

Ви можете просто чекати цього моменту, а можете помиритися першої, що підтвердить і вашу любов до мами.

Зробити перший крок можна кількома способами, але, перш за все, варто розібратися, хто ж винен у ситуації, що склалася, і тільки після цього робити відповідні дії щодо примирення.

Якщо винна я

Якщо ви посварилися з мамою, були причиною конфлікту і нарешті усвідомили це, саме час визнати свою провину і показати, наскільки ви шкодуєте про свої дії. Спокійно поговоріть з нею і поясніть, що ж змусило вас сказати всі неприємні слова, і пообіцяйте більше не повторювати їх (зрозуміло, дану обіцянку доведеться виконати).

Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфлікту

Буває, що одних словесних вибачень недостатньо, і образа мами набагато глибше, ніж вона намагається це показати. У такій ситуації важливі будуть і конкретні дії, що виражаються в допомоги по дому, спільному проведенні часу і обговоренні важливих життєвих питань. Прояв турботи, нехай навіть в дрібницях, допоможе швидше розтопити образу.

В крайньому випадку можна сказати мамі, що ви шкодуєте про те, що трапилося, і прямо запитати як можна загладити свою провину. Цілком ймовірно, що саме після цього питання вона розповість, що ж її образило найбільше. Постарайтеся більше не повторювати допущених помилок і пошукайте компромісний варіант взаємодії, який би влаштував вас обох.

Важливо! Якщо ви повністю усвідомили свою провину і готові попросити вибачення, при цьому завжди дивіться мамі в очі. Слова, сказані в підлогу або стелю, звучать не так щиро, тому і ставлення до них не може бути дуже серйозним.

Якщо не права вона

Іноді в конфліктних ситуаціях винні і самі батьки, проте якщо уважно вивчити їх поведінку (без суб’єктивного настрою), цілком ймовірно, що ви навіть в чомусь зрозумієте вашу маму. Проаналізуйте, чому у неї склалася помилкова думка про вас або чому вона намагається постійно контролювати ситуацію, можливо, приводом для цього послужили багато інших ваші дії.

У будь-якому випадку подальша поведінка з матір’ю не повинно бути агресивним або супроводжуватися постійним виразом невдоволення з вашого боку.

Швидше за все, вона і сама вже зрозуміла свої помилки, тому не варто загострювати ситуацію ще більше.

Якийсь час не варто наполягати на своїй правоті, а коли пристрасті поулягутся, можна буде обговорити все в більш спокійній обстановці і на тверезу голову.

Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфлікту

Що робити, якщо складно знайти спільну мову

Знайти спільну мову зі своїми батьками не завжди просто, але це не означає, що не варто робити спроб. При правильному поводженні можна істотно скоротити кількість конфліктних ситуацій з вигодою для обох сторін. Домогтися цього можна наступними діями:

 1. Зосередьтеся на тому, що залежить від вас . Замість того щоб у всьому звинувачувати свою маму, подумайте, що можна зробити для досягнення миру в домі. Зазвичай сварка розвивається не стільки через те, що саме говорять батьки, а через реакцію дитини на ці слова. При спокійному обговоренні будь-якій ситуації уникнути конфлікту набагато простіше.
 2. Навчіться слухати оточуючих , в тому числі і витікаючу від них критику. Покажи мамі, що ти готова вислухати її, і вона, швидше за все, буде робити те ж саме.
 3. Не забувай, що ви з батьками завжди в одній команді , і щоб вони не говорили, все одно бажають своїм дітям тільки щастя. Спробуй розглянути спірні ситуації з точки зору гри в теніс, де в якості м’ячика виступає впертість і незгоду: чим більше ви його відбиваєте, тим довше буде тривати гра.
 4. Постарайтеся хоч на хвилину подивитися на події очима матері або батька , уявивши, що мова йде про ваших власних дітях.
 5. Проявляйте послух і навчитеся говорити спокійним тоном про свою незгоду. Цілком ймовірно, що в цілому ряді ситуацій простіше погодитися, ніж посилювати їх своєю впертістю, тим більше, якщо і так зрозуміло, що воно нічого не змінить.
 6. Доведи мамі, що ти дійсно дорослий і логічно мисляча людина . Якщо діти хочуть, щоб їх сприймали як дорослих, тоді доведеться показати батькам, що вони такими і є. Наприклад, завжди виконуйте дані обіцянки і не ігноруйте своїх обов’язків (не тільки в домашніх справах, а й у навчанні).

Звичайно, на позитивні зміни може знадобитися деякий час, але при регулярному виконанні всіх рекомендацій ви і самі незабаром помітите їх.

Поради досвідчених психологів

Примирення – складне завдання і не всім дається легко. Особливо це стосується тих випадків, коли в процесі сварки близьким людям було сказано багато неприємних слів.

Розуміючи свою провину, важливо якомога швидше виправити ситуацію, і ось як це простіше зробити після конфлікту з мамою:

 1. Поговоріть в спокійній обстановці і щиро вибачитеся за свої слова. Саме щирість у висловлюваннях допоможе переконати її в тому, що ви дійсно багато переосмислили і готові до конструктивного діалогу. Основна вимога – спроба вирішити конфлікт, а не погіршити його ще більше, тому постарайтеся, щоб спілкування не перейшло на підвищені тони і повторне з’ясування стосунків.
 2. Крім словесних вибачень, не менш важливими будуть невербальні дії. Фізичний контакт між матір’ю і дитиною – важлива частина їх взаємовідносин, а значить, можна просто обійнятися і трохи помовчати. Навіть дуже ображені батьки не відштовхнуть свого провинився дитини, що допоможе вирішити конфліктну ситуацію і налагодити стосунки.
 3. На завершення розмови можете згадати, що знаєте, як сильно мама вас любить, цінуєте її турботу і, незважаючи ні на що, теж не перестанете любити її.

Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфлікту

Надалі, щоб закріпити ваше примирення, можна сходити разом в кінотеатр, зробити мамі невеликий подарунок або просто поговорити за чашкою чаю, головне, щоб все це було зроблено щиро і з любов’ю. Повірте, проявляючи розуміння і турботу про свою маму, ви просто не захочете сваритися. А ваші дрібні проступки, можливо, будуть сприйматися нею абсолютно в іншому ключі.

Джерело: https://lifegid.com/bok/3956-kak-pomiritsya-i-izvinitsya-pered-mamoy.html

Різні способи, як помиритися з мамою після сильної сварки

Навіть між найближчими людьми деколи виникають конфліктні ситуації. Часто батьків і їх підростаючих або вже дорослих дітей розділяє непорозуміння. Якщо вчасно не знайти рішення даної проблеми, то наслідки можуть бути дуже важкими, навіть якщо примиритися не виходить після сильної сварки в 10, 12, 14 років.

Що робити?

Перш за все проаналізуйте ситуацію. Чому стався конфлікт? Подумайте, чи була у вас можливість уникнути подібного розвитку подій або це було абсолютно не в наших силах.

Не поспішайте злитися на маму, дайте оцінку стану справ з декількох сторін. Уявіть себе на місці мами: які почуття ви відчували б, якби опинилися в даній ситуації замість неї?

Не намагайтеся шукати виправдання. Ймовірно, що винуватцем конфлікту є не ви, але не варто поспішати виправдовувати себе. Як показує практика, будь-яка сварка робить винуватими усіх її учасників. Обміркуйте подію і зрозумієте, що ваша вина в конфлікті теж є, ймовірно, навіть більше, ніж ви припускаєте.

Читайте також:   Як почати розмову з дівчиною в вк: правила спілкування і помилки

Наберіться терпіння. Найчастіше після спалахнула конфлікту дорожать одне одним люди докоряють себе за нестриманість і мучать себе питанням, що можна було зробити, щоб не доводити до сварки.

Швидше за все, ваша мама зараз теж переживає, і не стільки через причини сварки, скільки через те, що сварка взагалі була. Запропонуйте поговорити про те, що сталося, тільки спокійно, без зайвих емоцій і претензій. Чи не нав’язуйте свою точку зору, прислухайтеся до всіх її аргументів.

Навіть якщо те, що говорить мама, абсурдно для вас або несправедливо, зберігайте спокій. Ознайомившись з її позицією, висловіть свою думку. Якщо мама не зможе стриматися і злиться або перебиває вас, скажіть, що продовжите розмову з нею, коли вона заспокоїться і позбудеться від зайвих емоцій.

Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфліктуНавіть якщо ви не приймаєте позицію матері з того чи іншого приводу, хоча б дайте їй можливість висловити думку Проявляйте ініціативу. Для пом’якшення ситуації не демонструйте, як ви ображені, не ігноруйте мамині прохання про допомогу, навіть якщо ви посварилися. Якщо вона просить вас допомогти, не відмовляйте. Крім того, викликає самі що-небудь зробити по будинку.

Примирення в різних ситуаціях

Дуже складно навіть подумати, що може статися ситуація або ви зробите будь-якої вчинок, за який мама ніколи не пробачить вас. Страждання матері викликає не той факт, що дочка її не послухалася, а то, що дочка не хоче або не може її зрозуміти. Ви ж теж страждає через нерозуміння.

Якщо після серйозного конфлікту вона не хоче розмовляти

Займіться вибором відповідного місця для примирення. Врахуйте, треті особи там будуть зайвими. Оскільки в конфлікті брали участь тільки ви вдвох, то і вирішувати проблему повинні тільки ви, а не хтось ще. Виняток можна зробити для близьких родичів, якщо вони були так чи інакше зачеплені вашим поведінкою.

Визначте правильний час, щоб ні ви, ні мама не відволікалися від бесіди. Візьміть до уваги мамине стан – якщо вона стомлена, роздратована або поспішає у справах, краще перенести розмову на інший час. Одним словом, умови для примирення повинні бути ідеальними.

Перш за все, вибачитеся перед мамою, потім починайте пояснювати, чим зумовлені ваші вчинки. Природно, слова про прощення не повинні бути послугою або поблажливістю. Напевно мамі хочеться чути, що ви щиро покаялися і жалкуєте. Вибачення, принесені формально, тільки ускладнять відносини.

Якщо ви винні в конфлікті

Якщо ви визнаєте свою вину, вважайте, ви зробили половину справу. Тепер головне – переконати маму, що ви усвідомили, що були неправі і сповнені каяття і жалю в конфлікті, що стався.

Спробуйте пояснити, що послужило причиною ваших вчинків, чому ви не дотримувалися іншої поведінки і як ви поступите, якщо опинитеся в схожих обставинах.

Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфліктуДайте зрозуміти, що визнаєте свою помилку, не тільки словесно, а й вчинками. Звичайно, не потрібно завалювати маму подарунками, не факт, що це буде правильний варіант. Швидше це буде походити на підкуп. Проявляйте більше уваги, піклуйтеся про неї, приділяйте більше часу, допомагайте їй навіть в самих незначних справах.

Задайте пряме запитання, що вам зробити, щоб виправити ситуацію. Швидше за все, мама дасть вам точну відповідь, на що вона ображена і яких дій чекає від вас для виправлення становища, в якому ви обидві виявилися. При неможливості виконання висунутих їй умов постарайтеся спокійно і адекватно, як два дорослих людини, прийти до компромісу, який залишить у виграші вас обох.

Дайте обіцянку, що будете намагатися надалі не здійснювати подібних помилок. Погодьтеся, ідеальним варіантом буде ваше бажання і рішення дійсно чинити так, щоб не засмучувати маму.

вина матері

Якщо ви бачите мамину неправоту, спочатку переконайтеся, чи не оцінюєте ви її поведінку і слова занадто суб’єктивно. Уявіть себе на маминому місці, зрозумійте, що призвело її до помилкової думки? Ймовірно, ви самі якимось чином винні в цьому?

Агресія або невдоволення не посприяють позитивного результату, навряд чи в такому стані ви налагодите відносини.

Повторюйте собі, що ваша мета – не переконати маму в своїй правоті, а більш важлива – прийти до порозуміння і примирення.

Покличте маму на відверту розмову, обговоріть те, що трапилося в спокійній обстановці і поділіться кожна своєю точкою зору щодо вашої сварки і причин, які привели до неї.

Кращі поради, як помиритися з подругою після сильної сварки

Як бути, якщо спільну мову знайти не виходить?

Прийти до розуміння з батьками часом досить складно, однак не слід залишати спроб бути почутим і зрозумілим.

Правильна поведінка допоможе звести конфлікти до мінімуму, що буде вигідно і батькам, і підліткові.

Для цього необхідно слідувати декільком радам:

 1. Акцентуйте увагу на тому, на що можете вплинути ви. Не звинувачуйте свою маму, краще задумайтеся, якими способами ви можете постаратися досягти миру в родині. Найчастіше сварка починається не через конкретних батьківських слів, а через те, як на ці слова реагує дитина. Якщо обговорювати будь-яку ситуацію спокійно, можна не довести справу до сварки.
 2. Навчіться слухати те, що вам говорять, в тому числі і критичні зауваження. Дайте зрозуміти, що ви готові сприймати іншу точку зору. В такому випадку мама буде чинити так само.
 3. Пам’ятайте, що ви і батьки – завжди одна команда. Навіть якщо вони говорять неприємні речі, то лише тому, що бажають вам найкращого. Уявіть спірні ситуації, як гру в теніс, тільки м’ячиком є ​​впертість і небажання погоджуватися з думкою іншого: чим більше ви будете відбивати цей м’ячик, тим довше затягнеться гра.
 4. Поставте себе на місце мами чи тата, уявіть, що ви вирішуєте проблему зі своїми дітьми.
 5. Вмійте проявити послух, виробіть спокійний тон, яким будете висловлювати свою незгоду. Можливо, що в деяких ситуаціях простіше піти на поступки, ніж ускладнювати їх демонстрацією свого впертості, яке не приведе до позитивних змін.
 6. Доведіть мамі, що ви є дорослою людиною з логічним мисленням. Наприклад, якщо ви дали обіцянку, обов’язково виконайте його і не нехтуйте своїми обов’язками – це стосується не тільки домашніх справ, а й навчання.

Джерело: https://woplan.net/raznye-sposoby-kak-pomiritsya-s-mamoy-posle-silnoy-ssory/

Як помиритися з мамою після сварки – 5 універсальних способів | ОТНОШЕНІЙ.НЕТ

Як помиритися з мамою: якщо я винна чи вона, причини конфлікту

Мабуть, найдавнішим конфліктом на нашій землі є конфлікт батьків і дітей. Яка величезна кількість письменників брали його за основу своїх творів! У чому ж полягає суть даної проблеми? Якщо розглядати глобально, то це відсутність взаєморозуміння двох різних поколінь. Світ змінюється, а разом з ним і деякі цінності, принципи, і все це накладає свій відбиток на долю покоління. Вони живуть по-іншому. Старші зітхнувши вимовляють: «А ось у наш час …», а молодші: «Це вже минуле століття!». Здається, що примирити дві сторони неможливо, тому що в більш локальному значенні це проблема кожної сім’ї окремо. Хто з нас хоча б раз не сварився з батьками? Таких людей просто не існує. Особливо в підлітковому віці, коли дитина стає «їжачком» і випускає свої «колючки» насамперед в бік батьків.Приводом може бути все, що завгодно: не відпустили на вулицю, не купили те, що просив, не схвалили нових друзів, посварили через погану навчання або поведінки і т. Д. Але навіть коли ми зростаємо і благополучно проходимо цей період дорослішання, розмальовки, на жаль, не припиняються. Так, можливо, їх стає менше і вони вже не такі безпідставні, однак вони бувають.

Як же помиритися з батьками, якщо все-таки виникла конфліктна ситуація? Багато хто вважає, що сам момент примирення тут і не потрібен, адже мама з татом нас люблять за замовчуванням, а значить, все одно рано чи пізно заспокояться і забудуть.

Але не будемо забувати, що ми все люди, і нам всім буває боляче і прикро, а завдавати болю найближчим – просто злочин. Тому відразу запам’ятаємо і усвідомимо одне правило: «Скривдив – вибачся, образився – вмій пробачити».

З іншими людьми кожен з нас може надходити виходячи зі своїх моральних принципів і сам вирішувати, прощати чи ні, але батьки самим фактом вашого народження вже заслужили добре ставлення до себе. Окремо хотілося б сказати про мам.

Саме їм в сім’ї найчастіше доводиться лаятися з дітьми, так як кермо виховання знаходяться в основному в їх руках. Та й жінку завжди простіше образити, ніж чоловіка, так вони влаштовані. Заклик не сваритися з мамою був би дуже пафосним, тому давайте так: якщо сварок бути, значить, бути і вибачень.

5 кроків до того, щоб помиритися з мамою після сварки

Звичайно, розібрати всі конфліктні ситуації неможливо. Умовно ми можемо розділити їх на дрібні негаразди і великі скандали. Однак суть від цього не змінюється, кроки будуть однакові. Отже, що зробити, щоб мама пробачила:

Проаналізувати свою поведінку

Якщо сварка вже трапилася, перше, що потрібно зробити, – це заспокоїтися. Дуже часто з найближчими людьми ми ведемо себе досить жорстоко. Наприклад, не завжди зуміємо висловитися або накричати на незнайомого або малознайомого людини, а вдома всі свої, немає психологічних бар’єрів.

Тому найрідніша нам людина може вислухати багато неприємних слів. Правильно кажуть, що найбільшу біль нам завдають близькі люди. Заспокоївшись, проаналізуйте свою поведінку. Постарайтеся поглянути на себе з боку: як ви говорили, які слова використовували, чи прийнятно це було.

Якщо суперечка була досить спокійним і обгрунтованим, ви намагалися поводитися стримано і підбирали аргументи, тоді все в нормі. Такий «розбір польотів» може бути навіть корисним. Адже ми говоримо тут не про те, що лаятися не можна, а про те, як це зробити цивілізовано. І, якщо людина старша за тебе, то не означає, що він завжди правий.

Іноді дієвим методом переконання є саме суперечка. Якщо ж це були дикі крики, повне небажання слухати стороннє думка або, ще гірше, биття посуду і т. П., То тут є привід задуматися.

Погляньте на себе, задайте питання, а хотіли б ви, щоб ваші діти так з вами розмовляли? Що б ви відчували, будучи батьком, та й взагалі адекватно така поведінка?

Знайти причину сварки

Дуже важливим кроком на шляху до примирення є виявлення причини сварки. Причому не завжди ініціатором сварки виступають діти, батьки теж часто бувають винні, можуть не бачити своєї частки провини в скандалі. Тому даний етап – це знаходження істинного приводу.

Наприклад, мама не пускає на вечірку з друзями, ви гніваєтесь, починаєте переконувати, лайка перетворюється в крики, можливо, у взаємні образи, грюкання дверима. Хто винен? Ну, начебто мати, якби відпустила, розборок б не сталося.

Але копиці глибше, можливо, у неї на це були вагомі причини? Чи не було подібної ситуації, коли ви змусили її переживати, злитися, наприклад, прийшли в нетверезому вигляді, потрапили в нехорошу ситуацію? Тепер зрозуміло, що їй не хочеться повтору і простіше посваритися з вами, але залишитися спокійною.

Або таким чином найрідніша для вас людина хоче уникнути серйозних наслідків. Так, батько 50-ти років переконує свого 30-річного сина не вкладати гроші в якусь справу, так як зі свого досвіду знає, що вони прогорять.

Однак буває і так, що у матері просто поганий настрій або вона недобре себе почуває, і це, скажімо, лише її примха. Тут вже зрозуміло, що ініціатор вона.

Зробити перший крок

Прозвучить, напевно, дивно, але не поспішайте з вибаченнями перед мамою. Як вже говорилося вище, що винуватими можуть виявитися обидві сторони відразу або окремо. Коли причина сварки виявлена, слід переходити до активних дій. Тут головна рекомендація – йдіть першим на контакт. Так, навіть якщо явний винуватець вона, зробіть самі перший крок.

Читайте також:   Як спокусити дівчину: способи і поради астролога

Не тягніть з цим, не потрібно чекати місяці або роки, просто дайте і собі, і їй час, пару днів, тиждень і поговоріть. Першому зробити крок назустріч – це не означає визнати провину, це означає показати, що для вас важливо розібратися і врегулювати конфлікт.

Зателефонуйте, прийдіть, виберете зручний момент, щоб ніхто з вас не поспішав, місце було негучний і комфортне для двох, в ідеалі будинку.

Дуже важливо, щоб ви залишилися наодинці і ніхто вам не заважав. Подбайте про це заздалегідь. Якщо ви нікуди не йшли під час сварки, а продовжували жити разом, то просто виберете правильний час, щоб мама не була втомленою, зайнятої або в поганому настрої.

В ідеалі, якщо настрій у неї буде не просто гарне, а піднесений. Почніть зі слів: «Мам, давай поговоримо і обговоримо цю ситуацію». Від вашої інтонації і спокійного тону буде залежати результат бесіди. Не міняйте його протягом розмови.

Природно, вам доведеться як би заново посваритися, але тепер важливо висловити свої аргументи і вислухати її.

Визнати провину

Ми розберемо 2 ситуації, але в обох доведеться все-таки визнати провину:

 1. Якщо винні ви. Багатьох дівчат часто мучить питання «Як помиритися з мамою, якщо я винна». Тут все зрозуміло. Якщо вина за вами, то її необхідно визнати. Але обов’язково потрібно показати причини такої поведінки. Велика проблема полягає в тому, що на якомусь етапі свого життя ми просто перестаємо довірятися найближчій людині, не говоримо про свої почуття, боїмося зізнатися в чомусь, поскаржитися. Нам здається, що ми залишимося незрозумілими, боїмося, що вилають, і забуваємо, що будь-яка адекватна мати в першу чергу підтримає своє дитя. Так, все матері різні, якісь більш м’які, якісь досить грубі, але всі вони чекають від вас уваги і ласки. Спробуйте прийти, поговорити начистоту, обійняти і побачите, як вони розтануть. Обов’язково щире проговорите слова вибачення і повторіть, за що саме.
 2. Якщо винна вона. Так, як не дивно, звинувачують також доведеться визнати. За те, що підвищив голос, за те, що грюкнув дверима, за те, що не розмовляв тиждень або не дзвонив. Але все це після. Спочатку слід поговорити. Якщо ваша мама не бачить або не хоче бачити своєї провини, важливо їй акуратно на неї вказати. Тут головне не кидати звинувачення, а спокійно їх висловити, з інтонацією розуміння, але ні в якому разі не беручи їх на себе. Наприклад: «Я розумію, що у тебе був поганий настрій, проблеми на роботі, але я тут ні при чому …». Важливо проговорити свої почуття і вказати їй на її емоції, на те, що ви її розумієте або готові зрозуміти. Бувають авторитарні матері, тут особливо важливо промовляти той факт, що у вас теж є свої бажання, своя точка зору, і, якщо вона не сходиться з її позицією, це не означає, що ви повинні конфліктувати. Поясніть,що чините по-своєму не тому, що хочете її образити або зачепити, а тому, що на то у вас є свої причини. І пам’ятайте, будь-яка людина має право на помилку!

Показати свою щиру любов словами або вчинками

Не думайте, що тільки дітям важливо отримувати турботу і любов від батьків. Останні також потребують уваги.

Якщо ви помітили, що ініціатором сварок частіше стає мати, то знайте, це привід приділити їй час, налагодити з нею контакт. Особливо необхідно в тому випадку, коли сім’я неповна, коли тато відсутня.

Часто це знак залучення уваги. Тому заключним кроком, як помиритися з мамою після сильної сварки, буде висловлення своєї любові.

Найпростішим і дієвим способом стануть просто слова. Це так легко і так складно одночасно, тому що, якщо з дитинства ми не звикли визнаватися в любові, в дорослому віці подібне робити важче. Сказати це в очі, тим більше після сварки, не так-то просто.

Тут два виходи: долаємо свій страх і зізнаємося або йдемо в обхід. Так, наприклад, можна зробити подарунок з визнанням. Тут підійде все, що завгодно: листівки, сувеніри, келихи і майки з написами, дуже зворушливим буде ролик з проникливою піснею і спільними фотографіями.

Способів багато, вибирайте той, який підходить саме вам, саме до вашої ситуації. Також можна зробити якийсь вчинок заради свого дорогого людини: якщо ви музикант, присвятіть пісню, якщо скелелаз, зробите сходження на честь матері, поставте там прапорець з її ім’ям.

Незалежно від професії ви можете здійснювати будь-які вчинки, головне, щоб вони були благородними і щоб ваша матуся знала – все це заради неї.

Як не допускати сварок з мамою в майбутньому

Будь-яка плутанина повинна закінчуватися нормалізацією відносин. Не було ще жодної людини, який в кінці свого життя сказав: «Я не шкодую, що не спілкувався з матір’ю, тому що це вона була не права».

Образа проходить і залишається порожнеча, а буває і так, що усвідомлення приходить уже після смерті близької людини.

Адже це жахливо! Хочеться, щоб всіх цікавило питання не що робити, якщо сильно посварився з мамою, а що робити, щоб не лаятися, адже вона ваш найголовніший у житті людина. Запам’ятовуємо наступні правила і активно їх вводимо в своє життя:

 1. Вчіться розмовляти. Важливо вміти промовляти свої образи і не тільки. Частіше говоріть про те, що ви відчуваєте, переживаєте, що вас хвилює. Добре, якщо мама сама з дитинства це практикує і навчила вас такого.
 2. Частіше говоріть про свою любов. Більше половини людей взагалі не вимовляють цих слів для батьків.
 3. Обіймайте. Тілесний контакт дуже важливий. Поцілувати і обійняти при зустрічі та прощанні – нехай це буде обов’язковим пунктиком в ваших стосунках.
 4. Відвідуйте. Де б ви не були, як би ви не були зайняті, яка б бурхливе особисте життя у вас не протікала, візьміть за правило раз в якийсь час приділяти увагу тій, яка вас народила. Якщо ви далеко, позначте один або два (в залежності від відстані) події, свята або просто пори року, коли ви приїжджаєте. Може, новий рік або день народження. Головне, що вона буде знати і жити очікуванням вашого приїзду. Особливо це важливо для більш літніх жінок, що залишилися на самоті. Якщо ви поруч, то приходьте в вихідні або через вихідні, заходите іноді несподівано, коли вона не чекає. П’ять хвилин розмов, а на душі у мами спокійно і радісно.
 5. Даруйте квіти. Коханої можна хоч кожен день, а про матусю забули. Не упускайте шанс порадувати її. Причому тут абсолютно неважливо кількість і їх дорожнеча. Нехай це будуть навіть польові квіти, які ви набрали поруч з її будинком на галявині, поки ходили в магазин.
 6. Будьте чесні. Якщо ваші відносини довірчі, це допоможе уникнути величезної кількості конфліктних ситуацій.
 7. Приділяйте увагу. Якщо у вас вже своя сім’я, щось не відстороняйтеся від своєї матері. Запрошуйте в гості, на сімейні торжества, просто на спільні прогулянки. Однак бувають і такі ситуації, коли сварки трапляються на грунті надмірного бажання матері впливати на ваше життя. Тут та ж причина – брак уваги, значить, потрібно теж приділяти їй час, але вибудовувати кордони. Якщо бачите, що ваша рідна людина чимось засмучений, замкнулося, то виведіть її в світ. Походіть разом по магазинах, просто прогуляйтеся по парку.
 8. Припиняйте сварки на початковому етапі і самі не лізьте на рожен. Будь-який спір можна провести спокійно або навіть згладити, звести нанівець. Якщо скандал стався, думайте першими, як вибачитися перед мамою. Будьте тією людиною, яка це розуміє і виступає в якості миротворця.

Пам’ятайте, ні одне яблуко розбрату не повинно стати фатальним для ваших відносин з матір’ю. Навчися ставити їх на перше місце, а не якісь локальні проблеми і розбіжності.

Людина, який подарував вам життя, вклав в вас все те, що тільки зміг: час, кошти і всю душу – заслуговує любові і поваги. Будьте мудрими людьми, які вміють чути і слухати, уважними і доброзичливими.

І знайте: за кожною самої темної ночі завжди повинен наступати сонячний світанок.

Джерело: https://otnoshenij.net/kak-pravilno-izvinitsya-pered-svoey-mamoy-i-pomiritsya-posle-ssory

Як помиритися з мамою

На жаль, навіть найближчі люди не застраховані від конфліктних ситуацій. Нерідко батьки і їх дорослішають або вже дорослі діти скаржаться на нерозуміння один з одним, і якщо вчасно не вирішити цю проблему, то вона може обернутися тяжкими наслідками.

Постійно лаюся з батьками, чому так відбувається

Сварки між батьками і дітьми, на жаль, не є рідкісним явищем. Деяким сім’ям вдається згладити гострі кути і не доводити до сперечань, але в багатьох випадках нерозуміння виявляється неминучим. Причин для такого розвитку ситуації може бути чимало, і часто справа зводиться просто до різниці в інтересах, в зв’язку з істотною різницею у віці.

Ймовірно, ваші сварки з батьками відбуваються через те, що вам здається, що вони зовсім вас не розуміють, «живуть в іншому часі».

Як би там не було, важливо розуміти, що до батьків варто все ж ставитися з повагою, навіть якщо ви не згодні з їх думкою – так надходять виховані і гідні молоді люди і дівчата.

Практично виключені випадки, коли мама або тато бажає зла своїй дитині – що б вони не радили, швидше за все, це йде з добрих спонукань. Саме тому в першу чергу фокусується на тому, що батьки хочуть, щоб вам було краще, а потім вже думайте про все основному.

Нерідко ми буваємо дуже різання з батьками, і усвідомлюємо свою неправоту лише через багато років. Якщо ви не хочете жити жалем, то вчіться витримці – це важливо не тільки в спілкуванні з родичами.

Якщо ви вважаєте, що розумієте в чомусь більше, ніж батьки, то це ще більший привід проявити до них поблажливість. Будьте до них добрі, навіть якщо зараз вам здається, що вони не заслуговують цього.

Що робити, якщо посварилася з мамою

обміркуйте ситуацію

Подумайте, чому ситуація обернулася конфліктом. Також поміркуйте над тим, чи могли ви запобігти подібному розвитку подій або від вас це абсолютно не залежало. Перш, ніж злитися на маму, оцініть ситуацію з декількох ракурсів. Поставте себе на місце матері: що б ви відчували, будучи в цій ситуації в позиції вашої мами?

Не шукайте виправдань

Безумовно, може бути і так, що в цьому конфлікті винні зовсім не ви, однак не поспішайте шукати виправдань для себе. На практиці дуже важко знайти ситуацію, коли в сварці винен лише один її учасник. Гарненько обміркувавши подію, ви, звичайно ж, зрозумієте, що в її результаті є і ваша вина, і, можливо, навіть більшою мірою.

Будьте терпиміше

Зазвичай після конфлікту люблять один одного люди починають картати себе і думати над тим, як можна було не допустити цієї ситуації. Напевно, вашій мамі зараз нелегко, і її турбує не тільки причина сварки, але і сам її факт. Запропонуйте мамі спокійно обговорити ситуацію.

В першу чергу не намагайтеся нав’язати свою думку, а уважно вислухайте все її аргументи. Навіть якщо слова мами здадуться вам абсурдними або несправедливими, тримайте себе в руках. Спокійно вислухавши її позицію, так само спокійно донесіть свою.

Якщо мама буде злитися або перебивати, скажіть, що хочете поговорити з нею, коли вона буде готова без зайвий емоцій вислухати вас.

Будьте ініціативніше

Щоб пом’якшити ситуацію, не потрібно демонструвати свою образу і ніяк не допомагати мамі, якщо ви перебуваєте в сварці. Відгукуйтеся на її заклики про допомогу, і самі проявляйте ініціативу в домашніх справах.

Після сильної сварки, брехні або нехороших вчинків

Виберіть відповідне місце для примирення. Звичайно ж, при цьому не повинно бути присутнім третіх осіб. Так як сварка сталася між вами двома, то і до вирішення проблеми не варто залучати інших людей. Винятком можуть бути інші близькі родичі, яких теж якимось чином зачепило вашу поведінку.

Читайте також:   Козеріг і вдалий: сумісність, плюси і мінуси союзу, майбутнє

Визначтеся з «правильним» часом. Ні вас, ні вашу маму нічого не повинно відволікати від розмови. Також зверніть увагу на настрій мами – вона не повинна бути стомленою, роздратованою або поспішає кудись. Загалом, подбайте про ідеальні умови для розмови.

Почніть з вибачень, після чого переходите до пояснення своїх вчинків. Зрозуміло, ваші вибачення не повинні виглядати, як послугу або поблажливість. Мама, напевно, хоче чути в вашому голосі щире каяття і жаль – навряд чи її влаштують формальні вибачення.

Якщо я винна

Якщо ви усвідомили свою провину, то це вже половина справи. Тепер важливо донести до мами, що ви дійсно розумієте свою неправоту, і при цьому дуже жалкуєте про те, що трапилося.

Поясніть мамі, що саме вас спонукало вчинити саме так або інакше, і як ви маєте намір вступити якщо ситуація знову скластися схожим чином.

Покажіть не тільки на словах, що ви були неправі, але і на ділі. Звичайно, мова не про те, щоб намагатися «задобрити» маму подарунками – це навряд чи допоможе. Намагайтеся бути до неї уважніше, проводите більше часу з нею. Не забувайте допомагати мамі, проявляти турботу хоча б в дрібницях.

Запитайте у мами прямо, як ви можете виправити ситуацію і загладити перед нею свою провину. Напевно, вона вам скаже, що її образило найбільше, і як би ви могли поліпшити фінансове становище. Якщо ви не можете виконати її умови, спробуйте в спокійній обстановці знайти найбільш виграшний для вас обох компроміс.

Пообіцяйте, що в майбутньому ви постарайтеся не допускати трапилася помилки. Звичайно ж, буде ідеально, якщо ви насправді постараєтеся більше не допускати подібної помилки.

Якщо вона не має рації

Якщо вам здається, що в ситуації, що склалася ваша мама не права, то для початку необхідно переконатися, чи не є це думка вашим суб’єктивним. Поставте себе подумки на її місце, і спробуйте зрозуміти, чому у неї склалася помилкова думка. Можливо, частково в цьому присутній і ваша вина?

Агресією або проявом невдоволення ви навряд чи зумієте досягти позитивного результату і налагодити відносини. Пам’ятайте, що вашою метою не повинна бути спроба довести власну правоту – важливіше досягти згоди. Поговоріть відверто з мамою, запропонуйте спокійно обговорити ситуацію і поділитися один з одним думками про неї.

Як правильно вибачитися перед матір’ю

Щиро попросити вибачення

Головне в цій справі щирість. Мама прожила довше, ніж ви, і, швидше за все, навчилася розпізнавати щирі і несправжні емоції. Якщо ви винні в суперечці в більшій мірі або частково, то, звичайно ж, мама чекає, що ви визнаєте свою провину і вибачитеся перед нею. Деякі вважають, що прохання про прощення – це приниження. Зазвичай лише сильні люди здатні визнати свою помилку.

Написати листа або смс з вибаченнями

Можливо, вам важко почати розмову з матір’ю або поки не надається слушної нагоди. У цій ситуації, потрібно знайти інший спосіб донести свої вибачення, і зробити це хоча б за допомогою смс або паперового листа. Якщо від розмови ображена на вас мама може і відмахнутися, то ваше повідомлення вона, швидше за все, все-таки прочитає, навіть якщо не зізнається в цьому відразу.

душевна розмова

Звичайно, найкраще в поточну ситуацію в Ізюмі допоможе душевна бесіда, але для неї слід підібрати відповідний час. Якщо ви розумієте, що зараз мама явно не розташована до розмови, то не варто нав’язувати його. Приготуйте хороший вечеря або купіть будь-яких смакоти до чаю і запропонуйте мамі поговорити за трапезою або чаюванням.

Поради психолога

Коли ви просите вибачень, важливо, щоб в цей момент ви були щирими. Пам’ятайте, що співрозмовник не чекає від вас просто самого факту вибачень – найчастіше він розраховує на те, що ви зрозумієте свою неправоту, а не просто зробите йому ласку, визнавши якусь помилку.

Важливо не погіршити конфлікт, а вирішити його, тому якщо ви бачите, що співрозмовник абсолютно не налаштований на розмову, то краще не нав’язуватися, а підібрати інший зручний випадок для бесіди.

Чим заспокоїти маму, коли вона лається і плаче

Поговоріть з нею спокійно

Якщо з боку мами дійшло до сліз, то, напевно, ви розумієте, що вона дійсно дуже засмучена і емоційно їй непросто впоратися з ситуацією. Відповідаючи їй в подібному тоні, ви навряд чи зумієте поліпшити ситуацію.

Відповідайте спокійно, але це спокій має бути співчутливе, але ніяк не байдуже або відсторонене. Можливо, мамі потрібно виговоритися – не намагайтеся перебивати її.

Однак під час пауз підбирайте максимально потрібні слова, які підходять до ситуації.

Обійміть, поцілуйте

Однак найчастіше, засмучені матері потребують не просто в словах, а в налагодженні відносин зі своєю дитиною.

Навряд чи вона відсторониться, якщо в момент її емоційної слабкості ви обійміть її або поцілуєте.

Втім, навіть якщо це і станеться, і вона відмахнеться від ваших проявів ніжності, навіть не сумнівайтеся, що на душі їй стане значно легше, і своїм жестом ви тільки поліпшите ситуацію.

Скажіть, що ви цінуєте і сильно любите

Мамі важливо чути від своєї дитини слова любові – такі зізнання ніколи не бувають зайвими! Часто батькам здається, що діти не цінують всі ті жертви, на які вони йдуть заради своїх дітей, або ж навіть не помічають їх. Можливо, у відносинах з вашою мамою теж є така проблема? Скажіть мамі, що бачите, як багато вона робить для вас, і дуже цінуєте її старання.

Задобрити маму або красиве прости

Напишіть вірш (своє або можна знайти в інтернеті)

Зрозуміло, більшість матерів вельми трепетно ​​відносяться до знаків уваги з боку своїх дітей. Якщо вам потрібно вибачитися перед мамою, то віршами ви навряд чи всерйоз виправите ситуацію – спочатку бажано все ж відверто поговорити і визнати свої помилки.

А ось вірш для «закріплює ефекту» може виявитися досить дієвим. Якщо ви творча особистість, то, можливо, вам не складе труднощів написати власний вірш для мами.

Така місія вам все-таки не під силу? Тоді можна підібрати відповідний вірш з вибаченнями на просторах інтернету.

Подаруйте букет квітів

Багато жінок люблять квіти, і, ймовірно, ваша мама не стала винятком. Напевно, їй підніме настрій навіть невеликий букет улюблених квітів. Якщо у вашому будинку прийнято доглядати за багаторічними рослинами, то, можливо, вона ще більше зрадіє квітці в горщику. Швидше за все, вам відомі смаки вашої мами, і ви зможете підібрати їй букет за смаком.

Запросіть в затишну кав’ярню на бесіду

Можливо, ви з мамою періодично відвідуєте улюблену кав’ярню? У такому випадку цей заклад може виявитися прекрасним місцем для примирення! Втім, якщо ви звичайно не буваєте з мамою в кафе, то є хороший привід виправити це.

Зробіть колаж з ваших спільних фото

Безумовно, мама буде рада увазі з вашого боку, і колаж з спільними або її особистими фотографіями може виявитися цілком доречним. В якості основного вибачення такий крок годі й розцінювати, а ось «завершальним штрихом» колаж цілком може стати. Виберіть улюблені знімки вашої мами – не виключено, що про багатьох з них вона забула, і їй буде приємно зануритися в спогади.

Проведіть цікаво час разом

Багато батьків вважають, що дорослі діти дуже занурені в власне особисте життя, і практично не приділяють час сім’ї. Зізнайтеся, що найчастіше саме так і трапляється. Ви завжди маєте можливість це виправити, провівши час разом з мамою. Можна робити це по-різному – сходити в кіно, подивитися хороший фільм вдома, разом приготувати смачну страву і багато іншого!

Чи можна не лаятися з мамою, а жити в мирі та злагоді

Якщо ви хочете жити в мирі та злагоді зі своєю мамою, то вам під силу цього домогтися, навіть якщо у неї сварливий характер. Втім, рідко ця обставина буває основною причиною сварок – частіше матері і дочки сваряться через звичайного непорозуміння.

Самі запропонуєте мамі не лаятися, а намагатися знайти компроміс в будь-яких спірних ситуаціях. При цьому важливо від слів перейти до справи, і не «тягнути ковдру на себе» при конфлікті, а намагатися вирішити виниклі складнощі.

Ну і найголовніше – потрібно бути терпимими і зберігати спокій, в разі, якщо ви розумієте, що вас несправедливо звинувачують. Швидше за все, мама оцінить вашу реакцію і так само спокійно вислухає вас.

У разі якщо ви розумієте, що дійсно винні, не використовуйте правило, з якого випливає, що найкращим захистом є напад – майте сміливість визнавати свої помилки.

Джерело: https://AlfaLady.org/semya/103-kak-pomiritsya-s-mamoy.html

Дуже сильно посварилася з мамою, і вона винна – Поради психологів, консультації

Привіт, Соня.

Ваші переживання зараз дуже важкі і здаються безвихідними, проте зрозумійте, що все пройде і настане інший час.

Ви вже не дитина з одного боку, а з іншого продовжуєте реагувати як маленька дитина. Це складний вік і вам доведеться його повністю пройти і навчитися розуміти і контролювати свої реакції.

Чим швидше ви це зробите, ті менше проблем собі в житті створите. Крім цього вам буде необхідно навчитися розуміти, що ваші реакції – це ваша відповідальність.

Неможливо образити того, хто не ображається.

Уміння взаємодіяти з людьми, вміння розуміти кордону відносин і дотримуватися ієрархію в будь-якій групі, в тому числі сімейної групі – основне завдання вашого віку.

До 10-ти років ще можна було образи і страждання списувати на дитячу незрілість психіки і чекати розуміння і всепрощення батьків – такі маленькі діти. Тепер вчіться дорослішати. Так, вам часом буде важко себе контролювати, але за це тепер відповідаєте тільки ви.

Коли здається, що весь світ проти вас, це лише означає, що настав час подивитися на себе і знайти ресурси в собі.

У родині є батьки і вони визначають правила і традиції в цій родині. Правила можуть здаватися вам нелогічними, але це не ваші правила, а їх і вони їх встановлюють. Якщо вас це не влаштовує, вам необхідно вчитися конструктивно проблеми вирішувати, як це роблять дорослі люди, а не шукати можливості отримати всюди підтримку і розуміння, лише продемонструвавши свою образу і засмучення.

В іншому випадку ваші емоційні спалахи перейдуть в емоційну розбещеність, а далі в неврози. Вони оволодіють вашою поведінкою і стануть вашими проблемами не тільки вдома, але і в майбутньому житті.

Саме психічно незрілі, неврівноважені або втомлені від тривалого стресу люди, в простих побутових ситуаціях кажуть: я ображаюся по тому, що мене образили, я злюся, по тому, що мене розлютили, я сумую, по тому що мене засмутили. Насправді емоційна реакція залежить від вас самої, і від тієї мети, яку ви перед собою ставите.

Ви ображаєтеся, щоб вас послухали, ви зліться, щоб вас помітили, ви засмучуєтеся, щоб вас пошкодували. Світ далеко не завжди справедливий і доброзичливий і це факт. Ласкаво просимо у доросле життя.

Якщо ви хочете стати сильною особистістю, тоді треба вчитися бачити ситуацію ширше, вміти відрізняти дрібниці від серйозних проблем і нести відповідальність за майбутні відносини.

Вам чекають непрості роки підліткового віку, і то як ви їх пройдете впливає на ваше вміння будувати хороші зрілі відносини.

А батьки – це теж живі люди, і вони можуть бути недосконалі, вони можуть вас не розуміти, бути втомленими і просто чекати від вас, нарешті, адекватних реакцій. Ваше право звинувачувати їх за це?

Бірюкова Анастасія, Гештальт терапія в Петербурзі і Skype у всьому світі

Хороший ответ3 Поганий ответ0

Джерело: https://www.all-psy.com/konsultacii/otvet/276429/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *