Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендації

Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендаціїРозвиток відносин за своїми технічними характеристиками нагадує складну геометричну формулу. Сотні показників і змінних, відомих і невідомих, переплітаються в різному ступені і з протилежними значеннями. Якими б не були вихідні дані формули, рішення може мати тільки дві відповіді – міцний шлюб або розрив. Як тільки стає зрозуміло, що відносини добігають кінця, постає питання: як правильно розлучитися з коханою людиною, щоб не нашкодити його почуттів і не залишити болісний осад у власному серці.

Зміст приховати

Як зрозуміти, що відносини добігають кінця

На початку минулого століття знаменитий психолог-практик з Австрії Зигмунд Фрейд у своїх працях докладно виклав концепцію зародження і розвитку людських відносин:

Підбірка способів повернути любов дружини, якщо вона розлюбила

 1. Залицяння. Зародження відносин починається з визнання самому собі в тому, що душа і тіло знайшли об’єкт для жадання. Після цього починаються визнання обранцеві.
 2. Романтичний період. Після того як старт відносинам дан, починається перший етап – цукерково-букетний період. У цей період партнери відчувають максимальну концентрацію пристрасті і закоханості.
 3. Побутовий період. Коли романтичний настрій вичерпується, знімаються рожеві окуляри. Недоліки партнера набувають реальних обрисів, і пара стикається з першими труднощами.

Далі відносини підходять до розвилки. За побутом можуть послідувати зближення інтересів і з’єднання векторів життєвого шляху, а може настати криза через різні погляди на життя, пріоритетів і протилежних моделей розвитку. Такі відносини неодмінно приведуть до розриву.

Як тільки один з партнерів переконується в безперспективності подальшого спільного існування, починаються роздуми про розставання. Виникає бажання швидко і безболісно розлучитися, нікому не зашкодивши.

Розберіться в своїх почуттях

Протилежні погляди на життя і різні рівні особистісного розвитку є серйозними підставами для припинення відносин, але головною умовою їх завершення повинно стати відсутність почуттів.

Як безболісно розлучитися з дружиною: нюанси і рекомендації

 • Американський сімейний психолог Леслі Кемерон Бендлер впевнена в тому, що будь-які відносини можна врятувати при наявності взаємних почуттів і бажанні над ними працювати.
 • Партнер, який бажає ініціювати розрив, повинен сісти в порожній кімнаті, глибоко зітхнути і подумати, чи дійсно все почуття у нього вичерпалися.
 • Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендації

Для об’єктивності міркувань рекомендується взяти чистий аркуш паперу і олівець. Далі потрібно розкреслити аркуш навпіл і перерахувати на протилежних краях все «за» і «проти» для продовження або припинення відносин. Якщо під пунктом «Залишитися разом” не буде жодної згадки про закоханість, слід задуматися про розрив ..

Головні правила розриву відносин

Популярна американська журналістка і скандально відома телеведуча Темсин Федел вирішила привідкрити завісу таємниць у світ жіночих почуттів та чоловічих вчинків. Вона написала роман, що став бестселером в 8 країнах світу.

Книга отримала назву «Одна і щаслива» і зайняла заповітне місце на книжковій полиці успішних і розвиваються жінок.

Темсин пише про легких способи розійтися з людиною, яку любиш, якщо знаєш головні правила остаточного розриву.

Говоріть чітко і впевнено

Популярний американський фільм «Про що говорять чоловіки» пропагує міфічний образ жіночого мислення. Творці кінострічки стверджують, що жінкам властиві легковажність і неусвідомленість. Європейські мас-медіа після гендерної сексуальної революції схильні приписувати дівчатам передбачуваність і надмірну дурість.

Чоловік створений вищим розумом для того, щоб оберігати дурненьку і невпевнену ні в чому дівчину від бід і загроз сучасної дійсності. Жіночий образ подібного типажу щільним шаром простягається в несвідомому поданні чоловічого мислення. Хлопці впевнені, що дівчина не вміє приймати адекватні і зважені рішення, а якщо вже і приймає, то переконати її не складе труднощів.

Як тільки рішення розлучитися з тим, кого любиш, прийнято, необхідно продемонструвати цей намір за допомогою серйозної розмови. Голос повинен бути твердим і впевненим, пропозиції – чіткими і сформульованими. Для того щоб підготуватися до розмови, можна заздалегідь вигадати мова, зафіксувати її на папері і кілька разів прорепетирувати.

Як розлучитися з чоловіком: поради психологів на всі випадки життя

Будьте чесної

Як кажуть фахівці в області нейролінгвістичного програмування, карта – не територія. Це означає, що у 7 мільярдів людей 7 мільярдів поглядів і переконань.

Неможливо відчути те, що відчуває людина, яким би близьким і рідним він не був. Не можна побачити світ його очима і розділити його хвилювання.

При спробі розлучитися з партнером він може не зрозуміти цього прагнення і не усвідомити причину розриву.

Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендації

Зруйнувати стіну нерозуміння допоможе відверта розмова. Головне, щоб дівчина була максимально чесною і відкритою. Під час останньої розмови дозволено говорити все, що роками накопичувався у душі і серці. Можна більше не боятися уславитися ревнивець або власницею, адже це остання можливість позбутися від вантажу, терзають роками.

вислухайте його

Відносини – це безперервна спільна робота двох осіб. Протягом тривалого часу партнери працюють над проблемами, 70% з яких залишаються глибоко в душі.

Річард Бендлер присвятив семінар в Коннектикуті чоловічий вразливості. Він вводив випробовуваних хлопців в стан легкого гіпнозу і ставив їм навідні запитання про почуття та переживання.

В ході цього експерименту з’ясувалося, що чоловіки на 15-20% більше ранимі, ніж жінки. Вони довше зберігають образи і важче переносять розставання.

Для того щоб підвести відношення до фіналу на позитивній ноті, позбувшись від образ і недомовок, необхідно дати право чоловікові висловитися. Нехай від внутрішнього тягаря позбудуться обидва партнера, з очищеним розумом простіше і легше буде вступати на новий життєвий етап.

Не шкодуйте його

Коли все слова сказані, розійтися без зайвих емоцій допоможе впевненість у власних намірах. Якщо чоловік не був готовий до відвертої розмови, його може охопити відчай. У сильному емоційному пориві несвідоме бере верх над розумом. Зона комфорту стає бажаним притулком для шокованого людини.

У стані афекту чоловікові буде здаватися, ніби світ обертається навколо стабільних відносин, перервати які подібно виверження сплячого вулкану. У відчайдушних спробах не допустити розлучення він буде використовувати будь-які методи, починаючи від провокацій і погроз, закінчуючи жалістю. Остання буде перевіркою на міцність для усвідомленості рішення розійтися.

Ні в якому разі не можна жаліти партнера. Вислухати, дати час все обдумати, побажати щастя – все що завгодно, тільки не жалість.

Фрейд багато говорив про прагнення індивіда до захисту близьких, називаючи жалість деструктивним почуттям, яке перешкоджає подальшому розвитку особистості.

Як розлучитися з чоловіком: дієві рекомендації

Ідіть без почуття провини

Психологічне відновлення після розставання – складний процес. Заповнення втрати важко дається організму. Таке відновлення буде болючим і енерговитратним. Єдиною панацеєю може стати лише швидкість лікування.

Істотно сповільнити реабілітацію може почуття провини. Воно, подібно вантажу з минулого життя, перешкоджає щасливого існування, з’їдає багато ресурсів і не дає відпустити минуле і жити далі.

Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендації

Почуття провини є своєрідним якорем, який буде тягнути назад знову і знову, змушуючи думати про колишнього коханого, заважаючи відпустити себе і його. Тому особливо важливо розставити всі недомовленості і образи на свої місця, вислухати і почути один одного, а також розлучитися друзями (якщо це дозволяють обставини).

У яких випадках можна розлучитися за допомогою листування

Родоначальник теорії про взаємодоповнюючих відносинах Хорхе Букай впевнений, що існує ряд обставин, при яких допустимо розлучитися дистанційно:

 1. Стосунки на відстані. Якщо дистанція є допустимою грунтом для розвитку відносин, вона ідеально підійде і для їх закінчення. У XXI столітті інтернет допомагає людям знаходити і підтримувати зв’язок, сприяючи спілкуванню, при якому зустрітися неможливо. При любові на відстані закохані осягають дистанційний контакт і вчаться висловлювати почуття за допомогою букв. В такому випадку можна перервати відносини щирим прощальним листом.
 2. Надтоксичність відносини. Вони можуть бути потенційно небезпечними для партнерки. Такими відносинами властивий формат емоційного і фізичного насильства. Щоб уникнути непередбаченої реакції партнера краще розставити все по місцях дистанційно. Коли рішення піти буде прийнято, легко розлучитися без емоцій допоможе інтернет.

Як зрозуміти, що пора розлучатися з чоловіком: ознаки і поради психолога

Як впоратися зі стресом після розриву

У сучасному психоаналітика існує 5 етапів подолання психологічної втрати:

 • Заперечення. На цьому етапі людина не вірить, що кінець настав. Несвідоме ще не перешикувалося на холостяцький режим. Під час заперечення в голові проносяться думки: «Та ні, ми вже розбіглися. Все добре. Це не серйозно”. Подолати етап заперечення можна за допомогою набуття усвідомленості. Для цього потрібно позбутися старих речей, видалити листування і фотографії, сказати собі з твердою впевненістю – це кінець.
 • Гнів. Після того як істина досягла свідомості, починається злість. Найчастіше вона виникає через витраченого часу. В голові миготять лише негативні думки, колишній чоловік виглядає моральним виродком і деспотом, любов покидає свідомість, розум оповитий агресією. Щоб позбутися від гніву, потрібно насильно згадувати позитивні моменти відносин – компліменти, прогулянки, подарунки і листування. Важливо сказати собі: «Час витрачено не даремно, я отримала досвід, було багато хорошого».

Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендації

 • Торг. Гнів відпускає, несвідоме починає шукати зону комфорту. У момент торгу бажання повернути відносини відчувається особливо гостро. Розум ніби грає з почуттями, пропонуючи шукати виграш в перемир’я. У моменти торгу думки випробовують на міцність свого носія. Тут важливо згадати причину розриву і переконати себе в розумності розставання.
 • Депресія. Передостанній етап усвідомлення. Разом з депресією приходить точка неповернення. Любов пішла, зникло бажання ненавидіти, любити і повертати коханого. Приходить усвідомлення втрати. На цьому етапі важливо припинити роздуми про закінчених відносинах і зануритися в майбутнє. Зустрічі з друзями, хобі, перегляд улюблених фільмів – на момент смутку потрібно максимально зайняти розум.
 • Ухвалення. Заключний період усвідомлення втрати. На етапі прийняття приходить прагнення сформувати новий щасливе майбутнє. Тут важливо не допустити повернення до одного з завершених етапів.

Розлучитися з коханою людиною нескладно, якщо підійти до розриву грамотно. Знизити рівень стресу при цьому допоможуть поради психологів.

Джерело: https://onelove.su/kak-bezboleznenno-rasstatsya-s-lyubimym-chelovekom/

Як правильно кинути людину яку любиш, але не можеш цього зробити

Розставання з коханим чоловіком або жінкою ніколи не буває легким, але це не означає, що нічого не можна зробити для того, щоб максимально згладити негатив для вас обох. Ми підготували максимально докладні рекомендації про те, як безболісно розлучитися з коханою людиною.

Головний принцип: бути чесним, але в той же час пам’ятати про почуття партнера.

Всі перераховані нижче кроки можна і потрібно використовувати як жінкам, так і чоловікам – ніякої гендерної різниці немає.

Крок 1 – Підготуйтеся

Будьте впевнені у своєму рішенні. Не розлучайтеся з кимось, якщо внутрішньо досі впевнені, що рано і пізно знову зійде. Навіть якщо передумаєте і погодьтеся повернутися, своїми діями ви завдасте величезної шкоди, який може виявитися непоправною.

Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендації

Крок 2 -Забудьте про дружбу

Якщо плануєш розлучитися з хлопцем чи чоловіком яку любиш, приготуйтеся до того, що ця людина може бути занадто ображений, щоб залишитися друзями, принаймні, відразу після розставання. Розрив емоційний процес для всіх учасників.

Не сподівайтеся відразу ж після розставання залишитися друзями.

Крок 3 – Переконайтеся в причинах

Перед тим як розлучитися з чоловіком яку любиш, будьте впевнені, що для цього реально є вагомий привід. Ви повинні подумати не тільки про своє майбутнє, а й про перспективи партнера.

 1. Ніколи не відкладайте розрив з кимось, тільки тому що страшно бути самотнім.
 2. Єдиний спосіб, як можна знайти ідеальну пару, це постійно шукати і бути вільним від невідповідних тобі відносин.
 3. Ніколи не уникайте розставання з кимось, тому що боїтеся поранити його або її почуття. Розставання може здатися жорстоким, але продовжувати бути з кимось, з ким бути не хочете, ще гірше.
 4. Якщо хочеш кинути хлопця якого любиш, чи не пропонуй зробити перерву.
 5. Перерви, як правило, переростають в повний розрив. Краще почекайте, поки не будете готові повністю розлучитися, а потім зробіть це.

Читайте також:   Ознаки, за якими можна зрозуміти, що ви подобаєтеся Водолію

Крок 4 – Подумайте про побут

Якщо живете разом, вирішите, хто буде з’їжджати, а хто залишиться. Якщо очікуєте, що партнер з’їде, потрібно буде надати йому достатньо часу для пошуку квартири і допомогти знайти інше місце для проживання протягом цього часу.

Якщо плануєш піти від хлопця чи чоловіка якого любиш і не живеш з ним разом, але перетинається на роботі або в школі / університеті, то випадкові постійні зустрічі один з одним ускладнять процес. Подумай про зміну роботи, щоб не взаємодіяти з цією людиною.

Крок 5. Вибери правильний час

Ніколи немає абсолютно ідеального моменту, щоб піти від людини яку любиш, але є певні ситуації, яких варто уникати для отримання найкращого результату.

Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендації

Серед них можна виділити наступні:

 1. Коли партнер має справу з особистою кризою, таким як смерть в родині, хвороба або втрата роботи. Якщо він або вона знаходиться в середині кризи, дайте партнеру деякий час, перш ніж ви розлучаєтеся, щоб уникнути накладання двох проблем один на одного.
 2. У самий розпал сварки. Ніколи не припиняйте відносини в запалі моменту. Ви можете потім почати говорити, що зовсім не це мали на увазі і пошкодувати про своє рішення.
 3. У всіх на виду. Якщо вирішите розлучитися з коханою людиною на публіці, обов’язково знайдіть хоча б тихий столик для розмови. Спілкування може пройти дуже емоційно, тому ви будете мати потребу в деякому самоті.
 4. Тільки особисто. Єдиний виняток – це відносини на відстані, коли побачити один одного особисто неможливо. Але навіть тоді, спробуйте зробити це через Skype або по телефону, а не по смс або електронною поштою.

Крок 6 – Підготуй свого партнера до розмови

Якщо хочете розірвати відносини з чоловіком якого любите, або з жінкою, то видавайте цю новину в середині розмови або коли він або вона зайняті чимось.

Скажіть: «Я хочу поговорити про дещо», або “Я думаю, що ми повинні поговорити.»

Ви можете відправити повідомлення з проханням поговорити до початку зустрічі. Це дасть достатньо часу, щоб емоційно підготуватися до серйозної розмови. Ви не повинні розлучатися з коханою людиною за допомогою текстового повідомлення, але дайте знати, що серйозна розмова відбудеться в найближчому майбутньому.

Крок 7 – Використовуйте займенник “Я”

Це допоможе більш ефективно вибудувати діалог і не засуджуючи партнера, коротко викласти свою точку зору.

Наприклад, ви можете сказати:

 • “Мені потрібно більше часу проводити на самоті.” Замість: «Ми проводимо дуже багато часу разом.»
 • “Мені потрібно подумати про своє майбутнє.» Замість: «Наші відносини зайшли в глухий кут».

Ця техніка допоможе максимально безболісно розлучитися з коханим чоловіком або жінкою. Ви можете навіть заздалегідь потренуватися вдома для того, що під час розмови дотримуватися даної стратегії.

Крок 8 – Будьте чесні, але не суворі

Кожен заслуговує на те, щоб йому сказали правду, але є речі, які тільки зачеплять почуття і не принесуть ніякої користі. Якщо є щось явно неправильне в стосунках, наприклад, наявність несумісних інтересів, то потрібно сказати про це.

Бути чесним і відповісти на частину виникаючих “чому?”, Щоб допомогти людині рухатися далі швидше, а не постійно задаватися питаннями, про причини події і про те, що він або вона могли б зробити по-іншому. Якщо налаштовані на те, щоб правильно розлучитися з дівчиною чи хлопцем яку дуже любите, знайдіть хороший спосіб висловити свою критику.

Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендації

Слід докласти зусиль, щоб захистити його або її самоповагу. Уникайте образ, які зачіпають почуття партнера. Наприклад, замість того щоб сказати: «Я більше не знаходжу тебе привабливим», скажи що-небудь на зразок: «Я не відчуваю більше хімії між нами.»

Завірте дівчину або хлопця при розставанні, що він або вона ще симпатичний вам, а значить, щиро хочете для нього самого кращого. Це допоможе полегшити деякі почуття, пов’язані з розривом.

Коли хочете піти від коханої людини, можете сказати: “Я думаю, що ти дивовижний. Ти розумний і у тебе багато амбіцій, але, на жаль, у мене вони не такі, як у тебе. ”

Крок 9 – Запропонуйте залишитися друзями

Якщо маєте намір кинути чоловіка якого любите, але, дійсно, хочете залишитися друзями, то потрібно сказати про це в кінці розмови. Будьте готові до того, що він або вона будуть занадто ображені, щоб залишитися друзями на початковому етапі.

Поважайте потреби партнера і дайте йому або їй простір, якщо це необхідно.

Не дзвоніть або пишіть колишньому на регулярній основі, як тільки відносини закінчаться. Це буде посилати суперечливі сигнали і зробити рух вперед неможливим.

Навіть якщо вирішили залишитися друзями, потрібно перечекати деякий час відразу після розриву, під час якого вкрай не рекомендується бачитися або говорити один з одним. Якщо не дотримуватися цього правила остаточно розлучитися з дівчиною чи хлопцем ви не зможете, а значить, і можливість дружби теж опиниться під величезним питанням.

Після того, як минув певний час і почуття вщухли, подумайте про те, як поспілкуватися з колишнім. Це може бути групова зустріч (краще уникати побачень один на один, щоб не бути невірно зрозумілим). Скажіть щось на кшталт: “Ей, мої друзі і я збираємося подивитися фільм. Може хочеш піти? ”

Крок 10 – Уникайте розмов з колишнім

Якщо реально хочете кинути людину якого любите, слід припинити спілкування з ним принаймні на початковому етапі. Може здатися майже неможливим повністю перервати контакт, але будь-який постійне спілкування зробить відновлення для обох набагато більш болючими. Якщо відчуваєте спокусу, заблокуйте номер на своєму телефоні, а також його акаунти в соціальних мережах.

Крок 11 – Боріться з почуттям провини

Розлучитися з чоловіком або дружиною якщо любиш дуже важко. Навіть якщо саме ви були тим, хто ініціював розрив, ви можете відчувати себе скривдженим або втраченим. Це нормально, з часу ці емоції відступлять, і ви зможете повністю відновитися.

Крок 12 – Витратьте трохи часу на себе

Любов може бути дуже складною штукою. Після розриву ви, швидше за все, виникне відчуття втрати. Отже, потрібен деякий час, щоб знову прийняти себе.

Якийсь час стоїть побути самотнім, перш ніж починати такі відносини.

Крок 13. Покладіться на друзів і родину

Якщо довелося кинути хлопця якого любиш або судилося піти від коханого чоловіка не бійтеся пошукати емоційної підтримки у тих, хто є у вашому житті. Це можуть бути близькі друзі і сім’я. Швидше за все, вони підтримають вас, запропонують підтримку або добру пораду.

підсумок

Всі перераховані поради добре працюють для обох статей, тому якщо внутрішньо прийняли рішення розлучитися з чоловіком, якого любите, то найкраще це зробити. Попереду будуть непрості часи, але без цього кроку не можна рухатися вперед.

Джерело: https://obyvshih.ru/fakty/kak-bezboleznenno-rasstatsya-s-chelovekom-kotorogo-lyubish.html

Перехворіти розставання з коханою людиною – Психолог

Розлучитися і забути – не вийти; розлучитися і не відчувати болю – не вийти; розлучитися і жити щасливо і комфортно – теж ілюзія.

Розставання з коханою людиною можна тільки перехворіти. Тяжкість цієї хвороби залежить від сили прихильності до коханої людини, якого довелося вирвати зі свого життя.

Як розлучитися з коханою людиною безболісно: рекомендації

Один відійде від цієї хвороби за півроку, а інший буде страждати все життя, так і не розірвавши зв’язок з тією людиною, не зможе оговтатися.

Причини затяжний згуби: співзалежність , песимізм, душевна лінь або просто необхідність бути поруч із близькою людиною, любити його і відчувати всім своїм єством, що тебе люблять. Таку потреба не поховати.

Так вона і природна для людини. Важливо її усвідомлювати, що не соромиться, і навіть пишатися бажанням, умінням любити.

Спосіб забути значимого людини, з яким так багато пов’язано, тільки один: розбігтися, вдаритися головою об стовп або отримати ще якусь травму, в результаті якої настане амнезія. Так що краще не намагатися забути.

© Автор статті, яку Ви зараз читаєте, Храмченко Надія / Але як же бути з жахливим гнівом , образою, виною, страхом, відчаєм, горем, депресією, відчуттям власної нікчемності, порожнечею? – Перехворіти розставання.

Розставання завжди супроводжується потужною бурею руйнують і негативних емоцій. Лідирують серед них гнів і образа. Часто ці емоції людина намагається погасити деструктивними способами: алкоголем, наркотиками, обжерливістю. Обжерливість і як засіб заповнити внутрішню порожнечу.

Ці емоції заглушити не можна, витісняти їх небезпечно вирвуться в психосоматики або призведуть до депресії, зруйнують зсередини. Ці емоції можна тільки виплеснути: криком, плачем, риданнями, можна бити складеним удвічі рушником або тенісною ракеткою по ліжку, бити кулаками по подушкам.

 

Завдання буде виконано, якщо замість неймовірного емоційного напруження, Ви будете відчувати фізичне безсилля.

Ще один спосіб катарсису – це встати під проточну воду і ридати ридма. Також існує прямий взаємозв’язок між емоціями і посиленою фізичною активністю. Пробіжка, плавання, бокс допоможуть виплеснути негатив і напругу, емоції при цьому необхідно «викидати» в інтенсивних фізичних рухах.

Гнів і образа заважають пробачити. І тут не важливо: він (вона) пішов (ла) або Ви. У ситуаціях розставання, якщо зберігається емоційний зв’язок один з одним, в серці є завжди образа і гнів.

Ці почуття формують капкан сильної залежності від того, з ким довелося розлучитися. Позбувшись від гніву та образи, Ви позбудетеся від нав’язливого прагнення думати про цю людину, страждання стануть більш стерпним.

© Автор статті, яку Ви зараз читаєте, Храмченко Надія /

Образа, гнів – це кайдани, які приковують вас один до одного. Напишіть лист цій людині, опишіть в ньому всі свої образи і вибачте за них. Відправляти лист не потрібно.

Згадайте, за що Ви його (її) полюбили, що він (вона) Вам дав (а). Побажайте щастя і відпустіть від себе. Поставтеся до колишнього (їй) по-доброму. Це гідний, величний вчинок, який свідчить про сильну, розвиненої особистості, а не про істеричному безвольного характер, приниження якого не викликають навіть жалю.

 

 

Тільки прощаючи, Ви слабшає зв’язок з коханою людиною, а гнівом і образами в’яжіть тугий канат, який з’єднує вас навічно. Важливо гідно вийти з цієї важкій життєвій ситуації.

 

 

ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ

Коливання, сумніви, метання: «А раптом все ще вийде», гойдалки: «Те зійшлися – то розійшлися» повністю вибивають з колії, затягують процес розставання , в результаті туга, депресія, апатія .

Багато в чому це нагадує стадію переживання втрати, смерті близького «Торг» по Елізабет Росс.

Однак якщо Ви не витримали і знову зійшлися, швидше за все період ейфорії від «Медового місяця» змінитися жалем від того, що Ви проявили слабкість і прийшли до того, від чого тікали, і зараз все знову йде по колу.

Тут потрібно розділяти. Заплуталися в стосунках – зробіть перерву на певний термін, візьміть тайм-аут.


Читайте також:   Що робити, якщо чоловік розлюбив: як зрозуміти і прийняти цю ситуацію

Хочете налагодити відносинипроаналізуйте скоєні помилки, і в путь! Але якщо Ви насправді розлучаєтеся, то це повинно бути не істеричною витівкою або втечею від проблем, а наслідком усвідомленого рішення « Розлучитися ». Прийміть рішення і жорстко йому дотримуйтесь.

Ваше завдання – навчитися жити без цього коханої людини , повністю виключивши його зі свого життя, розірвавши з ним зв’язок. Уедьте, що не здзвонюєтеся, що не листуйтеся, не дивіться на неї / нього в соцмережах, що не наводите довідок про неї / нього і не шукайте один з одним зустрічей, не ходіть по пам’ятних місцях. «Так, це було прекрасно, але це – минуле».

Всі свої проблеми вирішуйте самостійно, не звертаючись до нього по допомогу чи пораду. Важливо зберігати почуття власної гідності і не принижуватися. Формуйте нові звички, які ніяк з ним (з нею) не пов’язані. Будьте активні, створюйте і творіть своє нове життя.

2 години в день катарсису від горя і втрати, а весь інший час не може залишатися порожнім різноманітними справами так, щоб ввечері Ви падали від втоми і відразу ж засинали. Страждати Вам повинно бути ніколи. Проте, якщо Вас все-таки мучить безсоння, не лежіть в ліжку, думаючи, що ні виспіться, а підніміться і займіться якоюсь справою або почитайте і за 3 години до сну не торкайтеся до комп’ютера.

Знайдіть заради чого, кого Вам потрібно жити, згадуйте про це завжди у важкі хвилини.

Проаналізуйте ВІДНОСИНИ

Як тільки емоції устаканиться, потрібно зайнятися аналізом ваших минулих відносин. Чому ви зійшлися? Через що довелося розлучитися? Хто які помилки допускав? Як їх можна було виправити? Чи була щаслива ваша пара? Відповідайте собі на ці питання чесно, об’єктивно, без емоцій. Чи не для того, щоб якогось засудити, а, щоб все усвідомити, перейти на новий виток свого особистісного розвитку.

Добре, якщо через 3 місяці після розставання, коли почуття охололи, відбудеться зустріч на нейтральній території, де можна все обговорити, через що разом ніяк.

 

Намагайтеся ставитися один до одного дбайливо, не заздріть, якщо життя колишнього (колишньої) складається більш вдало. Не приймайте погане на свій рахунок. Робіть висновки з помилок. Життя довге, і розставання в ній неминучі.

 

Це ваш особистий досвід і частина вашого життя.

Розставання як правило забирає у людини життєву енергію, її обов’язково потрібно відновлювати. Заміські прогулянки, плавання в природних водоймах, анімалотерапія, іпотерапія, просто будь-яке спілкування з тваринами і катання на конях, подорожі, екскурсії, театр, виставки, музеї, спілкування з позитивними людьми, ексрім, йога, медитація.

Список ще може бути дуже довгим. Виберіть для себе свій спосіб відновлюватися. Чудово діє принцип 4 стихій. Кожен день Вам потрібно доторкнутися до 4 стихіям: вода, земля, вогонь, повітря. Виявіть свої способи. Наприклад, якщо вода, то стійте під проточною водою під душем, змиваючи з себе весь біль, поридати.

Можна посидіти на березі озера, дивлячись на поверхню води. Вогонь – це вогнище, а можливо дивитися на полум’я свічки і читати довгу молитву або «Отче наш» 10 разів. Земля – ​​побігати босоніж по траві або попрацюйте в городі. Повітря – вдихати повітря на повні груди, стоячи на балконі, а краще за містом.

Ще дуже багато чого можна придумати, головне, контактувати з чотирма стихіями щодня.

Про задоволення, АБО вибивала протилежні

При розставання негативні і руйнівні емоції зашкалюють, виникає депресивний фон настрою. Поставте перед собою завдання домогтися позитивного настрою. Помічниками тут будуть задоволення. © Автор статті, яку Ви зараз читаєте, Храмченко Надія /

Візьміть аркуш паперу і намалюйте планету задоволень. Позначте на ній 15 речей, які Вам приносять задоволення. Вам здається, що багато? Якщо не виходить, значить Ви просто ледача людина. Розширте свій кругозір і знайдіть те, що приносить Вам радість в житті. Кожен день обов’язково доставляйте собі задоволення.

Крім того, якщо у Вашій голові виникне негативна, песимістична думка, тут же збивайте її позитивною і життєстверджуючий. Наприклад, ідея «Я завжди буду одна» змінити установкою «Якщо я захочу, у мене буде багато друзів і шанувальників». Це дуже корисна звичка конструктивно мислити і формувати правильні позитивні установки.

Життєві установки – передумови для реалізації задуманого.

ЯКЩО ЗВ’ЯЗОК не переривати

Дуже складно взяти і піти, дуже складно не намагатися повернути або хоча б не сподіватися. Багато людей йдучи, хто не наважується припинити зв’язку один з одним. Це помилка. Створюється відчуття нещасливою особистому житті.

Друзями залишитися не вийти саме, тому що є сильний емоційний зв’язок. Якщо Ви відчуваєте, що не в змозі жити без цієї людини, постарайтеся побудувати нові з ним (нею) відносини.

Але якщо разом ніяк не виходить – розлучайтеся повністю, розірвавши емоційні зв’язки, роз’їхавшись, невидимий, без дзвінків, поки не переболит.

КРАСИВОЕ НАВКОЛО

Дивовижна річ, коли наш внутрішній світ спотворив, вивернуть навиворіт від болю і відчаю, все навколо бачиться потворним, безглуздим, несправедливим, жорстоким. А все тому, що ми або свій негатив проектуємо зовні, відмовляючись визнавати це в собі, або шукаємо в зовнішньому світі те, що відповідає світу внутрішнього. Така песимістична круговерть неминуче призводить до депресії.

Однак є спосіб гармонізувати внутрішній стан через зовнішнє. Оточіть себе красивими речами. Займіться своєю зовнішністю, своєю фізичною формою, милуйтеся живописом в музеях, зробіть будинку ремонт (поталу шпалери), захопіться оновленням інтер’єру свого житла. Слідкуйте за тонами в одязі і в дизайнерських рішеннях – темного в них не місце! Нехай це будуть яскраві і світлі кольори.

Особливо важко в перший рік самотності переносяться вихідні та свята. Навіть, якщо дуже втомлюєтеся на роботі, заздалегідь підготуйтеся до свята і вихідні, так, щоб в ці дні Ви не залишалися наодинці з самим собою.

Прибирання, потім піти в гості, на наступний день прийом гостей, приготувавши власноруч щось до чаю, парк атракціонів, навчання танцям або автоводіння, книги, музика, але тільки не думки про колишню (їм).

У канікули (новорічні, травневі) не полінуйтеся, поїдьте в невелику подорож.

РЕЗЮМЕ

Резюмуючи, можна сказати наступне.

Розставання з дорогою людиною – це завжди важкий життєве випробування, але при дотриманні психологічних рекомендацій, а в важких випадках звертаючись за допомогою до фахівця, ви завжди можете перехворіти розставання, відновитися і знайти щастя або внутрішній спокій. Спогади про близьку людину, з яким Вам довелося розірвати зв’язок, з часом будуть викликати світлий образ минулого, а не біль і відчай.

Розлучатися дуже важко, але є основні принципи, яких потрібно дотримуватися, щоб відновитися і стати щасливою людиною.

1.Як тільки розлучилися, максимально віддалитеся від своєї колишньої любові, не дзвоніть, не пишіть, що не бачте один одного, приберіть всі речі, які нагадують про цю людину.

2.Форміруйте нові звички, не пов’язані з тією людиною. Значна частина людей не може розлучитися один з одним саме через загальних звичок, які формуються і закріплюються в поведінці роками.

Приклад, вечеряли разом. Тепер придумайте нову форму вечеряти в приємній обстановці, якщо раніше – на кухні, то тепер – в кімнаті, кращий варіант запрошувати приятелів, друзів на вечерю або вечеряти в кафе. Нові звички повинні бути приємніше, ніж старі.

3.Просто. Поки в серці образа і гнів , зв’язок з цією людиною дуже сильна. Так і нових відносин не побудувати, і страждання не припиняться – біль від розлучення не буде зжита.

4.Два години в день катарсису (виплеску емоцій), весь інший час праця, хобі, спілкування, прогулянки, так щоб бути завантаженим (ой) з ранку до вечора і, прілегнув, відразу відключатися.

5.Обязательно щодня доставляйте собі задоволення, не дозволяйте собі впадати в депресію, будь-яку негативну думку замінюючи позитивної установкою. Задумайтесь над тим, чому Ви живете, які цілі ставите, які у Вас цінності. Якщо не бачите сенсу в своєму житті , значить прийшла пора переоцінити свої цінності, відшукати привабливе в світі, поставити цілі, знайти заради чого жити.

Відведіть собі достатній термін, щоб перехворіти, 12-18 місяців.

Тільки повністю відновившись від розриву, можна починати нові стосунки, інакше нова зв’язок буде короткочасною, а розчарування від неї ще сильніше, адже не пропрацювавши грунтовно свій колишній досвід, Ви потягнете в новий помилки і прикрощі минулого, і так по замкнутому колу, поки не прийде взагалі відмовитися від особистого життя.

Перехворівши, Ви знайдете унікальний досвід і почнете життя з чистого аркуша, де не буде місця колишнім помилок і розчарування в собі. Допомога Вам завжди надасть психолог . Ви можете звернутися до мене. Яка б біль не був, після консультації Ви відчує полегшення, у Вас з’являться сили, щоб жити.

Виконуючи індивідуальні рекомендації, Ви вбережете себе від депресії і знову почнете радіти, відчуєте, що живете не даремно, і в Вашому житті, крім цієї людини, ще дуже багато сенсу. Записатися на консультацію в приймальні психолога , у Вас на дому , по скайпу , по телефону , можна тут => => =>

Храмченко Надія

08.04.2015

Читайте найкращу мою статтю: Апатія -обезболівающее для душі або втрата сенсу життя?

Джерело: https://www.psyhologvspb.ru/rasstavanie-s-lyubimym.php

Як пережити розставання з коханим чоловіком безболісно

Вітаю вас, шановні читачі! Сьогодні я пропоную вивчити важливу та актуальну тему, а саме як пережити розставання з коханим чоловіком або жінкою, як відновитися після розриву відносин і зустріти нову любов. Багато з нас хоч раз розлучалися з коханими.

У цей момент близька людина віддаляється, знаходячи якісь нові захоплення, поринаючи з головою в кар’єру або зустрічі з новою пасією. Більшості людей важко безболісно розлучитися і забути хвилюючі і приємні моменти, пережиті разом, змиритися з розлукою і відпустити відносини.

Далі ми розглянемо найефективніші поради психолога і з’ясуємо причини страждань після розставання.

Чому після розставання стає погано

На початку відносин в мозку людини виробляються “гормони щастя” дофамін і окситоцин. Коли коханий поруч, вони надходять в кров, включається система заохочення, і ми відчуваємо себе щасливими.

Після розлуки у організму починається ломка на тлі припинення роботи системи заохочення. Починають активно вироблятися гормони стресу, негативно впливають на серцево-судинну, травну і імунну системи. Крім того, активуються системи, що відповідають за сприйняття болю. Нам здається, що ми відчуваємо фізичний біль, але з тілом ніяких змін не відбувається.

Процес психологічної адаптації після розставання залежить від типу нервової системи людини, обставин і прикладених зусиль самої людини почати нове життя.

етапи переживань

Після розставання людина переживає кілька етапів:

 1. Стрес, шок і заперечення того, що відбувається. Людина не може змиритися з тим, що партнер в ньому більше не має потреби й пішов.
 2. Гнів. Виникає образа і бажання помститися.
 3. Марні сподівання і надії. Людина намагається відновити стосунки, але партнер не повертається. Дізнатися докладніше про те, як помиритися з дівчиною, можна в одній з наших статей.
 4. Апатія, депресія. Обидва стани характеризуються втратою інтересу до життя.
 5. Ухвалення і відродження. З’являється відчуття подяки за всі приємні спогади і хороші вчинки, які були в минулому. На цьому етапі починається нове життя без партнера.

Нерідко біль через розставання на тлі зради настільки терзає людини, що він хоче забути всі події, пов’язані з колишнім партнером. Але це не вдається нікому, оскільки ми зазвичай боїмося проживати негативні емоції до кінця.

Читайте також:   Навіщо потрібен секс: користь і необхідність для чоловіків і жінок

Як впоратися з розривом відносин

Для того, щоб впоратися з розставанням, рекомендую дотримуватися кількох простих порад.

Дозволити собі постраждати

Не потрібно займатися самозаспокоєння і штучно бадьоритися. Не тримайте емоції в собі, якщо хочеться плакати – плачте, якщо вас переповнює крик – покричить. Якщо ви любите співати, то саме час заспівати пару сумних пісень. Відпочиньте на перегляд серіалів або мелодрам.

Не слухайте друзів, які будуть втішати вас словами про те, що розставання – це не трагедія. Ніхто, крім вас, не знає, що діється на душі. Плачте до тих пір, поки вам не стане легше і не закінчаться сльози. Сили обов’язково до вас повернуться, але для цього потрібен час.

Чи не звинувачувати себе

Рішення закінчити відносини зазвичай приходить не відразу. І навіть не за тиждень чи місяць. Зазвичай воно супроводжується тривалим процесом осмислення. У кожної пари різні причини для розлучення. Але це не означає, що винні тільки ви. Партнер також почав втрачати з вами контакт. Відповідальність за відносини завжди лежить на обох. Чи не намагайтеся вираховувати, хто більше винен, а хто менше.

Не намагатися повернути партнера

Якщо ви вважаєте, що не можете жити на самоті і потрібно все повернути, рекомендую зупинитися і добре подумати. У вас говорить звичайний страх.

Після тривалих відносин більшості людей страшно уявити, що вони залишаються одні. Це цілком нормальна реакція. Не піддавайтеся емоціям і страху, що не принижуйтеся перед колишнім партнером.

Навіть якщо він і захоче повернутися, то колишніх відносин вам вже не бачити.

Знайти нове хобі

Коли гострий біль від розриву відносин пройде, почніть подорожувати або сходіть туди, куди не могли сходити з колишнім партнером. Дивіться фільми того жанру, який любите ви, але не любить він.

Згадайте про захоплення, які були закинуті під час відносин. Займайтеся тим, чим не могли займатися разом. Це допоможе вам відчути радість від своєї свободи. Запишіться в студію танців або почніть ходити на уроки малювання. Знайдіть справу, яке вам сподобається, і тоді думати про минуле буде ніколи.

більше рухатися

Відразу після розриву відносин багато цілими днями голодують і посилено втрачають вагу. Через це ресурси організму виснажуються, і раптово з’являється нездоровий апетит, що призводить до підвищення маси тіла.

Людина хоче не просто є для того, щоб жити, а заїдає поганий настрій тортом, шоколадом, піцою та іншими високоуглеводними продуктами. Якщо він не займається спортом, то вага буде стрімко рости.

Рекомендую записатися в тренажерний зал і стежити за своєю фігурою. Нехай колишній партнер пошкодує про те, що вас втратив.

Обов’язково стежте за своїм здоров’ям і доглядайте за собою. Дівчатам корисно робити різні зачіски, експериментувати з довжиною і кольором волосся, купувати більше стильною і красивою одягу.

Хлопцям після розставання рекомендується регулярно ходити в спортивний зал, спробувати змінити свій стиль і задуматися про позбавлення від шкідливих звичок.

Скласти список хороших речей

Не думайте, що чорна смуга буде тривати вічно, просто мозок таким чином реагує на стрес. Світ від розставання не потьмянів, постарайтеся розписати на аркуші паперу все хороше, що у вас є.

Це можуть бути друзі, робота, книги, захоплення, ваша колекція магнітів з різних країн і улюблених кухлів, смак гарячої кави в дощовий день, похід по магазинах.

Щодня намагайтеся поповнити список новими пунктами, а коли стане зовсім погано на душі – перечитайте його.

Змінити обстановку

Якщо все в квартирі нагадує про колишнього партнера, змініть обстановку. Купіть новий посуд і предмети інтер’єру, повісьте нові штори. Ідеальним рішенням вважається переїзд на деякий час.

Найчастіше спілкуватися з друзями

Підтримка одного у важкі хвилини дуже важлива. Але не забувайте цікавитися їх справами і питати про почуття, інакше вся розмова буде побудований тільки на ваші проблеми і скаргах на колишнього партнера.

Намагайтеся уникати спілкування з тими людьми, хто буде тільки посилювати ваш емоційний стан, підкреслюючи вашу провину у всьому, що сталося. Знайдіть тих людей, хто приносить вам полегшення і позитивні емоції, і обов’язково використовуйте цей ресурс.

Не забудьте у відповідь підтримувати друзів і вислуховувати їхні проблеми.

Зробити 5 вправ

Відомий психолог Дафна Роуз Кінгмен рекомендує зробити 5 нескладних вправ після того, як людина заспокоїться після розставання. Головне – не затягувати з виконанням, в іншому випадку вони можуть погіршити становище.

Можна завести спеціальний зошит або набирати текст на комп’ютері. У першого варіанту є велика перевага – його можна спалити після завершення комплексу вправ.

Чи не виконуйте вправи поспіль. Беріться за наступне, коли все емоції згаснуть. Не намагайтеся просто відписатися, це не курсова робота, яку хочеться швидше закінчити і здати. Ніхто не прочитає написане, крім вас.

 1. Необхідно повернутися до витоків. Напишіть коротко історію про те, як познайомилися з колишнім партнером, опишіть перше побачення, початок відносин і той період, коли почали жити разом. Детальніше опишіть, які надії і мрії пов’язували вас з цією людиною. Потім зосередьтесь на причини розставання. Зазвичай це психологічна риса або якась фізична особливість.
 2. Розкажіть про свій статус поза відносин, які події відбувалися у вас до зустрічі з колишнім партнером. Чи хотіли ви закохатися або вам подобалося бути на самоті? Які емоції ви хотіли випробувати і чого досягти? Опишіть те, що партнер міг вам запропонувати або ви йому, але з якихось причин не зробили цього. Розкажіть про те, що відчули, коли стали з’являтися передумови до розставання. Уявіть, що вам запропонували зняти фільм про ваші стосунки. Як би ви його назвали? Придумайте для нього постер і короткий огляд. Розкажіть про реальну причину розставання. Чи пов’язана причина розриву з вашим професійним розвитком або розвитком вашого партнера?
 3. Ретельно проаналізуйте розставання. Коли ви усвідомили, що прийшли в себе, а всередині все отболело? Якщо ініціатором розриву відносин був ваш партнер, то усвідомлення прийшло набагато пізніше. Опишіть в деталях, що ви тоді відчували. Складіть список причин, чому ви розлучилися. Уявіть, що пишете колишньому партнеру лист. Висловіть йому всю лють, біль і пригнічені емоції, не скупіться на слова. Далі можете описати своє відчуття провини. Це може бути не тільки самобичування, а й маніпуляції з вашого боку, неприємні слова і дії, якими ви намагалися викликати агресію і гнів у колишнього партнера. Такий текст допоможе вам зрозуміти свої недоліки і помилки. Тепер можна написати листа колишньому партнеру, в якому слід висловити подяку за все, що він зробив. Це допоможе впоратися з почуттям провини.Наостанок присвятіть кілька рядків самому собі. Ви повинні пробачити себе, щоб спокійно жити далі.
 4. Напишіть лист подяки колишньої або колишньому. Згадайте все хороше, що було під час вашого союзу.
 5. Проведіть переоцінку реальності. Добре подумайте, чого ви хочете від майбутнього? Яку людину ви хочете бачити поряд з собою в подальшому?

Проконсультуватися з психологом або психотерапевтом

Якщо біль тривалий час не проходить, це говорить про початок депресії. Якщо у вас все валиться з рук, немає бажання ходити на роботу, ви цілими днями не їсте, практично не рухаєтеся і погано мислите, то необхідно звернутися за допомогою до лікаря.

Ознайомитися з дієвими способами, як пережити розставання, можна в відео:

Чого не можна робити після розставання

Багато з нас під впливом емоцій роблять дурні і необдумані дії, про які потім дуже шкодують. До них належать такі.

Пошук випадкового сексу

Інтимна близькість з малознайомою людиною не тільки не принесе полегшення, але і погіршить стан. Причиною бажання зайнятися сексом вважається ломка. Головний мозок потребує джерелі гормону окситоцину, тому ми починаємо шукати людину для втіхи.

Якщо тваринний інстинкт не вдається побороти, то рекомендую не напиватися перед статевим контактом. Спиртні напої – це депресанти. Замість яскравого оргазму ви відчуєте сильну образу на колишнього партнера і почуття провини, а на ранок у вас буде боліти голова і з’являться інші симптоми похмілля. Також не забувайте про засоби контрацепції.

шантаж

Чи не знущайтеся над колишнім і не намагайтеся емоційно його шантажувати. Це підло і низько. Якщо людина дійсно вважає себе винуватим, він не буде відповідати на ваші нападки і осаджувати вас.

Чи не будувати нові відносини

За допомогою побудови нових відносин деякі люди намагаються відразу забути минулу любов. Іноді це дійсно допомагає. Але в більшості випадків відносини вийдуть недовговічними і призводять до нових розчарувань.

Чи не змушувати друзів робити вибір

Не ставте людям, з якими спілкуєтеся, ультиматуми. Їм це не сподобається. Якщо колишній партнер погано з вами звертався, застосовував фізичну силу, а ваші друзі продовжують з ним добре спілкуватися і приймають його позицію, то подумайте, а чи варто з ними підтримувати дружні відносини.

Як забути колишнього партнера

На форумах по психології можна знайти ряд нескладних рекомендацій, які допоможуть забути про минулі відносини.

Видалення з усіх соціальних мереж

Багато людей після розставання починають активно стежити за акаунтами своїх колишніх партнерів. Хтось робить це в надії знайти ознаки того, що по ньому нудьгують, хтось єхидничає і зловтішається.

Змиріться з тим, що у людини почалося інше життя. Видаліть вашу переписку і очистіть стрічку.

Не забувайте про те, що чим більше енергії і часу ви витрачаєте на колишніх, тим довше ви застряє в невідомості.

Повернення всіх речей і подарунків

Такий захід допоможе швидше пережити розрив з чоловіком або дружиною. Якщо ж колишній партнер відмовився забирати речі, то віддайте їх нужденним або просто викиньте. Можете зламати їх або спалити, тоді на емоційному тлі вам стане трохи легше.

Спроба залишитися друзями

Ви можете не підтримувати хороші відносини з колишнім партнером навіть при наявності загальної нерухомості або дітей. Прислухайтеся до свого серця, а не до порад оточуючих. Залишитися друзями вважається цілком нормальним рішенням, нехай і важким.

Поважати один одного

Одне з головних правил після розставання. Незважаючи на те, що вам хочеться сказати що-небудь різке, спробуйте стриматися, зробити глибокий вдих або навіть кілька.

Подумайте, чому вас переповнюють емоції і чому ви з ними ледь справляєтеся. Можливо, вам вдасться знайти причину, і від цього стане легше.

Коли ви обидва дозрієте для розмови, то в першу чергу обговоріть причини закінчення відносин і що робити надалі.

зберігати дистанцію

Постарайтеся прийняти той факт, що ви більше не разом. Щоб побудувати нові кордони в спілкуванні один з одним, може знадобитися тривалий час. Якщо колишній партнер вважає себе винуватим і намагається спокутувати провину матеріальної або фізичної допомогою, не варто сідати йому на шию і заохочувати такі дії.

Детальніше дізнатися про те, як забути колишню дівчину, можна в відео:

висновок

У статті ми обговорили, як пережити розставання з людиною, яку любиш, як відволіктися від нав’язливих думок, як швидко відійти і очиститися від відносин за допомогою листів-образ і подячних листів.

А які способи допомагали пережити розставання вам? Поділіться своїми секретами в х. Можливо, ваші поради зараз кому-небудь дуже потрібні!

Джерело: https://vsvoemdome.ru/psihologiya/kak-perezhit-rasstavanie

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *