Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

У цій статті ви дізнаєтеся, як жити після розлучення з чоловіком – ви отримаєте практичні кроки, пройшовши які, ви вийдете з емоційної ями, позбудетеся від прихильності або навіть залежності, вдихнете на повні груди і з легкістю підете по життю далі, в радості і задоволення, з вдячністю за отриманий досвід.

Зміст приховати

Зміст статті:

Як жити після розлучення з чоловіком – 5 кроків до нового життя:

Крок # 1: емоційний вихід

Розлучення стоїть на другому місці за шкалою стресу після смерті близької людини.

Багатьма він проживається також важко і болісно, ​​і тому перше, що я як психолог рекомендую зробити, це виділити певний проміжок часу (три тижні, три місяці, півроку – вибирайте термін самі, орієнтуючись на свої відчуття) і сказати собі, що саме в цей проміжок ви дозволите собі перебувати в «стані після розлучення».

Протягом відведеного періоду ви повинні прожити все емоції і почуття, пов’язані з розставанням. Заглушати або відмовлятися від своїх почуттів не рекомендується. У той час як викликати їх спеціально або посилювати можна і потрібно. Давайте вихід гніву, сліз, образі і злості.

Цьому посприяє будь-який активний спорт. Також буде корисним періодично голосно кричати – в поле або, наприклад, в закритій машині. Бити посуд, рвати або різати речі – ще один прекрасний спосіб дати вихід своєму гніву. Знайдіть свій особистий спосіб.

Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

Хочете плакати – плачте. Чи відчуваєте злість – будьте злий, ніхто не має права зараз вам це заборонити. А якщо вам абсолютно нічого не хочеться і ви нічого не відчуваєте – просто будьте в цьому стані. Якщо ви будете прикидатися, що все у вас добре, вам буде від цього тільки гірше. В один прекрасний день ви можете прокинутися в депресії.

Мені хотілося б додати сюди словосполучення «в розумних межах», але насправді, межі в звичному сенсі слова тут якраз повинні стати нерозумними.

Так, щоб ви відчували постійну полегшення від того, що ви робите, має відбуватися потужний викид негативної енергії. Трохи на шкоду іншим, але не на шкоду собі.

Тому намагатися обмежити себе «розумними межами» – в даному випадку невдячна справа, від якого краще відмовитися.

Отже, перший етап того, як жити після розлучення з чоловіком, полягає в тому, щоб дати собі конкретний термін для проживання цієї події і на час цього терміну дати вихід всім опановує вас емоцій і почуттів.

Можливо, терміни доведеться з часом трохи продовжити. У цьому немає нічого страшного, просто продовжуйте плисти по емоційному течією, і скоро все пройде само собою.

І пройде набагато швидше і безболісніше, ніж якби ви себе стримували.

Крок # 2: життя на повну

Почніть насичено проживати кожен свій день. Плануйте величезна кількість приємних справ, від яких ви отримаєте задоволення. Насичене життя повинна стати вашою прямим обов’язком на найближчі кілька місяців.

Це не означає, що вам потрібно відволікати себе від думок про колишнього чоловіка. Як ви пам’ятаєте з першого кроку, якщо вам хочеться постраждати – дайте собі цю можливість. Але при цьому знайдіть тисячу справ, якими наповниться ваше життя.

Це не означає, що вам потрібно навантажувати себе складними справами або змушувати себе рости і розвиватися. Ваші справи повинні приносити задоволення і насичувати ваше життя новими емоціями.

Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

Для того щоб ви прожили цей етап, що не злетівши з нього і не знецінивши його, розплануйте кілька найближчих місяців наперед. Якщо у вас є труднощі з плануванням його виконанням, то розпишіть хоча б 30% часу кожного дня. І ці 30% повинні бути насиченими, радісними і приносять задоволення.

Якщо ви не приділите увагу цього етапу, розставання заподіє вам набагато більше болю. Справа в тому, що наш мозок роздуває, збільшує проблему і її значимість там, де ми не дозволяємо з’являтися іншим думкам. Насиченість кожного дня дозволить вам згадувати про розставання набагато рідше, хоча ви і не будете спеціально відволікати себе від цього.

Крок # 3: стадії проживання розлучення

Заперечення, гнів, торг, депресія і прийняття – всі ці стану ви, ймовірно, проживете в найближчі місяці. Вони, як правило, супроводжують переживання розлучення після тривалого шлюбу.

Можливо, якусь стадію ви пропустите або, навпаки, проживете кілька разів. Бути може, якісь з них зміняться у вас місцями.

Головне – дозволяйте собі в них перебувати, чи не зачиняйтеся від цього і не намагайтеся їх прискорити.

Для того щоб все стадії були пережиті благополучно, вам можете знадобитися фахівець. Робота з психологом допоможе вам в тому, щоб ви ніде не затрималися надовго, а головне – щоб розуміли, що з вами зараз відбувається і спокійно ставилися до цього.

Розуміння і усвідомлення того, що з вами відбувається і що з цим робити, створять величезне полегшення в проживанні розлучення.

Допомогти пережити це, вивести вас з негативного стану, задати напрямок і структуровано пояснити, що робити в тій чи іншій ситуації, а також як не наступити на граблі – у всьому цьому вам може допомогти фахівець. Ну і, звичайно, він надасть вам підтримку, в якій ви зараз так потребуєте.

Ви можете звернутися за допомогою до мене. Я психолог, і проводжу індивідуальні консультації по скайпу. Психологічна допомога при розлученні – це одне з основних напрямків моєї роботи. З відгуками про мене можна ознайомитися тут.

Подивитися вартість консультацій і записатися можна за посиланням. Також записатися до мене можна через інстаграм @litvinova_lara або вконтакте lara_litvinova.

Записатися на консультацію по скайпу

Крок # 4: позбавлення від прихильності і підвищення самооцінки

Те, що ви прив’язалися до свого чоловіка або навіть стали залежні від нього – це часто зустрічається явище, особливо в тривалих відносинах.

І це абсолютно нормально, що після розставання ви відчуваєте порожнечу. Нормально сумувати якийсь час і бажати його повернення в ваше життя.

Адже та частина життя, в якій ви з ним були разом, тепер в прямому сенсі спорожніла, і її треба чимось заповнити.

Заповніть її собою, а не кимось іншим. Ви повинні бути цілісним, повноцінною людиною, в відсутності психологічної залежності від кого б то не було. Перемістіть фокус уваги на себе. Подумайте про себе. Чого вам хочеться? Які у вас є бажання і цілі? Хто ви? Чесно відповідайте собі на ці питання.

А потім почніть йти до своїх цілей. Зосередьтеся на собі на всі 100%. Вашу увагу – це ваша енергія, молодість, краса і здоров’я. Направте всю свою увагу тільки на себе, задовольняйте власні потреби, а також йдіть до своїх мрій. Фокус вашої уваги повинен бути цілком і повністю направлений на вас, ваше життя і ваші цілі.

У цей період вам необхідно зайнятися підвищенням вашої самооцінки. У мене є на цю тему книга «Як полюбити себе». Вона цілком складається з практичних завдань, спрямованих на підвищення самооцінки і любові до себе.

За час роботи психологом я виділила найефективніші техніки, спрямовані на любов до себе, які допомогли багатьом моїм клієнтам стати впевненіше, підвищити самооцінку і навчитися ставитися до себе з любов’ю. Вона може стати вашим першим і головним кроком на шляху до себе.

Прочитати повний опис та відгуки на книгу, а також придбати її можна на цій сторінці.

Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

Людина повинна заслужити, щоб ви про нього думали. Кожен раз, коли ви думаєте про те, кого вже немає в вашому житті, ви віддаєте цьому вашу енергію, а значить ваше життя.

Любов до себе – це, в першу чергу, фокус на собі і своїх бажаннях. Ви звільнитеся від прихильності і залежності, як тільки навчитеся любити себе і фокусуватися на своєму житті.

Крок № 5: нові відносини – коли? Як не наступити на граблі?

Перш ніж приступити до наступного кроку, я прошу звернути вашу увагу на те, що у мене є й інші статті, які можуть вас зацікавити. Вони також мають практичний характер і складаються виключно з рекомендацій до дій:

Також у мене є інстаграм і YouTube канал, на якому я постійно викладаю нову корисну інформацію на аналогічні та багато інших тем. Я рада, що ви натрапили на мою статтю, і тепер знаєте багато про те, як жити після розлучення з чоловіком. Але головне – почніть діяти, і тоді позитивні зміни не змусять себе чекати.

Отже, тепер про п’ятому кроці – нові відносини. Чи не вибивайте клин клином і не починайте нові відносини занадто швидко.

Замість цього почніть будувати нові відносини з собою, підвищуючи свою самооцінку, роблячи життя більш насиченим і ставлячись до себе з любов’ю.

І тільки коли відчуєте, що всі емоційні стадії розлучення пережиті – а трапиться це тоді, коли ви зможете щиро подякувати свого колишнього і відверто, від душі побажати йому щастя в особистому житті – тільки після цього приступайте до пошуку нових відносин.

У зворотному випадку, як я вже сказала, ви будете лише намагатися заповнити порожнечу іншою людиною і навряд чи зумієте побудувати щасливі відносини. Більш того, ви, можливо, заподієте біль людині, який тут зовсім ні при чому.

Як не наступити на граблі і почати будувати нові відносини абсолютно по-іншому, не повторюючи минулих помилок? По-перше, проаналізуйте свою поведінку в минулих відносинах.

Які конфлікти, як вам здається, ви створювали самі? У чому були не праві? Де ви самі сприяли створенню негативу або ще чогось нехорошого в стосунках? Створенню яких недоліків в партнері ви самі сприяли? Як ви привели ставлення до розлучення? Сядьте і дайте відповідь собі чесно на ці питання, бажано письмово. Відповісти на них потрібно особливо в тому випадку, якщо ви вважаєте, що ви ніяк і ніяким чином не причетні до розлучення і конфліктів. Якщо думаєте, що у всьому винен він.

Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

Ви винні в усьому, а тільки в 50-ти відсотках ваших розбіжностей.

Після того, як ви докладно і письмово відповісте собі на попередні питання, задайте і дайте відповідь на наступні: чому я вибрала саме його? Чи знала я про недоліки, які можуть призвести до розлучення, задовго до нього? Якщо так, чому я продовжувала відносини? Може, я хотіла в глибині душі, щоб це сталося зі мною? Може, підсвідомо я думаю, що заслуговую цього? Продовжіть питання самі. Я не знаю, в якій ви перебуваєте ситуації і що саме привело вас до розлучення. Розкрутіть ланцюжок питань самі, а якщо є можливість, проаналізуйте ці відносини разом з колишнім чоловіком. Якщо не зараз, то завтра або через півроку. Адже це корисно для вас обох – проаналізувати свої вчинки і витягти з них безцінний досвід.

Важливо, щоб ви розуміли всі уроки, які можете винести з цього шлюбу. Тільки так ви зможете увійти в нові відносини, які не будуть нагадувати вам попередні.

Проаналізувати минулий досвід відносин і подивитися на себе з боку у вас набагато простіше і краще вийде з психологом. Ви можете звернутися до мене за консультацією по скайпу.

Ми повторюємо свої історії у відносинах неусвідомлено, і як правило це пов’язано з не прожитими дитячими травмами. Психолог в даному випадку потрібен якраз для того, щоб ви пропрацювали ті дитячі історії, через які продовжуєте наступати на граблі в стосунках.

Пропрацювавши їх, ви здивуєтеся тому, як зміниться ваше ставлення до життя і на шляху почнуть зустрічатися зовсім інші люди.

Записатися на консультацію по скайпу

висновок

Я щиро рада тому, що ви натрапили на мою статтю, тому що тепер ви набагато краще знаєте, як жити після розлучення з чоловіком. Наостанок я нагадаю вам коротко кроки, пройшовши які, ви зумієте вибратися з емоційної ями, якою б глибокою вона не була, і почати жити зовсім по-новому:

 • Визначте для себе конкретний термін, протягом якого ви офіційно дозволяєте собі сумувати і проживати всі ті емоції і почуття, які на вас налинуть. Після закінчення цього терміну ви повинні вийти з «стану після розлучення»
 • Зробіть своє життя насиченою. Наповніть її задоволеннями. Плануйте кожен свій день, живіть для себе протягом цих кількох місяців
 • Прожити все емоційні стадії після розлучення в поодинці і наосліп вам буде складно і велика помилка, що деякі не звертаються в цьому випадку до фахівця. Ви швидше, краще, легше і безпечніше проживете цей період з психологом. Ви можете звернутися за допомогою до мене

 

 • Для того щоб не наступити на граблі, проведіть чесний розмова із самою собою про минулі відносини і, якщо є можливість, поговоріть про це і з колишнім чоловіком
 • Сміливо вступайте в нові відносини після того, як відчуєте, що вдячні колишньому чоловікові за проведений разом час і щиро здатні побажати йому щастя в майбутніх відносинах
 • Зосередьтеся на собі, своїх цілях і бажаннях. Почніть підвищувати самооцінку і впевненість, і не забудьте за посиланням придбати мою практичну книгу «Як полюбити себе». Анонс та відгуки на книгу можна прочитати на цій сторінці. Вона допоможе вам стати наповненою особистістю, якій не доведеться шукати собі партнера. У люблячої себе він знайдеться сам!

Почніть робити прямо зараз! Я вірю в вас! Ваш психолог Лара Литвинова

Джерело: https://laralitvinova.ru/kak-zhit-posle-razvoda-s-muzhem/

Як жити після розлучення: поради психологів

Незважаючи на те, що розлучення в сучасному світі вже давно стали буденним явищем, закінчення подружнього життя для багатьох з нас прирівнюється до закінчення самого життя. Складно уявити, що робити далі, адже всі плани і мрії були спільними. І раптом, як грім серед ясного неба … Як жити після розлучення?

Рекомендації психолога при розлученні

Рішення про розлучення ніколи не буває миттєвим. Навіть якщо його прийняли не ви, а чоловік, то з великою ймовірністю до цього були певні передумови. Неможливо закривати очі на скандали, зради, ревнощі і просто на те, що ваші шляхи вже давно розійшлися. Хтось рано чи пізно повинен був прийняти зважене рішення про те, що потрібно припинити застарілі себе відносини.

Наступні поради психолога при розлученні допоможуть впоратися зі стресом і пережити переломний період з гідністю:

 1. Життя після розлучення: способи знайти сили жити даліЗмиріться з обставинами.

Всі знають, що людина проходить 5 стадій прийняття неминучого: заперечення, гнів, торг, депресія і прийняття. З великою ймовірністю, як тільки ви дізналися про розлучення, то відмовлялися в це вірити.

Потім же вас збагнув гнів на чоловіка і весь світ. Після чого, на стадії торгу, у вас з’явилися думки про те, що можна все залагодити, домовитися, змінити рішення про розлучення.

Якщо зараз вас поглинула депресія, значить ви в одному кроці від остаточного прийняття неминучого.

На якій стадії ви знаходитеся зараз? Проаналізуйте свої статки. У будь-якому випадку, важливо, якомога швидше пройти всі етапи прийняття, змиритися з тим, що відбувається і відпустити ситуацію.

 1. Уникайте звинувачень і образ.

Якщо при вигляді екс-дружина на розумі у вас тільки лайки, а всередині все кипить від гніву, значить, ви ще не готові прийняти ситуацію.

Але, як уникати зустрічей, коли шлюборозлучний процес в самому розпалі? А в подальшому доведеться вирішувати питання про спільну опіку над дітьми, ділити майно. Вам потрібен «холодний» розум.

Чи не ображайте колишнього чоловіка, не намагайтеся з’ясувати з ним стосунки. Це тільки зашкодить вам.

Перед кожною зустріччю вихлюпують негативні емоції. Одягніть на подушку сорочку колишнього коханого. Не дуже схоже, але, таким чином, можна висловити йому все, що ви думаєте про його вчинок. Бийте подушку хоч бейсбольною битою, облийте соком, лайте, кричіть. Але на зустрічі з «колишнім» будьте холоднокровні і спокійні.

 1. Не зривається на близьких, а навпаки, заручитися їх підтримкою.

У періоди серйозних моральних потрясінь складно бути ввічливим і тримати себе в руках. Найчастіше страждають ті, хто поруч. Ось мама не вчасно зателефонувала дізнатися, як у мене справи. Так, як у мене можуть бути справи, якщо я з чоловіком розлучаюся? Все погано, життя руйнується! Що ще сказати? А вчора сестра подзвонила сказати, що завжди вважала, що він мені не пара. Вже її думки я точно не питала!

Не шукайте ворогів там, де їх немає. Близько всього лише хочуть підтримати вас, турбуються про вашому психологічному стані. Нехай це відбувається не завжди вчасно, нехай вони говорять не те, що ви хочете чути, але ж вони роблять це з любові до вас! Не замикайтеся в собі, діліться переживаннями. Заручіться підтримкою близьких людей.

 1. Розлучення – справа дорослих, і дітей абсолютно не стосується.

Життя після розлучення: способи знайти сили жити даліПід час шлюборозлучного процесу важливо зберігати гідність не тільки перед колишнім чоловіком або сторонніми людьми. Пам’ятайте, за вами спостерігають діти! При цьому враховуйте, що ваші проблеми і труднощі у взаєминах з їх батьком стосуються тільки вас двох. Це не означає, що діти потрібно розігрувати комедію в стилі: «Нічого не змінилося, все прекрасно!» Просто знайдіть в собі мудрість підібрати правильні слова і пояснити дітям, що так буває, але ви обидва їх як і раніше любите.

Ніколи не налаштовуйте дітей проти батька, не звинувачуйте їх у тому, що ваше сімейне життя не склалося. Не з’ясовуйте відносини при них, не кажіть в образливому тоні про екс-дружині. Дивлячись на вас, вони не повинні бачити пригнічену, безпорадну жінку. Своєю поведінкою ви повинні показати, що все в порядку і для них нічого не змінилося.

 1. Чи не намагайтеся заглушити емоційну біль алкоголем або новими відносинами.

Коли психологічна напруга зашкалює, хочеться скоріше від нього позбутися. Не потрібно кидатися в крайності! Алкоголь, удаване веселощі і сумнівні зв’язки тільки погіршать відчуття спустошеності і не вирішать проблем. Нехай все йде своєю чергою.

Якщо відчуваєте, що не витримуєте і готові зламатися, зверніться до психіатра. Не лякайтеся, доктор всього лише призначить антидепресанти або заспокійливі засоби і направить вас до психотерапевта. Корисно відправитися на санаторно-курортне лікування. Тільки самостійно починати прийом препаратів строго не рекомендується!

Які вигоди можна отримати із ситуації?

Знаєте, які плюси у розлучення? Ви здивуєтеся, але у вільній життя багато переваг:

 • більше не потрібно ні перед ким звітувати і погоджувати свої витрати;
 • побутове рабство закінчено – більше не потрібно прати чоловічі сорочки, шкарпетки, білизна і проводити вечірні години біля плити;
 • можна завести коханця для приємних зустрічей і не мати перед ним ніяких зобов’язань;
 • більше не буде скандалів, докорів, звинувачень, ревнощів і підозр;
 • ніякого морального пресингу з боку чоловіка;
 • можна присвятити своє життя самореалізації, а не забезпечувати надійний тил чоловіка, поки він будує кар’єру.

Основною причиною депресій в такій ситуації є переживання про те, як зміниться життя після розлучення. Це просто страх змін, страх перед новим поворотом долі.

Але вам аналогічно страшно було вперше закохатися, народити дитину, вийти на першу роботу після закінчення університету. Так само і тут.

Одна голова вашої долі вже написана, але на наступній сторінці починається нова, обов’язково зі щасливим кінцем!

Як налагодити життя після розлучення в 40 років?

Після закінчення шлюборозлучного процесу здається, що життя – це поле бою, на якому недавно відбувалися військові дії. Особливо важко, якщо діти вже виросли, і юність залишилася позаду. Звичний світ звалився, а що побудувати на його місці – не ясно. Як пережити розлучення з чоловіком? Поради психологів допоможуть вам почати нове життя:

Для початку змініть зовнішність. Справа в тому, що відображення в дзеркалі говорить вам зараз: «Ось це та сама, розведена сумна жінка. Ось ця блондинка щойно втратила віру в чоловіків.

Це вона цілий рік спокійно не спала ночами через поділ майна, зради і втрати життєвих орієнтирів ».

Тому для того, щоб почати нове життя, потрібно поглянути в одне чудове ранок в дзеркало і сказати собі: «Здрастуй, нова« Я »! Як же ти прекрасна! »

Змініть зачіску, поновіть гардероб, запишіться до косметолога. Зніміть з себе весь негатив, обтрусіть і бадьоро ступніть назустріч щасливого майбутнього!

 1. Досягнення внутрішньої гармонії.

Багато жінок звертаються до психолога з такою проблемою: «Після розлучення не можу налагодити особисте життя». А заважає їм минуле, яке вони все ще не відпустили. Допоможіть собі самі, звільніть місце для нової любові. Щоб досягти внутрішньої гармонії скористайтеся наступними техніками:

 1. Життя після розлучення: способи знайти сили жити даліВізьміть аркуш паперу і опишіть по пунктам весь той негатив, який ви взяли на себе останнім часом. Опишіть всі емоції, які ви відчували з цього приводу. Приділіть негативним спогадами достатньо часу, випийте келих вина, поплачте. Нехай вийде все погане. Після чого спаліть ту біль, що ви зігнали на папері. Рушайте в безлюдний парк і розвійте попіл за вітром.
 2. Перед сном дайте волю сльозам і спогадами. Думайте про все, що було пов’язано з цим шлюбом – і про хороше, і погане. Уявіть, що перебирає альбом з фотографіями: ось весілля, ось народження першої доньки, ось сімейний скандал, а це Різдво в колі друзів … Коли переглянете всі «фото» аж до закінчення шлюборозлучного процесу, подумки закрийте альбом і складіть його в рюкзак. Уявіть, що піднімаєтеся з цим рюкзаком на високу гору, відчуйте, як важка ваша ноша, багато накопичилося за плечима подій з минулого. А піднявшись на вершину гори – зніміть рюкзак і залиште його там. Подумки розправте плечі і вдихніть на повні груди!

Попрощайтеся з екс-чоловіком подумки. Вибачте його за все погане, подякуйте за час, проведений разом. Переберія в останній раз в голові спогади про нього і скажіть: «Відпускаю, будь щасливий». Чи не несіть з собою в нове життя вантаж спогадів з минулого!

Не можна розслаблятися, жаліти себе, заїдати печаль солодощами і нескінченно дивитися мелодрами. Можна дозволити собі «повболівати» так деякий час, але не затягуйте. Почніть нарешті нове життя після розлучення з чоловіком! Запишіться на йогу, пілатес, в тренажерний зал, курси підвищення кваліфікації. А може, зараз саме час отримати другу вищу освіту?

Не залишайте в добі жодної вільної хвилини! Уявіть, що ви молода вільна дівчина без минулого (але ж так і є!). Як би ви організували своє життя? Чим би займалися, до чого прагнули? Детально опишіть це в особистому щоденнику, дайте волю фантазії, не стримуйте себе.

Чи вважаєте, що ідеальне життя для вільної дівчини – це безліч залицяльників, подорожі і поїздки в салони краси на спортивній машині? Не відмовляйте собі ні в чому! Навіть якщо зараз щось здається абсолютно нереальним, вам є до чого прагнути, і ви цього варті!

Оксана, м Литкаріно

Коментар психолога:

(Коментар психолога до цієї статті поки відсутня.)

Сподобався відповідь психолога? Запишись до нього на прийом або задай своє питання!

Джерело: http://PsySovet24.ru/447-kak-zhit-posle-razvoda/

Як швидше забути чоловіка і жити далі після розлучення

Легко це зробити не вийде. Між розставанням і новим життям – незвідана прірва.

В один момент в людській душі утворюється хаос з емоцій: ненависть, біль, сором, любов, гнів, страх перед майбутнім. Коли звичне життя руйнується, людині нічим прикритися, він наче оголений.

Тому виникає бажання повернути все назад – тобто, знайти укриття, нехай воно буде хитке і незатишне.

Ускладнюють ситуацію страхи і сумніви, пов’язані з зовнішнім світом: як жити далі після розставання, як пояснити дітям, чому тато йде, як забезпечити їх і себе, і, нарешті, як пояснити рідним і друзям причини того, що сталося?
Найбільш важкий випадок – коли дівчина виходить заміж занадто рано і не встигає зрозуміти, що таке бути відповідальною за прийняття рішень. До заміжжя це була турбота батьків, після – дружина. Отримавши свободу, вона не знає, що з нею робити. Становище різко змінюється, потрібно будувати нове життя, торувати дорогу самостійно. Якщо дівчина, будучи заміжньою, ніде не працювала, то зараз їй доведеться починати з нуля. Часто через майбутню бідності настає паніка.

 

Проживши довгі роки шлюбу, багато пар відчувають себе єдиним цілим. Розлучаючись, жінка визначає свій стан фразою: «як ніби руки позбулася» або «в серці утворилося пусте місце». Психологи називають таке явище злиттям. Щоб відновити цілісність, слабкою половинці пари потрібно психологічно відокремити себе від чоловіка, сім’ї і навіть дитини.

Цей процес дуже болісний, оскільки змушує перекроїти звичні уявлення про себе.
Розставання – сумна подія, але життя після розриву з чоловіком є. Про це варто пам’ятати, проходячи кола пекла. У періоди спаду емоцій говорите собі, що це – важка, але цілком виліковна хвороба.

Одужувати доведеться довго і непросто, вас чекають загострення і ремісії, але в кінцевому підсумку одужати вийде.

зміст

 • 1 Етапи випробування
 • 2 Від шоку до образи
 • 3 Чого не варто робити

етапи випробування

Як пережити розлучення з коханим чоловіком. Щоб пережити біль, необхідно її прожити. Психологи кажуть, що будь-який стресовий подія, пов’язана з втратою – догляд коханого, смерть, втрата роботи – переживається майже за однаковими сценаріями.

Виділяється кілька етапів проживання втрати людиною. Найголовніше завдання – пройти кожен з них послідовно. Не можна перескакувати або застрявати на будь-якому відрізку шляху.

Так само, як і не можна ставити завдання швидше забути людини і підганяти себе.

Скільки триватиме переживання – залежить від індивідуальності. Точні терміни передбачити неможливо. Іноді одна зі стадій переживається легко, зате інша дається надто важко.

Також має значення, наскільки сильно людина піддається потрясінь в звичайному житті. Якщо психіка гіперчутлива, тоді і йти доведеться довше.

В середньому проходження всіх етапів займе близько року і до цього потрібно бути готовим спочатку.

Психологія виділяє кілька науково обгрунтованих концепцій переживання. Вони мають чимало спільних характеристик. Тому їх сміливо можна об’єднати в п’ять етапів. Розглянемо докладніше.

Від шоку до образи

Як жити після розлучення з чоловіком. Перша емоція – шок. Чи пам’ятаєте ви, що відчували при сильному опіку? Спочатку нічого. Тільки по закінченню декількох секунд настає сильний біль. У даній ситуації відбувається так само. Свідомість спочатку захищається – не вірить, заперечує. Ви ще живете в звичному ілюзорному світі, якого вже немає.

Провідною емоцією на даній стадії є страх перед неминучістю втрати. Психологи кажуть, що в цей період необхідно відшукати ресурси, які допоможуть подолати його. Тут дуже стане в нагоді ненав’язлива і тактовна допомога близьких. Однак найкращими ліками є самопідтримки, прояв турботи до себе.

Є дуже прості вправи, за допомогою яких можна відшукати джерело сил всередині себе для поступового проживання даної емоції. На питання: як ви пережили розрив, багато жінок відповідають, що одним з хороших способів є письмовий виклад: «Моє життя без чоловіка». Втіхою може стати і форум в інтернеті, де можна вилити свій біль.

Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

Другий, не менш болючий період – гнів і образа. Він настає, якщо минулого сходинці ви знайшли вірні ресурси і прожили шок і заперечення в повній мірі. Суть нинішнього самопочуття в спробах змінити те, що сталося. Коли людина гнівається, він прагне до активної дії. Тут дія проявляється в пошуку винного.

Якщо розрив відбувся через зраду чоловіка, тоді об’єктом буде служити і він, і коханка, і сама потерпіла. На даному етапі є небезпека «застрягти», тому як пережити зраду чоловіка і розлуку одночасно – занадто велике емоційне навантаження.

До того ж наша культура відрізняється наявністю негласної заборони на злість – хороші дівчата не зляться.

Щоб зрушаться з мертвої точки, важливо усвідомити злість і навчитися правильно її висловити. Звичайно, суть не в тому, щоб пускати кулаки в хід. Поки жінка перебуває в стані афекту, краще взагалі нічого не робити.

Почекайте, коли пік піде на спад, а потім приступайте до звільнення від негативу. Ви можете кричати, бити склянки, ридати, розповідати собі про свої почуття.

Задіюйте близьких – маму, подругу, розкажіть їм про те, що трапилося.

Знову-таки, зверніться до ручки і листком паперу – опишіть негативні емоції, що вас не влаштовує, чому ви зліться і на кого конкретно. Вправа радять робити фахівці, коли до них звертаються за допомогою з питанням: як легше пережити розрив з коханою людиною.

Як перенести розлучення з коханим: вина, депресія, прийняття
Третій етап називають компромісним або стадією провини. Жінка відчайдушно шукає помилки в надії виправити їх і опинитися в колишнього життя. Саме зараз пані роблять будь-які методи, щоб повернути чоловіка додому: принижуються, звинувачують себе, дають обіцянки виправитися.

Як заспокоїтися після розлучення і не наламати дров на цьому етапі? Потрібно не дати собі впасти в самобичування – навчитися відокремлювати поняття відповідальності від поняття провини.

Перше поняття – це прийняття і виправлення помилок, друге – самопокарання. Почуття провини – небезпечна річ. Воно може призвести «заблукала» жінку в релігію (секти) або штовхнути під чиєсь інше, більш негативний вплив.

Слідкуйте за своїми вчинками, контролюйте себе.

І знову рекомендують написати лист, де вказати:

 • Що викликало невдоволення у вашій поведінці?
 • Як можна виправити помилку?
 • Як змиритися з помилкою (якщо виправити неможливо)?
 • Напишіть, що прощаєте себе.
 • Зробіть висновки, як жити далі після розлучення з чоловіком і не допустити помилок в нових відносинах.

Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

За виною слід депресія. Це – пік страждань. Тут усвідомлення втрати завершується, з’являється необхідність відокремити себе емоційно від колишнього супутника життя. Закінчується депресія, як правило, смиренням з тим, що більше разом же не бути і «відпуском» дорогої людини.

Щоб позбавити себе від застрявання в цьому періоді, потрібно скласти список переваг вашого колишнього шлюбу. Потім можна написати листа з подякою, адресований коханому. Дякувати – значить, потихеньку відпускати.
Для наступної фази – прийняття – характерно прозріння.

Картина прояснюється, стає зрозуміло, як відновитися після розлучення, звідки черпати ресурси для особистісного зростання. Приходить розуміння, що життя не закінчилося, можливо, вона тільки починається. Розставання відкриває нові можливості розвитку і дорослішання особистості.

Всі ці ознаки говорять про те, що проживання горя завершилося.

Звичайно, рана від втрати ще буде кровоточити, але у людини вже є сили, щоб перетворити її в символ перемоги і пишатися своєю стійкістю і безцінним досвідом.
Жінка, яка рано вийшла заміж, вчиться бути відповідальною, приймати рішення і отримувати від цього задоволення. З’являється нова надія, а з часом і потреба в новій любові.

Однак і тут є підступ – після болісних пошуків відповіді: як забути чоловіка після розлучення, дівчина відчуває, що їй нарешті комфортно і часом не хоче виходити з цієї фази. Залишившись тут назавжди, вона буде лише бажати любові і нового життя, але не перейде до пошуків щастя в реальному житті.

Чого не варто робити

Як почати жити після розлучення з коханим? Перебуваючи в такій ситуації, жінка не контролює свої вчинки і часто хапається за будь-яку соломинку, аби повернутися в звичну зону комфорту. Заглиблюючись в тему: як пережити розлучення з чоловіком поради психолога базуються на тому, що, в першу чергу, не варто робити, від чого себе потрібно утримати.

А рекомендації такі:

 • Не намагайтеся повернути старого. Навіть якщо він повернеться, то, скоріше за все, з почуття жалості або звички. У спробах повернути чоловіка пані часто принижуються, ніж роблять собі ще гірше. Відкиньте думку поділитися з ним болем в надії, що він полюбить вас заново. Також не потрібно повертати його за допомогою маніпуляції. Наприклад, тиснути на те, що ви залишилися одна з дитиною або посилатися на уявну хворобу. Говорячи про дітей, ви забуваєте, що психіка вашого чада тільки формується, і з цим грати небезпечно. А говорячи про свою хворобу, ви можете накликати на себе реальні проблеми зі здоров’ям. У вашому стані це нескладно.
 • Не кидайтеся в новий вир почуттів. У зв’язку з розривом (особливо, якщо причина тому – коханка), дружина відчуває себе неповноцінною. Іноді на першому місці бажання довести дружину, а також собі свою потрібність і привабливість. В результаті жінка захоплюється випадковими зв’язками, після чого відчуває себе брудної і обдуреною. Або ж інший варіант – дівчина прагне до нових серйозних стосунків. Для чого? Щоб виправити помилки, які були в попередньому шлюбі. У чому суть подій інакше – ще не усвідомила і не зміцніла особа перетягує стару модель взаємовідносин в нове життя з іншою людиною. З нею перекочовують образи, невирішені конфлікти та інші «радощі». На думку фахівців, серйозні відносини можна зав’язувати не раніше, ніж через рік після розриву з колишнім.
 • Чи не придушуйте негативні почуття. Часто після розставання з чоловіком з ним відбуваються зміни. Він може стати більш грубим і байдужим. А виною тому жіноча поведінка. Колишня пасія, сподіваючись на повернення коханого, не дозволяє собі негативних емоцій в його присутності, намагається бути поступливішою і хорошою. Чоловік же, навіть не думаючи про повернення, починає використовувати це в своїх цілях. Тоді і виникають претензії на майно, моральне знущання або навіть відмова фінансово допомагати дітям.
 • Чи не втягуйте в конфлікти своїх нащадків. Коли жінка говорить: «ви не уявляєте, що я пережила!», Часто вона не знає про те, що її чадо пережило в два рази більше. А все тому, що малюки схильні звинувачувати в розлуці тата і мами себе. Такі особливості їх психології. До того ж, коли батьки розходяться, їм не до дитячих клопоту. І це дуже неправильно. Зараз малюкові потрібно відчувати себе потрібним, а не кинутими. І так, не робіть з дитини жилетку для сліз. Таким чином ви навантажуєте його частиною своєї відповідальності, що буде обтяжувати маленького чоловічка. Чи не маніпулюйте, що не шантажуйте чоловіка з його допомогою. Те, як поводяться батьки один з одним, закладає в маленькій голові фундамент прикладу майбутніх взаємин із протилежною статтю. Тому утримайтеся від образ, від нав’язування: «не роби, як тато, роби, як я»,і постарайтеся підтримати ілюзію малюка про те, що батько – найсильніший і смілива людина на світі. Нехай це мало схоже на реальність, але будьте впевнені – коли ваш син або дочка підростуть, вони самі зроблять висновки.
 • Чи не живіть минулим, живіть сьогоденням. Не знаючи, як змиритися з ситуацією, жінка часто повертається в минуле і або ідеалізує його, або переживає біль заново. Дуже погано, якщо два-три роки по тому ви все ще переглядаєте весільні фото або ж навпаки – намагаєтеся знайти спосіб помститися за старі образи. Якщо ви не можете пробачити, то хоча б відпустіть образу. Прощення приходить тоді, коли йде біль. Намагайтеся жити тут і зараз. Тільки так можна залучити хороше майбутнє.

Джерело: https://obizmenah.ru/zhene/kak-bystree-zabyt-muzha-i-zhit-dalshe-posle-razvoda.html

Як жити після розлучення?

Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

Розлучення для багатьох те саме землетрусу або цунамі. Звичне життя закінчилася і більше ніколи не буде колишньою. І особливо важко цей період переживають жінки.
Що буде далі? Чи зможете ви забезпечити себе і дітей? Яке буде їм рости в неповній сім’ї? Чи зможете ви влаштувати своє особисте життя?

0 3308 7 Июня 2017 о 23:54

«Поділися, як ти тоді впоралася? Як жити після розлучення? » – запитають вас якось.

Ви посміхнетеся, задумаєтеся на мить і розповісте свою дивовижну історію про те, як ви пережили цей складний кризовий час, подолали всі труднощі і зуміли побудувати нове щасливе життя після розлучення.

Це прозвучить як казка. І все ж це можливо. Можливо впоратися з бурхливими в вас емоціями, з матеріальними питаннями і труднощами виховання дітей. Можливо знайти сили розпрощатися з минулим і побудувати щасливе майбутнє. І ця стаття вам в цьому допоможе.

Читайте також:   Чоловік зовсім чи не ревнує: що це значить і як себе вести

Що з вами відбувається?

Розлучення для багатьох те саме землетрусу або цунамі. Звичне життя закінчилася і більше ніколи не буде колишньою. І особливо важко цей період переживають жінки.

Якщо в шлюбі ви відчували себе сильною і впевненою, то після розлучення відчуваєте себе безпорадною і дивіться в майбутнє з найсильнішим занепокоєнням.

Що буде далі? Чи зможете ви забезпечити себе і дітей? Яке буде їм рости в неповній сім’ї? Чи зможете ви влаштувати своє особисте життя?

Звідки цей дискомфорт?

Справа в тому, що жінка отримує відчуття захищеності і безпеки від чоловіка, якому належить. Тисячоліття ми жили за одним сценарієм – чоловік захищав і годував свою жінку і дітей, без чоловіка жінці було неможливо вижити.

На щастя, сьогодні жінка може забезпечити себе і дітей за чоловічим принципом – працюючи, реалізуючи себе серед інших людей. І вона розуміє: «Я вмію приносити користь суспільству і не пропаду». Проте вона відчуває себе максимально збалансовано, якщо крім реалізації в соціумі знаходиться в повноцінних парних відносинах.

Тому розлучення – важке випробування для жінок. І в залежності від своїх психічних особливостей, кожна переживає цей етап свого життя по-своєму.

Дуже важко переживають розлучення люди, яких Системно-векторна психологія Юрія Бурлана визначає як володарів анального вектора. Сім’я для них – це вища цінність.

Все, що пов’язано з минулим, дуже важливо – так влаштована їхня психіка. Навіть якщо подружнє життя перетворилася на справжнє пекло, власники анального вектора обох статей не бажають розлучатися.

Вони звикають до чоловіка, розлучення для них аж надто болючим.

Чоловіки з анальним вектором часто думають про те, як повернути дружину після розлучення, переслідують колишніх, не дають їм спокійно жити. Жінки діють по-жіночому, але в тому ж дусі.

А якщо власниці анального вектора ще й змінили, це сприймається нею як зрадив, кинув, проміняв, і страждання збільшуються у сто крат. Жінка буквально не може думати ні про що інше, вона зосереджена на свою біду. Розлучення, колишній чоловік, його нова пасія – це стає єдиним полем її інтересів.

Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

Щоб не застрягти в цьому стані на роки, потрібно зрозуміти об’єктивно, що ж сталося, чому ваші відносини скотилися до розлучення, чому рідний колись людина вчинила саме так. Побачити всю вашу історію і його очима.

«Так як можна зрозуміти таке? Він просто негідник і мерзотник! » – скажете ви, не бажаючи нікого розуміти і прощати.

Це розуміння і прощення прийде само собою, без зусиль і опору, принісши вам велике полегшення, коли ви зрозумієте, чому колишній чоловік відрізняється від вас, як влаштована його психіка, яка у нього система цінностей і вроджених бажань. Це розуміння можна отримати завдяки системно-векторної психології Юрія Бурлана.

Психологія тяжіння

Справа в тому, що в шлюб притягуються люди з різними векторами. Їх психіка влаштована по-різному, а значить, вони бачать все інакше, хочуть різного і вимагають один від одного різного. Кожен бачить все через себе, і відносини теж.

Ми намагаємося переробити один одного, донести партнеру свою думку, але це його тільки обурює – адже він теж відчуває тільки себе, бачить свою картину світу і вимагає свого.

В результаті ми тягнемо ковдру на себе, віддаляємося одне від одного, приходимо до розлучення.

Все змінюється, коли ви починаєте розуміти будову людської психіки – особливості восьми векторів. Ви зможете бачити іншу людину через себе, а як ніби його очима. І вам відразу стане зрозуміло, чому все склалося саме так, чому ви прийшли до розлучення. Ви зрозумієте, як все виправити, не допускати такого розвитку подій в майбутньому.

Слідство такого розуміння – зникнення образ. Зникає бажання мстити і воювати, уражати і жартувати, і відносини з колишнім вирівнюються. Це дуже важливий результат і для жінки, і для дітей (якщо вони є), для відновлення психічного комфорту, спокою і рівноваги після розлучення.

Біль розставання: як знайти себе в житті після розлучення

Розлучення, розставання – це маленька смерть для людини із зоровим вектором.

Любовні історії, про які пишуть романи і знімають кіно – це яскраві приклади, на яку любов здатні володарі зорового вектора. Для них любов – це сенс життя.

Але якщо людина емоційно зосереджується на собі, а не об’єкт кохання, то замість любовної історії ми отримаємо історію про емоційної залежності.

Ми думаємо, що любимо, що «разом неможливо, але і нарізно ніяк». Розлучення завдає такого болю, яку ми часто не в силах витримати. Деякі пари сходяться і розходяться безліч разів, доводячи один одного до нервового виснаження. Як перестати любити – задається питанням жінка, втомлена від відносин, які зайшли в глухий кут.

Вихід з цієї пастки в тому, щоб розібратися, що насправді відбувається, як і природа емоційної залежності і чим вона відрізняється від справжнього кохання. Переставши плутати ці два стани, ви вже відчуєте значне полегшення і розуміння того, що відбувається.

Щоб жити після розлучення щасливо

Як би не було спочатку важко жити після розлучення, ви йдете далі. А значить, отримуєте шанс побудувати щасливі відносини, шанс знайти свою половинку – людини, з яким ви зможете бути щасливою. Побудувати нові відносини без помилок, засновані на любові і розумінні – це можливість, яка стає реальністю за допомогою системно-векторної психології.

До речі, про майбутні відносини. Часто після розлучення ми вибираємо партнера на відмінностях – попередній чоловік був жадібним, а цей щедрий. Колишній пив, а цей не п’є.

Звертаючи увагу на відсутність недоліків, які дошкуляли в попередньому шлюбі, ми можемо не помітити інші недоліки, можливо, ще більш серйозні.

Замість цього слід розібратися в собі і своїх бажаннях, зрозуміти, чого ви насправді хочете від відносин, і усвідомлено вибрати ту людину, з яким ви насправді можете створити щасливу пару.

Відпустити минуле і зрозуміти, хто вам дійсно потрібен, як знайти цю людину, як дізнатися його, ви зможете вже на безкоштовних онлайн-лекціях по системно-векторної психології Юрія Бурлана. Реєструйтеся за посиланням .

Стаття написана за матеріалами тренінгу «Системно-векторна психологія»

Джерело: https://www.YBurlan.ru/biblioteka/kak-zhit-posle-razvoda

Життя після розлучення: 7 способів вийти зі ступору і почати жити заново

Ще зовсім недавно ви обидва були частиною цілого, радості або проблеми – все ділилося між вами порівну. Ви точно знали, якщо щось трапиться щось, поруч є плече, на яке можна покластися.

Тепер шлюб розвалився, як висохла метелик в руках вандала, а з ним впали плани на все подальше життя.

Куди рухатися далі? Смуток, страх, найсильніша злість на партнера і тотальне розчарування – почуття збунтувалися, змішалися в один великий клубок, як бомба уповільненої дії, отруюючи душу зсередини.

Життя після розлучення: способи знайти сили жити далі

Як пережити розлучення, зберігши ясність думки, збудувавши чіткий план дій на майбутнє? Чи можна зупинити підступають до горла депресію, щоб жити заново? Ми допоможемо вибратися з ланцюга невдач, читайте як.

Життя після розлучення: 7 способів почати життя заново

1. Припиніть аналізувати минуле

Чим більше ви будете копирсатися в події, вишукуючи винних, намагаючись позначити момент, з якого життя пішло під укіс, тим гірше будете себе почувати. Припиніть ґвалтувати мозок, гарячково пригадуючи отримані образи, знову і знову переживаючи почуття образи і провини.

Залиште пережите заспокоїться, доки не придумуйте плани помсти! Виплачьте сльози, прокричите образи, а потім видихніть і займіться собою, своїм справжнім. Намагайтеся шукати в кожному новому дні плюси, концентруючись на дітях, роботі, своєму тілі або мріях.

У житті залишилося багато речей, які заслуговують на увагу, крім невдалого шлюбу.

2. Обмежте спілкування з колишнім (-ів)

Якщо залишилися спільні діти – зведіть зустрічі до ділового мінімуму.

А якщо нічого не пов’язує, навіщо взагалі будувати з себе ангелів, підтримуючи хворобливу дружбу? Обмежте контакти з його (її) родичами, вашими спільними друзями, намагайтеся не піддаватися спокусі набрати до болю знайомий номер.

Яке діло вам до того, куди їздить колишній, з ким він розважається, що про вас говорить? Сконцентруйтеся виключно на своєму житті, ще краще – шукайте нове коло спілкування.

3. Змініть звичну обстановку

Добре, якщо є можливість повністю змінити життєвий уклад, виїхавши в інше місто або навіть країну.

Це допоможе швидше впоратися з отриманою травмою, адже більше не буде настирливих дзвінків співчутливих друзів і родичів, а залишена партнером чашка або фотографія на стіні не змусить заново переживати складну гаму почуттів. В силу обставин виїхати не виходить? Спробуйте в корені змінити те, що вас оточує.

Перефарбуйте стіни в квартирі, зробіть перестановку меблів, повісьте нові яскраві штори, це допоможе створити світ, в якому немає місця минулого. Подумайте, яким би ви хотіли бачити своє ідеальне холостяцьке притулок?

4. Наведіть звільнилася енергію на себе

Хто сказав, що кінець відносин – кінець хорошого життя? Бути може, доля приготувала справжній подарунок, але ви поки не в силах оцінити його принади. Не витрачайте енергію на переживання і заїдання образ, краще займіться собою, вкладаючи в себе звільнилася енергію.

Варіантів розвитку маса – кар’єрний ріст або кардинальна зміна професії; пошук нового хобі, яким можна заповнити вільний час; нарешті, просто заняття своїм тілом – фітнес, танці, нова дієта, зміна гардероба і зачіски.

Як давно ви собі відмовляли в життєвих радощах? Пора надолужити згаяне за роки шлюбу …

5. Позбавтеся від пам’ятних речей

Спільні фотографії, плюшеві іграшки з сердечками, залишена в пориві пристрасті сорочка або подарований до дня закоханих кулон – всі ці речі краще не просто прибрати в дальній ящик, але взагалі викреслити з життя.

Золото легко переплавити або здати в ломбард, іграшки віднести в дитячий будинок, а речі викинути або роздати друзям. Добре також потроїти своєрідний обряд очищення, спаливши на вогні все, що викликає болючі спогади в серці.

І, звичайно, поки утримайтеся від відвідування місць, які були для вас двох знаковими.

6. Рушайте в активну подорож

Чим лежати на дивані біля телевізора і займатися самобичуванням, вирушайте на який-небудь курорт або забронюйте гарячий тур. Свіжі враження необхідні, щоб заповнити всередині порожнечу, переключити в’язкі думки і налаштувати голову на потрібний лад.

Головне, забити відпустку під саму зав’язку, щоб не було часу думати про минуле, а тіло безбожно вимотує, мріючи про сон. Відмовтеся від спокуси відповідати на телефонні дзвінки або вистежувати життя колишньої в соцмережах. Плавайте з аквалангом, подорожуйте по лісах Амазонки, вивчайте культуру і традиції нової для себе країни.

Незабаром ви повернетеся додому, і отримані враження стануть рятувальним жилетом!

7. Залишайтеся відкритими для нових відносин

Розлучення не ставить на вас тавро невдахи, якщо тільки ви самі не будете себе в цьому переконувати.

Залишайтеся легким, позитивним і відкритим для нових відносин людиною, не бійтеся фліртувати з протилежною статтю, ходити в кіно і театри, наповнювати життя новими враженнями.

Хтозна, коли ви зустрінете той самий? Любов приходить несподівано, коли до неї зовсім не готовий … Головне, не закриватися в собі, не зводити стіну завищених вимог і не рівняти людей однією міркою. Вчіться любити себе, цінувати унікальну особистість, якої ви є.

Період після розлучення – пора змін. Не замикайтеся в собі, не принижуйтеся, намагаючись повернути чоловіка (дружину) в будинок, не пускайте в усі тяжкі.

Працюйте зі своїм «я», внутрішніми страхами і комплексами, плекати в собі позитивний внутрішній настрій. І пам’ятайте, немає поганих моментів, є події.

Те, чим обернеться хвороблива ситуація в подальшому залежить тільки від вас і вашого настрою! Глобальні зміни несуть дві сторони медалі, погане вже сталося, тепер шукайте хороше …

Flytothesky.ru

Поділіться постом з друзями!

Джерело: https://flytothesky.ru/zhizn-posle-razvoda-7-sposobov-vyjti-iz-stupora-i-nachat-zhit-zanovo/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *