Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Зміст приховати

Розрив відносин є складним періодом у житті кожної людини. Тому повідомляти, про рішення приступити до шлюборозлучного процесу необхідно обережно і продумано. Для того щоб не завдати найсильніший стрес другій половинці, давайте подумаємо: як сказати чоловікові про розлучення.

Буває важко наважитися на розлучення

Як зважитися на розлучення

Буває момент, коли відносини переходять в таку стадію, що зберігати їх немає ні сил, ні бажання.

Але не завжди легко прийняти рішення подати документи на розірвання шлюбу, після стількох років спільного життя, а ще, діти і спільне майно.

Найчастіше ця проблема стосується жіночої статі, так як більша частина чоловіків швидше приймають рішення і не замислюються над тим, що буде з його дружиною в подальшому.

Хоча, якщо виникло питання про те, як зважитися на розлучення і як повідомити про це чоловікові, то цей шлюб щасливим назвати не можна.

Визначити саме ту грань, за якою немає вже міцної сім’ї, а розрив відносин неминучий складно, але реально. Просто в якийсь момент уявіть, яким буде ваше життя після розставання з чоловіком і вам стане все зрозуміло.

Якщо у вашій майбутній життя чоловік є зайвим, то і затягувати процес розставання не варто.

Не потрібно загострювати свою увагу на тому, чи вийде вам знайти нового чоловіка, а що скажуть люди і якими будуть подальші умови для життя. Не варто чіплятися за шлюб, в якому дві людини стали зовсім чужими один одному.

Певного ради з даного питання просто не існує. Одні жінки хочуть зберегти шлюб, в страху, що не зможуть створити нову сім’ю після складного розриву.

Інші ж не хочуть нанести удар по психіці дітей, але такі жертви рідко отримують потрібну оцінку.

Якщо спільне життя стала зовсім нестерпною, то розлучення єдиний вихід

Хочу представити вам рада психолога: не варто подавати на розірвання шлюбу після кожної побутової сварки, проте якщо спільне життя стала зовсім нестерпною, то тягнути час більше немає сенсу. Але тільки не думайте, що розлучення буде легким, на думку психолога, навіть саме усвідомлене розірвання шлюбу, залишає відбиток на психіці людини.

Як сказати чоловікові про розрив?

Розлучення є складним випробуванням для будь-якої пари, особливо важко переживає той, хто не є ініціатором розриву. Перш ніж повідомити чоловікові своє рішення, гарненько обміркуйте, чи дійсно всі проблеми необхідно вирішити так глобально. Не варто рубати з плеча, адже шлюборозлучний процес потрясе не тільки членів вашої сім’ї.

Дії в момент обговорення розлучення, в більшості випадків пов’язано з відносинами між чоловіком і дружиною. Якщо у ваших стосунках немає агресивних моментів і ви впевнені в адекватності вашого чоловіка, повідомте йому про розрив, при першій же можливості залишитися тет-а-тет. Постарайтеся якомога тактовно піднести йому новина і не добивайте його морально звинуваченнями і описом нової любові.

Однак, якщо причиною звільнення є не ваш новий чоловік, а промахи чоловіка, то варто йому пояснити, чим ви не задоволені, це може врятувати вашу сім’ю.

Не виключено, що моментальної реакцією вашого чоловіка стане гнів і образи, постарайтеся холоднокровно перенести цей наплив бурхливих емоцій і не вступати в довгу дискусію.

Спокійно дочекайтеся, коли ваш чоловік заспокоїться, і після зможете нормально обговорити причину розриву.

Найкраще спокійно обговорити причину розриву

Якщо ж ви побоюєтеся, що після того, як чоловік почує ваше рішення, він може завдати вам фізичну шкоду, поговорити про розлучення найкраще в людному місці. Ще одна порада: ні в якому разі не говорите на цю тему в присутності дітей, неважливо, скільки їм років, розрив між батьками для них завжди болючий.

Шлюборозлучний процес – відкинемо всі емоції

Іноді в житті відбувається так, що уклавши шлюб, люди роблять перший крок до розпаду сімейних відносин.

Вирішивши розлучитися, підійдіть до цього процесу без вибуху емоцій, в першу чергу це стосується представниць слабкої статі.

Найчастіше жінки, жаліючи себе, починають зриватися на близьких їй людей, або ж починають, звинувачувати себе, що не змогли створити видимість щасливої ​​родини, хоча б заради дітей.

Розлучення не уникнути? Тоді візьміть всю волю в кулак і розкладіть дану ситуацію по поличках. Що слід засвоїти після прийняття шлюборозлучного рішення.

Пережити розлучення нелегко

 • Необхідно усвідомити, що далі буде самостійне життя, в якій не братимуть участі гроші чоловіка. Відмінним результатом розлучення для вас буде чесно поділене майно і матеріальна підтримка дітей з боку колишнього чоловіка.
 • Найчастіше шлюборозлучний процес проходить складно, тяжби з приводу майна затягуються, а аліменти чоловік не хоче виплачувати. У цьому випадку жінці необхідно вдатися до допомоги кваліфікованого юриста.
 • Вам необхідно знати, що якщо у вас немає неповнолітніх дітей, і не виникають суперечки з приводу майна, розірвання шлюбу можна отримати в місцевому загсі.
 • Один з найскладніших моментів при розлученні є рішення, з ким залишаться маленькі діти. Залежно від віку малюка, суд вирішує, де йому краще буде проживати і беруть до уваги чого хоче сама дитина.
 • Якщо рішенням суду, діти залишаються з матір’ю, вона має повне право зажадати не половину нажитого майна, а більшу частину від нього.

Не варто уникати зустрічей з колишнім чоловіком, після розірвання шлюбу, якщо у вас є спільні діти. Адже вони ні в чому не винні і мають повне право, бачиться з батьком. Прагніть налагоджувати цивілізовані зустрічі з батьком ваших дітей, це необхідно зробити заради ваших дітей. Ну а якщо вас нічого більше не пов’язує, тоді починайте будувати нове щасливе життя.

Поширені міфи про розлучення

Сімейне життя іноді приносить великі розчарування для молодого подружжя.

Якщо один з партнерів відмовляється працювати над створенням міцної сім’ї, то настає момент, коли інший партнер піднімає тему про розрив відносин. Однак не можна поспішати в такій справі.

Для початку ознайомтеся з міфами пов’язаними з розлученнями. Іноді вони спотворюють наш погляд на такий спосіб вирішення проблеми в сім’ї. Поширені міфи про розлучення:

Після розлучення складно буває переносити самотність

 1. Другий шлюб стане міцнішим. Цей міф заснований на думку, що кожна людина вчиться на своїх помилках. Багато переконані, що наступного разу, серйозніше підійдуть до вибору другої половинки, але ж це не так. Люди. На підсвідомому рівні, вибирають нового партнера, порівнюючи його з попереднім.
 2. Після розлучення складно переносити самотність. У чоловіків і жінок різні погляди на самотність. Іноді сильна стать, в період самотності починають вести нездоровий спосіб життя і поступово скочуються до алкоголізму. У той під час як слабка стать звільняє себе від домашніх навантажень і знаходить вільний час для зустрічей з подругами.
 3. Після розриву фінансова стабільність у жінок гірше, ніж у чоловіків. Це стосується тільки тих пар, де дружина грає роль домогосподарки. В інших випадках у жінок з’являється більше грошей на себе, а ось чоловіки витрачають величезні суми на бари та розваги.
 4. Діти рятують від розлучень. Народження малюка призводить до зміни поглядів на сімейні цінності. Діти допоможуть подолати кризу у відносинах, тільки якщо чоловік і дружина все ще люблять один одного.
 5. Будь-які сварки рано чи пізно приведуть до розлучення. Конфліктні ситуації виникають у всіх сім’ях. Найважливіше, навчитися, спільно долати їх.
 6. Ініціатором розриву відносин частіше бувають чоловіки. В сучасний час, жінка вже не так залежна від свого чоловіка. Ставши сміливіше і рішучіше, жіноча стать все частіше йде на крок повної зміни у своєму житті.
 7. Пізніше створення сім’ї рідше піддається розпаду. Цю думку освоєно на мудрості і досвіду, що приходить з роками життя. Проте з віком стає важко пристосовуватися до звичок іншої людини.
 8. Перший спільно прожитий рік найскладніший. Однак, за статистикою, найбільш схильними до до розлучення стають пари, які прожили 5-12 років.

Всім відомо, що розпад спільного життя це хворобливий фінал, колись щасливої ​​родини. Однак два розсудливих людини в силах зробити цей процес менш болючим. Не робіть необдуманих вчинків і залишайтеся цивілізованими людьми, адже часто свідками розриву стають діти.

Увага! У зв’язку зі змінами в законодавстві, юридична інформація в даній статті може бути не актуальною! Наш юрист може безкоштовно Вас проконсультувати – напишіть питання в формі нижче:

Як убезпечити себе, якщо не знаєте як чоловік може відреагувати на вашу заяву про розлучення

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Привіт, дорогі читачки! Рішення прийнято і ось-ось вам належить важка розмова і не менш важкий життєвий період. Ви вже зважили всі «за» і «проти», але з кожним днем ​​стає все складніше зробити задумане.

Ні, ви начебто впевнені в своїх діях, але як же важко зняти з себе цю ношу і поговорити про все, особливо з огляду на, що в цілому все нормально і знайти за що причепитися, щоб поставити крапку в стосунках складно.

Якщо вас мучить, як сказати чоловікові про розлучення, рада психолога тут буде як не можна до речі. Який би він не був хороший, пережити і прийняти зміни в житті здатний не кожен. Розлучення – завжди щось несподіване. Нехай у вас жахливі відносини, навряд чи чоловік думає про те, що ви ось-ось розійдеться.

Про що потрібно потурбуватися заздалегідь

Перш ніж переходити до розмови, вам необхідно зібрати необхідні документи. Нехай ваш чоловік не психопат. але ніхто не знає як він відреагує на цю новину. Береженого, як то кажуть, береже Бог. Візьміть паспорт, документи на майно, свідоцтва про народження дітей і передайте їх на зберігання родичам або залиште на роботі.

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Якщо ваш чоловік почне сильно нервувати і робити необдумані вчинки, по крайней мере, він не зробить нічого фатального і вам потім не доведеться все відновлювати.

Також ви можете поміняти паролі в соціальних мережах. Це вже не так принципово, але зайва безпеку не зашкодить.

коли говорити

Найголовніше – правильно вибрати час і місце для того, щоб сказати про розлучення. Це не повинно бути ранок вихідного дня. В іншому випадку вас чекають пекельні 24 години. Звичайно, радісним цей день в будь-якому випадку не назвеш, але не збільшуйте ситуацію.

Якщо вам вдасться говорити про розлучення вранці або заїхавши до чоловіка в обідню перерву, то він зможе відволіктися на поточні справи, переключитися і трохи заспокоїтися. Краще запитайте заздалегідь не належить йому робити щось важливе, наприклад, нарада або ділова зустріч. Думки його будуть зайняті зовсім іншими проблемами.

Можливо, в громадському місці він буде більш спокійним, а ви зможете нормально поговорити.

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Ні в якому разі не обговорюйте розлучення при дітях. Вони не останні учасники у вашому житті і не повинні приймати в цьому поверхневого участі. З ними вам належить окрема розмова, в якому будуть порушені саме їхні почуття і емоції. Не варто ставити їх перед фактом під час обговорень з чоловіком, коли дитина і слова вставити не зуміє.

Читайте також:   Як кинути коханця: техніки, що розкривають секрет розставання

Як говорити

Вам також необхідно набратися терпіння. Чи не пускайте в розлогі міркування і вже тим більше не починайте звинувачувати чоловіка у всіх смертних гріхах. За цей час вже було висловлено багато. Не варто в черговий раз обговорювати хто винен і чому ви не можете бути разом.

Якщо у вас є інший чоловік, не варто цього приховувати. Деякі дівчата хочуть вийти з ситуації красиво з незаплямованою репутацією чесної дружини. Насправді, все це настільки вже не важливо. Правда в результаті все одно з’ясується, а ви будете не тільки нечесної дружиною в цьому випадку, але і жінкою, яка до кінця його обманювала.

Згадайте як все починалося, як ви чекали весілля і були впевнені, що це кращий на землі чоловік. Невже за роки, проведені разом, він не заслужив того, щоб знати правду?

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Якщо розлучення відбулося. а на багато питань відповіді так і не було знайдено, то ця ситуація буде мучити чоловіка до кінця днів.

Можна збожеволіти, намагаючись знайти рішення чому ж ви подали на розлучення, але так і не зрозуміти деяких речей. Ви в силах позбавити його від докорів сумління і непотрібних роздумів.

Нехай ви будете поганий в його очах, але зате залишитеся чесної в своїх. Згодом він все переосмислити.

Ви дуже довго намагалися, виправляли і намагалися все налагодити. Зараз вже немає іншого виходу, крім як бути чесною. Говоріть, що так буде краще для вас і не так важливо, що він про це думає. Ви вже все вирішили.

Розлучення, насправді, це не соромно і не принизливо. Жити в пеклі і змушувати перебувати в ньому своїх дітей, тримати свою колись другу половинку – ось що дійсно руйнує життя.

Якщо чоловік проти, то я дуже раджу почитати книгу Андрія Курпатова «7 справжніх історій. Як пережити розлучення ». Зараз вам знадобиться дуже багато сил, щоб наполягти на своєму і домогтися результату, подати документи.

Ця книга допоможе вам якнайкраще. Ви перестанете звинувачувати себе. зрозумієте чому чоловік поводиться саме таким чином і зможете пережити цей важкий період. Не забувайте підписуватися на розсилку.

Джерело: http://podamnarazvod.ru/kak-skazat-muzhu-o-razvode-sovet-psihologa.html

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Ухвалення рішення розлучитися може бути неймовірно важким. Перед тим як сказати своєму чоловікові про розлучення, важливо відчувати себе повністю готовою до цього процесу.

Якщо ви до кінця не впевнені, що хочете розлучатися, не поспішайте говорити про розрив партнеру. Можливо, в такій ситуації наймудрішим рішенням стане звернення до сімейного психолога.

Він допоможе розібратися в існуючих проблемах і визначити, чи є шанси на збереження шлюбу.

Чому люди розходяться

У сучасному світі розлученням давно нікого не здивуєш. Інша справа – пари, які відзначили срібне весілля. Цікаво, в чому їх секрет? Адже розпадаються навіть сім’ї, які прожили разом не один десяток років.

Кожен любовний союз – це окремий світ, зрозумілий тільки двом. Проблем, які призводять до розбіжностей в одній сім’ї, може не бути в іншій. Однак є кілька основних причин, чому люди розходяться:

 • Невірність. Головний привід всіх розлучень у переважної більшості сімей. Це найжахливіше зрада, з яким може зіткнутися шлюб. Зраду коханої людини прийняти вкрай складно. Навіть якщо він буде прощений, то від колишніх довірчих і теплих відносин нічого не залишається.
 • Ревнощі. Ревнує – значить любить? Як би не так! Та й чи потрібні такі відносини, в яких немає довіри? Ревнощі не є точним показником любові, скоріше – почуттям власності. І в маленьких, і в великих дозах вона згубна для відносин. Руйнує їх день за днем, немов вода точить камінь. Перевірки, стеження, докори, читання листувань в телефоні і соціальних мережах – далеко не повний список того, чим ревнивці терзають своїх половинок. У підсумку спільне життя стає просто нестерпною.
 • Народження дітей. Поява на світ дитини – найрадісніше і довгоочікувана подія в кожній родині. Майбутні батьки з трепетом і хвилюванням готуються до народження малюка. Найчастіше вони не уявляють, наскільки зміниться їхнє життя. Однак ці зміни не завжди позитивно відображаються на взаєминах подружжя. Перед ними постає одноманітний сімейний побут, пропадає романтика. Молода мама присвячує весь час малюкові, від втоми і знаходження будинку стає дратівливою і пригніченою. Чоловік відчуває себе обділеним увагою, не пропонує свою допомогу. Розлучення не уникнути, якщо вчасно не сісти за стіл переговорів і не знайти компроміс, щоб постаратися зробити відносини комфортними для обох подружжя.

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

 • Несумісність характерів. Просто люди пізнають один одного краще. Перша закоханість проходить, а рожеві окуляри б’ються стеклами всередину. Партнери можуть з жалем зрозуміти, що не сходяться в пріоритетах, життєві цінності або способі життя.
 • Сексуальна незадоволеність. Гармонія в інтимній сфері – запорука щасливого сімейного життя. Але буває і так, що після закінчення часу партнери виявляють, що у них різні темпераменти. Наприклад, у дружини часто «болить голова». Звідси, до речі, і беруть початок зради.

Як правило, на старті відносин ніхто з партнерів не замислюється про те, що в майбутньому доведеться розлучитися. А якщо така думка і з’явилася, то її відганяють. Кому охота думати про сумне, якщо зараз закоханим не вистачає годин у добі, щоб насолодитися один одним? Але життя показує, що сьогодні відносини сповнені любові і взаєморозуміння, а вже завтра пара знаходиться на межі розставання.

ЧИТАТИ Стрес після розлучення: як впоратися з депресією

Мінуси після розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу – процес, м’яко кажучи, неприємний. Найчастіше це нездійснені очікування, що звалилися мрії, зрада. Перебуваючи в нещасливому шлюбі, багато пар думають тільки про безпосередніх плюсах, які чекають їх після розлучення, не розглядаючи мінуси. Іноді дружини мріють про розставання, але не знають, як сказати про розлучення чоловікові.

Один з головних мінусів розлучення – вплив на дітей. З ким вони залишаться? В якому форматі буде проходити подальше спілкування? Розставання батьків може завдати величезну психологічну травму. Знайти правильний підхід в такій ситуації і пояснити дітям, що їх провини в цьому немає, мама з татом не перестали їх любити, буває вкрай складно.

Розлучення тягне за собою розділ майна. Ділити «спільно нажите» завжди непросто, особливо якщо сторони не хочуть один одному поступатися, і палкі суперечки йдуть буквально за кожну річ.

ЧИТАТИ Як сказати дружині про розлучення: підготовка і поради психолога

Вступаючи в сімейне життя, жінка жертвує своєю професійною кар’єрою. Коли народжується малюк, єдина робота молодої мами – це догляд за ним і виховання. Після розставання з чоловіком безліч турбот, в тому числі і фінансових, лягає на тендітні жіночі плечі. Як забезпечити себе і дитину? Добре, якщо колишній чоловік порядний і буде справно платити аліменти.

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Відносини руйнуються, але емоційна і психологічна прив’язаність до сім’ї і дружину залишається. Може з’явитися відчуття непотрібності, депресія. Здається, що життя звалилася. Чим заповнити порожнечу і самотність? Щоб розібратися в собі, знадобиться час і підтримка близьких.

Як підготуватися до розлучення з чоловіком

Необхідно чітко розуміти, що рішення розлучитися кардинально вплине не тільки на ваше життя, а й на життя чоловіка, дітей і навіть близьких. Кожна дія тут має бути добре обдумано заздалегідь.

Мабуть, найскладніше в підготовці майбутнього розлучення з чоловіком – впоратися з емоціями. Періодично вас буде накривати ностальгія за тим щасливому часу, коли ви були закохані. Може здаватися, що шлюб і почуття все ще можна врятувати.

Це хвилинні слабкості, не піддавайтеся їм. У цьому випадку ключове завдання – розкласти все по поличках. Коли складно вирішити, як правильно сказати своєму чоловікові про розлучення, підходити до розмови потрібно з холодною головою. І сумнівам тут точно місця немає.

Подбати слід і про своє фінансове становище, адже після розлучення воно зміниться. Замість загального бюджету з чоловіком ви зможете розраховувати тільки на себе, тому потрібно завчасно проаналізувати свої фінансові можливості і знайти додаткові джерела доходу.

Дуже важливо заручитися підтримкою у близьких або друзів, які зможуть розділити ваші переживання і надати допомогу. Спілкування з людьми, яким ви довіряєте, допоможе пережити цей складний період життя. Вони будуть нагадувати вам, що є краще майбутнє, до якого ви з кожним днем ​​стаєте ближче.

Що необхідно обговорити заздалегідь

Якщо рішення подати на розлучення з чоловіком прийнято остаточно і озвучено, ось кілька ключових моменти, які слід обговорити заздалегідь:

 1. Вирішити питання про поділ майна.
 2. З ким залишаються діти, і по яких днях вони будуть проводити час з іншим батьком.
 3. Де жити, поки йде шлюборозлучний процес.

Поспішати не слід, якщо у вас є спільні борги, іпотека, труднощі у фінансовому плані або з роботою, інакше справлятися з ними доведеться одній.

Вибираємо час для розмови

Звичайно, навіть думки про те, як повідомити своєму чоловікові про майбутнє розлучення, можуть викликати неприємні емоції, не кажучи вже про сам діалозі. Розмова такого змісту в будь-який час принесе обом сторонам негатив. Однак можна грамотно підібрати підходящий момент, тоді оголошене вами рішення буде сприйнято не так болісно.

ЧИТАТИ Як зберегти сім’ю на межі розлучення: поради психолога

Ця новина не повинна збігатися з іншими важливими подіями у вашій поки ще сімейному житті. Наприклад, краще відкласти розмову, якщо чоловік недавно втратив роботу або з ним трапилася інша неприємність, інакше є великий ризик болючою або непередбаченої реакції з його боку.

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Подумайте над вибором місця, де вам ніхто не перешкодить. Краще, звичайно, поговорити з чоловіком в домашній обстановці. Тільки відправте дітей до родичів або друзів, щоб вас не переривали. Не забудьте вимкнути мобільний телефон і попросіть чоловіка зробити те ж саме.
Як почати розмову з чоловіком

Якщо ви не знаєте, як сказати своєму чоловікові про розлучення, рада психолога буде такою: перш ніж почати розмову, зберіться з думками. Задайте собі ці питання перед тим, як приступити до розмови:

 1. Чому я хочу розлучитися?
 2. Як зміниться моє життя?
 3. Яким буде життя без чоловіка?
 4. Чи готова я до його реакції?

Вирішіть заздалегідь, як побудуєте розмову. Якщо є чітко намічений план, тоді у вас буде більше шансів не розгубитися під час обговорення і не піддатися хвилювання. Можете також зробити собі замітки десь в блокноті, щоб нічого не забути.

Читайте також:   Як відмовити чоловікові в близькості, щоб він не образився: поради

Як говорити, щоб чоловік погодився на розлучення

Найскладніше справа – почати розмову. Зберігайте спокій і твердо заявляйте чоловікові про свої наміри. Пам’ятайте, то рішення, яке йому озвучуєте, прийнято вами остаточно.

Робіть упор на використанні слова «я» при побудові діалогу. Наприклад, це не повинно звучати як сухе »« Я хочу розлучитися ».

Краще складати фразу в стилі: «Ми віддалилися один від одного, я вирішила, що нам краще розлучитися. Це кращий вихід для нас обох ».

Якщо ви вирішили піти від чоловіка, тому що закохалися в когось, не кажіть про це чоловікові. Чоловікові буде дуже важко прийняти те, що його жінка віддала перевагу іншому. Ні в якому разі не переходьте на образи, звинувачення або закиди. Чи не згадуйте минулі образи. Постарайтеся бути максимально щирою і відкритою.

Як розлучитися без сварок і скандалів

Є багато способів, що дозволяють повідомити вашому чоловікові, що ви хочете розлучитися. Знання того, як ваш партнер реагує на такі делікатні теми, допоможе вам визначити, який тип поведінки вибрати.

У чоловіка часто виникають спалахи гніву? Якщо він не здатний контролювати емоції, ви можете провести цю розмову в громадському місці. Так ви будете почувати себе в безпеці.

Аргументи повинні бути зрозумілі, лаконічні і зрозумілі. Чи не виводьте його на емоції, вдаючись в подробиці.

Спробуйте сказати: «Я багато думала про нас і зрозуміла, що хочу розлучитися» або «Ці відносини не приносять мені радості. Мені некомфортно ».

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Якщо чоловік в стані вести себе адекватно в стресових ситуаціях і з гідністю триматися в суперечках, підходящим місцем для бесіди буде ваш будинок.

Такому розуміла партнеру можна без побоювання розповісти про свої переживання і причини, по якій ви хочете розлучитися.

Спробуйте такі фрази: «Це рішення далося мені нелегко, але наші відносини себе вичерпали» або «Ти для мене близька людина і я хочу, щоб ми залишилися в теплих дружніх відносинах».

При дотриманні цих кількох простих правил шанси на те, що друга половинка погодиться на розлучення без скандалів, значно збільшуються.

Як ділити дітей

Тема, з ким із батьків будуть жити діти, пріоритетна і повинна обговорюватися в першу чергу. Згідно із законом діти після розлучення залишаються жити з матір’ю. Однак батько може оскаржити рішення в суді, тому краще відразу прийти до обопільної згоди, адже куди грамотніше привести розумні доводи чоловікові і вберегти дітей від розглядів. Обговоріть план спільного виховання і графік побачень.

Поради від тих, хто через це пройшов

Отже, довгий і болісний процес позаду. Якщо раніше сенсом життя був сімейний побут, то тепер ваша мета – досягти повної незалежності від уже колишнього чоловіка. Жінки, які через це пройшли, з особистого досвіду рекомендують наступне:

 1. Приділяйте час саморозвитку і догляду за собою. Займіться спортом.
 2. Прийміть факт розставання. Навчіться контролювати емоції.
 3. Припиняйте будь-які контакти з колишнім чоловіком.
 4. Не залишайтеся наодинці з собою. Спілкуйтеся з друзями та близькими.
 5. Займайтеся тим, що приносить вам радість.
 6. Будьте відкриті для нових знайомств. На невдалий шлюб світ клином не зійшовся.
 7. Висловіть свою думку. Чим більше ви будете ділитися переживаннями, а не зберігати їх в собі, тим простіше буде прийняти ситуацію.

Необхідно пам’ятати, що життя – це чергування чорних і білих смуг. Потрібно жити сьогоднішнім днем, а не копатися в минулих помилках. Хто знає, можливо, завтра ви зустрінете своє справжнє щастя.

Джерело: https://love-is.org/kak-skazat-muzhu-o-razvode/

Як сказати чоловікові про розлучення

У кожних відносинах бувають непрості моменти. Іноді розірвання шлюбу видається єдиним варіантом. Якщо ви впевнені в прийнятому рішенні, то завдання – сказати чоловікові про розлучення і завершити шлюб мінімально травматично для обох.

Виберіть правильний час розмови

Невдало обраний час розмови може відбитися на результаті бесіди. Всі поради психологів можна розбити на дві основні групи, в залежності від мети:

  • Якщо ви думаєте про те, як зробити комфортним розмова для чоловіка, то приступайте до бесіди, коли в його житті немає додаткових труднощів. Проблеми зі здоров’ям або на роботі – серйозні приводи, щоб перенести обговорення прийнятого вами рішення, яке може травмувати партнера.

Почніть розмову в суботу або в неділю – так у вас буде більше часу для обговорення деталей. Чоловік встигне звикнути до нового положення справ і прийти в себе до початку робочого тижня.

 • Якщо на першому місці особистий спокій, то починайте розмову в громадському місці – добре підійде кафе, атмосфера якого розслабляє і налаштовує на мирний лад. Виявляти відкрито емоції на публіці набагато важче, ніж удома, де можна образити дружину або навіть підняти на неї руку в пориві люті.

Ідеальне в цьому випадку час – обідня перерва в будній день.

З’ясовувати стосунки не можна при дітях, щоб не завдати їм психологічну травму. Малюкам краще розповідати вже після прийняття рішення, підготувавшись разом з чоловіком і обговоривши з ним попередньо всі деталі.

Поради як сказати дитині про розлучення.

Прощупайте грунт

Якщо чоловік про прийняте вами рішення не здогадується, то спробуйте попередньо дізнатися його ставлення. Зробити це можна простими способами:

 • Розкажіть чоловікові реальну або вигадану історію розлучення своїх знайомих. Починатися приклад повинен трагічно, а ось закінчення нехай буде щасливим. Подивіться на реакцію партнера, дізнайтеся його думку.
 • Якщо у вас є на прикметі пари з його оточення, які пережили розлучення, то розпитайте у чоловіка, як йдуть справи у екс-коханих. Його ставлення і загальний тон розповіді дадуть вам безцінну інформацію про ставлення партнера до подібних ситуацій.

Підготуйтеся до бесіди

Зберіться з думками – напишіть на аркуші заздалегідь все, що хочете обговорити, щоб відчувати себе впевненіше і чітко викладати думки. Під час розмови ви будете хвилюватися, тому, ймовірно, почнете збиватися і плутатися.

Заздалегідь написаний текст допоможе продовжити розмову незалежно від емоційного стану. Порепетіруйте перед дзеркалом, якщо не впевнені в своїх силах. Можна попередньо записатися на консультацію до психолога. Фахівець допоможе скласти відповідний в вашому випадку текст.

Почніть без довгих вступів

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Іноді жінки хочуть пом’якшити удар від розлучення дивним способом – придумують довгі і витіюваті тексти. Але по суті виходить незграбно, а розмова може завершиться сваркою, в якій до головного ви так і не дійдете.

Ще одна складність – в процесі ви передумаєте, так як злякалися і захочете перенести серйозну бесіду на інший день.

Так що не тягніть і не випробовуйте терпіння чоловіка – просто скажіть про головну мету бесіди, а потім приведіть свої доводи, чому ви так вирішили. Будьте готові до непростих питань, емоційним випадів на вашу адресу, агресії.

Реакція може бути найнесподіванішою. Тримайте себе в руках і не реагуйте на прохання дати ще один шанс для збереження відносин.

Будьте готові до запитань

Після того, як ви розповісте про прийняте рішення, чоловік почне задавати питання.

Найпопулярніші з них:

 • Коли ухвалено рішення про розставання? Поясніть, що ви заздалегідь все обдумали, це не одномоментне бажання, викликане конфліктами, а рішення давно, що накопичилися. Загострити увагу, що виношували його довго, що вам непросто про таке говорити. Чи не перекладайте провину на плечі партнера і ні в якому разі не ображайте його.
 • Справа в коханця? Якщо ви дійсно завели роман на стороні, то краще під час першої розмови в цьому не зізнаватися – рекомендують психологи. Реакція чоловіка на таку новину може бути непередбачуваною.
 • Яка причина розлучення? Чітко приведіть все доводи, які підштовхнули вас до прийняття непростого рішення, поясніть свою позицію чоловікові. Можна пояснити, що ви не зійшлися характерами, вам набридло жити в постійному стресі і напрузі, адже мильні опери в житті з бурхливим з’ясуванням відносин радість не доставляють. Якщо причина в його виявило зради або через недовіру до партнера, то так і поясніть йому.

Найпростіше взяти, що дружині просто набридло вирішення побутових питань в шлюбі, це звучить не так прикро, як інші причини.

Зберігайте спокійний тон бесіди

Налаштуйтеся незалежно від сценарію розмови, що ні за яких обставин ви не будете виходити з себе. Це важко, але важливо для збереження хороших відносин в майбутньому. Постарайтеся стриматися і не заплакати, не переходьте на крик.

Якщо не впевнені в собі, то прийміть заздалегідь заспокійливе, а ось підбадьорювати себе за допомогою алкоголю точно не варто.

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Легко сказати – важко зробити. Під час міркувань про розставання вас будуть мучити неприємні думки і сумніви. Психологи рекомендують починати неприємну розмову з думкою, що рано чи пізно шлюборозлучний процес закінчиться.

Крім того, важливо:

 • Чи не загострювати увагу на фінансових питаннях.
 • Спілкуватися ввічливо, не переходячи на образи і докори. Якщо у вас є діти, то цей пункт особливо важливий, адже в майбутньому вам доведеться спілкуватися з чоловіком з питань їх виховання.
 • Поясніть чоловікові, що сварки і скандали під час розставання тільки неабияк потріпають нерви вам обом, постарайтеся залишитися в хороших відносинах.

Наполягайте на прийняте рішення, якщо чоловік проти

Нерідко бажання розлучитися чоловіки сприймають як зраду з боку коханої. Буває, що без скандалу відносини завершити не виходить.

Вражене самолюбство просто не дасть чоловікові спокійно вас відпустити – він захоче зробити боляче у відповідь, може почати шантажувати, ображати вас. Важко, якщо чоловік категорично проти розлучення. У цьому випадку важливо ще раз привести всі доводи, якими ви керувалися і переконливі аргументи на силу прийнятого рішення.

Заздалегідь підготуйтеся до того, що буде після розмови

Важливо розуміти, що розмова – це тільки перший крок до шлюборозлучного процесу. Вам треба буде пройти довгий шлях, розділити майно, домовитися про виховання спільних дітей і залагодити всі супутні питання.

Тому починайте розмову, коли у вас вже є готові рішення, які можна ненав’язливо запропонувати по ходу обговорення. Заздалегідь зберіть необхідні документи. Реакція чоловіка може бути непередбачуваною, наприклад, він сховає паперу, щоб перешкодити вам, але ж без свідоцтва про шлюб в ЗАГС їхати марно.

Заздалегідь зберіть усе необхідне, зробіть копії документів і передайте на зберігання родичам.

Поміняйте паролі в соціальних мережах і на банківських картах і відкладіть заздалегідь суму, необхідну для життя на перших порах. Якщо вас раніше забезпечував чоловік, то знайдіть роботу або інше джерело доходу. Не варто йти, не уявляючи, як будете жити далі і покладатися тільки на підтримку і допомогу близьких.

Не бійтеся агресії у відповідь

Після вашого монологу може послідувати бурхлива реакція чоловіка. Навіть якщо він розуміє проблеми вашого шлюбу, то таке рішення все одно може стати повною несподіванкою. Не варто виправдовуватися і підлещуватися.

Наприклад, чоловік скаже: «Ти намагаєшся піти від відповідальності, думаєш тільки про себе. Я віддаю все, що у мене є, намагаюся з останніх сил. Такого відношення не заслуговую ні я, ні діти. Це низько і підло ».

Читайте також:   Що подарувати чоловікові на 30 років: оригінальні ідеї для іменинника

Не можна відповідати так: «Прошу мені тут нотації не читати. Я просто втомилася від твого дурного поведінки, намагатися зберегти наш шлюб, все марно. Те, що ти зараз говориш, – не більш, ніж красиві слова, за якими по суті нічого немає. Я втомилася чекати, що зміниться щось не на словах, а на ділі ».

Краще сказати так: «Розумію, це рішення хворобливе для обох. Прости мене, будь ласка, що завдаю тобі неприємні емоції. Інших рішень я не бачу. У мене не залишилося почуттів до тебе, які дали б сили, щоб налагодити відносини і вивести їх на новий рівень ».

Друга відповідь краще, так ви не займаєте оборонну позицію, в словах немає образи і злості, а навпаки читається співпереживання почуттів чоловіка, розуміння захлеснули його емоцій.

Під час розмови може виникнути бажання підтримати партнера фізично – наприклад, обійняти або погладити по щоці. Робити це можна, так як чоловік може неправильно зрозуміти вас і вирішить, що не все втрачено.

Помилкові надії заподіють додаткову біль і тільки затягнуть час розставання. Тому якщо ви зрозуміли, що розлучаєтеся остаточно і безповоротно, то не дозволяйте собі ніяких фізичних контактів з чоловіком.

Не привертайте до розмови третіх осіб

Ще один момент – розмова про розлучення стосується тільки подружжя. Ні в якому разі не треба запрошувати на зустріч близьких родичів або друзів для підтримки, це тільки більше образить вашого чоловіка.

Попередня підготовка зробить розмову про розлучення комфортніше для обох. Якщо ви скористаєтеся викладеними вище порадами, то будете почувати себе набагато впевненіше під час непростої розмови. Головне – починати обговорення в той момент, коли ви впевнені, що крім розставання інших варіантів немає.

Джерело: https://prorazvod.com/kak-skazat-muzhu-o-razvode/

Як сказати чоловікові про розлучення? Мовчання отруює Ваше життя

Як сказати своєму чоловікові про розлучення: інструкція, корисні поради

Сімейні стосунки це не тільки радість, красиві фотографії, подорожі та реалізація мрій. Крім суцільного позитиву є дуже багато важких моментів, печалей і розчарувань. Щасливий шлюб не може існувати, коли зусилля для його існування докладає тільки один член сім’ї. Іноді терпіти просто немає сил.

Як сказати чоловікові про розлучення? По-перше треба ще раз все зважити, рубати з плеча не складно, складно знайти в собі сили побачити щось хороше і повірити в майбутнє. Але якщо Ви розумієте, що відносини не врятувати і чим далі тим важче буде розрив, краще не зволікати. Зрештою, ця Ваше життя і Вам вирішувати витрачати час на роки сумнівів або почати жити заново.

Якщо Ви знаєте, що Ваш чоловік психічно здоровий і зможе прийняти цю новину, говорите і не тягніть. Якщо ж Ви переживаєте за своє життя і життя оточуючих, проконсультуйтеся з психологом, щоб він допоміг підказати правильні слова і місце для цієї розмови.

Як сказати чоловікові про розлучення: з чого почати розмову?

Щоб піти культурно, необхідно повідомити чоловікові про розлучення. Причому зробити це треба спокійно без скандалів і докорів.

Якщо так склалися обставини або прийнято рішення, то краще поговорити про це вдома, ніж в суді. Жінці завжди складніше зважитися на розмову, але на розлучення вона подає частіше, ніж чоловік.

Саме тому варто приготувати аргументи вагомі, а також сказати про свої плани на майбутнє.

Рішення треба обдумати

Якщо плануєте йти і розлучатися, то важливо прочитати поради юристів та психологів, щоб не залишитися біля розбитого корита.

Отже, розлучення з чоловіком, з чого почати:

 1. В першу чергу слід вирішити, на що і з ким будемо жити. Йти в нікуди – не резон. Можливо, доведеться затриматися на загальній житлоплощі. Якщо квартира не ваша, будьте готові, що можуть виставити за двері.
 2. На що жити перший час, так як аліменти прийдуть нескоро, а багато чоловіки їх взагалі не люблять платити і ховаються. Беремо в союзники суддю, а після судового пристава. Шукати, де мешкає чоловік, а також вибивати аліменти доведеться самій.
 3. Ділимо чи майно. Якщо ділимо, то не забуваємо вказати в позові відразу. Дуже важко ділити квартиру, якщо в ній з’являються сторонні.
 4. Вирішуємо з ким залишаться діти, чи даємо згоду бачитися. Якщо не даємо, вказуємо в позові. Якщо дозволяємо, то вказуємо, в які дні, чи можна забирати з садка, школи, відвозити до себе додому. Інакше потім «зниклих» нащадків шукає поліція.
 5. Шукаємо підтримку серед друзів, родичів, знайомих, вона може дуже знадобитися перших порах.
 6. Чи не намагаємося замінити тата і маму, якщо батько не проти, не є антисоціальним елементом, то нехай виховує діточок теж, як і дарує подарунки. Обговоріть цей момент відразу, інакше чоловік викреслює малюків разом з колишньою дружиною зі свого життя назавжди.

Якщо рішення не лише ця хвилина, а зважене, то наступний крок – розмова з чоловіком.

Що необхідно обговорити заздалегідь?

Якщо сказала чоловікові, що подала на розлучення необхідно відразу вирішити для себе:

 • як ділити майно;
 • розпланувати, з ким залишаються діти;
 • з’ясувати, чи подавати на аліменти або чоловік буде давати гроші сам;
 • визначити, де жити, поки йде шлюборозлучний процес.

Природно, не варто розлучатися, якщо не вирішені фінансові проблеми, взята іпотека або є борги. Можливо, кредити або позики брали разом, а платити доведеться поодинці.
Крім цього, дуже складно жити одному, коли є проблеми з роботою. Тому даний період краще перетерпіти.

З чим можна зіткнутися?

Якщо перечекати не вийшло, не скаржтеся, крім дітей, можуть звалитися грошові проблеми, відсутність роботи та інші мінуси. Добре, якщо є до кого піти, до батьків, нової любові, а якщо жінка залишається одна – це катастрофа. Цей удар перенести складно, і він набагато важче, ніж сам розлучення.

Сильні люди можуть мстити, погрожувати, слабкі говорити про суїцид, нити і переслідувати. Відразу поясніть, чому ви не можете змінити рішення. Тим більше не варто обіцяти сексу. Раз рішення прийнято, треба стояти до кінця. Чим впевненіше жінка поводиться, тим більше до неї повагу колишнього.
Краще залишитися друзями, ніж поливати один одного брудом.

Вибираємо час для розмови

Отже, як сказати чоловікові про розлучення? Необхідно заспокоїтися і пояснити, чому подано заяву. Не варто принижувати або ображати чоловіка при спробі розлучення.

Також не варто хизуватися тим, що є коханець.
Це ранить його сильніше, і, можливо, він буде мстити. Чи не перетягуйте хлопців на свою сторону, якщо немає на те вагомих причин.

Не варто маніпулювати бажанням колишнього чоловіка з ними побачитись.

Поясніть, що це продумане рішення і з’ясуйте наступні питання:

 • чи буде він платити аліменти;
 • як ділите майно;
 • чи будуть діти бачитися з батьком, якщо вони залишаються з вами.

Від відповідей чоловіка будуть прийматися всі наступні рішення.

Не забуваємо про дітей

Малюки не винні в розлученні, тому варто подумати про їхнє майбутнє, тому аліменти просите в будь-якому випадку. Навіть якщо вистачає на життя, гроші стануть підмогою в навчанні, дадуть можливість дитині не думати про проблеми, які можуть з’явитися без тата. Покладіть на банківський рахунок, нехай вони там чекають повноліття дитини.

Не створюйте нащадкам проблем через розлучення. Якщо вони планували продовжувати навчання далі, зробіть все, щоб це вийшло. Діти не винні, що батьки знайшли нову любов або втомилися один від одного. Не кажіть про другу половину погано на зло, якщо дитина великий.
Він сам розбереться за фактом, хто правий, а хто винен.

Якщо подаєте позов на розділ майна, то краще зробити це відразу, інакше після 3 років позов не буде вважатися дійсним. Якщо дитині ніде жити, а жінка не впевнена в лояльності його батька, то судіться, не роздумуючи, інакше залишите дитину без житлоплощі.

Радимося з психологом, юристом

Часто жінки говорять, подала на розлучення і боюся сказати чоловікові. Сказати доведеться, інакше в суді може бути скандал. Дуже багато залежить від характеру чоловіка, деякі можуть зайнятися рукоприкладством або вивалять перед усім містом безсторонні факти.

Сходіть на прийом до психолога, порадьтеся з ним онлайн. Буде не зайвою і консультація юриста.
Іноді батьки і друзі можуть не схвалити рішення, тому доведеться звикнути до думки, що проблеми доведеться розсьорбувати однієї. Якщо все обдумано і зважено, то відступати немає сенсу, іноді і родичі маніпулюють своїми близькими при розлученнях, тому що їм так зручніше, спокійніше.

Найчастіше як сказати чоловікові про розлучення рада психолога буде рекомендаційним, розіграти все по нотах не вийде.

У будь-якому випадку буде образа і закиди, можливо, розмова буде на підвищених тонах або доведе до сліз. Постарайтеся бути конструктивніше, що не сипте образами, не бийте нижче пояса.

З чоловіком, навіть колишнім, доведеться вирішувати питання про дітей, можливо, про житло. Ставши ворогами зробите тільки гірше.

Поради від тих, хто пройшов розлучення

 1. Найкраще знайти собі заняття до душі, якщо не вийшло створити нову сім’ю. Це допоможе відволіктися від думок, що зроблена помилка.
 2. Підіть з головою в роботу, робіть кар’єру, живіть проблемами дітей. Не можна нити, жаліти себе і намагатися повернутися.Колишніх відносин вже не буде, а ось закиди будуть постійно.
  Незалежна жінка викликає здивування, і навіть може трохи захоплення, тому можливо колишній чоловік буде з часом лояльніше ставитися до розлучення.
 3. Якщо живете на загальній житлоплощі, будьте дипломатичніше. Чоловік – не лізе в ваше життя, а ви не лізьте в його.Виняток може становити дитина і турбота про нього. Чи не ревнуйте, не питайте, де був, але і самі не давайте звіту. Ви сусіди – не більше.
  Не сваріться і не сваріться дарма, будьте нейтральні і холодні. Чим швидше вирішите свою нову особисте життя, тим краще, інакше який був сенс затівати розлучення.

Найчастіше розлучення вчить дипломатії краще, ніж вся попередня життя в родині.

Мінуси після розлучення

 1. Жінка більше не вірить чоловікам, особливо переживши зраду.
 2. Вона може зривати зло на дитину, якщо не вдалася особисте життя.
 3. Жити буде важко і в моральному і в матеріальному плані, тому варто підготуватися до цього заздалегідь, по можливості відкладаючи гроші.
 4. Після розлучення краще їхати, міняти роботу, коло друзів. Так, буде морально легше, будете менше перетинатися.
 5. Не забувайте, що це була ваша ідея, а значить вмійте відповідати за наслідки. Не звинувачуйте інших.
 6. Складно жити – займіться собою, знайдіть хобі, спілкуйтеся з іншими, не сидіть вдома, інакше чекає депресія, можливо, пияцтво.
 7. Знайдіть когось для здоров’я, інакше постійне утримання призведе до хвороб.

Джерело: https://moi-pravoved.com/razvod/kak-skazat-muzhu/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *