Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Буває, що спільне проживання стає просто неможливим і в голову все частіше приходить думка, що пора б все це припинити. Чим настирливіше ця думка, тим швидше приходить готовність розірвати сімейні узи.

Зміст приховати

Але не завжди рішучість порвати подружні стосунки є єдино правильним виходом з ситуації, що склалася.

Якщо все-таки немає ні бажання, ні сил зберігати те, що вже тріщить по швах, тоді, мабуть, все, прийшла пора діяти.

Перш ніж оформити розлучення, дається час на роздуми, і не дарма. Цього терміну цілком вистачає для того, щоб емоції вичерпали свою силу і тоді на обставини, що послужили мотивом для розлучення можна поглянути зовсім під іншим кутом.

Трапляється, що сімейне життя стала просто нестерпною, а подружжя не поспішають з розлученням. В причини, що змушує зволікати з вирішенням життєво важливого питання, може ховатися страх. І все-таки, як зрозуміти, що пора розлучатися? Дивимося на проблему без емоцій, під різними кутами, що дуже важливо і необхідно для обґрунтованого прийняття рішення.

Чим страшний розлучення?

Причини боятися розлучення можуть торкнутися не тільки жінок, а й чоловіків. Деякі дружини готові терпіти п’яний дебош, моральні знущання тільки через те, що вони вважають, дітям потрібен якою б там не був, але батько. Це одне з основних помилок, які змушують жінок терпіти домашній терор, так як їй страшно позбавити дитину повноцінної сім’ї.

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Боязнь розлучатися тільки тому, що скажуть родичі, чию сторону вони приймуть, чи буде підтримка з їхнього боку, так само може вплинути на прийняття рішення. Найчастіше непорозуміння рідних людей виникає в результаті спотворення суті проблеми, коли невірно надається причина розлучення. До таких методів вдаються розлучення подружжя, щоб прикривати свої власні грішки.

Матеріальна сторона питання також важлива і є для деяких невдалих сімей однією з причин не розлучається дружина.

Дружина, що забезпечується чоловіком, боїться відправлятися у вільне плавання, не маючи матеріальної бази, роботи, власних коштів для існування. Чоловік через грошові питань готовий терпіти домінування дружини, якщо вона набагато його успішніше і основний капітал належить саме їй.

Розлучення, який звільнив жінку від неприємних моментів стали обтяжливими зобов’язаннями, навіває їй страх однією тільки думкою про самотність. Існує таке визначення, як розлучена жінка, в народі кажуть «разведёнка», дами сприймають його як клеймо.

Для них це поняття, звучить як вирок, що вона приречена на сумну, тужливу життя на самоті. Тому вони продовжують тягнути своє існування з нелюбом людиною, що принижує і знищує їх життя.

Прийняти і пережити розставання, можливо, допоможуть поради психолога.

Основні причини для розлучення

Цілий ряд важливих причин говорить про те, що зберігати те, чого вже немає, можливо.

Пристрасть одного з подружжя до згубних звичок є головною підставою для розлучення.

Адже розпусти через свою залежність людина, свій вибір зробив ще задовго до того, як увірвався терпець у того, хто зневірився і вирішив втекти з уламків сім’ї.

Напевно було зроблено безліч спроб, які не дали позитивного результату, та й рятувати вже сил не залишилося.

Ось і доводиться рятуватися самотужки і рятувати власних дітей, так як другий член сім’ї розуміє, шлюб приречений на розлучення.

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Тиранія і фізичне насильство

Фізичне насильство в сім’ї, на превеликий жаль, досить часте явище. Існує думка, що якщо чоловік підняв на жінку руку один раз, значить, зробить це і наступного разу, як не прикро, але це факт.

Можливо в стародавні часи це вважалося нормою, жінка не могла дати відсіч або знайти спосіб, щоб уникнути знущань, але тепер ситуація інша, слабка стать має право на вибір. Приховуючи істинну ситуацію в родині від людей, готових підставити дружнє плече, ви прирікаєте себе на роль зацькованого звірка.

В цьому випадку потрібно розлучатися, так як таке відношення пряма загроза психічному і фізичному здоров’ю.

Життя з дуже владною людиною з часом перетворюється в пекло, якщо не намагатися врегулювати надмірне моральний тиск одного з подружжя.

Такий вид насильства не менш небезпечний в порівнянні з фізичним, тому спостерігаючи явну схильність чоловіка або дружини до деспотизму, не можна все пускати на самоплив. Ця людина увійде у смак, домашній тероризм буде набирати силу і процвітати.

Той, хто опиниться під постійним тиском диктатора в підсумку стане психічно зламаним, що в подальшому обов’язково позначиться на фізичному здоров’ї. Залишається прийняти рішення, що пора розлучитися.

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Зрада – це не привід?

Адюльтер призводить до розладів безліч сучасних сімей. Є таке подружжя, які справляються з даними неприємностями, їм навіть вдається повернути колишню пристрасть і родина переживає другу молодість.

Якщо той, хто зраджує, відноситься до своїй близькій людині настільки нешанобливо, що не приховує своє особисте життя, що протікає паралельно сім’ї, то тут зовсім відпадає необхідність за щось боротися. Зрозумілим є одне, що розлучення не уникнути.

Було б ідеально, якби подружжя розлучилося з обопільної згоди. Якщо ж тільки один з пари виявляє бажання піти з сім’ї, для другого – це подвійний удар.

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Те, що чоловік ледар і лежень, на устах у багатьох жінок, але ніхто з них стрімголов не несе подавати на розлучення.

Буває, що чоловік втрачає роботу і щоб знайти підходяще місце або посаду, на це потрібен час.

Інша справа, коли чоловік панічно боїться роботи, і кожен раз ухиляється від фінансових зобов’язань перед сім’єю. Таке явище зустрічається не рідко.

Розлучатися з таким чоловіком чи ні? Не кожна жінка візьме собі на забезпечення ледаря і буде абсолютно права, якщо розлучиться, так треба і так буде краще для неї і дітей.

Що нагадує про те, що справа наближається до розлучення?

Зміни в сімейних відносинах відчуваються на підсвідомому рівні. Тільки для людини вкрай неуважного і стурбованого лише своєю власною персоною це залишиться непоміченим. В основному це стосується чоловіків, вони не так чутливо реагують на те, що дме вітер змін, що з дружиною відбувається щось не те. Тому бажання з її боку розлучатися для нього завжди великий сюрприз.

Якщо поведінка партнерів дещо змінилося, слід звернути увагу на деякі прояви, які послужать першими тривожними дзвіночками. Ознаки того, що пора хвилюватися про збереження сім’ї допоможуть або запобігти розриву, або посприяють тому, щоб подружжя розлучилося, але з найменшими втратами нервів і коштів.

Чоловік і дружина стали дуже мало контактувати, обмежуватися короткими відповідями на питання, менше перебувати разом – це перше попередження про лихо, що насувається.

Замкнутість, небажання говорити про свої переживання з’являється в тому випадку, якщо чоловік і жінка стрімко втрачають один до одного інтерес і довіру. А також тому, що цей інтерес міг з’явитися на стороні. У такій ситуації важливо не поспішати, а придивитись, чи не стало така зміна через неприємності на роботі або через стан здоров’я.

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Хочете зрозуміти, що чоловік або жінка хоче розлучитися або це лише розігралася уява? Наступні твердження чітко пояснюють позицію партнера:

 1. Любов і відносини: виникають проблеми в інтимному житті, близькість трапляється вкрай рідко або відсутній зовсім.
 2. Увага і турбота: прояви турботи і уваги знижується до мінімуму, якщо чоловіка або дружину запитати про те, що йому потрібно, відповідь буде сказано з роздратуванням або агресією.
 3. Прийняття рішень: самостійно вирішує питання, не ставлячи до відома партнера.
 4. Замкнутість, небагатослівність: якщо поцікавитися яка причина затримки допізна, які події були вдень, то відповідь зазвичай короткий або його зовсім не буде.

При збігу всіх чотирьох пунктів випливає висновок, що ситуація досить запущена.Однако, при бажанні завжди можна постаратися помиритися, зберегти почуття до рідної людини і відновити сім’ю.

Джерело: https://VseProRazvod.ru/psychology/kak-ponyat-chto-pora-razvoditsya/

Як зрозуміти, що пора розлучатися з чоловіком

Піти не можна залишитися. У цьому реченні можна поставити кому в двох різних місцях, тоді сенс зміниться кардинально. Життя – не розстановка знаків пунктуації, все набагато складніше, будь-яке рішення повинно бути зваженим і обдуманим. Зворушлива і ніжна любов може обернутися нічним кошмаром, а бажаний колись шлюб стати немислимим випробуванням для жінки.

Йти від чоловіка або терпіти

Поширена ситуація, коли жінка думає про розлучення роками, але зміна ситуації залишається тільки в думках. Взяти на себе відповідальність і завершити важкі стосунки буває непросто. Як правило, лякаючі думки у всіх однакові.

Страх залишитися одній

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

У жінок природою закладено бажання зберігати сімейне вогнище – піклуватися про оточуючих, допомагати і оберігати. Психологічна залежність формується роками і позбутися від неї швидко навряд чи вийде. Стан тривожності, занепадницькі настрої, втрата інтересу до життя – все це властиво людям, що переживають розставання.

Особливо складно тим жінкам, які під час відносин з чоловіком під його впливом або за власною помилку відмовилися від власних інтересів і обмежили спілкування з друзями.

Ті, хто сховався від навколишнього світу за стінами квартири, до розставання відносяться як до справжньої катастрофи, адже доведеться заново навчитися спілкуватися з людьми і відправитися в подорож по життю вже самостійно.

Спробуйте налаштуватися на позитивний лад, не втрачайте хороший настрій і віру в себе за будь-яких обставин. Згадайте, що ви любили займатися до шлюбу, поступово повертайте то, що раніше дарувало радість. Тоді життя перестане бути одноманітним повторенням рутинних справ і заграє новими фарбами.

Боятися – це природно, страх в принципі закладено в природі людини. Не потрібно лякатися перспективи залишитися одній. Набагато гірше провести життя поруч з людиною, любов до якого пройшла.

Пастка втраченого часу

Деякі думки, що виникають у жінки перед розставанням і стримуючі її від прийняття правильного рішення, здаються оточуючим щонайменше дивними.

«Я витратила на нього свої кращі роки, а він …» – цю фразу засмучені жінки часто повторюють в розмовах з подругами. Що за нею стоїть? В першу чергу, образа на саму себе, адже важко визнати, що колись було прийнято неправильне рішення. Ідеальних людей не існує, ніхто не застрахований від промахів. Не потрібно шкодувати про втрачені можливості, це було і пройшло.

А що люди скажуть

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Громадська думка нерідко утримує жінку від розриву відносин. Страшно залишитися без підтримки оточуючих. Перешіптування за спиною і жалісливі погляди тільки погіршують ситуацію. Ті, хто бажає вам добра, підтримають словом і ділом, думка інших «співчуваючих» не повинно вас турбувати.

Ми живемо в світі, де більшість намагається справити хороше враження і показати оточуючим свою спроможність і успішність. Але за красивими фотографіями в соціальних мережах і життєстверджуючими статусами нерідко заховані трагічні історії. Не вірте всьому, що бачите навколо, зрозумійте, що у кожного свій шлях, а чорна смуга – це явище тимчасове.

Головне – не закривати на страхи очі, а невпинно працювати над їх подоланням. Допоможе відверта розмова з близькою людиною, в серйозних випадках – робота з психологом.

Жити заради дітей або розлучитися

Завершувати відносини набагато складніше парам, в яких є діти. У цьому випадку важливо думати про те, як зробити розставання батьків для них менш травматичним. Теплота, турбота і ласка мами будуть потрібні кожній дитині.

Якщо в шлюбі з’явилися діти, то від першої думки жінки про розставання до активних дій може пройти чимало місяців і навіть років. Деякі пари навіть після розлучення продовжують підтримувати видимість відносин, граючи на публіку заради малюків. Але рано чи пізно обман розкриється і в будь-якому випадку доставить біль, тому краще не затягувати і бути чесними по відношенню до улюбленим.

Читайте також:   10 речей, на які звертають увагу дівчата в хлопцях

Чим довше ви живете в стані нещастя, тим звичніше воно стає і тим складніше змінити життя.

Перше, що потрібно зробити жінці, – ретельно продумати життя після розлучення. Важливі матеріальний і житловий питання. Якщо ви зараз не працюєте, то саме час задуматися про те, як почати самостійно забезпечувати себе і дитину. Купівля якісних продуктів і необхідного одягу, оплата гуртків і секцій, лікування – на все це потрібні гроші.

Обговоріть заздалегідь з чоловіком питання аліментів, частоту зустрічей з дітьми, його допомогу в догляді та вихованні. Розлучитися цивілізовано без взаємних образ буває непросто, але ваша мета – зберегти добрі відносини після розлучення в першу чергу заради дітей.

Об’єктивні причини для розлучення

Кожна історія індивідуальна. Іноді за відносини варто поборотися і спробувати повернути втрачене. Але бувають і зовсім інші випадки, коли необхідно подавати на розлучення в односторонньому порядку без зволікань.

фізичне насильство

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Якщо чоловік піднімає руку на вас або дітей, то виправдовувати його не варто. Ті, хто намагається провчити за допомогою кулаків, самостверджуються, демонструючи свою фізичну перевагу. Жінки звикають як до хорошого, так і поганого.

І якщо перше рукоприкладство доставляє особливу психологічну біль, то наступні випадки починають сприйматися як щось само собою зрозумілі. Так бути не повинно. Просто подумайте, як травмується психіка дитини, який регулярно бачить агресивна поведінка батька, не відчуває себе захищеним будинку і постійно переживає за маму. Чоловік піднімає на вас руку? Ідіть не роздумуючи.

«Б’є, значить любить». Звідки пішла ця дивна фраза? Філологи губляться в здогадах. Одна із записів, зроблених попом Сильвестром в XVI столітті, говорить: «Бия по тілу, душу від смерти …» Ймовірно, складний церковний текст прості люди інтерпретували по-своєму. Фразеологізм виявився неймовірно живучим. Дивно, що багато століть тому для більшості жінок поведінка чоловіка, який піднімає на неї руку, здається нормальним.

моральне насильство

Насильство може бути не тільки фізичним, але і моральним. Колючі слова і їдкі зауваження завдають нестерпного болю, позначаючись на самооцінці і настрої. Якщо ви живете з деспотом, який всю сім’ю тримає в страху, то розставання з ним потрібно продумати заздалегідь.

Ідіть так, щоб він нічого не знав. Заздалегідь знайдіть місце для проживання і заручитися підтримкою друзів і родичів. Закон захистить вас тільки при нанесенні чоловіком фізичних каліцтв. У разі психологічних травм доведеться розбиратися самій, але ж наслідки і в цьому випадку можуть бути важкими.

зради

Для кого-то це норма – жити роками у відносинах, в яких допускаються зв’язку на стороні. Але про яку любов тоді може бути мова? Кожній жінці, небайдужої до свого партнера, боляче дізнаватися про зрадах.

Повірити в таке складно, але якщо є неспростовні докази, то важливо взяти себе в руки і подумати, що робити далі.

Складно зустріти людину, яка буде вірним своїй половинці все життя. Ніхто не застрахований від помилок. Якщо ви прощаєте і приймаєте назад, то будьте готові до того, що ситуація може в майбутньому повторитися.

Небажання забезпечувати сім’ю

Так історично склалося, що чоловік виконує роль добувача. Але якщо тисячоліття назад від успіху на полюванні залежало виживання всієї родини, то сьогодні рішення матеріальних питань нерідко лягає на тендітні плечі жінки.

Щоб ледве зводити кінці з кінцями, доводиться крутитися як білка в колесі, поєднуючи кілька робіт з турботою про дім. Чи потрібен вам людина поруч, який пальцем об палець не готовий вдарити для поліпшення спільного життя?

небезпечні залежності

Жінки, чиї дружини вживають алкоголь або приймають наркотики, часто готові йти до останнього, щоб повернути кохану людину до нормального життя і допомогти йому справитися із згубними звичками.

Важливо розуміти, чи готовий він сам до змін, тому що без його участі навіть сама любляча і турботлива жінка нічого зробити не зможе. Звертайте увагу не на слова, а на вчинки, оцінюйте поведінку чоловіка тверезо.

Зробіть все, що в ваших силах, щоб допомогти чоловікові. Але якщо відчуваєте, що є загроза вашому житті або життям дітей, то йдіть негайно, чи не терзайте себе сумнівами.

Очікування і реальність

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Нерідко жінки малюють собі перед розлученням абсолютно нереалістичні картини. Як правило, всі уявлення зводяться до двох варіантів.

У першому випадку здається, що після розставання почнеться біла смуга. Це не так. Будьте готові до серйозних випробувань і проблем, доведеться багато чому навчитися заново, а піднесений настрій після довгоочікуваного штампа про розлучення досить швидко зміниться занепадницькі. Це природно – відчувати смуток після розставання з тим, кого ти любила, тому не варто заперечувати негативні емоції.

Нерідко жінки уявляють собі протилежну картину, коли життя після розставання здається позбавленою радості і сенсу. Таке уявлення теж невірно. Все тільки в ваших руках, а майбутнє щастя – результат роботи над собою і щоденних маленьких кроків на шляху до великих і приємним змінам у житті.

Як зрозуміти, що розлучення не уникнути

Перед прийняттям відповідального рішення зважте всі «за» і «проти», продумайте все до дрібниць. Не робіть вчинків, про які потім пошкодуєте. Якщо відносини приносять більше переживань і болю, ніж радості, то не варто за них хапатися обома руками, як за рятівну соломинку.

Поради психолога

Найголовніше, що радять психологи, – спробувати в будь-якій ситуації зберегти позитивний настрій. Не буває помилок, є досвід. Все, що сталося, зробило вас сильніше і мудріше, навчило розбиратися в собі і людях, приймати рішення і брати на себе відповідальність.

Невідомість завжди лякає, тому жінки, які думають про розлучення, часто відчувають переляк, страх і навіть відчай.

Поговоріть з близькими, зрозумійте, що ви не залишитеся наодинці зі своїми проблемами. Підтримка може прийти в найнесподіваніший момент. Не варто сильно розраховувати на оточуючих, пам’ятайте, що саме вам вирішувати, як жити далі.

Якщо це можливо, то постарайтеся розлучитися з чоловіком в хороших відносинах, подякуйте йому за приємні моменти і згадайте ті хвилини, які подарували радість вам обом. Відпустіть один одного і побажайте удачі.

Джерело: https://prorazvod.com/pora-razvoditsya-s-muzhem/

Коли пора розлучатися: 8 ознак »Наша Психологія

Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

Сімейне життя досить швидко перетворюється в нудну рутину. І, якщо чоловік і дружина не працюють над відносинами, то перед ними виникають подібні питання: «Він / вона мене дійсно любить?». «Чи є сенс в цих відносинах?». «Як вирішити, коли пора розлучатися?» і багато інших. Подружжя в цей момент вже перестають бачити спільне майбутнє і починають замислюватися про розлучення. Можливо, ви зараз відчуваєте те ж саме, і перед вами виникають схожі запитання. Тому ми і вирішили скласти для вас 8 ознак, що вам пора розлучатися.

8 випадків в сімейному житті, коли пора розлучатися

1. Зрада, або невірність одного з подружжя

Мабуть найочевидніший ознака, що пора закінчувати стосунки – є невірність і зрада. Невірність – це порушення обіцянок залишатися вірним партнеру.

Незалежно від того, було це обіцянка дано в рамках шлюбних обрядів, або приватних угод між партнерами. Невірність часто починається з уявною невинної дружби.

Все починається як емоційний роман, який пізніше переростає в інтимну близькість.

На жаль, в наш час невірність далеко не рідкість. За статистикою, чоловіки більш схильні до зради, ніж жінки. І як не дивно, для деяких подружжя невірність може бути досить цікавою і привабливою.

Викликаючи почуття омолодження і радості. І хоча невірність – це зрада, але не завжди вона означає кінець любові, іноді все можна виправити.

Якщо ви почнете працювати над відносинами, будете закривати всі свої потреби і партнера, тоді маєте шанс поліпшити відносини.

2. Втрата сексуального потягу

Для більшості людей регулярний секс дуже важливий в сімейному житті. І якщо вони його отримують, то у них не виникає і думки про те, щоб займатися сексом з кимось іншим, крім свого партнера. Інші ж люди, втомлюються від інтимного життя зі своїм чоловіком. І одноманітний секс для них стає нудним.

Якщо у вас є така проблема, тоді постарайтеся поговорити про це з партнером, або зверніться до сексолога. Без фізичної близькості відносини не можуть сприйматися як успішні, а скоріше як дружба. І якщо у вашому сімейному житті його стає все менше, тоді це може стати причиною для розлучення. Це не означає, що у вас кожен день повинен бути неймовірний секс.

Але внесення невеликих змін у ваше інтимне життя, може врятувати ваш шлюб.

Що руйнує стосунки?Як зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

3. Втрата почуття дружби

Є таке поняття, як романтична дружба, коли партнери розуміють один одного з півслова. Між ними створені такі відносини, що вони можуть говорити про що завгодно і нічого не приховують.

Вони здатні прощати один одного, коли щось йде не так. Якщо у ваших стосунках немає такого, ви тримаєте образу і злість на партнера, значить між вами існують певні проблеми, і ви не настільки близькі.

Саме тому ви і починаєте думати про те, коли пора розлучатися.

4. Нерівність в шлюбі

Нерівність викликає проблеми в будь-яких відносинах, і ваш шлюб не є винятком. Коли один з подружжя відчуває, що він бере на себе більше відповідальності в шлюбі, це може змінити його погляд на сімейне життя, привести до образ і думках про те, коли пора розлучатися.

Тому потрібно знайти баланс, і бути готовим у будь-який момент надати допомогу чоловікові. Адже, якщо ви пов’язали своє життя з цією людиною, то повинні відчувати себе частиною сім’ї, і підтримувати партнера в скрутну хвилину, якщо хочете побудувати з ним тривалі відносини. Також ви повинні разом планувати ваше спільне майбутнє.

Якщо у ваших стосунках немає цього, тоді почніть щось міняти. Або все може привести до плачевного результату.

5. Невиправдані очікування

Коли люди одружуються, мало хто замислюється з якими складнощами вони можуть зіткнутися, і як швидко їх почуття можуть охолонути. Ми часто маємо дуже високі очікування від шлюбу, і від партнера зокрема.

І якщо чоловік їх не виправдовує, то ми відчуваємо розчарування і зневіра. Нам здається, що ці відносини більше не можна змінити, і вдаємося до розставання.

Замість того, щоб докласти зусиль, і разом з партнером почати працювати над відносинами.

Крім цього, багато пар просто не готові до сімейного життя, або мають негативний досвід у відносинах. За статистикою, найбільший рівень розлучень серед пар у віці 20-30 років. Велика частина розлучень відбувається в перші десять років шлюбу.

Особливо між 4-ої та 8-ми роковинами. Тому важливо не поспішати вступати в шлюб. Але якщо ви пізно це розумієте, не варто сумувати, ще не все втрачено.

Намагайтеся якомога більше спілкуватися зі своїм партнером, і разом займатися вирішенням проблем, що виникли.

Дружба між колишніми хлопцем і дівчиноюЯк зрозуміти, що з чоловіком пора розлучатися: причини розставання

6. Надлишок спілкування

Коли пора розлучатися? Якщо між вами немає розуміння і нормально спілкування. Ми всі знаємо, що спілкування є ключовим фактором в будь-яких відносинах, і нездатність робити це ефективно, може швидко привести до образи і розчарування для обох людей. Тому корисно практикувати усвідомлене спілкування.

Адже ми живемо в сучасну епоху багатьох відволікаючих чинників. Наші телефони, комп’ютери, соціальні мережі – віднімають багато нашого часу і уваги, які ми повинні приділяти партнеру.

Читайте також:   Скорпіон і близнюки: сумісність ревнощів і незалежності

Тому свідомо зменшуйте кількість часу проведене з гаджетами, і зробіть вашого чоловіка найголовнішим пріоритетом.

Ми всі прагнемо уваги, прихильності і вдячності. Ми хочемо, щоб до нас ставилися з любов’ю і повагою, особливо в романтичних стосунках.

Так що ефективне спілкування не тільки змушує іншу людину відчувати себе цінним, але і означає, що ми більш обізнані про потреби і бажання нашого партнера.

І можемо використовувати це в якості наріжного каменю для побудови щасливих відносин.

7. Регулярні конфлікти

Наступна ознака, коли пора розлучатися – це при регулярних конфліктах. Сварки і конфлікти вбивають багато відносини. Як правило, все починається з незначних дрібниць, а переростає в серйозні конфлікти. Адже у кожної людини є своя думка і аргументи на різні ситуації.

Але якщо ми не будемо прислухатися до думки партнера, а проявляти егоїзм і самолюбство, тоді нам буде складно створити довгий і щасливий шлюб. Ця проблема повертає нас до питання про спілкування.

Оскільки багато пар, які вдаються до суперечок, часто роблять це через почуття, що їх не чують і не цінують.

8. Контроль у відносинах

Якщо ви хочете створити успішний шлюб, тоді повинні давати партнеру свободу у відносинах. Ні в якому разі не намагайтеся отримати над ним контроль і стежити за кожним його кроком. Вам не обов’язково стежити за тим, куди він витрачає свої гроші, з ким він спілкується і з ким працює.

Нехай він проводить досить часу зі своїми друзями, приділяє час своїм хобі і захопленням. Адже контрольовані відносини – це нещасні відносини. І якщо ви насправді дбаєте про майбутнє свого партнера і своїх відносин, тоді не забувайте часом відпочивати один від одного.

Джерело: https://psikhologia.com/kogda-pora-razvoditsya.html

Як зрозуміти, що пора розлучатися з дружиною або чоловіком: ознаки швидкого розлучення і поради психолога

Ще в минулому столітті шанувалися встановлені століттями традиції, тому про розлучення мало хто говорив. У сім’ях панував батько. Його слово було законом. Жінка не мала ніяких прав. Її обов’язком було почитати і слухатися чоловіка, при цьому неважливо, правий він чи ні. Непоодинокими були й випадки насильства в шлюбі, так би мовити в виховних цілях.

Однак сьогодні у жінок є права, вони можуть відстоювати свою думку, і терпіти несправедливе ставлення чоловіка, його зради, пияцтво і побої більше немає необхідності. Тепер подружжя рівноправні, і, якщо сімейні відносини їм в тягар, вони обидва можуть вирішувати, розлучатися чи ні.

Розлучення – вихід або тупик?

Створення сім’ї – справа відповідальна, що накладає певні зобов’язання, тому необхідно підходити до цього питання серйозно.

Більшість шлюбів укладається по любові, і молодим здається, що це почуття триватиме вічно.

Через кілька років побутової метушні, сімейних проблем любов і пристрасть поступово згасають, відносини псуються, заходять в глухий кут, і ось один з подружжя вже думає про розлучення.

Зрозуміти, чи потрібен розлучення, можна по попереднім ознаками. Щоб прийняти рішення про необхідність розлучатися, слід все добре обдумати і зважити, визначити причини такого становища, поговорити про проблеми з чоловіком (дружиною). Тільки після цього стане ясно, яке рішення прийняти.

Основними ознаками наближається розлучення є:

 1. Побутові розбіжності . У кожної людини є недоліки, шкідливі звички, індивідуальність характеру. Вступаючи в відносини. багато їх приховують, йдуть на поступки, але після розпису стають самими собою – і приховане проявляється, тому змінюються і відносини. Тут кожен для себе повинен вирішити, чи зможе він миритися з недоліками чоловіка, не звертати на них увагу. Якщо так – сім’ю можна врятувати, немає – пора розлучатися.
 2. Згасла пристрасть . Одна з причин розлучення – відсутність або нестача інтимної близькості між подружжям.
 3. Нав’язлива ревнощі . Це почуття штовхає люблячого партнера на непрощенні вчинки. Ревнощі частіше властива чоловікам, і в основному вона безпідставна. Саме вона є причиною рукоприкладства, скандалів і насильства.
 4. Немає довіри і відвертості . Відносини будуть вдалими, якщо між чоловіком і дружиною є тісний емоційний зв’язок. Якщо в сім’ї відсутні міцні відносини, подружжя не знаходять спільної мови, відсутня довіра і відвертість – шлюб приречений.
 5. Байдужість . Коли думка одного з подружжя перестає мати значення, ігнорується, значить, він втратив важливість і значимість для коханого. Це говорить, що колишня любов пройшла і відносини скоро закінчаться.
 6. Зміна в поведінці . Вони можуть бути як в кращу, так і в гірший бік. Часто причиною цього є поява коханки (коханця) – чоловік стає ідеальним через почуття провини, або, навпаки, йому вже байдужі відносини, тому вони погіршуються.
 7. Немає права вибору . Кожна людина має свої інтереси і захоплення. Часом причиною розлучень стає заборона на заняття улюбленою справою. Подружжя не можуть домовитися, не відчувають підтримки та розуміння, тому спроба відняти улюблене заняття або захоплення зустрічає відповідь агресію. Людина відчуває, що порушується його свобода вибору, особистий простір, тому відносини дають тріщину, яка призводить до розриву.

Коли сім’ю можна врятувати?

Наявність дітей також може стати аргументом для збереження сімейних відносин, тому що для діток мати і батько – найближчі і дорогі люди. Якими б не були відносини між батьками і причини розлучення, для дитини це завжди травма, з якою може впоратися не кожна доросла людина. Якщо ситуація не критична, заради дітей потрібно шукати компроміси і зберігати сім’ю.

Вагомі причини для розриву відносин

Підстави для розлучення можуть бути різними. У деяких випадках примирення і збереження подружньої пари можливо, а в інших просто потрібно розлучатися. Основні причини, коли треба розривати відносини, такі:

 1. Алкогольна або наркотична залежність . Випадки, коли людина добровільно припиняє пити або вживати наркотики, рідкість. При бажанні покінчити із залежністю самостійно впоратися з проблемою практично неможливо. Тут потрібне розуміння, усвідомлення проблеми, робота над собою, сила волі, допомога фахівців і підтримка близьких. В основному алко- і наркозалежні усвідомлюють своє становище, коли вже нічого не можна зробити. До цього часу вони руйнують сім’ю, втрачають нажите майно, від них відвертаються рідні, починаються серйозні проблеми зі здоров’ям.
 2. Сімейне насильство . Не можна прощати, якщо чоловік піднімає руку на свою дружину, дітей. Ці відносини треба розривати якомога швидше.
 3. Невірність подружжя . Коли мова заходить про зраду, варто розглядати цю ситуацію індивідуально. Невірність є найпоширенішою причиною розлучень, але деякі подружжя готові пробачити зрадника. Однак у багатьох випадках ситуація повторюється, і союз розпадається.
 4. Сексуальна незадоволеність . Інтимне життя грає важливу роль у відносинах. Якщо один з партнерів не задоволений, можна спробувати вирішити проблему, звернувшись до фахівців – сексолога і психолога. Однак багато хто соромиться озвучити і прийняти ситуацію, тому відносини розпадаються.
 5. Нездатність утримувати сім’ю . Цей обов’язок покладається на чоловіка, йому потрібно піклуватися про добробут своєї родини. Одна справа, коли фінансові труднощі тимчасові, зовсім інше, коли чоловік не здатний вирішити проблему протягом довгого часу (декількох років).
 6. Індивідуальні відмінності . Якщо союз укладено необдумано і через деякий час подружжя розуміють, що сильно розрізняються (з різних верств, немає спільних інтересів, смаків, не збігаються думки і т. Д.), Відносини варто припинити.
 7. Небажання одного з подружжя заводити дітей . Шлюби в основному і полягають для продовження роду. Це закладено в свідомості кожної людини, тому якщо чоловік з дружиною не можуть вирішити проблему з дітьми, тому що хтось із них не хоче дитини, рано чи пізно другий чоловік знайде того, хто підтримає його бажання і допоможе стати щасливим батьком.

ЧИТАЕМ ДЕТАЛЬНО: як зважитися на розлучення із чоловіком: поради психолога

Розлучення і діти: чи завжди повна сім’я краще?

Більшість жінок, які мають дітей, готові жертвувати собою і терпіти поруч неблагополучного чоловіка, який може підняти на неї руку, образити. Вони прощають чоловікам зради або витрачають свій час і здоров’я, щоб вилікувати чоловіка, який страждає на алкоголізм чи наркоманію. Проте варто задуматися, чи потрібен такий батько дітям? Що він їм може дати і чому навчить?

ЦІКАВО: статистика зрад: скільки чоловіків і жінок змінюють у шлюбі?

Безсумнівно, в таких ситуаціях, навіть при наявності дітей, потрібно розлучатися і розривати відносини.

Батьки повинні подавати дітям хороший приклад, а в неблагополучних шлюбах ламаються долі хлопців, і дітки йдуть по стопах своїх рідних.

Необхідно дбати про добробут малюків, але щоб прийняти вірне рішення, варто зважити всі за і проти розлучення.

Наскільки міцні ваші стосунки: тест

Іноді здається, що в стосунках все гладко, але почуття занепокоєння все одно присутній. Щоб розібратися, наскільки міцні ваші з партнером відносини, пройдіть нескладний психологічний тест, даючи негативні (0 балів), нейтральні, наприклад, «не завжди» або «не знаю» (1 бал) або позитивні (2 бали) відповіді:

 1. Після того, як ви одружилися, ваші відносини стали краще?
 2. Вам подобається проводити час разом з чоловіком (дружиною)?
 3. Чи траплялося вам пишатися своїм чоловіком?
 4. Якби ви зробили ганебний вчинок, ви б пішли на відвертість з чоловіком в надії, що той зрозуміє і пробачить?
 5. Чи вважаєте ви, що гідності вашого чоловіка компенсують його недоліки?
 6. Чи можете ви стверджувати, що у вашій родині панує рівноправність?
 7. Чи є у вас в шлюбі особистий час для відпочинку і заняття собою?
 8. Ви могли б назвати вашого чоловіка турботливим і уважним?
 9. Як ви вважаєте, вас і вашого партнера задовольняє інтимна близькість?
 10. Чи траплялося вам ловити себе на думці, що без вас чоловік став би нещасним?

Порахуйте, скільки балів у вас вийшло. Якщо сума більше 14 балів, значить, ваші відносини міцні і ви ідеально підходите один одному. При результаті 10 – 14 балів, вам необхідно розвивати ваші відносини, шукати спільні інтереси, прислухатися до своєї половині, вчитися домовлятися. У родині вам не вистачає гармонії.

Якщо ви набрали менше 10 балів, вам потрібно переглянути ваші відносини. Прочитайте всі питання ще раз, ви зможете розібратися, чого вам з чоловіком не вистачає для того, щоб стати щасливими.

Поради фахівця: що скаже психолог?

Поради фахівця можуть знадобитися, якщо відносини ще можна врятувати, тобто ситуація не критична. Для початку вам необхідно налаштуватися на роздуми і осмислення ситуації, відповідаючи на питання:

 1. Що буде, якщо залишити все як є і нічого не робити? Тут необхідно задуматися про вашу ситуації і зрозуміти, чи зможете ви так далі жити (див. Також: як зрозуміти, що чоловік тебе розлюбив?).
 2. Що буде, якщо розлучитися? Задумайтеся про те, що ви маєте на шлюбі і що отримаєте при розлученні. Оцініть переваги і вигоди.
 3. Обміркуйте вашу ситуацію ще раз, покладаючись на інтуїцію, ваші бажання, і дайте відповідь на наступне питання: чого ви позбудетеся, якщо не зважитеся на розлучення?
 4. Що буде, якщо ви не розлучитеся? Обміркуйте, яку ціну ви платите, залишаючи ситуацію незмінною. Чи має сенс залишити ваш шлюб в такому стані, або, можливо, краще рухатися в іншому напрямку, змінюючи своє життя на краще, реалізуючи свої мрії і бажання?

Відповідаючи на поставлені питання, ви зможете розібратися в собі в своїх почуттях. Якщо ви вирішили, що хочете врятувати ваш шлюб, то вам потрібно змінюватися і багато працювати над собою. Поради психолога допоможуть вам врятувати відносини:

 • перестаньте приносити себе в жертву;
 • навчитеся любити і поважати себе і своє життя;
 • знаходите час для себе;
 • постарайтеся змінитися зовні і внутрішньо, стежте за своєю зовнішністю;
 • шукайте в стосунках компромісу, вчіться домовлятися;
 • не конфліктує, намагайтеся не критикувати чоловіка, критика нікому не подобається;
 • шукайте спільні інтереси, спільні теми для розмови, так ви зблизилися;
 • знайдіть захоплення собі, яке допоможе вам розслаблятися, скидати негатив і буде приносити задоволення;
 • приділіть більше уваги інтимного життя з партнером, зробіть ваші відносини.

 

Джерело: https://SemPravorf.ru/psihologiya/razvoditsya-ili-net.html

Чому люди розлучаються: вагомі причини для розірвання шлюбу | Все про розлучення, аліменти і розділ майна

Вважаєш, що колись погарячкував з пропозицією руки і серця жінці, з якою більше не хочеться прокидатися в одному ліжку? Сумуєш за свободу? Не ти один. Заяви з проханням про розірвання шлюбу пачками надходять до судів і загси. Звідки вітер дме? Основних причин дві:

 1. Мода на розлучення. Те, що вважалося негласним табу для покоління наших тат-мам, зараз стало нормою. Навіщо раз і назавжди пов’язувати себе узами на все життя, якщо число спроб не обмежена? Хто сказав, що теща завжди права і краще її дочки на всьому білому світі не знайти? Тренінги особистісного зростання, успішний приклад щасливих повторних шлюбів друзів і сусідів надихають на романтичні подвиги. Чи не помилився з вибором єдиної-неповторною? Поки тебе пиляють будинку за лампочку в коридорі, один з новою пасією вибирає собі залізного коня в автосалоні. Уже замислювався над тим, а не випробувати чи силу своєї чарівності на когось ще, крім законної дружини? Значить, кільце на безіменному пальці більше не сидить як влиті.
 2. Відсутність загального гаманця. Ти успішна бізнес-леді, а чоловік кілька років перебуває в активному пошуку роботи? В такому випадку розпад сім’ї для тебе не такий страшний, як хотілося б дружину. Міцно стоїш на ногах і впевнено підеш по життю далі. Одна або з черговим залицяльником. Раніше триматися за штани чоловіка змушували не тільки ніжні почуття, але і реальна загроза залишитися біля розбитого корита. Зараз ці страхи далеко в минулому. Білий танець популярний як ніколи. Небажання містити альфонса / ледаря на шкоду собі цілком природно.

Чому пари розлучаються?

Шлюб – крихкий механізм, який легко і швидко ламається. Тривалість ваших відносин залежить від безлічі факторів: де ви обидва працюєте і як часто задивляються на представників протилежної статі, коли зустрілися і чи плануєте облаштовувати дитячу. Розглянемо ті випадки, коли система найчастіше дає збій.

ранній шлюб

Красуня-наречена, море шампанського, галаслива компанія гостей і шикарне Селфі на тлі замовного торта … Зізнайся, тільки про це й думав, коли подавав заяву в загс. Мріяв про безтурботне життя з ефектною блондинкою, а за фактом щоранку починається скандалом через немитого посуду? Чому все пішло не так? Ранній шлюб руйнують:

 1. Неготовність брати на себе відповідальність за сім’ю. Чи не нагулявся! У нічні клуби тягне зі страшною силою. Додому повертатися не хочеться. Стільки проблем, і світло в кінці тунелю не видно. Поточні крани, величезні борги, вічно застуджений малюк. Немає ні сил, ні бажання крутитися як білка в колесі. Як зважитися на розлучення з дружиною, якщо причину поважною не назвеш?

Як ділити дарчу квартиру, якщо вирішили розлучитися

Твій згаслий погляд і скарги на смертельну втому не зроблять її щасливою. Відпустивши молоду жінку у вільне плавання саме зараз, ти збільшиш шанси другої половинки на зустріч з тим, хто дійсно зможе стати їй опорою.

 1. Несумісність поглядів. Мама попереджала тебе, що пов’язувати своє життя з людиною «не нашого кола» дуже ризиковано. Даремно не послухала матір. Чи не встояла перед шикарними біцепсами і оксамитовим голосом. Вискочила заміж відразу після захисту диплома. І пошкодувала. Випускник технікуму і студентка престижного вузу дійсно не пара. Хлопця, який матюкається і зависає з ранку до ночі в комп’ютерних клубах, подругам не покажеш. Чим хвалитися. Про те, що він «безперспективний», ти і сама давно здогадалася. Чи не продовжуй агонію вашого шлюбу. Як тільки на сімейній кухні вичерпуються загальні теми для розмови – це тривожний дзвінок. Ви занадто різні, щоб будувати плани на спільне майбутнє.

Схильність до кар’єризму

Планерки, відрядження, робочі вихідні – по-іншому просунутися вгору по службових сходах не можна. Батьки і друзі з розумінням ставляться до того, що дзвониш не частіше ніж один раз на тиждень і рідко кличеш в гості.

Всі готові підтримати тебе в прагненні зайняти позицію топ-менеджера в процвітаючій компанії. Перспективна посаду потрібна як повітря, так як відчуваєш себе затребуваним, тільки займаючись улюбленою справою. До того ж утримувати сім’ю – задоволення не з дешевих.

На жаль, все це не аргументи для другої половинки. Гору над розумом беруть почуття:

 1. Самотності. Кому сподобається кілька разів розігрівати остиглий вечеря і годинами чекати біля вікна появи знайомої машини.
 2. Ураженого марнославства. Про яку рівноправність в сім’ї може йти мова, коли один з вас в своє задоволення робить собі блискучу кар’єру, а в іншого похід в нудний офіс – просто спосіб згаяти чергові вісім годин безглуздого існування.
 3. Побутовий втоми. Вантаж домашніх справ виявляється непосильним тягарем для тих, кому доводиться гладити-прати-готувати самотужки.

Вибір між сім’єю і роботою особливо гостро стоїть для представників творчих професій або фахівців, які досягли високого рівня майстерності у своїй справі. Багато відомих учених щасливо «одружені на науці» і ні про що не шкодують. Сміливо йди їхній приклад, якщо отримуєш справжнє задоволення від того, що стало покликанням, а сім’я не поділяє цього трудового ентузіазму.

Небажання заводити дітей

Наявність спільних спадкоємців «цементує» шлюб. Однак в окремих випадках чоловік і жінка не хочуть мати дітей. З різних причин:

 1. Для нього поява малюків в родині асоціюється з ламанням звичного, розміреного способу життя. Невже хтось зніме корону з його голови і повністю заволодіє увагою подружжя-матері?
 2. Для неї материнство сприймається як пряма загроза модельної зовнішності. Шкода також часу, який доведеться проводити біля плити і на дитячому майданчику замість того, щоб порадувати походом в салон краси себе кохану.

Як отримати розлучення в іншому місті

Однак пари, які не планують обзаводитися потомством, з точки зору психологів, особливо схильні до ризику розставання. Рано чи пізно з’являється почуття глибокої незадоволеності. Собою і партнером. Будь-яка яскрава особистість прагне до розвитку, самовдосконалення.

У дітях батьки бачать продовження самих себе. Чи не навчився танцювати сам, віддай в школу хореографії своє чадо. І радій його запаморочливим успіхам, як своїм власним. Бездітні товариші в кар’єрному зростанні або хобі одного разу досягають стелі, вище якого не стрибнеш.

Ні поодинці. Ні удвох.

Дійшовши до сумнозвісної стадії «я знаю його (її) як облупленого», подружжя втрачають один до одного взаємний інтерес. Поява первістка і не відомі раніше клопоти, переживання, перестроювання внутрішньосімейних зв’язків вносять відсутній елемент новизни в звичний уклад життя пар зі стажем.

Відмова від збільшення в сімействі загрожує тривалим застоєм у відносинах. Партнери раді будь-яким змінам, які дозволять гарненько здригнутися після багаторічної сімейного сплячки.

Розставання в такому випадку є виходом з глухого кута, випробуванням, подолання якого вселяє надію на особистісну перезавантаження.

зради

Невірність партнера часто провокує одне з тих станів, в якому життя під одним дахом зі зрадником розглядається в якості гіршого зі сценаріїв:

 1. «Прикро до сліз». Пожертвувала всім заради сім’ї. Навчанням, кар’єрою. Народила дітей. Господарювала. І ось вона, чорна невдячність. Не любить, не цінує.
 2. «Соромно в очі людям дивитися». Звичайно, дружина-зрадниця не змогла приховати свою порочну зв’язок від цікавих очей спільних знайомих. Завжди знайдуться доброзичливці, готові поділитися в соціальних мережах красномовними фото з місця подій. На роль рогоносці і об’єкта глузувань для колег-знайомих не всякий погодиться.
 3. «Він у мене попляшет!» Легко і приємно дарувати оберемки троянд коханці. Поки дружина тяжко працює за двох. Розлучимося, поділимо все по-чесному і подивимося, як довго триватиме неземне кохання в курені з примхливої ​​феєю.

Варто задуматися, а чи не час розлучатися з чоловіком (дружиною), коли подібні думки переслідують і вдень і вночі.

Алкогольна, наркотична залежність

П’є як швець, колеться і витрачає на бари-куби більшу частину сімейного бюджету? Як зрозуміти, коли пора збирати речі і що потрібно розлучатися з чоловіком? Якщо спроби напоумити занепалого товариша не увінчалися успіхом, то іншого виходу, крім розлучення, не існує. Не готовий заради близьких «зламати себе» і спробувати залишити згубні звички – значить, не в змозі бути главою сімейства. Не має сенсу йти на дно удвох. Нехай спасеться хоча б один з вас.

Штраф за розірвання шлюбу: скільки зараз коштує розлучення?

Насилля в сім’ї

Прислухаючись до порад практичних психологів, питання, розлучатися чи ні з чоловіком (дружиною), необхідно вирішити для себе після декількох отриманих від партнера синців. Запропонуй йому пройти сеанси парної психотерапії. Чи не сподівайся перевиховати агресора в домашніх умовах.

Відмовляється від психологічної допомоги, так як, на його погляд, у вас все «в повному порядку»? Якщо вирішувати побутові проблеми за допомогою рукоприкладства для кого-то – норма життя, то вибудувати гармонійні відносини з такою людиною не вийде.

Кілька рядків заяви про розірвання шлюбу допоможуть вибратися з повсякденного пекла. Легке і швидке вирішення проблеми.

матеріальні труднощі

Рай в курені або у власному котеджі на березі моря? Вирішувати, звичайно, тобі. Але пам’ятай, що несеш відповідальність перед собою за зроблений вибір. Животіння на жебрацьку зарплату чоловіка, не освоїв нічого, крім мітли, загрожує глибоким розчаруванням у житті.

Кредити і борги заважають з оптимізмом дивитися в майбутнє. У шлюбі матеріальний достаток має значення! Не вір тому, хто обіцяє вічну романтику нічних доріг на умовах автостопу.

Коли гормональний вибух пристрасті залишиться в минулому, підтримувати теплі почуття один до одного вдасться тільки в комфорті власного затишного сімейного гнізда, а не блукаючи по знімним квартирам.

Зникнення сексуального потягу до партнера

Як зрозуміти, що треба розлучатися з чоловіком або прийшла пора розлучитися з дружиною? Згадайте, яким чином ви засинаєте ночами: в обнімку або відсунувши один від одного на безпечну відстань? Останній варіант неминуче призведе до розриву відносин в наступних випадках:

 1. Подружнє ложе остогидло. Неприємно, боляче, нецікаво – з таким діагнозом фізична відраза до чоловіка швидко переростає в сильне бажання ніколи його більше не бачити.
 2. Є альтернатива. Молода, пустотлива, на все згодна. Навіщо відмовляти собі в доступному задоволенні в тривалих відрядженнях в сусіднє місто? Якщо все зайшло так далеко, то жити на дві сім’ї не тільки затратно, але і жорстоко по відношенню до обом жінкам. Не знаєш, як прийняти остаточне рішення про розлучення і сказати дружині, що більше її не любиш? Приховуючи правду, ти нагнітати і без того напружену до межі атмосферу. Повір, твоя холодність красномовніше за слова. Дружина багато про що здогадується, і невизначеність у відносинах є для неї додатковим джерелом стресу.

висновок

Чому люди розлучаються? Значить, так треба. Тобі, щоб спробувати сили на новому поприщі. Або партнеру, який мріє обзавестися купою спадкоємців всупереч твоїй боязні пелюшок-сорочечок. У будь-якому випадку розлучення – це не кінець світу, а початок іншого життя. Можливо, більш щасливою, ніж та, яка була в невдалому шлюбі.

Джерело: https://7razvodov.ru/razvod/kak-ponyat-chto-uzhe-pora-razvoditsya-s-zhenoy-muzhem.html

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *