Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та порадиВажко пережити розлучення! Життя перевертається з ніг на голову, звичний уклад руйнується! Страшно планувати майбутнє, боляче будувати плани. Особливо складно, коли розставання – НЕ обопільне рішення. Як забути дружину, яку любиш, коли все навколо неї нагадує?

У момент відходу складно аналізувати, усвідомлювати причини. Немає сенсу звинувачувати когось в те, що трапилося. Навіть якщо улюблена пішла, змінила. Висловила багато злих слів наостанок. Не слід виснажувати марними питаннями. Згадувати, де була допущена помилка. Представляти її в ліжку з іншим.

Не можна використовувати спільних дітей, як засіб тиску, об’єкт видобутку інформації про дружину. Бувають ситуації, коли дитина болісно нагадує минуле, завдаючи біль, страждання. Дбайливий батько усвідомлює, переживання вщухнуть, емоції пройдуть. Необхідно зрозуміти, як швидше забути колишню дружину, шукати способи захистити вразливе серце дитини.

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Щоб почати нове життя, в першу чергу назавжди закінчують стару. Одним махом! Кожен імпульс нервової системи, звивина в голові, клітинка тіла повинні усвідомити – як раніше вже не буде.

Багаторічний шлюб, спільні поїздки, загальні фотоальбоми, відеозапис весільного торжества – це був чудовий час, його ніхто не забирає. Здорово, що воно було. Воно закінчилося.

Його згадують, але не намагаються повернути. Це шлях в нікуди.

Як чоловікові забути колишню дружину, якщо минув час, а біль залишився? Новий розділ не почати без замка минулого. Не завадить зробити крок назад, знайти початок кінця.

Коли час розмірено йде чергою, люди розслабляються. Чи не помічають очевидного. Не зважають на ознаки швидкого кінця. Такому хлопцю оголошення про розрив здається ножем в спину. Будь він уважніше до дружини, зміг би замінити зміни. Уникнути ситуації, коли не знаєш, як забути колишню дружину після розлучення.

Сигнали тривоги:

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

 • часті затримки;
 • зміна сексуальної поведінки;
 • уникнення тактильного, зорового контакту в ліжку;
 • небажання займатися сексом;
 • охолодження спілкування;
 • постійний контроль мобільного телефону;
 • регулярні вечора з подругами, походи по магазинах без чоловіка;
 • ночівлі поза домом;
 • після приходу додому, вона відразу приймає душ;
 • дивну поведінку на адресу колеги, знайомого, друга.

Розумним кроком для хлопця, який зрозумів, що дружина зраджує, стане повідомлення про здогаду. Розмова з дівчиною без скандалу. Буде легше швидше забути дружину після розлучення, якщо стати ініціатором. Переживання про крах сімейного щастя залишаться, відчуття зради буде слабкіше. Чи збережеться гідність, усвідомлення рішучості. Виключається банальна образа кинутого людини.

Причини розпаду шлюбу

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Щоб чоловікові забути колишню дружину, він повинен зрозуміти, що причина не в ньому. Він не невдаха, тюхтій, тюхтій. Він вибрав супутницю, яка заважає розвиватися, не мотивує на подвиги, не підтримує морально. А вдома не в’є затишне гніздо, не створює надійний тил. Місце, куди хочеться повертатися. Тому хлопець не блищить фінансовими успіхами, не робить подвигів в ліжку. Для жінки, яка зрозуміє, підтримає, перекинуться гори.

Чому жінка йде?

Існують дві головні причини:

 1. Незадоволеність сексом. Якщо жінка незадоволена інтимною стороною життя, не відчуває оргазм, вона задовольнить потребу на стороні. Партнери без хімії, не відчувають близькості, почуття загального єднання.
 2. Фінансові труднощі. Дівчина шукає партнера, який дасть стабільність. Сильного, впевненого захисника, який забезпечить сім’ю. Коли чоловік лежить на дивані, п’є пиво, скаржиться на безробіття, дружина розчаровується. Лінь здатна погубити талановитого человека.Следует розуміти, в проблемах винен не тільки хлопець. Розрив відбувається через обох членів союзу. У сексі існує поняття несумісності. Фінансові труднощі часто виникають через жінку. Якщо вона не мотивує улюбленого, не підтримує, звинувачує в неспроможності, висміює невдачі – вона сама провокує чоловіка на пасивну поведінку. Стає непрямою причиною алкогольного пристрасті, відсутність прагнення шукати роботу, розвиватися.
 3. Несумісність характерів. Ця причина рідко озвучується, тому що не лежить на поверхні. Випливає з початкового неправильного вибору партнера. Складно зізнатися, що шлюб не був справжнім, щасливим. Якщо люди не відчувають один одного, вони не розуміють емоцій, здатні легко зачепити почуття. Чи не здатні підтримати, втішити, заспокоїти. Згодом проблема неминуче призводить до розриву.

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Важливо розібратися з установками в голові. Існують методика, яка допомагає усунути зрадницькі думки. Відповідно до неї встановлюється момент, коли любов до дружини перетворилася в хворобливу прихильність. Коли він вбив в голову, що дівчина необхідна, як повітря.

Переконання потрібно проаналізувати, переосмислити. Спробувати згадати ключові спільні події, поглянути відсторонено. Очима сторонньої. Усвідомити ординарність.

На наступному етапі переосмислюється ставлення до дружини. Вона більше не близька, рідна половинка. До чужій людині люди не відчувають залежних емоцій. Про їхні проблеми забувають через хвилину.

Бажають доброго дня, чергово жартують про погоду. Сторонні люди – колеги, сусіди, вихователь дитячого садка, незнайомий дід на лавці. Доля цих людей не хвилює сторонніх.

Переживають вони розставання, заслужили підвищення на роботі.

Колишня дружина переходить в цю суспільну категорію. Її особисте життя, успіхи, невдачі не повинні викликати інтересу. Так проходить залежність. Зверніть увагу, спільні діти не потрапляють під санкції. З ними ніхто не розлучався. Вони як і раніше рідні, кохані, навіть якщо залишилися жити з дружиною.

Починати працювати з установками болісно. Боляче згадувати, усвідомлюючи, що все закінчилося. Добре допомагає метод списку або листи. На папір виписують стовпчиком або у формі сповіді:

 • бачення майбутньої діяльності;
 • минулі помилки;
 • чому в дружини була обрана ця жінка;
 • чи були «дзвіночки», ситуації, в яких видно, що людина не підходить. Проблеми в сексуальному житті, відсутність загальних інтересів, недомовленість;
 • причини, що спонукали чоловіка піти;

Потрібно усвідомити, що чоловік сам відштовхнув дівчину. Прийняти цей факт, не звинувачувати себе. Ця терапія дозволяє наочно побачити помилки. Позначити поведінку в майбутньому з новою супутницею.

Щоб швидше забути дружину після розлучення застосовують метод візуалізації. Спочатку потрібно розслабитися. Очистити мозок від думок. Уявити фотознімки минулого. Дійти до справжнього моменту. Продовжити уявляти в фотографіях руйнування прихильності. Побачити виправлення ситуації.

 • Незайвим буде розглядати обстановку, що склалася через призму плюсів, мінусів. На папері, поділеної на дві частини, виписують позитивні і негативні моменти розставання:
 • Приблизний приклад:
 • «-»
 • відсутність регулярного сексу;
 • діти живуть окремо;
 • розподіл майна;
 • відсутність вечірнього співрозмовника;

«+»

 • прийом їжі без ножа, виделки, церемоній;
 • не доведеться забирати її після роботи, з іншого кінця міста;
 • закінчиться щорічний марафон вирощування картоплі на тещиній городі;
 • покупка дорогої ігрової приставки;

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Логічний, беземоційну підхід стануть кращими помічниками терапії. Візуалізацію і список плюсів / мінусів повторюють регулярно. Чергують один з одним. Скоро картинки майбутнього почнуть витісняти минуле. Їх стане більше. Попереду з’явилося світло.

Список плюсів почне рости. В ідеалі, мінуси перестануть хвилювати. В голові все розкладеться по місцях. Думки прийдуть в порядок.Важно розуміти наявність проблеми. Заперечення залежності гальмує процес лікування.

Чоловік, який прийняв факт відходу коханої, не чекає в глибині душі повернення. Звільнитися від настирливих бажань допоможе старе хобі, нове захоплення. Бальні танці, плавання в басейні, генеральне прибирання гаража.

Надмірне завантаження на роботі дозволить відволіктися, але треба усвідомлювати міру. Фізичне виснаження, нервовий зрив не подарована полегшення.

Добре, коли друзі і близькі люди надають підтримку. Давати розумні поради, як забути дружину після розлучення не обов’язково. Досить бути поруч, намагатися відвернути, пропонувати способи переключитися.

Записатися разом в спортивну секцію, поїхати на риболовлю піти в багатоденний похід. Піти в нічний клуб, від душі прогуляти половину зарплати. Показати одному способи відчувати щастя.

Змусити побачити, що воно можливе без дружини.

Поступово емоції ослабнуть. Любов піде, прийде бажання жити далі. Спогади перестануть поранити. Люди, які вчасно зуміли придушити залежність минулим життям, успішно будують нові сім’ї. Просунуті спокійно спілкуються з колишньої. Це здорово, коли спільні діти маленькі.

Для дітей розлучення – травма в будь-якому віці. Навколишній світ лякає невідомістю. Тільки вдома вони відчувають спокій. Коли руйнується цей оплот, стає страшно жити.

Часто дорослі люди бояться шлюбу через спогади про розрив батьків. Психологічну травму важко подолати самостійно.

Якщо батьки знайшли сили з гідністю оформити розрив, без огидних сцен, спокійно спілкуються – це найкращий подарунок дітям.

Коли розлучення пережитий і хлопець починає дивитися на інших жінок, він повинен пам’ятати колишні помилки. Нерозумно наступати на знайомі граблі.

Вирішуватися на серйозний крок, одружитися, заводити дітей, потрібно після ретельного вивчення пасії. Поживіть разом, поїдьте у відпустку, оформите спільний кредит, почніть ремонт. Подивіться на неї в різних ситуаціях.

Знайдіть чоловічка, який буде опорою, підтримкою. З яким будь-яке море по коліно.

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Влад Позье | Психолог по відносинам

Практикуючий психолог з великим досвідом роботи в сфері любовних відносин між чоловіком і жінкою допоможе вам побачити і розкрити привабливі для протилежної статі особистісні якості і використовувати їх при знайомстві і спілкуванні з сподобалися людьми.

В ході індивідуальних бесід з Володимиром Соколовим ви не тільки позбудетеся від комплексів, але і зможете побудувати нові лінії своєї поведінки. Під чуйним супроводом цього фахівця сотні людей змогли усвідомити цінність справжніх відносин і позбудеться від вантажу минулих образ і залежностей.

Результати тісного спілкування з психологом не змусять вас довго чекати, так як це професіонал своєї справи, що майстерно володіє гіпнотехнікамі і передовими психотерапевтичними прийомами

Записатися на Online прийом

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Самооцінка – уявлення людини про власні якостях і місце в суспільстві, яке він гідний займати. Вона впливає на всі сфери: прямо або […]

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Взаємини чоловіка і жінки – невичерпне джерело натхнення, втім, і проблем. Але частіше вирішуються, особливо щодо вічних питань: боязнь познайомитися, запросити на […]

Знайти відповідь на питання про те, як позбутися від любовної залежності до жінки  означає отримати контроль над життям і особистим щастям. […]

З розвитком високих технологій все більше молодих людей витрачають свій час на пошук відносин з використовуючи віртуальні кошти. Що стосується способів знайомства […]

Джерело: http://hypnoblog.ru/kak-zabyt-byvshuiy-jenu-kotoryiu-lubish/

Не можу забути колишню дружину і пережити розлучення …

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Прийнято вважати, що розлучення важко дається саме жінкам. Вони більш емоційно переживають розрив з чоловіком і розпад сім’ї. Але насправді складно розлучаються і чоловіки. Незважаючи на зовнішню суворість, чоловіки в глибині душі страждають і думають, як забути колишню дружину, так як спогади про неї доставляють біль.

причини розлучень

Сьогодні багато говориться про те, що чоловіки істоти бездушні, що вони легко йдуть на зраду і з такою ж легкістю йдуть із сім’ї. Але, якщо задуматися уважно, на плечах чоловіка лежить важкий тягар. Зі створенням сім’ї на його плечі лягає турбота про житло, про фінансове забезпечення сім’ї.

Крім цього, його чекають домашні побутові турботи. А ще потрібно не забути про підтримку відносин з дружиною, яка постійно вимагає любові та уваги. Деякі дружини не хочуть розуміти, що чоловік, прийшовши ввечері з роботи, втомився, і хоче просто полежати біля телевізора, відпочити.

Під гнітом такої ноші і емоційних навантажень, багато чоловіків ламаються, шукають порятунок в інших жінках або алкоголі. І це не означає, що він перестав любити свою дружину. Просто чоловіки так само, як і жінки хочуть уваги, розуміння і турботи.

В результаті – втрата взаєморозуміння, неможливість домовитися, сварки, скандали і розлучення. Найчастіше жінки вирішуються на розлучення з трьох причин:

 • зради;
 • алкоголізм;
 • насильство.

Читайте також:   Чому чоловіки зраджують: причини невірності у відносинах

І, як би сильно не каявся чоловік, якщо дружина його не прощає, він залишається один на один зі своїми переживаннями. Йому нічого не залишається робити, як забути колишню дружину. Це потрібно для того, щоб вгамувати образу, біль і почати нове життя з новими відносинами.

Як позбутися від думок про колишню дружину

Найголовніше після розлучення – перестати думати про свою колишню кохану. Психологи, кажуть, що справжня душевна біль триває всього кілька хвилин, все інше – роль самонавіювання. Потрібно уявити собі, що думки про колишню дружину – це бруд, яка покрила ваше тіло.

Позбутися від неї можна в душі або ванні. Ще один спосіб – намагатися думати рідше. Щоб думки про розлучення не так часто відвідували голову, потрібно відволіктися і розслабитися. А також постаратися думати про колишню дружину тільки хороше, так як негативні думки погано вплинуть на вашу психіку.

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Як забути колишню дружину, якщо є почуття

При розставанні чоловікам доводиться набагато важче, ніж жінкам. Справа в тому, що вони не можуть відкрито розповісти про свої почуття. Вони не можуть плакати і скаржитися. Всі переживання і емоції їм доводиться тримати в себе, що дуже шкідливо для психічного здоров’я. Ще важче розлучатися, коли до жінки є почуття.

Чоловіки, які люблять своїх дружин, можуть здійснювати неприємні вчинки. Вони починають переслідувати своїх колишніх дружин, інколи загрожувати. Безсилі перед правдою, кинуті чоловіки заважають своїм дружинам будувати особисте життя.

У таких випадках, коли людина не може контролювати свої емоції, кращий вихід – це комусь із подружжя виїхати в інше місто, щоб не бачитися хоча б кілька років.

Але як забути дружину після розлучення, якщо є дитина? Наявність дітей передбачає постійне спілкування, навіть по телефону. Людині, який прагне викреслити з пам’яті кохану, складно це зробити, якщо вона постійно на виду.

Коли є діти, волею-неволею доведеться домовлятися, зустрічатися, відзначати разом їх дні народження. Чи не врятуєшся ніяким переїздом і втечею. Тому необхідно проводити роботу над собою, змінювати своє ставлення до того, що трапилося, не зациклюватися на колишній дружині.

У цьому можуть допомогти наступні поради:

 • проводити більше часу з друзями;
 • завести нові знайомства;
 • з’їздити куди-небудь відпочити;
 • більше працювати;
 • знайти собі захоплення, займіться тим, чим ви раніше не займалися.

Загалом, потрібно зробити все, щоб у вас не залишалося вільного часу. Ні в якому разі не можна вирішувати проблему в алкоголі і в інших жінках.

Заводити нові стосунки до тих пір, поки в ваших думках живе колишня дружина, не рекомендується. Так, можливо, ви відвернетеся, у вашому житті з’явиться секс.

Але ви постійно будете порівнювати цю дівчину зі своєю дружиною, і, врешті-решт, все призведе до розставання і розбитим почуттям.

Постарайтеся знайти плюси в вашому розлучення:

 • ви сам собі господар;
 • у вас є вибір у всьому, вам не потрібно ні з ким радитися;
 • тепер немає постійних скандалів;
 • вам не потрібно обтяжувати себе побутовими клопотами.

Чи не вийде розлюбити, якщо в минулих відносинах залишилися невирішені проблеми, недомовленості. Чоловік черговий раз прокручує в голові ситуації, і думає про те, що він просто не зрозуміли. Варто йому донести цю думку до колишньої дружини і все владнається. В цьому випадку, звичайно, потрібно поговорити, але тільки тоді, коли пройде час і емоційність згасне.

Але при цьому потрібно не забувати, що ви батько ваших дітей, і вам потрібно зберегти свій батьківський авторитет. Проживаючи з колишньою дружиною окремо, це зробити складно, так як, можливо, вона буде негативно відгукуватися про вас при дітях.

Крім цього, з часом колишня дружина може вийти заміж, і ваше місце може зайняти інший чоловік. Особливо, якщо діти маленькі, в такому віці з ними легше знайти спільну мову.

Зберегти теплі відносини з дітьми після розриву з дружиною можна, якщо:

 • проводити з ними більше часу;
 • постійно спілкуватися, дзвонити, листуватися;
 • цікавитися їх справами;
 • підтримувати в успіхах і невдачах.

Не потрібно задобрювати їх подарунками, це виглядає, як ніби чоловік відкуповується з дітьми за свою провину.

Багато чоловіків в перший час після розлучення намагаються зберегти відносини з дітьми, спілкуються з ними, допомагають. Але з часом зустрічі стають рідше, часу на них залишається все менше.

Чоловіки виправдовують себе зайнятістю, роботою, але дітям цього мало. Їм потрібні не гроші, не подарунки, а любов і турбота батьків.

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Як покарати колишню дружину

Після розлучення, зневірившись повернути любов колишньої дружини, чоловіки починають придумувати план, як покарати колишню дружину. Хтось не платить аліменти, хтось заважає їй будувати відносини, хтось поливає брудом в соціальних мережах. Під час цих незрозумілих бойових діях обидві сторони забувають про спільних дітей, які найбільше і страждають.

Жінки відомі своєю надмірною емоційністю. Навіть, якщо вони є ініціаторами розлучення, винні все одно чоловіки. Саме вони «вкрали молодість», «кращі роки життя», мерзотники і покидьки, на думку жінок.

Під час розлучення з боку жінок можна очікувати що завгодно. Чоловіки ж, як більш спокійні і стримані, повинні зазнати. Потрібно постаратися дочекатися, коли жіночий запал охолоне, а потім починати відновлювати відносини.

Колишніх дружин карати не потрібно, хоча б, тому що вони матері ваших дітей.

А взагалі краще покарання для колишньої дружини – стати щасливим. Для жінок вид нещасного колишнього чоловіка як бальзам на душу. Це підтверджує поширену жіночу теорію, що без чоловіка жінка проживе, всього доб’ється, а він без неї пропаде, ще й вип’є. Побачити колишнього чоловіка світиться від щастя, благополучного, успішного – немає покарання гірше для колишньої дружини.

Якщо ж забути колишню дружину не виходить, і бажання повернути її стає нав’язливим, слід звернутися до професіонала. Психолог допоможе звільнитися від негативних думок і уникнути трагічних наслідків. А наслідки цілком можливі: відомі випадки, коли чоловік вбивав або калічив свою колишню дружину, щоб вона нікому не дісталася.

Слід знати, що забути колишню дружину не вийде, особливо якщо у вас є дитина. Вона назавжди залишиться у вашому житті, а місце, яке вона там займе, визначити можете тільки ви.

Пережити розлучення і зберегти добрі дружньому відносини вдається одиницям колишнього подружжя. Ще одиницям вдається хоча б зберігати нейтралітет.

Найголовніше – зуміти в цій ситуації зберегти людське обличчя і не нашкодити собі і оточуючим.

Джерело: https://NetRazvodam.ru/zhizn-posle-razvoda/kak-zabyt-jenu.html

Як забути колишню дружину, коханку, подругу: поради психологів і практичні тренінги

Складно швидко і безболісно забути колишню дружину або кохану дівчину. Часто чоловіки в цей період «зриваються»: починають випивати, приймати наркотики, безсистемно змінювати партнерок, кидають роботу.

Це – наслідки депресивного стану людини, який втратив кохану. Чоловік займається самокопанням, шукає в собі недоліки, збирає образи на колишню, шкодує себе.

Але існують способи виходу з такого стану з найменшими втратами.

Важливо! Якщо у тебе є смартфон, ти можеш підробляти в будь-який час! Як? Отримай 5 способів для підробітку в смартфоні! Читати →

Після розставання з близькою людиною настає болісне час адаптації. Депресія, неминуче настає у людини, руйнує психіку. Чим швидше пройде цей процес, тим з меншими втратами особистість почне нове життя.

Психологи виділяють основні моменти, які допомагають впоратися з цим. Вони діляться на дві групи рад: що потрібно робити і чого варто уникати.

Кожна людина унікальна, але в подібних ситуаціях люди роблять однакові помилкові дії. Психологи склали список того, чого не слід робити після розставання з близькою людиною:

 • Не потрібно тішити себе надією, що улюблена зрозуміє свої помилки, усвідомлює, виправиться. Якщо вона і повернеться, минулих відносин не повернути. Відчувши свою владу над чоловіком, жінка стане маніпулювати його почуттями. Відносини стануть складніше. Чоловік в її очах втратить повагу.
 • Намагатися з’ясувати стосунки, виправдовуватися, доводити її помилки – тільки поглиблювати страждань.
 • Шпигувати за колишньої, збирати через знайомих подробиці її життя – розтягувати процес адаптації, надовго відсуваючи позбавлення від депресії.
 • Кувати лихо, намагаючись посварити улюблену з новим обранцем, розпускати плітки про колишню, намагатися зіпсувати репутацію – це не по-чоловічому. Нехай це на короткий час принесе задоволення, але упустить чоловіка в очах знайомих.
 • Абсолютно виключено шукати розради в алкоголі, палінні, наркотики.

Щодо того, що зробити треба, є кілька порад психологів:

 • Спочатку потрібно позбутися від почуття провини.
 • Тепер потрібно подумки опрацювати ситуацію, спробувати зрозуміти причину розладу, усвідомити, що повернення до минулого не буде, намалювати план майбутнього життя.
 • Третій етап практичний, складний. Це – зміна самого себе, оточення, обстановки. Використовуючи тренінги, потрібно викреслити колишню зі свого життя, знайти інші інтереси, змінити плани на майбутнє.
 • Останній крок – зустріч з новою любов’ю. Він завершальний. Хоча іноді чоловікам вдається зробити його, минаючи два попередніх – це спрощує ситуацію.

Перший спосіб допомогти вийти із ситуації – з’ясувати причини розставання. Адже муки совісті, почуття провини – це біль, випробувати яку після розлучення доводиться більшості чоловіків. Тільки закоренілі егоїсти легко переносять розставання, звалюючи відповідальність на жінку.

Чоловікові, щоб підняти планку самоповаги, потрібно розібратися, чи так він винен в події. Адже якщо немає мук совісті, забути минуле легше. Громадська думка, частіше обвиняющее чоловіків, грає важливу роль.

Психологи наполягають: в розривах відносин винні обидва.

Громадська думка в Росії при розлученнях частіше підтримує жінку, звинувачуючи чоловіка. Причин тому безліч:

 • У Росії жінки частіше ініціюють розставання.
 • Діти майже завжди залишаються з матір’ю. Якщо батько вимагає залишити дитину йому, його звинувачують в бажанні змусити колишню дружину більше страждати.
 • Скаржитися на жінку – не по-чоловічому. А ось поплакатися на важку жіночу долю – це нормально.
 • Недоліками чоловіків іноді виступають алкоголізм, наркоманія, зради, грубість у стосунках (навіть побої). Це вагомі причини, службовці незаперечними доказами чоловічий провини. Але незалежно від того, чи мають місце ці причини в конкретному випадку чи ні, під час обговорення розриву відносин більшість встає на захист жінки, не намагаючись розібратися в ситуації.
 • У радянському минулому жінок, яких можна було б звинуватити в пияцтві, розпусті, наркоманії було настільки мала кількість, що вона була позбавлена ​​підозр у причетності до них. Звичка вважати жінку чистіше чоловіки збереглася до сих пір.

За останні 20-30 років багато що змінилося в соціумі. У сучасному суспільстві не всі жінки активні супротивниці алкоголю. Змінюють обидві сторони в рівній мірі. Лише рукоприкладство жінки щодо партнера малоймовірно в силу фізичних статевих відмінностей. Тому причинами розлучень можуть бути:

 • жіноче, а не чоловіча пристрасть до алкоголю;
 • жіноча, а не чоловіча зрада.

Зате з’явилася нова вагома причина розлучень і скандалів між партнерами: абсолютування фінансових вимог до чоловіка. Велика частина сучасних дам впевнена: зарплата чоловіка загальна, гроші дружини (якщо вона працює) – її особисті. Мета таких «захребетніц» – покласти сімейні та особисті матеріальні проблеми на партнера.

Читайте також:   Як сказати хлопцю, що ми розлучаємося: кращі способи і поради

Цікаво те, що більшість чоловіків з цим погоджуються. Частина справляється із завданням, дозволяючи жінці витрачати стільки, скільки її душа забажає.

Решта отримують постійні розбірки, образи, приниження від співмешканки або дружини і її мами. Причина розлучення через фінансові розбіжності невиправдано ставиться в провину чоловікові.

Багато жінок забули, що слова «подружжя» спочатку означали «йдуть в одній упряжці», «тягнуть загальний віз порівну».

Сварки на порожньому місці, зневага до бажань партнера, неувага – обов’язкові частини конфліктів, що призводять до розставання двох. І тут вживання алкоголю – не причина, а наслідок. Закиди в малому заробіток – тільки привід поскандалити.

Причина ж у тому, що вона не любить цю людину. Але розлучитися просто так немає видимих ​​причин. За «правилами громадської думки» жінка повинна бути нещасною жертвою. Чи не кожна може визнати, що сама винна в конфлікті, що розлюбила хорошу людину. За це оточуючі її засудять. Чужу думку для багатьох – головна оцінка поведінки особистості.

Зняти з себе почуття провини – це ще не остаточне рішення проблеми. Чоловік, навіть будучи впевненим у своїй безгрішності, не отримує повного полегшення. Адже незрозуміло, як поступати далі.

Прискорити процес розуміння ситуації, промальовування плану майбутніх дій, допомагає прийом використання казкотерапії. Спосіб «Сам собі казкар» дозволяє розігрувати вистави, де прототипами персонажів є сам чоловік, його колишня, друзі, батьки.

Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

Пісочниця для казкотерапії

Передбачається працювати в переносний пісочниці, але можна обійтися і звичайним столом. Чоловік вибирає персонажів. Ними можуть бути статуетки, іграшки, якщо такі є. Казку можна скласти з самого початку або ж вибирати спочатку відому.

Наприклад, чоловік вибирає казку про Червону шапочку. У ній він виступає прототипом Вовка. Ось він гуляє по лісі, нудьгує. Назустріч йому попадається Червона шапочка – красива дівчина. Це, зрозуміло, його колишня.

Вони знайомляться, закохуються, приймають рішення жити разом.

Далі сценарій чоловік розігрує на підстав власних життєвих ситуацій: наприклад, показуючи, як Шапочка заборонила Вовкові зустрічатися з друзями, навіть відвідати матір Вовк міг тільки з дозволу своєї авторитарної дружини.

Казка доходить до точки розриву відносин. Шапочка виганяє Вовка або сама йде до Медведю, Вовк втікає щодуху в ліс або залишається скиглити біля хвіртки – чоловік чесно для себе розігрує свій варіант. Тепер перед ним більш складна задача: потрібно виробити план подальших дій.

Припустимо, Вовк вирішує піти на полювання. Але йти в свій ліс йому соромно – засміє зграя, яку він зрадив, пішовши разом з Шапочкою. Тому він йде в сусідній ліс, де вирішує почати нове життя: нарешті-то спробувати себе в ролі співака або борця.

Що буде далі – казкар складає на свій смак. Важливо, що рішення діяти їм прийнято. І хороший кінець (а в казках завжди він добрий) складеться обов’язково. Побачивши, як насправді просто вийти з ситуації, якщо почати діяти, чоловік отримує порцію енергії, поштовх.

Так працює принцип казкотерапії. Побачити те, що сталося з боку, намітити план подальших дій – психологічно опрацювати ситуацію. Звичайно, найкраще спектакль розігрувати для кого-то, тоді інтерес глядача підігріє бажання казкаря придумати креативний сюжет, знайти власне рішення проблеми. Але і наодинці цей спосіб працює.

Боляче прийняти розставання з жінкою, яку ти кохаєш. Але почати нове життя реально: для цього існують спеціальні тренінги, розроблені фахівцями.

Регулярно виконуючи їх, можна скоротити час адаптації і досить швидко позбутися від депресії.

Уміння дати волю почуттям є не у всіх. Чоловікам часто потрібно вчитися спускати пар. Існує безліч способів, як це зробити:

 • заняття спортом із значним навантаженням;
 • стук молотком по дошках з усієї сили;
 • надування повітряних куль, поки вони не лопнуть;
 • крик на все горло;
 • імітація ридання зі схлипами.

Більшість способів «випустити пар» пов’язане з гучними звуками – так влаштована психіка людини, що скидання сильних емоцій супроводжується шумовим ефектом. Втома після значного фізичного навантаження також знімає душевне напруження.

Брати всю провину на себе і не лаяти колишню похвально, але самоприниження руйнує нервову систему. Розповідати ж усім про недоліки колишньої коханої некрасиво. Але провести аналіз відносин подумки, знайшовши причини не тільки в своїй поведінці, потрібно.

Аналізувати особистість колишньої рекомендується письмово. На папері треба записати всі неприємні ситуації, використовуючи короткі фрази, словосполучення, недоліки екс-дружини або подруги. Наприклад: «Брудні руки (не миється після туалету)»; «Грубить при сторонніх»; «Не цікавиться моїм блогом». Лист з недоліками потрібно перечитувати кожен раз, коли в голову приходять думки про неї.

Згодом звичка звинувачувати не тільки себе, бачити в колишньої партнерки недоліки, які не ідеалізувати відносини зробить своє: чоловік стане менше тягнутися до минулого, перестане мріяти про його повернення. Поступово він навчиться зовсім не думати про колишню дружину як про прекрасну людину, якого втратив по своїй дурості.

Пам’ятаючи, що в зруйнованих відносинах винні обидва, слід прийняти свою провину, попросивши вибачення за свої помилки. Зробити це можна вголос при особистій зустрічі. Але реальна прохання про прощення може бути сприйнята колишньої неправильно: як крок до примирення або спробу виглядати краще неї.

Просити вибачення потрібно не заради кого-то, а щоб зняти з себе негатив.

Тому практикується тренінг на самоті. Щодня протягом тижня (термін можна збільшити при необхідності) ввечері чоловік повинен сидячи розслабитися, прикрити очі і подумки проговорити: «Прости мене за все і відпусти! А я прощаю і відпускаю тебе ». Паралельно потрібно уявити, як це спілкування відбувається: спокійно, доброзичливо, без сварок і докорів.

Щоб рідше згадувати колишню, потрібно підготуватися не тільки морально: прибрати всі її речі, дрібнички, що нагадують про минулі відносини, подарунки, листи і листівки, якщо такі є. Іноді потрібно навіть прибрати подалі або знищити фотографії.

Тепер настав час приступати до тренінгу-покаранню за спогади. Для цього будуть потрібні скарбничка і розмінні монети. Подумки чоловік повинен поставити собі умову гри: при кожній згадці про колишню його наздоганяє покарання у вигляді позбавлення однієї монети. Так можна навчитися керувати своїми думками.

Тут важливо переконати себе: навіть в поганому є гарне. Тренінг полягає в наступному: на аркуші з недоліками колишньої поруч пишуть плюси, які супроводжують розставання. Наприклад, був запис: «Довго збирається». Чоловік нервує, втрачаючи дорогоцінний час.

Тому зараз він запише: «Звільнилося багато часу, можу пограти на комп’ютері, почитати, сходити до одного». Поруч зі словами «багато витрачає на косметику» пише: «Можу на зекономлені гроші піти в похід, купити байдарку, оплатити новий відеоредактор».

Не обов’язково використовувати лист з недоліками. Скласти список приємних речей від розставання можна і на окремому аркуші. Згадаються нереалізовані мрії, які при спільному проживанні були недоступні. Записавши їх, чоловік зрозуміє, як багато навколо хорошого, скільки цікавих справ тепер стало доступно.

Ідеальний варіант відносин сімейної пари – спільне виховання дітей в любові та злагоді. Але нещасні батьки не зможуть зробити їх щасливими. Якщо обставини складаються так, що у розлучених подружжя є дитина, абсолютно забути про існування колишньої дружини неможливо.

У цьому випадку психологи радять скоротити спілкування з екс-дружиною до мінімуму. Потрібно намагатися більше проводити часу саме з дитиною, а не з його мамою: ходити з ним в кіно, на атракціони, на риболовлю вдвох або в компанії своїх друзів.

Якщо домогтися повної ідилії не виходить – мати не дозволяє залишатися з сином або дочкою наодинці, – рекомендується приходити на зустрічі з загальними друзями. Образити їх колишня посоромиться, вести при них себе буде стримано. Часто колишня дружина, розуміючи недоречність своєї присутності, йде, залишаючи спроби спостерігати за зустрічами батька з дітьми.

Спосіб забути стару любов, відповідний для всіх без винятку, виражений в приказці: «Клин клином вибивають». Фраза означає: знайти заміну колишньої – позбутися від самотності, самокопання, депресії. Зазвичай нові відносини будуються інакше, ніж старі, з урахуванням власних помилок.

Прийнявши думку, що можна бути щасливим з іншою жінкою, чоловік вже робить перший крок до того, щоб забути колишню дружину.

Спогади будуть накочувати деякий час. Але описані вище тренінги допоможуть звести негатив від них нанівець.

Повна зміна оточення, обстановки – прекрасний варіант боротьби з депресією. Для цього рекомендується:

 • переїхати в інший район, місто, щоб не зустрічати спільних знайомих;
 • закрити свої сторінки в соцмережах і завести інші, зі зміненими даними, про які знатимуть лише найвірніші друзі;
 • придбати нову SIM-карту, заблокувавши старий номер;
 • змінити місце роботи;
 • зайняти вільний час улюбленим хобі, про який раніше тільки мріялося.

Важливо, наскільки серйозно намір чоловіки викреслити з життя гіркі спогади. Якщо він поставив собі за мету почати життя з чистого аркуша, то він цього доб’ється. І чим сильніше особистість, тим швидше це трапиться.

Я заворожено дивилася на свого чоловіка, а він не зводив захоплених очей з своєї коханки. Він вів себе, як закоханий придурок …

Читати >>

Джерело: https://feelcontrol.net/difficulty/parting/kak-zabyt-byvshuyu-zhenu.html

Як забути колишню дружину: дієві способи і поради психолога | Все про розлучення, аліменти і розділ майна

Проживши з людиною деякий час, розділивши спільні радощі й прикрощі, вкрай важко одномоментно перестати думати про нього, розірвати ментальний зв’язок і перебудувати елементарну повсякденну дійсність. Адже в житті сім’ї все було зав’язано на двох. Система будувалася з урахуванням того, що дружина поруч.

Вважається, що сильніше розставання переживають жінки, багато з них ще довго продовжують любити пішов партнера. Але це не так. В рівній кількості випадків і чоловіки звертаються до фахівців-психологам і близьким з питанням: «Як швидше забути свою колишню дружину?».

Представникам сильної статі складніше визнати свої почуття і зробити таке визнання, але проблеми з тугою по коханій жінці відчуває більшість з них.

Парадоксально, але досить часто це питання задають і ті чоловіки, які самі були ініціаторами або винуватцями розлучення. У першому випадку через деякий час відбувається переоцінка, виникає раптове бажання повернутися до «колишньої».

У другому – зробивши вчинок (зрада, сварка, конфлікт), через якого пара розлучилася, чоловік шкодує про нього, тому що не хотів втрачати сім’ї, не думав, що його дії випливуть назовні, не очікував такої реакції дружини. І вже тим більше гостро переживає розрив чоловік, якщо ініціатором була його «колишня».

Утворився сплав любові, образи, ураженого самолюбства, нерозуміння, розгубленості, нудьги і самотності може руйнівно позначитися навіть на найстійкішою психіці. Звідси два найпоширеніших варіанти розвитку подій:

 • «Глушіння» гострих емоцій алкоголем, адреналіном та іншими залежностями;
 • необдумані, поспішні нові відносини або низка сексуальних зв’язків на одну ніч.

Як назавжди забути колишню дружину

Обидва варіанти чреваті негативними і іноді вже невиправними наслідками для чоловіка. До того ж до потрібного результату (забути екс-дружину) вони, як правило, не приводять. І в «напідпитку» починаються слізні дзвінки «колишньої». А нові подруги створюють нові проблеми і травми, але головне питання: «Як забути кохану дружину?» залишається відкритим.

Читайте також:   Як помиритися з дівчиною: причини і способи вирішення конфлікту

Але завдання треба вирішувати! Життя з постійним болем і тугою втрачає свою якість і зміст, позбавляє енергії для досягнення цілей. Куди їх подіти? Як заглушити відчуття до коханої людини без алкоголю і деструктивних вчинків?

Існують дієві способи домогтися розриву психологічної зв’язку з колишнім партнером. Вони підійдуть як розведеним чоловікам, так і вдівцям, і молодим людям, розлучився з дівчатами.

Набратися терпіння все ж таки доведеться. Загальне правило психології: проблема вирішується стільки місяців, скільки років вона формувалася. Тобто, проживши з дружиною 20 років, на нормалізацію стану після розлучення, можливо, буде потрібно не менше, ніж півтора-два роки активної роботи над собою. Якщо ж не робити зусиль з подолання свій біль, то вона залишиться назавжди.

Зайняти весь свій вільний час

У спільному житті час йде як би само собою: повернувся чоловік з роботи, повечеряв, поспілкувався з дружиною, перевірив уроки сина, виконав домашні обов’язки, попили чай, поговорили, вже ніч.

Іноді питання, що не зрозуміло, як забути колишню дружину після розлучення, пов’язаний з тим, що утворилося вільний час (особливо вечорами і у вихідні), яке нічим зайняти, захльостують самотність і відчуття непотрібності, неприкаяності.

Починаємо нове життя після розлучення

Як вже говорилося, багато хто починає заповнювати порожнечу алкоголем і безглуздими зв’язками, а це дорога в нікуди. Також варіантом залежності є трудоголізм як робота на знос, без відпочинку, щоб тільки заглушити свій біль. Навіть збільшені доходи і кар’єра не компенсують втрати здоров’я і часу, а пригнічені почуття все одно вирвуться назовні.

Має сенс продумати і спланувати свою адекватно збалансовану завантаженість, не залишає часу для безглуздою туги, але дозволяє розвиватися і знаходити нові смисли життя.

В першу чергу, варто максимально облаштувати свій побут. Типова ситуація: розведений чоловік через 5 років після розлучення і «роз’їзду» в знімній кімнаті все ще з не розпакованими ящиками, однією виделкою і чашкою.

Турбота про особистий комфорт, максимальне вкладення в облаштованість власного побуту – це повага до себе, своєї самостійності, визнання свого нового статусу.

Якщо немає бажання і навичок облаштовуватися самому – залучіть близьких жінок (вони допоможуть із задоволенням), найманий персонал.

Проявіть любов до самого себе через чоловічий стиль в оформленні житла, гаджети для полегшення свого побуту, старі і нові хобі.

Також має сенс знайти зручні варіанти вирішення побутових питань, якими раніше займалася дружина: кафе смачною домашньої кухні, якісну пральню і т.д.

Це важливо не тому, що чоловік не може сам забезпечити собі побут. Звичайно ж, він цілком здатний впоратися самостійно.

Але, отримуючи ці послуги «на стороні», людина усвідомлює, що є безліч способів зробити нове існування вельми комфортним.

Згадайте і реалізуйте те, що не могли собі дозволити, будучи в шлюбі. Наприклад, вихідні доводилося проводити на нелюбимої тещиній дачі, а тепер можна присвятити час своєму байку або турніру з настільного тенісу (більярду, боулінгу та чого завгодно ще).

Вибираючи для себе цікаві заняття, важливо бути акуратним і знати про пастки адреналінозавісімості. Часто порожнеча і безглуздість самотнього життя спонукають чоловіків до ризикованих хобі на межі фолу. Такі захоплення можуть бути проекцією прихованих суїцидальних намірів.

Кордон вельми очевидна: разово здригнутися і стрибнути, припустимо, з парашутом – цілком адекватний спосіб переключитися від негативних емоцій на почуття перемоги і наповненості.

День у день збільшувати швидкість гонки на мотоциклі, нехтуючи елементарними вимогами дорожнього руху і безпеки, – прихований суїцид, замаскований під «зухвалість» і «мачізм».

Варто пошукати різні способи бути в компаніях різних людей без використання алкоголю.

Це можуть бути зустрічі з цікавими людьми, концерти, клуб авторської пісні або туристичний похід, Квіза або аматорські спортивні змагання. І що завгодно ще, залежно від смаків людини.

Бажано, щоб в цих спільнотах були і жінки, з якими будуть дружні, приятельські, не пов’язані з любов’ю і відносинами контакти.

Важливим аспектом після розлучення є спілкування з дітьми. Багато чоловіків потрапляють в шаблон класичного поведінки «недільного татка» – тобто йдуть за інтересами дитини.

Більш оптимальним і наповненим варіантом буде залучення дітей в свої захоплення і сферу спілкування.

Так, чудово зводити сина або дочку в зоопарк і накупити їм заборонених будинку «смачненького», а ось залучити їх в аматорське змагання з боулінгу в дружньому колі або взяти з собою в туристичний похід – зовсім інша історія.

Приділити час друзям і близьким

Як уже підкреслювалося вище, щоб вирішити проблему, як забути дружину після розлучення, має сенс максимально наситити різноманітні канали спілкування з різними людьми.

В першу чергу, це сім’я (батьки, брати, сестри і т.д.). Звичайно, іноді неприємні моменти для чоловіка можуть бути пов’язані з їх спробами обговорювати розрив з колишньою дружиною і втручатися в його особисте життя.

Для того щоб запобігти такий стиль спілкування, варто постаратися надати контактам більш діяльний варіант – надати близьким практичну допомогу (відвезти-привезти, скопати-прибити) і попросити їх про конкретні послуги для себе.

Друзям і родичам розлучених чоловіків важливо запам’ятати, що сильна стать в цей момент потребує не в обговореннях і радах, а в елементарній турботі, домашньою їжею, залученні в сімейні події.

Ще раз підкреслимо, що він, безумовно, може приготувати їжу і сам, але для того, щоб психологічно відірватися від дружини, йому потрібно зрозуміти, що турботу, комфорт, душевне тепло і затишок він може отримувати з різних джерел.

З’їздити на відпочинок

«Лікуйте душу враженнями» – це чудовий вислів як не можна до речі для тих, хто хоче зрозуміти, як забути колишню дружину, яку любиш.

Але все ж варто вибрати не турецький готель з функцією «все включено», а більш насичену новизною і подіями поїздку. Країни з яскравою, самобутньою культурою, гірськолижні курорти, серфінг або пірнання з аквалангом – варіантів може бути безліч.

Якщо відчуваються сильна втома і депресія, то має сенс розглянути відпочинок, пов’язаний з турботою про здоров’я (санаторій, профілакторій, бальнеологічний курорт).

У випадках, коли виїхати надовго зі свого міста немає можливості, можна розглянути варіанти якісного відпочинку на вихідні або пару відгулів: масаж, термальний басейн або аквапарк, прогулянки в красивих місцях пішки, на велосипеді, скутері.

Розплутати клубок емоцій, пов’язаних з дружиною

 • Часто під фразою «Люблю колишню дружину» чоловік має на увазі цілий пласт спаяних воєдино почуттів, що не дозволяють її забути.
 • Тому необхідно приділити час, проаналізувати і спробувати «розліпити», розплутати цей емоційний ком.
 • Для цього підходять практики ведення щоденника, консультація з психологом або відвідування психологічної групи, саморефлексія.
 • У більшості випадків виявляється, що, крім любові, людина відчуває:
 • образу;
 • агресію, гнів;
 • здивування;
 • протест і заперечення розриву;
 • приниження;
 • провину;
 • сором;
 • самотність;
 • сексуальний голод і багато інших емоцій.
 1. Якщо відокремити їх і адекватно висловити, то виявляється, що в сукупності вони «винні» в 90% відчуття болю.
 2. Негативні емоції, пов’язані з гнівом і агресією, можна адекватно реалізувати через фізичні навантаження, спортивні змагання.
 3. Сором, вину, заперечення допомагають пережити написані, але не відправлені листи до колишньої дружини.

Дорослий чоловік може знайти адекватний спосіб реалізації своїх сексуальних потреб. Не варто раніше, ніж через рік-півтора після розлучення поспішно створювати нові відносини, а також захоплюватися низкою одноразових зв’язків. Але знайти партнерку для стабільних якісних сексуальних контактів, які не мають далекосяжних планів, розумно.

Коли в сухому залишку вийде виділити саме почуття любові і прихильності, з’являється розуміння, що самі вони негативних емоцій і болю не викликають. «Колишня дружина – це назавжди!» – навіть після розставання ця жінка пов’язана з чоловіком на все життя спільними спогадами, спільно пережитими подіями, спільними дітьми.

При звільненні від нашарувань побічних почуттів стає ясно, що любов може реалізовуватися і в дружньому ставленні до колишньої дружини, і в вихованні спільних дітей, і в щирому інтересі до її успіху і щастя в житті.

Як боротися з сумними спогадами?

Перш за все, на перший час необхідно прибрати з поля зору і оточення все, що нагадує про спільне життя з дружиною: фотографії, подарунки, загальні речі.

Слід «закрити всі гештальт»: оформити документи, отримати папери про розлучення, вирішити матеріальні питання, вивезти майно, обжитися на новому місці або заповнити своїми речами порожні полиці, якщо з’їхала дружина.

Якщо трапляється напад гострої туги і смутку, то не варто бігти від нього. Поступово можна намагатися витримувати ці негативні переживання все довше, не звалюючись в депресію або алкоголь.

У тих випадках, коли потрібно побачитися з екс-дружиною, має сенс підготуватися. У жарті «З колишніми потрібно зустрічатися ситим, голеним, поглаженное і сексуально задоволеним» укладена мудра правда життя.

Що робити не можна і чому?

По суті, головні табу – це:

 • догляд в алкоголь і інші деструктивні залежності (від роботи, адреналіну, ПАР, випадкового сексу);
 • відмова від своєї нової життя (не обживатися, що не налагоджувати побут, чи не реалізовувати себе в нових контактах);
 • регулярно бути на самоті і без цікавого заняття;
 • занадто швидко вступити в нові відносини.

Перше табу пояснюється повною безперспективністю і руйнівну поведінку, відходом від життя і рішення її проблем. Особистість деградує і розпадається. Рано чи пізно буде пройдена точка «неповернення», після якої повернутися до нормального життя стане неможливо.

Друге і третє табу необхідно встановити для себе, тому що паузи і порожнеча в житті будуть притягувати депресивні стани, тугу за минулим.

Детальніше варто зупинитися на четвертому заборону. Часто чоловіки, які заявляють: «Не можу забути колишню дружину», намагаються зробити це за методом «клин клином вибивають». Але поки процеси психологічного розриву з екс-дружиною не пройдуть, людина буде в кожному новому партнері шукати копію попереднього.

Природно, не знайшовши її, розчаровуватися, розривати вже нові відносини. В результаті до вороху старих проблем додадуться негативні переживання через розчарування в новому партнерові або почнеться нескінченний марафон одноразових побачень, випадкового сексу, який є різновидом залежності.

Поради сімейного психолога

Безумовно, розлучення як гостре психологічний стан можна полегшити шляхом роботи з кваліфікованим сімейним психологом.

В ідеалі в процесі розриву на консультацію варто сходити подружжю разом. Це допоможе розставити всі крапки над «i», висловити і прийняти накопичені претензії і негатив, домовитися про правила подальшого спілкування.

Але навіть якщо дружина відмовиться від консультацій, чоловікові має сенс звернутися за кваліфікованою підтримкою самому.

Сімейний психолог допоможе в безпечному просторі розліпити грудку емоцій, висловити їх, дасть рекомендації по нормалізації життя і стану, буде незалежним об’єктивним експертом, що забезпечує погляд з боку, незамутненим емоціями.

Хтось в такій ситуації вважає за краще консультацію жінки-психолога, бажаючи зрозуміти спонукальні мотиви вчинків екс-дружини. Кому-то легше виговоритися перед фахівцем-чоловіком. Сучасний ринок психологічних послуг дозволяє знайти психолога, консультації з яким принесуть максимум користі.

Головне для чоловіка в процесі і після розлучення – не застрявали на пошуку методів, як забути колишню дружину. Набагато важливіше, не відкладаючи на потім, не ставлячи життя на паузу, розвиватися, змінюватися, облаштовувати свою нову реальність.

Джерело: https://7razvodov.ru/sovety-psikhologa/kak-zabyt-byvshuyu-zhenu-posle-razvoda.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *