Як зважитися на розлучення з чоловіком: 7 кроків до світлого майбутнього

Розлучення – слово, яке асоціюється зі стражданнями, сварками і виключно негативними емоціями. Деякі з жінок настільки його бояться, що терплять буквально будь-які витівки чоловіка, або зберігають шлюб, переконуючи себе, що у них така доля.

Зміст приховати

Однак такий страх у багатьох випадках не виправданий – нездорові відносини не роблять щасливим жодного з партнерів. Кожна людина має право на повагу, ласку і турботу, і якщо відносини себе вичерпали, а надія на нормальну спільне життя з чоловіком втрачена, розумним рішенням буде саме розлучення.

Як зрозуміти, що пора розлучатися з чоловіком?

Багато хто чув фразу про те, що «любов живе 3 роки». Насправді мова йде про кризи в житті пари – перший, як правило, настає після закінчення 3-х років спільного проживання, наступний – після 7 років. З таким складним періодом у житті під силу впоратися багатьом сім’ям. Сварки і відчуття того, що почуття згасли – не завжди привід для розриву відносин.

Однак не варто плутати невдоволення чоловіком, пов’язане з кризою, з реальною загрозою шлюбу. Існує ряд причин, коли розлучення дійсно обгрунтований:

 1. Зради чоловіка – найбільш поширений привід, який призводить до краху відносин. Втрачене одного разу довіру повернути не так легко, до того ж впоратися з образою здатний не кожен. Якщо ж інтрижка чоловіка – не поодинокий випадок, сумніви про розлучення зайві.
 2. Іноді жінка ловить себе на думці: «Хочу, але не можу розлучитися з чоловіком». Такі поняття, як спільне життя заради дітей, і те, що малюки повинні рости в повноцінній сім’ї, міцно засіли в головах представниць прекрасної статі. Дійсно, чудово, коли дитина росте в люблячій сім’ї, де панує гармонія і повагу. Якщо ж замість цього він спостерігає нелюбов батьків один до одного, сварки або навіть рукоприкладство, збереження такої сім’ї позначиться на ньому негативно.
 3. Жінки, які не вирішуються на розлучення через нерозуміння близьких або боязні того, що скажуть оточуючі, допускають величезну помилку. Від чужої думки і засудження найбільше залежать емоційно незрілі люди. У такому випадку потрібно згадати, що жити варто заради себе, і якщо, будучи дружиною, жінка нещаслива, потрібно відкинути всі страхи і ініціювати шлюборозлучний процес.
 4. Проблеми в інтимній сфері – досить серйозна причина. Це може бути нерозуміння один одного, зниклий інтерес і різні сексуальні темпераменти подружжя. Безліч подібних проблем можна вирішити – досить звернутися за допомогою до психолога або сексолога. Правда, в деяких випадках єдиним правильним виходом буде розлучитися.
 5. Спочатку відносин багато речей в коханій людині здаються милими, але з роками його поведінку все частіше може викликати невдоволення. Важливо зрозуміти, як вирішити ситуацію, що склалася, поговорити з чоловіком. Однак буває, що чоловік і жінка втомилися один від одного, і їх дратує буквально все. Можливо, шукаючи привід для сварки, партнер не знає, як зважитися на розлучення.
 6. Нерівний внесок почуттів, сил і засобів в сім’ю може привести до її руйнування. Наприклад, один любить, а інший дозволяє себе любити, або коли всі фінансові та побутові питання вирішує одна сторона, а інфантильний партнер користується працями іншого.
 7. Рукоприкладство і насильство – ось над чим не варто задуматися жінці при ухваленні рішення про розлучення. Не має значення, наскільки серйозними були побої, або той факт, що це лише одиничний випадок. Навіть якщо агресивна поведінка чоловіка викликано докорами дружини, залишатися з таким чоловіком не варто.

Емоційні етапи розриву сімейних відносин

Розрив шлюбних уз практично завжди відбувається важко для обох сторін. Не дарма кажуть, що «розлучення – це маленька смерть». Психологи виділяють кілька емоційних етапів розриву тривалих відносин або шлюбу:

 1. Перший етап – це шок, партнери можуть не вірити в те, що відбувається. Розрив відносин може сприйматися як звична сварка, тому з’явиться очікування подальшого примирення. Іноді людина усвідомлює всю серйозність ситуації лише після отримання на руки судового рішення про розірвання шлюбу.
 2. Другий етап – посттравматичний, він зачіпає почуття власної гідності подружжя і вражене его. Даний період психологи порівнюють з відновленням після травми. Людина відчуває біль, він украй уразливий і намагається розплутати моральні, психологічні та емоційні клубки своїх проблем.
 3. Третій етап – це самотність і відчуття непотрібності. Чи не є винятками і ті люди, у яких є нові партнери або підтримка близьких. Характерні почуття для цього періоду – розчарування, спустошеність і приниження. Даний етап пов’язаний із захисною функцією психіки, його порівнюють з загоєнням ран.
 4. Четвертий етап – довгоочікуване полегшення. Людина більше не відчуває себе розчарованим, він відчуває себе більш сильним і навіть пишається собою пройдений життєвий шлях.

Поради психологів, як зважитися на розірвання шлюбу

Как показывает практика, чаще всего инициаторами разрыва брачных уз выступают женщины. Мужчины предпочитают тянуть время или ждут, чтобы первый шаг сделала партнерша.

Чтобы понять себя было проще, можно воспользоваться одной из психологических техник, которая предназначена для распутывания самых сложных проблем, когда сердце противоречит разуму. Техника «Декартовы вопросы» представлена в таблице.

Вопросы Особенности выполнения Подсказки
1 Что произойдет, если так сделать? Нужно просто ответить
2 Что не произойдет, если так сделать? Вопрос предусматривает выявление «вторичных выгод» Рассматриваются плюсы нынешней ситуации и риск их потерять
3 Чего не будет, если так не сделать? Вопрос несколько «тупиковый», но если поразмышлять, можно взглянуть на сложившуюся ситуацию по-новому Здесь важнее ориентироваться на интуицию, а не на логику
4 Что будет, если так не сделать? Размышление напоминает часу весов, где на одной стороне прежняя жизнь и ее последствия, а на другой — расставание и лучшая жизнь

Если чувства супругов все еще не остыли, развод будет мукой для обоих. В таком случае лучше попытаться примириться, преодолевая непонимание и обиды. Однако если преградой к разрыву становится привычка или жалость, ситуация в семье может только усугубиться. Кроме того, боясь решиться на развод, супруги лишают себя шанса быть счастливыми порознь.

Почему нельзя держаться за брак, боясь навредить ребенку?

Ребенок — одна из самых главных причин, из-за которой женщины не решаются на развод. Однако такая жертва мамы не всегда оправдана по отношению к самим детям.

Если в отношениях пары есть сложности, стоит убедиться, не приносят ли ссоры и напряжение ущерб маленьким членам семьи. Родители могут не показывать свою неприязнь при малыше, но он все равно все чувствует и понимает.

Ситуация в семье отложится в детском подсознании и в дальнейшем повлияет на его жизнь (в частности на — отношения с будущей женой или супругом). Каждый малыш хочет, чтобы мама с папой были рядом, но главное — чтобы они были счастливыми.

Одним из страхов женщины, думающей о разводе, являются сомнения о том, сможет ли она сама поднять на ноги дочку, сына или нескольких детей. На самом деле все не так страшно, как кажется, и многие матери с этим справляются. Если муж любит малышей, с ним обязательно получится договориться насчет их совместного воспитания.

К сожалению, есть и такие отцы, которые не желают брать на себя ответственность и хоть как-то помочь супруге – в таком случае не стоит раздумывать о разводе. Не нужно сомневаться и тогда, когда у мужа есть алкогольная либо наркотическая зависимость, страсть к игровым автоматам, или он поднимает руку на кого-то из членов семьи.

Как объяснить свое решение детям?

Решение о разводе дается нелегко, но объяснение с ребенком — еще тяжелее. Прежде чем начать разговор, стоит подготовить себя к разным вариантам развития событий. Если отношения с супругом не сложились, но при этом он — замечательный папа, принять ситуацию малышу будет непросто. В случае, когда причиной развода является алкоголизм или тирания отца, дети могут даже обрадоваться.

ИНТЕРЕСНО: как пережить развод с мужем, если есть дети?

Важливо, щоб з дитиною поговорили двоє батьків, пояснивши, що любити його будуть як і раніше, а з татом вони будуть регулярно бачитися і проводити час разом.

Не варто обманювати малюка і обіцяти, що нічого не зміниться. Інший важливий аспект – це пояснити дитині, що він не є причиною розставання мами і тата.

Такі думки часто не дають спокою дітям після розлучення батьків.

Найкраще, якщо рішення буде представлено дитині як обопільне. Не можна шукати при цьому винних і розмовляти між собою на підвищених тонах. Вплутуючи дитини в розбіжності і надаючи з його допомогою тиск один на одного, батьки завдають йому непоправну травму.

Як зважитися на розлучення з чоловіком: 7 кроків до світлого майбутнього

Джерело: https://SemPravorf.ru/psihologiya/kak-reshitsya-na-razvod.html

Як зважитися на розлучення з чоловіком. Поради психолога

Як зважитися на розлучення з чоловіком: 7 кроків до світлого майбутнього

розставання

25.04.2019

2.3 тис.

1.5 тис.

9 хв.

Раціональний підхід повинен бути у всьому, не є винятком і рішення про розлучення. На відміну від одруження розлучення переживають люди, які вже створили спільний побут, у них є спільне майно, діти, плани на майбутнє, а також безліч щасливих моментів, які пара пережила удвох.

Дані обставини і щасливі спогади про пережите часто зупиняють прийняти серйозне і міняє повністю життя не однієї людини, а як мінімум двох рішення. Однак часто у сім’ї немає майбутнього, в такому випадку терпіти немає сенсу, вихід не знайдеться.

Психологи виділяють кілька вагомих причин для рішення про розлучення, і дають поради, як зважитися і пережити цей складний період в житті будь-якої людини.

Важливо! Якщо у тебе є смартфон, ти можеш підробляти в будь-який час! Як? Отримай 5 способів для підробітку в смартфоні! Читати →

Не існує такої сім’ї, в якій пара хоч іноді, але не лаялася б, не з’ясовувала відносини. Завжди знайдеться причина для незначної сварки і це залишається абсолютно нормальним, якщо вони не несуть за собою серйозних причин.

Через невелику сварки ніхто не стане просто розривати відносини і розлучатися. Якщо ж з’являються якісь проблеми, можливо для їх спільного вирішення варто звернутися до сімейного психолога, який допоможе навчитися слухати і розуміти один одного.

Суттєвими причинами, які можуть послужити приводом для розлучення, психологи вважають:

Є випадки, коли залежність існує і людина, готовий з нею боротися, готовий проходити лікування і реабілітацію для того, щоб повернутися до повноцінного життя. Однак це далеко не завжди так. Найчастіше людина, яка має подібну залежність, не бажає від неї позбавлятися.

У такому випадку для нормального життя іншої людини, а тим більше, якщо в сім’ї є діти, слід піти на такий крок, як розлучення. Поведінка людини, що знаходиться в стані сп’яніння часто ставати неадекватною, і він може завдати шкоди оточуючим людям.

До такої людини пропадає будь-яку довіру, а життя перетворюється на фільм жахів, так як з родини пропадають гроші, частішають скандали і сварки.

І, незважаючи на те, що людина може клястися в тому, що це було востаннє, це обов’язково повторитися, якщо він не почне змінюватися сам і не звернутися за допомогою до лікаря.

Якщо це повторюється і немає ніякої надії на те, що людина почне боротися зі своєю залежністю варто зважитися на розлучення.

Не потрібно звертати увагу на те, що родичі або друзі можуть вважати зрадником, однак вони не знають того, як доводиться жити і страждати від цієї залежності. І приносити себе і дітей в жертву заради героїзму абсолютно безглуздо.

Крім фізичного насильства психологія виділяє також емоційний, духовний, сексуальне і економічне насильство. Буває, що людина проявляє свою сутність у вигляді фізичного розвитку по відношенню до дружини і дітей.

Він може бути хорошим і чуйним товаришем, проте з найближчими людьми поводитися інакше. Це може відбуватися в стані сп’яніння і під впливом психотропних речовин. У будь-якому випадку, якщо такі напади мають місце бути в сім’ї – це не є нормальним.

Агресору терміново потрібна допомога фахівців, а іншим членам його сім’ї – захист. Якщо ж людина не бачить в своїй поведінці проблеми, і не хоче її вирішувати – найрозумнішим дією може стати саме розлучення.

Так як в першу чергу необхідно думати про себе і інших членів сім’ї, а потім вже про подальші спроби допомогти агресору.

Розлюбити може як один з подружжя, так і обидва. Першими ознаками того, що любов пройшла, є: роздратування без причин, неповажне ставлення, агресивна поведінка по відношенню до партнера, ігнорування проблем партнера, проблеми в сексуальному житті. Часто ознакою того, що відсутня любов з боку близької людини, може бути відсутність розмов.

Часто якщо партнеру нічого сказати і відповісти взаємністю на обійми або поцілунок він мовчить, не бажаючи пояснювати причини ігнорування. В основному через відсутність любові відбуваються зради. У такій ситуації не варто насильно тримати людину біля себе.

Якщо він дійсно цього не хоче, варто задуматися про те, що пора розлучається і продовжувати життя, далі не гризучи ні себе, ні партнера.

В даному випадку мова, звичайно, не йде про тимчасові проблеми в сімейному бюджеті. Це стосується альфонсів і ледарів. Незважаючи на те, що майже кожна сучасна жінка має стабільну, високооплачувану роботу, чоловік з давніх віків вважається добидчіком.

Читайте також:   Як пережити важке розставання з коханцем: поради психологів

Однак, останнім часом з’явилося безліч таких чоловіків, які активно створюють видимість своєї діяльності, або обіцяють, що знайдуть гідну роботу. Але насправді нічого не відбувається. Їх абсолютно влаштовує таке життя, коли їх містить чоловіка.

Якщо подібна ситуація триває довгий час, варто задуматися про те, а чи варто тягнути такий баласт на собі, адже користі або подяки в такому разі не буде. Цілком можливо, що раніше людина була зовсім іншою, мав роботу, але вплив того, хто був з ним поруч, вплинуло на нього, і він змінився не в кращу сторону.

Часто це буває, якщо говорити своєму чоловікові, незважаючи на те, що він намагається що він нікчемний або пригнічувати його в тому, що він заробляє дуже мало. Можливо, поруч з таким чоловіком повинна бути жінка, яка буде надихати його і підтримувати в будь-яких, навіть безглуздих з першого погляду починаннях.

Виходу в даній ситуації два: або змінюватися повинні обидва і змінювати ставлення один до одного, або якщо ситуація носить інший характер розлучатися, так як довгого шлюбу і міцної сім’ї не вийде, якщо над цим не працювати разом.

З усіх перерахованих вище причин складніше розпізнати відсутність любові. Так як і на тлі звичайних сварок і скандалів або фінансових труднощів може спершу здатися, що любов у чоловіка пройшла. Однак потрібно прислухатися до близької людини і на тлі сварок не втратити справжню любов.

Для перевірки чи є любов можна взяти тайм-аут у відносинах. Цьому може допомогти відрядження або роздільний відпустку. На відстані стане зрозуміло чи є почуття і при зустрічі з’явитися можливість вислухати один одного і все обговорити.

Тому не слід робити поспішних висновків, для початку необхідно прислухатися до себе.

Якщо рішення про розлучення не відступає і на те є суттєва причина, зважитися зробити цей непростий крок можуть допомогу поради психологів:

 • Полюбити себе. Кожна людина має право на щастя, однак, якщо не вдається досягти його з однією людиною, можливо, є сенс поміняти своє життя, а не відмовлятися від мрії знайти своє щастя. В першу чергу кожна людина живе для себе, тому потрібно навчитися любити себе, поважати, прислухатися до себе. Не варто приносити себе в жертву заради іншої людини – цього ніхто не оцінить і не висловить подяку. Для того щоб зважити своє рішення, можна виконати наступну вправу: взяти аркуш паперу, поділити його на дві частини, на одній написати «Чого хочу я», а на іншій «Що я маю з цією людиною». Проаналізувавши отримані відповіді можна розібратися в тому, що насправді станься в життя і що чекає в майбутньому. Це допоможе зважитися на складний крок.
 • Підготовка до майбутнього і відповідальність. Кожна жінка, у якої є діти, розуміє, що вона несе повну відповідальність не тільки по відношенню до турботи про них, а й про те, яким чином повідомити їм новина про розпад сім’ї. Навіть якщо про розпад сім’ї повідомляють обоє батьків разом, в основному діти після розлучення залишаються жити з матір’ю. Тому необхідно правильно піднести ситуацію, що склалася маленьким членам родини. Необхідно повідомляти про рішення твердо, але спокійно, ні в якому разі, не можна давати дітям відчути себе винними в розпаді сім’ї, що дуже часто відбувається. У неповній сім’ї, коли жінка одна виховує дітей, вона витрачає дуже багато не тільки матеріальних, а й моральних ресурсів. Рідко, що після розлучення чоловік допомагає грошима або проводить час з дітьми, частіше за все ситуація зворотна.Якщо варіант з допомогою від колишнього чоловіка можливий, краще оформити документально обов’язки, які будуть нести кожен з подружжя по відношенню до виховання дітей. Також жінка повинна розуміти, що її особисте життя може не налагодитися незабаром, часто чоловіків відштовхують чужі діти, а дітям може не подобатися інші чоловіки. Якщо перераховані вище труднощі не лякають і є тверде рішення про те, що варто розлучитися і самостійно виховувати дітей – потрібно діяти.що варто розлучитися і самостійно виховувати дітей – потрібно діяти.що варто розлучитися і самостійно виховувати дітей – потрібно діяти.
 • Виправдати себе. У разі якщо сімейне життя з людиною приносила лише страждання, була нестерпною, діти жили постійно в напруженій обстановці бачачи нескінченні сварки батьків і їх негативний приклад як батьків, так і окремих особистостей і немає бажання намагатися налагодити відносини з цією людиною не варто шкодувати про прийняте рішення . Кожна людина і кожна дитина мають право на щастя. Цілком можливо, що ситуація в неповній сім’ї з однією мамою допоможе дітям вирости гідними людьми і не повторювати в майбутньому тих помилок, які колись робили їхні батьки. Звичайно розлучення – це травма як для подружжя, так і для дітей. Але серйозні проблеми з психікою або травми від насильства вимагають серйозних рішень. Власне здоров’я та здоров’я дітей має стояти вище цінностей інших людей. Чимало дорослих розходяться, і діти виростають щасливішими,ніж це відбувається в таких шлюбах, коли присутні постійні переживання і розлади, від яких може постраждати дитяча психіка.
 • Чи не залишатися однією. Не потрібно тримати всі проблеми, які відбуваються в собі. Іноді для того, щоб все зважити і прийняти правильне рішення необхідно поговорити з близькою людиною. Якщо такої людини, якій можна довірити найпотаємніші думки немає – можна звернутися до психолога. Він допоможе виговоритися, виплакатися, поділитися своїми переживаннями. Після розбору проблеми з іншою людиною можна по-іншому поглянути на ситуацію. Це може допомогти зважитися зробити крок, на який не виходило зважитися поодинці.
 • Обговорити рішення з чоловіком. Зрозуміло, не завжди це є можливим, але в більшості своїх випадків потрібно просто сісти з чоловіком і спокійно поговорити. Озвучити своє рішення і привести аргументи. Краще підготувати приблизний сценарій розмови в голові, щоб менше хвилюватися і турбуватися про реакцію. Якщо розмова не може відбутися через те, що партнер неадекватно реагує на саму можливість розлучення, це стане ще одним приводом замислитися.

Бувають такі випадки, коли життя після розлучення не налагоджується. Можливо, що причина невдалих відносин була не в обранцеві. В такому випадку, є сенс задуматися над собою і почати змінюватися на краще.

Нерідко пари, які розлучилися знову сходяться і починають щасливо жити далі. Після розставання вони розуміють, що люблять один одного, і зробили помилку, яку спільними зусиллями вдалося виправити. Багато просто залишаються в хороших відносинах і виховують дітей.

Якщо причиною розлучення стала алкогольна або наркотична залежність, найчастіше колишня дружина намагається допомога вибратися з ситуації хворому. Намагається підтримати і знайти хорошого фахівця. А також підтримувати відносини з його родичами і близькими друзями і спільними зусиллями виправити ситуацію в кращу сторону.

Дуже важливо, якщо колишній чоловік того бажає давати йому спілкуватися з дітьми, не варто обмежувати спілкування або уникати його зовсім. Звичайно, бувають різні ситуації, але не дивлячись на всі образи з боку жінки, її діти мають повне право спілкуватися зі своїм батьком і можливо це може допомогти не повторити його помилок.

Розлучення – це кінець сімейного життя, але в той же час – це початок чогось нового в житті кожної людини. Після перенесеного стресу важливо подумати про себе, про те, що необхідно розвиватися далі і рости як особистість, а не зупинятися на цьому.

Я заворожено дивилася на свого чоловіка, а він не зводив захоплених очей з своєї коханки. Він вів себе, як закоханий придурок …

Читати >>

Джерело: https://feelcontrol.net/difficulty/parting/kak-reshitsya-na-razvod-s-muzhem-sovety-psixologa.html

Як зважитися на розлучення. Не бійтеся почати заново

Як зважитися на розлучення з чоловіком: 7 кроків до світлого майбутнього

Досить делікатне питання, як вирішиться на розлучення. З причини специфіки моєї роботи, мені часто доводиться стикатися з такими життєвими ситуаціями, коли у нормальної людини волосся стане дибки від того що він почує.

Неймовірна жорстокість, підлість, зрада, жадібність, цинічність – неповний список який характеризує багато нездорові відносини. Досить часто, людина перебуваючи в шлюбі з тираном, навіть не розуміє, що відбувається і не може зрозуміти, що вихід є. Не бійтеся задавати питання, не бійтеся хотіти жити краще, жити в любові.

Розлучення практично завжди, тяжкий хворобливий рішення, але якщо Вас відвідують ці думки, подумайте, може Вам варто звернутися до фахівця з сімейних стосунків – психолога.

Задайте собі питання, Ваші відносини, не влаштовують тільки Вас або вони стали всіх членів сім’ї.

Як зважитися на розлучення з чоловіком?

Для більшості жінок розлучення – дуже серйозний крок. Саме тому багато хто продовжує страждати в шлюбі, не наважуючись на розрив.

Як зважитися на розлучення з чоловіком, якщо на те є вагомі причини?
Часом навіть вагомі аргументи «проти» не здатні спонукати жінку на такий відповідальний крок.

наслідки розлучення

Шлюб між чоловіком і жінкою – це не тільки почуття і інтимний зв’язок, але і щось більше. Союз між двома партнерами з часом призводить до появи дітей, загального побуту і майна. Саме це не дозволяє більшості нещасних у шлюбі жінок вирішиться на розлучення з чоловіком. Чим ще лякає представниць слабкої статі розрив відносин:

 1. Виховання дітей. Після розлучення, як правило, виховання і догляд за дітьми лягає на жінку. Чоловік після розриву лише зрідка може відвідувати дитину і практично ніяк не бере участі в його житті і вихованні. Деякі жінки не можуть зважитися на розлучення з чоловіком, щоб згодом не відчувати провину перед власними дітьми.
 2. Засудження близьких. Нерідко жінки, які зважилися на розрив багаторічних відносин з чоловіком, стикаються з критикою і засудженням з боку родичів і друзів. Іноді близькі люди і зовсім припиняють спілкування з жінкою, приймаючи сторону кинутий чоловіка. Нападки і негативні відгуки на свою адресу здатна винести далеко не кожна дівчина.
 3. Втрата фінансової підтримки. Більшість жінок, проте, не можуть зважитися на розлучення з чоловіком, боячись залишитися «на мілині». Особливо часто це відбувається в тих випадках, коли жінка, перебуваючи у шлюбі, займалася тільки домашнім господарством і дітьми.
 4. Самотність. Не секрет, що багато хто з представниць прекрасної статі боятися залишитися на самоті. Розрив довгих відносин приносить їм сильний психологічний дискомфорт. У деяких після розлучення і зовсім виникають проблеми з побудовою особистому житті заново.

Підстави для розлучення

Тим часом, які б наслідки розриву вас не чекали, необхідно знати, як зважитися на розлучення з чоловіком, особливо якщо на те є вагомі причини. У деяких випадках розлучення просто необхідний, оскільки для деяких жінок це єдина можливість повернуться до нормального і щасливого життя, зберігши власне психологічний, а часом і фізичне здоров’я.

Достатніми підставами для того, щоб розійтися з чоловіком, є:

 1. Алкогольна і наркотична залежність. Чоловік, що зловживає алкоголем або приймає наркотики, рано чи пізно ставати асоціальною об’єктом. Залежність не тільки не дозволяє йому виконувати свої прямі обов’язки в сім’ї, а й може загрожувати повноцінного життя її членів.
 2. Фізичне насильство. Якщо чоловік піднімає руку на жінку – це цілком достатній привід, щоб подати на розлучення. І чим швидше жінка зважиться на цей крок, тим краще буде для неї самої.
 3. Моральне насильство. Образа, приниження і третирування з боку глави сімейства є не менш вагомим аргументом на користь того, щоб зважитися на розлучення з чоловіком. Таке ставлення завдає серйозної шкоди психічному здоров’ю жінки, на тлі чого у неї можуть розвинутися неврози і різні психосоматичні захворювання.
 4. Зрада. Не секрет, що чоловіки за своєю природою полігамні і навіть перебуваючи у шлюбі, не кожен з них може відмовитися від контактів з іншими представницями прекрасної статі. Однак багато дружин, знаючи про зради чоловіка, просто закривають очі на це. Як довго можна зберігати шлюб, де відсутня повага до партнера?

Що робити?

Навіть якщо у жінки достатньо підстав, щоб зважитися на розлучення з чоловіком, зробити перший крок дуже складно. Тому якщо ви вирішили прийняти таке відповідальне рішення, постарайтеся, щоб шлюборозлучний процес пройшов якомога менш травматично для вас обох:

 1. Дозвольте майнове питання. Шлюб, крім почуттів, поєднує в собі і два інших поняття – сім’я і побут. Перш ніж зважитися на розлучення з чоловіком, уладьте всі фінансові та господарські питання. Спільно в мирній бесіді вирішите, яким чином розділити спільно нажите майно. Не проявляйте ворожість, намагаючись залишити чоловіка ні з чим: це лише затягне процес розлучення.
 2. Чи не погрожуйте. Для деяких жінок слова «подам на розлучення» стали своєрідним способом маніпуляції чоловіками. Але як показує практика, це дає абсолютно зворотний ефект. І якщо ви все ж таки змогли зважитися на розлучення з чоловіком, не ображайте і не погрожуйте йому: хто знає, можливо, незабаром ви знову зійде.
 3. Будьте толерантні. Незалежно від причин розлучення, завжди залишайтеся людиною. Постарайтеся залишитися з колишнім чоловіком в нормальних відносинах і тим більше не налаштовуйте проти нього дітей. Не потрібно вмішувати їх у ваші особисті з чоловіком тертя.

Читайте також:   Як правильно займатися сексом: правила і кращі пози

Джерело: http://www.tofeelwell.ru

Як же все таки зважитися на розлучення?

Про те, як зважитися на розлучення, можна починати думати тоді, коли в родині відбувається щось незрозуміле. Дуже часто чоловік або дружина більше не отримують того, чого їм хотілося б: любові, турботи, уваги і поваги. Напевно, такі моменти можна і виправити, але багато хто вибирає саме розставання.

Якщо говорити про те, як же все такі зважитися розлучитися, необхідно поставити перед собою цілі, згадати про недоліки шлюбу. Приблизно такі дії допоможуть вирішити проблему:

 1. Напевно думки про розлучення виникли через нестачу чого-небудь. Тепер, коли ви вже готові розлучитися просто випишіть на аркуш паперу все ті плюси і переваги, які ви зможете отримати. Їх напевно буде багато. Відпускайте людини, якщо з ним ви не відчуваєте себе комфортно і затишно.
  Чоловік вас більше не любить, не приділяє уваги? Розведіть і знайдіть нову людину, яка подарує вам все це. Дружина більше не вважає вас найкращим? Знайдіть ту, яка почне цінувати вас, і ви зможете відчути себе чоловіком.
 2. Згадайте про те, що розлучення – це не так вже й страшно. Якщо все буде відбуватися добровільно, у вас не виникне жодних проблем, процес пройде гладко і без наслідків.
 3. Якщо не знаєте, як зважитися на розлучення з дружиною через зраду (це стосується і чоловіків) просто подумайте, чи могла людина, який вас любить, так вчинити з вами. Напевно люблять один одного люди ніколи не змінять і будуть вірними. Коли хтось виявився невірним по відношенню до вас, краще розлучитися з чоловіком, щоб знайти більш гідну заміну.

Дитина в сім’ї: як розлучитися?

Все робиться на краще, це варто пам’ятати. Не знаєте, як зважитися на розлучення, якщо є дитина? Подумайте про його майбутнє. Наприклад, якщо батько більше не приділяє вам уваги, проводить час з іншими жінками, не варто триматися з ним поруч. Краще знайдіть дитині нового батька, який буде приділяти час на виховання свого чада.

Щоб не було проблем просто поговоріть з дитиною. Те, в якому він віці, не грає великої ролі. Ви повинні вести дорослий розмову зі своїм сином або дочкою будь-якого віку, тільки так ви зможете позитивним чином вплинути на майбутнє малюка.

Коли чоловік вирішується на розлучення головне завдання – довести вашому чаду, що в розлученні винні лише батьки, але ніяк не діти. Якщо це вийде зробити, надалі життя складеться набагато простіше.

Якщо ви не розумієте, як зважитися подати на розлучення, зверніться до фахівця. Психологи зможуть надати на вас вплив, і ви з легкістю виконаєте те, до чого прагнете. Не важко буде відправитися в загс, щоб подати заяву. Не варто боятися наступних процедур. Поділу майна і всі інші нюанси – це взагалі не проблеми, не потрібно на цьому зациклюватися.

А як зважитися на розлучення з двома дітьми? Питання це виникає в першу чергу тому, що складно уявити, як ви самостійно зможете містити таку сім’ю.

Насправді, необхідно все продумати на кілька кроків вперед. Будучи безробітної, необхідно знайти джерело доходу, після чого ви можете сміливо розлучатися.

В крайньому випадку ви обов’язково будете отримувати аліменти, домогтися їх дуже просто.

Поради від досвідчених фахівців

«Допоможіть зважитися на розлучення» говорять багато людей, які перебувають у шлюбі. Насправді, є кілька слушних порад. Полягають вони ось у чому:

 1. Прагніть покращувати своє життя. Тільки тоді ви будете по-справжньому щасливою людиною. Якщо з одним погано, пора шукати заміну. Але варто врахувати, що просто необхідно взяти спробу і спробувати все відновити. Відносини завжди можна відродити.
 2. Відштовхуйтеся від тих недоліків, які явно видно в вашому житті. Ви дівчина і ні разу не відвідували салон краси, так як чоловік забороняв це зробити? Подумайте над тим, як покращиться життя після подачі заяви про розлучення.
 3. Коли чоловік вирішується на розлучення, він найчастіше робить це через небажання з боку дружини йти на контакт, намагатися спілкуватися, разом проводити час. Будьте розумнішими і не витрачайте все життя на спроби все відновити. Не вийшло – йдіть далі.

Джерело: https://moi-pravoved.com/razvod/kak-reshitsya-na-razvod/

7 кроків, щоб зважитися на розлучення зі своїм чоловіком

Привіт, дівчата. У даній статті я розповім вам, як зважитися на розлучення зі своїм чоловіком. Вам буде цікаво її прочитати, якщо ви перебуваєте ще в думках, чи варто розлучатися чи ні. І тим, хто, вже точно вирішив, що пора зав’язувати стосунки, які не приносять вам щастя.

Я вирішила розписати по кроках. Як все-таки остаточно вирішитися на подібну дію і перестати сумніватися в прийнятому рішенні.

7 кроків до нового життя

Поради психолога допоможуть прийняти рішення швидше. Сенс кроків не обов’язково полягає в тому, щоб слідувати їх послідовності. Одній дівчині може вистачити 1 кроку з усіх, щоб остаточно прийняти рішення.

Інший другий і п’ятий крок. Не обов’язково виконувати всі кроки і слідувати їх порядку. Якщо у вас дійсно є сумніви, і ви не можете жити більше разом, то на цей момент, раджу скористатися всіма кроками.

Крок перший: перебудова

Людська свідомість ще та «сволота», поки ми повністю не зробимо задумане, мозок буде постійно посилати думки сумніви. Буде прям, наводити аргументи, що цього краще не робити, як тільки вирішуєш не робити, він ту ж шарманку включає, тільки повністю, так навпаки. Всьому виною один нюанс. Ви не все так же і не вирішили повністю, що готові офіційно розлучитися.

Поки ви будете коливатися, ви так і будете отримувати купу інформації, за прийняття того чи іншого рішення. Ви будете наганяти все більше страхів в свою голову, що ви можете залишитися одна, що ви не зможете вижити і так далі.

Для уникнення подібної невпевненості прийняли рішення, почали втілювати в життя. Тим самим, ви чітко поставите перед собою завдання, яку вже почали вирішувати. Як тільки ви приступите до виконання, ви зрозумієте, що все робите правильно, і це легко дається вам.

Крок другий: зверніть увагу на себе

Не варто піддаватися постійним думок про розлучення. Забудьте про них. Почніть вже зараз вживати заходів для свого нового життя, без колишнього чоловіка. Почніть приділяти собі більше уваги, радуйте себе.

Така поведінка допоможе зрозуміти, скільки всього хорошого вас чекає після розлучення. Скільки ви втрачаєте можливостей для власного щастя залишаючись проживати в шлюбі з людиною, яка не дасть вам щастя.

Крок третій: діалог

Даний підхід підійде дівчатам, які все ще знаходяться під сильним сумнівом в ухваленні рішення.

Подумайте гарненько, що вас насправді не влаштовує в нинішніх відносинах з чоловіком? Після поговоріть з ним щиро на цю тему. Не кажіть, що не влаштовує його, говорите про себе, як є насправді.

Під час розмови, спробуйте запропонувати альтернативу поведінки для чоловіка, можливо, він зможе змінитися, і ви збережете шлюб.

Це приклад правильної поведінки в даній ситуації. Ви говорите і дозволяєте ті нюанси, які не влаштовують вас. І шукайте рішення для їх усунення.

Під час такого діалогу, затроньте всі можливі негаразди, які ви не так і не вирішувалися вирішити. Навіть самі дрібниці, вони так само накопичуються і згодом утворюються у велику проблему. Завдяки такої розмови, ви точно визначитеся для себе. Є надія на світле майбутнє або це кінець вашого союзу.

Спостерігайте за поведінкою чоловіка в момент вашої розмови. Визначте межу, після якої ви розривається відносини в будь-якому випадку. Допусти він більше 3 разів на тиждень поїхав на риболовлю. Перший раз порушив домовленість, нагадали про неї, другий випадок трапився, нагадали, що 3 раз, і ви йдете. Все буде залежати від його вибору вже. Тільки дійсно дійте так, як вирішили вчинити.

Крок четвертий: не думайте про його потребах

Ви впевнені, що хочете розлучитися з чоловіком, але не бажаєте брати відповідальність на себе. Зробите хитро, нехай він візьме відповідальність на свої плечі. Чоловік рідко покидає «зону комфорту», ​​йому з вами добре, він ситий, задоволений, обласканий, навіщо йому йти? Позбавте його цього.

Ви перестанете задовольняти його потреби, і він почне замислюватися про те, щоб піти від вас. Нехай сам готує собі їжу, припиніть здійснювати прибирання в квартирі, перекладіть на нього виконуються в сталості вами справи. Перший час він зазнає, але, наскільки його вистачить? Ви підштовхнете на думки про розлучення, які ви і хочете отримати.

Якщо ви продовжите йому у всьому потурати, то так і продовжите мучитися в нещасному шлюбі. У програші залишитеся тільки ви. Жінки готові терпіти жертву частіше і довше чоловіків.

Крок п’ятий: діти

Даний крок стосується батьків, у яких є дитина або неповнолітні діти.

Батьки повинні розуміти, що дитина буде повторювати те, що бачить в своєму дитинстві. Якщо він постійно спостерігає сварки і скандали в своїй родині він реалізує точно таку ж атмосферу з високою ймовірністю. Тому подумайте про дітей, якого майбутнього ви для них хочете?

Наведу такий приклад: Жінка живе з чоловіком диктатором, який вдається до рукоприкладства, постійні сварки та скандали. Якщо запитати цю жінку, чому не втечеш від нього … Вона примудряється сказати, тільки через дитину. Я хочу але не можу…. Ти серйозно???? Ти що несеш ??? Крім освіти у дитини комплексів, страху, заниженої самооцінки ви нічого йому не підносите.

Якщо у вас росте дівчинка, то спостерігаючи за вашими відносинами, вона буде так само терпіти побої від свого чоловіка, то, що буде вважати, що це в порядку речей. Адже тато бив маму свого часу. Якщо зростає хлопчик, то він повторить поведінку батька і буде бити свою дівчину. А якщо у вас двоє дітей? Стає страшно за їхнє майбутнє.

Такого майбутнього ви хочете своїм дітям? Досить прикривати свого не рішучість дітьми.

Краще неповна, але щаслива сім’я. Де у дитини буде здорова психіка і щасливе дитинство. Чим де він впаде в апатію і йому буде потрібна допомога психолога, що б він зміг реалізуватися в подальшій своїй життя. А не залишився замкненим і втраченим в ній.

Страшне не розійтися, страшно терпіти подібне ставлення. І має бути соромно, прикривати це все дітьми. Знайдіть в собі сили і припиніть подібні знущання. Дайте своїм дітям насолодитися дитинством, яке і так триває не довго.

Якщо ви не знаєте, як здійснюється розлучення при наявності дітей, перейдіть за цим посиланням. Тут ви знайдете відповіді на ваші запитання.

Крок шостий: радість життя

Ми весь час думаємо, що час прийде, його так багато. Насправді час тільки йде і його дуже мало.

Ми живемо найчастіше ілюзіями і надіями, боячись брати відповідальність і вирішувати самостійно свої проблеми. Якби ми знали, коли настане наш останній день на землі, ми жили б зовсім по-іншому.

Я впевнена, в нас було б набагато більше впевненості в своїх діях і точно не терпіли те, що нам не подобається.

Кажеш, хочу розлучитися? Розведіть, не муч себе. Куди ви витрачаєте дорогоцінний час, який можна провести щасливо. Подумайте, що вам залишилося не так багато жити і зважитеся, нарешті, на зміни для себе, ні для кого-то.

Що заважає стати щасливою прямо зараз? Вам залишилося недовго, так навіщо ви терпите? Запитайте: що я хочу насправді? Зробіть це! Зробіть своє життя найщасливішою в найближчі місяці, а після продовжуйте йти за цим принципом все життя. Перегляньте свої цінності. Пора починати любити себе.

Крок сьомий: уяву

Уявіть у себе в голові своє життя з нинішнім партнером через п’ять років. Що ви бачите? Ви бачите щасливу сімейну пару з радісними дітьми або спостерігаєте жах і розвал? Хочете ви такого майбутнього для себе?

А зараз уявіть так само, яким буде ваше життя п’ять років по тому, якщо ви розірвете свої відносини з чоловіком. Що ви спостерігаєте навколо? Ви щасливі? Ви задоволені тим, що бачите? Добре уявіть своє життя, без присутності в ній вашого чоловіка. Відчуйте емоції, які вас відвідують в даний момент.

Постарайтеся обидва уяви уявити, як можна чіткіше і правдоподібніше і прийміть, грунтуючись на них своє, остаточне рішення.

Ось такі існують способи і кроки, щоб додати впевненості в дії. Чи не мучте себе міркуваннями, варто чи не варто так поступати. Прийміть рішення і дійте. Час йде, проходить ваше життя. Усвідомте цінність життя і полюбите її за щастя.

Читайте також:   Як вести себе з чоловіком, щоб він закохався: способи і секрети

Якщо ви вважаєте, що вам буде складно пережити розлучення, прочитайте мою статтю. У ній я розповідаю, як складається життя після розлучення. І що робити, щоб він пройшов найменш болісно і швидко.

Прошу вас розповісти свою історію життя в х, як ви або ваші знайомі зважилися на розлучення і якими способами надали собі впевненості.

Джерело: https://Plachu.net/zakonchit-otnosheniya-i-rasstatsya/kak-reshitsya-na-razvod

Як зважитися на розлучення з чоловіком – поради психолога

У страху великі очі. Всім відома з дитинства приказка якнайкраще передає почуття, жінки, що стоїть перед межею розлучення. Важче прийняти рішення тим, хто провів в шлюбі кілька років. Як зважитися на розлучення з чоловіком, не зруйнувавши при цьому свій емоційний стан, допоможуть поради психолога.

Чому жінка боїться розлучення і як зважитися на цей крок?

Йти на розрив завжди важко. Зробити це, значить, взяти на себе відповідальність. Перш за все, за своє життя і за життя своїх дітей. Що заважає зробити крок назустріч іншому житті:

 1. Невпевненість у завтрашньому дні. Цього бояться ті дами, які матеріально залежні від чоловіка. Відсутність житла і роботи ускладнюють ситуацію.
 2. Надія на те, що чоловік одумається, кине пити, гуляти і ходити на сторону, стане заробляти багато грошей, дарувати квіти і так далі. Необхідне підкреслити.
 3. Якщо не чоловік, а дружина знайшла йому заміну, нерішучість поставити крапку у стосунках посилюється почуттям провини або, ще гірше: жалості.
 4. Банальна звичка бути заміжньою, заважає прийняти рішення.
 5. Боязнь залишити дітей без батька.
 6. Сумніви, що вдасться ще раз вийти заміж, як наслідок – страх самотності.
 7. Стурбованість, що скажуть близькі. Це можуть бути як ваші і його родичі, так і друзі і колеги по роботі.

Розберемо кожен пункт детально:

Матеріальна залежність – важливий аргумент, але тільки якщо жінка ніколи в житті нічого не робила, не має ні роботи, ні освіти і позбавлена ​​підтримки близьких людей. Якщо хоч один пункт є у вашому арсеналі без частки «не», дійте.

Тільки не з місця – в кар’єр. Підготуйте грунт. Так, на це знадобиться час, але ви підготуєте собі подушку безпеки, завдяки якій піти буде легше.

Знайдіть (змініть) роботу, отримаєте освіту, вирішите питання з житлом, попросіть про тимчасову підтримку близьких людей.

Сподіватися, що благовірний чарівним чином зміниться, м’яко кажучи, наївно. Якщо ви перепробували всі методи, щоб зберегти шлюб, але нічого так і не змінилося, чекати більше нема чого, крім як повного розчарування від життя.

Якщо причина розлучення в вас, а жалість до чоловіка утримує від розриву – подумайте про елементарну повагу до людини, що не принижуйте його своєю жалістю.

Поняття звички об’єднує небажання щось змінювати, страх новизни і надію, що все владнається.

Зберігати шлюб заради дітей – верх нерозсудливості. Ніхто вам за це спасибі не скаже. Більш того, бачачи щодня перед собою проживання двох нещасливих людей, у дитини сформується спотворена модель про сімейне життя. Навіть якщо у вас артистичні здібності і, ви граєте роль щасливого подружжя, спрацювати це може, тільки якщо дітки зовсім маленькі.

Боязнь самотності … Дами, хто вам прищепив цю думку? Чи не чоловік чи? Як тільки вщухнуть переживання після шлюборозлучного процесу, ви зможете, нарешті, зайнятися собою коханою, навчитеся поважати себе, плекати, і коли в душі настане гармонія, то і страх відступить, і ви станете готові до нових відносин.

Як сказав один мудрець, якби ви знали, наскільки оточуючим немає діла до того, як ви виглядаєте, ви б сильно здивувалися. Слухати поради старших родичів, подруг, шукати відповідь на численних форумах, можна, тільки приймати рішення потрібно слухаючи свій розум.

Як зрозуміти, що пора розлучатися з чоловіком: поради психолога

Протягом подружнього життя питання про розлучення виникає не один раз. Провокують його сварки, кризи сімейних відносин, інтрижки на стороні. Але сварки вщухають, кризи проходять, а любовну пригоду можна пробачити.

Що повинно вплинути на рішення і коли варто розлучатися з чоловіком, вивчимо поради психолога. Є кілька причин, які однозначно є приводом для розлучення:

 1. Будь-яка форма насильства, причому моральне насильство вважається більш важкою формою впливу на психіку жертви.
 2. Наркотична й алкогольна залежність, якщо чоловік не може або не хоче від них позбутися. До цих двох слабкостей, додається пристрасть до азартних ігор. З першого погляду, причина може здатися не переконливою, але жінки, які пройшли випробування рулеткою, розуміють, про що йдеться.
 3. Відсутність любові, поваги, душевної близькості і інтимних відносин.
 4. Небажання мати дітей.
 5. Зради.
 6. Коли чоловік перетворюється в альфонса.
 7. Психічну хворобу чоловіка.

Розглянемо кожен варіант докладно, коли розлучення не уникнути і дізнаємося поради психолога:

Насильство в сім’ї зустрічається нерідко, має різні форми прояву, але результат завжди один: психічному та фізичному здоров’ю завдається непоправна втрата.

Чим раніше жінка покінчить з цим, тим більше шансів повернутися до нормального життя. Крім жінки, страждає і дитяча психіка.

У такій ситуації час на роздуми немає, потрібно включати інстинкт самозбереження, брати дітей в оберемок і рятуватися.

Залежно від сильнодіючих речовин, ведуть в кінцевому випадку до деградації особистості. А в момент сп’яніння, людина перетворюється в неконтрольоване істота. Якщо це повторюється регулярно, немає бажання лікуватися від залежності, ні сльози, ні вмовляння, нічого не вдіє, вихід один – розлучення.

Якщо ваші почуття охололи настільки, що відносини з сусідами здаються набагато ближче, задумайтеся, що вас чекає далі. Чи варто триматися за цей шлюб? Ні. Розрив відносин принесе полегшення обом. Адже кожна людина гідна щастя.

Потрібно зрозуміти, з чим пов’язано небажання чоловіка мати дітей. Адже спочатку шлюби створюються, для того щоб жінка могла виконати свою місію матері. Якщо причина небажання криється в егоїзмі чоловіка, не варто витрачати на нього свій час.

Мова йде про постійні зради чоловіка. Якщо ви про це дізналися, а каяття у чоловіка немає, отже, він вас не поважає, ні як жінку, ні як мати, ні як особистість. По суті, він і себе не поважає. Висновок робіть самі.

Він може бути уважним, турботливим, але при цьому тунеядцем. Це можна терпіти якийсь час, але чаша терпіння має краю, і настане час, коли воно проллється.

При психічних відхиленнях у здоров’ї потрібно довіритися медикам, і ні в якому разі не звалювати на себе цю ношу, і тим більше не випробовувати почуття провини: вам ще ростити дітей.

Поради психолога: як зважитися на розлучення з чоловіком?

Ви жоден раз повертаєтеся до цього питання, терпіння закінчилося, надії згасли, але привести свій намір до логічного завершення не вистачає сил. Потрібно зрозуміти, за яку соломинку ви намагаєтеся утриматися, і що допоможе зважитися на розлучення з чоловіком.

Є гарна приказка: чи не винось сміття з хати. У випадку з розлученням, вона як не можна, до речі. Не потрібно намагатися дізнатися думку всіх доброзичливців. З таким питанням потрібно звернутися до фахівця. Рекомендуємо звернутися до психолога-гипнологу Микиті Валерійовичу Батурину.

Він допоможе подолати страхи і прийняти єдино правильне рішення.

Розлучатися чи ні з чоловіком, психолог дає пораду:

 • повторюйте, як мантру, по нескольку раз на день: «Я розлучаюся!». Намітьте для себе конкретний термін (можна записати його в щоденнику);
 • складіть список того, що вас перестало влаштовувати в чоловіка, висуньте йому ультиматум (все це проробляти, зберігаючи спокій, не підвищуючи голосу, як диктор на телебачення). Після цього, візьміть з себе слово, що якщо чоловік порушить два (три і т. Д. – вирішіть для себе самі) рази вимоги ультиматуму, я від нього йду.
 • припиніть обслуговувати свого чоловіка (Не готуйте, не стирайте, що не гладьте – нехай робить це сам).

Допомагає прийняти рішення вправи на уяву:

 1. Уявіть, що вам відведено прожити всього кілька місяців. Розставте пріоритети, вирішите, щоб ви хотіли зробити за час, що залишився, і кого ви хочете бачити в свої останні години.
 2. Уявіть, що буде з вами через кілька років:
 • якщо ви залишитеся з чоловіком;
 • якщо ви будете в розлученні.

Іноді такі нехитрі дії допомагають поглянути на те, що відбувається з нового боку і визначитися з остаточним вибором.

Розлучення і діти: чи завжди повна сім’я краще?

Коли діти ростуть в повноцінній сім’ї, повної любові, поваги і гармонії, вони відчувають себе захищеними. Кожен день вони бачать теплі взаємини батьків, і це допомагає їм у майбутньому сформуватися самодостатньою людиною.

Що відбувається з відносинами, коли родина стоїть на межі розлучення? Правильно, ні любові, ні поваги і ні про яку гармонії не йде мова. Тому коли жінка вигадує собі виправдання, приносячи себе в жертву, і не розлучається заради дітей, то це жахлива помилка. Як зважитися на розлучення з чоловіком, якщо є дитина і які поради психолога, підштовхнуть до правильного вибору.

Наші діти копіюють нас у всьому і, саме в дитинстві закладається модель поведінки, яка переноситься у доросле життя. Чи хочете ви, щоб ваша дитина переживав в майбутньому те, що відчуваєте зараз ви.

Відповідь очевидна. Тому якщо єдина причина, за яку ви чіпляєтеся, щоб зберегти шлюб, це діти, не робіть цього. Розлучайтеся.

Для дітей важливо, щоб у них були щасливі мама і тато, а не те, щоб вони були в шлюбі.

Як пояснити своє рішення дітям?

З поясненням затягувати не варто. Краще, якщо ви домовитеся з чоловіком і розповісте про своє рішення разом. Головне пояснити дитині, що його провини в тому, що ви вирішили розлучитися, немає. І любити ви будете його як і раніше, ну і по можливості, домовитися про те, як будуть проходити подальші зустрічі батька з дітьми.

Якщо з чоловіком домовитися неможливо, поговоріть з дитиною самостійно. Тільки не потрібно йому брехати і давати нездійсненних обіцянок.

Тест: як безболісно для вас розірвати відносини?

Ще один психологічний прийом допоможе вам розібратися в собі і безболісно пройти процедуру розлучення. Візьміть аркуш паперу, расчертите на чотири стовпці. Кожен стовпець буде починатися з питання, на який нижче, ви детально відповісте.

 1. Що буде, якщо ви розлучитеся?
 2. Чого не буде, якщо ви розлучитеся?
 3. Що буде, якщо ви не розлучитеся?
 4. Чого не буде, якщо ви не розлучитеся?

Дайте відповідь на ці питання максимально детально, не загубивши жодної дрібниці. Ви зрозумієте, чого ви можете втратити, якщо залишите все як є. Або ж це буде ще однією відправною точкою для того, щоб шлюб зберегти.

Поради фахівця

Щоб не шкодувати про прийняте рішення про розірвання шлюбу, подумайте, чи всі заходи було вжито до його збереженню. Ось кілька рекомендацій фахівця, які допоможуть зробити правильний вибір і якщо він буде на користь розлучення, згладити його негативні наслідки.

 1. Не робіть документи на розлучення в момент загострення конфлікту. Дайте емоціям вщухнути. Після цього подумайте, чи зможете ви продовжувати жити разом. Щоб краще це відчути, поїдьте на тиждень до родичів або друзів, тільки не присвячуйте їх у свої плани. Через деякий час, будучи на відстані, ви зможете дати собі відповідь, як вам краще, разом чи порізно.
 2. Не залишайтеся один з одним з жалості.
 3. Чи не кидайтеся словами «я подаю на розлучення», щоб якось налякати чоловіка. Найчастіше жінки зловживають цим. Вимовляєте ці слова, коли рішення вами прийнято остаточно.
 4. Якщо питання про розлучення для вас вирішене, перш ніж йти в ЗАГС, вирішите справи з майном. Постарайтеся переконати чоловіка домовитися про поділ спільно нажитого добра полюбовно. Не прагніть обібрати його як липку. Знайдіть варіант, який підійде вам обом.
 5. Постарайтеся розлучитися цивілізовано. Чи не ображайте один одного, добре, якщо вам вдасться зберегти хоча б нейтральні відносини.
 6. Чи не прищеплюйте дитині думка, що його тато поганий, тим більше не домішується сюди бабусю (маму чоловіка). Дитина повинна залишатися в повній впевненості, що його батьки найкращі.
 7. Після розлучення, поринете в потік нових справ. Займіться своїм зовнішнім виглядом. Знайдіть собі нове захоплення.
 8. Якщо ви працювали разом, бажано її поміняти.
 9. Чим рідше ви будете бачитися, тим простіше вам буде перебудувати себе зі статусу «розлучена» на статус «вільна» або «в пошуку».
 10. Чи не намагайтеся дізнатися як справи у вашого колишнього чоловіка. Не потрібно ворушити минуле.

Зважитися на розлучення з чоловіком, з яким прожито роки питання не одного дня. Напевно, за цей час було багато хорошого: пристрасть, любов, радість.

Що пішло не так, чому у вашій родині настав розлом, в більшості випадків в цьому винна обоє. Чи намагатися склеїти розбиту вазу або викинути осколки в сміття – вирішувати тільки вам.

Поради фахівця допоможуть вибрати правильний напрямок вашого шляху, а пройти його доведеться самостійно.

Якщо після розлучення або невдалих відносин, вас стали мучити страхи, панічні атаки, невпевненість в собі, хронічна депресія – зверніться до фахівця, наприклад психолога-гипнологу Батурину Микиті Валерійовичу.

Джерело: https://ProPanika.ru/psihologiya/kak-reshitsya-na-razvod-s-muzhem-sovety-psihologa/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *