Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Як часто через кілька місяців відносин партнер заявляє, що він шалено любить другу половину і готовий провести поруч все своє життя ?

Зміст приховати

Чи можна назвати відносини, що тривають кілька місяців, справжнім коханням?

Психологи кажуть, що справжнє почуття любові приходить тільки через роки спільного життя і на шляху до нього пара проходить через кілька етапів . Які ж стадії любові у відносинах існують?

Як налагодити відносини з хлопцем на відстані? Поради психологів допоможуть вам!

Чи правда, що існує сім етапів справжнього почуття?

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Згідно з твердженнями психологів, кожна пара проходить кілька етапів відносин на шляху до справжнього і глибокого любовного почуття .

Кожен етап може займати різний часовий відрізок, це залежить від глибини взаємної симпатії, від схожості характеру, темпераментів і деяких інших особливостей відносин.

Психологи розробили якийсь шаблон, що складається з семи етапів, які проходить практично кожна подружня пара. Звичайно, під цей шаблон не можна підігнати все без винятку відносини, у кожних партнерів все протікає індивідуально .

 • Для відносин деяких пар характерна циклічність: після проходження трьох початкових етапів пара може повернутися до першого ступеня, запалився один до одного новими почуттями і відродивши новий виток закоханості.
 • Про стадіях розвитку любові в психології в цьому відео:

Стадії і їх характеристика

Виділяють 7 ступенів, які долають закохані пари на шляху до справжнього почуття любові. Кожен етап характеризується своїми особливостями .

Як забути перше кохання? Дізнайтеся про це з нашої статті.

закоханість

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Любов з першого погляду і цукерково-букетний період. Тривалість самого першого етапу закоханості зазвичай становить близько року або півтора років .

В цей час партнери не помічають недоліків, вони засліплені сильним почуттям закоханості, їм все здається чудовим і прекрасним в характері коханої людини.

Улюблений постає в самому нереальному світі, коли на негативні риси характеру не звертається жодної уваги .

Вчені, які вивчали перший період відносин, дали йому назву «хімія любові». У цей час активно виробляються гормони, окситоцин і ендорфін, повністю заволодівати свідомістю закоханих.

Активно виробляються речовини пригнічують спроби раціонального мислення і блокують появу негативних емоцій. Людиною повністю опановує закохана ейфорія .

Партнери намагаються кожне вільне час проводити разом, багато спілкуються, телефонують, часто зізнаються в коханні . Їх лексикон наполовину складається з ласкавих і ніжних слів, звернених до коханої людини.

 1. Найчастіше цей етап закінчується реєстрацією шлюбу, оскільки люди «літають на крилах любові» і хочуть скоріше узаконити свої стосунки, щоб позначити для суспільства свій статус.
 2. Через які стадії проходить закохана людина? Про це в відео:

пересичення

Після укладення шлюбу і початку спільного життя зазвичай приходить стадія пересичення. Первинна сильна закоханість починає вщухати , гормони більше не вирують, і робота мозку відновлюється в звичайному режимі.

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

 • Кожен з партнерів починає звертати більше уваги на інші сфери свого життя, хоче спілкуватися з друзями, щільно займатися роботою.
 • У цей період починаються перші конфлікти .
 • Часто вони бувають пов’язані з тим, що один із закоханих вже перейшов на новий етап любові, тоді як другий партнер ще залишився на етапі закоханості.

Він хоче проводити багато часу з коханою і починає ображатися, не зустрічаючи більше подібних поривів з його боку. Ведення спільного побуту перетворює закоханість на щось буденне і звичне , кохана людина завжди поруч, тому виникає пересичення.

Саме на цей період партнерам починають відкриватися недоліки один одного. Це відбувається не тому, що до цього негативні риси характеру ретельно приховувалися, а через відновлення нормальної роботи мозку, що не обтяженої виділенням гормонів і ендорфіну.

Найчастіше період пересичення займає дуже короткий проміжок часу і є непомітним для самого подружжя . Іноді він може мінятися місцями з першим етапом закоханості, особливо якщо в цей період в новоспеченої сім’ї з’являються новонароджені.

відраза

На третьому етапі починається справжнє складне випробування для відносин , оскільки в свої права вступає період відрази.

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

«Рожеве» сприйняття партнера змінюється реальним оцінюванням його характеру .

Виявляється, що у коханого багато недоліків, які починають приводити в роздратування і лють.

Милі особливості вже не здаються такими смішними і цікавими, вони починають виводити з себе. У цей період гідності йдуть на другий план і стають практично непомітними.

Подружжя обов’язково повинні пройти етап відрази, щоб досягти стану справжнього кохання. Без цього етапу наступ істинного почуття неможливо.

Тривалість періоду відрази у кожної сім’ї індивідуальна, щасливчики відчувають неприємні почуття один до одного лише кілька місяців, а у деяких він затягується на цілі роки , іноді змінюючись вищепереліченими ступенями відносин.

Період відрази є найбагатшим на сварки, скандали і конфлікти. Кожен партнер показує себе із самої непривабливої сторони, висловлюючи велику кількість претензій і вказуючи на вагомі недоліки коханого.

З настанням кожного нового дня здається, що людина, з яким поділяєш життя, є не тим, хто був потрібен. Саме на цьому етапі багато хто розуміє, що більше не хочуть йти по життю рука об руку, за цим усвідомленням слід розлучення .

Багато пар ходять по колу, постійно проходячи три стадії і не рухаючись далі. З цієї причини колишнє подружжя часто знову опиняються разом і навіть знову одружуються, оскільки їх тягне один до одного.

Як подолати стадію відрази у відносинах? Корисні рекомендації:

Як забути кохану людину після розставання? Читайте про це тут.

смирення

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Якщо парі вдалося подолати загальне відраза, настає приємніший період – смиренність.

Живучи разом люди розуміють, що переробити іншу людину неможливо , що він є особистістю, зі своїм набором достоїнств і недоліків. Вони намагаються прийняти один одного.

Квартира партнерів тепер схожа не на полі битв, де щодня відбуваються запеклі бої, а на переговорний зал, де найчастіше звучать усвідомлені діалоги і регулярно чується слово «компроміс».

Саме на цьому етапі подружжя починає ходити до психолога, читають розумні книги, намагаючись зрозуміти один одного. Кожен партнер розуміє, що для створення гармонійного союзу в першу чергу він повинен працювати над собою, а тільки потім просити компромісних змін у коханого.

Люди починають змінюватися, щоб спільне існування стало більш комфортним. Вважається, що смиренність і прояв терпіння властиво насамперед жінкам , як мудрішим і гнучким від природи.

Найчастіше саме дружина підштовхує чоловіка до етапу смирення, на своєму прикладі показуючи, як необхідно пристосовуватися один до одного.

Повага

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

 1. За етапом смирення настає повагу, безкорисливе служіння партнеру.
 2. Якщо раніше закохані робили щось приємне одне для одного, чекаючи такого ж ставлення у відповідь, то зараз хороші вчинки стають безкорисливими.
 3. Люди прагнуть приносити задоволення тільки тому, що друга половинка користується повагою, тому що вона дорога .

На цьому ступені руху до справжнього кохання душа сама рветься зробити приємне партнеру. Люди по-справжньому дорожать одне одним і переймаються повагою.

Подружжя служать один одному абсолютно добровільно , отримуючи велике задоволення від того, що друга половина щаслива. Іноді один з партнерів вже переходить на етап поваги, а другий – затримується на попереднього ступеня.

Безкорисливими вчинками чоловік, який переступив нову грань, підштовхує коханого до переходу на етап поваги.

Першою ознакою зародження істинної любові є бажання щирого і безкорисливого служіння партнеру.

Дружба

Дружба змінює етап поваги. Зазвичай до цього періоду пара зазнала багато життєвих труднощів, які вирішувалися пліч-о-пліч.

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

 • Партнери знають один одного від коренів волосся до кінчиків пальців, їм відомий характер один одного, звички і темперамент .
 • З конфліктних ситуацій вони виходять без гучних розбірок, їм досить поговорити і все вирішиться мирно.
 • Цей етап може тривати роками і десятиліттями, коли чоловік і жінка знаходять душевний комфорт в спільному товаристві.
 • Найчастіше дружба приходить, коли діти підростають і у подружжя залишається більше часу на спільні заняття та розваги.
 • Вони, нарешті, можуть присвятити один одному набагато більше часу, ніж раніше, коли в них щохвилини потребували маленькі діти.

Кохання

Мало хто добираються до самого останнього вершинного етапу, який іменується любов’ю. Багато ламаються на етапі відрази і не можуть досягти справжнього почуття. На сходинці любові пара розуміє один одного з півслова , партнери дихають і живуть в унісон.

Спільне товариство приносить їм задоволення і приносить заспокоєння. Подружжя приймають один одного повністю, з усіма перевагами і недоліками.

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

 1. Більше не пустують гормони, не дратують недоліки, вони згладжуються і перевешиваются достоїнствами , які проявляються все яскравіше.
 2. Якщо люди дійшли до цього етапу, подолавши всі труднощі, переступивши через етап відрази, вони з усією сміливістю можуть заявити, що по-справжньому один одного люблять.
 3. Як живе любов? Геніальний психологічний мультфільм:

очима психологів

Первісна палка закоханість насправді ще далека від справжньої любові . У нашому суспільстві часто плутають поняття «закоханість» і «любов».

До справжнього кохання добираються далеко не всі пари, комусь не вистачає терпіння і сил, щоб подолати всі перешкоди, що з’являються на шляху. Багато застряють на етапах відрази, не в силах дійти до смирення і втихомирити пристрасті.

Читайте також:   Ваги і вдалий: сумісність знаків зодіаку в любові і дружбі

Такі пари найчастіше розпадаються. Це може статися назавжди, але в деяких випадках партнери знову сходяться, повертаючи перший етап закоханості.

Вони заново починають проходити всі стадії, знову добираючись до відрази, яке призводить до нового розставання, або буває з успіхом подолано вдруге.

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

 • Збереження відносин на гідному рівні дуже важка робота , яка доступна далеко не кожному.
 • На шляху до справжнього кохання зустрічається велика кількість перешкод, які необхідно долати, щоб знайти мир і спокій в родині.
 • Всі щасливі пари колись пройшли етапи пересичення й огиди, щоб «виростити» з насіння величезну любов один до одного.

Чи є любов на відстані? Відповідь дізнайтеся прямо зараз.

Чи правда, що любов живе 3 роки? Дізнайтеся з відео:

Джерело: https://psyholic.ru/otnosheniya-polov/stadii-lyubvi.html

Як зрозуміти дівчині, що вона закохалася

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Закоханість – прекрасне почуття. Вона залишає найтепліші спогади і посмішку на обличчі, навіть якщо вже давно забута. Немає жодної людини, яка б хоч раз не відчував тріпотливе хвилювання від одного тільки присутності тієї самої половинки. Але закоханість часто плутають з іншими поняттями, тому слід відрізняти її від симпатії, прихильності та пристрасті. Як зрозуміти, що ти закохалася в хлопця по-справжньому? На які емоції потрібно звернути увагу? І що робити, якщо все ж тебе накрило цією хвилею з головою?

ознаки закоханості

Коли дівчина закохана, її часто порівнюють з людиною з психічним розладом.

Їй постійно ввижається стукіт у двері, вона нав’язливо чекає телефонного дзвінка, нетерпляче дивиться на годинник, параноїдально виглядає у всіх перехожих ЙОГО риси обличчя, очі, зачіску, заперечує наявність недоліків у об’єкта обожнювання і т. Д. Але не завжди це любов – такі прояви притаманні також швидкоплинному захопленню. Які ж ознаки допоможуть зрозуміти, що ти закохалася?

підйом настрою

Дівчина закохалася, якщо навколишній світ для неї стає прекрасним, ідеальним, чарівним, радісним. І все навколо грає новими фарбами: ось симпатичний бездомний кіт, там красива береза ​​за вікном, ця пісня не така вже дурна, погода сьогодні прекрасна (нічого, що ллє злива). Закохані люди починають помічати позитивні моменти навіть там, де раніше все здавалося безнадійним.

Одні тільки думки про коханого здатні творити чудеса. Від них жінка стає світліше, добрішими, уважнішими, чуйними до оточуючих. Душа наповнюється легкістю, радістю, вдячністю, любов’ю, а в серці поселяється надія, віра і мрія.

До речі, про настрої. Якщо дівчина закохалася, її внутрішній стан може ставати різко нестабільним. Причиною тому серотонін – гормон задоволення і гарного настрою.

Саме він регулює наш емоційний фон під час закоханості. Якщо з хлопцем все йде добре, гормон розкривається на повну потужність, даруючи той самий заряд ейфорії.

Але коли щось іде не за планом – його вироблення згасає, і дівчина схильна впадати в депресію.

відчуття щастя

За якою ознакою ще можна зрозуміти, закохана ти чи ні? Безпричинна посмішка і приємна внутрішня наповненість! Якщо тобі постійно хочеться співати, танцювати, творити, піклуватися, плакати від щастя, навіть не сумнівайся в наявності закоханості.

Закохана дівчина в дзеркалі завжди бачить блискучі, блискучі очі, дивне і мрійливе вираз обличчя.

Навіть якщо здала іспит на 3, затримали виплати на роботі, отримала догану від керівника, посварилася з сусідкою – нічого страшного, і без цього все чудово! На всі зауваження і критику на свою адресу висловлюєшся спокійно, без агресії. У спілкуванні надзвичайно мила, комунікабельна, позитивна.

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Якщо дівчина закохалася, у неї співає душа. Хочеться розцілувати весь світ, подарувати людям своє тепло, радіти кожній дрібниці, літати над землею. При одній лише думці про коханого серце тріпоче як у пташки, зупиняється дихання, думки стають сумбурними. При цьому закохана особина нікого не помічає з чоловічої статі, весь її внутрішній світ спрямований тільки на об’єкт симпатії.

У стані безтурботного щастя винні ендорфіни, які під час закоханості вирують у величезній кількості.

Постійні думки про коханого

Коли дівчина закохалася, думки про коханого переслідують її постійно. Закохана регулярно «випадає» з соціуму, йде в свої мрії, ігнорує те, що відбувається навколо. Вона мріє про нього, прокручує в голові віртуальні побачення: як виглядає хлопець, як дивиться на неї, про що говорить, як цілує, торкається і т. Д.

Знайоме? Тобі ввижатися цей принц всюди – коли закриваєш очі, дивишся фільм, слухаєш вчителя, на вулиці в обличчях перехожих … Ти хочеш перебувати постійно поруч, чіпати його, дивитися на нього, говорити з ним. Він викликає у тебе бурю змішаних почуттів і емоцій. Іноді ти навіть фізично відчуваєш тугу за обранця. Починаєш шукати шляхи зустрітися з коханим, привід написати, зателефонувати.

Ти закохалася, якщо весь час із задоволенням говориш про нього, навіть не бажаючи помічати роздратування оточуючих з цього приводу. Хвалиш його за сміливість, красу, розум, доброту, чуйність, чарівність.

Вночі теж немає спокою, свідомість настільки перевантажене думками про кохану, що він приходить і у снах. Сни при цьому позитивні, солодкі, приємні, тому що підсвідомість відкидає сумне розвиток відносин. Твій об’єкт обожнювання стає твоєю головним болем, нав’язливою думкою, в якій, проте, ти дуже потребуєш!

Прагнення щось міняти

Зрозуміти, що закохалася, допоможе також раптове прагнення діяти, змінювати звичні підвалини. Ти відчуваєш божевільний приплив сил і енергії? Тобі потрібно терміново чимось займатися? Ти готова робити (уже робиш!) Ті речі, які раніше тебе не влаштовували? Це і є те саме заповітне почуття.

Насамперед закохані дівчата хочуть змінити щось в собі. Фігуру, стиль одягу, зачіску, ходу. Адже хочеться подобатися хлопцю, захоплювати його, манить. Тому вона починає ретельно продумувати свій гардероб, качати прес, проводити біля дзеркала в три рази більше часу, шукати в косметичних групах цікаві Лайфхак для зовнішнього перетворення.

Крім зовнішності, хочеться міняти власне життя. Робити вчинки, раніше про які навіть не замислювалася: брати участь в благодійних акціях, виступати на сцені, рано вставати для ранкової пробіжки, почати власний бізнес, зробити ремонт в кімнаті і т. Д.

До речі, часто дівчина, якщо закохалася, підлаштовується під режим / смак свого коханого, змінюючи своє життя в зв’язку з цим. Починає відвідувати футбольні матчі, одягається виключно в брючні костюми, перефарбову волосся в платиновий колір, записується на плавання, викорінює слова-паразити, змінює характер, кидає шкідливі звички.

За енергію, силу і натхнення відповідає гормон дофамін, який виробляється на перших порах закоханості у великій кількості. Саме він штовхає творчих людей на втечу від рутини і пошуки вічних емоцій. Якщо в союзі недостатньо пристрасті, дофамін згасає, і партнер стає апатичним і пливли за течією.

стадії закоханості

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Крім ознак закоханості, є ще її стадії. Кожна стадія розкриває закохану особистість по-новому. Отже, ти вже здогадуєшся про те, що закохалася? Пора визначити, на якому етапі зараз знаходиться твоє почуття!

перші симптоми

Перша стадія істинної закоханості – підвищений інтерес до об’єкта симпатії. Зрозуміти це допоможе нестримне цікавість до обранця: чи є у нього дівчина, чим він дихає, захоплюється, де живе, гуляє, хто його батьки.

Далі ти починаєш помічати, що ви ідеальна пара:

 • тобі подобається в ньому абсолютно все: голос, сміх, зачіска, запах, горбинкою на носі, родимка;
 • ти розумієш його з півслова, ви однаково мислите;
 • тобі щиро смішно від його жартів;
 • навіть в недоліках хлопця бачиться щось зворушливе.

Почуття закоханості на цій стадії робить дівчину сліпий і глухий. Нічого в ньому не дратує, не напружує, не відштовхує. Ти дивишся на все його промахи крізь пальці і готова розсваритися навіть з найкращою подругою, якщо та про ці недоліки тобі спробує натякнути.

Погляд у дівчини на цій стадії завжди блискучий, що випромінює радість і блаженство. На обличчі сидить дурна посмішка, від якої не так просто позбутися!

Друга стадія закоханості

Коли ти закохалася, то робиш ті справи, до яких раніше ніяк не доходили руки. Якщо це відбувається, то перша стадія закоханості переростає в наступну.

Насамперед, дівчина починає несамовито за собою доглядати. Кожен день нова маска на обличчі, ідеї з зачісками, блиск на губи, манікюр і т. Д.

Навіть похід в магазин не здійснюється без туші на віях (а раптом об’єкт обожнювання піде за хлібом, а я не нафарбована). На цій стадії представниці прекрасної статі часто худнуть.

Причому відбувається це не спеціально – ейфорія просто пригнічують почуття голоду.

Зрозуміти, що закохалася, можна і по творчих проявів. Жінки стають справжніми актрисами, співачками, великими письменницями, поетесами. І у них це дійсно добре виходить, так як творчість керується світлими почуттями.

До речі, в присутності коханого красномовство вмить випаровується, а поведінка стає «чужим». Слова зрадницьки плутаються, застряє в горлі, особа заливає рум’янець, коліна боягузливо тремтять.

Або ж навпаки: звучать безглузді жарти невпопад, гучний регіт здатний налякати птахів за вікном, а удавана самовпевненість не знає кордонів. Це все, зрозуміло, грає з дівчиною злий жарт.

Читайте також:   Що подарувати чоловікові на річницю весілля: ідеї, що не варто дарувати

Впізнаєте себе? Не переживайте, це пройде, коли ви досягнете третьої стадії закоханості!

Третя стадія закоханості

Третя стадія закоханості настає тільки тоді, коли у ваших почуттів є продовження. Коли хлопець висловлює взаємну симпатію, у пари зав’язуються стосунки. Навіть якщо це несміливі зустрічі, це вже відносини.

Отже, основні симптоми закоханості:

 • ти так само завмираєш при зустрічі, але ведеш себе вже впевненіше, сміливіше, відвертіше;
 • по максимуму намагаєшся показати свою дотепність, ерудицію, розум;
 • від будь-якого дотику ти відчуваєш хвилюючий трепет внизу живота, що переростає в сексуальне збудження;
 • радієш, коли хлопець запрошує тебе на наступну зустріч (немає, можеш для пристойності «подумати», але в душі ти давно погодилася на це побачення, пострибавши раз десять від щастя).

Коли дівчина доходить до цієї стадії – безсумнівно, вона закохалася по-справжньому! Далі вже можна віддатися почуттям і насолоджуватися відносинами!

Що робити, якщо ти закохалася

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

І ось, ти по-справжньому закохалася! Здавалося б, ніяких питань більше не повинно виникати, однак дівчата починають задавати їх все більше. Що з цим добром тепер робити?

 1. Найважливіша рекомендація – не втрачати себе. Приділяйте собі достатньо часу, причому не тільки зовнішній оболонці, а й внутрішнім змістом. Усувай комплекси, затискачі, якщо такі є. Розвивайся, вирішуй власні внутрішні проблеми. Позбувайся негативних емоцій (ревнощі, образа, смуток) – вони заважають відносинам розвиватися.
 2. Візьми за правило при зустрічі з хлопцем завжди посміхатися. По-перше, це програмує тебе на щастя, по-друге, протилежну стать цінує в жінці позитивний настрій і мислення.
 3. Залишайся природною. Чи не прикидайся тим, ким не є. Дівчата часто роблять цю помилку, придумуючи собі неіснуючий образ. Коли ти неприродна, це виглядає фальшиво, й не притягує. Носи зручний одяг, говори те, що думаєш, роби так, як відчуваєш!
 4. Чи не стрибаю відразу на щабель серйозних відносин. Психологи стверджують – пари, чия любов починалася зі взаємного інтересу, спілкування і дружби, набагато міцніше.
 5. Умій витримувати золоту середину в поведінці. Чи не біжи за першим покликом, але і не перегинай з холодністю. Пам’ятай, в хлопця уживаються 2 особи: одна хоче завойовувати, друга – боїться бути відкинутою. Чи варто згадувати, що систематично нав’язуватися категорично заборонено?
 6. Настройся з ним на одну хвилю. Якщо ти закохалася, то будеш робити це інтуїтивно. Почнеш слухати ту ж музику, розділяти його захоплення, переглядати його улюблені фільми, відвідувати ті ж місця відпочинку. Але візьми за правило – ти робиш тільки те, що подобається ТОБІ. Якщо ти ненавидиш футбол, реслінг або реп, чи не насилуй себе. Шукай схожість в іншому. Зрештою, такі пари теж гармонійно існують!
 7. Роби коханому компліменти, частіше називай його по імені. Повір, чоловіки це люблять!

Головна порада від психологів: після того, як закохалася, починай жити! Відкривай душу, не бійся поранитися, черпай досвід, вчися новому.

Закохуватися неможна, а потрібно! Гормони, які прокидаються під час закоханості, роблять нас воістину щасливими людьми. Закоханість дарує відчуття невагомості, занурюючи нас в безтурботність. Ми сміємося, випромінюємо світло, даруємо світу добро. Нехай так і буде, адже позитивні емоції, як відомо, продовжують життя!

Подивіться корисне відео:

Джерело: https://budumna.ru/otnoshenija/lyubov/kak-ponyat-devushke-chto-ona-vlyubilas.html

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Не всім людям вдається відразу розпізнати свої емоції, багатьом на це потрібен час. Як зрозуміти, що ти закохалася, не завжди знають юні та недосвідчені дівчата. Дорослі жінки розмірковують над цим питанням набагато рідше, але іноді все ж сумніваються у своєму ставленні до чоловіка. Слід проаналізувати свій внутрішній стан, щоб зрозуміти, які емоції насправді виникли до хлопця.

Любов, прихильність або симпатія

Любов буває різною, вона залежить від ситуації, світосприйняття людини, його життєвого досвіду та інших факторів. Не можна дати точне визначення цього стану, але можна поділити його на три умовні категорії:

 1. Симпатія. Під нею мається на увазі сильна захопленість людиною, інтерес до нього, бажання спілкуватися, сексуальний потяг, потреба проводити час разом.
 2. Прихильність. Виникає, якщо люди разом уже давно. Жінці важко уявити своє життя без чоловіка, вона відмовляється від нього відмовлятися, тому називає свої почуття любов’ю, хоча ніякої родинного зв’язку в союзі партнерів немає.
 3. Кохання. Цим словом називають відданість і повагу людей один до одного. Любов – міцний зв’язок, яку не зруйнують навіть самі несприятливі обставини.

Немає чітких меж, що відокремлюють любов від симпатії чи прихильності. Одні здатні відчувати цю різницю, інші – ні. Для деяких термінологія, яка використовується для опису емоцій, неважлива і несуттєва.

стадії

Є різниця між романтичними стосунками довжиною в 10 років і 10 місяців – сприйняття свого партнера сильно мінливе. Закоханість можна охарактеризувати декількома стадіями:

 1. Ейфорія. В душі у закоханої жінки все кипить, вона не знаходить собі місця. Це виникає дуже швидко – іноді з першого погляду, слова, дотики.
 2. Занепокоєння. Пізніше виникає тривога, думка про те, що все може скластися не так, як хотілося б самій дівчині. Якщо роман стрімко розвивається, то почуття можуть сприйматися в позитивному ключі, сильного занепокоєння вдасться уникнути.
 3. Ухвалення. Останньою стадією є прийняття партнера. Він починає бути невід’ємною частиною життя жінки. У разі відсутності взаємності виникнуть печаль, туга, розчарування, плаксивість.

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Є люди, які настільки сильно занурені в свої емоції, що починають вести себе неадекватно: переслідувати об’єкт свого обожнювання, нав’язуватися, постійно перечитувати листування, дзвонити і т. Д. Не можна закидати своє особисте життя і думати тільки про юнака – і у дівчини, і у хлопця має бути час на себе і близьких людей.

Якщо це турбує жінку, тоді їй потрібно проконсультуватися з психологом – безмовні почуття залишають незгладимий слід на психіці, особливо якщо вона нестабільна або недостатньо сформована.

перші симптоми

Перша ознака, який підкаже, як зрозуміти, що дівчина закохалася по-справжньому, – сильні емоції, від яких не виходить втекти. Дівчина зациклюється на молоду людину, розмірковує тільки про нього, перманентно уявляє щось романтичне, планує, насолоджуючись виникла ейфорією.

Багато жінок хвилюються, намагаються здатися обранцеві привабливіше, ніяковіють і соромляться в його компанії. Думки і погляди чоловіка набувають значимість в очах дівчини.

друга стадія

Борошно починає замислюватися про те, як сильно вона хоче почати відносини з молодою людиною, сподобатися йому і закохати його в себе. Якщо у пари починається роман, то дівчина повністю залучена в нього, думає тільки про це і менше уваги приділяє інших своїм інтересам, в тому числі хобі, роботі, навчанні, подругам і друзям.

ЧИТАТИ Як залучити любов у своє життя: психологія і магічні ритуали

Будь-яка взаємодія з потенційним партнером викликає сильні емоції, починаючи від ейфорії і закінчуючи сильним занепокоєнням. Це залежить від характеру дівчини, її сприйняття того, що сталося і поточної ситуації.

третя стадія

Ще один спосіб того, як зрозуміти, що ти закохалася в симпатичного хлопця по-справжньому, – дати собі трохи часу. Симпатія пропадає відносно швидко, залишається лише розташування до чоловіка, а закоханість триває від декількох місяців до декількох років. Через пару тижнів жінка конкретно відповість, любить вона чоловіка чи ні.

Коли вона перетікає у закоханість, особливо якщо роман починається відразу після знайомства пари. До цього моменту клястися другій половинці у вірності і відданості не рекомендоване – загострення пристрастей спаде, а обіцянки залишаться. Необхідно почекати паузу, а вже потім вирішувати, чи потрібен дівчині цей юнак або раптові емоції обдурили її.

Головні ознаки закоханості

Дві головні ознаки закоханості – ейфорія і зацикленість на партнері. Дівчина миттєво згадує про нього, не може відволіктися, постійно уявляє собі щось, прагне зблизитися з хлопцем.

ЧИТАТИ Чому виникає нерозділене кохання і як від неї позбутися

Іноді неясно, як зрозуміти, що ви насправді закохалися. Це вдається не кожній, тому не варто картати себе за це. Через якийсь проміжок часу все стане на свої місця.

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Що робити, якщо ти закохалася

Якщо жінка усвідомила свої почуття і хоче зізнатися в них об’єкту обожнювання, то можна піти декількома шляхами:

 1. Поступово розвивати відносини і не поспішати з обговоренням своїх емоцій. Є дівчата, які соромляться або бояться говорити про любов відверто. Це нормально.
 2. Висловитися і запропонувати чоловікові бути разом або натякнути на це. Необов’язково чекати першого кроку від хлопця – є шанс, що почуття взаємні, але він теж соромиться і ніяковіє їх.
 3. Ігнорувати власні емоції і чекати, поки вони випаруються. Якщо жінка розуміє, що її ставлення до людини ірраціонально, тому у них нічого не вийде, тоді переступати через себе не варто. Часто трапляється так, що чоловік, до якого виникла закоханість, є не дуже хорошою особистістю. Пробувати побудувати з ним сім’ю безглуздо.

Якщо молода людина вже вступив в стосунки з іншою жінкою, то не потрібно робити дурниць – намагатися зруйнувати їх зв’язок, домогтися розташування юнаки, всіляко провокувати розрив пари. Слід або розповісти йому про свою прихильність, або відсторонитися, мінімізувати спілкування.

Читайте також:   Що потрібно жінці від чоловіка: джерела жіночого щастя

Ні в якому разі не можна заважати парі – це спровокує агресію з боку чоловіка, нерозуміння і роздратування.

Як хлопцеві зрозуміти, що дівчина закохана

Чоловік і сам здатний здогадатися, що дама в нього закохана, оскільки це видно неозброєним оком. Вона намагається виглядати краще, красується, намагається сподобатися. Це відбивається в зовнішності, поведінці і словах. Дівчина буде задавати питання, стане розповідати щось про себе. Деякі намагаються знайти схожість – розпитують про захоплення і поглядах чоловіка, діляться своїми.

ЧИТАТИ Що таке закоханість: як вчасно розпізнати чарівне відчуття

Поведінка залежить від того, скільки жінці років. Якщо вона вже досить доросла, то навряд чи буде соромитися своїх почуттів, заперечувати їх. Вона почне активно домагатися уваги хлопця. Юна дівчина може сильно хвилюватися і турбується в компанії молодої людини, що теж кидається в очі.

Як на тебе впливає це почуття

Оточення помітить зміни в характері закоханої людини. Є особистості, які сильно змінюються під впливом власних почуттів. Наприклад, раніше дівчина була замкнутою, флегматичної, закритою, а зустрівши хлопця, вона розцвіла, змінилася зовні і внутрішньо.

Як зрозуміти, що ти закохалася: стадії почуття, поради психологів

Буває і зворотна реакція – людина була веселим, компанійським, любив проводити час з друзями, але нерозділені почуття ввели його в апатію, сильно поранили. Передбачити результат історії заздалегідь неможливо – часто жінка не змінюється ніяк, це теж нормально.

Якщо у пари почався роман, то обидва будуть залучені в нього. З цього виходить, що ні чоловік, ні його дама не стануть звертати уваги на речі, які їх хвилювали раніше. Закохані тепло і ніжно ставляться один до одного, виявляють повагу і емпатію у відносинах, що теж формує їх особистості, видозмінюючи їх і звеличуючи щось нове.

Поради психологів

Психологи рекомендують слухати свої почуття і не робити імпульсивних вчинків. Незважаючи на бурю емоцій, потрібно постаратися вести себе осмислено, обмірковувати і зважувати свої рішення. Важливо звернути увагу на наступні нюанси:

 1. Стрімкий розвиток роману. Добре, коли любов взаємна і хлопець поспішає стати якомога ближче до своєї партнерки. Але занадто швидко з’їжджатися і одружитися теж не потрібно – все повинно розвиватися поступово.
 2. Поступки чоловікові. Закохана дівчина повинна залишатися особистістю зі своїми поглядами і думкою. Не можна йти проти власних принципів на догоду коханій людині. Якщо почуття взаємні, то людина не буде вимагати від жінки того, чого вона робити не хоче або не може з якихось особистих міркувань.
 3. Провокації. Жінка не повинна маніпулювати коханим, тиснути на нього психологічно. Він теж має право приймати рішення, важливо надати йому можливість подумати над тим, чого він хоче. Це стосується абсолютно всіх життєвих сфер.

Через різницю характерів людей, які ще не встигли краще пізнати один одного, але почали романтичні взаємини, виникають проблеми і неприємності. Рекомендується бути поступливішим, м’якше, йти на компроміси і більше розмовляти. Якщо обговорювати виниклі складнощі, то вдасться вирішити їх на корені. Запорука щасливого союзу – поважати свого чоловіка і прислухатися до його бажанням.

Якщо з якихось причин жінку турбує її прихильність до молодої людини, то вкрай важливо звернутися до психолога. Якісь індивідуальні труднощі часто перешкоджають розвитку здорового почуття. Через це людина страждає і піддає страждань другу половинку.

Всі існуючі тяготи, які дівчина не здатна викорінити в собі самостійно, необхідно опрацьовувати на прийомі у фахівця. Те ж стосується теми нерозділені почуттів. Іноді звернення до психолога або психотерапевта просто обов’язково, в іншому випадку ситуація обернеться психологічною травмою, яка буде терзати жінку якщо не все подальше життя, то довгі роки.

Джерело: https://love-is.org/kak-ponyat-chto-ty-vljubilas/

Як закохується чоловік: 7 стадій зародження почуття

Любов – почуття, яке з однаковою силою відчувають як жінки, так і чоловіки. При цьому механізми зародження закоханості у жінок і чоловіків в корені відрізняються.

Одна з причин жіночої самотності – нерозуміння прекрасною половиною законів виникнення романтичного почуття у сильної статі.

Дівчина просто не дає можливості вподобаного хлопця закохатися в себе, тим самих зводячи шанси на щасливі відносини практично до нуля.

Так як же закохуються представники сильної статі? Чоловік як по східцях проходить сім стадій – без пропусків і саме в зазначеному порядку:

1. Оцінює фізичну привабливість жінки

В першу ж хвилину знайомства чоловік дивиться на жінку з точки зору її привабливості як статевого партнера. Грубо, але правда.

Пам’ятаєте приказку, що у вас не буде другого шансу справити перше враження? За якими саме критеріями чоловік робить висновок про привабливість дівчини, я обов’язково детально розповім в одній з наступних статей.

Залежно від результату цієї стадії, чоловік або поміщає жінку в розряд знайомих, або переходить до наступного ступеня.

2. Виявляє відповідь інтерес з боку жінки

Якщо на попередньому етапі чоловік оцінив жінку як привабливу для себе, він несвідомо переходить на наступний щабель розвитку почуттів.

На цьому етапі чоловік посилає жінці невербальні сигнали симпатії і спостерігає за реакцією. У цей момент він хоче зрозуміти, чи викликає він у дівчині інтерес.

Якомусь чоловікові досить легкого натяку, напівпосмішки, комусь потрібен сигнал потужніший. Але це ще не сам флірт, а його зародження.

Є нюанс: часто представник сильної статі відчуває інтерес одночасно до багатьох дівчат. Тому перші дві стадії можуть відбуватися паралельно з декількома зацікавили чоловіка особами.

3. сягає уваги

Як тільки молода людина отримала від жінки позитивний сигнал у на його інтерес, він розцінює це як «зелене світло» і приступає до дій.

Чоловік починає надавати всілякі знаки уваги, вже недвозначно даючи зрозуміти, що зацікавлений в жінці. Він приймається доглядати і більш активно фліртувати. Якщо жінка схвально сприймає дії нового знайомого, він переходить до наступного етапу.

Увага! На цій стадії чоловік ще далекий від романтичного почуття, а ось дівчата частенько закохуються.

4. Намагається справити враження

Тепер його завдання – показати себе гідним вибором для вас. Він не втрачає можливості показати свої сильні сторони, а також запрошує на перші побачення. Багато дівчат необачно по вуха закохуються в чоловіка на цьому етапі відносин.

5. Заслуговує серце дами

«Цукерочна-букетний» період відносин в самому розпалі. Чоловік продовжує запрошувати на побачення, дарує подарунки і хоче утвердитися у своєму статусі. Всі його думки сконцентровані на підкоренні жінки. Він робить все, щоб партнерка остаточно втратила від нього голову, при цьому сам навіть не замислюється, а чи настільки сильно закоханий сам?

6. Віддаляється, сумнівається і приймає рішення

Саме на цьому етапі чоловік може просто зникнути! Встигла полюбити його жінка абсолютно не розуміє, що сталося, адже все було так чудово і відносини так стрімко розвивалися.

 • А справа вся в тому, що тільки зараз, переконавшись, що жінка безроздільно належить йому, він починає оцінювати перспективи цих відносин і ставить перед собою такі питання:
 • · Які почуття він відчуває до неї і поруч з нею?
 • · Чи любить він цю жінку?
 • · Та чи це єдина, з якою хочеться народити дітей і прожити все життя?
 • · Чи зможе ця жінка зробити його по-справжньому щасливим?

У цей період чоловік як би «зливається», бере паузу для обдумування перспектив. З боку здається, що тільки зараз він усвідомив, що відбувається. Належить ухвалити важливе для себе рішення, тому йому необхідна самота. Часта помилка жінок на цій стадії: піддатися паніці і дошкуляти кавалера дзвінками, всіляко нагадуючи про себе і обурюючись з приводу його відсутності.

Критично важливий нюанс: тільки пройшовши цей етап сумнівів, лише відійшовши трохи вбік від вас, оцінивши, як він відчуває себе БЕЗ вас, чоловік може закохатися, зрозуміти, що ви для нього – цінність і скарб, який треба хапати і нікому не віддавати. Мудра жінка не буде заважати чоловікові в проходженні цієї стадії. Так, вона може втратити все, але ж на кону його любові до неї. Чи не переживши цей важкий для відносин етап, чоловік просто нездатний полюбити жінку.

Якщо чоловік відповість на поставлені для себе питання негативно, він завершить відносини – порозумітися з дамою або піде «по-англійськи». Якщо позитивно – перейде до завершальної стадії розвитку почуттів.

7. У чоловіка народжується любов

Він немов відпускає себе і віддається своїм почуттям. На цьому етапі емоції накривають його потужною хвилею і забирають туди, де контролювати їх вже практично неможливо.

Ось так, зовсім по-різному, асинхронно, розвивається почуття в чоловікові і в жінці. Знаючи ці закони любові, мудра жінка не розгубиться в критичний момент, а це значить, буде мати всі шанси на щасливі і гармонійні відносини з представником сильної статі, засновані на любові.

Якщо вам сподобалася стаття, поставте лайк. Напишіть в х, статті на які теми ви хотіли б прочитати? Підписуйтесь на канал, попереду ще багато цікавого!

Джерело: https://zen.yandex.ru/media/id/5d373eba9c944600ae8f098e/5d695fc997b5d400aec6fa83

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *