Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документи

Чоловіки, задавшись питанням про те, як розлучитися з дружиною, здатні відчувати найрізноманітніші почуття – сором, ненависть, страх майбутнього, полегшення, невпевненість і т. Д. Цей період буде складним для кожної молодої людини.

Зміст приховати

По можливості потрібно спробувати зберегти теплі і дружні відносини з дружиною. Навіть якщо дружина образиться на чоловіка, вважатиме його зрадником, не рекомендується звинувачувати її в чомусь, вестися на провокації.

Мета учасника шлюборозлучного процесу – мінімізувати стрес і для себе, і для жінки.

Особливості поведінки чоловіка, коли він розлучається

Часто чоловіки, що подають на розлучення з дружиною, сильно змінюються в характері. Позначатися на настрої можуть стреси, ситуація в родині, підвищена емоційність, захисна реакція психіки. Є люди, які стають грубими, егоїстичними, агресивними або, навпаки, сильно відчувають провину.

Обрана модель поведінки залежить не від причини розриву, а від того, якими якостями наділена особистість. Тобто навіть без сварок, зрад і конфліктів хлопець здатний вести себе неадекватно, токсично, некрасиво – це пояснюється його психологічними установками.

ЧИТАТИ Як не розлучитися з дружиною: практичні поради щодо порятунку відносин

Хто винен і що робити

Найчастіше, якщо молода людина говорить, що я хочу розлучитися з дружиною, винні обидва. Рідше трапляється, коли винуватцем розриву є хтось один, наприклад, при зраді, брехні, зраді.

Якщо ж відбуваються конфлікти на постійній основі, то ця проблема загальна.
Не слід шукати винних, оскільки це ні до чого не приведе. Все одно кожна людина залишиться при своїй думці.

Рекомендується сісти і відкрито поговорити про речі, які турбують пару – є шанс, що шлюб вийде зберегти, чоловік передумає.

Якщо ж рішення прийнято однозначно, тоді потрібно спробувати спокійно розлучитися з дружиною, тобто без скандалу, образ, капостей один одному. Вже краще залишитися в приятельських стосунках і не втрачати близьку людину в особі колишньої пасії.

Як сказати дружині про розлучення

По можливості необхідно підготувати дружину до бесіди про розлучення:

 1. Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документиПереконатися, що вона в нормальному настрої, не пригнічена, не надто радісна. Її стан має бути стабільним.
 2. Потрібно вибрати відповідну обстановку, не варто говорити про такі речі в дорозі, в гостях або по телефону.
 3. Слід прямо запитати, чи готова дружина розмовляти про взаємини в конкретний період, а потім вести себе в залежності від її відповіді.

Можна почати здалеку або відразу висловитися. Потрібно попросити жінку не перебивати і ємко висловити свою думку. Бажано позначити проблеми, які наштовхнули на ідею про розлучення. Якщо ж ніякої конкретики немає, то слід акуратно підвести до того, що шлюб зжив себе і логічніше розійтися, щоб далі один одного не мучити.

ЧИТАТИ Як забути дружину після розлучення: поради психологів

Як безболісно пройти процедуру

Якщо чоловік і сам не хоче розлучатися з дружиною, але не може вчинити інакше, то все це буде для нього великим ударом. Буває, що кохана зрадила, змінила, обдурила, оббрехала, підставила чоловіка, а він не здатний це забути.

Швидше за все, болючим розрив буде для обох, навіть якщо разом пара не дуже давно. Але потрібно відштовхуватися від логічних міркувань, ігноруючи свої емоції. Якщо молода людина розуміє, що цей шлюб вже ніколи не буде щасливим, тоді немає сенсу давати собі ще один шанс, адже він не виправдає себе. Це призведе до марної надії, яка лише погіршить спілкування партнерів.

Коли знаходження разом виводить з колії, рекомендовано його мінімізувати. Більше часу слід присвячувати себе, своїх захоплень, друзям, новим знайомствам, родичам. Цю тему в розмовах теж варто обходити стороною, щоб не було спокуси згадувати минуле, ностальгувати, нудьгувати.

Способи розірвання шлюбу

Існує два способи розірвання шлюбних уз – в адміністративному та судовому порядку. Якщо двоє готові до цієї юридичної процедури, то вони спільно звертаються в загс за місцем проживання і через якийсь час їм видають свідоцтво про розлучення.

Складніше, якщо один з подружжя бажає розірвати відносини офіційно – тоді необхідно подати заяву, після чого дочекатися дати судового засідання. Всі невирішені питання теж вирішують за допомогою судді, в тому числі порядок виплат аліментів, графік відвідування дитини батьком або матір’ю і т. Д.

необхідна документація

При обопільного бажання розлучитися необхідні паспорта, написані заяви, квитанція про оплату державного мита. Документи, що підтверджують відбувся розлучення, видадуть протягом місяця.

ЧИТАТИ Як зберегти сім’ю на межі розлучення: поради психолога

У разі подачі позовної заяви до суду, коли дружина не хоче розлучатися, все набагато важче – потрібно звертатися до юриста, щоб той допоміг скласти і підготувати документацію. Час, відведений на судовий процес, досягає декількох місяців.

Порядок розлучення через загс

В адміністративному порядку з розривом офіційних взаємин не виникне ніяких проблем. Потрібно подати документи і почекати певний термін. Але не завжди виходить домовитися про розподіл майна, кредитні зобов’язання, аліменти, тому навіть при взаємній згоді подружжя розлучитися доводиться вирішувати проблеми через суд.

Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документи

Процедура розірвання шлюбу за допомогою суду

Якщо є усиновлені або спільні діти, подружжю доведеться зустрічатися на судових засіданнях, особливо якщо вони конфліктують між собою. Чоловікові можуть відмовити в розлученні, коли дружина виношує дитину або піклується про немовля молодше 12 місяців. Тоді юридична процедура затягнеться на ще більший термін.

Що необхідно знати про розподіл майна

Майно можна добровільно залишити дружині або розділити навпіл. Існують складні юридичні випадки, коли нерухомість або фінансові кошти належать чоловікові, але на них претендує дружина. Тут важливим є наявність або відсутність шлюбного договору. Конкретний випадок рекомендується обговорювати з найнятим юристом.

ЧИТАТИ Що робити дитині, якщо його батьки розлучаються

додаткові труднощі

Навряд чи вдасться розлучитися з дружиною безболісно, ​​навіть якщо не враховувати емоційну складову. Розлучення є складною юридичною процедурою, дуже довгої і клопітно. Часто виникають додаткові труднощі, наприклад, неможливо домовитися з дружиною про порядок побачень з дітьми, кількості грошей, переданих в якості аліментів, і т. Д.

Якщо у вас є спільні діти

Наявність спільних дітей обтяжує тим, що жінка здатна почати маніпулювати колишнім чоловіком. Іноді дитина сильно ображається на батьків, через що перестає їм довіряти. В результаті псується спілкування, зникає взаєморозуміння.

Рекомендується відкрито поговорити з дітьми, якщо вони вже досить дорослі і здатні усвідомити, що відбувається. Малюкам потрібно приділяти більше уваги, частіше приходити, навещать- тоді розлучення травмує їх не так сильно.

Якщо колишня дружина знову виходить заміж

Існує два варіанти розвитку подій, якщо при розлученні з дружиною чоловік дізнається, що вона збирається заміж за іншу людину. В ідеалі слід знайти з ним спільну мову, встановити нормальне спілкування. Важливо не конфліктувати і не висловлювати чогось негативного в його адресу, особливо якщо він нічого поганого ні колишній дружині, ні дітям не робив.

У будь-якому іншому випадку, коли новий партнер дівчини будь-яким чином заважає спілкуванню батька з сином або погано надходить по відношенню до неї, потрібно оцінювати становище з усіх точок зору.

Наприклад, якщо вже колишня дружина ігнорує, що діти страждають, тоді варто постаратися забрати їх до себе, кардинально вплинути на проблему.

Якщо ж нинішній вітчим піклується про свою сім’ю, то перешкоджати цьому не слід, навіть якщо чоловік відчуває ревнощі, образу, злість, що нерідко трапляється в аналогічних ситуаціях.

Якщо ви вже немолоді

Часто чоловіки бояться розлучень, тому що знаходяться вже в похилому віці – після 50 років. Насправді це не так багато і у кожного є шанс змінити своє життя. Якщо в шлюбі подружжя нещасні, тоді потрібно розлучатися – все одно союз буде лише обтяжувати, тягнути на дно.

Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документи

Складно відвикнути від звичного життєвого укладу, загального побуту, але це не привід страждати в стосунках, гризучи при цьому і свою дружину. Тим більше слід розлучатися, якщо жінка не поважає чоловіка, тисне на нього психологічно, ігнорує його думку. У такому союзі ніколи не стане добре. Вже краще жити на самоті, але в комфорті, ніж з ким-то, хто не цінує свого чоловіка як особистість.

У кожної людини є шанс знайти свою другу половинку, навіть якщо йому вже за 50 або 60 років.

Порядок спілкування з дитиною

Чоловік повинен розуміти, що право на побачення і регулярне спілкування з дитиною у нього не відніме ніхто. Якщо з якихось причин колишня пасія забороняє бачитися з дітьми, маніпулює, поводиться агресивно, тоді необхідно звертатися до суду.

ЧИТАТИ Як сказати чоловікові про розлучення: поради психолога

В судовому порядку буде призначений графік побачень. Також молодій людині корисно знати, що він може спробувати забрати дитину і виховувати його самостійно, якщо бачить, що дружина не здатна забезпечувати власну родину достатній рівень життя.

Не можна допускати того, щоб мати налаштовувала малюка проти батька, особливо якщо той ще у відносно нетямущих віці, вселяє, піддається будь-яким словам. Спілкуватися слід регулярно, по можливості забираючи дитину до себе додому в гості.

Що робити, якщо почуття збереглися

Найскладніше подолати власні емоції і зберегти стабільне моральний стан. Про те, що робити при розлученні з коханою дружиною, не можна сказати нічого однозначного, адже в кожній родині все індивідуально.

Для початку варто відповісти на питання, навіщо розлучатися з дівчиною, яка улюблена. Ймовірно, мова йде про зраду, обман або якомусь підлому, поганому вчинку, який непросто забути.

Тоді слід чинити з урахуванням логічних міркувань – якщо жінка не цінує свого чоловіка, не хоче з ним жити і сама наполягає на розлученні, то це необхідно прийняти, пережити.

Якщо ж вона благає дати їй другий шанс, то зберегти сім’ю можливо – тут все залежить від ступеня принциповості чоловіка.

Правила розлучення для чоловіків: поради психолога

Рад друзів, родичів, знайомих слухати не потрібно – знайомих взагалі не варто сповіщати про проблеми в сім’ї. Чоловік повинен думати власною головою, сам приймати рішення. Будь-які почуття, навіть найсильніші, рано чи пізно згаснуть – залишаться лише спогади. Складний період необхідно просто перетерпіти, через кілька місяців все повернеться на круги своя.

Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документи

Якщо чоловік усвідомлює, що йому дуже погано, він не справляється з тим, що відбувається, тоді слід звертатися до психолога, психотерапевта чи психіатра. Не можна запускати цей стан, щоб воно не переросло в проблеми з психікою.

З колишньою дружиною, якщо вона не хоче розлучатися і страждає сама, спілкування краще підтримувати по мінімуму або припинити зовсім. Якщо продовжувати з нею бачитися, листуватися, телефонувати, то партнерів не відпустить ситуація, що склалася, хтось із них буде сподіватися на відносини, які обтяжують другого.

Психологи в подібних випадках дають наступні рекомендації:

 1. Потрібно піти у власне життя, тобто зануритися в справи, зайнятися собою, втілити старі ідеї і плани. Це відволіче від того, що відбувається в родині.
 2. Слід заводити нові знайомства. Необов’язково, щоб це були представниці протилежної статі. Навіть приятелі здатні відвернути від насущних переживань, поганих думок.
 3. Не можна намагатися догодити людині, намагаючись заглушити виникло почуття провини перед ним. Якщо прийнято рішення про розставання, то скасовувати його заради комфорту подружжя безглуздо, адже це все одно ні до чого доброго не приведе.

Читайте також:   Як доставити жінці максимальне задоволення: правила сексу

Окремо варто сказати про тих, хто любить давати другі шанси минулим відносинам. Такі рішення потрібно приймати обдумано, щоб не травмувати жінку. Якщо відразу зрозуміло, що ніяких почуттів немає і бути не може, а спільне майбутнє приречене на провал, тоді не треба повертатися до колишніх дружин.

Чоловікові слід зрозуміти, що старі проблеми не зникнуть, так як партнерка залишається такою ж. Можна спробувати попрацювати над помилками разом, звернувшись до фахівця. Тільки при серйозному підході до спільних проблем вдасться вирішити міжособистісний конфлікт і прийти до взаєморозуміння, гармонії і щастя.

Джерело: https://love-is.org/kak-razvestis-s-zhenoj/

Документи для розлучення через ЗАГС і суд в 2019 році

За 10 років роботи сімейним юристом, я проконсультував 2500 чоловік. Мені доводилося допомагати складати документи для всіх видів розлучень: через загс, суд, коли в парі були діти або подружжя хотіло розділити майно. Я бачив багато помилок і необдуманих дій, які приводили до серйозних проблем. Ось документи і правила, які допоможуть вам швидко і правильно оформити розлучення.

Документи для розлучення через загс

Якщо ви хочете подати на розлучення в 2019 році, правильно складені документи допоможуть прискорити цю процедуру.

Може скластися ситуація, коли обоє не можуть одночасно прийти в загс. В такому випадку можна скласти два окремих заяви і запевнити їх у нотаріуса.

Якщо кожен з подружжя готовий розлучатися, тоді список документів буде наступним:

 • Заява, яку можна отримати у співробітників РАГСу, або можна роздрукувати на нашому сайті;
 • Паспорт громадянина, закордонний паспорт, можна принести завірену у нотаріуса копію. Причому паспорта перевірятимуть у чоловіка і дружини;
 • Свідоцтво про реєстрацію шлюбу, яке ви отримали після весілля;
 • Квитанцію про те, що ви заплатили держмито в ощадбанку.

Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документи

Після того як заяву буде подано, працівник загсу поставить на ньому відмітку про прийняття та попросить вас прийти ще раз через 30 днів. Цей термін дається на той випадок, якщо ви передумаєте розлучатися. Протягом цих 30 днів заяву можна буде забрати.

Пам’ятайте, що подати таку заяву можуть тільки пари, які виконують умови:

 • У подружжя немає спільних або усиновлених дітей, які молодші за 18 років. Якщо є дитина, тоді розвести зможе тільки суд;
 • Ні спору про поділ спільного майна, ви повинні мирно все поділити самостійно;
 • Шлюб розірвано в загсі, якщо чоловік або дружина недієздатні;
 • Якщо чоловік або дружина сидять або будуть відбувати покарання у в’язниці більше 3 років, теж доведеться йти в ЗАГС.

Щоб розлучитися в загсі, потрібно дуже невелика кількість документів. Досить буде свідоцтва про укладення шлюбу, які ви отримали після вашого весілля. Ще буде потрібно сама заява в загс від імені обох подружжя.

Воно буває трьох видів, вибирайте те, яке підходить у вашій ситуації:

Заповнювати потрібно в наступному порядку:

 • У лівому і правому верхньому куті співробітники загсу повинні проставити дату і реєстраційний номер, вам не потрібно чіпати ці рядки.
 • А ось нижні рядки в правому верхньому кутку вже заповнюють подружжя, тут вписується відділення РАГСу, куди ви підете розлучатися, а також ім’я чоловіка і дружини.
 • У першому пункті треба написати прізвище, ім’я та по батькові.
 • У пункті 2 вкажіть дату вашого народження.
 • У третьому заповніть місце народження, яке надруковано в ваших паспортах.
 • У четвертому пункті потрібно вказати громадянство.
 • П’ятий пункт заповнюється за бажанням, тут можна вказати національність. Якщо не хочете, тоді просто поставте прочерк на весь рядок.
 • У шостому пункті напишіть місце вашого проживання, не забудьте вказати місто, вулицю, номер будинку і квартиру.
 • У пункті 7 вкажіть дані ваших паспортів, серію, номер і код підрозділу. Заповнюйте всі розділи дуже уважно, їх будуть перевіряти.
 • Восьмий пункт не чіпайте, працівники загсу підкажуть,
  які дані в нього вносити.
 • Внизу будуть два рядки, в них потрібно вказати прізвища,
  які хочуть собі залишити чоловік і дружина після розлучення.
 • А в самій останній сходинці поставте ваші підписи з розшифровкою.

Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документи
Його можна скласти в довільній формі або скористатися готовими прикладами від наших фахівців. Зразки заяв ви можете попросити і у співробітників загсу.

Може скластися така ситуація, що ви втратили своє свідоцтво про шлюб. Без нього подати документи на розлучення не вийде. Але не варто впадати у відчай, в загсі завжди можна запросити дублікат. Краще звертатися в той загс, де ви реєстрували шлюб, тоді дублікат вам зможуть видати в день звернення.

У 2019 для розлучення вам потрібні: квитанції про оплату держмита на 650 рублів, заява про розлучення, копія паспорта. Звертатися потрібно в ЗАГС.

 

Але пам’ятайте, якщо розлучення буде в загсі, тоді держмито повинен оплатити кожен з подружжя, подати заяву потрібно вдвох.

 

А якщо подається позовна заява до мирового суду (якщо є неповнолітні діти або суперечки про розділ майна і боргів), тоді платить тільки позивач 600 рублів.

Запросити дублікат може будь-який з подружжя. Тільки в цій ситуації виникає нова проблема. Якщо хтось із подружжя не бажає добровільно розлучатися, звернутися в загс ви не зможете. Доведеться йти в суд, писати позовну заяву, збирати інші документи.

Документи для розлучення через суд

Якщо у вашій парі є неповнолітні діти, потрібно йти в суд. Тут все не так просто, тому читайте дуже уважно наші рекомендації.

 1. Найважливіше, що ви повинні зробити: правильно і грамотно скласти позовну заяву. У ньому потрібно детально описати обставини і причин розлучення. Також треба вказати всіх дітей від шлюбу і інші обставини.
 2. Так як суд обов’язково буде задавати питання про дітей, необхідно додати копії свідоцтва про народження дитини.
 3. Обов’язково знадобиться свідоцтво про шлюб. Не забудьте докласти кілька копій.
 4. Якщо у вас є можливість, запитайте документи, що підтверджують місце проживання відповідача (коштів другої половини). Це може бути довідка з ТСЖ.
 5. Обов’язково оплатіть держмито, зараз вона дорівнює 650 рублів. Найпростіше це зробити в найближчому відділенні ощадбанку. Отриманий чек прикріпіть скріпкою або степлером до позовної заяви. Без оплати держмита суд навіть не прийме ваші документи.
 6. Якщо ви не можете або не хочете брати участь в суді самостійно, зверніться за допомогою до фахівця, юриста або адвоката. Тоді вам знадобиться ще довіреність на цю людину. Довіреність можна зробити у будь-якого нотаріуса.

Але і це ще не всі документи. Якщо у вас є майно, суд може попросити уявити угоду про розподіл майна. Тому будьте готові, що суд може запросити і інші документи.

Запам’ятати про документах:

 1. Держмито за розлучення в загсі коштує 350 рублів, за розлучення через суд – 600 рублів.
 2. Якщо є неповнолітні діти або суперечки щодо поділу майна, тоді розлучатися можна тільки в суді.
 3. В ЗАГС візьміть паспорта, квитанцію про оплату мита і заяву.
 4. До суду візьміть паспорт і позовну заяву з прикріпленою квитанцією. Всі документи повинні бути в 3 примірниках. Зробіть копії свідоцтва про шлюб та про народження дітей.
 5. Позовну заяву можна скачати з нашого сайту або звернутися до юриста.

Марина
Дуже хочу подати на розлучення з чоловіком, у нас є син 2 років. Чоловік останнім часом погано поводиться зі мною, та й з дитиною теж. Тільки ось погрожує, що ніякого розлучення мені не дасть, ще й дитини хоче відняти.

Скажіть, як я можу без згоди чоловіка розлучитися? Які потрібні документи? Чи може він забрати дитину?

Відповідь
Вам не потрібно згода чоловіка для розлучення, якщо ви звернетеся в суд. Підготувати потрібно буде позовну заяву і весь комплект документів, який ми описали в статті. Суд намагається залишити дитину з матір’ю в подібних ситуаціях.

Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документиВолодимир
Хочу розлучитися з дружиною, але постійно зайнятий на роботі. Звернувся до адвоката, зробив на його ім’я довіреність, приніс документи, які він просив. Чи може він тепер від моєї участі все написати, звернутися до суду, спілкуватися з дружиною з питання розлучення? Чи потрібно буде моя присутність десь, так як у мене часто відрядження?

Відповідь
Адвокат тепер може повністю вести вашу справу, без вашої участі. Він сам складе всі документи, сам буде ходити в суд і спілкуватися з дружиною.

Олег
Скажіть, скільки коштує розлучення?

Відповідь
Для розлучення потрібно сплатити держмито в розмірі 650 рублів.

Оксана
Чоловік пропав 2 роки тому. У міліції дали документ, що він вважається безвісно відсутнім. Скажіть, куди мені потрібно звернутися для розлучення і які документи підготувати?

Відповідь
Для початку потрібно звернутися в суд, для визнання чоловіка безвісно відсутнім. Після того як отримаєте рішення, потрібно буде написати заяву в загс на розірвання шлюбу.

Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документи
Андрій
Хотів подати заяву в суд на розлучення з дружиною. Сказали, треба обов’язково вказати адресу проживання подружжя, і бажано принести виписку з будинкової книги. Я сказав, що дружина ніде не прописана, проживає в квартирі своєї мами. Що мені робити в цій ситуації?

Відповідь
У позовній заяві вкажіть останнє відоме вам місце проживання. Можете також вказати, що вона ніде не зареєстрована і вказати адресу її фактичного проживання, тобто квартиру мами.

Микола
Розлучилися з дружиною 3 місяці тому, на аліменти вона не подавала. Але я сам хочу платити дитині за садок, на їжу, іграшки. Давати гроші на гуртки різні, щоб він розвивався і не потребував ні в чому.

Ну і щоб потім від дружини претензій не було теж. Давав їй спочатку гроші прямо в руки, просив, щоб вона якусь розписку мені дала, що гроші отримала. Вона відмовляється що-небудь підписувати.

Скажіть, як я можу оплачувати витрати, що б було якесь підтвердження?

Відповідь
Можете робити поштовий переказ на її ім’я з приміткою. Можна також проводити платежі через банк на її карту або розрахунковий рахунок, вказавши призначення платежу. Зберігайте всі чеки обов’язково.

Дарина
Мені 25 років, хочу розлучитися з чоловіком. Є дочка, вік 6 років. Після розлучення я хочу поїхати з дитиною жити в Іспанію, але чоловік проти того, що ми переїдемо. На розлучення він згоден. Витрати на дитину він теж оплачує, підкажіть, що мені можна зробити?

Відповідь
Документи на розлучення ви можете подати через суд. Для переїзду на постійне місце проживання в іншу країну вам обов’язково потрібно буде отримати згоду чоловіка. Якщо він згоду добровільно не дасть, доведеться з цього питання також звертатися до суду.

Марина
У мене чоловік інвалід, чи не живемо разом уже кілька років. Я одна виховую двох дітей. Скажіть які документи треба подавати на розлучення? Чи можу я вимагати сплати аліментів на дітей?

Відповідь
Звертайтеся в суд, з позовною заявою. На аліменти подавати Також це дасть змогу.

Читайте також:   Що можна розповісти про себе хлопцю: принципи спілкування і теми

Володимир
С дружиною не живемо разом уже 3 роки. Обидва проживаємо зараз у Франції, а шлюб укладали в Росії. Розлучитися теж хочемо в Росії, але немає можливості приїхати. Скажіть, щось можна зробити в нашій ситуації?

Відповідь
Найпростішим варіантом буде звернутися в юридичну фірму або до адвоката. Зробити довіреності і вислати їх експрес-поштою юристам. Далі вони від вашого імені звернуться в загс або в суд і допоможуть розірвати шлюб.

Світлана
Я хочу подати на розлучення, дружина каже, що теж не проти. У нас є дочка 4 років. Всі весільні документи, в тому числі і свідоцтво про шлюб, лежать в квартирі, де живе дружина. Віддати це свідчення мені вона не хоче, каже, що я вкраду його. А мені воно потрібно, щоб до суду звернутися. Дружина в суд сама позовну подавати теж не збирається. Підкажіть, чи можна що-небудь зробити?

Відповідь
Вам потрібно буде самому звернутися в суд, так як у вас є діти до 18 років. Якщо дружина не хоче віддавати свідоцтво про шлюб, зверніться в загс і отримаєте там дублікат. Це займе всього кілька годин.

Тетяна
Мій чоловік хоче розлучитися, у нас двоє дітей від шлюбу. Дівчинці – 5 років, хлопчикові – 6 місяців. Також під час шлюбу ми придбали 2 автомобілі і квартиру. Чоловік оплачує витрати на дітей, в садку, платить за няню, не відмовляється і далі ці витрати відшкодовувати.

Чоловік каже, що займатися йому складанням всіх цих документів зовсім ніколи, хоче, щоб я все зробила. Підкажіть, що мені потрібно скласти? Ще хотілося б, щоб був визначений порядок для спілкування з дітьми. Хочу, щоб на 3 тижні він забирав дітей до себе, а я могла з’їздити відпочити.

Розкажіть, будь ласка, про ці моменти.

Відповідь
У вашій ситуації звертатися потрібно тільки в суд, так як у вас є неповнолітні діти. Крім того, у вас є дитина, яка не досягла року. У такій ситуації заява може подавати тільки мати. Так як у вас двоє дітей, можете в позовній заяві вказати, що просите стягнути з чоловіка 13 частини його зарплати в рахунок сплати аліментів.

Ще можна підготувати угоду в письмовій формі, в якому розписати порядок оплати різних витрат. Ця угода треба завірити нотаріально. Те ж стосується і порядку спілкування. Обговоріть з чоловіком час, дні і порядок для спілкування з дітьми. Можете прописати навіть найточніший годинник, наприклад, в понеділок, середу, п’ятницю з 18 до 22 годин, а також 3 тижні в червні.

Цей документ прикладіть до свого позовної заяви.

Оксана
Розписалися з чоловіком через вісім місяців після народження дитини. Чи не живемо разом місяць. Дитиною не цікавиться. Дитина на нього не зареєстровано. У графі батько стоїть інша людина. Я хочу подавати на розлучення. Ми можемо розлучитися через ЗАГС і чи має він якісь права на дитину?

Відповідь
Ви можете розлучитися через загс. Стаття 21 Сімейного кодексу РФ говорить, що розірвання шлюбу проводиться в судовому порядку за наявності у подружжя спільних неповнолітніх дітей. Якщо ваша дитина записаний на іншого чоловіка, то він не є загальним. Якщо ваш чоловік буде зовсім проти розлучення, тоді доведеться звертатися до суду.

Джерело: https://zakonznaem.ru/semeinoe/razvod/dokumenty-dlya-razvoda.html

Як розлучитися з чоловіком або дружиною в 2019 році? Способи розірвання шлюбу, заяву на розлучення через ЗАГС і в суді

У 2019 процедура розлучення в Росії залишається колишньою. Розірвати шлюб можна в адміністративному (через ЗАГС) або судовому порядку. Також зберігається можливість подати на розлучення через держпослуги або МФЦ (в разі розлучення в адміністративному порядку). Щоб подати на розлучення потрібно дотримати всі передбачені законом процедури.

Чинним російським законодавством передбачаються два варіанти розлучення: через ЗАГС (органи реєстрації актів громадянського стану, тобто в адміністративному порядку) і через суд (судовий порядок).

Звичайно, з юридичної точки зору найпростіше розлучитися шляхом подачі заяви до відділу РАЦС, але така можливість є далеко не у всіх розлучається пар – наприклад, за розлученням доведеться звертатися до суду , якщо у подружжя є спільні неповнолітні діти, якщо одна зі сторін (чоловік або дружина) не згодна розлучатися або якщо у них є суперечки про розділ майна.

Як розлучитися з дружиною: розставання, спілкування з дітьми, документи

фото pixabay.com

Розлучення в адміністративному порядку

Звертатися до органів РАГС можна тільки при дотриманні певних умов:

написання заяви

Заява про розірвання шлюбу потрібно подавати до органу РАЦС, який може знаходитися:

 • за місцем проживання подружжя (які проживають разом) або за місцем проживання будь-якого боку;
 • за місцем реєстрації шлюбного союзу.

У заяві потрібно вказати всю інформацію про подружжя (імена, прізвища, адреси, паспортні дані), а також підстави для розлучення.

сплата держмита

При розлученні кожна зі сторін сімейних відносин повинна сплатити державне послугу розірвання сімейного союзу. Згідно з чинним податковим законодавством, розмір даної мита встановлено в розмірі 650 рублів з кожного чоловіка .

Якщо шлюб припиняється в односторонньому порядку на підставі недієздатності, безвісного відсутності або засудження одного з подружжя на тривалий термін, другий чоловік платить тільки 350 рублів . При такому розлученні потрібно пам’ятати, що:

 • держмито за розлучення сплачується до подання заяви про розірвання шлюбу;
 • мито сплачується через банківське відділення, а також через термінали , які найчастіше встановлюють в будинках відділів РАГС;
 • для кожного суб’єкта Російської Федерації передбачено окремий рахунок в Ощадбанку РФ , тому номер рахунку потрібно уточнювати у співробітників органу ЗАГС.

Терміни та порядок процедури

Через 1 місяць після подачі заяви можна отримати свідоцтво про розлучення.

Даний термін передбачений для того, щоб розлучається могли переосмислити прийняте рішення. Тільки після підтвердження готовності завершити процедуру розірвання шлюбу колишнім дружинам буде видано свідоцтво про розлучення.

Також подати заяву на розлучення в ЗАГС можна через держпослуги або через МФЦ.

Розлучення в судовому порядку

Будь-яка судова процедура завжди передбачає певні складності і тривалість вирішення справи. Це справедливо і для шлюборозлучного процесу . Через суд слід розлучатися, якщо:

 • у чоловіка і дружини є загальні діти, які не досягли повнолітнього віку;
 • подружжя не може самостійно вирішити майнові суперечки;
 • хтось із подружжя не дає згоди на розлучення в мирному порядку або відмовляється подавати спільну заяву в ЗАГС.

Звернення до суду починається з подачі позовної заяви про розірвання шлюбу, яке повинно бути складено за всіма правилами для якнайшвидшого його прийняття судом до розгляду.

До якого суду звертатися

Звертатися до мирового судді потрібно, якщо немає суперечок про дітей, а також ціна позову при розділі майна (вартість діленого спільного нажитого майна) не перевищує 50 000 рублів. В інших випадках шлюборозлучний процес можливий тільки в районному суді.

За звернення до суду стягується державне мито :

 • 600 рублів за простий розлучення;
 • до 60 000 рублів при розділі майна (сума держмита в цьому випадку залежить від ціни позову).

Термін для примирення

Суддя на свій розсуд визначає, чи є можливість зберегти сім’ю. Якщо навіть мінімальна ймовірність є, то він може призначити чоловіку і дружині термін для примирення. Такий термін не може бути більше 3 місяців , але і не може бути менше 1 місяця. Для скорочення призначеного судом терміну сторони мають право попросити про це суд, надавши обґрунтування такого скорочення.

Судове засідання і питання, що вирішуються судом у його ході

Судове засідання проводиться в який призначається суддею день. Про цю дату і про час проведення слухання сторони сповіщаються заздалегідь. Судом можуть бути дозволені такі питання:

Вирок суду

У шлюборозлучному процесі судове рішення – це один основний документ, адже саме на його підставі шлюб буде визнаний розірваним. Крім того, саме на підставі рішення судового органу видається свідоцтво про розірвання шлюбу.

Рішення суду про розлучення тягне правові наслідки тільки після того, як вступить в законну силу. Для цього потрібно, щоб пройшов місяць після його винесення, відведений для можливості його оскарження.

Судове рішення може бути оскаржене до вищої інстанції . Зробити це може не тільки позивач або відповідач, а й будь-яка третя особа, яка бере участь у справі. Крім того, при оскарженні допустимо оскаржити не тільки факт самого розірвання шлюбу, але і те, як судом було розділене спільно нажите майно або визначено місце проживання дітей.

Свідоцтво про розірвання шлюбу та можливість зміни прізвища

Свідоцтво  про розлучення видається органами ЗАГС . Щоб його отримати необхідно представити виписку з рішення суду про розлучення.

Виписка (в ній вказується все, що повинні взяти до відома органи ЗАГС при вчиненні дій з видачі свідоцтва) повинна бути видана протягом 3 днів з дня набрання законної сили рішенням. Якщо її отримати складно або неможливо, то копія судового рішення також підійде для пред’явлення.

Свідоцтво видається кожній стороні, для його отримання потрібно сплатити держмито в розмірі 650 рублів з кожного чоловіка. При його подальшої втрати її можна відновити, повторно оплативши держмито.

Після розірвання шлюбу подружжя має право змінити прізвище . Зробити це потрібно в момент реєстрації розлучення в органах РАГС, тобто при подачі заяви про видачу шлюборозлучного свідоцтва. Пам’ятайте, що при зміні прізвища доведеться міняти також і паспорт!

особливі випадки

При розірванні шлюбу можливі ситуації, що вимагають окремого розгляду.

Розлучення без присутності чоловіка

Розірвання шлюбу без присутності однієї із сторін можливо в наступних випадках:

 • якщо чоловік фізично не може бути присутнім в суді або відділі РАЦС;
 • якщо чоловік не згоден на розлучення і своєю відсутністю висловлює це;
 • якщо чоловік визнаний судом недієздатним, безвісно відсутнім, або засуджений на термін від 3 років і знаходиться в місцях позбавлення волі.

Якщо один з подружжя не може бути присутнім при процедурі розірвання шлюбу, то він може уповноважити довірену особу на уявлення власних інтересів.

Суд також може провести процедуру заочного розгляду. В такому випадку відповідача доводять до відома про шлюборозлучному процесі, при цьому він повинен повідомити про неможливість бути присутнім на засіданні і попросити відкласти слухання або розглянути справу без нього, але якщо він цим правом не скористався, то суд заочно винесе рішення.

У разі ж, якщо відповідач тричі не є на засідання з причин, які не можуть бути визнані поважними, суд на останньому слуханні виносить рішення про розлучення.

При обопільній згоді і працівники органу ЗАГС, і суддя можуть розірвати шлюб в присутності тільки однієї зі сторін. При цьому потрібно пам’ятати, що при відсутності взаємної згоди шлюб може бути розірваний виключно в судовому порядку.

Читайте також:   Як спокусити дівчину: способи і поради астролога

Розлучення з іноземцем

Розірвати шлюб з іноземним громадянином в Росії можна як за допомогою органів ЗАГС, так і в суді.

 • Розлучення в адміністративному порядку проводиться за стандартною для РФ процедурі. Можливо також і розірвання шлюбу без присутності чоловіка-іноземця, але в такому випадку потрібно його заяву, засвідчену нотаріально.
 • Розлучення в судовому порядку може супроводжуватися низкою складнощів в разі відсутності іноземного чоловіка на території РФ. У такій ситуації можливе розірвання шлюбу без присутності цього чоловіка, але потрібно його заяву, а також повне дотримання його прав відповідно до законодавства країни, громадянином якої він є.

Розлучення з засудженим чоловіком

Якщо один з подружжя засуджений на термін 3 роки і більше і знаходиться в місцях позбавлення волі, то інший член подружжя може розірвати з ним шлюб в адміністративному порядку. Така процедура можлива навіть при наявності спільних неповнолітніх дітей.

Джерело: http://razvod-expert.ru/razvod/

Як подати на розлучення, якщо є неповнолітні діти: порядок розірвання

Моя подруга недавно розлучилася з чоловіком, і мені довелося їй активно допомагати в проходженні шлюборозлучного процесу.

Ми разом складали заяву і боролися в суді за те, щоб добре забезпечений батько не забрав собі неповнолітню дитину.

Тому в цій статті я розповім вам покроково, як подати на розлучення, якщо є неповнолітні діти, а також як грамотно скласти заяву.

Законодавство

Сімейний союз, зареєстрований офіційно, породжує взаємні права та зобов’язання подружжя один перед одним. Крім цього обоє батьків мають права і обов’язки по відношенню до своїх дітей. І ці права прописані в главі 12 СК. Незалежно від того, розлучилися батьки чи ні, права і обов’язки кожного з них зберігаються перед дитиною.

Тому якщо ви вирішили розлучитися з чоловіком (дружиною) з неповнолітніми дітьми, то рішення приймається тільки суддею. Для цього треба подавати заяву в міський чи районний суд.

Сама заява може мати різні види спірних питань, які потрібно вирішити судді при розгляді справи:

 • саме питання про розлучення подружжя ;
 • питання, пов’язані з постійним проживання дитини з одним з батьків і визначенням порядку зустрічей другого з батьків з ним;
 • питання, пов’язані з оплатою утримання дитини обома батьками;
 • питання про поділ спільного майна .

Тут можливі кілька варіантів:

 1. Батьки самостійно домовляться про всі спірні питання . У заяві буде вказано, що вони вимагають тільки розлучення. І пропишуть, що розбіжностей між ними немає. Ці домовленості можуть бути складені тільки усно, або в письмовому вигляді.
 2. Подружжя не зможуть домовитися про частину питань самостійно, але в ході судового розгляду вони складуть мирову угоду , яке буде схвалено суддею.
 3. Подружжя не зможуть домовитися, тому суд ухвалить своє рішення , яке буде обов’язковим для виконання.

У випадку з моєю подругою, її чоловік не хотів домовлятися і йти на компроміси. Тому ми були змушені надавати купу доказів судді про те, що вона зможе утримувати дитину самостійно.

Як показує практика, при оформленні розлучення з дітьми зазвичай відбуваються такі ситуації:

 1. Ідеальний варіант , коли дитина залишається жити з одним з батьків за добровільною згодою, а другий з батьків щомісяця надає кошти на його утримання і бере активну участь у житті дитини. Але така ситуація на практиці складається рідко.
 2. Інший варіант, коли один з батьків залишається жити з дитиною, а другий уникає своїх зобов’язань по відношенню до нього .
 3. Третій варіант, коли один з батьків залишається жити з дитиною і всіляко перешкоджає спілкуванню його з кожним з батьків .

Суддя при винесенні рішення керується в першу чергу інтересами дитини, тому якщо один з батьків доведе, що дитині краще жити з ним, то рішення буде прийнято на його користь.

Порядок розірвання шлюбу

Діємо в такий спосіб:

 1. Обов’язково розмовляємо зі своїм чоловіком про те, що якщо варіантів вирішення існуючих проблем немає, необхідно розлучатися. Треба постаратися здійснити розлучення мирним шляхом за обопільною згодою. Якщо один чоловік захоче зберегти шлюб, суддя надасть 2-3 місяці на примирення.
 2. Я раджу скласти письмову добровільну угоду , в якому ви самостійно вирішите всі майнові питання, а також питання, пов’язані з дітьми.
 3. Якщо ви змогли домовитися про всі питання, складаєте позовну заяву в суд. У ньому прописуєте ваша вимога про розлучення, а також вказуєте, що спірних моментів у вас немає. В додаток до позову можете додати копію складеного добровільного угоди.
 4. Якщо ви не змогли домовитися, спірні моменти необхідно винести на розгляд суду. Решта оформите у вигляді добровільного угоди. Особливо це стосується майнових суперечок. Так як від вартості позову буде залежати і сума держмита, обов’язкової для сплати. Чим менше майнових питань ви будете вирішувати, тим менше витрат у вас піде на шлюборозлучний процес.
 5. Оплачуємо держмито, в залежності від виду заявлених вимог в позові. Для звичайного немайнового позову вартість держмита становить 650 рублів . Розмір мита для майнового позову встановлено Податковим Кодексом в прямій залежності від вартості вимог.
 6. Готуємо інші документи, обов’язкові для розгляду справи. Тут можна прикласти не тільки обов’язкові, але і додаткові папери, що є доказами певних фактів і обставин, які є значущими для винесення рішення.
 7. Подаємо документи до канцелярії суду і очікуємо призначення розгляду справи.
 8. Приходимо на суд. Ви повинні підготуватися до цього процесу, можна заручитися свідченнями свідків, додатковими довідками та доказами, які допоможуть вам схилити суддю на вашу користь.
 9. Після розгляду справи, яке може тривати досить тривалий час, отримуємо рішення судді.
 10. Якщо вас не влаштувало рішення, обов’язково подаємо апеляцію протягом 10 днів до канцелярії суду. Я раджу для складання апеляції скористатися послугами досвідченого юриста з цього питання, так як в даному порядку розгляд справи буде прямо залежати від юридичної повноти і правильності складеної апеляції.
 11. Після отримання рішення суду про розлучення , платимо держмито за отримання свідоцтва (знову 650 рублів ).
 12. Прямуємо з обов’язковим переліком документів в ЗАГС .
 13. Заповнюємо заяву по формі 10 . Це потрібно для того щоб органи офіційно зареєстрували розлучення, проставили штамп в паспорт і видали свідоцтво про розлучення.
 14. Отримуємо свідоцтво і штамп в паспорт.

Дана послідовність дій буде обов’язковою у всіх випадках, коли у подружжя є спільні неповнолітні діти, незалежно від тих суперечок, які будуть розглядатися судом. Побачити поетапну процедуру прискореного розлучення з дітьми ви можете в цьому відео.

Заява

Порядок складання позовної заяви докладно описаний мною в цій статті. Спеціального бланка немає, але я рекомендую скористатися цією формою позовної заяви. Всі ваші вимоги вкажіть у вигляді пунктів.

Обов’язково прикладайте перелік документів, які свідчать ваше право на дані вимоги.

Запам’ятайте, чим більше доказів ви докладете, тим більше шансів буде, що ваші вимоги суддя задовольнить. Ми з подругою зібрали довідки не тільки про її доходи, а й про наявний у неї майно, щоб переконати суддю в наявність у неї необхідних коштів для утримання дитини.

Якщо крім питань про розподіл спільних дітей є ще майнові суперечки, то потрібно вказувати свої вимоги в позовній заяві, а також розраховувати вартість позову. Від цих вимог буде залежати і сума держмита, яку треба сплатити додатково крім стандартних 650 рублів при розлученні.

Важливо знати, яке майно підлягає розподілу, а яке вважається власністю кожного з подружжя. Більш докладно про це ви можете прочитати в цій статті.

Після того, як ви отримаєте рішення суду, вам треба подати заяву в ЗАГС за формою 10. На підставі цього документа, а також доданої копії судового рішення про розлучення, буде оформлений офіційне розлучення. Докладний порядок складання даної заяви описаний мною в цій статті.

Разом із заявою за формою 10 буде потрібно також додати такі документи:

 1. Особистий паспорт заявника, або заявників. Подружжя можуть спільно з’явитися в ЗАГС і подати заяву для отримання свідчень і штампів в паспорт. Також може подати заяву один з подружжя, але другий для отримання свідоцтва повинен буде самостійно з’явитися в ЗАГС.
 2. Квитанція , що підтверджує оплату держмита 650 рублів . Оплатити її необхідно кожному чоловікові за свідоцтво про розлучення.
 3. Копія рішення суду , в якому зазначено, що вимога позивача про розлучення задоволено.
 4. Свідоцтво, яке підтверджує вступ в шлюб.

Подати документи потрібно особисто або через представника. Також направити їх можна поштовою компанією. Представник повинен мати оформлену нотаріально довіреність на представлення інтересів даної людини. Якщо заява заповнюється не в присутності співробітників ЗАГС, підпис заявника повинна бути засвідчена нотаріальної печаткою.

Оформлення розлучення через держпослуги

Цей портал надає можливість подати заяву необхідної форми через інтернет. Це можуть зробити обоє. Але для цього необхідне виконання 2 обов’язкових умов:

 1. Мати повну реєстрацію на сайті з підтвердженням паспортних даних.
 2. Мати електронну офіційну підпис .

Порядок дій докладно описаний мною в цій статті.

Якщо ви не маєте реєстрації або підписи, то я рекомендую вам їх зробити, так як даний портал дає можливість отримати дуже багато державних послуг прямо з дому або офісу. І зробивши один раз все, що потрібно для цього, в подальшому ви заощадите багато часу.

Поради

Щоб домогтися розлучення якомога швидше я рекомендую:

 1. Намагайтеся вирішувати всі питання мирним шляхом . Ведіть переговори, пропонуйте варіанти, йдіть на компроміси.
 2. По можливості користуйтеся послугами кваліфікованих юристів . Це збереже ваші нерви, а також допоможе вам уникнути обмеження ваших прав. На жаль, російська судова система не ідеальна, і рішення судді багато в чому залежить від наданих доказів. Тому часто суддя просто не має право прийняти інше рішення.
 3. Вирішуючи питання проживання дітей з одним із батьків і зустрічей з іншим батьком, не обмежувати права дитини. Пам’ятайте, що в першу чергу, дитина має право спілкуватися з обома батьками. Він любить вас обох. І якщо таке спілкування не заподіює йому шкоду, він повинен спілкуватися з мамою і татом.
 4. Чи не налаштовуйте дітей проти другого з батьків . Це може погано вплинути на психіку самої дитини. Ви повинні дати йому зрозуміти, що незалежно від розлучення, мама і тато, як і раніше його люблять.

Зазвичай судді знаходяться на стороні жінок і залишають дітей з мамами. Але судова практика показує, що якщо жінка веде непристойний спосіб життя, не працює, або не може утримувати своїх дітей з певних причин, то дитину можуть залишити жити з татом.

Щоб цього уникнути, жінка повинна обов’язково влаштуватися на роботу, вести нормальний спосіб життя і створити всі необхідні умови для своїх дітей.

У цьому випадку суд залишить з нею дітей, а батька зобов’яже виплачувати аліменти на утримання дітей.

Також треба пам’ятати, що матері дітей до 3 років мають вимагати аліменти не тільки на дитину, але і на себе, так як вони потребують матеріальної підтримки.

Джерело: https://grazhdaninu.com/semya/razvod/razvod-s-detmi.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *