Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

Зміст приховати

Змова щоб забути людини – це магічна остуда самого себе, що рятує від прихильності, туги, болючою любові. Ритуал діє без шкоди, приносить спокій, умиротворення, протвережує думки.

Як за допомогою магії забути кохану

Забути кохану людину після розставання з допомогою змови можна, начитавшись магічний текст на вітер, воду, фотографію, мак. Нейтральні обряди підійдуть новачкам, заспокоять серце, повернуть тверезість розуму.

Засіб допомагає при приворот, сексуальних привязках, виклики, тимчасово послаблюючи чорне чаклунство, але в подальшому при магічному впливі потрібні чистки.

Якщо душевні терзання нестерпні, прості обряди не допомагають забути людини, використовують замовляння з кладовищем. Початківцям відьмам потрібно бути обережним, робота з мерцями небезпечна, хоч і ефективна.

Види текстів щоб розлюбити чоловіка

Змови, що допомагають забути чоловіка, що знищують біль, тугу за людині, працюють за рахунок:

 • особистої сили;
 • мощі стихій;
 • демонів
 • мерців.

Щоб забути когось, вибирайте змову на людину інтуїтивно, дотримуйтеся віри, релігії.

Починайте з простих нейтральних обрядів, до складних вдавайтеся в важких ситуаціях. Дотримуйтесь інструкцій.

Більшість остудити ефективніше на убуваючому місяці. Деякі змови, що дозволяють забути людини, працюють незалежно від місячних фаз.

Дозволено комбінувати 2-3 тексту. Згодом до виду магічного впливу виробляється імунітет і забути нової людини може не вийти. Чергуйте змови.

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

На світлині

Потужний змову щоб розлюбити чоловіка, читають на фотографію. Роздрукуйте знімок людини, якого потрібно забути, покладіть догори дригом. Ближче до себе покладіть шмат чорного хліба. Текст читають протягом 7 діб, заспокоєння почне з’являтися після першого разу.

Забути колишнього коханця, хлопця допомагають слова такого змови:

(Ім’я) зупинись, замри, хлібець ляж, аки лежиш. Згадаю тебе не з ніжністю, а замерзлої кровиночки. Як я (ім’я) забула, як перші кроки в дитинстві зробила, як зубок перший виріс, так тепер і навіки забула (ім’я). Бути того!

Хліб кожен раз віддавайте птахам і кладіть на наступний день новий шматок. На сьомий день підпаліть свічку сірниками. Після слів змови спаліть знімок людини, попіл пустите за вітром.

Ще одна остуда проводиться після заходу сонця. Дивіться в західному напрямку, поставте перед посудину скляну ємність з водою, під неї укладете власний знімок. Підпаліть свічку і 9 разів вимовляєте Остудний змова:

Від ведьмовской мощі, моєю справою, піди туга-журба, біль сердешна від мене (ім’я) по (ім’я людини, якого потрібно забути). Серцю відтепер не страждати, дух від скорботи позбудеться, що не тужити, сльози не лити, руки не заламувати, від пристрасті полум’я Не згоряти.

Спокійно спати, в стравах вгамовувати, водою запивати. Спалахне заграва алое, попливе по небосхилу, по тілам, по голові моїй, по ручкам, ніжок, по кожній жилі, думкам. Замкни мій розум від 5 сестричок: 1 – туга-тоскучая, 2 – печаль горюча, 3 – сльози гіркі, 4 – ревнощі палка, 5 – біль душевна.

Слова не перебити, не робити. Назавжди забуваю (ім’я). Амінь!

Коли свічка згасне, половину води випийте, другий вмийтеся. Повторювати змову при необхідності, повернулися почуттях до людини. Чари діє безболісно, ​​допомагаючи забути колишнього, одруженого, пережити розлучення.

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

на вітер

Простий змову щоб забути того хто вас кинув, проводять в вітряну погоду. На листку напишіть:

Я забуваю назавжди (називаєте чоловіка). Відтепер почуттів до людини немає, все одно, що трапляється в його житті. Відправляю подалі, назавжди відпускаю. Бути того!

Папірець спаліть полум’ям свічки, попіл віддайте вітрі.

Змова зі стихією вітру і птахами проводять ввечері. Візьміть по жмені круп – пшоно, гречка, рис. Щоб забути кохану людину, перед сном наговорите магічний текст:

Прилетять пташки: голубки та синички на тілеса мої, за ясочкою моєї, з морів-океанів та землі великий. Чи не птахам зернятка сипала, що не птахам таємниці повідала.

Приходь сокіл білий з горючими устами, мерзенним мовою, забери у мене тугу-печаль, смуток-турботу по (називаєте людини). Віднеси за снігові вершини, моря-океани сині, на камінь-Алатир.

Викрічішь з темних глибин своїх тугу-журбу на камінь. Там біль спечеться, а (ім’я чоловіка) на мені осечется. Ключ, мова, замок. амінь

Крупи загорніть в шматок натуральної тканини, покладіть під подушку. Сон, який присниться – знаковий, дасть відповіді про людину, потрібну інформацію. На ранок після змови вийдіть на вулицю, підкиньте зерна на вітер, згодувати птахам. Незабаром забудете чоловіка.

на воду

Простий і дієвий змову начитують на крижану воду, щоб людину забути. Поставте склянку в холодильник, морозилку. Вікна в квартирі закрийте. Піднесіть стакан до губ, двічі впевнено скажіть:

За синім морем-океаном древо – дуб, під древом скеля, біля скелі щучка. З’їдає з (ім’я) тугу-журбу, біль болючий, біль пекучий, біль гостру по (ім’я). Чи не буде у (ім’я людини) туги, журби, мук болючий, болю глухий ні в думках, ні в сердечку. У сердечку ключик, рот замком замкнений. Навіки!

Частина води, на яку начитаний змова, випийте, інший побризкати на себе, вмийтеся. Ефект настає протягом 10-20 хв. Потрібно оновлення через 4-5 днів при поверненні почуттів, якщо до кінця не вдалося забути людини.

Потребуєте допомоги магічних сил? Отримайте відповідь на хвилююче питання від мага і цілителя. Напишіть про проблему прямо зараз, і в онлайн-режимі експерт підкаже рішення!Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

Інший змова повторюють три дні. Наберіть в тазик води трохи нижче температури тіла. Занурте в ємність долоню, створюйте вир, рухаючись по руху стрілок годинника. Поки крутите, промовляйте:

Мати-вода, змивай всю злість, любов, тугу. Залікувати сердечко, пута з душі скинь, захисти від зла. Допомога зроби, щоб заново відродилася!

Повторюйте заклинання тричі. Вміст таза виливається на голову. Коли будете лити, встаньте рівно. Цілюща енергетика води очистить від спогадів про людину, прибере весь негатив, оновить жінку.

Для змови в стакан укладається камінчик. Поставте ємність у вікна на півночі і проговорите магічний текст:

Акі водиця морозна в посудині, аки камінчик крижаний, аки вітру з півночі холодні, так і я стану холодна!

Уявляйте під час причетний людини, якого бажаєте забути, важлива повна концентрація. Воду випийте.

Позбавляє від невзаимной любові змову на гвоздик. Розжарити його над полум’ям свічки, киньте в склянку з водою і промовте:

Акі цвях остудився, так і почуття до (ім’я) остудити.

Рідина випийте. Гвоздь можна використовувати за призначенням. Змова краще діє на убуваючому місяці, дозволяючи повністю забути про почуття до людини.

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

інші

Якщо прості змови або молитва щоб забути коханого чоловіка назавжди не працюють, використовують обряди з кладовищем.

Простий шепотіння, якого читають про людину будинку:

В оселі з дерева, в труні, лежить в глибокому сні мрець, ні думок, ні мрій, ні по кому не страждає, в почуттях не зізнається. Сердечко його заснуло, не стукає. Так і я страждати не буду, про горе-тугу забуду, про (ім’я) НЕ затоскую. Навіки. Амінь!

Забути сильну любов допоможе обряд, що проводиться в суботу. Днем вирушайте на кладовищі. Пошукайте поховання з ім’ям тезки улюбленого. Обійдіть його, рухаючись проти годинникової стрілки, 9 раз, зупиніться в нижній частині могили і тричі скажіть змову:

З’явилася на поріжок мертвого, зупинилася біля ніг мерця. Лежить мертвий, серденько в глибокому сні спить, сердечко у нього від болю не кричить, ні думок, ні болю, ні любовних мук. Ні любові пекельної, ні гніву полум’яного.

Порожні кістки, пусте серце, горя, туги людина не знає. Так і я нудьгувати-сумувати не буду. Як спокоєм душа і серце покійного переповнені, так і мені відтепер бути.

Аж на віки віків не плакали, не страждати, назавжди забувати (ім’я). Амінь!

Ідіть з кладовища без оглядки. Повернетесь – накличете біду. Високий ризик підхопити енергію мерця і принести додому, будьте уважні. Зробите правильно – негативних наслідків не буде, знайдете спокій, зітрете за допомогою змови чоловіка з пам’яті назавжди.

Ще один ритуал з могилою тезки людини, якого потрібно забути, вимагає відкупу. Принесіть дари – кутю, кисіль, пироги. Покладіть на поховання і скажіть змову:

Прохання мою почуй, земелька цвинтарна. Акі мертвий лежить, й ногою смикає, сердечком не любить, хвороби не знає, так моє серце (ім’я) охолоне до (називаєте чоловіка). Нехай любов засне, в труну піде і не повернеться, сердечко тугою за (ім’я) НЕ зійде, навіки замкненим для нього виявиться. Навіки. Амінь!

Йдіть, не озирайтеся, рот тримайте на замку, тоді небезпеки не буде.

Повернутися або заговорити з людиною можна буде, коли пройдете Перший не цвинтарний перехрестя.

Розповідати про змову можна, краще забути про магічному дійстві.

Що зробити щоб чоловік любив і страждав, а дівчина його забула

Дієвий змову, щоб розлюбити обранця і змусити людину страждати, читають 2 рази – вранці і ввечері. Туга, біль, який відчуває жінка, повністю перейде до чоловіка.

Точно відстежите за допомогою календарів час сходу і заходу сонця в день остуди. На світанку дивіться на схід, на заході – на захід. Вікна розкрийте. Текст змови, щоб самій забути людини:

Зоря, що з ранку, Дарина, зоря, що ввечері, Марія! Заберіть у (своє ім’я) тугу-журбу, сухот з сердечка палкого, з легких червоних, з печінки темної, з личка білого, з очей палаючий, з бровок чорних.

Віднесіть тугу-журбу (ім’я) в палке серце, в легені червоні, в чорну печінку, в біле личко, в палаючі очі, в чорнющий брови, щоб (чоловіки) по (своє ім’я) нудьгував, ридав, сумував, день від дня , від години до години, ночами не дрімав, з людьми не говорив, сигаретами не затягувати.

Чи стане стрибати так скакати, як носиться корова над Млада теленочка. Слово-камінь. Амінь!

Змова можна повторювати 3 дні поспіль для стійкого результату. Чим сильніше були почуття відьми до цієї людини, тим гостріше буде реакція для чоловіка. Дівчина думати забуде про обранця.

Джерело: https://SimvolMagii.ru/zagovory/chtoby-zabyt-cheloveka

Душевний біль: 6 методів впоратися зі своїми переживаннями

Привіт, шановні читачі сайту! Сьогодні ми з вами розглянемо, що собою являє біль душевна, з яких причин виникає, і, найголовніше – як від неї позбутися.

Тому що в світі маленький відсоток людей, які люблять страждати, в основному людство прагнути бути щасливим, або, як мінімум, позбавленим важких переживань.

Що собою являє?

Вона може бути гострою, хронічною, ниючий і пекучого. Загалом, як і фізична, яка також виникає внаслідок руйнування кордонів між навколишнім середовищем і самим організмом.

 • Тобто, щоб випробувати неприємні відчуття на фізичному рівні, досить врізатися в стіну, вдаритися мізинчик об кут стола або не розрахувати силу при чищенні картоплі і поранитися ножем.
 • З психічної болем справи йдуть практично також, тільки причиною виникнення служить втрата чогось значущого, звичного.
 • Травма як би, хоч я знаю на перший погляд, як у випадку з переломом, припустимо, ноги, але вона відчувається на іншому рівні.
 • Це може бути смерть коханої людини, вихованця, розрив відносин з одним або кимось дуже близьким, навіть дорослішання дитини і усвідомлення, що він збирається покинути сімейне гніздо і жити окремо.
 • Також зміна місця проживання, роботи, втрата того, що завжди було приємно і допомагало відновитися. Зрада, брехня, несправедливість, розчарування в оточуючих, своїх можливостях …
 • Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

Загалом, причиною душевних переживань є все те, що привнесло зміни в життя людини. І чим більш значуща то «старе» було, тим інтенсивніше почуття.

В основному від цієї інтенсивності і залежить, як скоро душа піде на поправку, і які наслідки втрати дадуть про себе знати.

Нерідко переживання гострого болю, особливо, якщо не давати виходу почуттів, намагаючись утримувати їх всередині, закінчується серйозними проблемами зі здоров’ям і депресією зі схильностями до суїциду.

Яка ж ще буває?

Буває, що психічний біль зачіпає екзистенційні переживання. Людина лицем до лиця стикається з самотністю і замислюється про своє місце в цьому світі, призначення і взагалі, сенс існування.

Намагається зрозуміти своє ставлення до смерті, крім страху і жаху від невідомості. Все це змушує його шукати способи, які допоможуть перестати відчувати, відвернуть від нав’язливих, депресивних думок.

І тоді з’являється ризик потрапити в пастку. Коли в спробі врятуватися від реальності, він починає вживати алкоголь, наркотичні речовини, захоплюється азартними іграми, стає залежний від комп’ютера і так далі.

Це допомагає на перших порах, але в один момент перестає діяти і дискомфорт повертається знову, тільки вже з найбільш серйозними наслідками.

А буває, що вона стає хронічною, супроводжуючи свого власника тривалий час. Траплялося вам купити взуття не зовсім за своїм розміром?

І носити її, натираючи поступово ноги, поки не утворюються такі мозолі, що навіть ходьба босоніж заподіює дискомфорт?

Ось так само можна, припустимо, вийти заміж за людину, поруч з яким не зовсім добре. І періодично ранится про нього, терпіти насильство або байдужість. Тоді душа буквально ниє, страждаючи кожну хвилину.

 1. До речі, у кожного з нас є свій певний ліміт, так би мовити, поріг переносимості болю.
 2. Він формується в дитинстві, якщо дорослі, які дбали про дитину, задовольняли його базові потреби, емоційно включалися, то йому потім є звідки черпати ресурси, щоб справлятися зі стресами.
 3. Слабкість душевна ж виникає, коли за спиною у малюка не було опори, чому, при виникненні проблем, він буде страждати, не знаючи, як бути далі.

Читайте також:   Жінка-рак: сумісність зі знаками зодіаку різних стихій

Чим допомагає?

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

захист

У це важко повірити, але психічна біль несе користь, важливо тільки прислухатися до своїх відчуттів і зрозуміти, навіщо вона вам дана і чому може навчити.

Наприклад, вона виконує захисну функцію. Як би попереджаючи про ймовірне руйнуванні.

Коли ви випадково торкаєтеся до гарячої каструлі, на інстинктивному рівні відсмикнути руку, не встигаючи навіть подумати про те, що сталося і чому. Якщо ж затрималися хоч на секунду – то в результаті отримуєте опік.

А в відносинах, почувши на свою адресу образи від коханої людини, трохи віддалиться від нього – цілком інстинктивна, природна реакція.

І якщо звернути на неї увагу, то можна усвідомити, що поруч з ним не так вже й добре. І якщо вибрати залишатися далі – то це значить, прирікати себе на страждання.

Тоді переживання стають маркером того, що колись це закінчиться і саме ці відносини будуть розірвані через несправедливості виявленої агресії.

Якщо ж вибрати інший варіант – залишитися, тоді доведеться терпіти і миритися. В аналогії – докласти руку до каструлі, про яку не хотілося обпектися і заради високих цілей терпіти дискомфорт, а потім лікувати пухирі.

усвідомлення

На жаль, людина не завжди здатна цінувати і берегти те, що любить. Часто він навіть не помічає, наскільки щось в його житті значимо. До тих пір, поки не втратить.

Так ось, душевний біль є такий собі, лакмусовим папірцем, за яким легко можна визначити важливість якихось подій, людей і так далі.

Також вона є незмінним супутником змін. Люди в момент кризи дуже страждають, дехто не витримує і здійснюють суїцид.

Але неможливо отримати нове, не позбувшись від старого. Як і реалізовувати свої потреби, не бажаючи рухатися.

Припустимо, взяти шлюб. Можна відчувати тривогу, смуток, роздратування, смуток, розчарування та інші неприємні відчуття кожну секунду, але слабкої інтенсивності і залишатися в ньому, боячись зробити крок в сторону невідомості.

А можна зважитися і розірвати його, зіткнувшись з сильним болем, але зате отримати шанс бути щасливим з іншим партнером, коли емоції вляжуться. Це не означає, що вибір завжди варто робити на користь розлучення.

Кожна ситуація індивідуальна і вимагає певного підходу. Мова про те, що кризи в нашому житті неминучі і, незважаючи на дискомфорт, вони насправді дарують нам можливості змінити своє життя на краще.

Хто ж з ними не справляється, стикається з новою проблемою – всередині особистісними конфліктами. Але про них докладніше ви дізнаєтеся звідси.

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

Основні способи уникнення

Не дивно, що люди прагнуть забутися, шукають способи, як впорається з душевними муками.

Але, часто трапляється, що захищаючись від неприємних відчуттів, вони позбавляють себе і можливості дихати на повні груди, відчуваючи радість і безтурботність, легкість.

Психіка використовує абсолютно неконструктивні методи позбавлення від занепокоєння. Їх називають механізми психологічного захисту. Вони придумані природою, щоб нести нам благо, зберігати здоров’я.

Тільки іноді виходить, що, переборщивши з цим захистом, ми в результаті отримуємо ще більше страждань і труднощів.

механізми

Найбільш часто зустрічається уникнення та знецінення. Про те, які ще механізми психологічного захисту існують, ви дізнаєтеся зі статті, присвяченій безпосередньо цій темі.

Зараз давайте ж розглянемо ті, що допомагають вгамувати страждання.

 • Знецінення. Щоб не було так погано, простіше взяти і вирішити, що насправді не так вже й потрібна була людина, з яким довелося розлучитися, робота, з якою звільнили і так далі.
 • Уникнення. Вибравшись з руйнівних відносин, простіше порахувати всіх жінок, припустимо, дурними, меркантильними і перестати підпускати їх близько. Або, розуміючи, скільки занепокоєння і тривог принесе народження дитини, відмовитися від цієї затії і приєднатися до руху чайлдфрі. До речі, так зазвичай реагують тварини, над якими чинили насильство. Вони бояться в подальшому підійти до людини, навіть якщо він протягне руку з метою погладити. Тобто, готові відмовитися від задоволення, аби не потрапити в ситуацію, яка була в минулому і принесла травми.
 • Перенесення, або проекція. Людина, як би, не визнаючи наявність болю у себе, проектує її на інших людей, тварин. Чому відчуває до них те, що хотів би отримати. Наприклад, розгортає бурхливу діяльність, намагаючись комусь допомогти і ігноруючи власну втому, обмеженість ресурсів. Шкодує всіх навколо, забуваючи приділити час і собі.

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

Чому слід відправитися до фахівців за допомогою?

Хочеться нагадати, що будь-яка біль рано чи пізно закінчиться. Навіть якщо здається, що прибрати її ніколи не вийде. І хоч фраза: «Час лікує» часом може дратувати, вона не втрачає ніколи своєї актуальності. Тому що після ночі завжди приходить день.

Ви можете просто прискорити процес одужання, звернувшись до фахівців. Коли хворіє тіло, людина йде до лікарів. Це, звичайно, коли він зацікавлений в тому, щоб жити повноцінним життям.

Якщо немає, то ігнорує хвороба, вживає алкоголь, щоб особливо не хвилюватися з приводу її наявності. Але цей варіант не для нас. Так ось, коли болить душа – звертайтеся до психологів і психотерапевтів.

Ви зможете з їх допомогою виявити справжні причини виникнення болісних переживань. Відповідно, зрозумієте, як впоратися з ними напевно, перетворюєте свої захисні механізми з деструктивних, в конструктивні.

І, що важливо, отримаєте підтримку, вимовити, виплачеться при необхідності і просто відчуєте присутність іншої людини поруч. Якісне, не колись вас в підлогу вуха слухають, думаючи про своє і мріючи, коли ви замовкніть.

До речі, якщо зовсім недобре, варто звернутися і до психіатра. Чи не для того щоб вас закрили в клініці і зв’язали руки гамівної сорочкою.

А щоб після консультації при необхідності виписали медикаменти, які знімуть тривожність, заспокоять і розслаблять. Антидепресанти, наприклад, допоможуть налагодити настрій, якого зазвичай чи ні, або воно нестабільне.

 • Та й виспатися також не завадить, щоб відновити витрачені на емоції ресурси, якщо вам пропишуть снодійні препарати.
 • Загалом, пам’ятайте, чим раніше ви отримаєте допомогу – тим більше ймовірності одужати без особливих наслідків для організму.
 • Припустимо, без супровідної депресії, астенії або, що ще гірше, психічних розладів, виникнення яких може спровокувати стрес.

способи

відновлення

Коли людина відчуває страждання, він втрачає зв’язок з собою, своїм тілом. Тому, щоб вилікувати душу, важливо відновити контакт з організмом.

Припустимо, якщо ви нормально переносите масаж, рушайте хоча б на 5 сеансів. Відчуваючи межі свого тіла, вам простіше буде помічати, що і у переживань ці кордони теж є, відповідно, колись ви вийдіть за їх межі і відчуєте полегшення.

Розслабляться м’язи спини, шиї, які зазвичай при стресі дуже затиснуті, напружені і викликають дискомфорт.

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

рефлексія

Як би по-дитячому це не здавалося, але заведіть щоденник, куди виливайте весь потік думок, що рояться у вашій голові. Не можна збирати неприємні і важкі емоції, так ви тільки погіршить ситуацію.

Ось уявіть, що рана загноїлась, і замість того щоб її знезаразити, обробити ліками і заклеїти лейкопластирем, людина просто взяв і прикрив чимось, щоб не бачити.

Загалом, ви зрозуміли, берете лист і звільняєте простір усередині себе для інших почуттів і думок.

Тільки не варто відразу ж піддавати критиці написане. Перечитаєте все ви коли-небудь потім, коли стане легше.

Фізичні навантаження

Так, найкращий спосіб позбутися від душевних страждань – це гарненько попрацювати фізично. Спосіб вибирайте самі, нехай то буде тренування, генеральне прибирання або просто тривала прогулянка по парку.

Крім того що ви скинете зайву напругу, втомитеся, а значить швидше заснете. Так ще й отримаєте порцію ендорфінів, гормонів радості.

Нехай не відразу ж, але поступово від фізичних навантажень ви почнете отримувати задоволення. А як бонус буде підтягнута фігура і поліпшення самопочуття.

Пориньте в стан

Так, це страшно, моментами до жаху. Адже як можна дозволити собі віддатися повністю почуттям, якщо і так нестерпно?

Але це необхідно, чим довше ви будете намагатися уникнути страждань, тим довше, відповідно, будете з ними жити.

Заручіться підтримкою близьких людей, дозвольте собі не бути щасливим і усміхненим хоч якийсь час. Якщо вам погано від розставання з коханим або коханою – журіться, тільки так ви

поступово вийдете на рівень, де не біль, а смуток. А там рукою подати і до відчуття полегшення, спокою і навіть умиротворення.

Тільки ні в якому разі не намагайтеся забути те, що сталося. Так ви знецінити те, що повинно було стати частиною вашої життєвої історії, частиною вас.

Подбайте про своє здоров’я

Якщо у вас є залежність, неважливо, від алкоголю, сигарет та інше, обов’язково займіться питанням, як позбутися від неї. Тому що аддикции тільки погіршують стан, а ніяк не допомагають одужати і стати щасливим.

Перегляньте свій раціон, відмовившись від жирного, смаженого. Додайте продукти, які допоможуть вашому організму відновитися, наприклад, горіхи, овочі, морська риба, шпинат.

 1. А банани, виноград і апельсини з полуницею стимулюють вироблення ендорфінів, гормонів радості.
 2. Обов’язково висипайтеся, головне, перед сном не піддавайтеся істерик, включаючи фільми, під які хочеться тільки плакати.
 3. Провітріть кімнату, випийте склянку теплого молока і заспокойте рій думок в голові, виконавши, наприклад, дихальні техніки для зняття стресу.

подорож

Ні в якому разі не залишайтеся надовго в повній самоті. Так, це моментами вкрай необхідно, але є ризик настільки звикнути до нього, що потім в подальшому не вийде когось підпустити близько.

Так що, коли зрозумієте, що пора діяти, інакше зневіру і апатія візьмуть верх, спробуйте змінити картинку. Заручіться підтримкою людини, який здатний бути поруч, не травмуючи вас ще більше, і вирушайте в подорож.

Не обов’язково летіти в іншу країну, досить вибратися з будинку і піти на екскурсію по своєму ж місту. Відвідати виставку, музей, в загальному, спробувати провести час трохи інакше, ніж останнім часом.

завершення

А на сьогодні все, шановні читачі! У світі, напевно, не існує жодної людини, яка б ніколи не відчував психічної болю. Так що ви вже напевно не самотні в своєму стані.

Навіть ті люди, які здаються неймовірно щасливими – обов’язково колись бували і нещасними. Просто подбайте про себе, зверніться за допомогою і підтримкою.

Сил вам пережити ваші негаразди і труднощі, що виникли!

Матеріал підготувала психолог, гештальт-терапевт, Журавина Аліна

Джерело: https://Qvilon.ru/psihologiya/bol-dushevnaya.html

Як впоратися з душевним болем: 10 способів

Людина відчуває душевний біль з різних причин. Одні втрачають близьких, інші розлучаються з коханою людиною. Не завжди виходить придушити печаль і почати з чистого аркуша. Зцілення душевних ран вимагає часу, сил і постійної роботи над собою. Пригнічений стан часто виливається в затяжну депресію, тому важливо вчасно знайти баланс, щоб не посилювати положення.

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

Дайте волю почуттям

Не варто ігнорувати той факт, що печаль вас затягує все глибше. Серце болить, а душа плаче, це нормально. Увімкніть гарячий душ і поплачте, бити матрац, кричите, тільки не тримайте все в собі. Намагайтеся знайти ту рівновагу, при якому ви будете почувати себе комфортно, наскільки це можливо.

Не варто награно посміхатися, роблячи вигляд, що все добре. Також не потрібно постійно думати про те, що сталося, провокуючи нервовий зрив. Знайти гармонію допоможе домашня медитація або заняття йогою. Дані напрямки створені для зцілення душі і усамітнення з власним «Я».

У випадках, якщо не підходять вищевикладені методи, створіть «святилище» у себе в квартирі. Обладнайте затишний куточок, повісьте штори пастельних тонів, купите м’які подушки.

Очевидно, що перший час ви довго не захочете виходити на вулицю, але не варто з цим затягувати.

Коли в черговий раз будуть накочувати сльози, поверніться в свій затишний куточок, заваріть кухоль зеленого чаю з медом і закрийте очі.

Контролюйте дії і розум

Нерідкі випадки, коли людина відчуває душевний біль і залишається в ній на довгий час. Намагайтеся шукати вихід, щоб не потонути в розпачі. Одна справа, якщо ви вирішили почекати тиждень, щоб впоратися з муками, інше – коли ви впали в затяжну депресію.

Читайте також:   Сумісність риб та телят: ідилія двох несхожих людей

Під час серцевих страждань кожен з нас проходить певні стадії на шляху до зцілення (горе, гнів, байдужість, тривога, страх і смиренність). Проаналізуйте власні вчинки, подумайте, що допомагає вам рухатися вперед.

Можливо, перехід від печалі до невдоволення здійснювався за допомогою фізичних навантажень або постійної зайнятості на роботі. Коли мотивація буде знайдена, використовуйте її для переходу до інших стадіях аж до прийняття події.

як пережити зраду коханої людини

Розділіть почуття з близькими

Немає таких людей, які здатні обходитися без соціального спілкування. Рідні та друзі завжди вас підтримають, заповнять порожнечу радами або словами жалю. Запросіть у гості подругу, приготуйте смачну вечерю або замовте піцу додому, включите цікавий фільм на нейтральну тему. Вимовити, запитаєте, як би вона вчинила на вашому місці, прислухайтеся до діловим порадам.

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

Візьміть за звичку влаштовувати подібні посиденьки щовечора за чашкою чаю або смачним морозивом. Не варто пити алкоголь навіть в маленьких кількостях. Під дією спиртного налинуть сильні емоції, з якими точно не вдасться впоратися.

Якщо не підходить спілкування з людьми, придбайте щоденник. Ведіть в ньому відвертий діалог, перенесіть на папір всю біль і накопичені терзання. Коли прийде час, і ви зможете відпустити те, що сталося, потрібно спалити списані аркуші і перейти до нового етапу.

Чи не бажаєте вести щоденник? Нічого страшного, заведіть вихованця. Не варто купувати собаку, якщо ви не готові до настільки серйозного кроку. Вибирайте папужки (бажано говорить), кішку або рибок. Новий мешканець додасть сил, оскільки йому потрібна увага, ласка і спілкування. Зосередьтеся на вихованця, піклуйтеся про нього, вкладайте всю любов і сили.

Приберіть речові спогади

Якщо ви втратили близьку людину, не варто викидати його речі, це буде підло. Зберіть їх в коробку, акуратно поставте в дальній кут шафи. Відновіть все на свої місця, коли біль вщухне.

Якщо ви розлучилися з коханою людиною, який власними діями розбив вам серце, позбудьтеся від «доказів» назавжди. Віднесіть в сміття особисті речі, приладдя для гоління, рамки з фотографіями.

Видаліть знімки з ПК і телефону, зітріть номер.

Якщо не всі предмети змушують вас згадувати про те, що сталося, проведіть сортування. Візьміть річ в руку і зверніть увагу на перші асоціації.

Настінний колаж змушує плакати? Зніміть і позбудьтеся від нього. Запах парфумів зводить з розуму? Видаліть з очей геть. Постільна білизна не викликає негативних почуттів? Залиште.

Повторюйте дії з кожним предметом, який вводить вас в оману.

як позбутися від поганих думок

Відпочиньте від того, що відбувається

Візьміть книгу, яку давно мріяли прочитати. Почніть дивитися новий серіал або знайдіть хобі. Запишіться на танці, сходіть на пробне заняття по стретчінгу, пілатесу або йогу. Зателефонуйте друзям, запросіть їх в боулінг, аквапарк або на пікнік. Намагайтеся якомога менше часу проводити на самоті, спілкуйтеся з цікавими людьми.

Якщо професійна зайнятість передбачає невідривний робочий процес, підіть в справу з головою. Підвищіть кваліфікацію або освойте нову спеціальність. Відвідайте далеких родичів, робіть вилазку на природу кожні вихідні.

Добре, якщо є можливість відправитися за кордон. Необов’язково купувати дорогі тури на 2 тижні, досить буде триденної поїздки на море або в країни з великим скупченням пам’яток.

Дозвольте собі трохи помріяти

Коли людина починає фантазувати або представляти хороші моменти, він автоматично зцілюється. У мріях немає нічого поганого, візуалізують все до найдрібніших деталей. Уявіть, як плаваєте в морі або водите щойно куплену машину.

Як забути кохану людину: способи позбутися від душевного болю

Викроюйте 15-20 хвилин в день на політ фантазії. Під час короткострокового перебування у віртуальному світі стирається межа з реальністю, існуючі проблеми набувають меншу значимість.

Увімкніть улюблену музику, прийміть зручне положення і закрийте очі. Фахівці не раз довели, що музична терапія благотворно впливає на нервову систему і підвищує настрій. Кошти, виділені ендорфіни борються зі стресом і згладжують важке сприйняття дійсності. Після 5 сеансів змінюється ставлення до подій, з’являються сили для нових звершень.

Уникайте сумних спогадів

Ви вже позбулися речей, які здатні нагадати про те, що сталося. На даному етапі необхідно придушити негативні спогади, що призводять вас в початковий стан. Спровокувати новий стрес може звичайна пісня, що грала в той день, або піша прогулянка по знайомих місцях.

Чи не заборонено думати про те, що сталося, але думки слід направляти в позитивне русло. Якщо помітите, що незабаром нахлине смуток, перейдіть на щось нейтральне або веселе. Відправляйтеся на прогулянку туди, де раніше не були, сходіть до річки або озера.

Пройде час, ви навчитеся з цим жити, зможете легко перемикатися від колись болючої теми на абсолютно протилежні речі. Зараз вам здається, що краще вже не буде, проте це не так. Незабаром події залишаться в минулому, а ви знайдете сили рухатися далі.

як навчитися жити без чоловіка після розлучення або його смерті

Перегляньте своє життя

Неможливо пережити душевний біль, не змінивши себе. Змініть обстановку в квартирі, зробіть косметичний ремонт, переставте меблі. Якщо немає бажання перебувати в цій оселі, переїжджайте в новий будинок або інше місто.

Зверніть увагу на зовнішність

Привіт в порядок зачіску, шкіру обличчя, фігуру. Пройдіться по магазинах і прикупити красивих речей, які сидять ідеально. Знайдіть екстремальне хобі, займіться плаванням або освойте техніку катання на сноуборді.

Не варто голитися наголо, бити татуювання або фарбуватися в яскраві кольори. Залиште подібні зміни на потім. Знайомтеся з новими людьми, проводите більше часу з ними. Такий хід не дозволить щопівгодини обговорювати відбулися сумні події.

Розвивайтеся матеріально і збагачуйтесь духовно

Освойте літературу по соціології, історії, психології або бізнесу. Знайдіть прибуткову роботу, поставте мету і рухайтеся вперед до її досягненню. Щоб не розслаблятися, укладіть з приятелями парі.

Не тримайте емоції в голові, в подібних випадках можливий ризик виникнення депресії. Запросіть у гості знайомих, вимовити, проведіть час за душевними бесідами. Слідкуйте за думками і діями, не нав’язуйте спогади насильно. Відсторонитеся, знайдіть цікаву справу, вирушайте в гості до родичів або друзів.

як навчитися не переживати з приводу

Відео: як перемогти душевний біль

Джерело: https://howtogetrid.ru/kak-spravitsya-s-dushevnoj-bolyu-10-sposobov/

Душевний біль

Душевний біль – це емоційне страждання, неприємне і болісне по своїх відчуттів для людини. Душевний біль також відносять до болю душевного тіла і зараховують до втрати потенціалу виживання. Нерідко вона буває набагато небезпечніше тілесних хвороб, оскільки викликає порушення в роботі всіх внутрішніх органів і провокує збої в усьому організмі.

Як впоратися з душевним болем?

Емоційне страждання розвивається, коли індивід переживає за життєва подія або сильно хвилюється за близьку людину. Душевний біль найчастіше властива людині, коли його особисті уявлення не збігаються з тим, що відбувається в реальності.

Це відбувається тому, що значні переживання, що ведуть до депресії, відбуваються через шаблонів, що сформувалися в людському мозку, і реальність виступає не такою, якою індивід її чекає. Всі ці розчарування ведуть до емоційних страждань.

Душевний біль людиною може переживати як явно, так і приховано, коли людина страждає, але не зізнається собі в цьому.

Як впоратися з душевним болем? Людина справляється з душевним болем декількома способами. В одному з випадків душевний біль переміщається з свідомого відчуття в підсвідоме і індивід помилково вважає, що він більше не страждає. Насправді відбувається те, що людина просто уникає болю, і переносить її в підсвідомість.

Якщо індивід схильний демонструвати свої вчинки і почуття, то це означає, що він дає вихід своєї душевного болю. Людина в таких випадках починає радитися з друзями, знайомими, шукає порятунок в усуненні кореня проблеми.

Наприклад, якщо душевний біль викликають відносини з батьками – тоді людина шукає всі можливі способи в знаходженні з ними спільної мови.

Якщо людина вибрала спосіб уникнення, то цей спосіб виражається в не визнання проблеми, часто індивід говорить, що у нього все чудово і навіть собі не визнається в особистих переживаннях.

В цьому випадку душевний біль зберігається, переходячи в неявну, підсвідому форму.

З цим станом дуже складно впоратися, воно болісно для людини, набагато пережівательний, ніж відкрите визнання, а також обговорювання проблеми вголос.

Як позбутися від душевного болю

Від прихованої болю позбутися дуже складно, для неї властиво затяжне (роками!) Перебіг. При цьому у людини змінюється характер, відносини з оточуючими. Людина з душевним болем починає привертати до себе негативних людей, змінюючи поступово рівень знайомств, або зовсім відмовляється від них, назавжди виключивши спілкування з людьми.

Найчастіше емоційний страждання не дає індивіду творити, працювати, воно терзає його, і людина часто не розуміє, що з ним відбувається. Окремі ситуації здатні нагадати людині ті моменти, які викликали багато років тому в його душі біль.

Це пояснюється тим, що емоції були загнані в підсвідомість багато років тому, тому людина плаче і переживає, не розуміючи до кінця, що з ним відбувається, наприклад, після перегляду душевної сцени з фільму.

У тих випадках, коли самостійно впоратися з душевним болем не виходить, необхідна допомога фахівця або близької людини, готового вас вислухати.

Душевний біль після розставання

Психологічні реакції на розрив відносин з коханою мають багато спільного з реакцією на фізичну втрату, а саме, смерть близької людини. Душевний біль після розставання з коханою людиною може затягнутися на багато місяців і років. У цей період людина гостро переживає. Переживання включають в себе етапи обурення, заперечення і болю.

Спочатку, виникає етап заперечення, який проявляється в підсвідомому відмову людини об’єктивно поставитися до розриву і усвідомити про завершення відносин.

Душевний біль після розставання посилюється від розуміння того, що кохану людину більше немає, і ніколи більше не буде поруч. У той момент, коли людина усвідомлює і прийме дійсність, він перестане страждати. Це розуміння відразу не приходить.

Тривалість даного періоду залежить від продовження контактів з колишнім коханим.

Щоб легше і швидше пройти цей етап душевних страждань психологи радять відмовитися від всіх контактів, а також позбутися від усіх предметів, що нагадують про минулі відносини.

Період заперечення змінюється періодом ненависті і обурення, для якого властиві звинувачення колишнього коханого у всіх гріхах і прагнення скривдженого помститися, особливо якщо причиною розриву послужила зрада.

Психологічно це можна пояснити: звинуватити іншу людину набагато легше, ніж самому визнати частину своєї провини в подібній ситуації.

Цей етап відзначається виникненням емоційного блоку: відбувається зациклення на негативних переживаннях, що значно затягує період психологічного одужання.

На наступному етапі життєвого кризи розвиваються переживання про згаяний час у відносинах, які були даремно. Такі переживання супроводжуються страхом самотності, а також невизначеністю майбутнього, боязню того, що не вдасться побудувати нові відносини.

Більшість психологів схиляються до думки, що сльози, страждання і роздуми на самоті виступають обов’язковою, а також необхідною частиною в подоланні цього життєвої кризи. Нічого страшного немає в тому, що вам хочеться плакати. Дозвольте собі страждати і плакати – це принесе полегшення і призведе до одужання.

Якщо все ж було прийнято рішення про розрив, то не слід відновлювати втрачені відносини, і з цієї причини віддаватися сумним спогадам, дзвонити, а також зустрічатися. Це тільки сповільнить і утруднить подолання емоційного страждання.

Жінкам часто необхідно більше часу, ніж чоловікам для того, щоб забути про колишнього партнера, оскільки для жінок любов до чоловіка виступає найважливішою частиною життя. Для чоловіка ж пріоритетом в житті часто є робота, а також кар’єра. Крім цього, чоловікам зазвичай легше знайти собі нову партнерку.

Психологи радять, залишившись на самоті, зайнятися особистісним розвитком. Якщо все ж протягом двох років душевний біль після розставання турбує, то необхідно проконсультуватися з психологом або психотерапевтом, які допоможуть у вирішенні цієї проблеми.

Сильна душевний біль

Едвін Шнейдман американський психолог дав наступне унікальне визначення душевного болю. Вона не схожа на біль фізичну або тілесну. Душевний біль проявляється в переживаннях, які найчастіше викликає сам горюющій.

Душевний біль, наповнена стражданнями, виступає виразом втрати сенсу життя. Вона відзначається муками, тугою, сум’яттям. Даний стан породжують самотність, горе, почуття провини, приниження, сорому, страх перед неминучістю – старінням, смертю, фізичної хворобою.

Позбутися від сильного душевного болю допомагає усунення причини страждань.

Якщо причиною емоційного страждання виступає негативну поведінку людини щодо вас, то в цьому випадку необхідно усунути ці причини, а не гасити свої емоції щодо цієї людини.

Наприклад, якщо у вас виникли проблеми з начальником, які спровокували душевний біль, то слід працювати над відносинами з ним, а не над своїми емоціями і як ви до цього ставитеся. Слід знайти спільну мову або звільнитися.

Читайте також:   Як стати привабливою для чоловіків: ефективні методи

Якщо емоційний страждання викликано непоправною ситуацією (хвороба або смерть), то слід працювати над сприйняттям дійсності і своїми емоціями.

Душевний біль триває від півроку до року при втраті коханої людини. Тільки через цей проміжок часу психологи радять будувати нові відносини, для того щоб не повторювати колишніх помилок.

Як вгамувати душевний біль? Необхідно зізнатися собі, що неприємна ситуація вже сталася. Це здатне полегшити ваш стан.

Друге, переживіть період болю і прийдіть до тями. Далі будуємо нове майбутнє, але вже без цих обставин або цю людину. Наприклад, без улюбленої роботи або коханої людини. Подумки вишиковуйте все в деталях, як ви будете жити далі. Найчастіше реальний світ стає в людини таким, яким він його сам бачить у себе в уяві.

Нерідко сильна душевна біль ховається під іншими масками і її плутають з гнівом, розчаруванням, образою.

Як пережити сильну душевну біль? Знайдіть людей, яким набагато гірше, ніж вам. Проявіть до них турботу. Таким чином, ви перейдіть зі своєї проблеми.

Освойте систему правильного дихання: з довгим вдихом і коротким видихом. Правильне дихання може допомогти клітинам вашого організму швидко відновитися, зміцнити нервову систему.

Кожен день говорите щось приємне людям, позитивні емоції також передадуться і вам.

Дотримуйтеся режиму дня, висипайтеся, це допоможе відновити нервові клітини.

Відволікайтеся від переживань танцями, пробіжками, ходьбою, віджиманнями, фізичними вправами. Запишіться на масаж.

Джерело: https://psihomed.com/dushevnaya-bol/

Душевний біль і 7 способів від неї позбутися

Душевний біль – це те, з чим багато хто з нас стикався хоча б раз в житті. Це воістину тяжке відчуття, яке пов’язане з збулися, важкими втратами, руйнуванням ідеалів і свого світогляду.

Під час душевного болю не хочеться ні з ким розмовляти, не залучають ніякі справи, розваги, захоплення.

Даний стан, втім, може з’явитися не тільки внаслідок якогось значимого переживання: іноді це ознака явної психічної патології, хвороби або розлади.

Що таке душевний біль

Душевний біль – це такий стан, який важко описати словами.

Для неї характерний загальний занепад духу, пригнічений, сумний настрій, небажання спілкуватися з оточуючими – або, навпаки, бажання виговоритися, проявити себе жалість.

Під час душевного болю навколишній світ починає здаватися похмурим, страшним, в той же час пропадає бажання будь-яким чином контактувати з ним. У цьому стані життя завдає одні страждання замість того, щоб приносити задоволення.

Душевний біль може бути викликана, наприклад, розставанням з коханою людиною, смертю улюбленого родича, друга або знайомого, втратою роботи.

У людському житті відбувається різкий і несподіваний поворот, при якому втрачається якийсь важливий компонент цьому житті, і тоді подальше існування втрачає свій сенс.

В особливо гострих проявах душевний біль може привести до думки про самогубство.

Душевний біль страшна тим, що вона сама по собі не є захворюванням; від неї немає ліків, і навіть безпосередню причину її знайти неможливо. Однак вона може бути наслідком певних душевних станів або психічних захворювань, і тоді можна побічно впливати на душевний біль, лікуючи наявне захворювання.

Причини душевного болю

Можна виділити певну кількість основних причин, при яких з’являється цей жахливий стан – душевний біль :

 • Депресія . Душевний біль є основним елементом цього психічного розладу. Вона супроводжує хворого практично постійно, принаймні до того моменту, як депресія не буде вилікувана. Постійним або майже постійним стає тужливий, сумний настрій, занепад сил, самоприниження, думки про свою нікчемності і безглуздості життя.
 • Психічні захворювання та розлади . Душевний біль, дійсно, може супроводжувати не тільки депресію, а й інші психічні розлади – шизофренію, сутінковий стан, епілепсію і т. Д.
 • Втрата роботи . Професія, кар’єра, самореалізація людини в будь-якої діяльності – це одна з найважливіших складових особистості. Втрата роботи чревата не тільки відчуттям професійної неспроможності, а й зниженням рівня життя, аж до бідності, втратою соціального статусу. Відсутність грошей може спричинити за собою розпад сім’ї, втрату житла, загрозу голоду. Все це може стати причиною сильного душевного болю, адже для людини руйнується цілий світ, який він з таким трудом створював.
 • Розчарування в любові (і взагалі у відносинах з протилежною статтю). Для багатьох людей любов є вищою цінністю, особливо якщо «друга половинка» вже знайдена. І розчарування в людині, якого так довго любив, сприймається катастрофічно. Нерідко сила душевного болю залежить від того, скільки років закохані прожили разом.
 • Втрата близької людини . У багатьох з нас є велика кількість знайомих, деякі з них ми називаємо друзями, проте по-справжньому близьких людей, яким ми можемо цілком довіритися, дуже мало, і не в кожного вони є. Втрата такої людини сприймається дуже болісно, часто людина після цього відчуває своє повне самотність.

У багатьох подібних ситуаціях люди, які вважають себе «сильними», придушують свої справжні почуття, не дають їм виходу, приховують їх від оточуючих. Це тільки посилює душевний біль, а ще це може в кінцевому підсумку стати причиною важких психічних захворювань.

Як себе проявляє душевний біль

Розпізнати душевний біль насправді нескладно. Буває, що людина намагається приховувати від оточуючих свої почуття, проте найчастіше це виходить погано, і страждання стають помітні.

Є безліч проявів душевного болю :

 • Небажання виходити з дому . Що страждає не чекає від навколишнього світу чогось хорошого і прагне сховатися від нього. Він бажає забитися в самий темний куток свого житла і стати непомітним для всіх. Зазвичай така поведінка триває всього лише деякий час, після чого сили людини відновлюються, однак бувають і запущені випадки, коли небажання виходити з дому приймає постійний характер.
 • Відчуття розпачу і туги . Це відчуття є природним, і пригнічувати його не потрібно; втім, занурюватися в нього з головою також шкідливо. Страждає здається, що життя закінчується, з’являються думки про суїцид. На цьому тлі може розвинутися депресія, причому в найважчій формі. Щоб заглушити негативні почуття, багато хто починає вживати алкоголь і наркотики, а це може перерости в залежність.
 • Нервові наслідки . Це можуть бути страхи, тривожні думки і навіть поява висипу на тілі. Такі наслідки говорять про нездатність людини працювати над собою, осмислювати ситуацію.

Сім методів, щоб впоратися з душевним болем

Яким би важким станом не була душевна біль, її завжди (або майже завжди) можна подолати.

Психологи пропонують кілька дієвих способів для цього :

 • Усвідомити, що ви не самотні. Зараз, як не дивно, зробити це досить просто – потрібно всього лише прочитати в інтернеті історії величезного числа людей, що мають ту ж проблему, що і у вас.
 • Залишатися тут і зараз, усвідомлювати реальність такою, яка вона є.
 • Попросити підтримку у близьких людей. Багато хто вважає таку поведінку проявом слабкості, але насправді це зовсім не так. Людина – істота соціальна, і багато, чого він може досягти, можливо тільки в умовах суспільства.
 • Сублімація, тобто переведення своєї душевного болю в іншу, більш прийнятну форму, а це можливо за допомогою творчості. Підійде будь-який вид творчої діяльності – малювання, написання літературних творів, написання музики і т. Д.
 • Включити відповідну музику. Дійсно, існує навіть такий метод лікування психічних розладів, як музикотерапія.
 • Повернутися до повсякденних справ. Найчастіше це дуже складно, але це вважається найбільш дієвим методом впоратися з душевним болем.
 • Вірити в краще. Віра, звичайно, не є позитивною якістю людської особистості, проте в деяких важких випадках вона може надавати терапевтичний ефект. Головне в цій справі – не перестаратися: сліпа віра в якісь ідеали може обернутися новим розчаруванням, оскільки ідеал – це те, чого не може існувати в реальності.

Взагалі позбавлення від душевного болю в будь-якому випадку є непростим завданням. Деякі засоби можуть короткочасно заглушити внутрішні муки, але потім важкий стан повертається, а іноді ще й посилюється. Такі алкоголізм і наркоманія, часто виникають на грунті сильних душевних страждань.

Людина вдається до певної дозі «дурі», щоб забути своє горе, і перший час це діє; але потім організм звикає до цієї дозі, і тоді для досягнення потрібного ефекту наркотику потрібно все більше.

Виникає залежність, від якої потім дуже складно позбутися, і не факт, що черговий сеанс вживання допоможе забути про своє нещастя.

Найчастіше всі проблеми виявляються просто в голові людини. Джерело душевного болю – як раз віра в якийсь ідеал, красиву умоглядну картинку, яка майже не має відношення до реальності. Ідеальний образ – це завжди сильно спрощене зображення об’єкта дійсності, і співвідносити його з цим об’єктом можна.

На жаль, не всі це розуміють, і при зустрічі з реальним об’єктом (наприклад, коханою людиною) вони чекають, що побачать перед собою саме намальований образ. Але в природі такого бути не може, і людина, що побачив об’єкт свого жадання в реальності, виявляється розчарований.

Щоб цього не відбувалося, необхідно завчасно підготуватися, навчившись усвідомлювати реальність і жити за її законами.

Зайва мрійливість, фантазёрство, схильність до релігії – все це робить людину абсолютно безпорадним перед реальністю, так що депресія йому гарантована – якщо, звичайно, він не запрётся в темній кімнаті і не проживе там все своє життя, віддаючись райдужним мріям.

Як позбутися від душевного болю після розставання

Розставання з коханою людиною усвідомлюється як фізична втрата – смерть цієї людини. І обидві ці ситуації породжують подібні душевні реакції. Спочатку підсвідомість відмовляється прийняти той факт, що улюбленого поруч більше немає.

Бажання стикається з суворою реальністю, від чого й виникає страждання. Після цього етапу виникає стадія обурення, коли любов до людини змінюється ненавистю, звинуваченням його у всіх гріхах, бажанням помститися.

Надалі з’являються переживання про час, який було витрачено даремно. Все це – лише різні варіанти страждання.

Як тут можна вчинити? Кращий спосіб – це поглянути правді в очі. Крім того, важливо усвідомити, що любовні відносини – це не єдина і навіть не найважливіша річ у житті. А невдала любов подарувала безцінний досвід: якщо вже закохуватися, то саме в реальну людину, а не в спрощений образ, намальований свідомістю.

Чим душевний біль може бути корисна людині

Зачекайте, про яку користь може йти мова? Адже душевний біль – це трагедія, яка руйнує людське життя, не дає їй розвиватися далі. Але не все так просто. Страждання дійсно є механізмом, в певному сенсі корисним для того, хто страждає.

Не дарма цей стан називають болем, хоча, здавалося б, ніякої внутрішній або зовнішній орган не болить. В організмі людини і тварин біль – це передбачена природою сигнальна система, яка покликана контролювати поведінку і перешкоджати подальшому руйнуванню організму.

Больові відчуття від дотику до гарячого або гострого предмету означають, що цей предмет чіпати не можна; больові відчуття в роті або шлунку після проковтування певних видів їжі свідчать, що це отруєна їжа і є її небезпечно.

Біль при русі пошкодженої кінцівки свідчить, що рухати цієї кінцівкою можна, щоб уникнути остаточного перелому і втрати кінцівки. Без цього механізму життя тварин і людини була б принципово неможлива.

Такою є і душевний біль: вона сигналізує про те, що людині слід щось змінювати у своєму житті.

І в першу чергу необхідно розібратися в собі, знайти дійсну причину страждань. І часто такою причиною виявляється зовсім не об’єкт навколишнього світу – наприклад, кохана людина, з яким довелося розлучитися. Адже можливо, що ця людина теж став заручником ілюзії, по молодості років був недостатньо прагматичним. Можливо, справжньою причиною ваших страждань є … ви?

Неважко помітити, що люди, з самого початку зіткнулися з суворою реальністю, рідко відчувають сильні душевні болі і вміють з ними досить швидко справлятися.

Це не означає, що такі люди абсолютно байдужі, нікого і нічого не люблять і нічим не цікавляться; навпаки – серед них часто зустрічаються справжні маніяки, що віддаються предмету своєї мрії з головою. І вони прагнуть домогтися свого за всяку ціну.

Знання про закони реальності дозволяють їм з готовністю зустрічати будь-яку перешкоду і більш-менш успішно усувати його. Вони з дитинства привчені до того, що з навколишнім світом потрібно вступати в непримиренну сутичку, а не чекати від нього милостей.

І так – частіше цього такі люди добиваються великих успіхів у всьому – будь то любов, робота, кар’єра, гідний рівень життя і так далі.

Джерело: https://PsyLogik.ru/127-dushevnaja-bol.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *