Як пробачити дівчину за зраду: чи варто забути зраду

Відносини двох людей – це темний ліс для сторонніх. Хтось може сказати, що з боку видніше, але насправді це не так. Тільки двоє знають причини своїх вчинків і можуть відповідати за них. Чи можна пробачити зраду дівчині? На це питання не можна дати однозначну відповідь. У кожній ситуації потрібно розбиратися індивідуально.

Як пробачити дівчину за зраду: чи варто забути зраду

Зрозумійте причину

Перш ніж засуджувати людину за його поведінку, ви повинні дізнатися причину вчинку. Без цього не можна дати відповідь на питання чи можна пробачити зраду дівчині. Які ж існують найпоширеніші причини зрад?

 • Несерйозні відносини. Якщо дівчина не сприймає свого хлопця як чоловіка мрії, то вона буде перебувати в постійному пошуку варіанту краще. Зрозуміло, що подібна ситуація не зможе порадувати жодного чоловіка. Тому слід відразу розставити всі крапки над i у відносинах. Не надягайте рожеві окуляри і не зводите дівчину на п’єдестал. Вона може виявитися не варта цього.
 • Пошук нових емоцій. Дівчина, яка довго знаходиться в одних відносинах, може занудьгувати. Їй приїсться буденність і захочеться спробувати чогось нового. Вона може закрутити роман на стороні і згодом змінити своєму хлопцеві.
 • Перевірка власних сил. Якщо чоловік принижує жінку, кажучи їй, що вона потвора і ніколи не зможе знайти нікого крім нього, то дама піде на рішучий крок. Вона зробить зраду, щоб перевірити, що в разі потреби вона зможе знайти заміну власного молодій людині.

Ці причини найпоширеніші. Але вони можуть бути і іншими. Вам краще знати всі підводні камені відносин. Тому, перш ніж вирішувати, чи варто прощати зраду дівчині, потрібно зрозуміти причину її поведінки. Алкогольне сп’яніння та вчинення вчинку в подібному стані виправданням не рахується. Ніколи п’яний людина не зробить те, що не хотів би зробити тверезим.

Якщо любить – не змінить

Ця приказка вірна. Ви думаєте, чи можна пробачити зраду дівчині? Краще подумайте, чи варто це робити. У будь-якого слідства є причина. Людина ніколи не робить необдуманих вчинків. Будь-яке рішення, будь-яка примха, контролюються мозком. Якщо людина йде на зраду, то він має на те причини.

Дівчина, яка щиро любить свого хлопця, котрий не буде йому змінювати ні за яких обставин. Чому? Розумна людина розуміє, що з оточуючими треба чинити так, як він хоче, щоб ставилися до них.

Жодна дівчина не буде рада дізнатися, що її благовірний переспав з іншою. Дама, яка змінила хлопцю, підсвідомо буде розуміти, що її вчинок коли-небудь вдасться до розголосу.

Тому вона заздалегідь може передбачити наслідки своїх дій.

Варто прощати зраду дівчині? Якщо персона знала наслідки свого вчинку і все одно його вчинила, значить, про любов говорити просто безглуздо.

Люблячий чоловік ніколи не зробить боляче своїй другій половинці. Не вірте тим лицемірка, які будуть плакати і говорити, що вони не хотіли, їх змусили подруги або обставини.

Якщо людина не захоче, то він не змінить. Це потрібно завжди пам’ятати.

Пам’ятайте, що після зради відношення не будуть ті ж

Ви змогли пробачити невірність подруги? Не тіште себе думкою, що ви зможете просто викинути з голови сумну частину біографії своєї коханої. Психологи кажуть, що відносини до зради і після неї разюче відрізняються. Людина, яка пережила зраду, більше не зможе довіряти, як раніше, свою другу половинку.

Чи можна пробачити зраду дівчині і не думати про це? Можна, але зробити це складно. Ви змогли? Тоді ніколи, ні при яких обставинах не згадуйте про проступок улюбленої. Це буде складно зробити, але потрібно намагатися. Особливо стежте за мовою під час сварок і скандалів. Саме в такі моменти можуть вилізти зовні все ваші образи.

Чи не хочете, щоб дівчина страждала? Тоді спробуйте прийняти її такою, яка вона є. У пані не вийде викреслити частину своєї біографії, і якщо ви вже прийняли її назад, то прийміть всі її гріхи. Але не концентруйте на них свою увагу. Адже ви любите дівчину не за її провини, а за її позитивні сторони характеру.

Чи можна пробачити зраду коханої дівчини? Історія говорить, що зробити це можна. Безліч пар живуть щасливо, переживши зраду. Але і безліч щасливих стосунків псуються. Як вчинити вам? Якщо ви розумієте, що зможете пробачити дівчину і ні разу не дорікнете її, то сміливо відновлюйте стосунки.

Простивши один раз, можливо доведеться прощати і другий

Що таке довіра? Це дорогоцінний подарунок, яким потрібно дорожити. Якщо людина вам довіряє, це не означає, що він дурний або недалекий. Це означає, що він вважає вас вище багатьох інших. Але не всі персони можуть зрозуміти важливість довіри. Наприклад, пані, які невірні своїм хлопцям, не розуміють ціни відносинам.

Чи можна пробачити зраду дівчині, якщо любиш? Можна, можливо. Та й зробити це не дуже складно. Але подумайте, чи треба? Людина, який підірвав до себе довіру і був прощений, цілком може зважитися на зраду вдруге.

Часто це трапляється в тих ситуаціях, коли в перший раз персона не зрозуміла своєї провини. Дівчина могла сказати, що кається, що любить і жити без вас не може. Насправді ж дама нічого подібного не відчувала.

Їй просто зручно жити з вами, тому вона вирішила повернутися.

Чи варто прощати дівчину після зради? Вирішуйте самі. Але перш ніж прийняти дівчину назад, преподайте їй урок. Не потрібно прощати даму відразу ж.

Нехай вона теж помучиться і краще відчує досконалу їй провину. Ідеальний урок для змінила жінки – це повний розрив відносин.

Дама, яка на власному досвіді втратила любові дорогої людини через власну дурість, більше змінювати не буде ніколи в житті.

Як пробачити дівчину за зраду: чи варто забути зраду

щире розкаяння

Чи можна пробачити зраду дівчині, якщо любиш до втрати пульсу? Можна, можливо. Але тільки в тому випадку, коли ви зрозумієте, що дівчина щиро розкаюється у скоєному. Як це розуміти? Людина, який довгий час зустрічався з жінкою, повинен добре знати її поведінку і звички. Ви повинні знати, що відчуває дівчина в стані істинного горя і як вона проявляє це почуття.

Чоловіки менш уважні, ніж жінки. Вони часто не приділяють уваги деталям і через це потім страждають. Відчути брехня і зрада представники сильної статі не можуть на рівні інтуїції. Але на рівні свідомості це зробити можна. Уважно придивіться до того, як веде себе дівчина, яка просить у вас вибачення.

Якщо вона відводить погляд, ховає очі і намагається ніби «провалитися крізь землю», значить, їй дійсно соромно.

Якщо ж дама сидить у відкритій позі, з викликом дивиться вам в очі і намагається в них розгледіти колишню любов, значить, дама сподівається на прощення, але каяття у неї небагато.

Людина, який завинив і який соромиться свого вчинку, що не буде себе вести зухвало і намагатися відразу ж займати лідерську позицію. Він почекає час, поки отримає прощення, і тільки потім приступить до того, щоб вибудовувати зруйновану любов заново.

Як пробачити дівчину за зраду: чи варто забути зраду

Потрібно з’їсти не один пуд солі, щоб пізнати людину

Дівчата – це складні натури, які часом навіть самі не можуть пояснити логіку своїх дій. Але незалежно від того, розуміють вони причини своєї поведінки чи ні, відповідати за власні дії доведеться.

Як пробачити зраду дівчині? Потрібно багато чого пережити з людиною, щоб зрозуміти персону і усвідомити всі її плюси і мінуси. Пробачити зраду можна, якщо ви дорожите дівчиною і не хочете її відпускати. Якщо дама гідна того, щоб знову стати частиною вашого життя, простити її буде не так складно.

Візьміть аркуш і випишіть на нього всі ситуації, в яких дівчина вам допомогла або ж вас підтримала. У протилежний колонку або ж на іншому аркуші, напишіть все ситуації, коли дама вас розчарувала. Якщо хороші вчинки дівчини переважують погані, то вам дійсно є що прощати.

Зрада – це сильний удар по чоловічому самолюбству. З’ясувавши причину невірності дівчини, вам потрібно постаратися її усунути. Не варто думати, що в зраді винна тільки жінка.

Ви теж створили всі умови, щоб дівчина зробила те, що вона зробила. Тому усуньте всі проблеми, що накопичилися і живіть далі.

Складнощі і перешкоди допомагають зміцнити ті відносини, які базуються на істинної любові.

давня зрада

У відносинах буває і таке, що про невірність дівчини хлопець дізнається не відразу, а через кілька років. Наприклад, на початку роману дама переспала з одним хлопця, але з’ясувалося це тільки через два роки. Пара вже давно живе разом, причому відмінно ладнає. Що ж робити хлопцю в подібній ситуації, як пробачити зраду дівчині?

Немає на світі ідеальних людей, які не здійснювали б ті вчинки, за які їм було б соромно. Але потрібно розуміти, що минуле ворушити не варто.

Якщо ви жили в невіданні всі ці роки і з кожним днем ​​любов до другої половинки ставала тільки сильніше, то не переживайте щодо зради. Дама могла на початку роману вибирати між кимось і вами.

Так, існує таке повір’я, що якщо людина робить вибір між двома людьми, то йому потрібно вибирати не того, з ким він вже знаходиться в стосунках. Але все-таки не ворушити минуле.

Так, помилка була, але дама в результаті вибрала вас. Якщо ніяких нарікань за ваш великий стаж відносин до дівчини більше не було, то просто закрийте на зраду очі.

Чи варто говорити з благовірної на тему її зради? Подумайте, що ви можете почути у відповідь? Виправдання, мямленье щодо проблеми вибору? Якщо ви не хочете чути дурних відмазок, то прийміть обставина як належне і живіть далі.

Як пробачити дівчину за зраду: чи варто забути зраду

Зрада після розставання

Подання про невірність у кожної людини різний. Відповідно якщо хлопець пробачив дівчину після зради, значить, подібна поведінка пані для нього прийнятно.

Але бувають такі чоловіки, які вважають всіх своїх колишніх власністю. Наприклад, розлучившись з дівчиною, хлопець не може знайти собі місця, а дама в цей момент вже знайшла заміну бойфренду і розважається з новим кавалером.

Подібним романом дівчина буде відволікатися від сумних думок про втрачене кохання.

Після нетривалого загулу вона розлучиться зі своїм кавалером. Зустрівшись з колишньою любов’ю, дама може вирішити дати хлопцеві другий шанс. Але дізнавшись про те, що у дівчини за час розставання був коханець, чоловік може розсердитися. Чи вважається зрадою роман, який трапився після розриву?

Ні. Якщо дама була вільна, то цілком логічно, що вона захотіла знову відчути себе коханою і бажаною. Ображатися за це на дівчину не варто. Просто прийміть як належне, що дівчина не сильно-то по вам побивалася, якщо після розриву відразу змогла знайти вам заміну.

Змінювати у відповідь це найгірший з варіантів

Чи пробачить дівчина зраду хлопця? Потрібно бути дуже сильною людиною і дуже любити свою другу половинку, щоб зуміти пробачити зраду. Якщо ваша близька людина зміг відновити з вами відносини після зради, то бережіть його. Подібна персона зможе зробити і на багато піти заради вас. Але пам’ятайте, що всьому є межа і грати з почуттями люблячої людини небезпечно.

Як же багато хлопців надходять, дізнавшись про те, що їх друга половинка змінила? Вони йдуть в клуби, знаходять там собі привабливих дівчат і змінюють у відповідь. Як можна поставитися до подібної помсти?

Як до великої дурості. Подібним дією ви точно зруйнуєте відносини. Відповідаючи зрадою на зраду, ви даєте зрозуміти другій половинці, що між вами немає нічого серйозного. Тому не чекайте радісних обіймів.

Так, людина зробила вам боляче, але це ще не означає, що ви повинні чинити так само. Будьте вище цього.

Якщо ви не можете пробачити дівчині зраду, то спочатку порвіть з нею стосунки, а вже потім займайтеся пошуками нової коханої.

Чи не збираєте образи в душі

Хлопець не зміг пробачити зраду дівчині? Це цілком нормально. Персона, яка була вихована в повноцінній сім’ї, де тато і мама любили один одного, не може укласти в свою картину світу зраду.

Жити з зрадницею для хлопця здається нестерпно. Тому молода людина порве відносини з дівчиною і знайде їй заміну.

Так, у нього не вийде відновити стосунки з колишньою, але все ж потрібно зрозуміти причину її вчинку.

Пам’ятайте, що в будь-який зраді винні двоє. Тому не намагайтеся в усьому звинувачувати свою подругу. Після того як ви знайшли причину надлому в стосунках, постарайтеся зрозуміти її. Прийміть як належне зраду дівчини і не тримайте на даму зла.

Так, ви більше не будете її хлопцем, але збирати образи в душі не варто. Кожна людина вільна чинити так, як йому заманеться, навіть якщо ці вчинки некрасиві і незрозумілі. Минуле ви змінити не зможете. А ось винести урок з відносин у вас вийде. Тому не відхрещується від дівчини, зрозумійте причину її зради і не допускайте повторення подібних ситуацій у майбутньому.

Що скажуть оточуючі?

Хлопець пробачив зраду дівчині і тепер живе з нею, як раніше. Але його хвилює питання, що ж скажуть про це оточуючі? Але ж вони будуть постійно висловлювати свою думку. Хтось назве хлопця святим, хтось засудить його вчинок, хтось буде називати дівчину блудницею. Цього не можна уникнути. Але звертати увагу на те, що говорять навколо, нерозумно.

Ваше особисте життя не повинна нікого торкатися. У навколишніх є свої проблеми, ось їх вони і нехай обговорюють. Щоб не давати людям приводів для чуток, ніколи не виносьте сміття з хати.

Дама вам зрадила? Не варто скаржитися на дівчину кожному зустрічному. Залиште свої проблеми при собі. Нікому вони нецікаві. Так, людям буде приємно попліткувати про вас, але ніякої допомоги ви від них не отримаєте.

Адже вирішувати проблеми доведеться саме тієї персони, у якій вони виникли.

Якщо ви не хочете слухати пересуди оточуючих, припиняйте їх на корені. Ваші друзі нецензурно висловлюються про дівчину? Відразу припиняйте подібні розмови. Аргументувати ви це можете дуже просто: моє життя – що хочу, те й роблю.

Джерело: https://otnosheniya.temaretik.com/1449249631899487223/mozhno-li-prostit-izmenu-devushke-prichiny-izmeny-kak-postupat-sovety-psihologov/

Чи варто прощати зраду близької людини: поради психолога

Добрий день, дорогі читачі. Як ви вважаєте, чи варто прощати зраду? Яка ймовірність того, що після примирення це знову не відбудеться в якийсь критичний для пари момент життя? Що робити і як правильно себе вести? Такі думки здатні вивести з колії будь-якого, хто пережив зраду близької. Сьогодні будемо детально говорити про це.

Зрада – важкий удар навіть по найміцнішою сім’ї. Коли дружина або чоловік несподівано дізнається про зраду партнера, це може виявитися вирішальним фактором майбутнього сім’ї.

Нерідкі випадки, коли про тривалих позашлюбних стосунках подружжя їх партнери так і не здогадуються. Або здогадуються, але не можуть знайти докази. Тому ситуація не вирішується протягом довгих років.

А ось при підтвердженні, що це правда, у того, кому змінили, земля йде з під ніг.

Випадково дізнавшись про зраду, люди не знають, чого вони хочуть. І немає різниці, хто став жертвою зради – молода дівчина або хлопець, зрілий чоловік або жінка. Варіанти виходу з ситуації для всіх однакові.

Важливо зупинитися – виїхати на пару днів або тижнів, захистити себе від спілкування з партнером і точно вирішити, що робити далі.

Читайте також:   Хлопець приділяє мало уваги: причини, як себе вести, що говорити

При зраді можливо 2 варіанти розвитку подій:

 1. Розлучитися і раз і назавжди захистити себе від спілкування зі зрадником. Це, здавалося б, єдиний вихід. Свого партнера забути важко, але можливо. А якщо у вас вже з’явилися діти, тоді думки про те, що їх спілкування з батьком або матір’ю буде обмежено, не даватимуть вам спокою. І якими б вони не були, все-таки це їх рідні люди. У такому випадку потрібно почекати пару днів, а то і тижнів. Не варто нічого вирішувати, поки рани не перестануть кровоточити і не повернеться тверезість розуму.
 2. Пробачити і постаратися зберегти сім’ю. Тут багато що залежить як від жінки, так і від чоловіка. Адже далеко не всі відразу біжать вибачатися і просити вибачення. Деякі взагалі роблять вигляд, що нічого критичного не сталося, списуючи свою провину на важкий моральний фон сім’ї, сварки, втома. Природно, неприпустимо щоб партнер не усвідомлював своєї провини. Навіть якщо ви збираєтеся зберегти свою сім’ю після зради, донесіть дружину, що цей вчинок для вас став важких ударом, який відбився на вашому серці у вигляді шраму на все подальше життя.

Як пробачити дівчину за зраду: чи варто забути зраду

Дуже важливо при вирішенні питання ніколи не повертатися до розмов на цю тему. Неприпустимо, якщо дружина буде періодично дорікати і нагадувати чоловікові про промаху або, що ще гірше, порівнювати себе з іншою жінкою. Слід розуміти, що свій вибір на її користь він вже зробив, а значить вона краща за ту інший. І не треба пиляти свого чоловіка за зраду до кінця життя.

Пара-трійка тижнів – достатній термін, щоб заспокоїтися і все обміркувати. Є певні ознаки, коли зраду можна кваліфікувати як серйозну помилку:

 • Протягом довгих років ви були абсолютно щасливі. Зрада – єдиний промах, коли партнер зробив вам боляче. Ви точно знаєте, що він ваша друга половинка і вірите його каяття.
 • Ви залежні від партнера як матеріально, так і емоційно. Часто зустрічаються пари, годувальником в яких є чоловіки. Дружини, в свою чергу, займаються побутом і дітьми. Спілкування з друзями і дозвілля таких сімей часто залежить виключно від чоловіків. В такому випадку, напевно, не кожна жінка зможе відмовитися від забезпеченого спокійного життя через зраду чоловіка. Деякі готові терпіти таке ставлення до себе навіть на постійній основі. До речі, можливо ви просто залежні від відносин. Пройдіть ось цей тест.
 • Ви любите свою другу половинку і просто не уявляєте свого життя без неї. Такі ситуації – не рідкість. Часто любов зі шкільної лави перетікає в шлюб, але потім люди розвиваються, інтереси змінюються, а партнери не готові відпускати минуле навіть після зради, сліпо вірячи, що це єдина любов на все життя, а решта все неважливо.
 • Партнер глибоко кається, і ви вірите його словам про те, що це ніколи більше не повториться.

Варто відзначити, що ці ознаки сприяють прощення, але все ж вибір залишається за жертвою зради. Часто людина просто не може забути і пробачити, навіть якщо впевнений у щирості і безхмарному щастя в майбутньому.

Є також ознаки, що вказують на те, що не варто прощати зраду:

 • Коли людина не усвідомлює свою помилку і не кається. Навпаки, часто вони виправдовуються «ти сама винна, штовхнула мене на це» або ж «а що тут такого, у багатьох так трапляється». Потрібно чітко розуміти, що людина з таким ставленням, швидше за все, повторить це в майбутньому. Чи готові ви знову пережити це?
 • Те, що сталося – не перша зрада. Коли це вже мало місце раніше і повторилося знову, то, швидше за все, це увійде в звичку, і вам доведеться переживати моменти зради ще неодноразово. Як правило, обіцянки, що цього разу вже точно був останнім, нічого не варті. Це просто порожні слова зрадника.
 • Партнер не обіцяє, що цього більше не повториться. Будь-яку людину повинно насторожити, коли зрадник НЕ обіцяє цього. Значить, він чесний і не хоче давати порожніх обіцянок. Це як мінімум має насторожити.
 • Вас обманювали протягом довгих років, ведучи при цьому подвійний спосіб життя. З людиною, здатним довго і майстерно брехати, краще не мати ніяких справ. Швидше за все, для нього обман – норма життя.
 • Партнер визнається про свої почуття до іншої людини і говорить про те, що не може розірвати ці стосунки. Якщо до вас любові не залишилося, то навіщо жити з таким тягарем? Краще перестраждати єдиний раз, ніж відчувати себе інший або іншим.
 • Ви не прощаєте ви людей і не даєте їм другий шанс.
 • Ви давно помітили, що почуттів більше немає, але спільне життя не бажали розривати просто через банальну прихильності і звички.

У цих ситуаціях краще піти різними шляхами, ніж продовжувати жити в очікуванні обману і з почуттям неповноцінності.

Життя після зради

Як пробачити дівчину за зраду: чи варто забути зраду

Якщо ви не пробачили зраду і вирішили, що ваші шляхи з чоловіком розходяться, подальше життя йде на вашу сценарієм. Але бувають випадки, коли через якийсь час приходять в голову думки про поспішність розставання. Людина шкодує, але, як правило, нічого повернути вже не виходить, тому як партнер живе новим життям.

Буває і навпаки – швидке прощення і незахищеність дають привід до нових зрад, і через деякий час людина розуміє, що не варто прощати навіть єдиний раз. Ніхто не знає, що чекає нас попереду.

Щоб не трапилося, потрібно:

 • любити себе;
 • не приймати рішення, що суперечать своїм бажанням;
 • відпустити, якщо розумієте, що радості від спільного життя вже не буде.

У ситуації, коли зрада не мала регулярний характер, і ви вирішили її пробачити, потрібно усвідомити, що життя як раніше вже не буде. Прийшов час вибудувати нові правила і нові кордони. Ось деякі поради з цього приводу:

 • Не бійтеся відкривати партнеру свої переживання і думки. Детально обрисуйте емоції, які викликала його або її зрада.
 • Не дозволяйте маніпулювати собою. Встановіть емоційні кордони, переступати які буде неприпустимо. Не рідкісні випадки, коли самооцінка після пережитих подій істотно знижується, і партнер не думає, що гідний кращого життя. В такому випадку необхідно проводити серйозну роботу, спрямовану на повернення віри в себе.
 • Розділіть провину. Зрадник повинен усвідомлювати свою вину, а пробачила сторона – підтримувати його в цьому, зізнаючись, що, можливо, теж підштовхувала до цього вчинку своєї неуважністю, якимись діями або словами. Будь-яке горе легше переносити разом за підтримки один одного.
 • Опрацюйте нові ідеї і правила дозвілля, проявляйте увагу і повагу один до одного і т.д. Трапляється, що після таких неприємних подій помирившись люди починають ставитися один до одного з ще більшим трепетом і повагою, ніж до цього. Це просто страх втрати змусив їх змоделювати в своїй уяві життя без коханої людини. Тому тепер вони точно впевнені, що щастя потрібно берегти і плекати.
 • Чи не дорікайте і не натякайте про те, що той, хто одного разу змінив, обов’язково зробить це знову. Адже це може викликати величезне почуття провини за скоєне і, швидше за все, дискомфорт у спілкуванні з вами. Якщо вирішили пробачити, будьте поблажливі.

висновок

Як пробачити дівчину за зраду: чи варто забути зраду

Серед безлічі актуальних рад психологів на цю тему виберіть актуальні для себе і дійте виходячи з них. Я дотримуюся цього: «Якщо ви вирішили пробачити зраду, викиньте з голови всі думки, які з нею пов’язані.

Ну, а якщо ви будете продовжувати нагадувати про неї своєму партнеру і докоряти, ваші відносини не мають майбутнього! ». Пам’ятайте, що все в ваших руках. Довіряйте своїм партнерам і вишиковуйте довгострокові відносини.

Любові вам і терпіння!

Також, рекомендуємо вам пройти тест на вашу ревнощі.

Матеріал підготувала, Юлія Гінцевіч.

Джерело: https://Qvilon.ru/otnosheniya/stoit-li-proshhat-izmenu.html

Як пережити зраду дівчини і чи варто її прощати | історії зрад

Дівчина може змінити з різних причин, але цей вчинок рідко буває спонтанним. Досить часто поведінка молодої людини як би підштовхує її в обійми іншого чоловіка. Коли правда все-таки спливає, то у хлопця може виникнути закономірне питання: «Чи варто прощати дівчину, якщо вона змінила і що для цього потрібно зробити?»

Чи можна пробачити

Велика частина представників сильної статі займають щодо жіночої зради категоричну позицію: вони ні за яких обставин не готові пробачити дівчину. Однак коли справа доходить далі «міркувань на дивані» і стосується близької людини, то рішення даної проблеми вже не здається таким однозначним.

Щоб прийняти правильне рішення щодо того, прощати зраду коханої дівчини чи ні, перш необхідно розібратися в причинах, які штовхнули її на цей вчинок.

Якщо ви не втратили здатності вести з нею конструктивний діалог, тоді запитаєте, що саме змусило її піти на такий крок. Якщо дівчина вам сама зізналася в зраді, тоді вона, швидше за все, вже міркувала про свій вчинок і зможе дати вам більш-менш чітку відповідь.

Більшість жінок, які опинилися невірними своїм хлопцям, як виправдань використовують такі аргументи:

 1. Конфліктна ситуація. Коли стосунки з молодим чоловіком переживають кризу з якої-небудь причини, дівчина може шукати розради в чужих обіймах. До справедливості, слід зауважити, що чоловіки не рідше таким же способом уникають проблем. Просто жінки більш емоційні, і якщо вони відчувають докори сумління, то їм набагато складніше тримати зраду в таємниці.
 2. Побутові скандали. Вони досить часто відбуваються, коли молоді люди вирішують пожити разом. В такий момент настає новий етап відносин, і закохані часто виявляються до цього не готові. З побутовими чварами стикається в більшій чи меншій мірі будь-яка пара. Обом партнерам необхідно докласти колосальних зусиль, щоб вжитися під одним дахом. Однак якщо дівчина є досить інфантильною особливої, не готовою чимось жертвувати заради відносин, то простішим виходом для неї з ситуації, що склалася стане пошук іншого чоловіка.
 3. Дефіцит уваги. Байдужість зачепить будь-яку дівчину. Вона потребує того, щоб кохана людина доводив їй свою прихильність турботою, подарунками або просто витраченим на неї часом. Якщо чоловік ігнорує цей факт, вважаючи, що його дівчина все одно нікуди не дінеться, то в один прекрасний день він поповнить собою ряди рогоносців.
 4. Згасання пристрасті. Звичайно, відносини навіть між дуже кохають одне одного чоловіком і жінкою не можуть бути постійним феєрверком. Настають моменти, коли спад сексуального потягу сприймається як згасання любові. Тому дівчина може почати шукати яскраві емоції на стороні.
 5. Втрата поваги до хлопця. Якщо з якоїсь причини чоловік втрачає вагу в очах своєї супутниці, то це сильно б’є по їхнім стосункам. Головною проблемою в цьому випадку є те, що за втратою поваги йде і сексуальний інтерес, так як у жінок ці два поняття нерозривно пов’язані. Тому в такій ситуації великий ризик зради.
 6. Жорстоке ставлення до дівчини. Якщо ви періодично дозволяли собі підвищувати голос, допускати грубість або піднімати руку на свою супутницю, то знайте, що рано чи пізно вона може знайти розраду і захист в особі іншого чоловіка. У цьому випадку її складно буде в чомусь дорікнути.
 7. Ревнощі. Психологи стверджують, що схильні до маніакальної ревнощів особистості самі дуже схильні до зрад. Пояснити це досить просто: людина знає про свої пороки і підозрює їх в навколишніх. Хоча іноді трапляється, що хлопець сам дає привід для ревнощів, щоб потішити своє самолюбство. І це теж може скінчитися зрадою його дівчини.
 8. Зрада в якості помсти. Якщо хлопець зрадив, то біль і образа ще довго будуть жити в серці дівчини навіть в тому випадку, якщо вона його пробачила. Витримати подібне здатні не всі, тому багато представниць прекрасної статі вважають за краще відплатити своєї невірної половині тією ж монетою.

Звичайно, це далеко не весь перелік можливих причин жіночих зрад.

Однак в більшості цих показових ситуацій простежується одна закономірність – хлопець так чи інакше допускає ряд помилок у відносинах зі своєю коханою дівчиною, що в підсумку призводить до зради.

Якщо цей факт прийняти до уваги, то є надія, за умови каяття невірної, відновити відносини і повернути колишню любов.

При відповіді на питання «Чи варто прощати зраду дівчини?» потрібно враховувати кілька факторів.

По-перше, чи була це одинична зрада або ваша супутниця протягом довгого часу вела подвійне життя? Якщо перше, тоді можна послатися на хвилинне затьмарення або щось в цьому роді.

Якщо ж дівчина систематично була близька з іншим чоловіком, обманюючи вас, то тут ймовірність того, що подібне не повториться, вкрай мала.

По-друге, потрібно враховувати, за яких обставин ви дізналися про зраду. Якщо дівчина сама в усьому зізналася, не бажаючи вас обманювати, тоді це говорить про те, що вона відчуває докори сумління і хоче заслужити ваше прощення. Якщо ви дізналися про це від третьої особи або простежили за нею, то, звичайно, перш ніж вірити її виправданням, потрібно кілька разів подумати.

По-третє, чи любите ви її? Якщо прихильність до дівчини так сильна, що ви не уявляєте життя без неї, а ваша друга половинка в свою чергу глибоко кається, то слід постаратися зберегти відносини. У цьому випадку принцип «Розбиту чашку не склеїти» не завжди працює.

Приймаючи рішення, визначте для себе, чи зможете ви дійсно пробачити свою супутницю, що не пригадуючи її проступок при кожному зручному випадку і не зриваючи на ній образу. Якщо ви відчуваєте, що подібне завдання вам не під силу, то краще розлучитися з дівчиною, не гризучи ні себе, ні її.

Як пробачити і пережити зраду

Пережити і пробачити зраду коханої дівчини дуже важким, навіть якщо вона дуже розкаюється у скоєному. Однак щире щиросердне зізнання в своєму проступок і усвідомлення провини дарує надію на те, що дівчина дійсно дорожить вами і подібне більше не повториться.

Якщо ви вирішили спробувати пробачити зраду, то в першу чергу необхідно усвідомити, що в невірності партнера завжди є частка провини і постраждалої сторони. Прийнявши це, потрібно зробити кілька кроків, які допоможуть знову завоювати довіру до своєї половинки і повернути втрачені почуття:

 1. Припинити спілкування на певний час. Це допоможе обом уважно оцінити ситуацію, що склалася і проаналізувати причини того, що сталося. Також завдяки цьому можна буде уникнути дрібних чвар, спровокованих образою і болем.
 2. Висловитися. Для цієї мети не завжди потрібно використовувати вашу невірну половинку, адже розпалившись, ви можете сказати багато зайвого. Краще сходити до психолога, поспілкуватися з віртуальними співрозмовниками на форумі або сповідатися у священика. Не потрібно в цей період в якості жилетки використовувати друзів або батьків. Друзі можуть якимось чином згодом зловжити вашою відвертістю, а батьки завжди будуть вороже налаштовані по відношенню до дівчини, яка може в майбутньому стати їх невісткою.
 3. Зосередитися на позитивному. Якщо ви вирішили по-справжньому повернути любов і радість у ваші стосунки, то не потрібно зациклюватися на свою образу. Краще згадайте то краще, що було між вами. Коли думаєте про свою дівчину, згадайте про її достоїнства і тому, що вона зробила для вас хорошого.
 4. Будьте милосердні. Подумайте про те, як зараз важко вашої супутниці. Звичайно, вона винна перед вами, але якщо дівчина вас дійсно любить і боїться втратити, то уявіть, чого варто було їй зізнатися в усьому. Як би не було вам боляче від її зради, повірте, муки совісті куди страшніше.
 5. Зробіть для неї щось приємне. «Ми любимо людей за те добро, яке робимо для них, і ненавидимо за те зло, яке завдаємо» – слова класика, які до сих пір не втратили актуальності. Проявіть своє ставлення маленьким подарунком або просто спільної прогулянкою, під час якої ви не будете згадувати про те, що трапилося. Починайте відходити від цієї події і сприймайте його як далеке минуле, тоді вам легше буде йти вперед.

Читайте також:   Як розлучити чоловіка з коханкою назавжди: поради фахівців

Найголовніше, якщо ваші відносини налагодяться, зробіть все, щоб ті чинники, які штовхнули дівчину в обійми іншого, були повністю виключені з вашого життя. Нерозумно наступати на ті ж граблі ще раз.

Джерело: https://istorii-izmen.ru/esli-devushka-izmenila-stoit-li-eyo-proshhat.html

Як пробачити зраду дружини

Як пробачити зраду дружини – це питання, яке турбує всіх чоловіків, які зіштовхнулися з жіночої невірністю. Чи варто прощати зраду дружини? Як пережити зраду? Чи можливо нормальне функціонування сім’ї після неї? Тема невірності – одна з найчастіше обговорюваних і гострих проблем. І якщо чоловіча зрада більш традиційна, то жіноча зрада як поширене явище почали обговорювати лише недавно. Психологи спостерігають, що саме чоловіки знаходяться в більшій розгубленості після факту зради.

Зрада є маніфестація деяких довгоіснуючих в парі психологічних проблем, зазвичай вона не виникає за день. Ця проблема виявляє тонкі місця в стосунках.

Власне суто фізичний факт зради, інтимний зв’язок поза уз шлюбу – лише мала частина травми.

Ранить і емоційна дистанція, зрада, визнання таємниць у відносинах, того, що частина життя дружини проходить поза компетенцією чоловіка.

Тому, задавшись питанням, прощати чи зраду дружини, чоловік може вирішити його для себе позитивно, розглянувши зраду як показник тривалий час поточної кризи, точку, після якої нічого не міняти більше не можна. Напевно до факту невірності у вас виходило закривати очі на складності в шлюбі, і тепер він поставив вас перед усвідомленням і вибором – вирішувати їх або розірвати відносини, створені вами обома.

Звичайно, багато чоловіків, особливо обговоривши це питання з друзями, або якщо факт зради дружини став відомий оточуючим – на питання, чи потрібно прощати зраду дружини, реагують вкрай негативно і емоційно. Тут грають і ображене самолюбство, і відчуття нерозв’язності навалився пласта проблем, котрі виникли вмить.

Але саме в цей момент подружжя, зібравшись разом і намагаючись зрозуміти, що відбувається, можуть вперше свідомо задуматися про те, як перевести їх відносини на більш якісний рівень. Вони вперше починають нормальний діалог. І якщо власне сама зрада не розбиває їх відносини в пух і прах – то з цього моменту можлива побудова більш функціонально діючої сім’ї.

Чи можна пробачити зраду дружини?

Чи варто прощати зраду дружини? З різних причин жінка може зробити цю помилку.

Але «клей», який пов’язує їх відносини, якщо подружжя їх цінують, мають, заради чого зберігати шлюб, часто породжує бажання виправити і побудувати відносини заново.

Якщо ж його немає, якщо дружина цієї зрадою прагнула лише знайти додатковий привід розірвати відносини, погіршити проблему, зробити невисловлене очевидним – можливо, шлюб вже «помер», і зберігати вже нічого.

Задатися питанням, чи вибачати зраду дружини, чоловіка потрібно самостійно, не дотримуючись сліпо радам рідних або друзів. Оскільки найчастіше вони мають особистий, нехай і несвідомий мотив, щоб вплинути на хід подій.

Так може проявитися прихована помста, яка часто виражається в активному підштовхуванні до розлучення, розпалюванні проблеми і псевдоучастіі.

Або ж людина сама залишився самотній і намагається нав’язати вам той же сценарій життя, щоб не сприймати себе таким самотнім, зміцнити свою життєву стратегію через вас.

Чоловікові потрібно подивитися на зраду дружини як на ілюстрацію кризи в шлюбі, кризи, створити не дружиною самостійно, а при їх обопільної участі.

Розберіться, що ви чекаєте від вашого партнерства, чому ви про це раніше не говорили, що потрібно внести у ваші стосунки, щоб зрада була неможливою далі? Це дозволить вам не лише розібрати дану проблему, а й збагатить вашу сімейне життя.

Іноді навіть якщо шлюб не вдалося зберегти, розбір цієї проблеми пригождается чоловікові в наступних відносинах, запобігає подібні складнощі в нове партнерство, оскільки вони часто залежать від чоловіка також.

Існує категоричну думку, що змінив один раз людина обов’язково продовжить змінювати. І чоловік тут відчуває страх невідомості, невпорядкованості, безконтрольності життя з цією жінкою.

Іноді, навіть люблячи, він може настільки сильно переживати втрату довіри, що вирішить розірвати відносини і залишитися холостяком, а лише через час будувати відносини, при цьому в партнери, вибираючи максимально передбачувану жінку.

Чоловік частіше переживає зраду, немов зрада партнера в бізнесі – коли він підвів і знайшов свої вигоди на стороні. Тепер же небезпечно з ним мати справу, адже де взяти гарантії, що ця ситуація не повториться. За логікою, він змушує себе прийняти рішення, яке його убезпечить.

Якщо цей підхід вам близький, то тут варто досліджувати прямоту і чесність в поведінці жінки, не намагатися перебільшувати і очорняти її вчинок, не роздувати образ можливих майбутніх проблем, а також суто логічно розсудити, які її потреби вона намагалася задовольнити на стороні.

Можливо, що в вашому партнерство її інтереси були ущемлені, щось надважливе для неї вона не могла отримати. Тільки визначивши, що це, ви більш об’єктивно станете судити про ситуацію.

Як пробачити зраду дружини і жити далі?

Чи є сімейне життя після зради? Як знайти сили для прощення? Чи не фантазуйте про те, що зараз відбувається у вас в родині. З’ясовуйте це, з’ясовуйте яке ставлення дружини до того, що трапилося. Люди схильні помилятися, схильні робити помилки, в яких потім каються.

Особливо жіноча зрада часто свідчить про невисловлених проблемах, відсутності порозуміння між подружжям.

Можливо, вона прагнула повідомити вам про емоційні проблеми, ви ж не змогли сприйняти їх, а їй не вистачило сміливості і прямоти, щоб продовжити говорити про них далі, наполягати і шукати виходи.

Або від вас не було участі, бажання будувати відносини? При такому варіанті сухих, неживих, по суті формальних відносин, жінка сприймає себе непотрібною чоловікові, нелюбимої.

Вона, намагаючись позбутися від переживання порожнечі власного життя, може знайти вихід у сторонніх відносинах, особливо якщо поруч опинився розуміє залицяльник, який готовий демонструвати участь, бути уважним до неї, що підігрівається її недоступністю і небажанням насправді порушувати сімейні узи і зраджувати чоловіка.

Якщо ви мрієте побудувати якісні відносини в принципі, навіть не розглядаючи зараз, з цієї чи жінкою або в майбутньому – вам потрібно дивитися в очі особистим страхам. І ті сторони, що ви не хотіли помічати, визнавати як частина реальності, бажаючи слідувати тільки своїм рішенням.

Жінки головною цінністю життя вважають відносини. Коли дружина зрадила – дуже рідко це лише потреба статевого контакту з іншим чоловіком, швидше за це крик про увагу та допомогу, спроба знайти справжні стосунки і розуміння.

У ситуації жіночої зради на першу лінію виходу не гедоністичні потреби, а бажання побудувати відносини.

Жінки частіше прикипають до одного постійного чоловікові, чому сприяє вироблення гормону окситоцину, який виділяється у жінок при оргазмі в більшій кількості, ніж у чоловіків, гормону прихильності.

Критерії зради для кожної пари індивідуальні. Для деяких зрадою є листування в соцмережі, для інших і наявність статевих стосунках немає справжньої зрадою.

І як показує практика, частіше відносини руйнуються не тільки від факту зради, але через наслідки, того, що подружня пара не змогла зробити висновки, пішла по дорозі подальшого руйнування відносин.

Також в разі підозр і постійних нагадувань дружині, навіть висловлюючи жаль з приводу зраді, подумує про відхід з причини, що зраду не зможуть забути, пробачити.

Є два поширених думки: одне – прощати зраду потрібно, інше – цього робити категорично не можна. Чоловіче думку часто полягає в тому, що дружина, змінюючи, шукає волі або інтимних задоволень. Однак статистика підтверджує, що вона шукає відносин, яких, як з’ясовується, на ділі може не бути в сім’ї.

Буває, що через роки шлюбу до подружжя приходить розуміння наявності сім’ї як системи з її обов’язками, але відсутність справжньої близькості, власне відносин. Жінка, шукаючи сторонніх відносин, зазвичай відчуває проблему з самооцінкою, складності проживання себе як повноцінної жінки, вимагає визнання чоловіки.

Якщо вона не отримує його в шлюбі – питання лише часу, коли дружина почне пошук інших відносин, і складуться вони.

Проблема жіночих зрад виникає через відсутність задоволення собою, яке в підсумку веде до бажання отримати оцінку ззовні. Отримуючи увагу і визнання чоловіків, жінка на час відчуває підйом сил, відчуває себе повноцінно. У шлюбі навіть при обопільних почуттях подружжя з часом звикають один до одного, жінка перестає отримувати залицяння від чоловіка, але продовжує сильно мати потребу в них.

Тут ми підійшли до підстав думки, що одного разу змінив чоловік змінювати буде завжди, а єдиним вірним рішенням є розрив.

Так, якщо не працювати з внутрішньої психологічної ситуацією, то проблема зрад нікуди не піде.

Жінці потрібно вирішити проблему зі своєю самооцінкою, особистої значимістю, здатністю отримувати насолоду від життя, глибоке задоволення від її жіночої природи.

Як пробачити зраду дружини і жити далі? Чоловік повинен для себе зрозуміти, чому саме цю жінку він вибрав, і чим, можливо, його стратегія поведінки узгоджується з поведінкою жінки з низькою самооцінкою. Що потрібно, щоб дружина відчувала себе задоволеною з вами?

Якщо емоційна природа вашої дружини вимагає уваги, то чоловік, який не хоче мати справу зі зрадою, повинен вміти слухати свою дружину, давати їй вимовлятися, адже так вона вихлюпує свої емоції, ділиться переживаннями.

На сьогодні багато відносини часто мають чоловічу орієнтацію, партнери живуть немов друзі, ділові соратники, а жіночність залишається при цьому нереалізованої, знаходячи виплеск тільки в дітях, рідкісних моментах подружньої романтики і, як в розглядуваної нашої ситуації, в нових зв’язках на стороні.

Щоб зберегти шлюб вам потрібно навчитися зберігати автентичність відносин, поглиблювати їх, що є великими труднощами для обох.

Як пробачити зраду дружини – поради психологів

Якщо ви довго роздумували, чи потрібно прощати зраду дружини, і вирішили йти далі в розборі цієї складної проблеми – вам на допомогу будуть поради психологів. Після розмови з дружиною, коли ви вибрали збереження відносин і життя далі разом, ви встанете перед наступними проблемами.

Ймовірно, ви станете шукати причину особисто в собі. Вона може бути, а може, й ні. Чоловік, якому змінили, часто починає себе тут заганяти в кут, вважаючи себе винним у всьому і роблячи висновок, що особисто з ним справи йдуть не так.

Забудьте про це. Почніть шукати позитивні підтвердження, що ви перебуваєте в порядку, подивіться, як до вашої персони відносяться на роботі, друзі, близькі.

Ви виявите те, що важливі їм, значить, в вас є багато того, за що інші цінують вас.

Як пробачити зраду дружини, якщо у чоловіка відзначається неприйняття її тіла? Це нормальна реакція. Тут потрібно почекати час і краще пройти психотерапію, щоб на базовому рівні прожити і вирішити ці емоції неприйняття.

Кожне слово дружини ви почнете сприймати як брехня, шукати підступ навіть в правді, намагатися розкрити її задуми. Ваше недовіру буде засновано на незнанні, що ще дружина може дозволити собі.

Можливо, ви навіть відчуєте відчуття, що вона як людина вам чужа і незнайома.

Як пробачити зраду дружини? Поради психологів на цей рахунок такі: є кілька варіантів перебігу подій далі.

Або ви почнете проганяти це складне емоційний стан по колу, підозріло ставлячись до всього, скільки б дружина не намагалася показати вам своє ставлення діями – і тоді взаємини, швидше за все, розпадуться, оскільки ви заженете і себе, і її.

Якщо через півроку ви виявили раніше себе в круговороті думок – варто піти до психолога, одному вийти з кола дуже складно. Або ви почнете спілкуватися і обговорювати, проживати цю тему з друзями, рідними. Тут потрібно ретельно вибирати співрозмовника.

Якщо людина кілька разів проживав факт зради – він не вплине позитивно на вашу ситуацію. Варто розмовляти з тим, у кого є досвід проходження через зраду і збереження відносин. Він додасть вам спокою і впевненості, допоможе розпрощатися з ілюзіями, але ж саме вони складають більшу частину проблеми.

Дотримуючись закону компенсації, якщо ви побажали повернути біль, що зазнали від зради, і зараз намагаєтеся зробити дружині боляче у відповідь – поверніть її наполовину менше. Тоді ви на емоційному плані скомпенсіруете негатив, рухаючись до зменшення проблеми, але не роздування її.

Джерело: https://psihomed.com/kak-prostit-izmenu-zhenyi/

В прощення зради – мир і любов

– Що можна вважати зрадою, на ваш погляд? Зазвичай зрадою вважають зраду у шлюбі. А буває ж так, що в дошлюбних відносинах люди думають, що будуть разом, і раптом один з них проявляє інтерес до іншої людини. Це можна назвати зрадою, зрадою?

– Мені здається, що в цьому випадку немає зради. Дошлюбний період – це експериментальний майданчик, це пошук. Якщо ми не будемо зустрічатися з різними молодими людьми, дівчатами, ми не будемо знати типологію, характер іншої статі.

Якщо ми зустрічаємося з безліччю однолітків, то ми цнотливо спілкуємося, придивляємося, порівнюємо їх, тоді з’являється розуміння, яким має бути чоловік (дружина). Ми розуміємо, ось ці якості мені не подобаються, а ці важливі. Починаємо більш тверезо оцінювати, починаємо розуміти чоловіків або жінок.

Якщо ми не пройдемо цього тренування, то потім вийде, що вже є сім’я, діти, а для нас це все ще «терра інкогніта»: «а взагалі я нічого не розумію в цих жінок (чоловіків)».

– Але бувають такі ситуації, коли, наприклад, дівчина спілкується з молодою людиною. Дуже серйозно сприймає ці відносини. Він її запрошує на прогулянки кожен день, вони бачаться, можливо, він пару раз запитав її про її плани щодо сім’ї, триває так, наприклад, місяця три-чотири, тобто

 

по суті, молода людина, бачачи, що це за дівчина, може, якось негласно взяв на себе певні зобов’язання.

 

 

Як ви вважаєте, якщо він в один прекрасний момент передумає або у нього виникне інтерес до іншої дівчини, чи буде це вважатися зрадою чи ні? Або ось ця дівчина, яка так думала, що їй щось обіцяють, обдурила сама себе?

– Зазвичай психологи рекомендують в таких відносинах прагнути бути щирими, відкритими. Відверто промовляти ситуацію: «Ось, ти знаєш, зараз я в пошуку, я шукаю половинку».

При такому підході ми не потрапимо в пастку, коли ми думаємо, що вже все вирішено, вибір зроблений, а людина насправді просто придивляється.

У будь-якому випадку, я не думаю, що це зрада, тому що ми просто зустрічаємося і нічого один одному не обіцяємо.

Ми знаємо, як це було раніше – відбувалася заручини, і всі знали, що вони наречений і наречена. Але зараз немає таких традицій.

Пройде, може бути, ще якийсь час, і вони будуть говорити про весілля, про спільне майбутнє, з’являться взаємні очікування … Тоді вже може виникнути питання про зраду.

А якщо цього поки що немає, чого ж я буду докоряти його? Якщо ніхто нікому нічого не обіцяв, то, вибачте мене.

Читайте також:   Як не розлучитися з дружиною: як запобігти розлучення і врятувати сім’ю

– Повернемося до сім’ї, до шлюбу. Якщо розкрився факт подружньої зради, в яких випадках варто прощати зраду, а коли її не варто прощати?

– Пробачити зраду дуже важко. Часто людям задають питання на телебаченні, в ЗМІ, в інтерв’ю: «Що б ви могли пробачити, а що б ви взагалі не змогли пробачити?» І практично завжди ті відповідають: «Зрада б не пробачив». Це тема така гостра, по хворому ріже так, що рана може дуже довго не затягуватися.

І, тим не менше, мені здається, що прощати треба все. Прощення – це велика зцілювальна сила. В першу чергу для себе самого. Але і іншій людині вона може допомогти зцілитися.

У таких ситуаціях жінкам, які до мене приходять, я зазвичай ставлю запитання: «Ви хочете ще когось шукати, створювати нову сім’ю або ви готові боротися за любов і пробачити цю людину?».

Якщо жінка говорить, «Я не зарікаюся від створення нової сім’ї, але я хотіла б відновити ці відносини. Я буду намагатися змінити себе, може, він побачить, що зі мною щось сталося, а там видно буде ». Найчастіше, в таких випадках сім’я зберігається.

А варіанти, коли не пробачив людина партнера, однозначно – це розлучення. І така людина, швидше за все, знову буде наступати на ті ж граблі.

Ось сьогодні мені телефонувала жінка. Вона приходила з чоловіком на консультацію півроку тому. Ситуація дуже непроста, тому що вони в науковій сфері разом працювали, і він сприймав її як друга.

Згодом вона захотіла дітей, а йому не дуже хотілося, оскільки його задовольняло те, що вона сконцентрована тільки на ньому. Але вона хотіла дітей, і народила двох, одного за іншим. А він знайшов іншу жінку. Дружина була в декреті, на її місце прийшла працювати жінка, і він з нею завів роман.

Але вона на моє запитання, «любите чи ні, схильні ви пробачити його чи ні, чи готові на щось сподіватися?», Відповіла: «Я буду боротися за нього».

Вона виявилася готова примиритися навіть з тим, що він пішов, живе окремо, приходить до дітей, хоча носить обручку і показує всім, що він одружений. Він показує ту жінку, що не вільний. Тобто він, що називається, «добре влаштувався».

А дружина говорить про те, що любить його і їй ніхто інший не потрібен. Вона йому сказала, що це твій вибір, я тебе розумію, ти пішов, мені, звичайно, боляче, що ти себе так повів, але двері мого будинку відкриті для тебе завжди.

І це не може не переконати іншу людину.

– Ірина Анатоліївна, така віра в силу прощення – не кожна людина на неї здатний.

– Звичайно не кожен, і велика кількість людей на це практично не здатне, на жаль. Але скільки я таких ситуацій бачила, там, де жінка або чоловік послідовні, коли вибирають для себе шлях прощення зради, це приносить перемогу. Перемогу любові.

Невірність чоловіка – це дуже боляче. Часто згадую таку історію. 20 років мешкало подружжя разом, за останні сім років він двічі її зрадив.

Двічі зрадити за сім років! Вона ледь оговталася від удару, через сім років він знову їй «рушив». Однак ж вона знову встала на цю дорогу. Вона сказала, «я хочу, щоб ми були разом, я люблю цю людину».

І, слава Богу, вони разом. Дуже боляче їй було, вона ламала своє самолюбство …

Якщо нас зрадили, зазвичай нам є що в собі виправити. Своїм зрадою людина, яка тебе зрадив, як би коригує тебе.

Замість того щоб обговорювати проблеми, мовою цього удару він тобі каже, що в тобі його щось не влаштовує, подумай. А може бути, він щось тобі не раз говорив, повідомляв, а ти «Не чухаєшся».

Ми іноді буваємо просто глухі до того, якими люди хотіли б нас бачити.

– Якщо ми говоримо про якийсь особистісному кризі, який призводить до зростання людини, тоді, можливо, зрада і прощення зради – це шлях навіть до якоїсь нової ступені відносин, яка вище, ніж те, що було до зради?

– Так. Я як раз про це говорила з тією родиною: «якщо ви зараз це подолаєте, ви доростете до нової ступенечкі ваших відносин». І, насправді, вони потім підтвердили, що стали один одному ближче.

Чому? Тому що, виявляється, вона весь час була не задоволена тим, що він не розвивається духовно. Він цікавий чоловік зовні, і статус у нього соціальний непоганий, і співрозмовник приємний, але, з точки зору загального розвитку, немає глибини. Він не читав жодної літератури. І вона вже не знала, як на нього впливати.

А як може сім’я, в якій немає взаємних інтересів, бути динамічною, як? Вона починає бродити, ці відносини починають киснути. Процес бродіння призводить до вибуху …

Після того як ми з ним поговорили про цю його проблеми, вона мені дзвонить і розповідає: «уявляєте, ми з ним їдемо в електричці, і він мені каже, ти знаєш, я тепер тебе зрозумів, я абсолютно нецікава людина, я нічого не читаю , а ти хотіла, щоб я з тобою це все обговорював ». Для неї це було таке несподіване диво.

 • – Це після того, як вона простила його зраду?
 • – Так.
 • – Які якості допомагають пробачити зраду?

– Любов, великодушність і жертовність. Жертовність – це властивість справжнього кохання.

– А що значить пробачити зраду? Це не просто зробити вигляд, що ти простив, адже можна взяти людину назад, але всередині себе не пробачити, не забути, продовжувати себе є, і може навіть в чомусь мстити йому? Що значить пробачити по-справжньому?

– Пробачити – це витре з пам’яті.

– Пробачити і забути?

– Ні, забути – це не пробачити, забути – це витіснити, і так чи інакше це може потім спливти. А пробачити – це значить, просто взагалі нічого не пам’ятати про це, не повертатися до цього. Чи не пам’ятати, як ніби цього не було. Знаєте, це як на магнітній плівці, переш, і цієї інформації немає. І це можливо.

– Можливо? А як до цього прийти?

– Справа в тому, що пробачити завжди простіше, коли ти встаєш на місце іншого. Адже якщо ми засуджуємо когось за зраду, то можемо заглянути в себе і там під лупою побачити, що колись ти когось у чомусь зрадив.

Не може бути такого, щоб ми настільки були бездоганні, що нам нема чого згадати – неможливо. Якщо по максимуму, то навіть якщо ти подумав про іншу людину щось не те, ти вже його зрадив. І в майбутньому ти можеш так само оступитися, як він.

Чи не зарікайся, ти також можеш поставити підніжку своєму чоловікові.

Ось цей чоловік сказав мені, що, «я проаналізував цей свій вчинок, і згадав, що свого друга засуджував, я обурювався:« як ти можеш йти наліво, коли ти в шлюбі вже стільки років? І буквально зовсім небагато часу пройшло, і я вляпався в таку ж історію ».

Він не хотів змінювати: «ви знаєте, я просто не був уважний до себе, піддався волі почуттів, мені ця жінка навіть не була цікава, просто якийсь підйом був емоційний, і я ось пішов в сторону. Далі-більше, і все, і зайшов у глухий кут ».

Але причина була не тільки в тому, що він засудив, там ще було багато супутніх чинників, як зазвичай, коли відбувається якийсь конфлікт, там цілий ланцюжок починає розкручуватися …

– Тобто він засудив, замість того, щоб тоді поставити себе на місце одного, подумати, що він так само може вчинити? А він не звернув на це уваги, і через цю неуважність повторив ту ж помилку?

– Так. Він вважає, що це одна з можливих причин його зради.

– Ірина Анатоліївна, а чи зможе кохання залишитися настільки ж сильною і цілісною після зради і зради, як це було до?

– Вона буде просто інший. Любов може вирости. Любов зріє і буває, що зріє через біль.

Це не означає, що потрібно один одного так «шандарахать» і «шандарахать», ми «сходили на сторону», і від цього ще більше і більше любов у нас росте один до одного. Ні, але якщо ми не вміємо любити, то ми вчимося любові. Це дуже болісний процес. Ми ростемо через катаклізми, і в залежності від того, як ми вирішуємо ці проблеми, ми регресуємо або, навпаки, розвиваємося.

Мені сподобався образ. Я десь прочитала, біологи звернули увагу, що коли деревце росте чути через спеціальну апаратуру, як хрустять гілочки. І через цей хрест, цю ломку, деревце стає дорослим, красивим.

– Ми з вами знову приходимо до того, що найчастіше зрада – це шанс, можливість вирости.

– Так, є якісь типові спокуси, з якими сім’ї, стикаються на протязі свого життя. Це практично завжди в перші роки спільного життя якісь матеріальні негаразди і, може бути, проблеми економічні, це зради, це хвороба членів сім’ї, алкоголізм у кого-небудь з членів сім’ї. Ось основні ями, які повинна об’їжджати сімейна система на шляху до своєї мети.

– А мета яка?

– А мета – це взаємна любов, набуття цілісності сімейної, де всі члени сім’ї єдині.

– Прощення – це праця. Чи потрібно якось працювати над собою після вибачення зради?

– Думаю так. Можна розслабитися: я простив і все. У тій ситуації, про яку я розповідала, сім років минуло, і він їй знову змінив – вона розслабилася. І в другій зраді для неї відкрилися нові горизонти. Виявилося, що проблема не обмежувалася тільки їх відносинами.

Тому що та жінка, яку він собі знайшов в останній раз, була схожа на його матір. А у його дружини був конфлікт з його матір’ю. Через ці граблі вони вийшли на рішення більш глибинної проблеми, яка тягнулася протягом багатьох років. Вона ніяк не хотіла приймати, що, поки вона не вирішить проблему відносин з його матір’ю, він не заспокоїться.

Зрада дала привід до роздумів, до подолання своїх негативних емоцій, пов’язаних зі свекрухою.

– А якщо ти говориш людині – «я тебе простив», а на самій-то справі не пробачив і не відчуваєш такої любові, як раніше, як працювати над собою? Які кроки?

– Це вже, насправді, багато, якщо ти повернувся в сторону людини, який тобі «рушив» по ​​хворого місця. Це вже крок, що ти хоча б постарався пробачити. Далі – більше, потрібна постійна внутрішня робота.

Ми знаємо, що Господь піклується про кожного з нас. І ті ситуації, в які ми потрапляємо, навіть дуже складні, вони теж не випадкові, вони є нам для того, щоб нас чомусь навчити.

А якщо люди мислять категоріями максималістськими – «він мене зрадив, я ніколи не пробачу зради!», Насправді, це проблема людини, який так вважає.

Ми розуміємо, що життя пов’язана з різними труднощами, спокусами, і ми повинні бути до цього готові. Для нас не повинно бути несподіванкою, що нас хтось зрадить, під’юдити наше самолюбство.

Це нормально, нормативний конфлікт, є таке поняття в психології. Це все природні закони людського розвитку, закони життя.

Господь все робить для нашої користі. Питання тільки в тому, що Він хоче в нас зцілити, що Він хоче в нас змінити, в чому Він хоче допомогти нам бути краще? Є якийсь недолік, який в мені є. Якщо я вважаю, що мене зрадили, значить, я ображений. Значить, в цій ситуації мені показують, що я дуже образливий, самолюбна людина.

Значить, зараз я повинен направити всю свою увагу на цю свою особистісну проблему. І що я роблю? Маленькими кроками починаю боротися. Я зробив спробу до примирення, як мені це не важко, кажу, ну ладно, це не смертельно, давай спробуємо далі жити з цим.

Потрібно хотіти навчитися прощати, хотіти навчитися любити, розумієте?

В першу чергу потрібно звертати увагу на самого себе. Коли ми думаємо тільки, «як він мене зрадив», як він винен, гнів затуляє нашу свідомість. Ми і себе-то в такий момент уже погано сприймаємо, і як йти вперед – не бачимо. За цим горем, за смутком ми погано бачимо орієнтири. А коли ми прощаємо і хочемо пробачити, Господь нам допомагає, включається вже духовна сила.

І тоді ти вже не цикл, що там з ним, і він уже відчуває себе більш спокійно, тому що його не смикають, не нарікають, що не докоряють.

Якщо він оцінив свою поведінку, як неадекватне, то, звичайно, він зараз як на голках, він чекає, що його зараз знову будуть принижувати. І він розуміє, що низько себе повів.

Нормальна людина не може не розуміти, що він вляпався в бруд. І ми, якщо будемо в собі мусувати засудження його вчинку, будемо мимоволі відіграватися на ньому.

Це до доброго не приведе, тому що посилить вектор до розриву.

Адже в конфлікті завжди винні обидва. Може, один більшою мірою, а інший в меншій. Краще будемо цей конфлікт використовувати з вигодою для себе. А вигода в тому, що це відправна точка повернення до себе, любові до себе.

Коли я ображаюся, я не люблю себе, тому що образа – це зло. Тому треба відокремити себе, як образ Божий від образи і намагатися її не пускати в серце.

Любити свою душу – це, значить, не дозволяти монстрам злоби опановувати нашим серцем.

І тоді людина, яка поруч, він тобі довіриться. Потрібно допомогти йому знайти самого себе, тому що він втратив себе. Коли ти себе починаєш знову дізнаватися, шукаєш любові до себе, ця людина теж не боїться тебе і може тобі відкритися і може навіть сказати: «Як я поводився потворно, спасибі тобі, що ти мені допоміг!».

– Якщо людина не прощає, які для нього можуть бути внутрішні наслідки, крім розлучення?

– Непрощення – руйнівно. Людина, який не пробачив зраду, не може бути спокійний. Він повертається до якихось епізодах життя, пов’язаним з кривдником, він згадує про це при нагоді, без випадку, тобто він з цією людиною практично не розлучається. Він обурюється, він незадоволений або журиться. Непрощення підточує душу.

Навіщо нам треба губити свою душу? Ми тримаємося за свої пристрасті, як Гобсек, який сидить на своєму добрі, яке гниє вже, і нікому не потрібно – мотлох якась.

 1. – А які наслідки вибачення?
 2. – Наслідки вибачення – особистісний ріст, любов до себе, спокій душі.
 3. © Perejit.ru

Рекомендуємо онлайн курс «Основні принципи будівництва сім’ї»

Інші матеріали автора:

Зберігайте близькість на всіх рівнях

Ідіть, не озираючись, як Лот з палаючого міста Отриманий вами досвід безцінний Низька самооцінка призводить до патологічної залежності від іншого Підставте близькому плече Щоб пережити розлучення, необхідно позбутися від «комплексу жертви».

(

143 голоси: 4.12 з 5
)

Джерело: http://www.perejit.ru/main/prostit_izmenu?id=205

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *