Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Зміст приховати
4 Розірвання шлюбу із засудженим, як розлучитися, якщо чоловік сидить у в’язниці: документи, порядок, терміни
 • 24 Жовтня, 2018
 • Сімейне право
 • Оксана Кісленкова

Сімейні стосунки – це важко. І далеко не кожна людина це розуміє при реєстрації шлюбного союзу в РАГСі. Статистика розлучень в Росії показує не найкращі результати – громадяни активно сходяться разом і ще активніше розходяться. Причини цього можуть бути різні. Вони особливої ​​ролі не грають. Як розлучитися з дружиною? Що потрібно знати про подібному процесі? З якими труднощами стикаються чоловіки в ході руху до бажаної мети? Відповіді на всі ці питання і не тільки будуть представлені до уваги нижче. При належній підготовці та при певних обставинах впоратися з подібним завданням не складе ніяких труднощів. А в окремих випадках потрібно неабияк постаратися для припинення шлюбного союзу.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Законодавча база

Як розлучитися з дружиною? Дане питання нерідко зустрічається серед чоловіків. Жінки теж цікавляться процесом розлучення.

Розлучення – це процедура припинення офіційно зареєстрованого в РАГСі шлюбу. Стосунки чоловіка і жінки більше не будуть регулюватися Сімейним кодексом РФ. Подружжя стануть колишніми. Вони з моменту розлучення почнуть рахуватися один одному чужими.

Проте, на батьківські права розірвання шлюбу ніяк не впливає, тільки побічно. Розлучення вносить свої корективи у виконання обов’язків батьків. І це стає іноді величезною проблемою. Серйозною, але цілком вирішуваною.

На розлучення можна подати в будь-який момент, тільки чоловікам доведеться враховувати деякі застереження. Про них буде розказано нижче. Лише вивчивши особливості шлюборозлучних процесів, кожна людина зможе ґрунтовно підготуватися до припинення офіційних відносин.

Методи вирішення задачі

Причини розлучитися з дружиною можуть бути різними. Вони, як правило, ніякої ролі не грають. Зазвичай пояснювати мотиви свого рішення нікому не потрібно. Пара просто вирішує реалізувати свої права на припинення шлюбного союзу.

Розвести в Росії можна:

 • по взаємній згоді;
 • в односторонньому порядку.

При цьому заява про розлучення приймають:

Як краще розлучитися з дружиною? Через ЗАГС і за обопільною згодою. Це найпростіше і швидке рішення. Громадяни зможуть домогтися бажаної мети в найкоротші терміни. На жаль, не завжди розлучення в РАГСі можливий. Існують винятки.

Коли йти в ЗАГС

Як правильно розлучитися з дружиною? Однозначно відповісти на питання подібного роду не вийде. Багато що залежить від конкретної сім’ї і життєвої ситуації.

Найшвидшим способом припинення шлюбу є звернення в ЗАГС. Їм можна скористатися, якщо у пари немає спільних неповнолітніх дітей, а також за умови взаємної згоди сторін і відсутності будь-яких конфліктів.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Відсутність чоловіка в РАГСі теж можливо. Тільки до цієї події доведеться підготуватися заздалегідь. У нашому випадку дружина повинна оформити нотаріальна згода на припинення шлюбного союзу.

При наявності дітей в ЗАГС можна прийти, якщо:

 • дружину визнали померлою або зниклою;
 • дружину позбавили по суду волі на строк від 36 місяців.

Відповідно, ті ж правила поширюються на розлучення з чоловіком. І при наявності спільних дітей сподіватися на припинення офіційно зареєстрованого шлюбу в РАГСі не рекомендується. Сюди доведеться прийти в кінцевому підсумку, але безпосередньо за свідоцтвом про розлучення. Рішення про розірвання шлюбу приймаються в інших інстанціях.

Причини звернення до суду

Другий варіант розвитку подій – це проведення досліджуваної операції за допомогою судових інстанцій. Причини розлучитися з дружиною подібним чином теж можуть бути різними.

Як правило, в суди звертаються, якщо:

 • хтось із подружжя проти припинення шлюбу;
 • у громадян є які-небудь суперечки (майнові, аліментні, з приводу дітей);
 • в сім’ї є загальний неповнолітні діти.

Наявність дитини майже завжди означає спілкування подружжя в суді. Залишається тільки одне питання – в який саме судової інстанції буде розглядатися позов про припинення шлюбних відносин.

В яких судів ходять

Як розлучитися з дружиною або чоловіком? Важливо розуміти, яким чином вести себе при тих чи інших обставинах, а також вивчити основи підготовки до шлюборозлучних процесів.

Розлучення можуть проводитися через:

 • мирові суди – при обопільній згоді і відсутності конфліктів;
 • районні судові органи – при наявності дітей, суперечок або незгоду з подружжя на операцію.

Звертатися при цьому рекомендується в інстанцію за пропискою відповідача. У нашому випадку – жінки. При належній підготовці ймовірність виникнення проблем мінімальна.

Обмеження для чоловіків

Як швидко розлучитися з дружиною в Росії? Для цього в парі не повинно бути загальних дітей. Крім того, необхідна згода чоловіка на операцію. Тільки при подібному розкладі можна говорити про швидке розлучення.

На жаль, чоловіки не завжди можуть подати на розірвання шлюбу з дружиною. Вони не мають права бути ініціаторами розлучень при наявності вагітної дружини або дитини у віці до одного року.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Проте, припинити існування сім’ї можна. В описаних вище ситуаціях ініціатором шлюборозлучного процесу є дружина. А наявність взаємної згоди на проведення операції тільки прискорить наступ кінцевого результату.

Про неявку в суд

Як розлучитися з дружиною, якщо вона не може прийти в суд? Деякі вважають, що це є підставою для припинення процесу розлучення. Але таке твердження не зовсім вірне.

Неявка в судове засідання не служить підставою для обмеження прав на розлучення. Просто процедура розгляду справи затягнеться на тривалий час. В кінцевому підсумку пару все одно розведуть, але подібна новина може стати несподіванкою для однієї зі сторін.

Якщо чоловік згоден на припинення відносин, але самостійно не може прийти в суд або ЗАГС, він має право відправити свого представника до уповноважених органів. Як варіант – скласти нотаріальне згоду на розлучення і віддати його чоловікові / дружині.

Про правилі неявок

Що ще необхідно знати кожному чоловікові про шлюборозлучному процесі? Справа вся в тому, що неявка в суд на розгляд справи про припинення офіційного шлюбу – це не підстава для незадоволення позову.

Судді будуть керуватися правилом трьох неявок. Що воно свідчить? Якщо людина не приходить на засідання суду більше трьох разів (направляючи своїх представників і не даючи згоди на вимоги в позовній заяві), справа розглядається без нього. Тобто, пару розведуть.

Неявка в суд – спосіб відкладання кінцевого результату на кілька місяців. Тільки це зовсім не вихід із ситуації. Чи не розвести пару через неявку в суд не зможуть.

Минулі шлюби і діти

Як розлучитися з дружиною за її згодою? Для цього буде потрібно звернутися в ЗАГС або до мирового суду, попередньо уклавши мирні угоди в нотаріуса. Тільки так вдасться з мінімальними труднощами досягти бажаної мети.

Досить часто люди одружуються повторно, ім’я при цьому неповнолітніх дітей. Як подібна обставина вплине на шлюборозлучний процес?

Якщо дитина не всиновлена ​​новим чоловіком, ніяк. У парі немає спільних неповнолітніх дітей? Тоді вона буде розглядатися як бездітна. Дитина від минулого шлюбу, не всиновлена ​​чоловіком або дружиною, до уваги не береться.

Якщо ж неповнолітній удочерити офіційно, громадянина повинні будуть розглядатися як сім’я з дітьми. І розірвання шлюбу при подібному умови здійснюється безпосередньо через судові органи.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Керівництво по розлученню в РАГСі

Вирішив розлучитися з дружиною? Тоді варто розібратися, як себе вести в тому чи іншому випадку. Це допоможе звести ймовірність негативних наслідків до мінімуму.

Припустимо, що дружина згодна на припинення шлюбних відносин, а в осередку суспільства немає спільних неповнолітніх дітей. Тоді рекомендується діяти таким чином:

 1. Здійснити підготовку довідок на розлучення. В описаній ситуації паперів буде потрібно не так вже й багато. Всі вони представлені після інструкції.
 2. Заповнити форму заяви про розірвання шлюбу.
 3. Подати клопотання разом з дружиною в ЗАГС за пропискою однієї зі сторін. Можна направити прохання туди, де шлюб був зареєстрований.
 4. Здійснити оплату видачі свідоцтва про розлучення. У 2018 році за обопільної згоди пара повинна перерахувати 650 рублів.
 5. Забрати свідоцтво про розлучення в обумовлений час.

Варто відзначити, що моментального розірвання шлюбних відносин в Росії немає і бути не може. Це просто не передбачається. Доведеться набратися терпіння і чекати.

Розлучення в РАГСі забирає 1 місяць. Час відраховується з моменту подачі заяви до уповноваженого органу. Направити прохання дозволяється через МФЦ.

Довідки для РАГСу

Як розлучитися з дружиною без її присутності в РАГСі? Це можна зробити, тільки якщо дружина згодна на припинення відносин. В іншому випадку про подібному розкладі потрібно забути.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Для розлучення в РАГСі сторони повинні пред’явити:

 • ідентифікатори особистостей;
 • спільну заяву на розлучення;
 • довідки про вступ в шлюб.

Якщо хтось із подружжя не може прийти до уповноваженого органу, дозволяється оформлення нотаріального згоди на процедуру. Відповідний папір з копією паспорта потрібно віддати дружину.

Розлучення через суд – інструкція по поводженню

Як розлучитися з дружиною, якщо є діти? Потрібно в обов’язковому порядку звернутися до судового органу з позовом. Винятки бувають, але на практиці вони майже не зустрічаються.

Щоб подати позов про розлучення в судовий орган, необхідно:

 1. Скласти докладний позовну заяву. У ньому прийнято описувати ситуацію в родині, свої вимоги і пакет доданих до клопотання паперів.
 2. Підготувати документи для судового засідання. Нижче представлений найбільш розгорнутий перелік необхідний паперів.
 3. Звернутися до суду з позовом. Заява буде розглянута протягом 5 днів.
 4. Прийти в обумовлені терміни в зал суду і прийняти участь в дебатах. Краще, щоб в цей момент в уповноваженому органі були присутні обидві сторони.
 5. Дочекатися видачі судового рішення про розлучення.
 6. Провести оформлення довідки про розірвання шлюбу державного зразка.

Звучить не так важко. Тільки в реальному житті в сім’ях при розлученні, особливо за умови наявності спільних дітей, виникають серйозні труднощі. Зокрема, якщо чоловік і жінка не можуть врегулювати конфлікти мирним шляхом.

Важливо: в судовій практиці РФ діти майже завжди залишаються з матерями. Чоловіки при цьому повинні виплачувати аліменти на дитину і іноді – на колишню дружину.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

про аліменти

Як розлучитися з дружиною без дітей? Переважно зробити це за допомогою звернення в ЗАГС і за взаємною згодою. Якщо ж є загальні або усиновлені діти, виникає необхідність в судових дебатах навіть при відсутності конфліктів в осередку суспільства.

Як тільки пару розведуть, якщо у них є діти, потрібно вирішити аліментні спори. Аліменти призначаються на неповнолітнього і дружина, яка живе з дитиною до 3 років. На практиці склалося так, що чоловік найчастіше стає платником аліментів.

Відповідні виплати можуть бути призначені в твердому розмірі і в процентах від заробітку. У першому випадку доведеться доводити вимоги, у другому – орієнтуватися на мінімальні відсоткові ставки.

Вони складають:

 • 25% від місячного доходу – на одного неповнолітнього;
 • 33% – при наявності двох дітей;
 • 50% від прибутку за місяць – за трьох і більше дітей.

Зменшити подібні аліменти проблематично. Але на ділі їх розмір може складати навіть 2 500 рублів. Зокрема, якщо у платника немає офіційного місця роботи і заробітку.

Довідки для суду

Як правильно розлучитися з дружиною? Рекомендується спочатку вирішити всі конфлікти, а також домогтися згоди подружжя. В іншому випадку доведеться звертатися до районного суду і стикатися з довгими судовими дебатами.

Які папери потрібні судді? Сторонам рекомендується здійснити підготовку таких виписок:

 • позовної заяви;
 • виписки про вступ в шлюб;
 • паперів на спільно нажите майно;
 • довідок з місця проживання сторін;
 • свідоцтв про усиновлення або народженні спільних дітей;
 • паспортів;
 • платежів, що вказують на витрати сторін при купівлі майна;
 • даних з місць роботи про доходи чоловіка і дружини;
 • документації про права на конкретне житло;
 • характеристик з місць працевлаштування або навчання.

Крім того, на руку будуть довідки про стан здоров’я подружжя. В окремих випадках потрібно готувати аудіо, фото, відео і листування, а також показання свідків. Наприклад, про неадекватну поведінку чоловіка або вказують на відмову у виконанні батьківських обов’язків.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Тепер ясно, як розлучитися з дружиною або чоловіком. Якщо подружжя хоче зробити це в світовому суді, спочатку доведеться у нотаріуса оформити мирні угоди про розподіл майна, визначенні графіка спілкування і місця проживання дітей, призначення аліментів.

Читайте також:   Як порушити хлопця: способи, що дозволяють завести чоловіка

Джерело: https://RealConsult.ru/433620a-kak-razvestis-s-jenoy-sposobyi-osobennosti-protseduryi-i-yuridicheskie-tonkosti

Як розлучитися з чоловіком: дієві рекомендації

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінкиНа жаль, рідкісний сімейний союз витримує випробування часом і триває роками. Дружина може думати, як розлучитися з чоловіком, і при цьому боятися вживати активних заходів. Незважаючи на сильну прихильність один до одного, іноді продовжувати жити разом стає неможливо. Емоційний зв’язок ще може залишатися деякий час, саме вона і приносить чималі душевні страждання. Поради психолога з приводу того, як безболісно розлучитися з чоловіком, можуть виявитися корисними, вчасно підтримати і направити.

Нюанси шлюборозлучного процесу для жінок

З боку здається, що в розлученні немає нічого особливо складного. Але це тільки на перший погляд. На ділі доводиться вирішувати безліч непростих питань, які часом ставлять у глухий кут, виводять з душевної рівноваги.

Юридичні

Навіть якщо бажання подружжя обопільно, виникає необхідність обумовлювати певні пункти. Процес здатний затягтися, якщо колишні партнери не захочуть в чомусь поступатися один одному.

Конфлікт може виникнути через те, що один не згоден з доводами іншого. Досить часто зустрічається процедура поділу майна. Цей аспект передбачає присутність адвоката.

Консультація грамотного юриста стає обов’язковою.

Як повернути чоловіка в сім’ю: поради і способи по поверненню

психологічні

Як правило, якщо дружина хоче розлучитися з чоловіком і думає, з чого почати, то у неї є виражені претензії. Раптово такий намір не спадає на думку. Психологічний фактор впливає на поведінку і рішення.

Якщо жінка керується виключно негативними почуттями, то їй буде важко впоратися з власними емоціями. При розлученні може знадобитися підтримка близьких.

Незалежно від того, чому хочеться розлучитися, починають долати страхи, тривоги і сумніви.

На якій підставі жінка може розірвати шлюб

Іноді проживши разом декілька років, люди раптом розуміють, що їм зовсім не про що поговорити, вони нецікаві один одному. Випадки бувають різними. Не завжди приємно усвідомлювати свої помилки.

Зловживання спиртними напоями

Якщо чоловік починає надмірно захоплюватися алкоголем, то втрачає здатність відповідати за свої вчинки. У нього притупляється почуття відповідальності, спостерігається неадекватна поведінка, в тому числі невмотивовані спалахи агресії. Жінка втрачається, не знає, що робити.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Якщо хочеться розлучитися з тих, хто п’є чоловіком, то доводиться цілком переглядати свої переконання, навчитися більше думати про себе. Коли численні вмовляння і бесіди не допомагають, то доводиться вдаватися до серйозних методам впливу.

Прийом наркотичних засобів

У цьому випадку доводиться думати, як швидко розлучитися з залежним від наркотиків чоловіком і при цьому зберегти душевну рівновагу. Не секрет, що наркотики формують жахливу залежність.

Людина втрачає своє справжнє обличчя, перестає бути хорошим сім’янином і батьком. Прийом наркотичних засобів чоловіком – серйозна підстава для того, щоб подати на розлучення.

Слід заздалегідь зрозуміти: він не зможе залишатися гідним супутником життя.

Аморальна поведінка

Сюди відносяться зради, підкріплені аморальним способом життя, численні приниження і образи. Рішення потрібно приймати швидко, шукати способи, як розлучитися.

Якщо чоловік не хоче розлучення, це зовсім не означає, що дружина повинна терпіти по відношенню до себе аморальну поведінку. Збереження власної гідності – ключ до успіху.

Якщо партнер проявляє явну неповагу і нехтування, то доводиться діяти жорстко.

Як зробити життя після розлучення щасливою: доступні способи

фізичне насильство

Не можна допускати, щоб чоловік піднімав руку на дружину. Подібна поведінка не можна терпіти, інакше воно може стати звичкою.

Будь-яке фізичне насильство руйнує взаєморозуміння, призводить до формування справжньої емоційної прірви. Союз, де присутні страхи, відчай, ненависть, не може вважатися міцним.

У родині неприпустимі загрози і будь-які прояви заподіяння шкоди іншій особі.

Розлучитися і залишитися в хороших відносинах в цьому випадку навряд чи можливо. Швидше за все, доведеться в терміновому порядку шукати спосіб звільнитися від тиранії.

Невиконання фінансових зобов’язань під час декрету

Ніколи жінка так сильно не потребує підтримки партнера, як в період виношування дитини та відпустки по догляду за малюком. Їй хочеться відчувати, що вона може спиратися на порядність чоловіка, відчувати у всьому підтримку і опору.

Якщо цього не відбувається, то доводиться думати, як безболісно розлучитися з чоловіком і поправити своє становище. Фінансова підтримка є необхідною опорою, яка формує впевненість в завтрашньому дні.

Чоловік повинен взяти на себе необхідні витрати за потребами сім’ї і не має права від цього відмовлятися.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

невірність чоловіка

Зрада – це серйозне випробування для обох. Невірність одного з подружжя може стати підставою для розлучення. Як грамотно розлучитися, якщо підозри не вдається підтвердити фактами, знають не всі. Можна найняти приватного детектива, щоб засвідчити зраду і пред’явити її в якості необхідного докази для розірвання шлюбу на судовому процесі.

особисті мотиви

У деяких випадках люди приймають рішення про остаточне розставання просто тому, що більше не хочуть перебувати разом. Це цілком вагоме пояснення. Щоб розлучення дійсно відбувся, необхідно прийти до обопільного рішення. З примусу такі речі навряд чи відбуваються, оскільки особисті мотиви можуть бути у кожного свої. Часто люди втомлюються від одноманітності і обтяжливого побуту.

Як розлучитися з чоловіком без його присутності

Спірний випадок, який має своє рішення. Головне, не впадати у відчай і не опускати руки. Замислюючись про те, як можна правильно розлучитися з чоловіком, слід взяти до уваги наступні поради:

Як безболісно розлучитися з коханою людиною: способи і поради

 1. Необов’язково, щоб чоловік давав свою згоду на шлюборозлучний процес. Якщо ситуація виходить з-під контролю, жінка має право звернутися до суду. Ніхто не може перешкоджати вам в спробі захищати свої інтереси, зберігати гідність.
 2. Коли чоловік відсутній в житті сім’ї певний час, то дружина має право подати на розлучення. Як правило, достатньо документально підтвердити факт того, що подружжя живе окремо більше двох років. Ніхто не має права утримувати людину в шлюбі. Такі справи в суді розглядаються часто. Виходить, що присутність другого з подружжя для розлучення не потрібно.

Розірвання шлюбу через суд

Випадки мають місце, якщо один з партнерів не згоден на розлучення. Необов’язково чекати підтвердження чоловіком свого бажання. Якщо ситуація в родині стала нестерпною, то вже не доводиться думати про те, як цивілізовано розлучитися з колись коханим чоловіком. Розірвання шлюбу через суд – прийнятна практика в нестандартних ситуаціях:

 1. Чоловік не виконує своїх обов’язків. Батько зобов’язаний утримувати дітей до досягнення ними повноліття. У разі відмови від виплат суд буде на боці дружини.
 2. Чоловік дозволяє собі піднімати руку на дружину. Фізичне насильство нерідко супроводжується моральним пригніченням. Жінка має право робити законні дії з метою самозахисту.
 3. Чоловік допускає сексуальне насильство по відношенню до дружини. Як це не сумно, такі випадки зовсім не рідкість. Сексуальне насильство принижує жінку, не дозволяє їй відчувати себе повноцінною особистістю.
 4. У шлюбі є діти. Якщо сторони не можуть домовитися між собою по-хорошому, доводиться вдаватися до такої радикальної мірою впливу. Суд подбає про те, щоб по відношенню до дітей було прийнято максимально вигідне рішення. Від подружжя потрібна тільки вчасно надати необхідні папери.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

У яких випадках можна розлучитися в загсі

Розлучення в РАГСі зазвичай проходить, коли подружжя налаштовані отримати однаковий результат і не мають наміру чинити один одному ніяких перешкод. Серед головних умов законом відзначається відсутність неповнолітніх дітей.

У цьому випадку вдається уникнути численних суперечок щодо прийнятих батьківських зобов’язань і виплат аліментів. Виходить, що людям стає набагато простіше домовитися між собою.

Крім зазначеної вище причини необхідно, щоб чоловік і дружина мали усвідомлений намір розлучитися остаточно.

Якщо жінка шукає спосіб, як спокійно розлучитися з обридлим чоловіком, то цей варіант цілком підходить.

зміна прізвища

Всупереч поширеній думці, даний аспект не є обов’язковою умовою для здійснення шлюборозлучного процесу. Жінка має повне право як повернути колишнє прізвище, так і залишити ту, що була нею придбана в шлюбі.

Деякі дами з метою спрощення процесу вирішують нічого не змінювати. Якщо ви хочете знати, як можна мирно розлучитися з чоловіком, то найпростіший спосіб – це залишити його прізвище при собі.

Таке рішення є вигідним, якщо в є дитина: сім’я як ніби емоційно зберігається, хоча формально перестає існувати.

Способи подолання депресії після розриву відносини

Психологічні аспекти життя після розлучення

Навіть якщо жінці хочеться розлучитися з нелюбом чоловіком, зважитися на цей крок непросто. Існують внутрішні чинники, до яких доведеться звикати. Розлучення може стати вимушеним заходом. Це відбувається з різних причин. Зупинимося на них докладніше.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

зміна статусу

Багатьох жінок лякає сама перспектива залишитися наодинці з собою. Лишається привабливого статусу заміжньої дами не хочеться.

Чому це так лякає? Дівчата не можуть відразу прийняти відповідальність, відмовитися від стереотипів і обмежуючих переконань, адже вибираючи комфортне життя «для себе», доведеться зіткнутися з безліччю косих поглядів і переконань.

Ставши розведеною, жінка нерідко починає відчувати соціальний тиск і почуття провини за те, що їй не вдалося врятувати шлюб.

Особливо вразливі особи схильні вважати себе винуватими в події. Психологічні проблеми потім заважають побудові нових відносин. Непросто повірити в себе, коли за плечима є негативний досвід.

переживання втрати

За силою впливу розлучення можна порівняти з проживанням сильного горя. Неможливо швидко викреслити людину зі свого життя, зробити вигляд, що його ніколи не існувало.

Психологи стверджують, що остаточне розставання з чоловіком – таке ж серйозне випробування для особистості, як втрата роботи або смерть родича. Переживання втрати буде супроводжуватися всіма стадіями бідкання: люди проходять через заперечення того, що сталося, злість і каяття.

Головне при цьому – дати собі можливість вільно висловлювати почуття, не віджимати їх, не намагатися стримувати на догоду кому-небудь.

страх самотності

Боязнь після розлучення виявитися нікому не потрібною супроводжує всіх. З’являється страх надовго затриматися на самоті, втратити власну привабливість. Подібний стан не можна назвати комфортним. Не у всіх колишніх подружжя виходить розлучитися і при цьому залишитися друзями. Хтось до кінця життя продовжує накопичувати образи і підраховувати ступінь завданих збитків.

Через страх самотності люди часто повторюють свої помилки. Ось чому трапляються повторні шлюби, в яких з’являються ті ж проблеми.

розчарування

Розчарування забирає багато моральних сил. Це почуття посилює переживання. Процес відновлення розтягується в часі. Розлучитися легко – це не означає уникнути додаткових емоцій. У будь-якому випадку буде боляче, страшно і образливо. Мало хто чекає від близької людини проблем.

Всі хочуть відчувати радість і задоволення. Розчарування в сімейному житті нерідко змушує зовсім відмовлятися від партнерських відносин, вважати себе нездатною на любов. Пережитий стрес впливає на ставлення до світу. Розчарована жінка замикається в собі, стає тривожною і апатичною. Їй не до залицянь.

Розлучення формує обережне ставлення до життя.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Душевну рівновагу

Нерідко при розлученні впевненість в собі стрімко падає. Відбувається це через необхідність переглядати наявні переконання. Звичка – велика річ. Вона напрацьовується роками.

Якщо протягом десяти років жінка і не думала про те, як можна швидко і безперешкодно розлучитися з уже нелюбимим чоловіком, навряд чи їй вдасться легко відновитися після розставання.

Буде потрібно докладати багато зусиль, щоб запобігти тривогу, відчай і відчуття безвиході.

Таким чином, розлучатися з чоловіком потрібно тільки в тому випадку, якщо жінка морально підготовлена ​​до можливих наслідків. Проблеми обов’язково виникнуть, без них нікуди. Знадобиться прикладати великих зусиль.

Потрібно розуміти, для чого відбувається цей крок, не станете ви згодом шкодувати. Розлучення – це нелегке випробування, тому рішення не повинно ухвалюватися зопалу.

Тільки обдумані дії ведуть до позитивного результату, допомагають зрозуміти мотиви своїх вчинків.

Джерело: https://onelove.su/kak-razvestis-s-muzhem/

Що питають в суді при розлученні: які питання задає суддя бажаючим розлучитися

Стрес і непевність перед розлученням в суді будуть менше, якщо заглянути в цю невідомість: як там все відбувається і що будуть питати. Секретів тут немає, і до слухань можна підготуватися заздалегідь.

Читайте також:   Ваги: сумісність з іншими знаками зодіакального кола

Як проходить шлюборозлучний процес

Шлюб розривається через суд, коли:

 • один з подружжя не згоден на розлучення;
 • є спільні неповнолітні діти;
 • є майнові суперечки.

Процес починається з подачі позовної заяви. Якщо немає суперечок про дітей і майно дорожче 50 000 руб., Його подають мировому судді. В інших випадках – в районний суд. У заяві позивач викладає свою позицію: пише, чому хоче розлучитися, коротко описує обставини.

Якщо заяву прийняли до виробництва, призначають попередню співбесіду, а потім і дату слухання. Дружина запросять туди офіційної порядком. Суддя буде задавати питання чоловікові і дружині, обом дасть можливість висловитися.

Мінімальний час слухання – 10 – 15 хвилин. Так виходить, коли суть зрозуміла і розбіжностей немає. А коли все складно, часу це займе більше, зустрічей в суді може бути і декілька.

Якщо немає бажання брати участь в процесі, позивач вправі просити розглянути питання без його присутності.

За підсумком суд прийме рішення, на яких умовах розводити, або дасть термін на примирення – 1 – 3 місяці.

Дитину запрошують на слухання тільки для вирішення питання, з ким він буде жити. Якщо йому вже виповнилося 10, облік його думки обов’язковий. З 14 років підліток має право сам вибирати місце проживання.

Як вести себе в суді: що можна, а чого не можна

До зали можна заходити тільки після запрошення. Говорити – коли дадуть слово. Суддю перебивати не можна, та й опонента небажано, не кажучи вже про образи і погрози. Якщо потрібно щось терміново додати або заперечити, треба запитати дозволу судді. До нього прийнято звертатися: «ваша честь» або «шановний суд». Інших питань йому задавати не можна – він не сторона конфлікту.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

На суді у чоловіка та жінки буде можливість висловитися

Суд – це не місце для з’ясування стосунків, а суддя не психолог. Його цікавлять тільки факти і закони. Багатослівність, крики і емоції на рішення ніяк не вплинуть, тільки обернуться даремно витраченим часом.

Правила поведінки – це не тільки показник вихованості. Порушника можуть вивести із залу або навіть оштрафувати. У Кримінальному кодексі є окрема стаття за неповагу до суду.

Спокійна впевненість в собі, лаконічне і чітке виклад фактів – ось оптимальна стратегія поведінки. Щоб подолати хвилювання, прийміть заспокійливе. Але тільки невелику дозу – надлишок приведе до уповільнення реакції, а вона може стати в нагоді. Перед судом складіть план або конспект своїй промові, можна навіть прорепетирувати її.

Якщо в суд запросили дитини, треба подумати, не травмує його, що відбувається. Коли є такий ризик, краще його не приводити – думка можна висловити і письмово. Якщо дитина все-таки буде присутній на слуханні, треба розповісти йому про правила поведінки, що буде відбуватися і чого від нього чекають.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Дитину має сенс залучати до судових розглядів тільки після 10 років

Що питають в суді при розлученні

Перший блок питань можна віднести до уточнюючих:

 • чи підтримуєте ви свій позов (якщо нічого не змінилося, відповідають: так, в повному обсязі);
 • обидва чи дружина згодні на розлучення;
 • чи є спільні неповнолітні діти;
 • чи є розбіжності щодо місця проживання дітей;
 • чи є спір про порядок спілкування з дітьми;
 • домовилися подружжя про аліменти;
 • чи є спір про поділ спільно нажитого майна.

Далі все залежить від обставин і від підстави, на якому подружжя розлучається в суді, а не в загсі. Суддя буде орієнтуватися на зміст позовної заяви.

Питають причини розлучення, як давно не разом, спільне господарство, та ін., Якщо дитина – 1 місяць на роздуми. Аліменти на дитину і на себе подавайте окремим позовом, розділ майна – окремим позовом, а то коли 3 в 1 – історія ніколи не закінчиться. Не хвилюйтеся, це не іспит, у них таких як ви – віз і маленький візок кожен день.

Ірина

https://www.babyblog.ru/community/post/family/1735175

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Чим зрозуміліше все викласти в позовній заяві, тим менше питань буде на суді

Без обопільної згоди: коли розлучення хоче лише один

У позивача запитують, чому він має намір розлучитися і вважає, що об’єктивно неможливо зберегти сім’ю. У обох запитають: живете ви разом, якщо немає, то наскільки давно, чи є шанс примирення, на яких умовах. Відповідайте як є, без замовчування суттєвих деталей, але і без зайвих подробиць. Ось можливі варіанти:

 • Я більше не люблю свого чоловіка. У нас різні погляди і плани на життя, в сім’ї постійні конфлікти. Я хочу поставити крапку, тому що спільне життя собі не уявляю.
 • Рік тому я зустрів і покохав іншу жінку, зараз збираюся переїхати до неї. А до дружини не відчуваю потягу.
 • Мій чоловік грубо і агресивно поводився зі мною: бив, принижував, погрожував. Я поїхала до батьків півроку назад, тому що боюся перебувати з ним разом.
 • Я 3 роки живу за кордоном, а дружина не захотіла переїжджати. Фінанси у нас роздільні, спільного господарства не ведемо, відношення не підтримуємо. Сім’ї вже не існує.
 • Мій чоловік зловживає алкоголем, я не можу жити з його залежністю. Він не працює, пропиває загальні речі, призводить до хати по чарці. Я не раз говорила з ним про лікування, але це не допомагає.

Суд не може зобов’язати подружжя бути сім’єю, якщо один з них цього не хоче. Тому можливі тільки два варіанти: розведуть відразу або призначать відстрочку.

Відповіді повинні бути такими, щоб переконати суддю прийняти потрібне рішення. Якщо мова йде тільки про миттєву конфлікті, дадуть час помиритися. Агресія і фактична відсутність відносин – аргументи для швидкого розлучення.

Все інше знаходиться між цими полюсами.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Насильство в сім’ї – аргумент для негайного розлучення

На своєму особистому досвіді скажу, що вказувати причину розлучення потрібно обов’язково. Я вказав – подружня невірність.

На питання судді про примирення чітко і однозначно відповідав, що це неможливо взагалі, часу на подумати було більш ніж достатньо і немає необхідності тягти кота за хвіст, так як сім’ї де-факто не існує.

На суді не мимрити, не замислюватися, завжди давати точні і однозначні відповіді. Розвели мене з першого разу без всяких примирень.

str07116

https://antiwomen.ru/viewtopic.php?t=61363

Питання до батьки, що розлучаються

Якщо в сім’ї є неповнолітні діти, причини розлучення суддю будуть цікавити далеко не в першу чергу. Сімейний кодекс навіть не зобов’язує пояснювати мотив, якщо обоє з подружжя згодні розійтися. Основний діалог піде про долю дітей: з ким вони будуть жити, хто буде платити аліменти.

Перше питання – склали подружжя угоду. Якщо так, суд перевірить, чи відповідає воно закону і чи дотримуються права дітей. Якщо немає, суддя сам буде приймати рішення, грунтуючись на інтересах дитини. Плюс підключаться органи опіки та експерти.

Батьків питати будуть ось про що:

 • скільки часу кожен може приділяти дитині;
 • як він готовий проявляти свою турботу і організувати життя дитини, як збирається виховувати;
 • в якому режимі працюють батьки;
 • які умови проживання дитини: чи достатньо площі, чи буде у нього окрема кімната, комфортна чи квартира, хто ще там живе і які відносини склалися з іншими мешканцями;
 • чи були факти насильства в сім’ї;
 • чи є загрози життю і здоров’ю дитини (в тому числі психічному);
 • в якому порядку він буде спілкуватися з кожним з батьків: де, як часто, за яких обставин.

За статистикою в 95% випадків діти залишаються з матір’ю. Ніде правди діти, стереотипи можуть вплинути на рішення суду. Тому батькам, якщо вони хочуть взяти дитину до себе, доводиться ретельніше готуватися – збирати характеристики, показання свідків та інші докази того, що так буде краще.

Як розлучитися з чоловіком: юридичні основи, принципи поведінки

Дитину залишать з батьком, тільки якщо він займається їм більше, ніж мати

Для прийняття рішення, з ким дитина буде жити, доходи батьків теж будуть цікавити суд. Але не більше, ніж все інше – фінансова сторона розглядається окремо. І це наступне питання: як і в якому розмірі будуть платитися аліменти. Тут знадобляться не слова, а документи: довідки про зарплату, про підприємницьку діяльність, про інші джерела доходу.

Якщо дитина присутня в суді, його запитають, з ким він хоче жити – з мамою чи татом – і чому. До кого більше прив’язаний, з ким більше спілкується.

Чоловік і дружина ділять майно: що у них будуть питати

В першу чергу суддя буде з’ясовувати ось що:

 • чи є у подружжя шлюбний договір, які його умови;
 • на якій підставі виникло право на спірне майно (купівля, подарунок, спадок);
 • коли, на чиї кошти, за яких обставин була зроблена покупка;
 • хто вкладався в поліпшення майна (наприклад, робив ремонт в квартирі), оплачував рахунки;
 • хто користується предметом спору (наприклад, їздить на автомобілі);
 • як будуть дотримані інтереси дітей.

Аргументами будуть не стільки твердження, скільки документальні докази: договори, чеки, квитанції, висновку про вартість. Загальний сенс в тому, чи вважати майно спільно нажитим.

Якщо так, за замовчуванням воно ділиться навпіл. Коли це неможливо, одному дістанеться річ, іншому – грошова компенсація за його частину. Решта буде залежати від конкретної ситуації.

Нюансів тут безліч.

Відео: поради адвоката про розлучення з дітьми та розділом майна

В реальності список питань може бути і довше, і коротше наведеного. Якщо ситуація зрозуміла, суддя не стане навмисно затягувати слухання, випитувати подробиці і тим більше вмовляти не розлучатися. Але якщо є суперечки про дітей або майно, варто серйозно підготуватися.

Джерело: https://ozakone.com/semejnoe-pravo/chto-sprashivayut-v-sude-pri-razvode.html

Розірвання шлюбу із засудженим, як розлучитися, якщо чоловік сидить у в’язниці: документи, порядок, терміни

Поняття сім’ї та розлучення можна віднести до категорії міжособистісних відносин пар. І якщо перше слово крім юридичного статусу має ще якийсь відтінок моральності і почуттів між людьми, то друге більше негативний аспект. Особливо незрозумілим для громадян стоїть питання розірвання шлюбу із засудженим.

Пов’язано це з тим, що при вирішенні проблеми повинні паралельно вирішуватися майнові і моральні інтереси людини, який в даний момент знаходитися «за гратами». Далеко не всі люди обізнані, як вирішити виниклу ситуацію, так як нечасто з нею стикалися.

У статті роз’яснено всі нюанси, присутні в даному питанні. Позначений порядок дій їх вирішення в залежності від наявності тих чи інших суб’єктивних і об’єктивних факторів.

Чи можна розлучитися, якщо чоловік сидить у в’язниці

Для початку потрібно правильна і всеосяжна оцінка події. Розібратися в собі і подумати, як жити далі. Подати на розлучення, якщо чоловік у в’язниці іноді необачний вчинок.

Адже один громадянин може бути звинувачений за грабіж або умисне розбійний напад, а інший за випадковий наїзд транспортним засобом на стареньку, яка грубо порушувала ПДР, спровокувавши серйозну аварію зі смертельним результатом.

І в тому і в іншому випадку винного чекає тюремний термін, однак, мотиви і ситуації тут різні.

Стає зрозумілим, що моральна позиція подружжя до «в’язнів» неоднозначна. Вона повинна усвідомлювати, як будуть надалі складатися не тільки її контакти з колишнім чоловіком, а й у їхніх спільних дітей, якщо вони є.

Тому їй слід вирішити – чи можливо зберегти шлюб із засудженим в майбутньому після його виходу на свободу? Якщо немає, то законодавець передбачив 2 варіанти розриву відносин в даній ситуації:

 1. За допомогою звернення в ЗАГС.
 2. В судовому порядку.

У першому випадку (його ще називають спрощеним або адміністративним) повинно мати місце обов’язкова умова: вступив в дію вирок суду, що засуджує людини на тюремне ув’язнення терміном на три і більше року (п. 2 ст.19 СК РФ ). Тоді розірвати сімейні узи можна в найкоротші терміни.

Читайте також:   Як довести дівчині, що ти її любиш: методи прояви почуттів

На тлі відчаю і страхом за своє майбутнє, у жінки виникають думки: що робити, якщо наприклад, є спільні неповнолітні діти?

В даному випадку це не грає ролі, і звернення в судову інстанцію не буде потрібно. Крім цього, не потрібно буде питати згоду який перебуває у в’язниці чоловіка на розлучення. Весь процес без проблем і в короткий період часу вирішиться в РАГСі.

Розведуть подружжя через суд, якщо чоловік отримав термін, який не перевищує 3 років.

Як правило, в ході слухання суддя надає час обміркувати цей крок. Однак при таких обставинах це малоймовірно, адже чоловік знаходиться в МЛС. Інша справа якщо у нього буде адвокат, тоді він може наполягати на відкладення розгляду позову про розлучення і можливо подружжя залишаться разом.

Які умови і юридичні підстави розірвання шлюбу з ув’язненим по ст. 19 СК РФ

 • Чинне законодавство в рівній мірі захищає майнові інтереси і права подружжя.
 • Тому якщо люди вирішили розлучитися з обопільної згоди і не мають спільних або усиновлених дітей, то вся процедура здійснюється швидко і без зайвих зволікань.
 • У РАГСі можна розлучитися без згоди чоловіка, якщо є такі підстави :
 • чоловік визнаний безвісно відсутнім і його місцезнаходження не встановлено і про нього нічого не було відомо більше трьох років;
 • чоловік визнаний судом недієздатним;
 • засуджений за злочин в рамках кримінальної справи на термін ув’язнення, що становить понад три роки в календарному обчисленні.

Реєстрація цю подію проходить в звичайному порядку. Після подачі заяви на розлучення і видачею свідоцтва про розірвання шлюбу проходить один місяць. Тому заявник вже через 30 днів може отримати на руки цей документ.

Як розлучитися з засудженим чоловіком: необхідні документи, порядок дій і процедура

Обмірковувати це питання необхідно відразу після винесення вироку: наскільки він суворий, де і як буде відбувати покарання чоловік, оцінити тяжкість вчиненого ним злочину. Якщо мова йде про виправні роботи, штраф або умовний термін, то зазвичай жінки не часто вирішуються розлучатися.

 1. Однак якщо скоєно тяжкий злочин (умисне), покарання за яке передбачає тривалий термін ув’язнення, тут є про що подумати.
 2. Адже в довгостроково знаходився у в’язниці чоловіки (особливо якщо у нього є кримінальне минуле) нерідко трансформується психіка і загальнолюдські поняття, морально-етичні норми.
 3. Коли рішення прийнято безповоротно, дружині слід зробити декілька кроків для реалізації поставленої мети.
 4. Якщо мова йде про спрощену процедуру, то вона буде складатися з декількох етапів :
 1. Отримання копії вироку.
 2. Збір необхідних документів.
 3. Написання заяви в ЗАГС.
 4. Оплата держмита.
 5. Отримання на руки свідоцтва про розірвання шлюбу.

Крім того, в період реалізації даного процесу буде вирішуватися питання про можливу зміну прізвища жінкою. Другу сторону (чоловіка) інформують за фактом розірвання сімейних уз протягом 3 днів, після що сталася реєстрації цієї події в РАГСі.

Як отримати вирок суду для розлучення

Це один з основоположних документів, який необхідний для реалізації подальших дій. Його наявність дає підстави для спрощеної процедури припинення сімейних уз.

Тому документ буде потрібно отримати в установленому законом порядку. Щоб отримати вирок у кримінальній справі для розлучення слід звернутися в суд, який виніс обвинувальний вердикт щодо колишнього чоловіка.

У канцелярії, потрібно власноруч написати заяву, в якій вказати наступні реквізити :

 • установчі дані заявника (П. І. Б., адреса прописки, сімейний стан);
 • номер кримінальної справи, стаття КК РФ за яким засуджений чоловік, дата винесення вироку суду;
 • обгрунтування (для чого потрібно цей документ).

До заяви додається ще ксерокопія свідоцтва про укладення шлюбу. Зазвичай відповідь на що подається запит в переважній кількості випадків є позитивним.

На руки заявнику видається не просто копія рішення суду, а прошитий примірник з пронумерованими сторінками, проставленими «мокрими» печатками і підписами. Тільки в такому вигляді цей документ може бути прийнятий до розгляду в загсі.

Важливо знати! Вирок суду за чинним законодавством вступає в силу тільки через десять днів після його оголошення, якщо він не був оскаржений у вищій апеляційної інстанції.

Документи для розлучення з засудженим

Вони повинні бути підготовлені заздалегідь і подаватися в оригіналах. Документи подаються разом із заявою про рішення розлучитися.

До їх переліку входить :

 1. Закон, що вступив в законну силу вирок, термін, якого складає більше трьох років.
 2. Внутрішній російський паспорт.
 3. Свідоцтво про укладення шлюбу.
 4. Квитанція про сплату держмита.

У 2018 р розмір державного мита в ЗАГС становить 350 рублів (п.1 ст. 336.26 НК РФ). Вона в обов’язковому порядку сплачується перед тим, як подати заяву.

Заява про розлучення з укладеними чоловіком в ЗАГС

Щоб здійснити розлучення з засудженим через ЗАГС потрібно власноруч написати цей документ у встановленій законодавством формі. Позначимо основні реквізити, які слід дотримати при його складанні.

З аявленіе про розірвання шлюбу із засудженим включає в себе наступну інформацію:

 • паспортні дані засудженого чоловіка і безпосередньо заявника (П. І. Б., місце проживання, рік народження);
 • причини, на підставі яких виникло бажання розірвати шлюб (вказується вирок суду і місце відбування покарання укладеного);
 • номера і серія внутрішнього російського паспорта дружини;
 • реквізити свідоцтва про укладення шлюбу;
 • яку жінка бажає залишити собі прізвище – «дівочу» або чоловіка.

Після прийняття заяви в загсі, протягом трьох днів надсилається повідомлення засудженому. У ньому позначається, де і коли буде відбуватися розлучення (п. 4 ст. 34 СК РФ). Адміністрація СІЗО чи колонії, зобов’язана інформувати укладеного про майбутній шлюборозлучному процесі з ініціативи дружини.

судовий порядок

У разі якщо чоловік відбуває покарання в тюрмі, а термін призначений менше трьох років, спрощена процедура розлучення з укладеним в МЛС буде неможлива. У даній ситуації дружина подає позов до мирового суду.

У цю ж інстанцію необхідно буде звернутися і за наявності обставин :

 1. Є суперечки про спільно нажите майно (при ціні позову понад 50 тис. Рублів, звертаються районний суд).
 2. Ні копії вироку на руках.
 3. Не вирішено питання з виплатою аліментів.

Розлучення з засудженим в суді відбувається в такій ситуації на загальних підставах. Вся процедура буде включати в себе кілька етапів.

Порядок дій :

 1. Підготовка необхідних документів.
 2. Сплата держмита – 650 руб ..
 3. Складання та подання позовної заяви.
 4. Участь в призначених судових засіданнях.
 5. Отримання рішення по справі.
 6. Реєстрація розлучення та отримання свідоцтва.

Ув’язнений отримує свідоцтво про розірвання шлюбу тільки після звільнення зі зрозумілих причин. Видається він у загсі по розірванню шлюбу при пред’явленні паспорта.

Розлучення з засудженим в питаннях і відповідях

Вже згадана тема педантична і має масу нюансів, які незрозумілі нашим громадянам, перш за все, тому, що велика частина людей не «підковані» юридично і часом не знають, що робити при настанні подібної ситуації.

Найбільш типовими питаннями, що виникають при вирішенні даної проблеми, є :

 1. Чи можна швидко розірвати шлюб, зареєстрований в пенітенціарному закладі.
 2. Що робити, коли відсутній вирок.
 3. Чоловік отримав умовний термін – як розлучитися.
 4. Чи має право укладений подати на розлучення.
 5. Як розлучитися, якщо обоє з подружжя відбувають покарання за кримінальний злочин в виправно-трудових установах МЮ РФ.

Всі ці ситуації взяті з конкретних прикладів. Нижче більш докладно розберемо кожен з питань, давши компетентну відповідь.

Чи можна розірвати шлюб, який був укладений у в’язниці

І таке іноді трапляється в житті. Однак спрощений адміністративний порядок його розірвання тут найчастіше неможливий.

Це пов’язано з тим, що жінка заздалегідь знала про те, що її потенційний чоловік засуджений до тривалого терміну ув’язнення.

Винятком є ​​наступний варіант: коли укладеним після відбуття покарання призначається додаткове. І він змушений «мотати» ще один термін, який складає більше трьох років у календарному обчисленні.

Тоді законодавство дозволяє розлучитися в спрощеному порядку через ЗАГС.

Розлучення, якщо немає вироку

Як було зазначено вище, для отримання його копії жінці рекомендується звернутися до міського або районного суду. Якщо виникли складнощі у вирішенні питання, можна звернутися до адвоката, який захищав чоловіка в ході розгляду справи.

Якщо з якихось обставин і це не вийшло – тоді подавати заяву на розлучення, необхідно на загальних підставах в ЗАГС, взявши на це згоду другої сторони, або за допомогою подачі в світовій суд позову про розірвання шлюбу.

Чи можна розлучитися з чоловіком при умовному покаранні

В даній ситуації також передбачений загальний порядок розірвання шлюбу. Адже умовне покарання не вважається важким і не передбачає відбування певного часу в пенітенціарній установі.

Буде потрібно прибути в загс, де написати заяву, за умови, що :

 • досягнуто обопільна згода з даного питання;
 • немає спільних або усиновлених дітей;
 • відсутні розбіжності майнового характеру.

Якщо все або одна з умов відсутня, то чоловіка їм дружину розведуть тільки в судовому порядку. Для цього слід однієї зі сторін подати заяву за встановленою формою за місцем проживання.

Чи може засуджений подати на розлучення

Безумовно, може, але процес буде проходити в загальному порядку. Чоловік, засуджений до позбавлення волі має право розірвати шлюб в органах РАГС, але для цього йому буде потрібно, щоб мали місце кілька умов:

 • згода обох сторін;
 • відсутність спільних неповнолітніх дітей;
 • відсутність майнових суперечок.

При наявності таких обставин укладений пише власноруч заяву про бажання розірвати шлюб і ставить свій підпис. Вона засвідчується керівником пенітенціарної установи. Потім документ надсилається поштою дружині листом.

Дружина готує необхідні документи, потім оплачує держмито і подає весь пакет в загс. Через місяць вона отримує відповідне свідоцтво.

Як розірвати шлюб, якщо обоє з подружжя засуджені

Спеціальної правової норми для цього випадку не передбачено. Якщо виникає подібна ситуація, то людей найчастіше розводять у звичайному порядку.

 • Щоб подати на розлучення засудженому (кожному з них) слід оформити довіреність на своїх представників, які перебувають на волі, які будуть захищати інтереси в суді.
 • Її необхідно буде завірити в обов’язковому порядку у керівника пенітенціарної установи, де відбувають термін ув’язнені.
 • Розірвання шлюбу в місцях позбавлення волі може статися за спрощеним варіантом через довірених осіб позивача і відповідача, якщо одного з них посадили на строк понад три роки.

Рекомендації при розлученні, якщо чоловік перебуває в місцях позбавлення волі

Притягнення до кримінальної відповідальності одного з подружжя вельми неприємна життєва ситуація, яка нерідко руйнує міцні сім’ї. Щоб не зіткнутися з такою проблемою найкраще як говорив один з героїв оповідань І. Ільфа та Є. Петрова – «шанувати Кримінальний кодекс».

На жаль «від тюрми і від суми» краще не зарікатися, тому слід бути гранично уважним в своїх діях і вчинках, щоб не опинитися на лаві підсудних.

Якщо все ж за збігом фатальних обставин це сталося, то дружині слід :

 1. Все гранично обміркувати, взявши за основу тяжкість злочину, за яких обставин воно було скоєно чоловіком, що змусило його піти на цей крок. Адже в житті бувають різні випадки.
 2. Краще процедуру здійснити через суд, якщо присутні невирішені майнові суперечки, чи батько хоче брати участь у вихованні дітей в майбутньому.
 3. Подбати про питання швидкого отримання копії вироку.
 4. Шлюб розривається в загальному порядку, коли він укладений в місцях позбавлення волі.
 5. Якщо чоловік засуджений умовно або менше трьох років, вирішити питання в прискореному режимі не вдасться, як би це не хотілося однієї зі сторін.

На закінчення хотілося б відзначити, що приймати рішення слід в залежності від конкретної ситуації і взаємин, які складалися в сімейному житті до вироку суду.

Адже людина могла ненавмисно (випадково) вчинити злочин і отримати значний термін, а вийшовши на свободу не змінити свій моральний і психологічний образ. Останнє слово в даному випадку буде за другою стороною, що знаходиться на волі.

Олег Росляков, джерело yurist-spb24.ru

Обов’язково поділіться з друзями!

Джерело: https://yurist-spb24.ru/brak/rastorzhenie/rastorzhenie-braka-s-osuzhdennym.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *