Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любові

Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любовіЗнайти справжню любов або свою половинку – мета кожної людини на землі. Однак люди здатні відчувати любовні почуття на різних рівнях – симпатії, закоханості, любові. Тому, щоб розпізнати серед всіх можливих романтичних почуттів справжню любов, необхідно мати чітке розуміння різниці між поняттями «симпатії», «закоханості» і «кохання». Про це ми і поговоримо.

Зміст приховати

ознаки симпатії

Людина може відчувати симпатію до декількох людей одночасно. Воно виникає відразу після знайомства. Це почуття приязні до людини, яке характеризується такими ознаками:

 • емоційний потяг до людини;
 • загальні цінності, переконання, інтереси;
 • позитивна реакція на зовнішність, риси характеру, поведінку іншої людини;
 • доброзичливість і підвищений інтерес;
 • відчуття подібності.

Симпатія часто виникає в дружбі, де існує прихильність між людьми і задоволення від спілкування один з одним, але іноді переростає у закоханість.

ознаки закоханості

Закоханість дуже яскраве почуття, яке має наступні ознаки:

 1. Закоханість – почуття, яке часто називають «любов’ю з першого погляду». Цьому виду романтичних емоцій властиво сильне емоційне і фізичне тяжіння однієї людини до іншої.
 2. Закоханість народжується, коли ви бачите іншу людину, починаєте захоплюватися його зовнішнім виглядом, поведінкою, мовою і іншим. Закоханість складається переважно з емоцій, з її настанням зазвичай приходить відчуття ейфорії, приплив адреналіну. Цей сильний емоційний сплеск порівнюється з відчуттям «метеликів в животі» і не контролюється людиною.
 3. Закоханий чоловік звеличує об’єкт свого захоплення, ігноруючи його недоліки і перебільшуючи сильні сторони. Його охоплює пристрасть, він зачаровується іншою людиною і вважає його межею своїх мрій. Також виникає бажання подобається, ставати краще і здійснювати приємні вчинки. Закоханість не обов’язково передбачає наявність відносин: можна бути закоханим сумирно.
 4. В основі закоханості лежить пристрасть і захоплення, тому вона часто не триває довго. Закоханість з’являється миттєво і також швидко може пропасти, якщо інтерес до людини зникає, або ж перетворитися в справжню любов. Для підтримки іскри обом партнерам необхідно докладати зусилля. Люди, які переходять від одних відносин до інших, прагнучи постійно відчувати почуття закоханості, можуть втратити з виду справжню любов, оскільки вона вимагає часу для розвитку.
 5. Закоханість короткочасна. Є вислів, що любов живе 3 роки. Насправді такий термін живе не любов, а закоханість.
 6. Закоханість часто проявляється в залежності від партнера. Ви постійно думаєте про свого коханого, хочете якомога частіше перебувати з ним, закидаєте інші справи заради нього та інше.

Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любові

ознаки любові

 • Любов – це довгий поступовий процес. Вона може починатися з дружби, симпатії чи закоханості, проте є більш глибоким, надійним і довговічним почуттям.
 • Любов більше заснована на діях, ніж на емоціях. У цей період люди вже добре знають, що зробить партнера щасливим. І завдяки своїм діям проявляють свою любов: піклуються, беруть відповідальність за сім’ю та інше.
 • Людина свідомо знаходиться в любовному зв’язку з близькою людиною, його почуття з’являються з глибини душі, а не від сильної пристрасті або захоплення. Між люблячими людьми виникає прихильність, взаємна довіра, повага, відданість.
 • Почуття, які спонукають дбати про іншу людину і враховувати його інтереси. Справжня любов означає готовність жити з людиною, не намагаючись змінити його відповідно до свого ідеалом.
 • Любов – результат глибокого пізнавання один одного, розуміння больових точок і «кутів» характеру партнера і навмисне побудова спілкування таким чином, щоб воно протікало з максимальним задоволенням і ефективністю для обох.

Основні відмінності любові і закоханості

Люди нерідко стикаються з тим, що плутають закоханість з любов’ю, приймаючи тимчасові захоплення за дійсні глибокі відчуття, або випускаючи справжню любов в пошуках постійної пристрасті. Щоб уникнути подібного самообману, вивчіть наступні основні відмінності між любов’ю і закоханістю:

 1. Тривалість почуттів. Любов не відбувається відразу, це постійно зростаючий процес. Вона передбачувана і логічна, оскільки виникає між рідними і близькими людьми. Закоханість випадкова, людина ніколи не знає, коли він може закохатися. Це почуття з’являється раптово, як спалах, проте з часом так само мимохідь може зникнути. Закоханість не обов’язково триває довго, оскільки вона заснована на захопленні або пристрасті. Закоханість може швидко зникнути, а любов з часом посилюється.
 2. Сприйняття недоліків. Люблячі люди знають і приймають недоліки своїх половинок. Вони готові жити з людиною, приймаючи його з усіма недоліками. Закоханість засліплює людей, тому вони не помічають недоліки об’єктів своїх захоплень і вважають їх бездоганними. У любові немає ілюзії: ви любите іншої людини таким, яким він є насправді.
 3. Емоції . Під час закоханості люди відчувають сильний емоційний сплеск, почуття ж любові засновані на діях. Незважаючи на те, що емоції можуть бути більш інтенсивними, справжня любов набагато сильніше, ніж закоханість.
 4. Сила почуттів. Закоханість щодо поверхнева, любов – дуже глибоке почуття. Люблячим стосункам притаманні довіру, повагу, відданість, які можуть не повністю проявлятися або бути відсутнім при закоханості.
 5. Любов – більш спокійне почуття, ніж закоханість. Закоханість викликає бажання провести з людиною весь час разом. Любити означає давати особистий простір людини і довіряти йому.
 6. Готовність долати труднощі. Зв’язок між закоханими людьми може бути недостатньо сильною, щоб протистояти труднощам. Зв’язок між люблячими людьми настільки сильна, що дозволяє їм справлятися з життєвими проблемами і, незважаючи ні на що, завжди залишатися разом.
 7. Перспектива відносин. Закоханість відбувається на початковому етапі відносин, рано чи пізно вона проходить. Любов – це довгострокове почуття, яке не проходить. Справжня любов витримує випробування часом.

Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любові

Як перейти від закоханості до любові?

Як вже було сказано, закоханість – це короткострокове почуття, вона живе не більше 3 років. Потім люди або розлучаються, або їхні почуття переростають в любов. Як убезпечити свої відносини і перейти від закоханості до любові, я розповідала в статті про стадії любові.

Розуміння чіткої межі між закоханістю і любов’ю допоможе усвідомити, наскільки сильні й правдиві ваші почуття до іншої людини, оцінити перспективу цієї любовної зв’язку і побудувати міцні щасливі відносини.

Джерело: https://planeta-lady.ru/kak-otlichit-lyubov-ot-vlyublennosti.html

Що таке любов і закоханість і чим вони відрізняються

Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любовіЧим відрізняється любов від закоханості? Над цим питанням фахівці в області психології і філософії б’ються вже не перший рік, але так і не прийшли до єдиної думки. Єдине в чому вони погоджуються, так це в тому, що любов і закоханість – не одне й те саме.

Любов – глибоке і сильне почуття, а закоханість – більшою мірою прояв ейфорії, викликане сплеском дофаміну в організмі, що викликає почуття легкого сп’яніння по відношенню до бажаного партнера.

Що таке закоханість і любов

Якщо шукати спільне в любові і закоханості, то можна з повною впевненістю стверджувати, що об’єднує їх підвищена емоційність.

важливо

Закоханість можна віднести до провісник любові, до якоїсь початкової стадії сильнішого і глибокого почуття. Людина в стані закоханості відчуває яскравий емоційний сплеск і гостре бажання домогтися об’єкта пристрасті, привернути увагу.

Любов же відрізняє глибока усвідомленість почуттів до обранця, бажання зробити кохану людину щасливою, навіть якщо доведеться поступитися власними почуттями. Можна навіть сказати, що тільки по-справжньому закохані люди здатні на самопожертву.

Якщо більш детально вивчити питання про відмінність закоханості від любові, то варто виділити наступні моменти:

 • Любов не спалахує миттєво. Можна, звичайно, згадати про таке поняття як «любов з першого погляду», але це не те почуття, яке ми описуємо. До цього поняття відноситься інтерес, симпатія, пристрасть. Для того щоб первинна симпатія стала справжнім коханням, має пройти якийсь час, щоб почуття мали можливість «дозріти». Закоханість же по суті своїй – почуття егоїстичне. Людина жадає володіти предметом пристрасті, домогтися всіма правдами і неправдами. Почуття самого обранця рідко хвилюють людину, яка відчуває закоханість.
 • Справжня любов – почуття усвідомлене і стабільний. Воно проходить перевірку часом і сторонніми факторами, його необхідно саме усвідомити і прийняти. Закоханість же проявляється сплесками імпульсивності, легковажності. Людина закоханий часто інфантильний і може мати кілька об’єктів інтересу, уваги яких і буде домагатися.
 • Коли людина любить по-справжньому, то він прагне до самовдосконалення, він хоче або відповідати своєму обранцеві, або домогтися певних висот, щоб мати можливість піклуватися про коханого в повному обсязі і оточити його найкращими умовами. Закоханий же людина, навпаки, повністю йде в переживання своїх емоцій. Він не прагне до творення, його не цікавить власне майбутнє, закоханому людині властива зацикленість на своїх почуттях.
 • Справжня любов може бути спрямована тільки на одну людину. Настільки сильне і глибоке почуття не можна випробовувати відразу до декількох потенційних партнерів. Закоханість – почуття легковажне і непостійне. Закохані люди можуть мати кілька об’єктів інтересу, отримуючи задоволення від бурі власних емоцій і сумнівів.
 • Якщо людина дійсно любить, то одним з найсильніших страхів для нього буде страх втрати коханого. Він готовий йти на компроміси, готовий докласти зусиль для подолання проблем. Закоханість же допускає сварки і конфліктні ситуації, здатні в результаті зруйнувати відносини.

Чим закоханість відрізняється від кохання

Деякі люди, які зіткнулися з таким почуттям як закоханість, порівнюють його з психічним розладом, а все тому. що закоханість завжди виражається занадто яскравими ознаками. Серед них варто відзначити такі, як:

 • Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любовіЧасті роздуми про кохану людину. Якщо ви відчуваєте закоханість, то ви з головою занурюєтеся саме в почуття, геть забуваючи про все інше.
 • Гостра необхідність в спілкуванні з об’єктом симпатії. Бачити його, перебувати поруч, доторкнутися зайвий раз і говорити з ним, говорити і говорити – ось те, чого жадає закоханий. Якщо спочатку така потреба буде відчуватися як бажання, то з часом вона має всі шанси перерости в залежність і сталкерство.
 • Емоційна нестабільність. Улюблений пройшов повз і посміхнувся? Щастя, захват, метелики в животі і хочеться обійняти весь світ. Він не звернув уваги або обдарував байдужим поглядом? Світ померк, немає сенсу жити далі, смуток, образа, відчай, злість і бажання повернути собі його інтерес. Такий калейдоскоп емоцій вважається нормою для людини, що зазнає закоханість. Хоча, якщо поглянути з боку, то подібні перепади настрою можуть спантеличити і викликати почуття занепокоєння.
 • Закоханість штовхає на необдумані і часом небезпечні вчинки. Наприклад, закоханість, що перейшла в залежність, сильно впливає на життєві пріоритети закоханої людини. Якщо буде необхідно, то закоханий людина готова буде пожертвувати навіть власним життям, якщо того побажає його обранець.

Вважається, що закоханість – перший крок на шляху до справжньої любові. Але для того щоб почала формуватися саме любов, їй необхідно, в першу чергу, час.


Читайте також:   Точка g у чоловіків: де знаходиться і методи її стимулювання

Якщо закоханість триває більше року, то є шанси на те, що вона переросте в любов.

Але це можливо тільки, якщо почуття взаємні; якщо коханий не відповідає взаємністю, то з більшою ймовірністю закоханість переросте в залежність з усіма її згубними складовими.

Але якщо кохана людина відповідає взаємністю, то крім часу для формування любові необхідно забезпечити і наступний ряд умов:

 • Симпатія і пристрасть. Обидва партнери повинні відчувати інтерес і симпатію один до одного, включаючи бажання дотиків і інтимної близькості. Хочеться бути постійно поруч з коханою людиною? Будьте! Ходіть на побачення, сидите в парку, тримаючись за руки, відвідуйте виставки, фотографуйтеся в обнімку.
 • Дружба і спільні захоплення. Крім пристрасті і походів на побачення, закоханих людей повинні об’єднувати спільні інтереси і хобі. Чим більше спільного, тим більше, тим для розмов і емоцій, які можна розділити на двох. Обранець любить стрибати з парашутом? Спробуйте скласти йому компанію, раптом вам сподобається. Зате скільки емоцій і який сплеск адреналіну ви отримаєте після такого екстриму!
 • Довіра і вірність. Справжня любов будується на довірі, повазі до коханого і має на увазі вірність партнерів один одному. Не можна говорити, що любиш і бігати на сторону до іншої людини.
 • Уміння і готовність йти на компроміс і вирішувати спірні питання без сварок і скандалів. Коли людина любить, то він не бажає провокувати і розвивати конфлікти. Він готовий шукати компроміси, йти назустріч і жертвувати власними інтересами в разі потреби.

Як бути, якщо почуття не взаємні

Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любові

Закоханість, яка не отримала відповідних почуттів, має всі шанси стати хворобливою і руйнівною залежністю. Коли емоції не піддаються контролю, то і заборонити собі зайвий раз згадувати про улюбленого практично неможливо. Але як би не було складно, необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб «перехворіти» нерозділеним коханням і продовжити жити далі.

Варто позбутися всіх нагадувань про коханого, знизити шанси на можливі зустрічі, перестати переглядати його профілі в соціальних мережах.

З урахуванням занадто яскравих емоцій, не варто замикатися в собі. Необхідно виплеснути всю біль і розпач: покричати, розбити непотрібну тарілку, поплакати. Після періоду депресії буде набагато легше прийняти той факт, що життя не стоїть на місці і варто рухатися далі. В такий момент особливо цінною буде підтримка сім’ї і друзів.

Джерело: https://blizosti.net/kak-otlichit-ljubov-ot-vljublennosti/

Любов і закоханість відмінність: симпатія, захоплення, основні, ніж

Володимир Кузьмич 19 жовтня, 2019

Привіт, мої дорогі читачі! Любов – прекрасне почуття! І саме вона, я вважаю, врятує наш світ. Адже коли ти відчуваєш його до будь-кого, тобі просто добре.

У той же час, є бажання зробити щасливими всіх навколо.

Але коли ми говоримо про любов і закоханість відміну то в чому? Чи є межу ними різниця або насправді вони дуже схожі? Якщо так, то чим вони принципово відрізняються?

Питання це – непростий. А відповідь на нього не буде однозначним. Однак все ж потрібно розібратися в ньому, щоб краще розуміти і себе, і оточуючих. Що кажуть про це психологи, і як відрізнити одне від іншого? Саме цій романтичній темі присвячений цей матеріал!

Тест «Любов і закоханість відзнаку»

Однак перш ніж розглядати поняття любов і закоханість пропоную пройти невелике опитування. Для того щоб визначити ваше особисте ставлення до цього непростого, але важливого в житті питання.

Отже, поїхали.

По-перше візьміть листок і запишіть в стовпчик порядкові номери питань. Це цифри від 1 до 20.

По-друге прочитайте 20 твердження про кохання. Читаючи їх, визначте справжні і несправжні висловлювання. Прочитавши чергове твердження поставте поруч з кожним номером питання букву «І» (істинно) або букву «Л» (помилково).

 1. Любовь с первого взгляда існує.
 2. Дошлюбний секс допустимо, якщо є глибокі відносини між партнерами.
 3. Ви завжди розпізнаєте справжню любов, якщо вона прийде.
 4. У по-справжньому закоханих немає причин для сварок.
 5. Закоханість просто відрізнити від справжнього кохання.
 6. Це нормально, коли хтось здатний любити одночасно кількох людей.
 7. Вас не цікавлять ні люди ні події, коли ви по-справжньому любите.
 8. Інтуїція дозволить вам розпізнати справжнє почуття якщо ви закохані.
 9. Коли між двома справжня любов, то потрібно скоріше одружуватися.
 10. Звичайна дівчина або хлопець ще не один раз закохаються, перед тим як досягнутий зрілості.
 11. Любов не піддається аналізу, до неї не можна якось підготуватися, тому що вона відображає почуття.
 12. Коли по справжньому любиш, то помічаєш в улюбленому тільки позитивне.
 13. Закоханим зовсім не важливо схвалення з боку родини або друзів їхніх стосунків. Адже головне – що вони люблять один одного.
 14. Полум’я любові спекотніше в розлуці.
 15. Конфлікти, з’ясування стосунків і нерозуміння не будуть присутні якщо обидва люблять один одного.
 16. Переважно укласти шлюб з малоподходящей людиною, ніж потім залишитися одному.
 17. Любов допоможе легко подолати будь-які відмінності між вами.
 18. Якщо ви закохалися, то без кінця вдаєтеся марень.
 19. У закоханого, збільшується працездатність і продуктивність. Він успішний в роботі, любов – хороша мотивація.
 20. Мені долею призначений один єдиний чоловік. Його пошуки приведуть до мого звуженому.

Тепер за кожну правильну відповідь нарахуєте собі один бал. При цьому врахуйте, що істинними вважаються тільки 10-е і 19-е твердження. У той час як всі інші – помилкові.

Результати тесту по балам

 • 17 і більше – ви цілком розбираєтеся що таке справжня любов
 • 15-17 – непогано розбираєтеся, проте допомога вам не буде зайвою
 • 13 і менше – ви серйозно потребуєте допомоги, щоб визначити це любов або закоханість

Отже, виявляється тільки 19-е висловлювання є ознакою справжньої любові. Отже всі інші – про закоханість. Тобто – це типові спотворені уявлення про любов.

Ну а тепер, я думаю, ви самі переконалися, що варто глибше розглянути любов і закоханість відміну їх один від одного.

Коли ви закохані …

Багато при слові «закоханість» уявляють собі метеликів в животі, «вальс гормонів». Або запаморочення від щастя, безсонні ночі, і багато інших цікавих речей. І все це – сторона емоційного аспекту закоханості.

Вчені говорять, що закоханість – чи не симпатія, а скоріше сильне захоплення. Зазвичай приходить раптово, і абсолютно несподівано, прямо як грип. Багато хто навіть приписують йому статус справжньої хвороби.

Ось основні ознаки:

 • безсоння, скачки тиску і перепади настрою;
 • неуважність, людина починає немов «витати в хмарах»;
 • може також почати говорити незв’язно, насилу підбирати слова і навіть заїкатися;
 • є схильність до ілюзій, людина може не бачити конкретних недоліків свого об’єкта закоханості, буквально стати «сліпим» до них або не помічати відмінностей;
 • викликати її можуть зовнішні дані і риси конкретної особи (хода, посмішка, очі, голос);
 • може бути присутнім деструктивна ревнощі, адже закохані егоїстичні і хочуть, щоб кохана людина належала тільки їм;
 • є завищені очікування – здається, що твій об’єкт справжній ідеал, той, кого чекав все життя, потім, коли очікування не виправдовуються, настає гірке розчарування;
 • закоханість, яка виявилася без відповіді, може перерости в щось негативне, не дарма ж кажуть «від любові до ненависті один крок», точніше, «від закоханості.

Також відмічено таку властивість. Людина, який закоханий, прагне якомога частіше зустрічатися очима зі своїм «об’єктом». А коли розмовляє з ним, то завжди більш тихим голосом.

Любов і її ознаки

І невиправні романтики, і поети, і навіть психологи схиляються до думки, що любов – почуття куди більш зріле. Швидко і спонтанно воно ніколи не виникає.

Ось основні ознаки справжнього кохання:

 • тривалість, вона може і повинна тривати роки (а не три роки, як заявляв месьє Бегбедер);
 • людина приймається таким, яким він є, немає цієї «пелени на очах»;
 • люблять не «за щось», а попри все, не за успішність, гроші, красивий торс, а навіть всупереч обставинам;
 • люблячі часто спілкуються поглядами, здатні розуміти один одного з півслова, і навіть на телепатичному рівні (у мене поле 20 років шлюбу, такі здібності ще не проявилися);
 • цілком природно просто мовчати, і не буде незручності, а буде відчуття спокою і затишку;
 • навіть в період сварок не виникає думок про розлуку і розлучення;
 • люблячі прагнуть бути один з одним якомога більше, але при цьому здатні жити звичайним життям – ходити на роботу, зустрічатися з друзями;
 • ревнощі можуть бути присутніми, але не в такій формі, коли мучиш партнера підозрами, а в тій, коли хочеться бути поруч, і не ділити об’єкт любові з іншими;
 • у партнерів існують спільні інтереси, хобі, звички, навіть риси характеру стають схожими;
 • хочеться піклуватися, доводити справами своє почуття, робити все, щоб іншому було добре.

Кілька слів про хімії

Вчені, зрозуміло, давно вивчили, що відбувається з організмом, коли людина закохується. Відомий у всьому світі дослідник хімії любові Хелен Фішер виділяє 3 стадії цього почуття:

 1. Жадання – як зародження сексуального бажання. Воно з’являється, коли проявляють активність статеві гормони тестостерон і естроген, їх виробляють яєчники і яєчка. Є ці гормони і у чоловіків, і у жінок.
 2. Тяжіння – формується за рахунок серотоніну, дофаміну, норадреналіну. Вони програмують мозок таким чином, щоб людина була буквально схиблений і ні про що інше не міг навіть думати. При цьому рівень серотоніну може різко знизитися, що позначиться на апетиті, сні, настрої.
 3. Прихильність – це вже скоріше про справжнє кохання. Вона визначає довірчі, дуже близькі стосунки. Відповідальні за неї вазопресин (забезпечує потяг) і окситоцин (відповідає за біохімічну зв’язок).

До речі, зовсім недавно вчені ще раз відзначили, що закоханість – це скоріше залежність, і її можна і потрібно лікувати.

У перспективі вони планую винайти таблетки, які зможуть заблокувати куль конкретним гормонам, перерахованим вище. Так що це явище буде не тільки «ліками від усіх хвороб», а й хворобою, яку можна вилікувати!

Цікаві дослідження вчених

І ще один цікавий факт. Команда психологів Великобританії з’ясувала точно, відміну любові і закоханості. У цьому їм допомогли унікальне дослідження і наука психологія.

Було детально опитано кілька тисяч добровольців. Їх відповіді були проаналізовані. Грунтуючись на результатах, психологи зробили цікавий висновок.

В результаті з’ясувалося що любов – почуття стійке і постійне, підкріплюється вона почуттям прихильності і відповідальності.

Навпаки, закоханість з’являється завжди раптово, і супроводжує її яскраве сексуальне бажання. У той же час зникнути вона може так само раптово як і з’явилася. Однак, психологи стверджують, що закоханість може поступово стати любов’ю.

Читайте також:   Сумісність козерога і тільця: приємний бонус від рідної стихії

Історія про кохання і закоханості

Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любові

У мене була однокурсниця Ірина. І в неї був палко закоханий мій друг Ігор. Він закидав дівчину квітами, зізнавався в любові самими різними способами. Також прикрашав асфальт перед її будинком різними зізнаннями.

Але був і інший шанувальник, Іван. Він не виявляв свої почуття так яскраво. Зате допомагав Ірі готуватися до іспитів, пригощав її гарячими обідами, і навіть написав за неї складну курсову роботу. Так ось, Ірина спочатку піддалася на водоспад почуттів Ігоря. Але потім побачила, що його любов егоїстична, а сам він швидше милується собою, постійно признався в любові.

І тоді вона подивилася на Івана – іншими очима! Тому що зрозуміла, в чому відмінність любові від скороминущої закоханості. І що таке справжні почуття. Історія ця закінчилася добре – Ірина та Іван і зараз в щасливому шлюбі.

важливий висновок

Дорогі читачі, перш ніж попрощатися хочу зробити висновок.

Отже, любов і закоханість не завжди легко відрізнити навіть людям досвідченим (дивіться пункти 3 і 8 нашого тесту). На інтуїцію теж не варто покладатися.

Однак, існує дві основні ознаки чим відрізняються любов і закоханість.

По-перше – це час.

Насправді закоханість недовговічна. Вона зникає як ранковий туман. Тому що це – всього лише пристрасть. Отже, якщо на вас раптом нахлинули почуття, не поспішайте з рішеннями. Тим більше нічого не робіть! В цьому випадку справедлива приказка: «Час покаже». Повільність в цій справі врятує вас від гіркого розчарування.

Наприклад, в результаті проведених досліджень серед учнів коледжів з’ясувалося наступне. Студенти вважають свої сьогоднішні романи справжнім коханням. У той час як минулі вважають банальними захопленнями.

По-друге – плоди.

Справжня любов творить! Це прекрасна мотивація для підвищення результативності та досягнення успіху. Пам’ятаю як під час навчання в університеті я піднявся з середнячка до рівня червоного диплома (пункт 19 тесту).

Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любові

Тому я закликаю вас не поспішати в прийнятті доленосних рішень. Іншими словами, не поспішаючи деякий час аналізуйте ваші почуття і ваші відносини, перш ніж сказати «так».

Любов і закоханість відміну і схожість на відео:

Джерело: https://familystr.com/brak/kak-najti-svoju-polovinku/ljubov-i-vljublennost-otlichie/

Чим відрізняється любов від закоханості: 5 ознак

03.10.2019

Закоханість і любов – це різні речі, які зараз плутають багато людей. Однак різниця в них очевидна і її потрібно знати.

Розуміючи принципи любові і закоханості, можна приймати правильні рішення в життя і не віддаватися тільки емоціям, які можуть заплутати і змусять зробити помилки.

Закоханість і любов: відмінність у симптомах, фази любові

Полюбити людини тільки з одного погляду неможливо. Це почуття називається закоханістю, синоніми: потяг, симпатія.

Всі почуття, які виникають різко, є поверхневими. Наприклад, з першої зустрічі людина може зацікавити, але, почавши з ним спілкування, можуть виникнути проблеми і навіть відверті конфлікти. Тому закоханість проявляється різко і з нею нічого не поробиш.

Любов згасає, закоханість різко пропадає

Ті, хто переживав розрив відносин, зможуть підтвердити це судження. Справа в тому, що, якщо мова йде про короткочасні відносинах, немає ніяких страждань або мук.

Але розрив тривалих відносин – це серйозний удар для кожного з партнерів. Любов може згасати роками, закоханість зникає, і про неї навіть ніхто не згадує.

Максимум, що залишає після себе закоханість, – це короткочасне відчуття щастя, яке швидко змінюється іншими емоціями.

Любити можна одного, закохуватися в декількох

І тут кожен повинен задати собі питання: скільки людей йому подобається? Адже десь відмінна фігура, гарне почуття гумору і приємна зовнішність.

Однак ці емоції завжди є поверхневими. Найчастіше завжди закохуються саме чоловіки, на це впливає і природа. Жінки схильні звертати увагу, але діяти обережніше.

Тому якщо мова йде про любов до декількох людей, це може говорити тільки про одне – її просто немає. Люблять тільки одного, і це почуття не сплутати.

Закоханість поверхнева, і вона дає можливість допускати помилки.

Любов – створює, закоханість – руйнує

Любов – це світле почуття, яке змушує кожну людину бути краще. Наприклад, чоловіки починають змінюватися, знаходять хорошу роботу і роблять все, щоб поліпшити своє життя.

Завдяки любові можна підкорювати вершини і нічого не бояться, адже поруч завжди є опора і сенс життя. Це почуття допомагає завжди йти вперед, не зупиняючись на проблеми і зовсім не помічаючи їх.

Закоханість – руйнує. Після її виникнення істотно знижується працездатність, зникає бажання реалізовувати себе і домагатися цілей.

Як правило, це почуття змушує думати про речі, які несумісні з реальністю. А якщо мріяти про неможливе – кожен буде відчувати тільки нещастя.

Любов не боїться розлуки

Навіть тривала розлука не зможе налякати любов. Наприклад, люди можуть не бачитися кілька років, і в цьому навіть не буде нічого страшного, адже при зустрічі це почуття почне горіти з новою силою. Закоханість проходить швидко і залишає за собою тільки короткочасне спогад.

Ця різниця суттєва, так як любов – це почуття, яке може показати себе навіть через 20 років, і з цим нічого не поробиш.

Pixabay

Джерело: https://www.belnovosti.by/lyubov-i-semya/chem-otlichaetsya-lyubov-ot-vlyublennosti-5-priznakov

Закоханість і любов: як уникнути розчарувань?

Закоханість і любов: в чому різниця? Як розрізняти ці почуття, щоб не відчувати розчарування? Дізнайтеся, як уникнути цієї помилки і розібратися в своїх почуттях і почуттях партнера!

Закоханість і любов – два схожих і в той же час різні поняття. Правильне визначення рівня відносин допоможе вам зрозуміти, до чого призведе ваша зв’язок, який буде її підсумок – щасливе сімейне життя або розставання.

Що таке закоханість?

Закоханість – це психоемоційний потяг до людини.

Даний стан триває протягом недовгого часу і, на відміну від любові, не є всеосяжним почуттям, однак воно також і не обмежується виключно фізіологічної сферою.

Закоханість – це поєднання високих почуттів і фізіологічного потягу. Відрізнити любов від закоханості, особливо на початковій стадії відносин може бути дуже складно.

Найчастіше закоханість супроводжується ейфорією, яку ще можна назвати зміненим станом свідомості. Це почуття схоже на сп’яніння або гіпноз. Якщо врахувати той факт, що почуття викликаються за допомогою гормонів, то даний стан можна назвати гормональним сп’янінням.

симптоми закоханості

Закоханість, як певний рівень, відносин характеризується наступними ознаками:

 • загальна захопленість,
 • різкі емоційні перепади,
 • об’єкт закоханості здається ідеальним.

Якщо охарактеризувати стан одним словом, то здається, що знаходишся в казці. Казкою це стан можна назвати ще й тому, що до реальної людини воно має мало відносини. Під час закоханості на перше місце виходить не сама людина, а придуманий образ.

Коли ми відчуваємо стан закоханості, ми несвідомо наділяємо людини усіма найкращими для нас якостями, хоча в реальності їх може і не бути.

Протягом деякого часу, поки закохана людина знаходиться в стані ейфорії, він не помічає розбіжності вигаданих і реальних якостей, але з часом недоліки партнера почнуть проявлятися, і вигаданий образ перестане відповідати ідеалу.

Дізнаючись все більше про свого обранця, ми не завжди готові прийняти його таким, яким він є, не завжди готові відмовитися від придуманого ідеалу. В цьому випадку закоханість швидко проходить. Як правило, після таких відносин в душі виникає питання: «Що я взагалі побачив (а) в цій людині?»

Закоханість не триває довго ще й тому, що наш організм не може завжди знаходиться в стані ейфорії.

Коли закоханість проходить, можливі два варіанти розвитку відносин – перехід закоханості в любов або охолодження до партнера.

Як визначити, чим закінчиться закоханість, щоб не зазнати розчарування і болю?

Перш за все в період закоханості важливо зрозуміти, наскільки сильно придуманий ідеал розходиться з дійсністю. Самі ви навряд чи зможете тверезо оцінити ситуацію, тому не завадить прислухатися до думки оточуючих.

Якщо друзі, знайомі, батьки говорять про те, що ця людина зовсім не такий, яким ви його уявляєте, що він не той, за кого себе видає, то до цього варто прислухатися.

Також буде корисно невелику вправу, яке заощадить ваш час і вбереже від надмірних розчарувань.

Корисна практика!

Візьміть аркуш паперу, ручку, сядьте, розслабтеся і подумайте про свою кохану людину.

Напишіть все ті якості, якими він, по-вашому, має. Викладіть на папері те, за що ви його, як вам здається, любите.

Потім подивіться на цей список. Спробуйте співвіднести написані вами характеристики з реальними зустрічами.

Наприклад, ви записали: «Мені цікаво з цією людиною». А тепер згадайте ваші побачення і подумайте, чому саме вам цікаво.

 • Тому, що ви разом розмовляли на різні теми, і вам було про що поговорити, що обговорити?
 • Тому, що ви розмовляли, а кохана людина вас уважно слухав?
 • Тому, що цікаво розповідав ваш партнер?

У першому випадку вам дійсно було цікаво, і цей інтерес може стати базою для подальших відносин, так як у вас обох є спільні захоплення, теми, які важливі обом.

У двох інших випадках слід задуматися. Коли закоханість пройде, чи захочеться вам слухати об’єкт своєї пристрасті або захочеться йому слухати вас?

Також ви можете написати, що вам подобається, щедрість коханої людини, так як дарує вам подарунки, водить в кафе або кіно …

Але якщо при цьому партнер не залишає чайових, проявляє скупість в дрібницях, заводить розмови про те, що у нього немає або йому не вистачає грошей – це також привід задуматися. Чи буде він настільки щедрим, коли пройде закоханість?

Проаналізувавши свій ідеальний список таким чином, ви більш тверезо подивіться на об’єкт своєї любові і зможете припустити, до чого приведуть ваші подальші відносини.

Чим відрізняються закоханість і любов?

Як для закоханості, так і для любові властива така риса, як сильна прихильність. Занадто пристрасна, сліпа закоханість може з’єднати в собі і якості справжнього кохання.

Різниця між цими почуттями проявляється не в їх інтенсивності, а в деяких специфічних рисах.

Любов і закоханість мають три подібних прояви:

 • близькість,
 • пристрасть,
 • надзвичайні емоції.

Однак любов відрізняється від закоханості, ці відмінності виявляються в кожній фазі любові. Щоб правильно визначити почуття, важливо співвіднести свій стан з кожним рівнем відносин.

Перша фаза любові – дитяча фаза

Немовля ще не вміє любити, він живе в собі. На цій стадії він стурбований тільки отриманням бажаного, його не хвилює, скільки клопоту він доставляє оточуючим.

На цій фазі відносини між чоловіком і жінкою сміливо можна назвати закоханістю, так як кожен бачить один в одному втілення своїх ідеалів.

Читайте також:   Чоловік не хоче близькості з дружиною: причини і способи вирішення

Друга фаза – фаза батьківської любові

Перше кохання дитини, беручи до уваги любов до самого себе, спрямована саме на батьків, особливо до матері.

У відносинах між чоловіком і жінкою ця фаза характеризує турботу один про одного, бажання допомогти в чому-небудь. На відміну від закоханості, де турбота проявляється з метою завоювати прихильність, при справжнього кохання людина діє від щирого серця, не думаючи про те, як справити враження на партнера.

Наприклад, жінка пече торт. Відчуваючи стан закоханості, вона хоче показати, що вміє смачно готувати, що вона – майстриня на всі руки. Відчуваючи любов, жінка готує насамперед для того, щоб зробити приємне своєму чоловікові, розслабити його за допомогою його улюбленого десерту.

Третя фаза – фаза доброзичливої ​​любові

По закінченню декількох років дитина освоюється поза стінами будинку і у нього з’являється інтерес до однолітків своєї статі. Він уже спирається не тільки на думку батьків, але і на думку своїх друзів. На перший план виходить спілкування.

У стосунках чоловіка і жінки ця фаза становить справжню фазу любові. У цей період найважливішими стають духовна близькість, спільні інтереси.

Четверта фаза – фаза юнацького кохання

В юності проявляється інтерес протилежної статі, виникає сексуальний потяг.

У відносинах між чоловіком і жінкою цей період означає перехід на новий рівень відносин. Відчуваючи душевну близькість, партнери відчувають потребу зробити сексуальне життя більш насиченою. Багато пар на цій стадії любові вивчають камасутру¹, тантрические практікі², щоб доставити собі і своєму партнерові справжню насолоду.

З’єднання душевної і фізичної складової роблять любов повної і гармонійною.

П’ята фаза – фаза зрілої любові

На цьому етапі людина віддає все менше і менше переваги фізичної краси, більш важливими стають психологічні та емоційні чинники. На цьому рівні відносин людина більше замислюється про те, який внесок він може внести у взаємини.

Між двома партнерами це фаза вищої любові, яка виражається в спільних заняттях духовними практиками або прагненням до одного, спільній справі. У цей час чоловік і жінка стають єдиним цілим, реалізуючи своє життєве призначення.

Для того, що б пройти всі ці фази, необхідно час. Також важливо, щоб закоханість переросла в любов, а це можливо тоді, коли ми готові приймати недоліки один одного, коли тяжіння між людьми засновано на об’єктивних, а не вигаданих якостях.

Для того, щоб визначити, в якій фазі знаходяться ваші відносини, необхідно ретельно проаналізувати все, що вас пов’язує, це допоможе уникнути розчарувань і болю і з часом перейти на більш високий рівень відносин.

Примітки та тематичні статті для більш глибокого розуміння матеріалу

¹ Камасутра – давньоіндійський трактат, присвячений темі ками – сфери чуттєвої, емоційної життя, жадання і любові (Вікіпедія). Більше про камасутри в статті: «23 пози Камасутри, які поліпшать ваше інтимне життя!»

² Тантра – загальне позначення езотеричних індійських традицій, представлених головним чином в буддизмі, бон і індуїзмі, що використовують особливі таємні практики і ініціації, які ведуть до звільнення і духовному розвитку, і які вважають дані методи найбільш ефективними (Вікіпедія).

Джерело: https://omkling.com/vljublennost-i-ljubov/

Любов і закоханість: в чому різниця?

Ми всі прагнемо до любові, до яскравих, глибоким, насиченим почуттям. І при цьому хочемо, щоб почуття не зникали з часом, а тільки набували нової якості. Але на жаль, не завжди почуття, яке ми приймаємо за любов, виявляється глибоким і довговічним. Іноді це тільки закоханість, яка поступово зникає.

Парадоксально, але любов і закоханість кардинально відрізняються один від одного.

Незважаючи на те що і любов, і закоханість спочатку проявляються однаково яскраво, пов’язані з теплими емоціями, ніжністю і пристрастю, з часом стає помітна різниця. Закоханість коротка, любов же може тривати все життя. На відміну від закоханості, любов в змозі витримати багато випробувань, тривалу розлуку.

Любов з часом проходить багато стадій. Трансформується, зростає. Можна сказати, що закоханість є першою стадією любові. Але ніхто не може дати гарантії, що наступна стадія настане і закоханість перетвориться в любов.

Чим же відрізняється любов від закоханості? Якщо коротко, то можна описати так: коли ви закохані, ви зосереджені більше на своїх відчуттях, свій комфорт і щастя, а любов передбачає, що ви спочатку думаєте про кохану людину, про його потребах.

Закоханість – більш егоїстичне почуття. Закоханий готовий приймати від партнера лише ніжні емоції, отримувати задоволення, радість. Людина, яка зазнає любов, приймає улюбленого в будь-якому настрої і стані.

Як зрозуміти, яке почуття рухає вами і партнером?

Основні ознаки закоханості

1. Ідеалізація

З’являється очікування, що партнер завжди буде в гарному настрої, буде радий спілкуванню в будь-який час, і взагалі повинен «носити вас на руках». Основна небезпека ідеалізації в тому, що людина, охоплений пристрастю, не готовий адекватно сприймати стану і почуття партнера, а відсутність взаємності може просто ігнорувати або сприйняти як образу.

2. Бажання повного володіння

Закоханий чоловік непомітно для себе прагне володіти об’єктом своїх почуттів і повністю їм розпоряджатися. З’являється бажання ні з ким не ділити партнера, нехтуючи його особистими межами і потребами в спілкуванні.

3. «Рожеві окуляри»

Яскраві емоції і пристрасть вносять новизну в життя, викликають прилив натхнення, бажання «перевернути гори», змінити звичні обставини. Людина під час закоханості знаходиться в деякій хімічної ілюзії, ейфорії, яку створює йому власний організм на пару місяців. Після цього часу ілюзії починають поступово розсіюватися і закоханого можуть очікувати неприємні сюрпризи.

Основні ознаки любові

1. Прийняття недоліків

Люди, що знаходяться у відносинах досить довго, добре знають не тільки позитивні риси один одного, але і не найприємніші сторони. Однак вони не вважають, що ці недоліки є на заваді коханню.

2. Щира підтримка

У любові партнери радіють досягненням один одного. Чи готові підтримувати кохану людину в усіх починаннях. Можна сказати, в основі довгої любові – дружба, розуміння, повагу. І ніякої конкуренції і бажання довести, «чиї в лісі шишки».

3. Готовність віддавати

Люблячий чоловік готовий безоплатно віддавати багато часу і особистих ресурсів своїй другій половині. Коли обидва партнера націлені на створення комфортного життя один одного, їх відносини розвиваються більш гармонійно.

4. Самодостатність любові

Багато психологів вважають, що любов – це почуття. Довгий і розвивається. Закоханість же є емоцією. Яскравою, неглибокої, вибуховий, згасаючої згодом.

Психологія стосунків

Мені як психологу хочеться звернути увагу на деякі особливості варіантів розвитку відносин з точки зору психології.

Варіант № 1. Засіб від самотності

Нерідко людина вселяє собі наявність теплих почуттів до кого-небудь, щоб уникнути самотності. Ці думки допомагають заповнити внутрішню порожнечу, перестати думати про непотрібність і самотність. В таких обставинах людина може впасти в залежність, яка не дозволяє нормально жити і розвиватися без свого партнера.

Романтична історія може стати для когось трагічною. В такому випадку відчуття порожнечі і відсутності самодостатності тільки посилиться.

Психологів і психотерапевтів відомо безліч випадків, коли хворобливі відносини приводили до виникнення глибокої депресії і різних психічних розладів.

Варіант № 2. Підвищити градус екстравагантності

Буває, що в період залицянь люди з яскраво вираженою емоційністю здійснюють «божевільні», несподівані і запам’ятовуються вчинки. Кінематограф і література з задоволенням підтримують міф про те, що ознакою любові обов’язково є незвичайне і яскраве поведінку.

Найчастіше дівчата чекають від молодих людей, з якими починають відносини, якихось екстравагантних вчинків. І якщо залицяльник не робить нічого незвичайного, дівчина починає піддавати сумнівам його почуття.

Стиль поведінки під час залицяння залежить від характеру людини, а не від повноти його почуттів.

Варіант № 3. За крок від ненависті

Народна мудрість відзначає, що в деяких випадках від любові до ненависті – всього один крок. Однак такі перепади бувають характерні скоріше для закоханості. Людина зациклений на своїх почуттях, орієнтований на свої уявлення про те, як все повинно будуватися. Якщо поведінка партнера не відповідає очікуванням, може виникнути протест.

Ненависть – крайня ступінь егоїстичного невдоволення партнером. Потрібно врахувати, що необхідність обмежувати власні інтереси таку людину швидше розсердить або відштовхне.

Перебуваючи у відносинах, дуже важливо об’єктивно сприймати і себе, і партнера, а також періодично аналізувати самі відносини. Якщо ви виявили у власній поведінці або поведінці партнера деструктивні тенденції, варто звернутися до психолога.

Варіант № 4. Вічні закохані

Як ми і говорили, любов – це серйозний, щоденний, кропіткий труд обох партнерів. Але деякі люди просто не готові вкладати час і сили в підтримку відносин. Таким людям простіше «перестрибувати» від однієї закоханості до іншої.

Нові емоції та зустрічі дають потужний підйом, але без регулярного підживлення відносин їх складно зберегти на емоційно зарядженому рівні. І один з партнерів знову вирушає на пошуки нових емоцій. Новому об’єкту залицяння при нагоді він пояснює, що «колишня» його не розуміла. Такі відносини приречені на неприємне розставання.

Якщо ви запідозрили в своїх нових відносинах щось подібне і ваш обранець уже оголосив себе невизнаним генієм в науці любові, готуйтеся до завершення відносин.

Спринт або марафон?

Закоханість і любов як процеси можна порівняти з бігом.

Закоханість – завжди забіг на коротку дистанцію. У цьому випадку людина «вкидає» практично відразу всі свої ресурси, сили, емоції.

Любов же – марафон. І за правилами успішної участі в марафоні потрібно точно розуміти свої можливості, свої сильні і слабкі сторони, розподіляти ресурси під час бігу.

Любов – довгий процес, що вимагає вкладення енергії, часу і сил від обох партнерів. Любов має свої послідовні етапи розвитку.

Вона розгорається, затихає, розгорається з новою силою, бувають періоди нової захопленості один одним, коли партнери як би заново впізнають себе і один одного і ще глибше занурюється в свої почуття. Партнери усвідомлено будують відносини.

Перебуваючи в довгих відносинах, люди вирішують безліч побутових, соціальних та особистих завдань.

Закоханість як така – це спонтанний і часто лінійний процес. Рух, що не припускає емоційних вкладень від партнерів.

Якщо після етапу закоханості люди розуміють, що готові вкладатися один в одного, повністю приймати свого партнера, підтримувати відносини, то закоханість м’яко трансформується в любов. Яскраві емоції перетворюються в глибокі почуття. І з кожним роком приходить подібне кохання буде приростати новими нюансами відносин, впізнавання, визнання і прийняття.

Джерело: https://www.psyh.ru/lyubov-i-vlyublennost-v-chem-raznitsa/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *