Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Підготовка до весілля завжди проходила відповідно до древніми традиціями, так як їх дотримання обіцяло молодим щасливе сімейне життя. Сьогодні багато забуто, але сватання залишається незмінним і обов’язковим обрядом.

Щоб знайомство з батьками нареченої батьків нареченого пройшло гладко, всі учасники зустрічі повинні знати, як себе вести.

 

Існують певні правила поведінки такого заходу, що передбачають послідовність дій кожного члена обох сімей.

Щоб спілкування було не тільки плідним, але і веселим, легким, проводять різні конкурси, участь в яких беруть і свати, і молоді.

зміст

 • 1 Поради для нареченого
 • 2 Поради для нареченої
 • 3 Поради для батьків

Поради для нареченого

За старих часів сватати дівчину йшли хресні батьки хлопця або спеціально обрана жінка, яка представляла нареченого і його рідню. Сьогодні в ролі сватів виступають батьки юнака, які приходять в будинок батьків нареченої разом зі своїм сином.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Що сказати, як себе вести, де перебувати під час розмови старших? Хлопець повинен знати відповіді на всі ці питання задовго до візиту до майбутніх родичів. Традиції вимагають, щоб зустріч пройшла весело, шумно.

Будинок буде наповнений жартами, піснями, музикою. Нареченому в перші хвилини потрібно триматися трохи віддалік, поступившись місцем батькам і надавши їм слово. Гостей зустрічають, вислуховують і запрошують за стіл. Тут розмова ведеться з жартами, віршами, примовками. Наречений отримує можливість висловитися тільки в той момент, коли до нього звертається хтось із старших.

Найчастіше питання юнакові задає батько нареченої, а майбутня теща пропонує Зятьков виконати будь-які завдання (взяти участь у конкурсі), щоб довести свою спритність, силу, проявити кмітливість.

Йдучи в будинок батьків нареченої, наречений повинен:

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

 1. Приготувати подарунки для матері своєї коханої. Це солодощі і квіти, фрукти і спиртне.
 2. Майбутньому тестеві теж обов’язково потрібно дарувати щось пам’ятне. Це може бути портмоне або портсигар (якщо чоловік курить), шпильку для краватки або затиск для купюр.
 3. Не можна залишити без уваги і саму наречену. Їй несуть квіти, ювелірні прикраси (сережки або колечко).

Всі принесені дари наречений особисто вручає від свого імені, супроводжуючи кожен подарунок веселим віршем або частівкою.

У кожному слові, сказаному нареченим на адресу батьків нареченої, повинно звучати повагу:

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

 1. Я прийшов у ваш дім, просити руки вашої дочки. Обіцяю любити і берегти її, пестити і леліяти, захистити від усяких бід і негод. Ви не пошкодуєте про те, що мені її довірили.
 2. Я на порозі вашого будинку з проханням величезною. Я хлопець молодецький, працьовитий молодий. Мені потрібна господиня в будинок. Багато навколо дівчат, але краше і добрішим вашої дочки немає. Прошу віддати її мені в дружини, а я обіцяю піклуватися про неї. Вона не дізнається потреби і біди, вас, як її батьків, обіцяю поважати і щосили покірно коритися. Чекаю рішення вашого, сподіваюся на позитивну відповідь.
 3. Я прийшов до вас в будинок зі своїми батьками. Набридло мені гуляти і даремно дні свої витрачати. Хочу обзавестися сім’єю, потрібна мені дружина молода, красива, працьовита, весела. Краще вашої дочки не зустрічав я. Мати і батько підтвердять, що рішення моє обдумане, слово міцне. Обіцяю, що дочка ваша буде зі мною щаслива.

Батьки хлопця підтримують його, розхвалюють, намагаються підкреслити кожне позитивне якість свого сина.

Поради для нареченої

Домовляючись про знайомство, дату зустрічі призначають заздалегідь. Дівчина знає, в який саме день їй належить побачити на порозі рідної домівки судженого і його рідних.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Вона готується до їхнього візиту, вибираючи вбрання, прикрашаючи будинок, готуючи страви для святкового столу. Зустрічають батьки нареченої. За традицією вони (знаючи про все заздалегідь) не повинні показати, що чекали і раді зустрічі.

Дівиця спочатку залишається в сусідній кімнаті і з’являється перед гостями тільки після того, як батько і мати попросять її вийти. Господарі будинку можуть діяти експромтом, але краще підготуватися заздалегідь, щоб зуміти жартом відповісти на жарт, частівкою на частівку.

Варто продумати і конкурси, які будуть запропоновані нареченому.

Показати сватам хазяйновитість і скромність дівчини допоможуть завдання, що виконуються дівчиною під час святкового застілля:

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

 1. Нарізати хліб (як можна тонше).
 2. Налити спиртне не розливши ні краплі.
 3. Подати гаряче так, щоб першими його спробували свати.

Майбутня свекруха може звернутися до дівчини з несподіваним проханням. Це теж перевірка, свого роду конкурсне завдання. Свати запитують, свіжий чи хліб, і хто готував, а відповідає на їхні запитання мати нареченої.

Сама дівчина залишається в стороні. Говорити вона буде тільки в тому випадку, якщо звертаються саме до неї і то після того, як дозволить батько.

Дівиці не личить вступати в розмову старших, вона повинна продемонструвати смиренність і скромність.

Мати дівчини нахвалює страви, якими заставлений стіл, постійно нагадуючи гостям, що все приготовлено руками працьовитою дочки.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Дівиця тим часом:

 1. Кілька разів змінює вбрання і прикраси, демонструючи багате придане.
 2. Щоб привернути увагу майбутньої свекрухи, наречена пригощає її випічкою, пропонує рушники та серветки, вишиті власноруч, стежить за порядком на столі, змінюючи частування і столові прибори.
 3. Сподобатися свекру можна заспівавши пісню або виконавши танець, на який дозволяється запросити нареченого або самого свекра.
 • Під час танцю наречена співає частівки:
 • Я сьогодні вся тремчу,
 • Серце б’ється птахом.
 • Я до улюбленого бігу,
 • Щоб одружитися!
 • Я давно вже готова
 • Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки
 • Заміж сміливо виходити.
 • Чоловіка я чекала такого,
 • Щоб міг мене цінувати.
 • Я люблю тебе душею,
 • Мій рідний, мій милий!
 • Нам так добре з тобою.
 • Весілля нам красиву!

Урізноманітнити сватання, зробити його по-справжньому святковим допоможуть конкурси, жарти, пісні. Головні учасники – молоді, а починати будь-яка дія повинні їх батьки.

Поради для батьків

Перш ніж йти сватати наречену для свого сина, батьки нареченого повинні продумати, про що говорити, як знайомитися, як себе вести і що брати з собою, щоб подарувати сватам. Батькам нареченої належить вирішити, як краще прийняти гостей:

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

 • як познайомитися;
 • що приготувати в якості частування для дорогих гостей;
 • які подарунки будуть доречні;
 • чим розважити сватів;
 • як представити дочка, підкресливши всі її переваги.

Зустрічають нареченого з батьками хлібом з сіллю і добрим солодким вином. На столі повинні бути різноманітні закуски, серед яких особливе місце займають страви, приготовані нареченою.

Рецепти таких страв не обов’язково добре відомі.

 1. Це ще один спосіб здивувати і порадувати майбутніх свекруха і свекра. Пригощають сватів з жартами і піснями:
 2. Коровай стоїть не чіпатимуть,
 3. Гості щось не їдять.
 4. Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки
 5. Що, свати, вас турбує?
 6. Або хліб не смачний?
 7. Принесли свати подарунки
 8. І добрі і солодкі.
 9. У будинку нашому нині спекотно,
 10. Гарні вже Сватко!

Домовившись і призначивши день весілля, батьки просять молодих порадувати присутніх танцем або піснею. Якщо в колишні часи хлопець і дівчина обмінювалися коломийками, то сьогодні в містах вони танцюють, а в селах з задоволенням співають.

Тут ви побачите, як можна цікаво і весело провести знайомство з батьками молодих:

Сватання – справжнє свято. Про весілля домовляються заздалегідь і батьки нареченого, йдучи в будинок нареченої, вже заздалегідь знають відповідь. Однак віддаючи данину традиціям предків, сватання проводять відповідно до звичаїв, не забуваючи про обряди, які обіцяють молодим щастя і довге спільне життя.

За старовинною прийняти цей день повинен пройти тільки в веселощі і радості, тоді і жити молодята будуть щасливо, не знаючи горя і печалі.

Як урізноманітнити спілкування сватів? Що зробити, щоб гості не занудьгували і не виглядали смутними і незадоволеними? Відповісти на ці питання допоможуть готові сценарії, які не обов’язково повністю повторювати, але можна взяти за основу для складання своєї власної розважальної програми. А що ви думаєте з цього приводу?

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Джерело: https://svadba.expert/podgotovka/traditsii/svatovstvo/znakomstve-s-roditelami

Що дарують на сватання?

Сватання – досить стара традиція, яка сягає корінням в далеке минуле. Даний обряд цікавий і до сих пір важливий для багатьох сімей. А в східних і кавказьких країнах досі без офіційного сватання наречену не віддають родині нареченого. Дана стаття розповість про те, що дарувати на сватання при знайомстві з батьками своєї другої половинки.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Сватання – важлива традиція, яка полягає в тому, що батьки нареченого засилають родичів, друзів або приходять самі в будинок потенційної нареченої і просять її руки у батька і матері.

Звичай дуже зворушливий, він показує справжнє ставлення молодої людини до дівчини, адже не кожен наважиться всією сім’єю йти в гості до батьків коханої, щоб просити їх віддати свою дочку.

Віддаючи данину поваги сватанню, хлопець відразу піднімається в очах майбутніх тестя і тещі.

Однією з головних причин засилати сватів є отримання дозволу на об’єднання не тільки двох люблячих сердець, а й двох сімей, які відтепер стають рідними один для одного.

Раніше обряд відбувався суворо за правилами. Гостей зустрічали і проводжали в зал, де стояв стіл з частуваннями. Розмова йшла виключно між батьками.

В якості своєрідної оплати обидві сторони обмінювалися золотими монетами, що говорило про прийняття позитивного рішення.

Зараз подібних вимог вже немає. Як правило, сватання проходить дуже весело, адже молоді вже давно знайомі один з одним. Дотримуються лише однієї формальності: сторона нареченого просить дозволу у родичів дівчини, а після отримання згоди начиняються жарти, застілля і привітання з подарунками.

 

В першу чергу слід придбати гарні букети для нареченої, її мами і старшої заміжньої сестри.

Бажано заздалегідь дізнатися улюблені квіти жінок, щоб викликати схвалення приймаючої сторони. Якщо дістати інформацію не вдалося, можна піднести традиційні види (нареченій – троянди червоного або білого кольору, а мамі з сестрою – хризантеми, півонії або лілії).

При наявності молодшого члена сім’ї потрібно приділити увагу і йому, подарувавши ромашки або шоколадні цукерки. Скільки б років не було дитині, він теж повинен отримати невеликий презент.

Мабуть, найбільш важливим подарунком стане помолвочноє кільце, яка наречена не знімає до весілля. Під час церемонії його замінюють заручним. Прикраса являє собою золотий обідок середньої ширини з одним каменем. Ціна залежить від можливостей. Додатково можна обдарувати кохану красивими годинником або золотим кулоном з ланцюжком.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Свекруха також повинна обдарувати майбутню доньку подарунками з золота. Зазвичай дарують ланцюжок, кулон, сережки або браслет. Проявом найбільшого поваги і довіри стане діамантове прикраса, яке передається з покоління в покоління.

Можна також подарувати парфуми, сумку, красиву шаль або косметику. У деяких народів прийнято дарувати нареченій багато одягу, взуття і аксесуарів, щоб вона увійшла в будинок жениха в усьому новому.

Те ж стосується і батьків нареченої по відношенню до зятя.

Важливим атрибутом сватання є коровай або великий красивий торт , який символізує майбутню солодке життя молодят. У будинок його вносять на великому, красиво розшитому рушнику.

Коли пиріг поставлять на стіл, дівчина повинна розділити його на частини і подати кожному гостю. Коровай можна спекти самостійно або придбати в магазині. Те ж стосується і рушника.

Прикрашають його яскравими написами, серцями, сплетеними кільцями, лебедями і іншими символами любові і вірності. Дуже красиво виглядають вишиті імена молодих.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Майбутнім родичам прийнято дарувати практичні подарунки для будинку. Кожна господиня оцінить красиву картину, розшиту скатертину, годинник або торшер. Можна порадитися з коханою і дізнатися переваги її батьків.

У будь-якому випадку подарунок не повинен бути занадто особистим. Навіть якщо батько любить риболовлю, не варто приносити йому вудку або насадки для лову, якими б дорогими вони не були. Прибережіть подібне для дня народження.

Добре буде принести в будинок і їжу для застілля. У велику корзину складається вино, віскі, фрукти, солодощі, все це красиво оформляється і вноситься в будинок нареченої. Звичайно, там вже буде накритий стіл, але подібний знак уваги зайвим не буде.

Раніше дівчата не завжди знали, коли їх прийдуть сватати, тому відповідних подарунків не знаходилося. Хитріші панянки заздалегідь заготовляли гостинці для свекра, свекрухи, зовиць і братів нареченого.

Зараз представницям прекрасної статі значно легше, у них достатньо часу для підготовки до приходу сватів. Найкраще передчасно порадитися з нареченим і дізнатися переваги його батьків.

Будь-якому приємно отримати те, що йому подобається, але можна подарувати і нейтральні подарунки.

Свекру можна піднести теплий шарф або квиток на матч улюбленої футбольної команди. Свекрухи приємно буде отримати духи, красивий шовкову хустку, набір косметики або красиву картину для будинку. Відмінним презентом стане набір срібних ложок або чайний сервіз з порцеляни.

Якщо хочете показати, наскільки ви господарська і турботлива дівчина, можна зробити щось своїми руками.

Кожна свекруха оцінить самостійно вишиту або намальовану картину, авторське мило, вручну розписаний сервіз. Сучасні магазини пропонують широкий вибір подарунків, які можна доповнити своїми руками.

Ще одним відмінним варіантом є великий, красивий і смачний пиріг, який наречена спече сама і подасть до чаю.

Також дівчина не повинна забувати про сестер і братів нареченого. Маленьким дітям можна подарувати шоколадні цукерки, м’які іграшки або книжки. Дорослі сестри оцінять косметику і прикраси, а брати – модні светри або портмоне.

Батьки нареченої, в свою чергу, теж повинні обдарувати зятя подарунками. Наприклад, це можуть бути запонки, дорогий годинник, золотий браслет або ланцюг з кулоном.

Часто в якості сватів виступають не тільки рідні, а й близькі друзі майбутнього нареченого. Звичай не диктує будь-яких правил для них, але все ж кожному буде приємно отримати невеликий презент. Таким гостям можна подарувати невеликі сувеніри у вигляді декоративних фігурок або невеликі набори з солодощами.

Друзі не повинні приходити в будинок з порожніми руками. Господині будинку потрібно подарувати коробку шоколадних цукерок, а нареченій що-небудь для будинку.

Відмінно підійдуть кухонне приладдя, рушники, постільна білизна. Можна відзначитися і подарувати жартівливий подарунок.

Наприклад, це може бути красиво упакована скалка з написом «для запізнень», заодно вийде перевірити, чи є у майбутньої дружини одного почуття гумору.

Про подарунки, які підійдуть жінці в будь-якому віці, можна дізнатися з відео нижче.

Джерело: https://vplate.ru/svadba/podarki/na-svatovstvo/

Знайомство з батьками нареченої: як правильно провести

Знайомство з батьками нареченої – дуже важливий крок у житті будь-якої закоханої пари. Цей хвилюючий не тільки для дівчини і її батьків, а також і для нареченого. Адже він повинен сподобатися батькові і матері нареченої. Для того щоб все пройшло ідеально необхідно трохи підготуватися.

За давньою традицією, наречений повинен робити пропозицію руки і серця в день сватання. У цей день батьки нареченого йшли знайомитися до матері і батька нареченої. Зараз такої традиції немає. Молода людина робить пропозицію дівчині, потім просить дозволу у її батьків, а тільки потім призначається день сватання.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Відео «Як сподобатися батькам»

Поради для першого знайомства з батьками нареченої

Перше що потрібно зробити – це визначиться з місцем проведення знайомства. Наречений може сам зателефонувати до батьків і домовиться про зустрічі. Для цього потрібно врахувати побажання і батьків і пари. Якщо є можливість можна піти в театр, а потім повечеряти в ресторані. Якщо батьки запросять до себе в гості – відмовляти їм не варто.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Наречена теж повинна брати участь в приготуваннях. Їй відводиться особливе розпорядження – налаштувати нареченого на потрібний лад.

Для цього потрібно з ним просто поговорити, розповісти про інтереси батьків, що люблять і чим захоплюються. Допомогти підібрати відповідну одяг.

Також, вона повинна провести розмову з батьками, щоб ті в свою чергу теж не дуже переживали. Розповісти про переваги свого обранця.

Вибір редакції: Як заспокоїтися після стресу: кращі методикиЗнайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Перше враження

Хоча й кажуть, що перше враження оманливе, але все ж … Воно залишається першим. Головне тепер сподобається батькам. Тут дуже вірна прислів’я «Зустрічають по одягу …». Якщо ви зібралися провести знайомство в ресторані, то звичайно костюм сюди дуже буде до речі. Якщо ж зустріч буде у батьків вдома, то можна і не одягати строгий одяг, але все повинно бути чистим і охайним.

Піднесіть майбутнім свекрам маленькі подаруночки. Мамі і нареченій – по букету, батькові – невеличкий сувенір. Якщо в будинку є маленькі діти, то потрібно щось і їм купити. Також, доречним буде пляшка вина і торт.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Відео «Як сподобатися батькам дівчини»

Чого не варто робити при знайомстві і як вести себе

Будьте вихованими. Не варто звертатися до батьків на «ти» або говорити «мати» і «батя». Ви повинні показати себе з найкращого боку. Більше посміхайтеся, тільки нехай це щиро.

Якщо стіл накритий різного виду стравами – хваліть господиню будинку. Скажіть, що все дуже смачно і красиво. Поцікавтеся, з яких продуктів вона готувала тій чи іншій салат. Скажіть комплімент «Ось у кого Ваша дочка навчилася так смачно готувати!». Навіть якщо не дуже хочеться їсти, то жених зобов’язаний спробувати. Не пийте багато спиртних напоїв, навіть якщо наполягають.

Вибір редакції: Як вибрати тематику весілля, поради молодим

Ведіть себе як справжній джентльмен. Доглядайте за своєю нареченою і її мамою. Говоріть компліменти, питайте – не потребують вони в чому-небудь.

Говоріть правду, брехня тут не буде доречною. Чи не хваліть себе. Будьте щирим і чесним.

Покажіть, що вам приємно сидіти за одним столом і вести бесіду.

Попросіть батьків показати дитячі фотографії їх дочки. Нехай вони розкажуть смішні історії з її дитинства – така невимушеність допоможе зняти напруженість за столом.

Не сваріться з дівчиною при батьках. І ні в якому разі не зачіпайте тему сексу.

Намагаючись підтримати розмову, потрібно знати – що можна і чого не варто говорити.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Теми, про які можна поговорити з батьками нареченої

 • Робота або навчання. Розкажіть про себе – де вчилися, працюєте. Тільки не треба з цього робити довгий діалог. У свою чергу запитаєте, де працюють батьки, чим захоплюються.
 • Плани про подальше життя. Розкажіть, як ви любите їх дочка, що хочете з нею провести разом все життя.
 • Про своїх батьків. Прийде час, коли їм теж доведеться знайомитися, так нехай батьки нареченої, хоч трохи, але заочно їх впізнають.
 • Захоплення. Розкажіть про те, чим ви захоплюєтеся, що вас цікавить. Може і знайдуться спільні теми з татом нареченої і у вас виявляться спільні інтереси.

Вибір редакції: Весілля за кордоном – правила організації

Заборонені теми для розмови

 • Релігія і політика. Кожна людина вірить у щось своє і не обов’язково, що ваші політичні та релігійні погляди співпадуть. Щоб не вийшло конфлікту в перший день знайомства, від таких тем краще утримаються.
 • Проблеми в родині. Не варто відразу розповідати про проблеми зі своїми батьками і з дівчиною. Як то кажуть «Менше знаєш – краще спиш».
 • Хвороби. Не треба засмучувати приємну розмову такою тематикою.

 

Не варто довго сидіти, нехай візит і буде коротким, але пам’ятайте – він хвилюючий для всіх. Йдучи, запросіть їх в наступний раз до себе в гості.

Не варто відразу при виході з будинку починати цілуватися або обніматися – батьки можуть дивитися у вікно і спостерігати за вами.

Підбивши підсумок, можна сказати, що потрібно бути впевненим в собі, щирим і чесним. Проявити турботу до своєї дівчини і інтерес до її батьків. Головне пам’ятати – що дівчина вас любить, а значить, батькам ви повинні сподобатися, адже їм головне щастя їх дочки.

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки
Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Відео «Знайомство з батьками»

Джерело: https://womee.ru/znakomstvo-s-roditelyami-nevesty/

Як вести себе при знайомстві з батьками нареченого або нареченої. Поради

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарункиПісля того, як було зроблено пропозицію руки і серця, і дівчина відповіла своєму коханому згодою, настає наступний, не менш важливий і хвилюючий, етап знайомств. Потрібно нареченому познайомитися з батьками нареченої, нареченій з батьками нареченого, і обов’язково познайомити батьків між собою. Якщо наречений ще не знайомий з батьками своєї майбутньої дружини, то значить, належить організувати таку зустріч.

Зворушлива вона для всіх, наречений може переживати, що не сподобається її батькам, наречена – раптом мама з татом не схвалять вибір дочки.

Але потрібно налаштуватися на позитивний лад і приступити до підготовки, вирішити з чого почати.

Знайомство з батьками нареченої

У старі часи все відбувалося по-іншому. Спочатку хлопець наглядав красиву дівчину, отримував схвалення свого батька, а потім вони відправляли в будинок до дівчини сватів з хлібом-сіллю.

Їм давали відповідь, і якщо він був позитивний, то починалися такі ритуали, як сватання та оглядини, де дивилися на дівчину, її поведінки, придане, якого походження сім’я у нареченої.Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

І після цього боку приймали остаточне рішення і вже обговорювали деталі весілля, дати, витрати. При відсутності приданого у нареченої, якщо вона була з бідної сім’ї, наречений повинен був заплатити батькам нареченої певну суму грошей.

З тих пір багато чого змінилося, але знайомство з батьками також актуально і сьогодні. Наречений повинен прийти в будинок нареченої і просити її руки у батьків. Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

 • Так як дочка вже зробила свій вибір, то батьки навряд чи будуть проти їхнього союзу.
 • Зазвичай все проходить у вигляді домашнього сімейного вечері або обіду, де в процесі бесіди наречений і батьки знайомляться і дізнаються потрібну інформацію один про одного, родичів, місці і сфері роботи, хто чим захоплюється і займається.
 • Наречена повинна підготувати і нареченого, щоб не було напруженості, і у батьків створити позитивний образ про майбутнього чоловіка .

Заздалегідь попередьте молодої людини про темах, які краще не зачіпати в процесі спілкування, а на які моменти навпаки звернути увагу.

 1. Перед зустріччю з батьками ваш наречений може вибрати невеликі сувеніри.
 2. Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарункиНезважаючи на те, що така зустріч і знайомство дуже хвилююче, але це радісний привід, і всі налаштовані доброзичливо.
 3. Батьки, як господарі будинку проявлять свою гостинність, щоб наречений відчував себе комфортно і затишно.

Наречений повинен проявити інтерес до майбутньої події, заздалегідь підготуватися, дізнатися необхідні деталі, і звичайно бути позитивно налаштованим. Потрібно продумати і свій зовнішній вигляд, щоб він був ідеальним, речі повинні бути чистими і охайними, додайте до образу легкий парфум.

Перед зустріччю з майбутніми родичами купите квіти нареченій і її мамі, і смачні цукерки або торт.Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Також варто заздалегідь продумати свою промову, яку ви скажете, інакше ви можете розгубитися, і вийде зім’ято.

Обов’язково хваліть страви, приготовані мамою вашої нареченої, намагалася вона для вас. А ось спиртне краще звести до мінімуму.

За часом ваш візит не повинен бути довгим, перед відходом зробіть відповідь пропозицію батькам вашої нареченої в гості.

 • І тоді знайомство нареченого і батьків нареченої пройде найкращим чином.

Знайомство батьків нареченого і нареченої

Спочатку потрібно визначитися з місцем проведення знайомства батьків і нареченої. Тут потрібно врахувати стиль і спосіб життя батьків, переваги.

Наприклад, для любителів дач і природи можна організувати спільний відпочинок у вигляді пікніка . Можна влаштувати зустріч в ресторані, або запросити на вечерю додому.Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Якщо хтось із батьків не любить світських заходів і виходів у світ, то модні місця і ресторани вам не підійдуть, так як не вийде вільного спілкування, якщо хтось буде скутий.

І до моменту знайомства батьків між собою, жених вже повинен бути знайомий з батьками нареченої, а наречена – з батьками нареченого.

Також на таку зустріч бажано не кликати інших родичів, з ними можна буде зустрітися і пізніше. Але якщо у нареченого і нареченої неповна сім’я, то мама, наприклад, може прийти з сестрою або іншим членом сім’ї.

Меню і теми для обговорення

Молодим нареченому і нареченій потрібно підготувати приблизні теми для обговорення для вечора знайомства батьків нареченого і нареченої, можливо, є захоплення, які об’єднують мам і тат.Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Адже спочатку батькам буде важко спілкуватися, вони бачать один одного вперше. Може бути, тата люблять риболовлю чи полювання, а мами рукоділля або кулінарію, а може з усіх об’єднує любов до подорожей.

Є й теми, які краще не зачіпати, наприклад, політика, гроші, здоров’я. Інакше розмова може перейти в скарги, або суперечка про політику, що не потрібно в день знайомства.

 1. Вирішуючи питання, куди йти і в який ресторан, краще вибрати заклад з європейською кухнею, де є великий вибір страв на різний смак.
 2. Адже, наприклад, в японському ресторані і страви можуть не підійти, і процес користування паличками.
 3. Якщо зустріч запланована будинку, то потрібно скласти меню і врахувати переваги всіх учасників, запитати про нелюбимі продукти, може алергія є.Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки
 4. Під час знайомства батьків почати спілкування можна з загальних тем, не зачіпаючи відразу питання весілля, щоб спала скутість.

Можна подивитися фотографії нареченого або нареченої в дитинстві, щоб більш зблизитися, зрозуміти один одного.

 • Знайомство всіх майбутніх родичів має проходити в час, який зручно всім учасникам, з огляду на робочий графік і зайнятість.

(Було корисно? Постав оцінку) Завантаження …

Джерело: https://isvadby.ru/tradicii/znakomstvo-s-roditelyami-nevesty.html

Перша зустріч: знайомство батьків нареченого і нареченої

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Враження закоханих пар і поради психолога про те, як правильно і без втрат влаштувати побачення близьких родичів

Після весілля закохана пара набуває статусу молодої сім’ї. Однак після офіційного визнання себе чоловіком і дружиною вся рідня другої половинки офіційно стає родичами. І в обов’язки закоханих входить не тільки познайомитися з новою ріднею, але і представити її один одному.

Де організувати зустріч?

Варіант 1: Нейтральна територія

Серед переваг:   нікому зі складу жодної сім’ї не доведеться витрачати час біля плити, щоб вразити гостей кулінарними шедеврами. Так само ніхто не буде озиратися по сторонах, оцінюючи ремонт і оздоблення квартири.

Серед недоліків: потрібно заздалегідь ретельно підготуватися до зустрічі. Не варто вибирати місце, де ще ніхто раніше не був. Це загрожує негативним враженням від обслуговування персоналу ресторану або кафе або, в гіршому випадку, отруєнням. Крім цього, слід враховувати і бюджет. Інакше, ледь познайомившись, родичі ризикують стати боржниками один одного.

– Коли я знайомила маму з хлопцем, то вирішила вибрати наше з ним улюблене кафе. Правда, вийшло, що після зустрічі воно перестало бути коханим.

По-перше, мама вилаяла улюблене блюдо мого тепер уже чоловіка, а по-друге, попалася дуже галаслива компанія за сусіднім столиком. Через це ми практично не чули одного.

Спочатку намагалися перекричати шум, а коли зрозуміли, що це безрезультатно, розмова взагалі перестав складатися, – розповіла благовещенка Тетяна.

Варіант 2: Запросити в гості

Плюси: Знайомство в домашній обстановці дозволить мамам похвалитися «найкращим в світі холодцем» власного приготування. Крім цього, знайомство будинку дасть можливість продемонструвати високий градус гостинності. Також, будучи стороною, що запрошує, на своїй території наречений або наречена буде відчувати себе комфортніше і в разі чого може розрядити обстановку.

Мінуси:   Може виникнути конфлікт – хто кого повинен запросити? Раніше все вирішували традиції – батьки нареченого приходили свататися, а в якості приданого від рідні нареченої їм діставався скриню з золотом.

 • Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки
 • Знайомство будинку дасть можливість продемонструвати високий градус гостинності
 •  depositphotos.com

Крім цього, знайомство може бути затьмарене турботою про гостей і забігами на кухню. Гостинна господиня може пропустити більшу частину вечора, перевіряючи, чи готове чергове блюдо. У підсумку господарі будинку втомляться і бажатимуть залишитися нарешті одні.

– Батьки мого чоловіка з Вільного, ми запросили їх у гості до моєї бабусі. Цікаво, що знайомили ми родичів уже перед самим весіллям, тому, якщо чесно, це просто була данина традиції.

Ми б одружилися в будь-якому випадку, незалежно від того, як минуло б знайомство. Просто вийшло так, що виконували соло в основному моя бабуся і мама чоловіка.

Решта більшу частину часу провели дивлячись в тарілки, – поділилася Аліса.

коментар психолога

– При знайомстві головне – не зображати з себе зайвого і вести себе природно. Не потрібно нічого приховувати, говорите тільки правду і не обманюйте оточуючих.

І не варто хвилюватися, врешті-решт, ви знайомитеся ні з сторонніми людьми, а з батьками вашої другої половинки. Для місця знайомства краще, напевно, підійде нейтральна територія. Одним з найбільш вдалих варіантів – це випадкова зустріч.

Вона позбавить від зайвого офіціозу, а також від тривалої підготовки до знайомства, – вважає психолог Надія Коршикова.

Читайте також:   Як забути дружину після розлучення: практичні рекомендації та поради

– Ми взагалі не планували офіційне знайомство батьків. У день зустрічі мої мама з татом збиралися на шашлики і запросили маму мого хлопця. Я рада, що все вийшло спонтанно, але без курйозів і незручностей.

Спочатку мама мого хлопця трохи соромилася і, якщо чесно, пройшов з моменту зустрічі вже рік, і ось тільки недавно вона перестала ніяковіти.

Тепер батьки самі телефонують, і у нас пропало поділ, тепер ми одна велика сім’я, – розповіла Вікторія.

Якщо ж майбутні молодята вирішили все-таки організувати традиційну офіційну зустріч, а не покладатися на волю випадку, то потрібно врахувати кілька рекомендацій.

1. Менше ностальгії

Перед першим знайомством варто перевірити: чи не взяла чи любляча мама стос дитячих фотоальбомів, де майбутній наречений або наречена представлені у всій красі. Наприклад, в 6-річному віці, вимазаними манною кашею або на випускному після літра коньяку. Якщо вже мамам хочеться приділити час спогадами, то краще дозволити їм взяти з собою пару найулюбленіших фото і дорогих серцю дитячих виробів.

2. Діалоги про …

Якщо склалося, що тато нареченого затятий прихильник здорового способу життя і не фанат спорту, а батько нареченої – любитель пива і футболу, то варто обмежити кількість реплік про те, звідки у російських футболістів руки ростуть.

А ось якщо мами з обох сімей захоплюються мексиканськими серіалами, то можна завести тему про популярних телепередачах. Головне – уникати гострих кутів у розмовах.

Посперечатися про те, що краще комунізм чи демократія, батьки ще встигнуть.

3. Спокій, тільки спокій

«Від посмішки стане всім світліше», мовиться у відомій дитячій пісні, і це правильно. Якщо молода пара щаслива і щиро посміхається при зустрічі з майбутніми родичами, то і батькам гріх налаштовуватися один проти одного.

Джерело: https: //2×2.su/society/article/pervaya-vstrecha-znakomstvo-roditeley-zheniha-i-ne-42149.html

Про все цікаве

Опублікував admin – Февраль 16th, 2013

Знайомство з батьками нареченого і нареченої: поведінка і подарунки

Знайомство з батьками – процес важливий і багато в чому визначає подальшу спільну життя.

Знайомство з батьками напередодні майбутнього спільного життя – тема, яка заслуговує на особливу увагу.

Ви ж, в будь-якому випадку, повинні побувати в будинку батьків, така ситуація часто вас бентежить.
Потрібно знати найелементарніші правила поведінки під час знайомства і при наступних відвідуваннях, щоб про вас склалося гарне враження.

Може бути й інша ситуація: ви вже давно зустрічаєтеся, і не раз були в гостях у батьків, але вам здається, що батьки коханого або коханої якось не дуже добре вас приймають.

В чому причина? Може ви просто не зовсім правильно себе ведете, і батьки ваша поведінка або висловлювання не вважають тактовними або відповідними ситуації?

 • Знання правил етикету і поведінки в будинку батьків нареченого або нареченої допоможе вам уникнути помилок і зробити на них найсприятливіший враження, особливо при першому знайомстві.
 • перший візит 
 • Перший візит – це перше враження, від нього залежить те, як потім до вас будуть ставитися в сім’ї нареченого або нареченої.
 • Перед першим візитом знайомства з батьками поцікавтеся повним ім’ям-по батькові батьків і звертайтеся до них тільки так.

Перш за все зверніть увагу на ваш зовнішній вигляд. Краще вибрати класичний стиль одягу – спокійний і помірний. Цілком пристойно, але не обов’язково, прийти в костюмі і при краватці. Щось схоже на «спортивний» костюм одягати не варто і, головне, ніяких штанів, витягнутих на колінах і …… в інших місцях.

 1. Молодій людині треба простежити за тим, щоб штани і сорочка були випрасувані, взуття – вичищеною, шкарпетки по тону не відрізнялися від загального кольору одягу.
 2. Дівчина, яка прийшла знайомитися з батьками нареченого в майже прозорій сукні або блузі з глибоким вирізом, в якому-небудь супер-міні, з яскравим макіяжем, надушена «важкими» парфумами, обвішана прикрасами: масивними кільцями і браслетами, сережками, ланцюжками і кулонами – викличе здивовані погляди батьків нареченого і, швидше за все, їх неприязнь.
 3. При знайомстві з батьками добре вручити їм невеликий подарунок: квіти для мами і щось смачне для чаю в красивій упаковці.
 4. Якщо знайомитися йде молодий чоловік йому треба вручити 2 букета : мамі нареченої і нареченої.

Для майбутнього тестясвекра можна приготувати нейтральний подарунок – альбом для фотографій, диск з його улюбленим фільмом, музикою або книгу (треба заздалегідь з’ясувати, що він любить або чим захоплюється майбутній тесть чи свекор!).

Пам’ятайте, що квіти – подарунок на всі випадки життя. Але треба пам’ятати, що букети для чоловіків і жінок відрізняються за вибором квітів і упаковці. Упаковка квітів не повинна бути занадто дорогою або «пафосною».

Рекомендується приходити точно в призначений час. Не треба приходити раніше, але і спізнюватися не слід. Довге очікування справляє погане враження.

Чи не представляйтесь і не вручайте подарунок і квіти через поріг.

Хто кого представляє в цій ситуації – строгих правил немає. Дійте по ситуації, якщо ваш улюблений зніяковів, увійдіть сама: “Здрастуйте, я – така-то». Або: «Мама, це – мій …».

Незалежно від того, який у вас характер, вести себе з батьками слід стримано, скромно і ……. тихо!

Якщо зазвичай ви голосно розмовляєте, то постарайтеся при батьках говорити тихіше, якщо ви щось розповідає. У бесіді нікого не перебивайте, і не «забирайте розмову в свої руки».

Якщо ви відчуваєте невпевненість в собі і знаєте, що в схожих ситуаціях (будь-якого знайомства) ви нервуєте, посміювалися без приводу або починаєте вести себе кілька розв’язане, постарайтеся контролювати себе, батьки можуть не зрозуміти, що це походить від збентеження, а не від нестачі виховання .

Якщо вас раптом потягнуло на розповідання анекдотів, будьте уважні, не треба при знайомстві розповідати двозначні або вульгарні історії. Подібне дотепність може бути доречно (і то не завжди!) Тільки в компанії друзів, а з батьками краще бути стриманіше.

 • Щоб не потрапити в халепу, говорите по можливості на теми, які викликають суперечки, розбіжності і сварки: навчання, робота, плани на майбутнє, спорт, фільми, ваше хобі і тд.
 • Не кажіть про політику, не скаржтеся на життя, на заробітну плату, на сімейні проблеми, не ставте інтимних питань при першій зустрічі, не скаржтеся батькам на недоліки їх сина або дочки, на складності егоее характеру, не кажіть про хвороби.
 • Чи не зачіпайте теми релігії і національності.
 • І, ні в якому разі, не зачіпайте тему: а ось мій колишній моя колишня!

Якщо вас запросили до столу, спробуйте кожне запропоноване блюдо, щоб не образити господиню, навіть якщо ви і не особливо голодні.
Похваліть приготування, навіть якщо блюдо вам і не особливо сподобалося, в цій ситуації не страшно трохи злукавити, зате господині буде приємно.

Увага! Якщо на столі є спиртне – будьте обережні. Свій келих треба розтягнути на весь візит. Не піддавайтеся на хитрощі батьків, які будуть намагатися з’ясувати «на практиці» як ви ставитеся до алкоголю, і будуть вимовляти тости, наповнюючи раз по раз вашу чарку або келих.

Чи не запалюйте без пропозиції або дозволу, а дівчині, навіть якщо вона курить, взагалі не варто палити в присутності батьків нареченого.

Побачивши фотографії, на яких ваш обранець ваша обраниця зображений разом з іншою дівчиною (хлопцем), не треба тут же з’ясовувати хто це, допитуватися про відносини, дорікати в чомусь або вимагати все це розірвати, викинути, спалити, повернути і т. д.

Це не красиво. У кожного з вас могла бути своя життя до зустрічі. І це треба поважати.

 1. Після першого візиту можуть бути і інші.
 2. Візьміть собі за правило:
 3. – не з’ясовувати стосунків при батьках,
 4. – не виражає бурхливо своїх любовних та інших емоцій при них,
 5. – не обговорювати при них свої особисті питання,
 6. – не докоряти вашеговашу любімоголюбімую в чому-небудь при батьках, або, якщо не можете стриматися, постарайтеся пом’якшити ваш докір, або висловити його досить делікатно.
 7. – Чи не забивайть вітати батьків зі святами будь-яким приємним для вас способом.
 8. – добре б потоваришувати з іншими членами сім’ї ізбраннікаізбранніци – братами, сестрами,
 9. – не засиджуватися допізна в гостях,
 10. Підводимо підсумок:
 11. – чоловіки найбільше цінують в дівчатах: вірність, доброту, чуйність, товариськість.

– дівчатам подобається, коли молода людина надійний, добре її розуміє, коли він сильний, урівноважений, розумний і т.д.

За етикетом 19 століття в Росії мовчати за столом було не прийнято. Потрібно було обов’язково розмовляти, навіть якщо сказати було зовсім нічого.

У книзі з етикету описаний випадок, коли одна жінка, у якої на званому вечорі місце за столом було поруч з її заклятим ворогом, знайшла вихід з положення – протягом певного етикетом часу, «достатній для пристойного розмови з сусідом», щоб не образити господиню будинки, вона «розповіла» йому всю таблицю множення.

Анекдот, але …… дуже повчальний

Джерело: http://valeria40.ru/etiket-znakomstvo-s-roditelyami/

Рекомендованные статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *